.
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Dec 07 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

اعتصاب بازار در تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، سنندج و سیستان و بلوچستان

در تداوم خیزش مردمی آبانماه، موضوع چگونگی ادامه این اعتراضات موضوع داغ در میان همه بخش های جامعه است. در همین راستا برای دو روز نهم و دهم آذر مغازه داران و بازاریان در سطح سراسری فراخوان به اعتصاب دادند و در این فراخوان بر پیوستن بخش های دیگر جامعه از جمله معلمان، دانشجویان تاکید شده است. یک محور مهم این فراخوان ها اعتراض به گرانیها و در عین حال اعتراض به سرکوبگریهای وحشیانه حکومت با تاکید بر آزادی فوری بازداشت شدگان بود. در پاسخ به این فراخوان امروز دهم آذر در سیستان و بلوچستان و در نهم آذر ماه در شهرهای تبریز(بازار صائب، بازار شیخ صفی و بازار قدیم،)، و بازار سنندج وارد اعتصاب شدند و بخش هایی از بازارهای شیراز، اصفهان و مشهد نیز تعطیل بودند. در این روز همچنین کسبه منطقه خلیج شماره دو انتهای خیابان تهرانسر در همبستگی با این فراخوان مغازه های خود را بستند و دو بازار امیر و قائم (بازار عمده فروشان پارچه) و طلا فروشان تهران در اعتصاب بودند. فضای بازار تهران علیرغم خلوت بودن و عدم تردد بسیار امنیتی بود و از ساعت هشت صبح نیروهای یگان ویژه مستقر بودند.
قابل توجه اینجاست که با اعلام اعتصاب بازار برای دو روز نهم و دهم آذر جمهوری اسلامی در هراس از گسترش این اعتصابات به سطح جامعه بار دیگر مدارس و دانشگاهها را در تهران، اصفهان، شیراز و بسیاری از شهرهای دیگر تعطیل اعلام کرد.
رفتن بسوی اعتصابات سراسری امروز یک موضوع داغ در سطح جامعه است. از جمله در بیانیه های کارگران و گفتمانهای سطح جامعه بر گسترش اعتصابات سراسری به عنوان یک گام مهم برای تداوم اعتراضات مردمی تاکید شده است.
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
١٠ آذر ٩٨، ١ دسامبر ٢٠١٩

١١ آذر: تجمع اعتراضی کارگران آذر آب و هپکو
امروز ١٠ آذر کارگران آذرآب و هپکو در ادامه اعتراض بە دزدی های پشت پرده تحت عنوان خصوصی سازیها و نامشخص بودن وضعیت شغلی خود و عدم دریافت دستمزدهای پرداخت نشده دست به تجمع زدند. این کارگران در همین رابطه در آبانماه نیز تجمعات بسیاری برپا کردند و با مارش در وسط خیابان شهر و سردادن سرود "زیر بار ستم نمیکنیم زندگی، جان فدا میکنیم در ره آزادگی" صدای اعتراضشان را به اختلاس ها ودزدی ها و کل توحش و بردگی حاکم اعلام داشتند. کارگران و پرسنل آذرآب در ادامه اعتراضات یک ماهه خود در آبانماه در مقابل دفتر مدیریت شرکت تجمع کردند. این کارگران در جریان مبارزات آبانماه خود عملا شوراهای اسلامی را از مقابل حرکت اعتراضی خود کنار زده و با خنثی کردن توطئه های تفرقه افکنانه این نهاد دست ساز حکومتی متحدانه مبارزاتشان را به جلو بردند و نمایندگان خود را انتخاب کردند.
کارگرن آذر آب و هپکو علیرغم سرکوبگریهای رژیم و دستگیرکردن ها و احضار کردنها، دور جدیدی از اعتراضاتشان را آغاز کرده اند. آذر آب و هپکو دو کانون داغ اعتراضات کارگری هستند و تجمع همزمان آنها یک اتفاق سیاسی مهم است که تاثیر خود را بر فضای شهر اراک و دیگر مراکز کارگری در این شهر که با معضلاتی مشابه درگیرند، خواهد گذاشت. این اعتراضات بستر مناسبی برای رفتن بسوی اعتصابات سراسری در این شهر است.
حزب کمونیست کارگری ضمن اعلام حمایت از مبارزات کارگران آذرآب و هپکو مردم شهر اراک و همه کارگران را به حمایت وسیع از خواستها و مبارزات این کارگران فرا میخواند.
پیش بسوی شوراها
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
١٠ آذر ٩٨، ١ دسامبر ٢٠١٩

اطلاعیه خبری
١٠ آذر:بیست و هشتمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه
روز یکشنبه دهم آذر ماه کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و هشتمین روز اعتصاب خود دست از کار کشیدند و در محوطه شرکت دست به تجمع زدند. اعتراض کارگران به بساط دزدی ها تحت عنوان خصوصی سازی ها و تعویق پرداخت دستمزدهاست. کارگران نیشکر هفت تپه خواستار متوقف شدن فوری خصوصی سازی ها، پرداخت تمامی مطالباتشان و اجرای فوری طرح طبقه بندی مشاغل هستند. پایان دادن به امنیتی شدن فضای کارخانه و پرونده سازی ها و بسته شدن پرونده های امنیتی تشکیل شده برای کارگران و لغو احکام صادر شده برای اسماعیل بخشی و دیگر فعالین کارگری در این مجتمع و حامیان نیشکر هفت یک تاکید مهم این کارگران در اعتراضاتشان است.
در جریان اعتراضات مردمی در آبان کارگران نیشکر هفت تپه با پیگیری خواستهایشان دست از کار کشیدند و همراه با مردم در شهر راهپیمایی کردند. اسد بیگی در عکس العمل به ادامه اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه تعطیلی این شرکت را اعلام کرد و از اینکه خبری از پرداخت دستمزدها نیست سخن گفت. در ادامه چنین کشاکشی است که امروز دهم آذر کارگران نیشکر هفت تپه اعلام اعتصاب کرده و برخواستهایشان تاکید میکنند. نیشکر هفت تپه یک سنگر مهم مبارزات کارگری است. حزب کمونیست کارگری ضمن حمایت از مبارزات و خواستهای این کارگران بر هماهنگی و اتحاد بخش های مختلف کارگران در نیشکر هفت تپه و شرکت فعالانه خانواده های کارگران و نیز حمایت مردم شوش و دیگر مراکز کارگری در خوزستان و در سطح سراسری از آنها، تاکید دارد.
پیش بسوی ایجاد شوراها
حزب کمونیست کارگری ایران
١٠ ابان ٩٨، ١ دسامبر ٢٠١٩

بیانیه های اعتراضی در محکومیت جنایات حکومت
و برای آزادی دستگیر شدگان
- کانون مدافعان حقوق کارگرطی بیانیه ای تحت عنوان "خشونت سازمان یافته حکومت علیه مردم بی دفاع ایران" خواهان آزادی کلیه دستگیر شدگان و مجازات کسانی که بر روی مردم بیرحمانه آتش گشودند، شده است. کانون در بیانیه اعتراضی خود بر لزوم تغییرات اساسی در ساختار اقتصادی- اجتماعی جامعه ای که حقوق یک درصدی ها را بر ٩٩ درصدی ها ارجج میداند تاکید کرده است. در بخشی از بیانیه کانون مدافعان چنین آمده است: "اکنون که حاکمان کوچکترین حقی برای زندگی مردم قائل نیستند و هر اعتراض به حق کشی های موجود را با شدیدترین وجه پاسخ می دهند، راهی به جز اعتراضات و اعتصابات سراسری برای مردم باقی نمی‌گذارند و آنان که چیزی برای از دست دادن ندارند با خشمی مهارناپذیر بار دیگر به میدان خواهند آمد و آن زمان دیگر برای شنیدن صدای مردم دیر خواهد بود و مسئولیت تمام آنچه رخ خواهد داد بی شک فقط به عهده حاکمان خواهد بود".
- حمید کاشانی، سهیل عربی و ناصر فهیمی سه نفر از زندانیان سیاسی زندان اوین نیز طی نامه ای سرگشاده خطاب به خانواده های جانباختگان خیزش اخیر مردم، همبستگی خود را با آنان اعلام کرده اند.
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه طی بیانیه ای کشتار و سرکوب وحشیانه مردم را محکوم کرده است: "سندیکای کارگران شرکت واحد تهران اعتراضات و تجمعات را حق مسلم تمام اقشار جامعه اعم از کارگران و معلمان و دانشجویان و مزدبگیران می‌داند و ضمن ابزار تاسف و همدردی با خانواده‌های جانباختگان اعتراضات اخیر، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط کلیه بازداشت‌شدگان و معرفی و محاکمه کلیه آمرین و عوامل کشتار مردم هستیم. ما از تشکل‌های کارگری مستقل و فعالین کارگری و مدنی داخل کشور و تشکلات کارگری و سندیکایی در سراسر جهان می‌خواهیم کشتار معترضین را قاطعانه محکوم کنند و از مبارزات کارگران و زحمتکشان در ایران حمایت کنند".
- سندیکای نیشکر هفت تپه اطلاعیه ای تحت عنوان: "سرکوب شورش گرسنگان برای داشتن نان ، کار، آزادی محکوم است" انزجار خود را از تعرضات حکومت اسلامی به اعتراضات مردمی اعلام کرده است.
- جمعی از هنرمندان در بیانیه ای تحت عنوان "شکست رژیم اسلامی در ایجاد سکوت نسبت به کشتار مردم"، سرکوب وحشیانه خیزش آبانماه مردم را محکوم کرده اند. در بخشی از این بیانیه چنین آمده است: "مردمانی که امروز از پسِ غبار غلیظ بی‌خبری و بی‌ارتباطی، نام و نشان یکان‌یکان‌شان آشکار می‌شود، به کدام گناه کشته شده‌اند؟ آنها فقط به‌جان‌آمدگانی بودند که چون هیچ گوش شنوایی نیافتند، ناکارآمدی‌ها را در کوی و برزن فریاد زدند".
در اطلاعیه قبلی نیز خبر انتشار بیانیه های اتحادیه آزاد کارگران ایران، کانون صنفی معلمان، کانون نویسندگان و شماری از فعالین اجتماعی را انعکاس دادیم. مردم با هیچ درجه جنایتی کوتاه نمیایند و این بیانیه ها بیانگر تداوم فضای اعتراضی در جامعه است.
حزب کمونیست کارگری از همه بخشهای جامعه میخواهد که به هر شکل ممکن صدای اعتراض خود را نسبت به جنایات گسترده و وحشیانه حکومت و دستگیریها بلند کنند و با تمام قوا و همراه با خانواده های هزاران نفر دستگیر شدگان اعتراضات خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط آنها و کلیه زندانیان سیاسی شوند.

