گسترش دستگیری‌ها علاج درد بی‌درمان حکومت نمی‌شود! 

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حکومت اسلامی با نزدیک شدن به سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی و روز مهسا (ژینا) امینی بر دستگیری‌ها و احضارها شدت داده است تا به خیال خود این روزها را بدون دردسر سپری کند. از جمله تعداد قابل توجهی از فعالین سیاسی- اجتماعی و جوانان انقلابی را در حداقل ده شهر کردستان دستگیر کرده است. در گیلان در چند روز گذشته ۱۳ تن از فعالین شناخته شده حقوق زنان و در دهلران حداقل ۱۰ نفر از فعالین به اسارت نیروهای سرکوب درآمده‌اند.

۲۸۴۳ دانشجو در دانشگاه‌های مختلف کشور احضار شده و صدها نفر از ورود به دانشگاه و خوابگاه محروم شده‌اند. برای تعدادی از معلمان و بازنشستگان پرونده‌سازی کرده و چهار نفر از اعضای کانون صنفی معلمان رشت را به دادگاه کشانده است. تعدادی از معلمان را بازخرید یا اخراج یا اجبارا بازنشسته کرده است. برای فعالین سینمایی احکام قضایی تازه‌ای صادر کرده و فشار بر خانواده‌های دادخواه برای جلوگیری از برگزاری مراسم جانباختگان گسترش یافته است. 

نمونه‌های فوق که تنها گوشه کوچکی از سرکوبگری‌های حکومت در ماههای اخیر است، نشانه ابعاد وسیع اعتراض و وحشت حکومت از نزدیک شدن به سالروز انقلاب است. مردمی که مورد هجوم حکومت قرار گرفته‌اند به اشکال مختلف دست به اعتراض میزنند. معلمان کمپین صدهزار امضا راه انداخته‌اند، دانشجویان و زنان و جوانان در کردستان و گیلان و تهران و سراسر کشور خود را برای سالروز انقلاب آماده میکنند، سینماگران علیه احکام دادگاه بیانیه تندی منتشر کرده‌اند، خانواده‌های دادخواه بی‌وقفه مراسم میگیرند و کیفرخواست صادر میکنند و موج بی‌حجابی زنان قصد فروکش ندارد. حاکمان چنان وحشت دارند که به فکر تعویق شروع سال تحصیلی هستند. 

اگر رژیم می‌توانست با بگیر و ببند جامعه را مرعوب و منکوب کند این کار را پیش از این به سرانجام می‌رساند. اگر می‌توانست از «خدای دهه شصت» مدد بگیرد و با کشتارهای بی‌امان فضای وحشت و اختناق ایجاد کند، تردید نمی‌کرد. اما به حکم انزوای روزافزون بین المللی، موقعیت در هم شکسته منطقه‌ای و فلج اقتصادی بی‌سابقه از یک سو و از سوی دیگر عزم مردم که برای سرنگونی حکومت خیز برداشته‌اند نمی‌تواند به جنگ این مردم برود. میداند که این جامعه هر لحظه آماده انفجار است. تردید ندارد که موج‌های بعدی انقلاب قدرتمندتر از قبل در راه است. 
 
سرکوبگری‌ها را با مشت آهنین انقلاب زن زندگی آزادی پاسخ می‌دهیم و به رژیم اسلامی نشان خواهیم داد که عمر ننگین و پُر از جنایتش به پایان نزدیک و نزدیکتر می شود. هر روز تا ۲۵ شهریور و بعد از این روز تاریخی می‌تواند فرصتی باشد تا مردم پرچم انقلاب را به اهتزاز در آورده و پیشروی به سوی سرنگونی جمهوری اسلامی را به واقعیت نزدیک‌تر کنند. انقلابی که در بطن جامعه و در تار و پود زندگی مردم ریشه دوانده است، قصد بازایستادن ندارد. 
 
نابود باد حکومت جنایتکار اسلامی
زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ مرداد ۱۴۰۲- ۱۷ اوت ۲۰۲۳

پدر مهسا و شعله ور تر کردن انقلاب – بابک یزدی
۲۴ مرداد ۱۴۰۲, featured, اسلام در ایران, بابک یزدی, خیزش مردمی برای سرنگونی جمهوری اسلامی-۱۴۰۱, دنیای متمدن, مردم و جمهوری اسلامی نظرتان را بنویسید

حدود یکماه به سالگرد انقلاب مهسا “ژینا” امینی باقیست. فعالین و دوستداران انقلاب “زن زندگی آزادی” در  داخل و خارج کشور در تدارک بزرگداشت این روز بزرگ هستند. این روز را می شود و باید  به یکی از روزهای تعطیل رسمی و سراسری در تاریخ آینده ایران به ثبت رساند و بزرگ داشت!
در داخل کشور شعارهای بزرگداشت مهسا طنین افکنده و خیل عظیمی از افراد و جریانات در تدارک بزرگداشت این روز هستند. در خارج کشور  نیز نیروها و فعالین مختلف در ده ها شهر اعلام برنامه کرده اند. همین آماده باش برای دور دوم انقلاب حکومت اسلامی و همه مزدورانش  را وحشت زده تر کرده است.

واحدهای خارج کشور حزب کمونیست کارگری نیز بیشترین سعی و تلاش خود  را خواهند داشت تا در کنار حامیان و دوستداران  انقلاب مهسا با  نیروها و افرادی که در این راستا فعالند از خواسته های انقلاب مردم دفاع کرده و در تدارک سازماندهی اعتراضات هر چه وسیع تر در خارج از ایران هستند.

حزب ما همه مخالفین رژیم و حامیان انقلاب زن زندگی آزادی را به صفی متحد و در کنار هم در این روز علیه رژیم دعوت می کند. خارج کشور باز می تواند صف های متحد و یکپارچه حامیان انقلاب را در ظرفیت های هزاران و ده ها هزار نفره  به میدان بیاورد و قدرتی باشد تا به همه دولت ها نشان بدهد انقلاب ایران تا سرنگونی این حکومت جنایتکار به پیش می تازد.

یک اقدام بازدارنده حکومت اخطار به خانواده های جانباختگان و  فعالین ضد حکومتی است که در خانه بمانند و دست به اعتراض نزنند. در راستای این سیاست، از وحشت خروش مجدد انقلاب زن زندگی آزادی از  پدر  مهسا خواسته  که در بزرگداشت مهسا مراسم نگیرند! پدر مهسا البته با شهامتی مهساگونه جواب داده است که: “جون من از جون دخترم مهسا عزیزتر نیست. یک مرگ پیش دارم و یک جون. دخترم کجا رفت منم همانجا خواهم رفت، پس سالگرد خواهم گرفت  تازه از همه جهان هم بهم پیام دادن و اعلام آمادگی و همبستگی کردن و من هم با دیده منت قبول کردم و سالگرد خواهم گرفت”.

همراه با پدر و خانواده زنده یاد مهسا  و ده ها فراخوان و صدها جریان در داخل و خارج از ایران “همه با هم” انقلاب مهسا را شعله ورتر کنیم.