آزادی، برابری، حکومت کارگری
نابود باد حکومت اسلامی
حزب کمونیست کارگری ایران
١٠ آذر ٩٨، ۱ دسامبر ۲۰۱۹

شمارش معکوس برای سرنگونی جلادان حاکم آغاز شده است
خیزش گسترده ای که در ده روز پایانی آبانماه جمهوری اسلامی را به لرزه مرگ انداخت یک گام بزرگ به جلو و یک تحول کیفی در جنبش سرنگونی طلبانه مردم ایران بود. خیزش با اعتراض به گرانی بنزین و با توقف اتومبیلها و مسدود کردن خیابانها شروع شد اما با شلیک نیروهای سرکوبگر پاسخ گرفت. حکومت قصد داشت با سرکوب وحشیانه اعتراضات مردم، که از پیش انتظار آنرا داشت و یگانهای ویژه و گارد ضد شورش را برای سرکوب وحشیانه معترضین آماده کرده بود، خیزش را در نطفه خفه کند. اما شلیک به مردم آنان را مرعوب نکرد. طرح جنایتکارانه ای که جلادان حاکم آنرا "شوک تراپی" مینامند، خود حکومت را شوک زده کرد. مردم نه تنها به خانه نرفتند بلکه جنگ را به محلات کشاندند و بسیاری از اوباش حکومتی را گوشمالی سختی دادند. به اعتراف وزیر کشور در جریان اعتراضات "بیش از ۵۰ مورد پایگاه و پاسگاه نظامی مورد حمله قرار گرفته" و "تعداد مجروحان نیروهای امنیتی دو برابر معترضان بوده است".
تعرض و عمل مستقیم جوانان خشمگین، جوانان جسوری که نفرت توده های میلیونی مردم از جمهوری اسلامی را نمایندگی میکنند، تعرض مستقیم مردم جان به لب رسیده برای بزیر کشیدن حکومت بود.
خیزش آبان حلقه دیگری در پیشروی جنبش سرنگونی است. خیزش ٨٨ با قیام ٦ دیماه خاتمه یافت و خیزش آبان ٩٨ با قیام آغاز شد. خیزش ٩٦ پایان ماجرا را اعلام کرد و خیزش ٩٨ عملا دست بکار پایان بخشیدن به ماجرا شد. در جریان خیزش آبان پمپ بنزینها، دفاتر امام جمعه، حوزه علمیه و دیگرمراکز اسلامی، کلانتریها و پایگاههای بسیج، عکسهای خمینی و خامنه ای و پرچم جمهوری اسلامی، و صدها بانک به آتش کشیده شدند. اما این تعرض توده ای به ارگانهای حکومتی و نمادهای سرکوب و غارت و چپاول، یک شورش کور نبود. تعرض جامعه ای بود که مدتهاست علیه فقر و گرانی و فساد و دزدی و چپاول و بیحقوقی و سرکوبگری و سلطه جهنمی اسلام بر قوانین و بر زندگی اجتماعی و خصوصی مردم بپاخاسته است.
خیزش آبان ماه بر متن اعتصابات و مبارزات گسترده ای شکل گرفت که بویژه در دوسال اخیر زمین را زیر پای جانیان حاکم داغ کرده بود. اعتصابات کارگری در هفت تپه و فولاد اهواز و هپکو و آذرآب، اعتصاب رانندگان کامیون و کارگران راه آهن و پتروشیمی ماهشهر و ده ها کارخانه و واحد تولیدی دیگر، تجمعات و اعتصابات سراسری معلمان و بازنشستگان، قد برافراشتن زنان، دختران خیابان انقلاب و ویدا موحدها و سحر خدایاری ها علیه آپارتاید جنسی، مبارزه علیه شکنجه و زندان و برای آزادی زندانیان سیاسی حتی از درون زندانها، اعتصاب سراسری در کردستان و غیره و غیره، اینها همه غلیان و جنب و جوش بی وقفه ای بود که به آتشفشان آبانماه منجر شد. قیام آبان ماه نیز به نوبه خود زمین را برای پیشروی بیشتر مبارزات و اعتراضات در همه این عرصه ها شخم میزند و کل جامعه را در موقعیت رزمنده تر و تعرضی تری در مقابله با جانیان حاکم قرار میدهد.
خیزش آبان شرایط سیاسی و فضای اعتراضی در ایران را به نفع جنبش سرنگونی و به ضرر حکومت کاملا دگرگون میکند. اکنون آشکارا جمهوری اسلامی به موقعیت حکومت اشغالگری رانده شده است، که مانند فاشیسم هیتلری در لهستان و فرانسه، تنها میتواند با حکومت نظامی اعلام نشده و با تانک و زره پوش و آتش گشودن گله های اوباش اش به روی مردم سلطه جهنمی خود را حفظ کند. شوک تراپی کذائی جلادان حاکم دست کمی از شوک تراپی پینوشه ندارد اما ایران امروز شیلی زمان پینوشه نیست. حتی قلم بدستان و تحلیلگران حکومتی هشدار میدهند که شورش بنیان کنی که در آبان ماه آغاز شد سر باز ایستادن ندارد.
اکنون جنبش سرنگونی کنترل محلات را نیز به زرادخانه جنگ توده ای علیه حکومت افزوده است و با حمله به نیروهای سرکوبگر و مراکز مذهبی و بانکها این نمادهای سرمایه داری دزدسالار حاکم، جنگ آشتی ناپذیر و بی امانی را علیه کل نظام سیاسی- اقتصادی حاکم اعلام کرده است. خیزش آبان اسلحه و بر حق بودن دست بردن به اسلحه علیه جلادان حاکم را نیز وارد فرهنگ و گفتمان اعتراضی جامعه کرد و با جنگ و گریز و کنترل محلات شیوه و تاکتیک کارساز و موثری را در مقابله با فاشیستهای حاکم به نمایش گذاشت. هنوز زمان قیام مسلحانه و وارد کردن ضربه نهائی به رژیم فرا نرسیده است اما آنروز دور نیست.
با خیزش آبان جنبش نوین کنترل محلات نیز حضور قدرتمند خود را اعلام کرد. این جنبش اولین گامها را نیز در جهت سازمانیابی واحدها و شوراهای مبارزاتی محلی بجلو برداشته است. شوراهای مبارزاتی در محلات میتواند و باید گسترش پیدا کند و به یک شبکه مبارزاتی هماهنگ و بهم پیوسته در همه محلات ارتقا پیدا کند.
با خیزش آبان جامعه نه تنها قیام مسلحانه را تجربه و تمرین کرد بلکه زمینه را برای اعتصابات و تجمعات و تظاهرات تعرضی تر و کوبنده تر فراهم کرد. اکنون این بعهده فعالین و چهره ها و نهادهای مبارزاتی در جنبش کارگری و در دیگر جنبشهای اعتراضی است که با تمام قدرت بمیدان بیایند و با بیانیه ها و کیفرخواستها و فراخوانهای کوبنده، با سازماندهی اعتصابات سراسری و تجمعات و راهپیمائی ها و با سازماندهی شوراهای مبارزاتی در محلات، جلادان حاکم را از هر سو بچالش بکشند. در صف مقدم این نبرد سازماندهی یک اعتراض و تعرض سراسری و کوبنده علیه جنایات حکومت، کشتار سبعانه و دستگیریهای وسیع در جریان خیزش اخیر قرار دارد.
حزب کمونیست کارگری فعالین جنبش کارگری و جنبشهای اعتراضی و توده مردم را به اعتراض علیه کشتار اعتراض کنندگان آبانماه و مبارزه برای آزادی بازداشت شدگان خیزش آبان فرا میخواند.
شمارش معکوس برای بزیر کشیدن جلادان حاکم آغاز شده است. امروز نه تنها در ایران بلکه در لبنان و عراق نیز مردم علیه جمهوری اسلامی و حکومتها و دار و دسته های جنایتکاری که بوسیله داعشیان حاکم در ایران حمایت میشوند، بپاخاسته اند. دور نیست روزی که بقدرت اعتصابات سراسری و تظاهرات وسیع، با نبرد بی امان در هر منطقه و خیابان و محله، و با قیام و ضربه نهائی به پایگهای نیروهای سرکوبگر و مراکز قدرت جلادان حاکم، جمهوری اسلامی را بزیر بکشیم و ایران و عراق و لبنان و کل منطقه را از شر جانیان حاکم بر ایران رها سازیم. پیروزی از آن ما است.

حزب کمونیست کارگری ایران
۸ آذر ۱۳۹۸، ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹

جنایت تکان دهنده حکومت در ماهشهر
اخبار و گزارشات جنایات گسترده حکومت در روزهای اعتراضات آبان، بتدریج به بیرون درز میکند. حکومت اسلامی اینترنت را بست و مهار آدم کشانش را برای کشتار مردم رها کرد. بنا به اخباری که از ماهشهر در استان خوزستان بدستمان رسیده است روز ٢٧ آبان ماه تعدادی از جوانان شهرک جراحی در این منطقه اقدام به مسدود کردن مسیر ورودی به شهر ماهشهر مینمایند. با رسیدن مأموران امنیتی و تیراندازی آنها، جوانان به نیزار تالاب کنار جاده رفته و مخفی میشوند. ماموران اقدام به تیراندازی وحشیانه به سمت آنها نموده و نیزار را به رگبار میبندند. بعد از گذشت چند روز و بیخبری از این جوانان خانواده ها گمان میکردند عزیزانشان در بازداشت بسر میبرند. اما بعدا با انتشار بوی اجساد از سمت نیزار اهالی موفق به پیدا کردن اجساد این عزیزان شده اند. هنوز اطلاع دقیقی از شمار دقیق قربانیان در دست نیست اما گفته میشود تا کنون تعداد ۹ جسد شناسایی و به سردخانه بیمارستان نفت ماهشهر منتقل شده است.لازم به توضیح است با توجه به قطع اینترنت در استان خوزستان خبر این فاجعه و اقدام وحشیانه ماموران جمهوری اسلامی در کشتار جوانان انقلابی شهرک جراحی امروز منتشر شده است.
حزب کمونیست کارگری به خانواده ها و دوستان و بستگان این جانباختگان و به همه مردم آزاده صمیانه تسلیت میگوید و همه مردم را به ابراز همبستگی با آنها فرا میخواند. خشم و نفرت بر حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی که برای حفظ حاکمیت چپاولگرانه خود طی یک هفته صدها تن از جوانان و عزیزان مردم را قربانی کرد. حکومت جلاد اسلامی باید سرنگون شود و سرنگون خواهد شد. آمران و عاملان این جنایات و در راس آنها خامنه ای و روحانی از دست مردم رهایی نخواهند یافت.

سرنگون باد حکومت جنایت و چپاول اسلامی
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۰ آذر ۱۳۹۸، ۱ دسامبر ۲۰۱۹


مردم عراق کنسولگری جمهوری اسلامی در نجف را به آتش کشیدند
روز 27 نوامبر تظاهر کنندگان در شهر نجف کنسولگری جمهوری اسلامی در این شهر را به تصرف خود درآوردند و آنرا به آتش کشیدند. در این تعرض مردمی، تظاهر کنندگان تصاویر خمینی و خامنه ای را نیز آتش زدند. قبل از ورود تظاهر کنندگان به ساختمان کنسولگری ماموران جمهوری اسلامی فرار کرده و ساختمان را خالی کرده بودند. در جریان این تعرض نیروهای امنیتی به سوی تظاهرکنندگان آتش گشودند و دو نفر از مردم را به قتل رساندند. پیش از آن در شهرهای کربلا و بصره نیز مردم خشمگین به کنسولگری جمهوری اسلامی حمله کرده و تصاویر سران حکومت را به آتش کشیده بودند.
یک هدف مردم آزادیخواه عراق بیرون راندن جمهوری اسلامی از عراق است. جمهوری اسلامی بشدت در عراق مورد نفرت مردم است و یکی از شعارهای خیزش انقلابی مردم عراق بیرون راندن جمهوری اسلامی و اوباش آن از این کشور است. جمهوری اسلامی در عراق و لبنان و برخی کشورهای دیگر جریانات مرتجع و جنایتکار اسلامی مانند حشدالشعبی را تقویت مالی و نظامی کرده و به جان مردم این کشورها انداخته است. مردم عراق میخواهند خود را از شر حکومت مرتجع قومی- اسلامی و یکه تازی دستجات مزدور مسلح و غیر مسلح وابسته به جمهوری اسلامی و از چپاول و فساد و جنایت و ناامنی و از فقر و بیکاری و بیحقوقی خلاص کنند. دو ماه است که تظاهراتهای وسیعی در شهرهای عراق بویژه شهرهایی که عمدتا شیعه نشین تلقی میشوند جریان دارد و مردم نه فقط علیه دولت عراق بلکه علیه جمهوری اسلامی و مزدورانش شعار میدهند و خواهان بیرون راندن آنها از عراق هستند. این یک انقلاب مردمی است و هر پیشروی و پیروزی آن مستقیما به پیشروی و پیروزی مردم ایران علیه جمهوری خدمت میکند. بقول یکی از فعالین عراقی "مردم عراق دم اژدها را میکوبند و مردم ایران سر اژدها را". جمهوری اسلامی ستون ارتجاع در منطقه است و مبارزه علیه این حکومت منفور و جنایتکار در همه جا به هم پیوند دارد. سرنگونی جمهوری اسلامی نه فقط مردم ایران بلکه مردم کل منطقه را از یکه تازی ارتجاع اسلامی خلاص خواهد کرد. دنیا با سرنگونی جمهوری اسلامی نفس راحتی خواهد کشید.
حزب کمونیست کارگری از مبارزات آزادیخواهانه مردم عراق و لبنان حمایت میکند و مردم ایران را به همبستگی با آنها فرامیخواند.

پیروز باد مبارزات آزادیخواهانه مردم عراق و لبنان
زنده باد همبستگی مردم ایران و عراق و لبنان
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ آذر ۱۳۹۸، ۲۸ نوامبر ۲۰۱۹

خطاب به مخالفان جمهوری اسلامی در خارج
برای آزادی دستگیرشدگان و در گرامیداشت یاد جانباختگان خیزش آبان ماه فعالانه به میدان بیایید
جمهوری اسلامی که میدانست بدون سرکوب حکومتش دوام نمیاورد، با قساوت تمام صدها نفر را به قتل رساند، هزاران نفر را مجروح و هزاران نفر را دستگیر کرد. آمار جانباختگان و دستگیرشدگان چنان زیاد است که جنایتکاران هنوز جرات نکرده اند تعداد واقعی را اعلام کنند. آمار واقعی دستگیرشدگان احتمالا بیش از ده هزار نفر است. زندان ها پر شده و مدارس و مکان های دیگری را به زندان تبدیل کرده اند و دستگیری ها همچنان ادامه دارد. یاد عزیزان جانباخته مان را باید گرامی بداریم و عزیزان دربندمان را از زندان های اوباش حاکم نجات دهیم.
مقامات حکومت که وحشت سرنگونی آنها را به لرزه انداخته بود اکنون رجزجوانی میکنند و دستگیرشدگان را تهدید به اشد مجازات میکنند. باید آنها را به زانو درآوریم و وادارشان کنیم هرچه زودتر کلیه دستگیرشدگان را بی قید و شرط آزاد کنند. یاید در همه کشورها در مراکز شهرها و یا در مقابل سفارتخانه ها و کنسولگری های جمهوری اسلامی تجمعات بزرگ سازمان دهیم و افکار عمومی را به حمایت از مردم ایران فرابخوانیم. هیچ شهری در خارج کشور نباید ساکت باشد. در هر شهری که حتی دو نفر ایرانی زندگی میکنند میتوانند حداقل پلاکاردی در دست گرفته و خواهان همبستگی با مردم ایران شوند
دول غربی را باید تحت فشار گداشت که سکوت و بی تفاوتی را کنار بگذارند و جنایات جمهوری اسلامی را شدیدا محکوم کنند و خواهان آزادی فوری دستگیرشدگان و زندانیان سیاسی شوند. رسانه های غربی را باید تحت فشار قرار داد که اخبار مبارزات و اعتصابات مردم ایران و تجمعات اعتراضی در خارج را پوشش بدهند و با فعالین و سازماندهندگان تجمعات مصاحبه کنند و همراهی شان را با مردم ایران نشان دهند.
حزب کمونیست کارگری کلیه ایرانیان مخالف حکومت و مردم آزادیخواه در سراسر جهان را به برپایی تجمعات اعتراضی و حمایت از مردم ایران با خواست آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه دستگیرشدگان اعتراضات اخیر و کلیه زندانیان سیاسی فرامیخواند.

گرامی باد یاد جانباختگان خیزش آبان ماه
کلیه دستگیرشدگان و زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند
سرنگون باد حکومت چپاول و جنایت اسلامی

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران

۲۸ نوامبر 20۱۹

اخبار وگزارشات کارگری 10 آذر ماه 1398

بگیر،ببند،بکش    گور خود کنی بدست خود

- ادامه اعتراضات کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه برای دست یابی به مطالباتشان

- اعتراض 2 روزه کارگران کارخانه واگن پارس اراک نسبت به نداشتن امیت شغلی وسطح پایین حقوق

احضار 2کارگر حق طلب واگن پارس

- از سرگیری تجمع اعتراضی کارگران قند فسا نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی بدنبال تعطیلی مجدد کارخانه

- اعتراض کارگران مشاغل اینترنتی استان و بلوچستان نسبت به بلاتکلیفی معیشتی بدنبال از قطعی اینترنت

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:سرکوب و کشتار خونین معترضین فرودست در سراسر کشور را محکوم می‌کنیم

- غلامرضا جعفری پدر ملیحه و مریم جعفری:حدود سیزده روز گذشته و فرزندانم هنوز آزاد نشده اند!

- بازهم واژگونی سرویس رفت وآمد کارگران ومصدویت 12کارگر کارخانه فرآوردهای لبنی کاله آمل

- جان باختن 2 کارگر شهرداری تبریز حین کار براثر تصادف

*ادامه اعتراضات کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه برای دست یابی به مطالباتشان

روز یکشنبه 10آذر،صدها کارگر کشت وصنعت نیشکرهفت تپه در راه دست یابی به مطالباتشان برای باری دیگر دست به تجمع مقابل دفتر مجتمع زدند وتعدادی از کارگران در«سنگر»سخنانی درباره کارشکنی ها وتوهین ها واقدامات تفرقه اندازنه کارفرما وعواملش ونیز خواسته هایشان مبنی بر پرداخت دوماه حقوق عقب افتاده وبازگشت بکار کارگران اخراجی و...... ایراد کردند.

امروز همچنین رسانه ای، خواسته های 10گانه درج شده در طومار امضا شده از طرف جمعی از کارگران هفت تپه ارسال شده برای «مقامات»+ منجمله تشکل های قلابی کارگری واداره کار را بقرارزیر رونمایی کرد:

۱. بازگشت به کار کارگرانی که قراردادهایشان تمدید نشده است.

۲- کسر سهم حق بیمه کارگران از حقوق توسط کارفرما و عدم واریز به موقع آن به حساب سازمان تامین اجتماعی، منجر به عدم صدور اعتبار و تمدید دفترچه بیمه و تحمیل هزینه‌های سنگین درمانی برای پرسنل گردیده است..

۳- اعلام تعطیلی گاه و بیگاه فعالیت کارکنان به بهانه‌های مختلف، مانند: تاسوعا، عاشورا، اربعین عید فطر، عید نوروز و اخیراً ایام تعطیلی بدون مناسبت. درصورتیکه تمام فعالیت‌های شرکت مرتبط با تولید بوده و نبود هریک از واحدها منجر به اختلال در چرخه تولید می‌شود که به طبع آن کارگران نیز متضرر خواهند شد.

۴- از آنجا که وفق ماده ۱۲ قانون کار، کارفرمای جدید قائم مقام تعهدات و حقوق کارفرمای سابق است باید عناوین شغلی به درستی در قراردادهای کار، لیست بیمه و... عنوان شوند. این امر از زمان واگذاری شرکت به بخش خصوصی یا به درستی محقق نشده و یا اینکه خیلی محدود صورت گرفته است. هچنین کارگران باید متناسب با عنوان شغلی خود مزد دریافت کنند که در این مورد دقت کافی صورت نمی‌گیرد.

۵- ایجاد تعاونی‌های مصرف و مسکن وفق ماده ۱۵۳ قانون کاراز تکالیف کارفرمایان است؛ حال آنکه عدم پرداخت پول‌های تعاونی مصرف کارکنان بابت اقساط موضوع بند (و) ماده ۴۵ قانون و سرمایه‌گذاری کارگران از طرف کارفرما منجر به خسارت و عدم رونق تعاونی مصرف کارکنان هفت شده و پرداخت به موقع آن به منظور شکوفایی تعاونی مصرف کارکنان به جهت تهیه اقلام مورد نیاز کارکنان ضروری است.

۶- با توجه به اینکه کارفرما موظف به دادن یک وعده غذای گرم به کارکنان است و این مبلغ به طور میانگین بالغ بر ۱۵۰۰۰ تومان است، خواهان تهیه‌ی یک وعده غذای گرم و یا معادل ریالی آن هستیم.

۷- عدم پرداخت مزایایی همچون حق همسر، سختی کار، ایاب وذهاب، حق شیفت (کارکنان قراردادی) و نیز پاداش کشت و بهره‌برداری، حق رهبری، جیریه ماه مبارک رمضان، نوشت‌افزار و سایر حقوق و مزایایی که در زمان دولتی پرداخت گردیده و در حال حاضر پرداخت نمی‌گردد (کلیه پرسنل) طبق بند(ز) ماده۱۰ و مواد ۸ -۱۲-۲۶-۳۴و ۳۸ قانون کار که به صورت عرف و روال کارگاه درآمده است.

۸- پرداخت ۲۵درصد حق مناطق جنگی: در راستای اجرای بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه ۵ ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعیین مناطق عملیاتی دفاع مقدس، به‌ منظور جبران عقب‌ ماندگی استان‌هایی (که مورد تصرف یا به ‌شدت در حال بمباران و گلوله‌ باران بوده) و امنیتی درگیر در دوران دفاع مقدس (که حضور ضد انقلاب و درگیری‌های مداوم در این مناطق موجب عقب‌ ماندگی‌های آنها شده است) استان خوزستان محدوده مناطق (اندیمشک، دزفول، شوش، هفت تپه، سوسنگرد، بستان، حمیدیه، هویزه، اهواز، خرمشهر، آبادان، شادگان، اروندکنار، بندرامام خمینی، ماهشهر و هندیجان).

۹. عدم تهیه لباس کار و کفش و لوازم ایمنی کار (در سال۲ بار) نظیر عینک، ماسک و غیره موضوع مواد ۸۵و۹۱و۹۲ قانون کار و سهمیه شیر نفرات شاغل در اداره دفع آفات و اداره انبارها مانند سنوات گذشته.

۱۰. پرداخت سریعتر دستمزدهای مهر و آبان سال ۹۸.

+قابل یادآوری است که در تجمع روز سه شنبه 30 مهرماه سال جاری کارگران هفت تپه ، هیکی از کارگران باایراد سخنانی درسنگراز کارگران خواست دونامه در ارتباط با بازگشت بکار 3همکار اخراجی ، ومطالبات کارگران را برای ارسال به مقامات امضا کنند.

*اعتراض 2 روزه کارگران کارخانه واگن پارس اراک نسبت به نداشتن امیت شغلی وسطح پایین حقوق

احضار 2کارگر حق طلب واگن پارس

کارگران کارخانه واگن پارس اراک برای دو روز پی در پی دست به اعتراض نسبت به نداشتن امیت شغلی وسطح پایین حقوق در این واحد صنعتی خودروهای ریلی زدند.

روز یکشنبه 10آذر،کارگران معترض واگن پارس به خبرنگار رسانه ای گفتند: با وجود اینکه شرکت مپنا سهام واگن‌پارس را خریداری کرده است، هنوز بحث‌های مالی و مدیریتی آن در واگن پارس انجام نگرفته است. این درحالی است که نمایندگان شرکت مپنا تاکنون فقط یکبار قبل از خرید سهام واگن‌پارس به شرکت آمدند و بعد از گذشتن بیش از یک ماه هنوز نمایندگانشان را به شرکت نفرستاده‌اند و مسائل مالی و مدیریتی بلاتکلیف است.

آنها افزودند: در صورتی که انتقال سهامداری به درستی صورت نگیرد، شرکت‌های سفارش‌دهنده نیز اعتماد نخواهند کرد.

این کارگران درادامه گفتند:در عین حال حقوق کارگران شرکت‌های ریلی مشابه واگن‌پارس بیش از ما است و ما درخواست افزایش حقوق دادیم که به ما قول بررسی دادند اما هنوز نتیجه بررسی‌ها به ما اعلام نشده است.

محمدتقی آبایی،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی درباره احضار 2کارگر حق طلب واگن پارس به خبرنگار همین رسانه گفت:الان هیچ بازداشتی‌ای نداریم و مواردی که بوده شاید تعدادی سوال پرسیده شده است.

*از سرگیری تجمع اعتراضی کارگران قند فسا نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی بدنبال تعطیلی مجدد کارخانه

روز یکشنبه 10آذر، کارگران قند فسا با تجمع مقابل کارخانه بدنبال تعطیلی اعتراضشان را نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی از سر گرفتند.

برپایه گزارش رسانه شده بتاریخ 10آذر،بیست و هشتم آبان سال جاری اعلام شد که کارخانه قند فسا فعالیت مجدد خود را پس از وقفه از سرگرفته است اما کارگران این کارخانه می گویند فقط چند روز تولید داشتیم و اینک این کارخانه به دلیل نداشتن مواد اولیه تعطیل شده است.

جمعی از کارگران کارخانه قند فسا یکشنبه با تجمع در مقابل این کارخانه، خواستار پیگیری مطالباتشان توسط مسوولان شدند.

کارگران خواستار تامین چغندر قند و یا شکر خام برای راه اندازی مجدد کارخانه شدند.

کارگران معترض کارخانه قند فسا گفتند: کهتنها برای چند روز چغندر قند داشتیم و پس از پایان آن مجددا چرخ های این کارخانه خوابید اما مدیران این کارخانه برای پنهان کردن خلف وعده های خود از کارگران خواسته اند که بدون انجام کار فقط ورود و خروج خود را به کارخانه ثبت کنند.

یکی ازکارگران گفت: ورود و خروج اختیاری کارگران به کارخانه و دریافت حقوق آذرماه بدون انجام کار را فقط یک مسکن می دانیم و نگران آینده و تبعات ناشی از کارنکردن کارخانه هستیم.

آنان در اعتراض به وضعیت کنونی و مشکلات ذکر شده در نامه ای به فرماندار فسا که امضای شماری از آنان را به همراه داشت خواستار پیگیری مطالباتشان توسط مسوولان شدند.

*اعتراض کارگران مشاغل اینترنتی استان و بلوچستان نسبت به بلاتکلیفی معیشتی بدنبال از قطعی اینترنت

کارگران کسب و کارهای اینترنتی در سیستان و بلوچستان اعتراضشان را نسبت به بلاتکلیفی معیشتی بدنبال قطعی اینترنت گوشی‌های همراه بعد از گذشت نزدیک به دو هفته پس از اعتراضات هفته آخر آبان ماه به بهانه افزایش قیمت بنزین رسانه ای کردند.

روز یکشنبه 10آذرآنهابه خبرنگار رسانه ای گفتند: عمده مشاغل سیستان و بلوچستان سوخت‌بری و راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی است که با قطعی اخیر اینترنت کارگران دچار مشکل شده‌اند. ما محروم‌ترین استان کشور هستیم. سوخت‌بری مشکلات زیادی دارد و ممکن است خیلی‌ها در این شغل جانشان را از دست بدهند؛ از این رو مشاغل اینترنتی در این استان طرفدار بیشتری دارد.

آنها افزودند:اینجا یک بازار به نام چهارراه رسولی داریم که از شهرستان‌های دیگر به دلیل ارزانی و خارجی بودن اجناس برای خرید به اینجا سفر می‌کنند؛ با گرانی بنزین عمده سفارشات ما اینترنتی شده است اما قطعی اینترنت این مدت آسیب زیادی به ما زده است. تنها راه فروش ما اینترنتی است و چاره دیگری جز این نداریم.

*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:سرکوب و کشتار خونین معترضین فرودست در سراسر کشور را محکوم می‌کنیم

با اعلام افزایش۳۰۰ درصدی نرخ بنزین، اعتراضات مردم جان به لب رسیده که عمدتا از خانواده‌های کارگری و فرودستان هستند، فوران یافته است. درحدی نارضایتی‌ها در جامعه گسترده می‌باشد که در ظرف ۴۸ساعت تجمعات اعتراضی مردم به بیش از صد شهر در سراسر کشور کشانده شد.

اما این اعتراضات به حق فرودستان و دردمندان با شدت تمام و با بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن، سرکوب و به خون کشیده شد. طبق گزارشات موجود، صدها تن از جمله نوجوانان ۱۳ و ۱۴ ساله با گلوله کشته شده، بیش از هزار تن زخمی و بیش از هشت هزار تن بازداشت شده‌اند. مقامات حکومتی با روشی بی سابقه در جهان، اینترنت کل کشور را قطع کردند و حتی در بعضی مناطق تلفن های همراه را نیز از دسترس خارج کردند و با اتکا به نیروهای نظامی و امنیتی و لباس شخصی‌‌ها و با تیراندازی مستقیم به مردم با خشونت بی‌پایان به خیال خود صدای اعتراض فرودستان را خاموش کرده‌اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه کشتار و سرکوب خونین مردم که عمده‌ی آنان از فرودستان و خانواده‌های کارگری می‌باشند را به شدت و قاطعانه محکوم می کند. هیچگونه توجیه‌ای برای این سرکوب‌ها وجود ندارد و قابل قبول نیست. نظام و دستگاه امنیتی‌ای که سالهای سال هرگونه اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم منجمله اعتراضات کارگران و معلمان را سرکوب و کارگران، معلمان، دانشجویان و ... را ضرب و شتم و شلاق زده و به حبس‌های طویل‌المدت محکوم کرده است و فریاد آنان را نشنیده با فریب‌کاری مدعی می‌شود که اعتراضات مسالمت‌آمیز را به رسمیت می‌شناسد. در حالیکه رئیس جمهور توقف خودروها در خیابان را اعتراض مسالمت‌آمیز نمی‌داند! پس منظورشان چگونه اعتراضی است؟ مگر کارگران خاتون آباد چه می خواستند به جز حق اشتغال که از زمین و آسمان به گلوله بسته شدند و کشتار شدند؟ مگر تجمع مسالمت آمیزکارگران و حامیان طبقه کارگر در روز جهانی کارگر سرکوب نشد؟ و دهها فعال کارگری از جمله اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد با حبس ‌های طولانی تنها به دلیل یک تجمع اعتراضی ساده کارگری مواجه نیستند؟

واقعیت این است که اعتراضات سراسری آبان ماه امسال دنباله اعتراضات دی ماه سال ۹۶ می‌باشد که بر بستر بیش از سه دهه تهاجم لجام گسیخته و مستمر سرمایه داری ایران و دولت‌های آن به طبقه‌ی کارگر و مردم محروم و تهیدست صورت گرفته است. سیاستهای نولیبرالی حاکمیت و ریاضت اقتصادی، تغییر قوانین کار به نفع سرمایه‌داران و محروم نمودن میلیون‌ها کارگر از حقوق ابتدایی مندرج در قوانین کار، تبعیت از نسخه‌های صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی از جمله طرح تعدیل ساختار اقتصادی و "آزاد سازی قیمت‌ها"، خصوصی سازیهای گسترده، کالایی کردن سیستم آموزش و پرورش، مناطق آزاد تجاری، پایین نگه داشتن سطح دستمزدها، بیکار سازیهای میلیونی، حذف یارانه‌ها و گرانی سرسام‌آور و همزمان اختلاس و فساد گسترده و غارت بی‌سابقه سرمایه‌ها و منابع عمومی و سازمان تامین اجتماعی، پرداخت حقوق و مزایای نجومی به کارگزاران حکومت و مسئولین دولتی، انتقال میلیاردها دلار به خارج از کشور از طرق مختلف و بدون هیچگونه پاسخگویی، همگی به ایجاد یک شکاف عمیق طبقاتی در ایران منجر شده است؛ به نحوی که با وجود تحریم‌های اقتصادی در سال‌های اخیر، ما شاهد یک طبقه سرمایه‌دار استثمارگر و فاسد و ثروتمندان وابسته به حاکمیت با زندگی‌های فوق‌العاده اشرافی و تجمل‌گرایی بی‌سابقه و پدیده‌هایی از جمله "بچه پول دارهای ایران" هستیم و از سوی دیگر شاهد سفره خالی بیش از ۵۰ میلیون خانواده‌های کارگری، میلیون‌ها کودک‌کار، کارتن خوابی، حلبی نشینی، بی‌خانمانی، کولبری، دست فروشی، تن‌فروشی، زباله گردی، اعتیاد گسترده و میلیون‌ها جوان بیکار بدون هر گونه حمایت دولتی را پیش رویمان داریم. در همین بستر حتی ابتدایی ترین حقوق مدنی و شهروندی از جمله حق آزادی بیان و ابراز وجود را از مردم عادی و دانشجویان و زنان و اقلیت‌های ملی و مذهبی و فعالین اجتماعی و سیاسی و فرهنگی سلب کرده اند. و تلاش عظیمی به خرج داده‌اند که با سرکوب‌ و ممنوع کردن ایجاد سندیکاهای مستقل کارگری و دیگر تشکلات مستقل کارگری و فدراسیون‌ها و احزاب سراسری کارگری و دیگر تشکلات اجتماعی و سیاسی در حوزه‌های مختلف راه پیشروی برای مردم محروم و اعتراضات منسجم موثر را سد نمایند.

لازم به تاکید است در ابعاد بین‌المللی نیز سیاست‌های نئولیبرالی و ریاضت اقتصادی طبقه‌ی کارگر و مردم تهی‌دست را به اعتراضات بی‌سابقه کشانده است و ما اینک شاهد موج عظیمی از اعتراضات توده‌ای از خاورمیانه، تا آفریقا و آمریکای جنوبی و حتی در قلب اروپا هستیم. طبقه کارگر و تهی‌دستان دنیا هر چه گسترده‌تر و یک صداتر در مقابل تهاجمات ضدانسانی سرمایه‌داران و دولت‌هایشان قد علم کرده اند. در کشورهایی همچون عراق شاهد کشتار وحشیانه صدها معترض بوده‌ایم، و در شیلی شاهد سرکوب معترضین و در بولیوی شاهد کودتای نظامی و سرکوب طبقه کارگر و مردم بومی آن کشور. با این‌وجود مقاومت و مبارزه فرودستان به ستوه آمده در جهان علیه این بی‌عدالتی‌ها متوقف شدنی نیست. سرمایه‌داران و حکومت آنها در ایران نیز بیهوده می‌پندارند که با سرکوب و کشتار می‌توانند اعتراضات سراسری در ایران را متوقف کنند. این یک جنبش عظیم جهانی برای عدالت اقتصادی و اجتماعی است که مبارزات کارگران و مردم محروم ایران نیز بخشی از آن است.

سندیکای کارگران شرکت واحد تهران اعتراضات و تجمعات را حق مسلم تمام اقشار جامعه اعم از کارگران و معلمان و دانشجویان و مزدبگیران می‌داند و ضمن ابزار تاسف و همدردی با خانواده‌های جانباختگان اعتراضات اخیر، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط کلیه بازداشت‌شدگان و معرفی و محاکمه کلیه آمرین و عوامل کشتار مردم هستیم. ما از تشکل‌های کارگری مستقل و فعالین کارگری و مدنی داخل کشور و تشکلات کارگری و سندیکایی در سراسر جهان می‌خواهیم کشتار معترضین را قاطعانه محکوم کنند و از مبارزات کارگران و زحمتکشان در ایران حمایت کنند.

۱۰ آذر ۹۸

*غلامرضا جعفری پدر ملیحه و مریم جعفری:حدود سیزده روز گذشته و فرزندانم هنوز آزاد نشده اند!

طبق سخنان غلامرضا جعفری پدر ملیحه و مریم جعفری، این دو دانشجوی بازداشتی دانشگاه تهران هنوز آزاد نشده اند. پدر این دانشجویان طی ارتباطی با کانال شوراهای صنفی کشور، اظهار داشت: "بعد از گذشت حدود سیزده روز از بازداشت آنها در زندان اوین هنوز فرزندانم آزاد نشده اند و هر روز توسط دکتر سرسنگی(معاونت فرهنگی دانشگاه) و دکتر سلیمانی( رئیس حراست دانشگاه) وعده آزادی به فردا و پس فردا موکول می شود. من خود جانباز و رزمنده هشت سال دفاع مقدس هستم و همسرم نیز فرزند شهید میباشد."

گفتنی است ملیحه جعفری دانشجوی کارشناسی ورودی ۹۷ رشته نمایش عروسکی و مریم جعفری دانشجوی کارشناسی ورودی ۹۷ رشته مجسمه سازی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران روز دوشنبه ۲۷ آبانماه در خیابان پورسینا در اطراف دانشگاه تهران دستگیر شده و در حال حاضر طبق اطلاعی که به خانواده شان داده شده، در بازداشتگاه اوین هستند.

*بازهم واژگونی سرویس رفت وآمد کارگران ومصدویت 12کارگر کارخانه فرآوردهای لبنی کاله آمل

بامداد روز یکشنبه 10آذریک دستگاه مینی‌بوس حامل کارگران کارخانه فرآوردهای لبنی کاله آمل در مسیر تهران به آمل جاده هراز نرسیده به اکسین واژگون و12کارگر مصدوم وبه بیمارستان 17 شهریور آمل منتقل شدند.

*جان باختن 2 کارگر شهرداری تبریز حین کار براثر تصادف

بعد ازظهرروز شنبه 9آذر،2کارگر پاکبان شهرداری تبریز بنام حمید ملک زاده و موسی پاشازاده حین کارنظافت در اتوبان پاسداران تبریزبراثر تصادف جانشان را ازدست دادند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار و گزارشات کارگری 8 و 9 آذر ماه 1398

‍ صدور ابلاغیه برای وثیقه گذار پروین محمدی جهت تحویل ایشان به زندان

روز پنجم آبانماه ابلاغیه ای برای ضامن پروین محمدی و هاله صفرزاده و علیرضا ثقفی صادر گردیده است که طی آن به ایشان ۱۰ روز فرصت داده شده که این سه فعال کارگری برای تحمل حکم یکسال حبس، خود را به شعبه اجرای احکام معرفی نمایند.

همچنین ابلاغیه ای برای پروین محمدی ارسال شده است که پرونده ایشان به شعبه اجرای احکام کیفری محل سکونت ارسال گردیده است و این بدان معنی است که اقدام برای دستگیری ایشان و معرفی به زندان آغاز شده است.

پروین محمدی نائب رئیس هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و هاله صفرزاده و علیرضا ثقفی از اعضای کانون مدافعان حقوق کارگر در روز ششم اردیبهشت در پارک جهان نمای کرج به همراه تعداد دیگری از کارگران دستگیر شدند و این سه نفر پس از پانزده روز بازداشت به قرار کفالت آزاد شدند. پس از آن ایشان در دادگاه بدوی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال زندان محکوم گردیدند که دادگاه تجدیدنظر این حکم را عیناً تأیید کرد.

لازم به ذکر است که در دستگیری روز ششم اردیبهشت ماه گوشی تلفن پروین محمدی ضبط گردید و در دستگیری روز نهم بهمن سال گذشته که پروین محمدی به همراه جعفر عظیم زاده دستگیر شدند چند دستگاه تلفن همراه و لبتاپ از منزل ایشان توسط نیروهای امنیتی ضبط گردیده که هنوز و با توجه به قطعی شدن پرونده دوم و تبرئه شدن از اتهامات در پرونده اول هیچ کدام از این وسایل به پروین محمدی تحویل نشده است و در اختیار نیروهای امنیتی است.

نکته ی دیگر اینکه زمان آزادی جعفر عظیم زاده پس از ۶۴ روز اعتصاب غذا در سال ۹۵ دو سند منزل مسکونی بعنوان وثیقه برای ایشان توسط دادگاه اخذ گردید که یکی از آنها سند منزل مسکونی پروین محمدی بود که با وجود اینکه ده ماه از دستگیری و زندانی شدن جعفر عظیم زاده میگذرد هیچکدام از این وثیقه ها آزاد نشده است و حال که پروین محمدی باید زندانی شود مشخص نیست چه بر سر منزل مسکونی ایشان و نیز وسایل ضبط شده وی خواهد آمد.

نهاد امنیتی و دستگاه قضایی آشکارا و با گرو گرفتن وثیقه و وسایل ایشان قصد نابودی زندگی وی را دارند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران صدور احکام زندان علیه کارگران را محکوم می نماید و خواهان آزادی تمام کارگران دربند و منع تعقیب قضایی از کارگران است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۹ اذر۹۸

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون اعتراضات قدرتمند مردمی آبان ۹۸

چند ساعت پس از اعلام افزایش سه برابری نرخ بنزین در روز جمعه ۲۴ آبان، مردم در تعدادی از شهرهای کشور به خیابانها آمدند و دست به اعتراض زدند.

روز شنبه ۲۵ آبان در ده ها شهر و در اقدامی خودجوش اما هماهنگ جمعیت گسترده ای با توقف خودروها در خیابان اقدام به راهبندان و سپس راهپیمایی و تظاهراتهای اعتراضی نمودند. از همان لحظات ابتدایی شروع اعتراضات، نیروهای امنیتی و انتظامی که از روز گذشته شهرها را به حالت حکومت نظامی درآورده بودند با یورش وحشیانه به مردم معترض دست به سرکوب و ضرب و شتم و کشتار مردم زدند و در مقابل، جمعیتی که در طی سالها تحت فشار های گسترده معیشتی و فقر و فلاکت و بیکاری جانشان به لب رسیده بود به مقاومت جانانه ای دست زدند.

خیزش بزرگ مردمی که شامل کارگران و تمامی اقشار کم درآمد و رنجدیده جامعه می شد تمامی کشور را درنوردید و بیشتر از صد شهر را به صحنه اعتراض تبدیل نمود.

جنبش عظیم اعتراضی مردم ایران به خوبی دریافته بود که گران شدن بنزین آغاز دور جدیدی از تحمیل گرانی و فقر و فلاکت به اکثریت جامعه است.

نهادهای امنیتی از ترس گسترش و تداوم اعتراضات از روز یکشنبه اقدام به قطع سراسری شبکه اینترنت در کل کشور نموند تا از این طریق، هم در هماهنگ شدن مردم برای ادامه حضور در خیابانها خلل وارد کنند و هم کشتار و جنایات سبوعانه خویش را از چشم جهانیان پنهان دارند.

از چهار دهه قبل که روند مناسبات طبقاتی در ایران وارد دوره نوینی شد حاکمیت سرمایه داران با تعرض هر چه شدیدتر به طبقه کارگر و کل جامعه و سرکوب و اختناق تمام عیار، هر چه بیشتر به زیست و معیشت آحاد جامعه تعدی کرده و جامعه را به فلاکتی عمومی کشانده است.

ما بارها گفته بودیم که طبقه کارگر و کل جنبش مطالباتی مردم ایران با حجم انبوهی از خواست و مطالبات انباشت شده و عدم کوچکترین تحرکی از سوی حاکمیت برای برآورده شدن این خواست و مطالبات، هیچ راهی جز دست بردن برای ایجاد تغییراتی بنیادین و تغییر کل مناسبات موجود مقابل خود نمی بیند و با قدرتی عظیم به این امر مبادرت خواهد ورزید.

در چند ماه گذشته نیز اعلام کرده بودیم که تمامی دم و دستگاه سرکوب و سیستم قضایی و نهادهای امنیتی دست به تعرض گسترده به فعالین جنبشهای اعتراضی و جنبش کارگری زده اند تا از طریق دستگیری و پرونده سازی و به زندان افکندن آنها، بحران و تلاطم اجتماعی پیشاروی خویش را راحتتر از سر بگذرانند. اما دیدیم که با تمامی سرکوب گسترده ی ماه های اخیر، مردم ایران قدرتمندترین اعتراضات دوره های گذشته را رقم زدند.

با توجه به تمامی تلاش نهادهای سرکوبگر دولتی، از کشتار معترضین و شلیک مستقیم به مردم و به قتل رساندن تعداد زیادی از آنها تا گسیل نیروهای گارد ویژه به خیابانها و قطع اینترنت که اصلی ترین راه برقراری ارتباط بین مردم برای اعتراضاتشان بود، اما خشم جامعه نه تنها فرونخوابیده بلکه هنوز از ترس شروع دوباره اعتراضات، اینترنت در بسیاری از نقاط کشور توسط اپراتورهای اصلی متصل نگشته است.

چپاولگران و غارتگرانی که جامعه ایران را به فلاکت کشانده اند خواهند دید که نمی توانند جامعه را وادار به خودکشی نمایند و جنبش عظیم علیه فقر و فلاکت در امتداد اعتراضات خود قاطعانه ایجاد تغییرات بنیادین اجتماعی و اقتصادی را محقق خواهد ساخت و در دوره آتی جنبش کارگری بعنوان نقطه ثقل اصلی جنبش عظیم مردمی در ایران با ورود به اعتصابات گسترده در کنار تسخیر خیابانها توازن اجتماعی کنونی را دیگرگون خواهد ساخت.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده کشته شدگان آبانماه، به مردم معترض درود میفرستد و اعلام می دارد که تنها راه برون رفت طبقه کارگر و کل جامعه از وضعیت فلاکتبار کنونی، تغییر مناسباتی است که در بن بست همه جانبه خود این وضعیت را تداوم می بخشد.

کارگران و تمامی مزدبگیران و کل اقشار تحت ستم جامعه به درست طریق خویش را یافته اند و در پس این سرکوبها و در نزدیکترین فرصت ممکن باز به پیگیری خواست و مطالبات خویش به شکلی توده ای تر و قدرتمندتر دست خواهند زد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- نهم آذرماه نود و هشت

بیانیه کانون مدافعان حقوق کارگر

اعترضات گسترده مردم در پی سه برابر شدن نرخ بنزین بیانگر این واقعیت بود که مردم جان به لب رسیده در زیر فشارهای معیشتی دیگر تاب و توان تحمل بیش از این را نداشته و جان به لب رسیده اند. این اعتراضات که تقریبا در تمامی شهرهای کشور به اشکال مختلف خود را نشان داد، بیانگر نارضایتی و اعتراض گسترده مردم به نظام سیاسی و اقتصادی حاکم است که هیچ جایگاهی برای زندگی مردم تحت ستم قائل نیست و هر روز برای تامین مخارج نظامی و غیرنظامی خود بر سفره های خالی مردم فشار وارد می کند.

مردم معترض به روشنی خواسته های خود را در شعارهایشان بیان کردندو به رغم کشته ها و زخمی های فراوان و سرکوبی متفاوت و بسیار خونین تر از دفعات پیشین ، ایستادگی و مقاومت وصف ناپذیری داشتند.

موج عظیم کشته ها و زخمی ها و سپس دستگیری های گسترده نشان دهنده عمق اعتراضات نهادینه شده در میان مردم بود. این اعتراضات آنقدر عمیق و گسترده بود و محافل قدرت را چنان به وحشت انداخت که تنها راه چاره را در خشونتی سازمان یافته دید. تخریب بانک‌های ورشکسته و غارت فروشگاه های زنجیره ای به روشنی کار گروه های سازمان یافته بود تا سرکوب را توجیه کنند و آنان که خواستار سوریه ای شدن ایران و نابودی دو سوم کشور و حکومت بر یک سوم ویرانه های به جای مانده هستند، اکنون مشخص است که به هیچ وجه حاضر به رعایت کوچکترین حقوق مردم نیستند و از هر شیوه ای استفاده می کنند تا به جای حل مشکلات و بحرانهای موجود، فقط اندکی زمان بخرند. انتساب اعتراضات به نیروهای خارجی نیز دیگر سلاحی زنگ زده است.

اکنون که حاکمان کوچکترین حقی برای زندگی مردم قائل نیستند و هر اعتراض به حق کشیهای موجود را با شدیدترین وجه پاسخ می دهند، راهی به جز اعتراضات و اعتصابات سراسری برای مردم باقی نمی‌گذارند و آنان که چیزی برای از دست دادن ندارند با خشمی مهارناپذیر بار دیگر به میدان خواهند آمد و آن زمان دیگر برای شنیدن صدای مردم دیر خواهد بود و مسوولیت تمام آنچه رخ خواهد داد بی شک فقط به عهده ی حاکمان خواهد بود.

گزینه سوریه ای شدن هیچ گاه مورد حمایت زحمتکشان و کارگران و مردم تحت ستم نیست و نابودی کشور و ملتی را در پیش دارد که سنگ بنای اجتماعی آن بر دوش مردم زحمتکش و فرزندان این مرز و بوم گذاشته شده است.

آزادی کلیه دستگیر شدگان و مجازات کسانی که بر روی مردم بی رحمانه آتش گشودند شاید مرهم کوچکی بر دردهای مردم باشد اما چاره کار تنها تغییرات اساسی در ساختار اقتصادی سیاسی و اجتماعی ای است که حقوق یک درصدی ها را بر 99 درصدی ها ارحج می داند.

8 آذر 1398

کانون مدافعان حقوق کارگر

بیانیه تحلیلی کانون صنفی معلمان پیرامون وقایع اخیر در کشور

ما بیرون زمان ایستاده ایم

با دشنه تلخی در گرده هایمان

جامعه ایران در دور باطلی از ناکارآمدی ساختار سیاسی، لجاجت در ادامه سیاست گذاری های غلط اقتصادی و ناتوانی در مقابله با فساد سیستماتیک اقتصادی گرفتار آمده است. به گونه ای که در بالاترین رده های تصمیم گیری، بدیهی ترین اصول مدیریت اجتماعی و اقتصادی و قوانین مصرح، به راحتی و بدون تأمل در پیامدهای دور و نزدیک آن، زیرپا گذاشته می شود.

پیامد طبیعی این گونه سیاست گذاری های اقتصادی، شکل گیری نوعی رابطه فرادستی و فرودستی در جامعه است. اقلیتی با استفاده از اهرم های سیاسی منابع اصلی ثروت و قدرت سیاسی را در اختیار خود گرفته اند و با ایجاد چرخه بسته ای از مدیران –البته ناکارآمد- با روش هایی آمرانه و طردکننده سعی در حفظ موقعیت کنونی خود به هر شکل ممکن دارند. و اکثریتی که به روایت آمارهای رسمی، زیر بار نرخ رشد تورمی کمرشکن(با میانگین بالای 42 درصد) که نتیجه ی مستقیم سیاست گذاری های نادرست داخلی و خارجی است و بیشتر به نفع دو دهک پردرآمد جامعه عمل می کند، روز به روز فقیرتر شدن خود و عمیق تر شدن شکاف طبقاتی موجود در جامعه را شاهدند.

طبیعی ترین پیامد چنین وضعیتی انباشت نارضایتی های عمومی و شکل گیری اعتراض هایی در ابعاد کوچک و بزرگ است. اعتراض به شرایط بد اقتصادی، به فراگیر و سیستماتیک شدن فساد ناشی از انحصار ثروت و قدرت، به تبعیض و بی عدالتی های گسترده، به تسلط گفتمان ایدئولوژیکی خاص بر فرهنگ و سیاست که بیش از هرچیز توجیه کننده شرایط نابسامان کنونی، آن هم در جامعه ای است که در نتیجه بالا رفتن سطح دانش، جوانی و نوجویی، پیشرفت های بین المللی در زمینه تکنولوژی و نظام های ارتباطی - به رغم همه ی محدودیت های ایجاد شده- چنین شرایطی را برنمیتابد.

طنازی تلخ تاریخ اینجاست که در صف اول چنین اعتراضاتی، از یک سو محروم ترین اقشار جامعه قرار می گیرند که قرار بود به مدد انقلاب سال ۵۷ حاکمیت از آن آنان شود و از سوی دیگر، آگاه ترین اقشار اجتماعی قرار می گیرند که باز هم بنا بود که با سقوط رژیم شاهنشاهی، هر بندی که اندیشه و عمل آزادانه ی آنان را مانع می شود گسیخته گردد.

در هفته های اخیر افزایش ناگهانی و بی سابقه ی قیمت بنزین، جرقه ای بود برای شعله ور شدن آتش خشم فروخورده انبوه شهروندانی که در نتیجه تصمیمات نابخردانه اقتصادی، هربار بیشتر از گذشته از تامین ابتدایی ترین نیازهای حیاتی خود فرو می مانند. با توجه به مجموعه شرایط، انتظار این بود که عاملان اصلی این نابسامانی ها دست کم همدلی بیشتری با آسیب دیدگان از خود نشان دهند؛ اما با کمال تأسف شاهد برخوردهای خشن از ابتدا و شدیدترین نوع سرکوب در ادامه بودیم. برخوردهایی که جزگسترش خشونت در جامعه نتیجه ای نخواهد داشت.

کانون صنفی معلمان به عنوان یک نهاد مدنی و صنفی در حوزه آموزش، ضمن محکومیت شدید خشونت به کار رفته در سرکوب معترضان، نگرانی خود را نسبت به ترویج خشونت به شکل افراطی در جامعه ابراز می دارد. ما به عنوان یک نهاد آموزشی هشدار می دهیم؛

"به شهادت تاریخ، هیچ رژیم سیاسی تاکنون با اِعمال خشونت پابرجا نمانده و هیچ جامعه ای در شرایط وجود شکاف های عمیق طبقاتی و سرکوب های شدید، به توسعه و پیشرفت دست نیافته است."

این که تمامی مسئولان در سخنانی تبلیغاتی، به شیوه ای از قبل هماهنگ شده، اعتراض را حق قانونی مردم بدانند و در همان حال از برخوردهای خشن با همان مردم به اسم «اغتشاش گر» حمایت کنند، جز نابودی باقیمانده اعتماد و باور به صداقت آنان حاصل دیگری در بین مردم ندارد.

نوع برخورد با «کانون صنفی معلمان ایران» در دوره های مختلف، خود گواه صداقت مسئولانی است که از مردم می خواهند از مجاری به اصطلاح قانونی اعتراضات خود را پیگیری نمایند.

کانون صنفی معلمان در طی حدود دو دهه فعالیت خود، تمامی مجاری قانونی در قوه مجریه، مقننه و قضائیه را به صورت مکرر پیموده است و همچنان نیز این مسیر را ادامه می دهد. حاصل اما چندین معلم زندانی است با احکام سنگین که از حداقل های حقوق قانونی – که مفسدین یقه سفید به وفور از آن ها استفاده می کنند- نیز برخوردار نیستند. چندین همکار با حکم اخراج و انفصال، ده ها معلم دارای پرونده و حکم های تعلیق و تبعید و صدها مورد بازداشت ها و پرونده سازی های بزرگ و کوچک.

نمونه دیگر پیگیری های قانونی، بازنشستگان هستند که سال هاست بر این در بسته می کوبند و در روزهای ۱۹ و ۲۱ آبان ماه شاهد برخورد قهرآمیز نیروهای امنیتی با تجمع آرام و مسالمت آمیز آنان بودیم.

شرایط کارگران که خود مثنوی و سوگنامه دیگری است و تضییع حق آنان، در کنار حقوق دانشجویان، حامیان کودکان کار، پرستاران، وکلای حامی این اقشار، اهل اندیشه و قلم، فعالان محیط زیست، فعالان حقوق زنان و ... .

در شرایط کنونی که قدرتمداران تمامی منافذ اصلاح قانونی امور را یکی پس از دیگری بسته اند یا می بندند؛ ما نگرانیم.

نگران عمیق تر شدن شکاف میان حاکمان با مردم، بیش از آن چه تاکنون بوجود آمده است.

نگران بسته شدن تمامی راه های مسالمت آمیز حل مشکلات موجود؛

نگران افزایش لجام گسیخته خشونت در جامعه ای که حاکمانش با شهروندان جز به زبان زور سخن نمی گویند و مردم را جز به صورت توده هایی مطیع و پیرو برنمی تابند؛

نگران فشار تورمی سه برابر شدن قیمت بنزین بر ضعیف ترین اقشار جامعه؛ تورمی که آثار آن از هم اکنون -پس از گذشت دو هفته- برخلاف تبلیغات رسمی، رخ نمایانده است.

نگران کودکانی که زیر بار فشار اقتصادی حاصل از تورم به جای تحصیل، به جمع کودکان کار اضافه می شوند.

نگران خانواده هایی که عزیزان خویش را به دلیل یک اعتراض ساده از دست داده اند.

نگران دانش آموزانی که مورد ضرب و شتم و هتاکی و خشونت غیر قابل وصف قرار گرفته اند. دانش آموزانی که بازداشت شده و وضعیت مشخصی ندارند و غم انگیزتر اخبار رسیده از دانش آموزان نوجوانی که کشته شده اند.

و اینک ما به عنوان معلم، جای خالی همه آنها را در میان میز و نیمکت ها می بینیم و نیز روان های رنجیده و روح های عزادار و مضطرب دانش آموزان حاضر را در پسِ هفته ای خشونت بار و خونین!!! با هزاران سوالی که از ما می پرسند؛

در مغایرت آنچه دیده اند با آنچه در مدرسه و کتاب و درس و مذهب و ... آموخته بودند!

کانون صنفی معلمان ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی و دلجویی از خانواده های عزادار و نیز خانواده هایی که به نوعی در این مدت آسیب دیده اند، به عنوان نهادی مدنی هشدار نسبت به نابسامانی های ایجاد شده را مسئولیت انسانی، اجتماعی و آموزشی خود می داند.

هرچند همچون گذشته،در کمال تأسف گوش شنوایی برای این سخنان نیابد.

کانون صنفی معلمان ایران(تهران)

       ۸ آذرماه ۱۳۹۸

بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به سرکوب بازنشستگان در 19 و 21 آبان*

هفته گذشته و در روزهای یکشنبه 19 آبان و 21 آبان بازنشستگان فهیم کشور در یک تجمع از پیش اعلام شده حضور یافتند تا خواسته ها و مطالبات صنفی و معیشتی را به گوش صاحبان قدرت برسانند اما در اقدامی سرکوبگرانه نیروهای امنیتی و انتظامی به تجمع حمله نموده و مانع شکل گیری تجمع شدند. با وجود این بازنشستگان شریف در هر دو روز توانستند با ایجاد هسته های اولیه از حلقه های به هم فشرده نیروهای امنیتی و نظامی عبور کنند و برای لحظاتی تجمع خود را شکل دهند.

در حالی تجمع بازنشستگان با مشت آهنین سرکوب گردید که این سرمایه های عظیم کشور چیزی جز حداقل حقوق خود نمی خواهند آنها رفته بودند تا به دولتیان و مجلیسان و در یک کلام به کل حاکمیت بگویند این بازنشستگان همان هایی هستند که سی سال بهترین دوران عمر خود را در راه ساختن این جامعه صرف نموده اند حالا چه شده است که برای اجرای قانون مصوب خودتان باید به اجبار به خیابان بیایند و دادخواهی کنند؟ چرا این عزیزان برای حداقل حقوق خود باید دست به تجمع و تحصن بزنند؟

چرا قانون مدیریت خدمات کشوری را اجرا نمی کنید؟ چرا به این عزیزان خدمات بیمه پایه کارآمد و رایگان ارایه نمی دهید؟ مگر این موارد از وظایف حاکمیتی محسوب نمی گردد؟

تا دیروز برای افکار عمومی این سوال مطرح بود که این همه لشگرکشی برای سرکوب خواسته ای بدیهی چه معنا دارد؟

اما امروز و با توجه تصمیم حاکمیت برای گرانی بنزین و تحمیل فقر و فلاکت بیشتر به زحمتکشان جامعه می توان انگیزه های صاحبان قدرت را در ارتباط با سرکوب حرکت مسالمت آمیز بازنشستگان درک نمود.

حاکمیت با مشت آهنین روزهای یکشنبه و سه شنبه تجمع بازنشستگان را سرکوب نمود تا زمینه های اجرای سیاست ریاضتی خود به فرهنگیان شاغل و بازنشسته و آحاد مردم را فراهم نماید.

حالا بازنشستگان چون اکثریت مردم ایران با افزایش قیمت ها ناشی از گرانی بنزین بیش از پیش به زیر خط فقر پرتاب شده اند و مرگ خاموش آنان سرعت گرفته است.

آری اینبار مقام های ارشد حاکمیت و نظام اراده کرده بودند که با حمله به تجمع بازنشستگان زمینه های مطالبه گری را در روزهای بعدی از بین ببرند اما بازنشستگان در سال های اخیر نشان داده اند که آنان بازایستادگان هستند و حاضر نیستند تن به ظلم و ذلت بدهند.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از مطالبات بر حق بازنشستگان تعرض و حمله حاکمیت به تجمع مسالمت آمیز این عزیزان را نشانه آشکار سرکوب معیشت و زندگی مردم می داند و از تمام مطالبات این قشر عظیم و عزیز حمایت می کند. شورای هماهنگی معتقد است سیاست های ضد معیشتی و ضد زندگی که روزانه بر جامعه تحمیل می گردد بر زندگی این قشر شریف تاثیرات مخربی به جای خواهد گذاشت و به مسولان ارشد نظام نسبت به عواقب این همه ستم هشدار جدی می دهد.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

25 آبان 1398

*پی‌نوشت : زمان نگارش این بیانیه 24 آبان،اولین روز افزایش قیمت بنزین، است و هنوز خبری از سرکوب و کشتار معترضان منتشر نشده بود و بیانیه با توجه به وقایع روز اول و برای اعتراض به سرکوب بازنشستگان تنظیم شده است.

قرار بود بیانیه پس از تصویب نهایی در روز 25 آبان منتشر گردد اما متاسفانه اینترنت همان روز قطع شد.

به زودی شورای هماهنگی مواضع خود را در قبال حوادث دو هفته اخیر منتشر خواهد نمود.

اخبار و گزارشات کارگری 7 آذر ماه 1398

بگیر،ببند،بکش    گور خود کنی بدست خود

- نامۀ اتحادیه معلمان انگلستان در مورد سرکوب معترضان در ایران

- گزارشی درباره اعتراضات هفته آخر آبان ماه 1398 شیراز به بهانه افزایش قیمت بنزین

- چند پزشک : دستور کشتن معترضان هفته آخر آبان ماه98 به بهانه افزایش قیمت بنزین را داده بودند

- دادگاه حکم آنیشا اسدالهی را صادر کرد

- آخرین گزارش درباره خالد حسینی

- دستور جلب شماری از روزنامه نگاران و شاعران خوزستانی

- گزارشی درباره آخرین وضعیت حمیدرضا صفری دانشجوی کارشناسی ر‌شته تاریخ دانشگاه تهران

- آزادی موقت کامران ساختمانگربا تودیع وثیقه 200میلیون تومانی

*نامۀ اتحادیه معلمان انگلستان در مورد سرکوب معترضان در ایران

عالی‌جناب،

من به‌ نمایندگی از اتحادیه معلمان انگلستان (NASUWT ) بدین وسیله از اقدام‌های خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی ایران علیه مردم در تظاهرات مسالمت‌آمیزشان در اعتراض به افزایش قیمت سوخت مراتب انزجارم را اعلام می‌دارم. شهروندان عادی ایرانی برای ابراز خشم، ناامیدی، و مخالفت با تصمیم ناگهانی افزایش عظیم قیمت سوخت، در ۲۳ استان کشور به خیابان‌ها آمدند. تصمیم به این افزایش به‌سختی معیشت، گرسنگی، و ناامنی بسیار میلیون‌ها ایرانی عادی منجر خواهد شد. اتحادیه معلمان انگلستان از اینکه اعتراض‌های مسالمت‌آمیز با خشونت شدید و برنامه‌ریزی‌شده به‌وسیلهٔ پلیس و نیروهای امنیتی ایران مواجه شد و به کشته شدن صدها نفر و زخمی شدن هزاران نفر منجر گردید، ابراز تأسف می‌کند. گزارش شده است که عدهٔ بسیاری از معترضان دستگیر و ناپدید شده‌اند و هنوز از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

اتحادیه معلمان بیانیه مورخ ۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ / ۲۸ آبان‌ماه ۹۸ کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل در محکومیت اعمال دولت ایران و ابراز نگرانی عمیق سازمان ملل درباره میزان خشونت استفاده شده علیه معترضان شرکت کننده در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز، ازجمله استفاده از سلاح گرم که ناقض قوانین و موازین بین‌المللی است، را کاملاً تأیید می‌کند.

اتحادیه معلمان از دولت ایران رعایت اکید مفاد زیر را بی‌درنگ خواستار است:

۱.‌ خشونت علیه مردم خود را پایان دهید، ازجمله خشونت علیه معترضان در تظاهرات مسالمت‌آمیز؛

۲.‌ همه بازداشت شدگان تظاهرات اخیر علیه تصمیم افزایش قیمت سوخت را آزاد کنید؛

۳.‌ دسترسی فوری به کمک‌های پزشکی مستقل برای همه کسانی که مورد تعرض پلیس و نیروهای امنیتی ایران قرار گرفته‌اند اجازه دهید.

اتحادیه معلمان همچنین از هرگونه درخواست جامعه جهانی از دولت ایران که ثابت کند در خشونت علیه معترضان که به کشته، زخمی، و بازداشت شدن معترضان غیرمسلح منجر شده است، دست نداشته است، حمایت می‌کند.

با احترام کریس کیتس،‌ دبیرکل

*گزارشی درباره اعتراضات هفته آخر آبان ماه 1398 شیراز به بهانه افزایش قیمت بنزین

“شلوغی‌های این شهر هم مانند شهرهای دیگر از همان روز اول [جمعه ۲۴ آبان] آغاز شد و بیشتر درگیری‌ها مربوط به منطقه صدرا بوده‌است.”

یکی از اهالی شهر شیرازبه کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی می‌گوید: «در همان منطقه صدرا چند نفر با شلیک مستقیم گلوله کشته‌شدند و بیشتر جان‌باختگان مربوط به همان منطقه است که با هلی‌کوپتر به متعرضان شلیک کرده‌اند.»

او اضافه می‌کند: «سمت شرق شیراز درگیری‌ها زیاد بوده و مردم چون بلوار را بسته‌بودند به سمت مردم تیراندازی کردند و یک‌نفر به نام محمدحسین داستان‌خواه که دانش‌آموز ۱۵ ساله آموزشگاه فردوسی بوده‌است، کشته شده و یک نفر دیگر که جوانی ۲۶ ساله‌ به نام امیر الوندی‌مهر اهل شهرک گویم یکی از روستاهای اطراف شیراز است که توسط نیروهای بسیج سلمان فارسی کشته شده و مراسم خاک‌سپاری او در تدابیر امنیتی شدیدی برگزار شد و بیشترین جان‌باختگان مربوط به این مناطق است.»

بنا به گفته شاهدان عینی در مناطق زرهی و مالی‌آباد (معالی‌آباد) هم درگیری‌ها شدید بوده: «از کلانتری مالی‌آباد به مردم تیراندازی کردند و مردم با سنگ به دفاع از خود پرداختند و یک‌نفر هم همان‌جا مورد اصابت گلوله قرار گرفت.»

“در فرعی‌های اطراف منطقه زرهی نیز درگیری زیاد بوده و در واقع بیشترین درگیری‌ها مربوط به مناطق مالی‌آباد، زرهی و شهرک صدرا بوده‌است.”

این فرد در مورد تعداد زخمی‌ها آمار درستی ندارد، اما می‌گوید که “تعداد زخمی‌ها خیلی زیاد است و به چشمان آن‌ها تیر ساچمه‌ای اصابت کرده‌است.”

بنا به گفته وی: «بیشتر بازداشتی‌ها به ساختمان پلاک ۱۰۰ در بلوار ارتش و یک ساختمانی دیگر در خیابان زند منتقل می‌شوند و خبر دارم که بازجویی‌های سختی می‌شوند و حتی شنیده‌ام برخی مردم معترض روستای گویم و شهرستان کازرون را از ویدئوهای منتشر شده شناسایی کرده‌اند.»

وی در آخر به نقل از یکی از دوستانش که کازرون را به منطقه عسلویه تشبیه کرده‌بود می‌گوید: «کل شهر کازرون را شعله‌های آتش، پوشانده‌بود.»

*چند پزشک: دستور کشتن معترضان هفته آخر آبان ماه98 به بهانه افزایش قیمت بنزین را داده بودند

سرکوب در شهرهای اطراف تهران و کرج مثل شهریار، قلعه حسن‌خان و تمام شهرک‌های بین تهران و کرج بسیار شدید بوده است.

«در بیمارستان فیاض‌بخش پیرزنی را آورده بودند که از پنجره بیرون را تماشا می‌کرده است و تیر خورده بود به قلبش.»

این را یک پزشک می‌گوید در روزهایی که حکومت هیچ آمار رسمی از تعداد کشته‌ها و مجروحان اعتراضات خیابانی اخیر به گران شدن ناگهانی بهای بنزین ارایه نمی‌دهد. جمعی از پزشکانی که در بیمارستان‌های مختلف ایران مشغول به کار هستند و هویت‌ آن‌ها از سوی «ایران‌وایر» تایید شده است، از وضعیت بیمارستان‌های مختلف در روزهای اعتراضات گزارش می‌دهند.

آن‌ها که خود را با عنوان «پزشکان گم‌نام حقوق انسانی» معرفی می‌کنند، می‌گویند در جریان سرکوب این اعتراضات، هم از گلوله‌های جنگی و هم از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده است و بیشتر جمجمه و قلب معترضان هدف قرار گرفته‌اند.

یکی از آن‌ها می‌گوید: «انگار فقط به قصد کشت شلیک کرده بودند. حتی به آن‌هایی که از لب پنجره یا از روی پشت‌بام بیرون را نگاه می‌کردند هم شلیک شده بود؛ مثل پیرزنی که به بیمارستان فیاض‌بخش منتقل شد و تیر به قلبش خورد.»

تعدادی از این پزشکان که در بیمارستان‌های اطراف تهران کار می‌کنند، آماری را از کشته‌شدگان در بیمارستان‌های تامین اجتماعی در سه روز اول اعتراضات، یعنی تا روز دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ تهیه کرده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که در بیمارستان‌های وابسته به تامین اجتماعی در اطراف تهران، در سه روز نخست اعتراضات ۱۰۴ نفر جان باخته‌اند که جزییات آن به این صورت است: «بیمارستان تامین اجتماعی شهریار ۱۵ نفر، بیمارستان سجاد شهریار ۳۶ نفر و بیمارستان فیاض‌بخش ۱۴ نفر. در بیمارستان‌های اسلام‌شهر ۹ نفر، رباط کریم ۱۰ نفر و قلعه حسن‌خان نیز ۲۰ نفر کشته شده‌اند.»

یکی از این پزشکان که در بیمارستان کوچکی در شهر قدس کار می‌کند، می‌گوید: «در یک شیفت کاری، ۱۲ نفر کشته شده را خودم دیدم که از بین آن‌ها ۱۰ نفرشان با شلیک گلوله به سر جان داده بودند. یک نفر گلوله به قلبش اصابت کرده بود و یک نفر هم به گردنش.»

به گفته این پزشک، سرکوب در شهرهای اطراف تهران و کرج مثل شهریار، قلعه حسن‌خان و تمام شهرک‌های بین تهران و کرج بسیار شدید بوده است.

آمار کشته‌های بیمارستان‌های «طالقانی»، «امام رضا» و «امام خمینی» کرمانشاه نیز از سوی این پزشکان در سه روز نخست اعتراضات ۱۶ نفر اعلام شده است: «در کرمانشاه در بیمارستان طالقانی هشت نفر، بیمارستان امام رضا سه نفر و بیمارستان امام خمینی پنج نفر کشته شده‌اند. توجه کنید که این آمار شامل بیمارستان‌های ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نمی‌شود.»

به گفته این پزشکان، بیمارستان‌های تابع «دانشگاه علوم پزشکی ایران» که برخی مناطق تهران و بیمارستان‌های «امام سجاد» شهریار و «مرکز درمانی حضرت فاطمه» رباط کریم را نیز در برمی‌گیرند، ۶۴ کشته و بیش از ۶۰۰ نفر زخمی را به عنوان آمار قطعی اعلام کرده‌اند.

یکی از پزشکان می‌گوید: «تعداد زخمی‌هایی که گلوله‌های ساچمه‌ای به آن‌ها اصابت کرده بود، بسیار زیاد بودند. ما از اندام‌ها عکس می‌انداختیم و اگر گلوله به استخوان نرسیده بود، به آن‌ها می‌گفتیم بروند و خودشان بعدا برای در آوردن ساچمه به پزشک جراح مراجعه کنند. چون اگر ساچمه در بافت نرم باشد، فقط خطر عفونت بافت نرم را دارد که با آنتی بیوتیک مداوا می‌شود.»

به گفته این پزشکان، بیمارستان‌های جوانرود، بوکان و مریوان بیش از ۳۰ کشته داشته‌اند: «جوانرود ۱۵ نفر، مریوان حداقل ۱۰ نفر و بوکان حداقل هفت نفر کشته شده‌اند.»

یکی از پزشکان می‌گوید: «سرکوب، شدیدتر از آن‌چه دیدید و شنیدید، بود. این بار از روز اول دستور کشتن صادر شد؛ حکم تیر برای این که قلب و جمجه مردم معترض را هدف بگیرد.»

*دادگاه حکم آنیشا اسدالهی را صادر کرد

حکم بدوی آنیشا اسدالهی از بازداشت شدگان روز کارگر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران صادر و ابلاغ شد.

آنیشا اسدالهی از اتهامات تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی تبرئه شد و به جرم اخلال در نظم عمومی به یکسال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است که ۶ ماه از مدت حبس و ۷۴ ضربه شلاق به صورت تعلیقی در آمده و ۳ ماه حبس تعزیری قابل اجراست ؛ ۳ ماه باقیمانده نیز به مجازات های جایگزین تبدیل شده است که مواردی از قبیل ۲ ماه خدمت به جانبازان و رونویسی از چند کتاب مورد نظر دادگاه مصادیق این مجازاتهای جایگزین هستند.

*آخرین گزارش درباره خالد حسینی

بر اساس خبر دریافتی سه روز از بازداشت خالد حسینی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به تشکل‌های کارگری، توسط پلیس امنیت سنندج می گذرد.

این در حالی است که روز گذشته، چهارشنبه ششم آذر ماه ۹۸، قرار بر این بوده که این فعال کارگری با وثیقه سی میلیون تومانی آزاد شود؛ اما دادسرا قرار را تبدیل به بازداشت موقت یک ماهه کرده است. خالد حسینی هم‌اکنون در بازداشتگاه وزارت اطلاعات سنندج بسر می‌برد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

*دستور جلب شماری از روزنامه نگاران و شاعران خوزستانی

شعبه دوم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان آبادان برای داریوش معمار، کوروش کرمپور، ماندانا صادقی، سید حسن موسوی و هدی کریمی صدر دستور جلب صادر کرد.

پس از چند ماه تحقیق، بازداشت و بازجویی از شاعران، نویسندگان و روزنامه نگاران خوزستانی، روز گذشته، پنجم آذر، قرار نهایی توسط شعبه دوم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان آبادان با صدور حکم جلب 5 تن از این افراد صادر شد.لازم به ذکر است در طول ماه‌های گذشته تعدادی از شاعران و روزنامه نگاران خوزستانی توسط قرارگاه امنیتی حضرت ابوالفضل سپاه ولیعصر خوزستان دستگیر و پس از بازجویی‌های مکرر با قرار وثیقه آزاد شده بودند. حال با توجه به شکایت این قرارگاه، شعبه دوم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان آبادان در خصوص پرونده شماره ۹۷۰۹۹۸۶۳۱۴۹۰۱۱۳۹ طی حکمی دستور جلب پنج نفر را صادر و جداگانه به آنان ابلاغ کرده است.کوروش کرمپور، ماندانا صادقی، سید حسن موسوی، هدی کریمی صدر و داریوش معمار نویسندگانی هستند که دستور جلبشان توسط بازپرسی صادر شده است. تاکنون در تاریخ فرهنگی استان خوزستان سابقه نداشته است که حکمی به صورت جمعی برای جلب قضایی شاعران و نویسندگان و روزنامه نگاران خوزستانی صادر و به ایشان ابلاغ گردد. کوروش کرم پور شاعر و روزنامه نگار، ماندانا صادقی شاعر و روزنامه نگار، سید حسن موسوی شاعر و روزنامه نگار، داریوش معمار شاعر، روزنامه نگار و عضو کانون نویسندگان ایران و هدا صدر کریمی فعال فرهنگی هستند.

برگرفته از کانال تلگرام کانون نویسندگان ایران

*گزارشی درباره آخرین وضعیت حمیدرضا صفری دانشجوی کارشناسی ر‌شته تاریخ دانشگاه تهران

حمیدرضا صفری دانشجوی کارشناسی ر‌شته تاریخ ورودی ٩٨ دانشگاه تهران که روز دوشنبه ٢٧ آبانماه هنگام خروج از دانشگاه تهران بازداشت شده، هم اکنون در زندان فشافویه در بازداشت موقت به سر می برد.

بازداشت موقت وی در شرایطی ادامه دارد که طی روزهای گذشته به دلیل فشارهای روانی حاصل از جو زندان فشافویه چندین بار دچار حمله عصبی شده و با این وجود تا به امروز اجازه هیچگونه پیگیری راجع به روند بازپرسی اش داده نشده است!

برگرفته از کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشور

*آزادی موقت کامران ساختمانگربا تودیع وثیقه 200میلیون تومانی

روز چهارشنبه 6 آذر،کامران ساختمانگرفعال کارگری سنندج با تودیع وثیقه 200میلیون تومانی آزادشد.

روز پنج شنبه 7آذر،مهرداد امین وزیری، فعال کارگری اهل سنندج در این رابطه به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «شعبه دوم بازپرسی دادسرای سنندج به ریاست قاضی «موسی شاه گلدی آل باقر» برای آزادی این فعال کارگری وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادر کرده بود که روز گذشته با تأمین آن توسط خانواده آقای ساختمانگر از زندان سنندج آزاد شد.»

امین وزیری پیش‌تر نیز به نقل از منابع آگاه گفته بود: «بر اساس تحقیقات انجام‌شده از سوی افراد نزدیک به آقای ساختمانگر متوجه شدیم که علیرغم تأمین وثیقه از سوی خانواده این فعال کارگری محبوس در زندان سنندج با آزادی وی مخالفت شده و به خانواده نیز گفته‌شده که طی هفته‌های آینده حکم آقای ساختمانگر صادر می‌شود و نیازی به سپردن وثیقه برای ایشان نیست.»

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انسان های آزادیخواه :

گوتنبرگ - سوئد ؛ پنجشنبه ۲۸ نوامبر ۲۰۱۹ ؛ میدان یرن توریت

میدان یرن توریت عصرامروز پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸برابربا ۲۸ نوامبر،در هوایی بغایت سرد وبارانی ، نمایش اول ماه مه رادربرابرهرعابرسوئدی تداعی می کرد.

سازماندهندگان حرکت اعتراضی،با برافروختگی هرچه تمامتر،ودرمیان خشم و کین ازلهیب آتشی که نطام ننگ ونکبت اسلامی درجامعه آفرید و لیست کشته ها امروز تا مرز ۳۶۶ نفراعلام شد، عزم خود رابه خدمت گرفتند که برباران فائق آیند وبا نصب چادردرمیدان ، سینی شمع ها وشمعدانی رابرافروزند و یاد همه آن جان های به تاراج رقته درخیابان ها،میدان ها وشهرها وکوچه ایران را دریاد ها زنده کنند.

پخش تصاویرکشته شدگان ویادمان یاد جانباختگان به زبان فارسی وسوئدی - انگلیسی،هررهگذرسوئدی ودیگرملیت راباخود همراه می کرد.

باندرول ها وپلاکادرهاوشعارها موجی ازنفرت وکین حاضران رابا خودبه همراه داشت .

Till minne av de över 366 mördade människorna på Irans gator av den islamiska regimen under den gångna veckan !

به یاد بیش از ۳۶۶ نفر جانباخته راه آزادی در کشتار خیابان های ایران در هفته گذشته توسط اوباشان جمهوری اسلامی

In memory of the over 366 people killed on the streets of Iran by the Islamic regime during the past week!

خاطره ماندگارفرزندان کشته شده کشورمان وبیش از ۷۰۰۰ تن دستگیرشده که امروزدرزندان های ایران وباراه انداخته شدن دیگرباره کهریزک وتهدید وتفسیرهای قرآنی که درفضای مجازی راه افتاده،ادعای نظام رادرمیدان گوتنبرگ به خود حکومتگران بازگرداندواجتماع کنندگان درمیدان یرن توریت همگی شعارمی دادند: « جمهوری اوباشان ، سرنگون - سرنگون »،« جمهوری خون وجنون ؛ سرنگون - سرنگون»، «زندانی سیاسی، بی قید وشرط آزاد باید گردد»، « دستگیرشدگان آبان ؛ بی قید وشرط آزاد باید گردند » و دهها شعاردیگر...

پلاکادرهای فراهم آمده با نصب درمحل های مناسب، همه فضای میدان را به گویایی به هررهگذری می نمایاند که اجتماع امروزدردفاع ازمبارزات مردم ایران ، دربرابرامردادخواهی خانواده ها، که فرزندان خود را درشلیک گلوله های قوای سرکوب وبرای رهایی موج وسیع دستگیرشد گان زندانی درسراسرایران برپا شده بود.

ما دردنباله سلسله اعتراضات خیابانی درشهرگوتنبرگ شنبه آینده۷دسامبربرابر با ۱۶آذرروزدانشجو باردیگردرمیدان یرن توریت با مشت های گره کرده درهمبستگی با مبارزات قهرمانانه مردمان کشورمان اعم ازجوانان - دانش آموزان - دانشجویان - معلم - کارگران وهمه آنانی که به پا خاسته اند، درکنارهم خواهیم بود.

لینک آلبوم عکس:

https://www.facebook.com/pg/AnjomanePanahandganIrani/photos/?tab=album&album_id=1459655980839664&__tn__=-UC-R

لینک ویدیویی شماره یک

https://www.facebook.com/payam.mohammadi.7/videos/10221477264626966/

لینک ویدیویی شماره 2

https://www.facebook.com/payam.mohammadi.7/videos/10221477412590665/

لینک ویدیویی شماره 3

https://www.facebook.com/AnjomanePanahandganIrani/videos/2935945069772498/

جمعی ازفعالان سیاسی وپناهندگان- گوتنبرگ

پنجشنبه ۲۸نوامبر۲۰۱۹

دوستان و هموطنان گرامیدوشوکی: 

توجه شما را به دو مطلب جلب می کنم:

١ ـ گزارش عصر امروز یورونیوز در باره مواضع فرقه گرایانه اپوزیسیون در قبال قیام اخیر ملت ایران (اپوزیسیون خارج از کشور در جریان اعتراضات ۹۸ چه کرد؟)

https://farsi.euronews.com/2019/11/28/the-role-of-iran-opposition-abroad-in-the-latest-protest

٢ ـ مقاله انتقادی بنده به رادیو فردا که در انتخاب شدن حسن روحانی به نوعی نقش داشت:  نقدی  بر رادیو فردا: حیاط خلوت اصلاح طلبان و ملی مذهبی ها

https://news.gooya.com/2019/11/post-32517.php

عکس العمل ها و ایمیل های گویایی به دستم رسیده که نشانه از "گله مندی" خیلی از شخصیت های شناخته شده و تحلیلگران از عملکرد رادیو فردا دارد. بعدها به آنها خواهم پرداخت.  جالب این است که از بین ٣٨٤ رای دهنده سایت گویا, کمتر از دو نیم درصد با نظر بنده مخالفت کرده و بیش از ٩٧ درصد رای مثبت داده اند.

روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹٦ یعنی یک روز بعد از شرکت مشتاقانه بخشی از به اصطلاح اپوزیسیون (نما) برونمرزی (اصلاح طلب و ملی مذهبی) و تشویق مردم توسط آنها در رسانه هایی مانند رادیو فردا برای دادن رای به حسن روحانی  ( که دیروز معترضین را مزدور، وابسته و اوباش لقب داد) مقاله ای بنام شکست مفتضحانه اپوزیسیون نوشتم؛ زیرا بر طبق گفته خامنه ای همه آنها در اصل به "نظام" رای دادند. اکنون که عکس و اخبار کشته های هفته اخیر بخصوص نوجوانان بیرون می آید, بعقیده من همه آنهایی که انگشت خود را بنفش کردند, اکنون باید از خود  ****  داشته باشند زیرا بطور غیر مستقیم در این جنایت هولناک سهیم هستند. زیرا شما وقتی یک سر ء چوب را بر می داری, سر دیگر آن را نیز خود به خود برداشته اید.  اگرچه تاریخ ثابت کرده است همین افراد لابی گر رسانه ای پرمدعا که امروز خود را مخالف و سوگوار در رسانه های مختلف فارسی زبان معرفی می کنند و بعنوان پژوهشگر و استاد و  کارشناس و متخصص و تحلیلگر و غیره ادعای فضل و کرامات دارند, در انتخابات بعدی مجددا مردم را از ترس مار غاشیه جدیدی به دامان عقرب جراره دیگری با هزار ترفند تشویق خواهند کرد. این فریب و شگرد آخوندها و مقلدین دو روی آنها در طی قرون بوده است. زیرا تا بوده چنین بوده.

image.png

با آرزوی پیروزی ملت ایران

دوشوکی

برای آزادی زندانیان سیاسی گرد هم میآییم !


سیاست های خانمان برباد ده رژیم جمهوری اسلامی ایران موج یک اعتراض همه جانبه را دامن زده است که خیزش آبان ماه نمودار گستردگی آن در اکثر شهرهای ایران بود. رژیم جمهوری اسلامی همه توانایی خود را به کار گرفت تا این اعتراضات را خاموش کند. ماشین سرکوب رژیم تاکنون جان بیش از سیصد تن را گرفته، چند هزار تن را زخمی و بیش از هفت هزار نفر را دستگیر نموده است. اگرحاکمیت در طول این خیزش به قطع اینترنت دست زد تا در یک قرنطینه خبری سرکوب خود را به پیش ببرد، اکنون در پی شکار و شناسایی معترضان برآمده و دستگیری ها را گسترش داده است. در این میان با فریب و تعهد خانواده های زندانیان به آنها فشار وارد مینماید که برای آزادی فرزندانشان خاموش بوده و از اطلاع رسانی در مورد آنها برحذر باشند تا رژیم در بی خبری محض به کشتار وسیع معترضان زندانی بپردازد.
جان هزاران نفر امروز در خطر است. گرد هم آئیم و به فشار بر خانواده ها اعتراض کنیم و از وقوع جنایتی دیگر جلوگیری کنیم. متحد و یکصدا خواهان آزادی کلیه زندانیان سیاسی باشیم. این زندانیان فرزندان ما هستند که در اعتراض به تعدی رژیم به زندگی روزمره شان بپاخاسته اند. نگذاریم در خاموشی جان آنها را بگیرند.


شنبه ، 7 دسامبر 2019 - ساعت 3 الی 4
Art Gallery, Vancouver

کارزار دفاع از مبارزات مردم ایران – ونکوور (کانادا)

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت