ایران تریبون - ایران تریبون - جنبش کارگرى http://iran-tribune.com Wed, 28 Jun 2017 10:31:33 +0000 Joomla! - Open Source Content Management fa-ir داوود رفاهی, نسان نودینیان: اخبار کارگری http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64977:2017-06-28-04-03-41&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64977:2017-06-28-04-03-41&Itemid=645

بخش ایران:  نسان نودینیان
بخش بین المللی: داوود رفاهی

اسماعیل عبدی از رهبران اعتراضات معلمان از زندان مرخص شد
اسماعیل عبدی باید بدون قید و شرط آزاد شود
بنا بر خبر گروه تلگرام کمپین آزادی معلم زندانی، اسماعیل عبدی او پس از گذشت حدود دو هفته از اعتصاب غذای ٣٨روزه، روز چهارم تیرماه ١٣٩٦ با موافقت داد ستانی، به مرخصی آمد. اسماعیل عبدی به دلیل اعتصاب غذا به مدت دو روز به بیمارستان امام خمینی منتقل شد و پس از معاینات تخصصی به زندان بازگردانده شد
او در چند روز آینده پیگیر معالجه عوارض اعتصاب غذا خواهد بود، عبدی بعد از اعتصاب غذا، علاوه بر كاهش شدید وزن با مشكل كلیه نیز درگیر است و در خوردن غذای جامد نیز با مشكل روبروست. اسماعیل عبدی، عضو هیات مدیره كانون تهران است كه به دلیل مبارزاتش در دفاع از حقوق معلمان به شش سال زندان محكوم شده است.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی و شاغل صبا فولاد زاگرس
صبح روز ٤ تیر کارگران کارخانه صبا فولاد زاگرس در اعتراض به تعطیلی دو هنته ای کارخانه و خطر بیکار شدن از کار در مقابل اداره کار شهرستان بروجن تجمع کردند. این کارگران روز قبل از آن در مقابل ساختمان اداره صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال بختیاری تجمع داشتند. ه گفته کارگران کارفرمای این کارخانه به بهانه عدم تامین مواد اولیه از آغاز تیرماه به کارگران اعلام کرد که برای دو هفته به مرخصی بروند. بعلاوه از چند روز قبل اسامی کارگران اخراجی را برای اطلاع و دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار ارسال کرده است. کارگران اخراجی بطور میانگین ده سال سابقه کار دارند. یک خواست فوری این کارگران بازگشت به کار کارگران اخراجی است.
کارخانه صبا فولاد زاگرس در شهرکرد، کیلومتر ٣٥ جاده بروجن ودر شهرک صنعتی سفید دشت واقع شده است.

حمله سرکوبگران شهرداری به کارگران پروژه اتوبان یادگار امام
کارگران نیروهای شهرداری را متواری کردند
ظهرروز٤ تیر،کارگران پروژه اتوبان یادگار امام از سوی نیروهای شهربان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. بنا بر خبر کارگران پروژه اتوبان یادگار امام از چند ماه قبل با راه اندازی کارگاه ساخت دوربرگردان(رمپ) در محدوده فرحزاد مشغول کار هستند. چند روز قبل نیروهای شهرداری منطقه دو اقدام به تخلیه نخاله در اطراف کارگاه کردند که با اعتراض کارگران این پروژه روبرو شدند و چون توجهی به این اعتراضات نشد، کارگران به اعتراضشان ادامه دادند. در برابر این اعتراضات روز ٤ تیر نیروهای شهرداری بار دیگر اقدام به تخلیه نخاله در این محله کرده و اینبار بارشان را در وسط کارگاه تخلیه کردند. این موضوع با اعتراض شدید تر کارگران روبرو شد تا جاییکه یکی از معاونان شهردار منطقه برای میانجگری وارد شد و قول همکاری داد. اما به یک باره نیروهای شهربان وارد کارگاه شدند و بدون هیچ حرفی اقدام به حمله به سمت کارگران و معندسان پروزه کرده و با کارگران درگیر شدند. در جریان این درگیری چند نفر از ناحیه صورت و دست و پا مجروح شدند. اما کارگران آنها را از محل متواری کردند.

تجمع اعتراضی نیروهای شرکتی راهداری گیلان
صبح روز ٤ تیر تعدادی از نیروهای شرکتی راهداری گیلان در مقابل ساختمان استانداری گیلان در اعتراض به اخراجها تجمع کردند. به گفته کارگران راهداری گیلان قرارداد حدود ٧٠ نفر از نیروهای شرکتی خود را تمدید نکرده است.

تجمع اعتراضی کارگران منطقه سه شهرداری آبادان
روز ٤ تیر بیش از ٥٠ نفر از کارگران پیمانی فضای سبز منطقه سه شهرداری آبادان که تحت مسئولیت چند شرکت پیمانی فعالیت دارند، بار دیگر تجمع‌های اعتراضی خود را در مقابل ساختمان شهر داری از سر گرفتند. گروهی دیگر از این کارگران روز گذشته مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز تجمع کرده بودند.اعتراض این کارگران به تاخیر افتادن دستمزدشان است. بعلاوه بیش از سه ماه از سال ٩٦ گذشته است و کارفرما هنوز حق اضافه‌کاری‌های مربوط به خردادومرداد سال٩٤، تیرومرداد ٩٥ و اردیبهشت و خرداد سالجاری ٩٦ را به آنها پرداخت نکرده است.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بجنورد
روز شنبه٣تیرماه٩٦ کارگران فضای سبز شهرداری بجنورد در اعتراض به عدم پرداخت حقوق عقب افتاده‌ خود و برای پیگیری قراردادهایشان با شهرداری؛ مقابل استانداری خراسان شمالی دست به تجمع زدند.

کارگران نیشکر هفت تپه موفق به بازگرداندن همکاران اخراجی خود شدند.
بدنبال تجمعات اعتراضی متحدانه کارگران نیشکر هفت تپه بخاطر تعویق پرداخت دستمزدهایشان و در اعتراض به امنیتی کردن کارخانه روز ١ تیر کارفرما از ورود ٣٠ کارگر این کارخانه تحت عنوان اینکه اعتراضات را رهبری میکردند، جلوگیری کرد. در عکس العمل به این قلدری کافرما کارگران همانروز مقابل مدیریت مجتمع دست به تجمع اعتراضی زدند. بدنبال این اعتراضات متحدانه کارگران موفق به بازگرداندن همکاران اخراجی خود شد. به گفته کارگران در مجتمع کشت وصنعت هفت تپه حدود٤٠٠٠ هزار شاغلند که در دو ماه گذشته تمام این کارگران درگیر اعتراض بوده اند. و کارفرما نمیتواند با اخراج ٣٠ کارگر کارگران را پیگیری خواستهایشان عقب زند.
کارگران شاغل در هفته تپه بعد از اعتراضات بسیار موفق شدند دستمزد فروردین ماه خود را بگیرند و هنوز دو ماه مزد و پاداش پاداش و بهره‌برداری سال‌های ٩٤ و ٩٥ آنان پرداخت نشده است. کارگران میگویند اگر تکلیف پرداخت طلبهایشان روشن نشود دوباره دست به اعتراض خواهند زد.

ادامه اعتراضات در بخش خصوصی مخابرات مشهد
روز ٣ تیر کارگران بخش خصوصی مخابرات مشهد در ادامه اعتراضاتشان دست به تجمع زده و اعلام کردند که حاضر به ادامه کار نیستند. کارگران میگویند بعد از گذشت حدود هشت سال از خصوصی سازی مخابرات هنوز بصورت پیمانی کار میکنند. کارگران مخابرات در سراسر ایران در چندین نوبت با خواست استخدام رسمی در مخابرات تجمعات اعتراضی سراسری در مقابل مجلس داشته اند.

تجمع کارگران اخراجی صبا فولاد زاگرس در مقابل اداره صنعت ومعدن
صبح روز ٣ تیر، حدود ١٢٠ کارگر اخراجی صبا فولاد زاگرس برای پی گیری وضعیت شغلیشان ودر اعتراض به اخراج ناگهانی ١٢٠ نفر از کارگران این کارخانه در اوایل تیرماه جاری مقابل ساختمان اداره صنعت،معدن و تجارت استان چهار محال بختیاری تجمع کردند. یک خواست فوری این کارگران بازگشت به کار کارگران اخراجی است. به گفته کارگران کارفرما از چند روز قبل اسامی کارگران اخراجی را برای اطلاع ودریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار ارسال کرده بود. این کارگران بطور میانگین ده سال سابقه کار دارند.

کارگران خدماتی منطقه دو شهرداری آبادان تجمع کردند
صبح روز ٣ تیر حدود ٣٠ نفر از کارگران خدماتی منطقه دو شهرداری آبادان در اعتراض به سه ماه دستمزدشان دست از کار کشیده و تجمع کردند. به گفته کارگران مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در مجموعه شهرداری آبادان سال‌ها است که با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی رو برو هستند.

تجمع اعتراضی نیروهای شرکتی دانشگاه خاتم در بهبهان
صبح امروز ٤ تیر ٩٦جمعی از کارکنان شرکتی دانشگاه خاتم الانبیا بهبهان جلوی فرمانداری تجمع کردند.
این تجمع اعتراضی در پی تصمیم دانشگاه خاتم مبنی بر تعدیل نیروهای شرکتی دانشگاه  در ٣ ماه تابستان سال جاری شکل گرفته است.  
گفتنی است بسیاری از این نیروها بدون حقوق و بیمه متاهل، دارای فرزند و مستاجر هستند.

کارگران
اعتصاب یکپارچه پرسنل شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد دومین روز خود را پشت سر گذاشت
اتحادیه آزاد کارگران ایران: اعتصاب متحدانه کارگران و کارکنان شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد که تحت پوشش "شرکت سرمایه کارکنان ارتباطات و مخابرات" (سهامی خاص ) مشعول بکار هستند در حالی دومین روز خود را پشت سر گذاشت که هیچیک از مسئولین شرکت مخابرات به بهانه اینکه آنان نیروی کار شرکتی هستند حاضر به پاسخگوئی به مطالبات آنها نشدند.

در صورتی که به نقل از کارگران و کارکنان این بخش ،آنان بیش از بیست سال برای مخابرات کار کرده اند ولی هنوز به عنوان نیروی مخابرات شناخته نمیشوند

بنابر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، این اعتصاب متحدانه از سوی کارگران و کارکنان شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد بدنبال آن آغاز شد که نماینده آنان  در پی سه ماه آزار و اذیتهای فراوان از طریق جابجائی در نقاط مختلف از سوی کارفرما، نهایتا روز ٢٥ خرداد ماه از کار اخراج و پیگیریها و رایزنی های  همکاران وی جهت بازگشت بکار او نتیجه ای نداد.

بنا بر این گزارش، پرسنل شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد طی دو روز گذشته علاوه بر اعتصاب، بطور یکپارچه ای دست به تجمع در مقابل ساختمان مخابرات مرکزی استان خراسان رضوی زدند اما از مسئولین شرکت مخابرات بجز دو نفر از بازرسی و حراست شرکت مخابرات و  چند مامور نیروی انتظامی که هدفی جز ترساندن تجمع کنندگان را دنبال نمیکردند حاضر به حضور در میان تجمع کنندگان و رسیدگی به خواستهای آنان نشدند.

پرسنل اعتصابی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد همراه با هزاران نفر از کارگران و کارکنان شرکتی مخابرات از دو سال پیش، بارها با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی و اعتراضات دیگر، خواهان تضمین امنیت شغلی و انعقاد قرارداد مستقیم با شرکت مخابرات بوده اند اما نه تنها در طول این مدت به  وعده های داده شده به این بخش مهم از کارگران و کارکنان شرکت مخابرات عمل نشده است بلکه در حال حاضر در شهر مشهد نماینده آنان از کار خود اخراج شده است.

در حال حاضر خواست اصلی سیصد نفر پرسنل شرکتی شبکه کابل هوائی و زمینی مشهد، بازگشت بکار نماینده اخراجی شان،  اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و عقد قرار داد مستقیم با شرکت مخابرات است. لازم به یادآوری در حالی طرح طبقه بندی در میان این پرسنل به اجرا در نیامده است که سال گذشته در پرونده شکایت از تی سی تی و پیمانکار قبلی در مورد عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، ارا صادره به نفع این پرسنل بوده است.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز نیز همچون دیروز، از آنجا که مسئولین شرکت مخابرات استان رضوی حاضر به پاسخگوئی به خواستهای بر حق پرسنل شرکتی کابل هوائی و زمینی مشهد نشدند آنان اعلام کردند تا رسیدگی به خواستهایشان  همچنان به اعتصاب و تجمعات خود ادامه خواهند داد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – ٣١ خرداد ماه ١٣٩٦

 نامه ی سرگشاده ی جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه
در سالهای اخیر بحث اجرای متم اصل ٤٤ قانون اساسی، ورد زبان همه سیاستمداران و اقتصاددانان ایران بوده است. گویی اجرای این اصل تنها راه نجات اقتصاد ایران از گردنه نابودیست. اما اجرای تاکنونی آن، بهمراه نتایج حاصله، جای هیچ شکی برای عموم کارگران باقی نگذاشته است که این اصل، خانه خراب کن معیشت و آجر کردن نان کارگران است. حالا هی اقای روحانی مرتب تکرار کند که این اصل در گذشته درست اجرا نشده است و کار ما درست است، پیدا کنید پرتقال فروش را.
کارگران کجای ایران از موهبات این اصل برخوردار شده اند؟چه ثمری بجز ورشکستگی کارخانجات واخراج فله ای کارگران، بهمراه داشته است؟ البته ناگفته پیداست که کارفرماها وسرمایه داران منتفعین واقعی این سیاست بوده اند. اما در هفت تپه اوضاع ما کارگران در وخامت شدیدی بسر می برد. تاخیرهای مکرر حقوقی، عدم پرداخت سهم بیمه کارفرما موجب شده است که دفترچه های بیمه تامین اجتماعی کارگران بی اعتبار باشند. استخدام کارگر به روش قرارداد سفید امضا که ستم دیگریست که در حق کارگران هفت تپه شده است واداشتن کارگران به جاسوسی از همدیگر، نصب دوربین های متعدد، بهمراه پهپاد در محیط کارخانه بجهت رصد وشناسایی حرکتهای اعتراضی کارگران، از برکات خصوصی سازی و اصل ٤٤ برای ما کارگران بوده است. از سوی دیگر بدهکاری گسترده کارفرما به تامین اجتماعی موجب شده است که بیش از ٣٤٠تن از کارگران، از قبل از عید نوروز در برزخ جانکاهی قرار بگیرند چرا که کارفرما سهم ٤درصدی خود به تامین اجتماعی را پرداخت نمی کند تا این کارگران با وجود ترک کار بازنشسته شوند بعبارت ساده تر نه بازنشسته هستند ونه کارگر؛ از اینجا رانده و از اون جا مانده آنهم بدون هیچگونه حقوقی.
همه اینها نمونه های کوچکی هستند از بدبختیهای ما کارگران در هفت تپه. تازه این همه مصیبت نیست بطور مثال در هفته گذشته در اعتراض به عدم پرداخت سه ماه حقوق و دستمزد، کارگران چاره ای بجز اعتصاب و اعتراض نداشتند اما کارفرما در اقدامی تلافی جویانه و غیر انسانی، بیش از ٣٠ تن از کارگران را اخراج و یا معلق نمود. یعنی حق خواهی شما با مشت جواب داده می شود ما نمی دانیم که ایا دولت ازین اقدامات غیرقانونی و غیر انسانی که از سوی مالکان جدید شرکت صورت می گیرد، خبر دارد یا نه؟ اما این وضعیت همیشگی کارگران در دوسال اخیر و بعد از واگذاری به بخش خصوصی بوده است. بطور قاطع میتوان گفت که برای پرداخت حقوق و دستمزد در هر ماهی، کارگران چاره ای جز اعتراض و اعتصاب نداشته اند. این واکنش کارگران در مقابل قانون گریزی، بی خیالی و بی اخلاقی کارفرما صورت گرفته است که بهیچ عنوان داوطلبانه نبوده است. این کارفرما بوده است که موجب پدید آمدن مسائل امنیتی شده است و نه کارگران.
آقای روحانی، توسعه سیاسی و حقوق شهروندی پیش کش، ما گرسنه ایم. ما ناامید و بی دفاعیم. احساس ناامنی شغلی و معیشتی بدترین اتفاقیست که برای یک انسان می افتد. با وجودیکه هر گونه تلاشی در جهت تشکل یابی کارگران (سندیکا) با مانع بلند زندان و اخراج روبروست. دست های ما بسته است و گرگی در روبرو، که قصد نابودی ما را دارد. بقول سعدی که می فرماید: در شهرما سنگها را بسته اند و سگ ها را باز.
ما کارگران، خواستار بازگشت شرکت نیشکر هفت تپه به مجموعه دولت هستیم. مالکین جدید نیامده اند تا ما نانی به کف آریم بلکه قصدشان آجر کردن این نان است. و ما چاره ای بجز دفاع از هستی وکیان خود نداریم. این دفاع، دفاع از زندگی، حیثیت و انسانیت ماست. ما خواسته ای بجز حق و حقوق کارگری خویش نداریم.
هفت تپه را دریابید
جمعی از کارگران و پرسنل شرکت نیشکر هفت تپه
تیرماه ١٣٩٦

دیدار با محمد جراحی!
به گزارش رسیده روز پنج شنبه ١ تیر ١٣٩٦ چند تن از کارگران با "محمد جراحی "، کارگر نقاش و از اعضای کمیته پیگیری دیدار کردند.
محمد جراحی به تازگی در پی مشکلات جسمی در بیمارستان بستری شده و پس از انجام آزمایشات و بررسی های پزشکی، مشخص گردید که دچار ناراحتی کبد است و بایستی شیمی درمانی شود.
این کارگر مبارز، در خرداد ١٣٩٠ به همراه زنده یاد شاهرخ زمانی دستگیر شده و پس از دادگاهی فرمایشی به پنج سال حبس تعزیری محکوم گردید. جراحی دوران زندان خود را بدون یک روز مرخصی سپری کرده و در تاریخ ١٩ مرداد ٩٥ از زندان آزاد گردید. وی در دوران زندان دچار مشکلات جسمانی گردید و پزشکان تشخیص سرطان تیروئید دادند. علیرغم وضعیت بد جسمانی، مقامات امنیتی از دادن مرخصی به وی خودداری کردند و پس از جراحی دوباره به زندان بازگردانده شد. بعد از آزادی مشخص شد که بخشی از داروها برای او به اشتباه تجویز شده  بود که در وخیم تر شدن اوضاع جراحی نقش داشت.
بسیاری از عوارضی که امروزه محمد جراحی از آن رنج می برد، ناشی از عدم درمان به موقع وی در دوران زندان می باشد و ارمغانی از شرایط بد زندان برای این کارگر پیشرو می باشد. با وجود اینکه بیماری به شدت وی را نحیف و لاغر نموده، اما او همچنان روحیه بالا و رزمنده ای دارد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری - ٣ تیر ١٣٩٦

استقبال از حسن سعیدی
حسن سعیدی نماینده سندیکا که به دعوت سندیکاهای کارگری فرانسه به سازمان جهانی کار دعوت شده بود دقایقی پیش وارد فرودگاه شد و مورد استقبال خانواده و اعضای سندیکا قرار گرفت

بین المللی
١ـ ایتالیا - اعتصاب سراسری حمل و نقل عمومی
در پی فراخوان اتحادیه های کارگری، تمام بخش حمل و نقل عمومی در سراسر ایتالیا روز جمعه ١٦ ژوئن در اعتراض به برنامه خصوصی سازی این بخش و برای بهبود شرایط کاری، دست از کار کشیدند.  معترضان اعلام کرده اند که خصوصی سازی بخش حمل ونقل عمومی به این معنی است که شرکت های خصوصی تنها با هدف سود بیشتر به رقابت با یکدیگر پرداخته و این برنامه در نهایت به زیان کارکنان تمام خواهد شد.
اعتصاب یک روزه کارکنان بخش حمل و نقل عمومی ایتالیا پیامدهای سنگینی از جمله افزایش ترافیک و سرگردانی مسافران در پایتخت به همراه دارد و رسانه های این کشور روز جمعه ١٦ ژوئن را جمعه سیاه حمل و نقل ایتالیا خوانده اند.  اعتصاب ٢٤ ساعته قطارها از ساعت ٢١ جمعه شب به وقت محلی آغاز شد و تا ساعت ٢١ ا شنبه شب به وقت محلی ادامه داشت. بخش حمل و نقل هوایی ایتالیا نیز از نیمه شب جمعه ١٦ ژوئن اعتصاب خود را آغاز کرد و تا نیمه شب شنبه ادامه داشت.

٢ـ انگلستان -اعتراضات علیه عدم رسیدگی به وضعیت قربانیان آتش سوزی
جمعی از شهروندان لندن در اعتراض به به شرایط اقامت نجات‌یافتگان از آتش‌سوزی برج گرینفل و عدم رسیدگی به وضعیت قربانیان، دست به تجمع در خیابان زدند.
معترضان سپس با سردادن شعار "ما عدالت می خواهیم" به ساختمان شورای شهر محله آتش سوزی هجوم برده و خواستار روشن شدن دلیل این حادثه، رسیدگی فوری به بازماندگان و خانواده های آنان و همچنین مشخص شدن شمار دقیق کشته ها شدند.
خبرها حاکی است تعداد کشته‌شدگان این آتش‌سوزی به ٣٠ تن رسیده و دست‌کم ٧٦ تن ناپدید شده‌اند. پلیس لندن هشدار داده عملیات شناسایی قربانیان آتش‌سوزی در این برج ٢٤ طبقه ممکن است مدت‌ها طول بکشد و احتمال دارد هیچوقت نتوانند برخی از این قربانیان را شناسایی کنند.
آخرین گزارش‌ها که از سوی پلیس بریتانیا منتشر شده آمار کشته شدگان را ٥٨ تن‌ اعلام کرده است.

٣ـ اسپانیا - تظاهرات هزاران نفر در مادرید در حمایت از پذیرش پناهجویان بیشتر

هزاران نفر از مردم معترض در مادرید در تظاهراتی شرکت کردند که هدف اصلی ان درخواست از دولت اسپانیا برای قبول مهاجران و پناهجویان بیشتر بوده است.
به گزارش رسانه‌های خبری اسپانیا، هزاران نفر از معترضان با شرکت در  راهپیمایی در شهر مادرید از دولت خواستند تا به تعهداتش برای قبول مهاجران و پناهجویان حارجی عمل کند.
این تظاهرات از سوی سازمان های غیردولتی و گروه های فعال احتماعی از جمله عفو بین الملل سازماندهی شده بود.
تظاهرات کنندگان پارچه نوشته هایی را در دست داشتند که در آن خواستار لغو محدودیت‌های اعمال شده علیه ورود و پذیرش مهاجران و پناهجویان خارجی شده بودند.
اتحادیه اروپا در سال ٢٠١٥ میلادی کشورهای عضو را متعهد کرده است تا در برنامه قبول مهاجران خارجی که وارد یونان و ایتالیا شده اند، مشارکت کنند و سهمیه های مختلفی را برای کشورهای عضو تعیین کرده است. اسپانیا متعهد شده بود تا ١٧٣٣٧ مهاجر و پناهجو را قبول کند ولی تاکنون تنها با پذیرش ١٣٠٤ مهاجر موافقت کرده است که این رقم کمتر از ١٠ درصد سهمیه تعیین شده است.

٤ـ افغانستان - ادامه تظاهرات اعتراضی در کابل
با گذشت دو هفته از انفجارهای مرگبار در کابل، پایتخت افغانستان، تظاهرات علیه دولت و ناکارآمدی آن همچنان ادامه دارد.  دوشنبه شب ١٩ ژوئن در جریان حملات نیروهای پلیس به چادر معترضان جنبش موسوم به "رستاخیز تغییر" در مرکز کابل، دستکم یک معترض کشته و شماری نیز مجروح شدند.
گزارش شده که شماری از سازماندهندگان این اعتراض‌ها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. این معترضان از دو هفته قبل در پی انفجار مرگبار روز ١٠ خرداد در کابل دست به تظاهرات زده و در کابل چادر برپا کرده اند. در جریان این حمله دستکم ١٥٠ کشته و صدها تن مجروح شدند.

٥ـ یونان - کارگران شهرداری‌ها ساختمان وزارت کشور را به تصرف خود در آوردند
روز دوشنبه ١٩ ژوئن کارگران شهرداری‌ها در اتن، ساختمان وزارت کشور را در اعتراض به عدم استخدام دائم کارگران قراردادی به اشغال خود در آوردند. اشغال این وزارت خانه تا ساعت ١٠ صبح به طول انجامید و هنگامی که مسؤولین اعلام کردند که وزیر کشور قرار است با آنان مذاکره بکند، محل ساختمان را ترک کردند.
این کارگران همچنین محل تجمع ماشین‌های حمل زباله را اشغال کردند و اعلام کردند که اجازه نخواهند داد تا این کارگران بعد از اتمام مدت قرارداد‌های موقتشان از کار بیکار بشوند.
این کارگران اعلام کردند که تا ٤ روز آینده هیچ زباله‌ای جمع آوری نخواهد شد.

٦ـ اسلواکی - تداوم اعتصاب کارگران شرکت فولکس واگن
رئیس اتحادیه شرکت خودرو سازی فولکس واگن روز پنجشنبه ٢٢ ژوئن اعلام کرد که اعتصاب کارگران این کارخانه‌‌ بدلیل عدم دستیابی به توافق به کارفرمایان ادامه خواهد یافت.
این کارگران از روز سه شنبه ٢٠ ژوئن با خواست افزایش دستمزد دست از کار کشیده اند.
از تعداد کّل ١٢ هزار و ٣٠٠ کارگر شاغل در این کارخانه‌ حدود ٧٠ درصد در اعتصاب شرکت کرده اند.
خواست آنها افزایش ١٦ درصد دستمزد ظرف دو سال آینده است ولی‌ کارفرمایان فقط به افزایش ٩ درصدی رضایت داده اند. در آخرین مذاکره‌ای که بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان صورت گرفت، کارگران اعلام کردند برای به نتیجه رسیدن مذاکرات از خواست اولیه کوتاه می‌آیند و به افزایش ١٣.٩ درصدی رضایت میدهند ولی‌ کارفرمایان با این امر موافقت نکردند.
کارگران اعلام کرده اند که برای دستیابی به مطالبتشان به اعتصاب ادامه خواهند داد.

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Wed, 28 Jun 2017 04:02:38 +0000
اتحادیه پست کانادا در نامه ای به آی تی یو سی خواستار اخراج ایران از سازمان جهانی کار شد http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64976:2017-06-28-04-02-36&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64976:2017-06-28-04-02-36&Itemid=645

بدنبال تماس داود آرام عضو کمپین برای آزادی کارگران زندانی (فری دم نو) با اتحادیه پست کانادا ،  مایک پالک دبیر کل اتحادیه کارگران پست کانادا به نمایندگی از ٥٢٠٠٠ کارگر عضو این اتحادیه طی نامه ای به شارون بارو دبیر کل کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری خواستار اخراج ایران از سازمان جهانی کار شد. او این نامه را در پاسخ به نامه این کمپین خطاب به اتحادیه های کارگری و نهادهای انساندوست در سراسر جهان با خواست اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار، بخاطر زیر پا گذاشتن پایه ای ترین حقوق کارگران و مردم در ایران و سرکوبگری هایش نوشته است. مایک بالک در بخشی از نامه اش چنین مینویسد:" من از جانب ٥٢٠٠٠ عضو اتحادیه کارگران پست کانادا (CUPW) این نامه را می نویسم تا نگرانی های شدید خود را در مورد حقوق کارگران ایران بیان کنم. این اولین بار نیست که من نامه هایی در مورد وضعیت در ایران می نویسم. و هیچ چیز تغییر نکرده است. وقت آنست که فراتر برویم. به همین دلیل است که من از شما خواستار اخراج نمایندگان ایران  از سازمان بین المللی کار (ILO) هستم. من معتقدم که اخراج نمایندگان حکومت ایران از نشست های سازمان بین المللی کار، یک گام مهم در رساندن صدای کارگران ایران به جهان است.".
ترجمه کامل این نامه و متن ارژینال آن ضمیمه است.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران
Free Them Now
shahla.Daneshfar٢@gmail.com
٢٢ ژوئن ٢٠١٧، ١ تیر ٩٦

***
ترجمه فارسی نامه اتحادیه پست به شارون بارو
اتاوا ٢٢ ژوئن ٢٠١٧

خانم شارون بورو،
دبیر کل کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری (ITUC)
موضوع: اخراج نمایندگان ایران در نشست های سازمان بین المللی کار به دلیل نقض شدید حقوق کارگران ایران
همانطور که مطمئنا در جریان هستنید رژیم ایران همچنان آزار و اذیت فعالان کارگری را ادامه می دهد. این فعالان صرفا بخاطر مبارزاتشان در زندان هستند. در ایران کارگران، فعالان کارگری و معلمان با اتهامات مبهم نظیر «توطئه و یا فعالیت علیه امنیت ملی» و «علیه امنیت کشور» به حبسهای طویل مدت محکوم شده و در زندان هستند. ده ها تن از این فعالین احکام سنگین زندان دارند و خطر زندان با اتهامات واهی بالای سرشان قرار دارد. شرایط کارگران در ایران و سرکوب شدید خواستهای آنان  غیر انسانی ترین شرایط است.
همه این تعدیات در حالی صورت میگیرد که هر ساله هیئتی از نمایندگان همین دولت ایران به عنوان نماینده  کارگران ایران در جلسه سالانه سازمان بین المللی کار شرکت می کنند و مواضع عمیقا متناقضی با شرایط واقعی کارگران در ایران را مطرح می کنند. ما به این موضوع اعتراض داریم و سوال ما از سازمان جهانی کار اینست که چرا در مقابل این شرایط سکوت میکند.
دولت ایران در نظر دارد با ایجاد یک سازمان بشدت ضد حقوق کارگری به نام  "مجمع عالی کارگران ایران"، ایرانیان و سازمان های بین المللی را گمراه کند و آنها نمایندگان واقعی کارگران را تحت فشار و سرکوب شدید قرار میدهند.  
در حال حاضر، اسماعیل عبدی، معلم معترض، و آتنا دائمی فعال شناخته شده دفاع از حقوق کودکان و زنان و کسی که علیه اعدام تلاش میکند بهمراه صد ها نفر از فعالین سیاسی در ایران زندانی هستند. ITUC باید خواستار آزادی همه کارگران سیاسی در ایران شود.

خانم دبیر کل!
من از جانب ٥٢٠٠٠ عضو اتحادیه کارگران پست کانادا (CUPW) این نامه را می نویسم تا نگرانی های شدید خود را در مورد حقوق کارگران در ایران بیان کنم. این اولین بار نیست که من نامه هایی در مورد وضعیت در ایران می نویسم. و هیچ چیز تغییر نکرده است. وقت آنست که فراتر برویم. به همین دلیل است که من از شما خواستار اخراج نمایندگان ایران  از سازمان بین المللی کار (ILO) هستم. من معتقدم که اخراج نمایندگان حکومت ایران از نشست های سازمان بین المللی کار، یک گام مهم در رساندن صدای کارگران ایرانی به جهان است.

در همبستگی
مایک پالک
دبیر کل اتحادیه کارگران پست کانادا (CUPW - STTP)

Ottawa June ٢٢th, ٢٠١٧
Ms. Sharan Burrow,
General Secretary,
International Trade Union Confederation (ITUC)
(Address)

Subject: Dismissal of Iranian representatives in ILO meetings due to severe violation of
Iranian Labour’s rights

Sister,
As you certainly know, the regime in Iran continues its persecution of workers’ activists. These activists are in prison purely for their union involvement.
In Iran workers, labor activists and teachers have long term imprisonments for vague charges such as “conspiracy or activity against national security” and “disturbing country’s peace” and there are tens more who are subject to prison charges and false accusations. Workers’ circumstances in Iran and severe crackdowns of their demands are amongst the most inhumane situations.
All these violations happen when every year a committee from Iran’s government participates in the annual meeting of the International Labor Organization labors’ representative and convey a view grossly inconsistent with the actual conditions of workers in Iran and we object and question the appeasement of the international labor organization in this issue.
Iran’s government tends to blind Iranians and the international organizations by creating an extremely anti-labour rights organization called the “Supreme Assembly of Iranian Workers” and they put workers under severe repression and imprison workers real representatives.
Currently, Esmail Abdi, a well-known teacher activist, and Atena Daemi, a well-known child, and women’s rights activist,  and hundreds of political activists are imprisoned in Iran. The ITUC must call for the release of all political workers in Iran.

Ms. General Secretary,
On behalf of ٥٢,٠٠٠ members of the Canadian Union of Postal Workers (CUPW), I am writing to you to express great concern about the rights of workers in Iran. It is not the first time I write letters concerning the situation in Iran. And nothing changes.  I think it is time to go further. It is why I am asking you to demand the dismissal, from the International Labour Organization (ILO), of Iran labour's representatives.
I believe that discarding the Iranians from the meetings of the ILO is an important step in getting Iranian workers voice to the world.

In Solidarity,
Mike Palecek
President,
Canadian Union of Postal Workers (CUPW – STTP)

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Wed, 28 Jun 2017 04:01:44 +0000
اخباروگزارشات کارگری6/5تیر http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64975:6-5&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64975:6-5&Itemid=645

اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- اعتراض کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دورشیراز(I.T.I )نسبت به طرح های کارورزی و مهارت آموزی
- عدم پرداخت کامل حق نوبت کاری پرستاران دانشگاه ها ی علوم پزشکی
اعتراض کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دورشیراز(I.T.I )نسبت به طرح های کارورزی و مهارت آموزی
در ادامه اعتراضات نسبت به اجرای طرح‌های کارورزی و مهارت آموزی،جمعی از کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دورشیراز(I.T.I )هم خواهان توقف اجرای این 2طرح کذایی شدند.
در ماه‌های اخیر هربار که در خبرها از کارگران بازنشسته کارخانه صنایع مخابراتی راه دور شیراز نامی به میان آمده، پای مطالبات معوقه آنها در میان بوده است؛ اگرچه این کارگران هنوز موفق به وصول مطالبات خود نشده اند اما این بار آنها خواستار توقف اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دولت شده‌اند.
درهمین رابطه جمعی از کارگران بازنشسته کارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران (I.T.I)گفتند: وقتی خودما بعد از نزدیک به 30 سال کارگری در یکی از کارخانه‌های مطرح صنایع الکترونیکی کشور اینطور برای دریافت مطالبات مزدی خود معطل و سرگردان هستیم، تامین امنیت حقوق افرادی که قرار است به عنوان کارورز و مهارت آموز روانه بازار کار بشوند، چگونه خواهد بود؟
کارخانه صنایع مخابراتی راه دور شیراز (I.T.I)  در سالهای میانی دهه 80 پس از خصوصی سازی با بحران مواجه و در نهایت تعطیل شد و از آنزمان تاکنون حدود 1200 کارگر بازخریدی و بازنشسته این واحد صنعتی برای دریافت آنچه که مطالبات مزدی معوقه و سنوات پایان کار می‌نامند، معطل و سرگردان هستند.
آخرین بار در بهار سال گذشته بود که با مطرح شدن زمزمه‌ بازگشایی این واحد صنعتی اجتماعات اعتراضی کارگران I.T.I `پس از یک دهه از سرگرفته شد که همچنان بی‌نتیجه مانده است.
این کارگران در مقایسه وضعیت حقوق خود با کارآموزان و کارورزانی که قرار است از طریق اجرای برنامه‌های اشتغالزایی دولت روانه بازار کار بشوند، می‌گویند: وقتی حمایت‌هایی که در قانون کار از حقوق کارگران به عمل آمده است هنوز از مشکل ما گره‌ای باز نکرده است دولت چطور می‌تواند آینده شغلی کارورزان و کارآموزان را روشن و درخشان ترسیم کند؟
اشاره این کارگران به حذف شدن تمامی جنبه‌های حمایتی است که در طرح‌های کارورزی و مهارت آموزی از کارگران بیکار صورت گرفته است؛ به باور این کارگران با این وضعیت آنها ناچارند تا برای نسل جوان نیروی کار کشور که شامل فرزندان و اعضای جوان خانواده‌های آنها می‌شود نیز آینده شغلی سیاه تر از شرایط کنونی خود با آن مواجه هستند، متصور شوند.
عدم پرداخت کامل حق نوبت کاری پرستاران دانشگاه ها ی علوم پزشکی
موضوع پرداخت مغایر با قانون حکم حقوقی فوق العاده نوبت کاری، این روزها دوباره در اولویت اخبار حوزه پرستاری قرار گرفته‌ است و سازمان نظام پرستاری تاکید دارد که در این زمینه خلافی صورت گرفته و حق پرستاران در زمینه دریافت فوق العاده نوبت کاری به درستی رعایت نشده‌ است.
آئین نامه فوق العاده نوبت کاری کارمندان سابقه‌ای ۱۰ ساله دارد؛ برای اولین بار در قانون خدمات کشوری مصوب سال ۸۶ به موضوع نوبت کاری کارمندان پرداخته شد. در سال  ۱۳۹۵ نیز مجددا و به تفصیل  آیین‌نامه فوق العاده کاری و هزینه جابجایی محل خدمت کارمندان به تصویب هیئت وزیران رسید.  طبق آن پنج گروه از کارمندان می‌توانند از این حکم حقوقی برخوردار باشند؛ گروه اول کارمندانی هستند که  در نوبت دائم یعنی شب تا صبح کار می‌کنند و فوق العاده نوبت کاری آنها باید معادل ریالی ۳۰ درصد حق شغل آنها است. همچنین برای گروه  دوم که در نوبت چرخشی منظم یعنی صبح تا عصر و شب تا صبح فعال هستند این فوق العاده ۲۸ درصد حق شغل محسوب می شود.
گروه سوم نیز در سه نوبتی چرخشی یعنی صبح تا عصر، عصر تا شب یا شب تا صبح کار می‌کنند و باید برابر ۲۶ درصد حق شغل خود فوق العاده کاری دریافت ‌کنند.  گروه چهارم نیز شیفت کاری دو نوبتی منظم دارند؛ یعنی عصر تا شب و شب تا صبح  که حق شغل آنها ۲۴ درصد محسوب می‌شود. گروه پنجم نیز در نوبت کاری یک نوبتی دائم یعنی عصر تا شب فعال هستند و  ۲۰ درصد حق شغل آنها باید به عنوان فوق العاده کاری به آنها  پرداخت شود.  
محمد شریفی مقدم درباره این مطالبه پرستاران به ایسنا گفت: یکی از مواردی که در برخی دانشگاههای علوم پزشکی از سال ۸۶ تاکنون تغییر نکرد و یا نیمی از آن پرداخت شده‌است بحث افزایش نوبت کاری فوق العاده پرستاران است. قبل از سال ۱۳۸۶ هم نوبت کاری وجود داشت و بسته به حقوق آن زمان اعمال می شد. اما از سال ۱۳۸۶ که قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد درصدها بر اساس حق شغل قبل از سال ۸۶ اعمال می‌شود. درسال ۱۳۹۵ نیز آئین نامه فوق العاده نوبت کاری و هزینه جابجایی کارکنان در جلسه هیئت وزیران و به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد بند ۷ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ نوبت تصویب شد. این فوق العاده به متصدیان مشاغلی پرداخت می‌شود که در نوبت‌های غیر متعارف ساعات اداری به صورت تمام وقت و مستمر ملزم به انجام وظیفه هستند.
وی همچنین ادامه داد: در بند "چ" این آئین نامه  اعلام شده است که در صورت ترکیب دو یا چند حالت از این موارد فوق العاده نوبت کاری معادل ۲۵ درصد حق شغل کارمند پرداخت می‌شود. در حکم کارگزینی یکی از پرستاران زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران حق شغل ۹۳۵ هزار و ۶۴۰ تومان است، اما ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان فوق العاده نوبت کاری به او پرداخت شده است؛ این رقم تقریبا ۲.۵ درصد حق شغل او است.
نامبرده همچنین تاکید کرد که از سال ۱۳۸۶ به بعد فوق العاده نوبت کاری ثابت نگهداشته شده‌ و بر اساس آخرین حقوق قبل ازسال ۸۶ پرداخت می‌شود؛ در صورتی که باید بر اساس حق شغل‌های پرستاران که بر اساس رتبه‌های آنها است پرداخت شود.
وی به تاثیرات کار در نوبت شیفت شب نیز اشاره کرد و گفت: پژوهش‌ها نشان می‌دهد کسانی که در شیفت‌های شب کار می‌کنند در طول زمان دچار مشکلاتی مانند بی‌خوابی و بدخوابی‌های حاد می‌شوند. شب کاری در زنان احتمال ابتلا به سرطان سینه و در مردان سرطان پروستات را افزایش می‌دهد. این افراد به مرور زمان دچار اضطراب و افسردگی ناشی از شب کاری می‌شوند. با توجه به اینکه پرستاران خانم نقش همسری و مادری هم دارند نسبت به مردان ممکن است در این مسائل آسیب پذیرتر باشند. می توان گفت هیچ خانمی داوطلب شیفت غیر متعارف عصر وشب نیست.
سازمان نظام پرستاری تاکید دارد وزارت بهداشت مکلف است از سال ۸۶ این مابه التفاوت را به پرستارانی که به این شکل با آنها رفتار شده‌است را پرداخت کند، چرا که خلاف کرده‌است واین روند  از سال ۸۶ نیز ادامه دارد، همچنین سایر دستگاهها به جز وزارت بهداشت از سال ۸۶ این حکم را اجرا کرده‌اند، اما در سال ۹۵ که این آئین نامه مجددا ابلاغ شد نیز برخی از دانشگاههای علوم پزشکی به این امر تمکین نکرده‌اند.
ششم تیرماه 1396
akhbarkargari2468@gmail.com

اخباروگزارشات کارگری5تیر1396
اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- اخبارضدونقیض درباره آتش‌سوزی پالایشگاه نفت اصفهان وصدمه دیدن کارگرانش!
- عدم پرداخت مطالبات جمعی ازکارگران شرکت فرودگاه‌های استان فارس؟
- کشته وزخمی شدن2تکنسین اورژانس شاهرود در حادثه واژگونی آمبولانس
- مصدومیت شدید کارگری جوان درتبریز درپی سقوط به چاهک آسانسور!
اخبارضدونقیض درباره آتش‌سوزی پالایشگاه نفت اصفهان وصدمه دیدن کارگرانش!
اخباروگزارشات کارگری:ظهرامروز5تیرخبری با عنوان«مصدومیت شدید100نفر از کارگران پالایشگاه اصفهان درحادثه آتش سوزی»ازطرف خبرگزاری های ومنابع خبری محلی وکشوری منتشر شد.
ازجمله ایلناساعت13و30دقیقه گزارش داد:«آتش‌سوزی در انبار گوگرد پالایشگاه اصفهان/مصدومیت شدید ۱۰۰ نفر از کارگران»
بامداد امروز (۵ خرداد) انبار گوگرد پالایشگاه اصفهان دچار حریق گسترده شد.
بر اساس این گزارش، حریق در ساعت ۱۱ رخ داد که بر اثر آن حدود ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت ODCC دچار مصدومیت شدید با گازهای حاصل از سوختن گوگرد شدند.
همچنین گزارش شده، به علت وجود نداشتن امکانات اورژانس در شرکت پیمانکاری ODCC و پالایشگاه اصفهان تعدادی آمبولانس از صنایع همجوار پالایشگاه اصفهان به کمک مصدومان حادثه شتافتند.
از قرار معلوم، به دلیل کمبود امکانات درمانی کافی در این منطقه بزرگ صنعتی که پروژه‌های بزرگی در حال ساخت هستند، شماری از مصدومان به دلیل وخامت به بیمارستان گلدیس شاهین شهر منتقل شدند.
مهرساعت14و20دقیقه درهمین رابطه نوشت: «بخشی از پالایشگاه اصفهان در آتش سوخت»
بخشی از پالایشگاه اصفهان که گویا انبار گوگرد این واحد است، امروز در آتش سوخت.
انبار گوگرد پالایشگاه اصفهان امروز دچار آتش سوزی گسترده شد.
این آتش سوزی ساعت ۱۱ امروز رخ داده است که گفته می شود بر اثر آن ۱۰۰ تن از کارگران دچار مصدومیت شده اند.
مصدومان به بیمارستان گلدیس شاهین شهر منتقل شده اند.
ساعت15و30دقیقه ایسنا تحت عنوان« آتش سوزی پالایشگاه اصفهان تکذیب شد»نوشت:
آتش‌نشانی و اورژانس پیش بیمارستانی اصفهان حادثه حریق در انبار گوگرد پالایشگاه اصفهان را تکذیب کردند.
محمد شریعتی، مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی اصفهان گفت: در استعلام آتش‌نشانی اصفهان از پالایشگاه اصفهان هرگونه حریقی در این مجموعه تکذیب شده است.
هم‌چنین، غفور راستین، مدیر اورژانس پیش بیمارستانی اصفهان گفت: هیچ امداد خواهی از اورژانس در این رابطه درخواست نشده است و حراست پالایشگاه اصفهان هرگونه حریق را تکذیب کرده است.
همین منبع ساعت 16گزارش داد: «حادثه پالایشگاه اصفهان آتش سوزی جزئی بوده است»
مدیرکل ستاد بحران اصفهان گفت: حادثه پالایشگاه اصفهان، یک آتش سوزی جزئی بوده است.
منصور شیشه فروش در خصوص آتش سوزی پالایشگاه اصفهان اظهار کرد: بامداد امروز به دلیل گرمای هوا در یکی از انبارهای بخش ضایعات پالایشگاه یک حریق خود به خودی اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: بر اساس گزارش پالایشگاه حادثه امروز تنها 5 مصدوم داشته است که به صورت سرپایی مداوا شده اند.
تسنیم ساعت15و40چنین نوشت: «فقط ۵ نفر آسیب جزئی دیدند»
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: آتش‌سوزی در پالایشگاه اصفهان جزئی است و فقط ۵ نفر آسیب سطحی دیده‌اند.
منصور شیشه‌فروش اظهار داشت: به علت گرمای هوا در بخش ضایعات گوگرد پالایشگاه حریق اتفاق افتاد که 5 نفر براثر استنشاق گاز ناشی از آن دچار آسیب سطحی می‌شوند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: حریق در پالایشگاه اصفهان پیش از ظهر امروز اتفاق افتاد که خیلی هم جزئی بود.
فارس ساعت15و50تحت عنوان «تکذیب آتش سوزی گسترده در پالایشگاه اصفهان»خبرداد:
مدیر روابط عمومی شرکت پالایشگاه نفت اصفهان در رابطه با خبر آتش‌سوزی در این پالایشگاه گفت: آتش‌سوزی در سطح گسترده اتفاق نیفتاده و آتش‌سوزی مختصری رخ‌داده است که همان لحظه مهار شده و کسی در این حادثه مصدوم نشده است.
هادیان، مدیر روابط عمومی شرکت پالایشگاه نفت اصفهان در رابطه با جزئیات این خبر گفت: آتش‌سوزی در سطح گسترده اتفاق نیفتاده و آتش‌سوزی مختصری رخ‌داده است که همان لحظه مهار شده و کسی در این حادثه مصدوم نشده است.
وی از مداوای سرپایی 10 مصدوم با سوزش چشم و آسیب مختصر خبر داد و اعلام کرد: خسارات‌های احتمالی متعاقباً اعلام خواهد شد.
ساعت15و53دقیقه مهر خبری بنقل رئیس آتش نشانی پالایشگاه اصفهان مبنی برمصدومیت8نفر منتشرکرد:
رئیس آتش نشانی پالایشگاه اصفهان گفت: در اثر آتش سوزی گوگرد در پارکینگ گوگرد پالایشگاه اصفهان ۸ نفر مصدوم شدند و در حال حاضر حال همه آنها خوب است.
محمد مختاری با اشاره به جزئیات آتش سوزی در انبار گوگرد پالایشگاه اصفهان افزود: پارکینگی در محل پالایشگاه وجود دارد با نام پارکینگ گوگرد، در آنجا گوگردها جمع آوری شده و بعد از آن توسط لودر بارگیری می شود.
وی با اشاره به گرمای هوا، افزود: بر اثر اصطکاک لودر با هوای گرم زمین، میزانی از گوگردها آتش می گیرد که از این موارد زیاد اتفاق می افتد.
مختاری افزود: آتش نشانی حداکثر در مدت ده دقیقه این آتش را خاموش می کند که دود ناشی از گوگرد باعث مصدومیت تعدادی از کارگران در حال ساخت تصفیه آب شاهین شهر که در پالایشگاه مشغول فعالیت هستند، می شود.
رئیس آتش نشانی پالایشگاه اصفهان ادامه داد: تعداد مصدومین ۸ نفر بوده و رقمی که در برخی شبکه های مجازی عنوان شده تکذیب می شود.
مختاری افزود: از این تعداد ۵ نفر به اورژانس پالایشگاه می روند و سه نفر نیز به اروژانس بخش دیگر منتقل می شوند و در حال حاضر حال همه مصدومان خوب است
ساعت16و10دقیقه تحت عنوان «جزئیات تازه از آتش‌سوزی پالایشگاه اصفهان/ "گرمای هوا و وزش باد" علت اصلی حریق/ مسمویت ۱۰ نفر تاکنون»گزارش داد:
سخنگوی پالایشگاه اصفهان گفت: ۱۰ نفر در حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه اصفهان دچار مسمومیت با گاز سمی ناشی از اشتعال گوگرد شدند.
محمدصادق حاجیان اظهار داشت: هر 10 مسموم ناشی از گاز سمی بلافاصله به درمانگاه پالایشگاه منتقل شدند و 8 نفر آنان پس از اقدامات درمانی سرپایی مرخص و هم‌اکنون در پست خود در پالایشگاه مشغول هستند.
وی با بیان اینکه 2 نفر دیگر همچنان در درمانگاه پالایشگاه زیرنظر پزشک هستند اما حال عمومی آنان هم مساعد است، افزود: علت اصلی حریق در بخش ضایعات گوگرد گرمای هوا و وزش باد بود که پس از 10 دقیقه به سرعت اطفا و برطرف شد.
سخنگوی پالایشگاه اصفهان با اشاره به اینکه گوگرد به‌طور طبیعی هنگام خروج از دستگاه گرم بوده و دارای گاز سمی است، خاطرنشان کرد: براثر گرمای شدید هوا فرآیند خنک‌شدن گوگرد به تعویق افتاده و مشتعل شده بود که با سرعت عمل نیروهای پالایشگاه آتش سوزی پیشروی نکرده و  حریق خاموش شد.
وی با بیان اینکه حجم آتش سوزی در پالایشگاه اصفهان زیاد نبود و به همین دلیل به سرعت خاموش شد، گفت: خسارات مالی این حادثه هنوز برآورد نشده است. با توجه به اقدام سریع برای خاموش کردن آتش، آتش به تأسیسات نفتی سرایت نکرد و خسارتی ایجاد نشده است.
ساعت 16و30دقیقه ایلنا چنین نوشت: «مصدومان انبار گوگرد پالایشگاه اصفهان به ۲۰تن رسید»
در حادثه صبح امروز انبار گوگرد پالایشگاه اصفهان ۲۰ نفر دچار مسمومیت با  گازهای گوگردی مثل SO2 شده که به بهداری شرکت های همجوار منتقل و تحت مداوا قرار گرفتند.
شمار بسیاری از این مسموم شدگان به صورت سرپائی تحت مداوا قرار گرفته و تعدادی دیگر نیز به بیمارستان گلدیس شاهین شهر منتقل گردیدند.
همچنین بنا به گزارش مقامات آگاه، این انبار دوبار دچار حریق شد و کمبود مراکز پزشکی در این منطقه صنعتی یکی از معضلاتی است که امدادرسانی در هنگام حادثه را با مشکل روبه رو می سازد.
عدم پرداخت مطالبات جمعی ازکارگران شرکت فرودگاه‌های استان فارس؟
حدود ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت فرودگاه‌های استان فارس گفتند:که بنا به ماده ۴۱ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور قرار بود مبلغ قابل توجهی از سوی وزارت راه و شهرسازی به آنها پرداخت شود که این پاداش تا این لحظه تنها به کارکنان رسمی پرداخت شده است.
طبق بخشنامه‌ای که در سال گذشته از سوی وزارت راه و شهرسازی صادر شد قرار بود به همه کارکنان رسمی، پیمانکاری، قراردادی، روزمزد، قانون کار، قرارداد معین و کارگری فرودگاه‌های کشور به مناسبت میلاد پیامبر اسلام مبلغ قابل توجهی هدیه تعلق گیرد.
یکی از کارگران شرکت فرودگاه‌های استان فارس به ایلنا می‌گوید: بنا بود این مبلغ به همه کارکنان شرکت فرودگاه‌ها پرداخت شود که تنها به کارمندان رسمی تعلق گرفت و هنوز خبری از پرداخت این مبلغ به کارگران پیمانی و غیره نیست.
او ادامه می‌دهد: با توجه به پیگیری‌هایی که ما انجام داده‌ایم گویا به هیچیک از کارگران فرودگاه‌های استان فارس این مبلغ پرداخت نشده است و متاسفانه مسئولان هم در این مورد پاسخگو نیستند و ما همچنان در پی دریافت این پاداش هستیم.
این کارگر در پایان با اشاره به تعداد همکارانش که این هدیه را دریافت نکرده‌اند، خاطرنشان می‌کند: جمع کارگرانی که این پاداش را دریافت نکرده‌اند به ۱۰۰ نفر می‌رسد. این مبلغ می‌تواند در زندگی ما تاثیر بسیاری داشته باشد و ما در انتظار دریافت این پاداش هستیم.
کشته وزخمی شدن2تکنسین اورژانس شاهرود در حادثه واژگونی آمبولانس
شب گذشته(4تیر)،واژگونی آمبولانس اورژانس شاهرود موجب کشته و مجروح شدن دو تکنسین شد.
شب گذشته با اعلام وقوع یک حادثه به اورژانس شهرستان شاهرود، بلافا صله یک دستگاه آمبولانس از پایگاه سوداغلن میامی برای امداد رسانی به محل حادثه اعزام شد.
در جریان این ماموریت خودرو اورژانس واژگون شده و متاسفانه صفدر جباری یکی از تکنسین های اورژانس در دم جان خود را از دست داده و علی اصغری نیز مجروح شده که به بیمارستان منتقل شد.
مصدومیت شدید کارگری جوان درتبریز درپی سقوط به چاهک آسانسور!
مسؤول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان‌شرقی ، از سقوط کارگر جوان به چاهک آسانسور در ساختمان نیمه کاره ۱۰ طبقه در شمس تبریزی درپیش از ظهرامروز5تیر خبر داد.
وحید شادی‌نیا اظهار داشت: کارشناسان اورژانس، کارگر جوان را  تحت احیاء قلبی ریوی پیشرفته به بیمارستان رساندند.
وی گفت: ساعت ۱۱:۵۵ امروز عید فطر، طی تماس تلفنی با مرکز اورژانس تبریز خبر این حادثه اعلام شد.
شادی‌نیا بیان داشت: همزمان نیروهای امدادی آتش‌نشانی نیز به محل اعزام شدند،  عملیات نجات و رها‌سازی را برای کارگر جوان۳۵ساله که سقوط کرده  بود انجام دادند.
وی افزود: مصدوم که شرایط بالینی وی  وخیم گزارش شده بود تحت اقدامات درمانی به بیمارستان امام رضا تبریز انتقال یافت.
پنجم تیرماه1396
akhbarkargari2468@gmail.com

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Wed, 28 Jun 2017 04:00:55 +0000
شهلا دانشفر: کارگران در هفته ای که گذشت http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64974:2017-06-28-04-00-51&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64974:2017-06-28-04-00-51&Itemid=645

درهفته گذشته چند اعتراض گسترده کارگری بوقوع پیوست.اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه برای نقد کردن طلبهایشان و به امنیتی کردن محیط کارشان یکی از این اعتراضات بود. یک اتفاق دیگر، حمله وحشیانه نیروهای انتظامی به کارگران معدن آق بود که به همراه خانواده هایشان تجمع کرده بودند. نگاهی به این اخبار داشته باشیم.
اعتراضات متحد کارگران نیشکر هفت تپه
کارگران شاغل و بازنشسته نیشکر هفت تپه از اولین هفته خرداد، بخاطرتعویق در پرداخت دستمزدهایشان و عدم پرداخت ٤ درصد سهم کارفرما به تامین اجتماعی بطور متوالی در اعتراض بوده اند. طی این مدت، مدیریت مرتبا با وعده و وعید کارگران را سردوانده است. در این تجمعات کارگران خواستار پرداخت فوری طلبهایشان شده اند، خواستار کوتاه شدن ساعت کاری شان با توجه به گرمای ٥٠ درجه این شهر شده اند، خواستار خروج نیروی انتظامی از کارخانه و جمع شدن دوربین های مداربسته وخاتمه دادن به امنیتی کردن محیط کارشان شده اند و خواستار پرداخت ٤ درصد سهم بیمه کارفرما به تامین اجتماعی شده اند.
در این اعتراضات کارگران شاغل و بازنشسته در کنار هم متحد ایستاده . در این اعتراضات خانواده های کارگران نیشکر هفت تپه سهم مهمی داشته و مشخصا در تجمع روز ١٧ خرداد ماه شرکت داشتند. در این اعتراضات کارگران اولتیماتوم میدهند. با مقامات مسئول به مذاکره می نشیننند و وقتی عمل نمیشود قرار بعدی را میگذارند. نیشکر هفت تپه یکی از کانون های داغ اعتراضات کارگری است که همواره الگوهای خوبی از اتحاد و مبارزه را برای کل جنبش کارگری بدست داده اند. این کارگران با مبارزات متحدشان در سال ٨٧ توانستند سندیکای خود را تشکیل دهند و با این کار خود، به جنبش کارگری راه نشان دادند.
کارگران شاغل در نیشکر هفته تپه ٤ ماه دستمزد و پاداش و بهربرداری سالهای ٩٤ و ٩٥ را طلب داشتند که بدبنال اعتراضات اخیرشان، یک ماه آن پرداخت شد. این کارگران همچنین، بعلت عدم پرداخت حق بیمه شان به تامین اجتماعی، با مشکلات بسیاری روبرو شده اند.
کارگران نیشکر هفت تپه بخاطر خلف وعده های کارفرما و برای پیگیری خواستهایشان از ٢٨ خرداد ماه تا روز ٣٠ خرداد در تجمع و اعتراض بودند. جدا از مطالبات معوقه؛ این کارگران به عدم برخورداری از مزایای بدی آب هوا و مصوبه‌ای که اخیرا ستاد بحران استانداری خوزستان برای کاهش ساعت کاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی که در گرمای بالای ٥٠ درجه مشغول فعالیت هستند، ابلاغ کرده، اعتراض داشتند. روز ٣٠ خرداد با وعده کارفرما مبنی بر پرداخت یکساعت اضافه کاری  به ازای کاهش ساعت کاری کارگران و پرداخت دستمزد فروردین ماه، کارگران موقتا به تجمعات اعتراضی خود پایان دادند. اما بعد توسط حراست کارخانه از ورود ٣٠ کارگر نیشکر هفت تپه تحت عنوان اینکه آنها اعتراضات کارگران را هدایت میکرده اند، ممانعت شد. این کارگران بین ١٨ تا ٢٢سال سابقه کار دارند. در عکس العمل به این قلدری ها کارگران متحدانه در دفاع از همکاران اخراجی ایستاده و میگویند دستمزدهایمان را نپرداخته اند و در اعتراضات دو ماه گذشته همه آنها نقش کلیدی داشته اند و کارفرما باید جواب همه کارگران را بدهد. کارگران بازنشسته نیز در ادامه اعتراضاتشان صبح روز ٣١ خرداد مقابل شرکت تجمع کردند. حراست تلاش کرد از ورود آنان به کارخانه جلوگیری کند اما کارگران  با فشار بر درب، وارد کارخانه شدند.  مسئول حسابداری سراسیمه اعلام کرد که تا پایان وقت اداری این روز، سهم چهار درصدی کارفرما به حساب صندوق تامین اجتماعی واریز خواهد شد. بدین ترتیب بنا برخبرها با تامین اعتبار مشکل پرداخت هزینه بازنشستگی حدود ٣٤١ کارگر مجتمع نی شکر هفت تپه مرتفع شد واین کارگران موفق شدند حق بازنشستگی خود را تحمیل کنند. در این دور از مبارزات اتحاد کارگر شاغل و بازنشسته، وارد شدن خانواده های کارگران به میدان مبارزه، ایستادن در مقابل امنیتی کردن فضای کارخانه، حمایت از کارگران معترض اخراجی و پیش بردن مبارزه ای متحد و عقب راند قدم به قدم کارفرما نقطه قوتهای اعتراضات کارگران هفته تپه است. زنده باد کارگران هفت تپه
حملە وحشیانه به تجمع اعتراضی کارگران معدن آق درە
پنجشنبه ٢٥ خرداد، تجمع اعتراضی کارگران اخراجی معدن طلای آقدره به همراه خانواده شان با حمله وحشیانه نیروی انتظامی روبرو شد. تجمع این کارگران علیه بیکارسازیها بود، تعدادی از جوانان جویای کار روستا نیز که بعضا قبلا در همین معدن کار میکردند، با در خواست کار در تجمع حضور داشتند. در جریان این حمله جنایتکارانه، حدود ١٣ نفر مجروح شدند و سه زن در همانجا از حال رفتند. در این حمله وحشیانه، ده نفر از تجمع کنندگان نیز دستگیر شدند. کارگران اخراجی معدن از روستاهای آقدره و انگورد در استان آذربایجان غربی هستند. کارگران اخراجی معدن آق دره خواهان بازگشت به کار و تبدیل قراردادهای موقت به قراردادهای دائم هستند. جوانان بیکار این منطقه نیز خواهان کار و تامین زندگی هستند.
حمله وحشیانه به تجمع کارگران معدن آق دره گوشه دیگری از جنایات حکومت اسلامی و دستگاه قضایی اش در قبال کارگران و مردم ایران است. در فروردین سال قبل طبق حکم دستگاه قضایی جمهوری اسلامی و با شکایت کارفرما، ١٧ کارگر این معدن را در یک اقدام جنایتکارانه شلاق زدند و به جریمه نقدی محکوم کردند و در خرداد ٩٥ حکم بربریت شلاق آنان اجرا شد. در این رابطه کمپین برای آزادی کارگران زندانی، طی نامه ای به سازمانهای کارگری در سراسر جهان و نهادهای انساندوست، اطلاع رسانی کرده و خواستار محکوم کردن این عمل وحشیانه حکومت اسلامی و فشار آوردن به جمهوری اسلامی برای آزاد کردن کارگران بازداشتی شده است. در بخش پایانی  این اطلاعیه چنین آمده است:
"اعتراض و تجمع و تشکل حق بدیهی و پایه ای همه کارگران و مردم است. ما از مراجع بین المللی میخواهیم که پایمال کردن مستمر حقوق کارگران که حمله وحشیانه به کارگران آق دره یک نمونه بارز آنست را محکوم کنند و جمهوری اسلامی را برای برسمیت شناختن حقوق پایه ای کارگران زیر فشار قرار دهند و بخواهند که ده کارگر بازداشتی در این اعتراضات فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند. به امنیتی کردن مبارزات کارگران، معلمان و مردم معترض پایان داده شود و تمامی احکام امنیتی صادر شدن زندان برای آنان فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند. کارگران زندانی و تمامی زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند.".
حمله وحشیانه به تجمع اعتراضی کارگران معدن طلای آق دره و خانواده هایشان، انعکاس بسیاری در سطح جامعه داشته است. بهنام ابراهیم زاده وبلاگ نویس و فعال کارگری و فعال حقوق کودک و عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری وجمعیت دفاع از کودکان کارو خیابان، طی بیانیه ای  این عمل شنیع نیروهای انتظامی حکومت اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بازداشت شدگان شده اند. دانشجویانی که پیشتر بیانیه فراگیرشان را منتشر کردند، در عکس العمل به این وحشیگری حکومت اسلامی، طوفان تویتری به راه انداختند. یورش به کارگران معدن آق دره، باید با وسیعترین اعتراض کارگران روبرو شود.
توجیهات اداره کار جمهوری اسلامی در حمله به کارگران معدن” آق‌دره”!
نیروی انتظامی جنایتکار حکومت اسلامی، تجمع اعتراضی کارگران معدن آق دره و خانواده هایشان را مورد یورش وحشیانه خود قرار داده است. در این حمله ده کارگر معترض بازداشت شده اند. رضا نقی‌زاده» مدیر کل اداره کار آذربایجان غربی به هذیان گویی افتاده و کل ماجرای حمله نیروی انتظامی به تجمع اعتراضی کارگران در روز ٢٥ خرداد را کتمان میکند. او مدعی میشود که درگیری مربوط به نزاع دسته جمعی اهالی و کارگران معدن بوده است و مسئولین ضمن عدم بی‌طرفی تلاش در رفع مخاصمه داشته و با هیچ یک از طرفین برخورد تندی نداشته اند.(عجبا). پاسخ آخر تقی زاده نیز به خواست جوانان جویای کار و کارگران اخراجی این معدن اینست که این معدن ظرفیت به کارگیری تعداد افراد مدنظر اهالی را ندارد  و با این پاسخ آب پاکی روی دست آنها میریزد. اما ماجرا چیست؟
این گفته ها بیش از هر چیز استیصال جانیان اسلامی را نشان میدهد. وحشتشان از گسترش انعکاس بیشتر خبر و اعتراضات کارگران در کل منطقه را نشان میدهد. برای همین است که به هر شکلی که شده تلاش میکنند موضوع را لاپوشالی کنند. اما ماجرا چیست؟
ماجرا از این قرار است که از آغاز سال جاری تا کنون تعداد ٤٥٠ نفر به ‌عنوان کارگر فصلی در معدن طلای آق دره به کار گرفته  گرفته شده اند. کارگران اخراجی این معدن به همراه خانواده هایشان و جوانان جویای کار روستای آق دره با خواست بازگشت به کار، بستن قراردادهای دائمی کار و اشتغال در معدن در یک ماه گذشته بارها در مقابل در اصلی معدن تجمع برگزار اند. کارفرما نیز از فضای این همه بیکاری و فقر استفاده کرده، به قیمتی ارزانتر کارگر از جاهای دیگر آورده و با قراردادهای فصلی و موقت شیره جان کارگران را میکشد و بعدهم آس و پاس آنها را رها میکند. و حتی، بعضا همین دستمزدهای چندرغاز را  هم به آنها پرداخت نمیکند. کارگران معدن آق دره در برابر این بربریت ایستاده اند و حق و حقوقشان را میخواهند.

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Wed, 28 Jun 2017 04:00:25 +0000
اخباروگزارشات کارگری3/2/1تیر http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64928:3-2-1&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64928:3-2-1&Itemid=645

اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- جمعی از کارگران وپرسنل شرکت نیشکر هفت تپه: هفت تپه را دریابید
- اعتصاب کارگران وکارکنان شرکتی مخابراتِ مشهد ادامه دارد!
- تجمع کارگران اخراجی کارخانه صبا فولاد زاگرس مقابل اداره صنعت، معدن و تجارت استان چهار محال و بختياری برای بازگشت بکار!
- تجمع کارگران شهرداری بجنورد دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت وپرداخت نشدن حقوق
- ادامه تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری منطقه 2 آبادان نسبت به عدم پرداخت چندماه حقوق،حق بیمه ودیگرمطالباتشان!
- تجمع کارگران فضای سبزشهرداری خرم آباد دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق!
- اعزام کارگران دوکارخانه تولی پرس وبسته بندی البرزبه مرخصی اجباری برای سومین بار
- مرگ دلخراش کارگر کارخانه زغال سنگ اردبیل براثر تصادف
- مصدومیت کارگری جوان در تبریزبدنبال سقوط به چاهک آسانسور
جمعی از کارگران وپرسنل شرکت نیشکر هفت تپه: هفت تپه را دریابید
ما کارگران ،خواستار بازگشت شرکت نیشکر هفت تپه به مجموعه دولت هستیم.مالکین جدید نیامده اند تا ما نانی به کف آریم بلکه قصدشان آجر کردن این نان است.و ما چاره ای بجز دفاع از هستی وکیان خود نداریم.این دفاع ،دفاع از زندگی ،حیثیت و انسانیت ماست.ما خواسته ای بجز حق و حقوق کارگری خویش نداریم.
خصوصی سازی یا امنیتی کردن هفت تپه؟
در سالهای اخیر بحث اجرای متم اصل 44قانون اساسی ،ورد زبان همه سیاستمداران و اقتصاددانان ایران بوده است. گویی اجرای این اصل تنها راه نجات اقتصاد ایران از گردنه نابودیست.اما اجرای تاکنونی آن، بهمراه نتایج حاصله،جای هیچ شکی برای عموم کارگران باقی نگذاشته است که این اصل ،خانه خراب کن معیشت و آجر کردن نان کارگران است.
 حالا هی اقای روحانی مرتب تکرار کند که این اصل در گذشته درست اجرا نشده است و کار ما درست است ،پیدا کنید پرتقال فروش را.کارگران کجای ایران از موهبات این اصل برخوردار شده اند؟چه ثمری بجز ورشکستگی کارخانجات واخراج فله ای کارگران ،بهمراه داشته است؟البته ناگفته پیداست که کارفرماها وسرمایه داران منتفعین واقعی این سیاست بوده اند.
 اما در هفت تپه اوضاع ما کارگران در وخامت شدیدی بسر می برد.تاخیرهای مکرر حقوقی ،عدم پرداخت سهم بیمه کارفرما موجب شده است که دفترچه های بیمه تامین اجتماعی کارگران بی اعتبار باشند.استخدام کارگر به روش قرار داد سفید امضا که ستم دیگریست که در حق کارگران هفت تپه شده است واداشتن کارگران به جاسوسی از همدیگر ،نصب دوربین های متعدد ،بهمراه پهپاد  در محیط کارخانه بجهت رصد وشناسایی حرکتهای اعتراضی کارگران، از برکات خصوصی سازی و اصل 44برای ما کارگران بوده است.
از سوی دیگر بدهکاری گسترده کارفرما به تامین اجتماعی موجب شده است که بیش از 340تن از کارگران ،از قبل از عید نوروز در برزخ جانکاهی قرار بگیرند چرا که کارفرما سهم 4درصدی خود به تامین اجتماعی را پرداخت نمی کند تا این کارگران با وجود ترک کار بازنشسته شوند بعبارت ساده تر نه بازنشسته هستند ونه کارگر ازینجا رانده واز اون جا مانده آنهم بدون هیچگونه حقوقی.همه اینها نمونه های کوچکی هستند از بدبختیهای ما کارگران در هفت تپه.
 تازه این همه مصیبت نیست بطور مثال در هفته گذشته در اعتراض به عدم پرداخت سه ماه حقوق و دستمزد ،کارگران چاره ای بجز اعتصاب واعتراض نداشتند اما کارفرما در اقدامی تلافی جویانه و غیر انسانی ،بیش از30 تن از کارگران را اخراج ویا معلق نمود.یعنی حق خواهی شما با مشت جواب داده می شود ما نمی دانیم که ایا دولت ازین اقدامات غیر قانونی وغیر انسانی که از سوی مالکان جدید شرکت صورت می گیرد، خبر دارد یا نه؟اما این وضعیت همیشگی کارگران در دوسال اخیر وبعد از واگذاری به بخش خصوصی بوده است.بطور قاطع میتوان گفت که  برای پرداخت حقوق و دستمزد در هرماهی ، کارگران چاره ای جز اعتراض واعتصاب نداشته اند.این واکنش کارگران در مقابل قانون گریزی ، بی خیالی و بی اخلاقی کارفرما صورت گرفته است که بهیچ عنوان داوطلبانه نبوده است. این کارفرما بوده است که موجب پدید آمدن مسائل امنیتی  شده است ونه کارگران.
آقای روحانی، توسعه سیاسی وحقوق شهروندی پیش کش ،ما گرسنه ایم.ما ناامید وبی دفاعیم.احساس ناامنی شغلی ومعیشتی بدترین اتفاقیست که برای یک انسان می افتد.با وجودیکه هر گونه تلاشی در جهت تشکل یابی کارگران(سندیکا) با مانع بلند زندان واخراج روبروست دست های ما بسته است و گرگی در روبرو ، که قصد نابودی ما را دارد.بقول سعدی که می فرماید:در شهرما سنگها را بسته اند وسگها را باز.
ما کارگران ،خواستار بازگشت شرکت نیشکر هفت تپه به مجموعه دولت هستیم.مالکین جدید نیامده اند تا ما نانی به کف آریم بلکه قصدشان آجر کردن این نان است.و ما چاره ای بجز دفاع از هستی وکیان خود نداریم.این دفاع ،دفاع از زندگی ،حیثیت و انسانیت ماست.ما خواسته ای بجز حق و حقوق کارگری خویش نداریم.
هفت تپه را دریابید
جمعی از کارگران وپرسنل شرکت نیشکر هفت تپه
تیرماه/1396
اعتصاب کارگران وکارکنان شرکتی مخابراتِ مشهد ادامه دارد!
اعتصاب کارگران وکارکنان شرکتی مخابراتِ مشهد که سه شنبه هفته گذشته آغاز شده، همچنان ادامه دارد.
تجمع‌کنندگان: امروز  (شنبه/ سوم تیر) نیز حاضر نیستیم سرِ کار حاضر شویم.
حاضران در تجمع به ایلنا می‌گویند: ما جمعی از پرسنل شرکتی مخابرات ایران هستیم، به دلیل اینکه بعد از گذشت حدود هشت سال از خصوصی سازی مخابرات و با وجود اینکه اجرای صریح قانون اساسی را بارها از مخابرات خواستار شدیم، هنوز شاهد قانون گریزی مخابرات بوده و هستیم و این تا جایی رسیده که حتی ما را جزء  نیروی مخابرات ندانسته و میگویند نیروی پیمانکار هستیم!
یکی از معترضان می‌گوید: میخواهیم قبل از آن که فاجعه‌ای رخ بدهد و تعامل سخت شود، مسئولان حرفهای ما را بشنوند و خواسته‌هایمان را نادیده نگیرند.
لینک اخبار مرتبط:
ادامه اعتصاب کارگران وکارکنان شرکتی مخابراتِ مشهد برای سومین روزمتوالی!
http://etehadbinalmelali.com/ak/02-04-96/
تجمع کارگران اخراجی کارخانه صبا فولاد زاگرس مقابل اداره صنعت، معدن و تجارت استان چهار محال و بختياری برای بازگشت بکار!
صبح شنبه سوم تیرماه، کارگران اخراجی کارخانه صبا فولاد زاگرس با تجمع مقابل اداره صنعت،معدن و تجارت استان چهار محال و بختياري خواستار بازگشت بکارشدند.
به گزارش منابع خبری محلی،کارخانه صبا فولاد زاگرس واقع در شهرک صنعتي سفيد دشت بروجن از توابع استان چهار محال و بختياري در يک اقدام از قبل طراحي شده چندروزپیش تعداد ۱۲۰ نفر از کارگران اين کارخانه را به بهانه تعديل اخراج کرد.
در همين ارتباط تعداد ۱۲۰ نفر از کارگران اخراجي اين کارخانه با حضور در مقابل اداره صنعت ،معدن و تجارت استان دست به تجمع زده و خواستار رسيدگي فوري رئيس اين سازمان به مشخص شدن وضعيت اين تعداد کارگر اخراجي شدند.
يکي از کارگران بنام(م-غ) گفت: متاسفانه اين دولت فقط ادعاي تدبير و اميد دارد در صورتي که مدير و مسئولان کارخانه صبا فولاد زاگرس دقيقا" اسامي ۱۲۰ کارگر اخراجي را از مدتها پيش تهيه و تظيم و به اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعي جهت پرداخت بيمه بيکاري اعلام کردند که اين ظلم و جفا به کارگران اين شرکت است.
کارگري ديگر بنام(ج-اميرخاني) گفت: مدير اين کارخانه تمامي اعتبارات و وام هاي کلان مناطق محروم اين استان را دريافت کرده و بنا دارد با تاسيس کارخانه اي ديگر تحت عنوان کارخانه مونتاژ هيوندا در شهر ساوه استان مرکزي سرمايه گذاري کرده تا مسئولان و مديران استان را تشويق به خريد سهام اين کار خانه کند.
در ادامه(م-ح) گفت: تمامي کارگران اين شرکت حداقل حقوق را دريافت مي کردند و مدير و مسئولان اين شرکت حاضر نبودند طبقه بندي مشاغل و سختي کار را اعمال نمايند.
درهمین رابطه:
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه صبا فولاد زاگرس نسبت به نداشتن امنیت شغلی مقابل اداره کار بروجن
جمعي از کارگران صبا فولاد زاگرس واقع در شهرک صنعتی سفيد دشت در اعتراض به اعلام تعطيلي دو هفتگي اين کارخانه در مقابل اداره کار شهرستان بروجن تجمع کردند.
به گزارش منابع خبری محلی،کارگران مي گويند کارخانه صبا فولاد زاگرس اين روزها به علت عدم تامين مواد اوليه با کاهش توليد مواجه شده و به کارگران اعلام کرده دو هفته به مرخصي بروند.
کارخانه صبا فولاد زاگرس در شهرکرد، کیلومتر 35 جاده بروجن  ودر شهرک صنعتی سفید دشت واقع شده است.
تجمع کارگران شهرداری بجنورد دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت وپرداخت نشدن حقوق
امروزشنبه3تیر،کارگران سازمان‌های اتوبوسرانی، فضای سبز و پسماند شهرداری بجنورد دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت وپرداخت نشدن حقوق دست به تجمع زدند.
حسین پیلتن بعدازظهر شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به تجمع شمار زیادی از کارگران شهرداری در محل شورای شهر بجنورد، به مهرگفت:با توجه به مذاکره و هماهنگی‌هایی که انجام گرفت، مقرر شد پرداخت حقوق معوق این کارگران در اولویت قرار گیرد.
پیلتن تصریح کرد: به همین منظور، یک میلیارد تومان از حساب پارکینگ طبقاتی بجنورد به‌صورت قرض‌الحسنه برداشت می‌شود تا بتوان یک ماه حقوق معوق کارگران را پرداخت کرد.
وی تأکید کرد: شهرداری موظف شده است در اسرع وقت از منابع اوراق خزانه و یا هر منبع دیگر، این پول را جایگزین و به‌حساب پارکینگ طبقاتی بازگرداند.
وی عنوان کرد: این کارگران که در سازمان‌های اتوبوسرانی، فضای سبز و پسماند مشغول به کار هستند، همچنین خواستار تبدیل وضعیت خود نیز بودند.
ادامه تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری منطقه 2 آبادان نسبت به عدم پرداخت چندماه حقوق،حق بیمه ودیگرمطالباتشان!
امروز3تیر،بیش از 60نفراز کارگران بخش های خدمات شهری شهرداری منطقه 2 آبادان در اعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق،حق بیمه ودیگر مطالباتشان مقابل ساختمان شهرداری منطقه 2 این شهر تجمع کردند.
کارگران معترض به خبرنگاران گفتند:زیر نظر پیمانکار منطقه آزاد بخش های خدمات شهری و پسماند منطقه 2 شهرداری آبادان مشغول به کار هستیم و سه ماه است که حقوق ومطالبات ما پرداخت نشده است.
یک کارگر خدمات شهری که خواست نامش ذکر نشود گفت:از ابتدای امسال تاکنون فقط پنج میلیون ریال به عنوان مساعده از سوی پیمانکار به ما پرداخت شد.
وی افزود: 105 نفر در بخش های مختلف شهرداری منطقه 2 زیر نظر پیمانکار غیر بومی که محلی و دفتری نیز در شهر آبادان ندارد کار می کنیم و وی به موقع حقوق و مزایای ما را پرداخت نمی کند.
یکی دیگر از کارگران گفت: در روزهای گرم و در دمای بالای 50 درجه با کمترین دستمزد مشغول خدمت رسانی هستیم و اینک دور از انصاف است که مسئولان ما را فراموش کنند.
این کارگر خدمات شهری افزود:مهلت دفترچه های بیمه کارگران اتمام شده و پیمانکار هنوز امسال حق بیمه ما را پرداخت نکرده است.
معاون شهردار منطقه 2 آبادان با حضور در میان کارگران معترض قول رسیدگی سریع و جدی حقوق کارگران را به آنها داد.
مکی شجیرات گفت:در تماسی که با شهرداری مرکزی داشتم چک یک ماه حقوق کارگران به پیمانکار تحویل داده شده و تا 24 ساعت آینده حقوق آنها پرداخت می شود.
وی اظهارکرد: این کارگران توسط منطقه آزاد اروند به منظور کمک به خدمات شهری مناطق شهرداری آبادان معرفی شدند و حقوق و مزایایی آنها از طرف منطقه آزاد اروند در اختیار شهرداری آبادان و سپس به پیمانکار مربوطه برای پرداخت به کارگران تحویل می شود.
شجیرات همچنین وعده رسیدگی به مطالبات کارگران در خصوص پرداخت بیمه و اضافه کاری کارگران با توجه سختی کار آنها راداد.
لینک اخبار مرتبط:
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه 2 آبادان برای سومین بار در ماه جاری!
http://etehadbinalmelali.com/ak/24-03-96/
تجمع کارگران فضای سبزشهرداری خرم آباد دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق!
کارگران فضای سبزشهرداری خرم آباد برای باردیگردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوقشان دست به تجمع زدند.
درهمین رابطه امروز3خردادشهردارخرم آباد در گفتگوباخبرنگاران با اشاره به تحصن کارگران فضای سبز تصریح کرد: پیمانکاران در بخش خصوصی متعهدند که هر دو ماه حقوق کارگران را پرداخت کنند و هر چقدر منابع درآمدی شهرداری بیشتر باشد پرداخت حقوق و مزایا راحت‌تر صورت می‌گیرد.
عیدی بیرانوند با بیان اینکه 60 درصد کل بودجه شهرداری در صدور پروانه است، گفت: سال گذشته 60 درصد کاهش صدور پروانه داشتیم و با این حال با پیمانکاران توافق کردیم که به جای مطالبات به آنها املاکی واگذار شده و در عوض پول کارگران پرداخت شود.
وی گفت:در قرارداد امسال بندی اضافه شده است که پول پرداخت شده توسط شهرداری به پیمانکار، در حساب مشترکی منظور شده و با امضای مدیر منطقه و پیمانکار حقوق‌ها پرداخت شود.
اعزام کارگران دوکارخانه تولی پرس وبسته بندی البرزبه مرخصی اجباری برای سومین بار
بیش از ۵۶۰ کارگر قراردادی و رسمی شاغل در دو کارخانه« تولی پرس » و«بسته بندی البرز برای سومین بار به مرخصی اجباری رفتند.
کارگران دو واحد تولیدی «تولی پرس» و «بسته بندی البرز» به ایلنا گفتند:که از ابتدای فصل تابستان، برای سومین بار در سال جاری به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند.
این کارگران که تعداد آنها بیش از ۵۶۰ نفر بوده و محل کارشان در شهرک صنعتی قزوین قرار دارد، می گویند که کارفرمای مشترک آنها از روز پنجشنبه /یکم تیر ماه تمامی کارگران شاغل در این دو واحد تولیدی را به مرخصی فرستاده است.
از قرار معلوم محل استقرار دو کارخانه تولی‌پرس و بسته بندی البرز در مجاورت یکدیگر است و هر دو کارخانه توسط مالک و مدیری یکسان اداره می‌شوند.
به گفته این کارگران پیش از این نیز فعالیت  محل کارشان در دو نوبت روزهای پنجم تا ۱۹ فروردین ماه و یازدهم تا بیست و یکم خردادماه  متوقف شده بود و بابت این ایام کارفرما دستمزد ۱۶ روز کاری را از حداقل دریافتی هر کارگر کسر کرده بود.
به گفته کارگران، عمده ترین دلایلی که از سوی کارفرما  برای تعطیلی  موقت این دو واحد عنوان می‌شود، کمبود نقدینگی است.
آنها با بیان اینکه ما کارگران نگران امنیت شغلی خود هستیم، و از این می ترسیم که مشکلات کارخانه در این مدت کوتاه رفع نشود افزودند:از قرار معلوم کارفرمای مشترک قصد دارد اینب ارنیز طی دفعات قبلی از  ایام مرخصی هر یک از کارگران کسر کند که باعث نارضایتی کارگران شده است.
مرگ دلخراش کارگر کارخانه زغال سنگ اردبیل براثر تصادف
کارگر کارخانه زغال سنگ اردبیل واقع در شهرک صنعتی خیابان کارآفرینان 2جانش را براثر تصادف در محوطه کارخانه از دست داد.
به گزارش پلیس 110اردبیل،در داخل کارخانه زغال سازی یکدستگاه ولوو به رانندگی فردی 50 ساله در حال حرکت با دنده عقب، کارگری را زیر گرفته و منجر به مرگ وی شده است.
مصدومیت کارگری جوان در تبریزبدنبال سقوط به چاهک آسانسور
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریزامروز ازمصدومیت کارگری جوان درتبریز بدنبال سقوط به چاهک آسانسور خبرداد.
حسن مطلبی با اعلام خبر سقوط کارگر جوان تبریزی به چاهک آسانسور درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: صبح امروز کارگر 32 ساله در حین کار، از طبقه چهارم یک ساختمان  در حال ساخت واقع در ولیعصر 2  به چاهک آسانسور سقوط کرده است.
وی  با بیان اینکه آتش‌نشانان با رعایت اصول ایمنی عملیات را آغاز کردند، خاطرنشان کرد: پس از  رسیدن آتش‌نشانان  بر بالین این کارگر و بررسی‌ اولیه مشخص شد، وی از ناحیه صورت، گردن و کمر دچار مصدومیت شده است.
سوم تیرماه1396
akhbarkargari2468@gmail.com

اخباروگزارشات کارگری2تیر1396
اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- ادامه ااعتصاب کارگران وکارکنان شرکتی مخابراتِ مشهد برای سومین روزمتوالی!
- ملاقات فعالین کارگری با محمد جراحی دربیمارستان
- دیدار مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با کودکان کار وخیابان جلوی دفتر پلمب شده جمعیت دفاع از کودکان کاروخیابان
- اخراج100کارگرکارخانه فولاد کبیر خزر رشت
- مصدومیت شدید 3کارگردرخیابان ظفرتهران براثر ریزش آوار
- کشته وزخمی شدن2کولبر در مرزارومیه براثرتیراندازی نیروهای نظامی!
ادامه ااعتصاب کارگران وکارکنان شرکتی مخابراتِ مشهد برای سومین روزمتوالی!
روز گذشته (پنج‌شنبه/ اول تیرماه) اعتصاب کارگران وکارکنان شرکتی مخابرات مشهد برای سومین روز متوالی ادامه پیدا کرد.
این کارکنان که از روز سه‌شنبه اعتراضات خود را شروع کرده‌اند، به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و نوع قراردادهای خود اعتراض دارند و می‌گویند تبعیض در مخابرات، جانمان را به لبمان رسانده‌است.
یکی از حاضران در تجمع که بیش از ده سال سابقه کار دارد به ایلنا می‌گوید: بهتر است مسئولان نگاهی به فیش‌های حقوقی ما و رسمی‌ها بیاندازند تا تفاوت دریافتی‌ها و تبعیضی که از آن رنج می‌بریم را متوجه شوند.
این کارگر مخابرات با بیان این که از رایزنی و نامه‌نگاری با مسئولان و نمایندگان مجلس خسته شده‌ایم؛ گفت: تا احقاق حقمان به اعتراضات ادامه خواهیم داد.
سیصد نفر از کارکنان شبکه کابل هواییِ مخابرات مشهد ماههاست که بدون قرارداد و امنیت شغلی مشغول به کار هستند و تا کنون اعتراضات آنها به نتیجه نرسیده است.
درهمین رابطه:
*اعتصاب یکپارچه پرسنل شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد دومین روز خود را پشت سر گذاشت
اتحادیه آزاد کارگران ایران: اعتصاب متحدانه کارگران و کارکنان شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد که تحت پوشش “شرکت سرمایه کارکنان ارتباطات و مخابرات” (سهامی خاص ) مشعول بکار هستند در حالی دومین روز خود را پشت سر گذاشت که هیچیک از مسئولین شرکت مخابرات به بهانه اینکه آنان نیروی کار شرکتی هستند حاضر به پاسخگوئی به مطالبات آنها نشدند.
در صورتی که به نقل از کارگران و کارکنان این بخش ،آنان بیش از بیست سال برای مخابرات کار کرده اند ولی هنوز به عنوان نیروی مخابرات شناخته نمیشوند
بنابر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، این اعتصاب متحدانه از سوی کارگران و کارکنان شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد بدنبال آن آغاز شد که نماینده آنان  در پی سه ماه آزار و اذیتهای فراوان از طریق جابجائی در نقاط مختلف از سوی کارفرما، نهایتا روز 25 خرداد ماه از کار اخراج و پیگیریها و رایزنی های  همکاران وی جهت بازگشت بکار او نتیجه ای نداد.
بنا بر این گزارش، پرسنل شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد طی دو روز گذشته علاوه بر اعتصاب، بطور یکپارچه ای دست به تجمع در مقابل ساختمان مخابرات مرکزی استان خراسان رضوی زدند اما از مسئولین شرکت مخابرات بجز دو نفر از بازرسی و حراست شرکت مخابرات و  چند مامور نیروی انتظامی که هدفی جز ترساندن تجمع کنندگان را دنبال نمیکردند حاضر به حضور در میان تجمع کنندگان و رسیدگی به خواستهای آنان نشدند.
پرسنل اعتصابی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد همراه با هزاران نفر از کارگران و کارکنان شرکتی مخابرات از دو سال پیش، بارها با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی و اعتراضات دیگر، خواهان تضمین امنیت شغلی و انعقاد قرارداد مستقیم با شرکت مخابرات بوده اند اما نه تنها در طول این مدت به  وعده های داده شده به این بخش مهم از کارگران و کارکنان شرکت مخابرات عمل نشده است بلکه در حال حاضر در شهر مشهد نماینده آنان از کار خود اخراج شده است.
در حال حاضر خواست اصلی سیصد نفر پرسنل شرکتی شبکه کابل هوائی و زمینی مشهد، بازگشت بکار نماینده اخراجی شان،  اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و عقد قرار داد مستقیم با شرکت مخابرات است. لازم به یادآوری در حالی طرح طبقه بندی در میان این پرسنل به اجرا در نیامده است که سال گذشته در پرونده شکایت از تی سی تی و پیمانکار قبلی در مورد عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، ارا صادره به نفع این پرسنل بوده است.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز نیز همچون دیروز، از آنجا که مسئولین شرکت مخابرات استان رضوی حاضر به پاسخگوئی به خواستهای بر حق پرسنل شرکتی کابل هوائی و زمینی مشهد نشدند آنان اعلام کردند تا رسیدگی به خواستهایشان  همچنان به اعتصاب و تجمعات خود ادامه خواهند داد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 31 خرداد ماه 1396
*تجمع کارکنان بخش خصوصی مخابرات مشهد دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت واجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل!
صبح امروز30خرداد، بیش از دویست نفر از کارکنان شبکه کابل هوایی مخابرات مشهد دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت واجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل مقابل ساختمان مرکزی مخابرات خراسان رضوی تجمع کردند.
خواسته اصلی تجمع‌کنندگان،  اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است. علاوه بر این، این کارکنان خواستار عقد قرارداد مستقیم با شرکت مخابرات و رفع تبعیض میان نیروهای رسمی و شرکتی مخابرات هستند.
تجمع کنندگان در یک شرکت خصوصی مسئول شبکه کابل هواییِ مخابرات مشغول به کار هستند؛ پرسنل  این شرکت، سیصد  نفر هستند.
یکی از حاضران در تجمع با بیان این که هفت ماه است سیصد کارگر  قرارداد نداریم؛به ایلنا می‌گوید: از ابتدای صبح امروز مقابل ساختمان مخابرات جمع شده‌ایم؛ اما هیچ یک از مسئولان این سازمان، حاضر به مذاکره با ما و پاسخگویی به حاضران نشده‌اند.
ملاقات فعالین کارگری با محمد جراحی دربیمارستان
در روزهای گذشته تعدادی زیادی از فعالان کارگری و مدنی و اجتماعی به دیدار آقای محمد جراحی رفته اند وبا ایشان ملاقات کرده اند.
دیدارتعدادی از فعالان سندیکایی و کارگری با محمد جراحی فعال کارگری که بتازگی بعد از پنج سال زندان بدون مرخصی از زندان آزاد شده و در زندان به بیماری‌ اختلالات تیروئید مبتلا شده بود.
 در حال حاضروضعیت جسمانی این فعال کارگری وخیم گزارش شده و در بیمارستانی در تبریز بستری می باشد.در روزهای گذشته تعدادی زیادی از فعالان کارگری و مدنی و اجتماعی به دیدار آقای محمد جراحی رفته اند وبا ایشان ملاقات کرده اند.
محمد جراحی در دادگاه انقلاب به اتهام های امنیتی به پنج سال زندان محکوم شده بودو پس از پایان دوره محکومیتش، از زندان تبریز آزاد شد.
منبع: https://www.facebook.com/davood.syndica?fref=ts
درهمین رابطه:
 فعال  کارگری محمد جراحی در بیمارستان بستری شد
محمد حراحي در بيمارستان امام رضاي تبريز بستري شد . او كه هم پرونده شاهرخ زماني بود و به مدت 6 سال دو ران محكوميت خود را در شهريور ماه 95 به پايان رساند ، از عوارض دو ران زندان در رنج بود و مدت يك ماه در منزل بستري بود تا انكه به تشخيص پزشكان به بيمارستان منتقل شده تا مورد عمل جراحي كيسه صفرا و احتمالاكبد قرار گيرد .
دیدار مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با کودکان کار وخیابان جلوی دفتر پلمب شده جمعیت دفاع از کودکان کاروخیابان
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با درهای پلمپ شده ی جمعیت دفاع از کودکان کاروخیابان مواجه شد
مسعود شجاعی فوتبالیست مدافع کودکان کار و خیابان در بازدید امروزش از پروژه آموزشی- حمایتی کودکان کار و خیابان با درهای بسته ی جمعیت دفاع که از تاریخ 31 فروزدین ماه توسط پلیس امنیت پلمپ شده بود، روبرو گشت.
این ورزشکار مردمی نسبت به بسته نگه داشتن نزدیک به دو ماهه مرکز حمایتی و مددکاری کودکان کار که هیچ امکان و دسترسی دیگری به شرایط و مراکز رسمی آموزش را نداشته اظهار تأسف و ابراز ناباوری نمودند. بغرنجی این موضوع بویژه زمانی بیشتر آشکار می شود که بیش از 150 کودک کار این مرکز، در آستانه امتحانات و پایان سال تحصیلی 95- 96 از ارتباط و دسترسی منظم و روزمره به محیط آموزش خود محروم بودند. در توضیح این وضعیت اعلام شد که با وجود پیگیری های مستمر و ارائه توصیه نامه ها و مدارک موثق در تأیید مجوز فعالیت، تاکنون واکنش مناسبی برای بازگشائی "جمعیت دفاع" صورت نگرفته است.
با اینکه فعالیت های جمعیت دفاع دستخوش تعطیلی است، استقبال گرم و صمیمانه ای از مسعود شجاعی توسط کودکان و مسئولان و داوطلبان این مرکز آموزش و نیز اهالی گذری محل بعمل آمد.
در میان استقبال کنندگان آقای احمد شعبانی فر از ورزشکاران و مدافعان خستگی ناپذیر لغو کار کودکان حضور داشتند. این تلاشگر عرصه لغو کار کودکان رکورد دار ورزش شنای آبهای آزاد جهان(به طول 1300 کیلومتر) و سه گانه دوچرخه، شنا و دو و میدانی جهان (به طول 2200 کیلومتر) می باشند. لازم بذکر است که احمد شعبانی در رکورد آخر خویش در سال 95 با شعار"لغو کار کودک همین امروز"، خواهان ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان برای تمامی کودکان و بویژه کودکان کار و خیابان شدند.
مسعود شجاعی طی ساعاتی که در کنار کودکان بودند با حوصله و فروتنی بسیار به خواسته های بچه ها پاسخ مثبت داده و با آنان سرگرم بازی و پاسخ دادن به سئوالات و امضاء کردن دفاتر و عکسهای شان شد.
در پایان لوح تقدیری که به مناسبت دفاع شجاعانه این بازیکن مردمی از زنان و کودکان کار تهیه شده بود توسط آقای احمد شعبانی و در فضای عاطفی و احساسی پرشور تقدیم ایشان گردید و از زحمات و حمایت های بی دریغ وی تشکر و تقدیر بعمل آمد.
منبع: https://www.facebook.com/jamiatdefaa/?pnref=story
اخراج100کارگرکارخانه فولاد کبیر خزر رشت
طی روزهای گذشته 100کارگراکارخانه فولاد کبیر خزر ازکاراخراج شدند.
یک منبع کارگری عصر روزگذشته(1تیر)،از بیکاری حدود ۱۰۰ نفر از کارگران فولاد کبیر خزر خبر داد و اظهار داشت: کارخانه فولاد کبیر خزر حدود ۱۰۰ نفر از کارگران خود را اخراج کرده است.
مطالعات اولیه، طراحی و نصب و راه اندازی ماشین آلات شرکت فولاد امیرکبیر خزر با ظرفیت ۵۰۰ هزارتن میلگرد فولادی توسط متخصصین داخلی از سال ۸۳ انجام و این کارخانه با هدف تامین بخشی از نیازهای داخلی کشور در تولید فولاد در بخش خصوصی در زمینی به مساحت حدودا ۱۵ هکتار در سال ۱۳۸۵ در دو خط تولید میلگرد آجدار در سایزهای ۱۰ تا ۲۲ در شهرک صنعتی رشت به بهره برداری رسید.
شرکت فولاد امیرکبیر خزر از سال ۱۳۸۵ تاکنون با بهره گیری از دانش و تجربه ۴۰۰ نفر نیروی انسانی و متخصص داخلی بی وقفه به کار خود ادامه داد و در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ گواهینامه ۲۰۰۸  ۹۰۰۱ ISO ،  ۲۰۰۴: ISO14001 و ۱۸۰۰۱ :۲۰۰۷    OHSAS شد.
همچنین این کارخانه در راستای ارتقای سهم خود در توسعه صنعت فولاد، در سال ۱۳۹۰ اقدام به راه اندازی خط توسعه تولید میلگرد فولادی آجدار با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن در سال کرد که در نیمه اول سال ۹۲ با حضور محمدباقر نوبحت معاونت راهبردی رئیس جمهور موفق به بهره برداری از آن شد.
این شرکت فعالیت خود در بازارهای جهانی را در سال ۹۱ و با صادرات محصول به کشور افغانستان آغاز کرد و در سال های اخیر فعالیت این شرکت در خصوص صادرات به کشور های مختلف بوده است.
با این وجود یک منبع کارگری درباره وضعیت این کارخانه که در دولت قبل به سرانجام رسید و توسعه پیدا کرد اظهار داشت: شرکت فولاد کبیر اخیرا دست به اخراج کارگرانش زده و100کارگرش را اخراج کرده است.
وی ادامه داد:کارخانه فولاد کبیر خزر تا پیش از این با ۴ خط تولیدی فعالیت می کرد اما برخی مسائل و مشکلات موجود باعث شده است اکنون این کارخانه تنها با یک خط تولیدی فعالیت می کند.
مصدومیت شدید 3کارگردرخیابان ظفرتهران براثر ریزش آوار
صبح امروز2تیر،سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از ریزش دیواره‌های یک زمین گودبرداری شده واقع در خیابان ظفر ومصدومیت شدید 3کارگرخبر داد.
سید جلال ملکی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه افزود: پس از حضور آتش نشانان مشاهده شد که حادثه در قطعه زمینی به مساحت حدود 300 متر مربع رخ داده و در این زمین به عمق حدود 2.5 متر گودبرداری انجام شده بود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه سه کارگر افغانستانی در حال کار در ضلع شرقی این زمین گودبرداری شده بودند، گفت: این افراد مشغول کار بودند که ناگهان دیواره‌های ضلع شرقی بر سرشان تخریب شده و آنان در زیر آوار محبوس بودند.
ملکی با اشاره به عملیات آتش نشانان برای نجات این سه کارگر گفت: عوامل آتش نشانی همزمان با ایمن سازی محل اقدام به آواربرداری از روی این سه کارگر کرده و این افراد را در حالی که زنده اما دچار آسیب دیدگی شده بودند برای انتقال به بیمارستان به عوامل اورژانس تحویل دادند.
وی درباره اینکه آیا گودبرداری انجام شده در این محل اصولی بوده یا خیر؟ گفت: برای اظهار نظر قطعی در این خصوص کارشناسان باید نتایج بررسی خود را اعلام کنند اما به طور کلی اگر تمام اصول ایمنی در انجام یک گودبرداری رعایت شود احتمال بروز حادثه در آن بسیار کم خواهد بود.
کشته وزخمی شدن2کولبر در مرزارومیه براثرتیراندازی نیروهای نظامی!
شب گذشته(1تیر)،2کولبردر دره "کندالوک" سرمرز ارومیه براثرتیراندازی نیروهای نظامی کشته وزخمی شدند.
یک منبع خبری محلی،هویت کولبر جان باخته وزخمی را بترتیب "مراد عربی" فرزند تاج‌الدین اهل روستای "انبی" ٣٤ ساله و دارای سه فرزند از توابع منطقه ترگور و "کاردین عرب‌پور" فرزند قاسم اعلام کرد.
دوم تیرماه1396
akhbarkargari2468@gmail.com

اخباروگزارشات کارگری1تیر1396
اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- گرامی باد یاد 20کارگر جان باخته معدن زغال سنگ سنگرود
-30کارگر معترض مجتمع نیشکر هفت تپه ممنوع الورود شدند
بازگشت بکارکارگران معترض بدنبال همبستگی وحمایت همکارانشان
- پرداخت4درصد سهم کارفرمابرای بازنشستگی341 کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه پس از اعتراضات دامنه دارشان!
- اعتصاب کارگران کارخانه نوردولوله صفا دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق!
- تجمع اعتراضی کارگران کارخانه نورد و پروفیل ساوه نسبت به خارج کردن کارشان از شمول مشاغل سخت وزیان آور!
- برکارگران معادن زغال سنگ کرمان وخانواده هایشان چه می گذرد؟
- اجرای طرح کارورزی از دهه اول تیر
- تجمع اعتراضی اهالی زرین‌شهر نسبت به آلایندگی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان
- تجمع اهالی محله اوزی بندرعباس دراعتراض به نصب دکل های مخابراتی!
- مصدومیت شدید کارگر نصاب داربست بر اثر سقوط از طبقه ششم
- شدن وزخمی شدن3کولبردرپیرانشهربراثرتیراندازی نیروهای انتظامی!
گرامی باد یاد 20کارگر جان باخته معدن زغال سنگ سنگرود
امروزیکم تیر ماه، بیستمین سالگرد حادثه دلخراش انفجار در معدن زغال سنگ سنگرود (واحد البرز غربی ) است. در این حادثه، ۲۰کارگر جان خود را از دست دادند و حدود ۵۰ کارگر هم روانه بیمارستان‌های داخلی و خارج از کشور شدند.
امروزایلنا درهمین رابطه نوشت،پس از این حادثه با تعطیلی ۱۷ ماهه ،معیشت قریب یک هزار کارگر این معدن دچار فراز و فرود شد هرچند معدن شروع بکار دوباره کرد اما رفته رفته از نیروهایش کاسته شد تا بعد از چندین دهه، مهر تعطیلی بر پیکره این معدن خورد.
30کارگر معترض مجتمع نیشکر هفت تپه ممنوع الورود شدند
بازگشت بکارکارگران معترض بدنبال همبستگی وحمایت همکارانشان
صبح امروز (پنجشنبه یکم تیر ماه) در ادامه اعتراض کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه، ماموران حراست از ورود ۳۰ نفر از کارگران به کارخانه جلوگیری کردند.
به گفته کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه،بدنبال اعتراض روزهای گذشته کارفرما با این استدلال که این ۳۰ کارگر اعتراضات را هدایت می‌کنند از ورودشان به کارخانه ممانعت کرده‌ است.
برپایه گزارشاتی که عصر امروز بنقل از قائم مقام مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه رسانه ای شد،این کارگران بدنبال حمایت همکارانشان بازگشت بکارشدند.
از قرار معلوم ۳۰ کارگری که صبح امروز پنجشنبه (یکم تیرماه) از حضور در محل کار همیشگی‌ خود منع شده‌اندبین ۱۸ تا ۲۲سال سابقه کار دارند.
در همین رابطه، یکی از کارگران به ایلنا گفت: در حالی که همه کارگران اعتصابی در واکنش به بی توجهی کارفرما در پرداخت مطالباتشان  تصمیم به توقف تولید گرفته‌اند، ماموران حراست با این استدلال که این ۳۰کارگر اعتراضات را هدایت می‌کنند از ورودشان به کارخانه ممانعت کرده‌اند.
به گفته وی ،کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه تقریبا از ابتدای سال جاری هر چند روز یکبار در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه‌ای  خود در این واحد تولیدی دست از کار کشیده و تولید را متوقف می کنند.
طبق گفته این کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه همه کارگران این واحد در اعتراضات دو ماه گدشته نقش کلیدی دارند بنابراین اگر کارفرما قصد اخراج دارد باید همه کارگران را اخراج کند.
درهمین رابطه عصر امروز بنقل از قائم مقام مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه درگزارشات آمد ،تجمع کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که نسبت به اخراج تعدادی از همکاران خود معترض بودند خاتمه یافت.
وی افزود: این کارگران بعد از وساطت فرماندار شوش و رئیس اداره کار و امور اجتماعی این شهرستان و اخذ تعهد کتبی به کار بازگشتند.
پرداخت4درصد سهم کارفرمابرای بازنشستگی341 کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه پس از اعتراضات دامنه دارشان!
قائم مقام مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه از پرداخت هزینه بازنشستگی ۳۴۱ نفر از کارگران بازنشسته این واحد تولیدی خبر داد.
سیامک افشار با اعلام این خبربه ایلنا گفت:با تامین اعتبار ومساعدت سازمان تامین اجتماعی مشکل پرداخت هزینه بازنشستگی حدود ۳۴۱ کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه مرتفع شد واین کارگران بازنشسته شدند.
طبق اظهارات وی بااحتساب کارگرانی که پیش از این در دوره مدیریت جدید بازنشسته شده‌اند تعداد کارگران بازنشسته  مجتمع نی شکر هفت تپه به حدود هزار کارگر می رسد.
اعتصاب کارگران کارخانه نوردولوله صفا دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق!
گزارش دریافتی:روزگشته(31خرداد)،کارگران کارخانه نوردولوله صفا دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق دست به اعتصاب زدند.
کارخانه نوردولوله صفا درکیلومتر 9 آزادراه ساوه – تهران واقع شده است.
درهمین رابطه:
عدم پرداخت4ماه حقوق کارگران کارخانه نورد و لوله صفای ساوه!
معاون فنی رئیس هیات مدیره گروه صنعتی صفا در استان مرکزی گفت: بخشی از معوقات حقوق و مزایای کارگران شرکت نورد و لوله صفای ساوه از هفته آینده پرداخت می شود.
وی اظهار کرد: کارگران این شرکت چهار ماه حقوق معوقه از ماه های گذشته دارند که با فروش محصولات و دریافت بخشی از مطالبات شرکت، پرداخت این معوقات به زودی آغاز می شود.
بهرام ظهور روز سه شنبه بدون اشاره به میزان معوقات، افزود: هفته گذشته اخباری مبنی بر تعطیلی و اعتصاب کارگران این شرکت منتشر شده بود که صحت نداشت.
وی تصریح کرد: هفته گذشته با توجه به تامین نشدن مواد اولیه، این واحد نسبت به تعطیلات تابستانی یک هفته ای به کارگران خود اقدام کرد و مقرر شد پس از این مدت کارگران به محل کار بازگردند که این مهم محقق شده و هم اکنون شرکت با ظرفیت و مجموعه کامل نیروی انسانی فعال است.
ظهور گفت: شرکت نورد و لوله صفا واقع در اتوبان تهران با یکهزار و 73 فرصت شغلی مستقیم از مهمترین مجموعه های صنعتی استان مرکزی است و در ده روز اخیر 54 تریلی مواد اولیه وارد کارخانه و 40 تریلر تولیدات خارج شده که این مهم ناقض اخبار تعطیلی این واحد توسط برخی رسانه ها است.
معاونت فنی رئیس هیات مدیره گروه صنعتی صفا در استان مرکزی ادامه داد: این شرکت تولیدکننده لوله های اسپیرال 1 و 2 ویژه انتقال آب و گاز و لوله های انتقال گاز RW است که با قرارگاه خاتم الانبیا، وزارت نیرو و وزارت نفت قرارداد دارد و لوله های بزرگ انتقال آب استان های مرزی توسط این مجموعه تولید می شود.
ظهور با بیان اینکه بدهی های تامین اجتماعی این واحد تقسیط شده، ادامه داد: برخی مسائل مالیاتی این شرکت نیز پیگیری و حل شده است.
بر اساس پروانه بهره برداری 550 واحد صنعتی در ساوه وجود دارد که از این تعداد حدود 60 واحد محصول تولیدی خود را به خارج از کشور صادر می کنند.
ساوه پس از اراک در مقام دوم صنعتی استان مرکزی قرار دارد اما اشتغال مستقیم این واحدها بر اساس مجوزها، 38 هزار و 500 نفر است که در این شاخص ساوه در رتبه نخست استان است.
ساوه با جمعیت حدود 290 هزار نفر دومین کانون جمعیتی استان مرکزی است که نقش عمده ای در تولید و اقتصاد کشور دارد.
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه نورد و پروفیل ساوه نسبت به خارج کردن کارشان از شمول مشاغل سخت وزیان آور!
صبح امروزاول تیرماه، بیش از 100 نفر از کارگران کارخانه نورد و پروفیل ساوه در اعتراض به خارج کردن کارشان از شمول مشاغل سخت وزیان آوروعدم واریز چهار درصد سهم کارفرما، مقابل اداره کار ساوه تجمع کردند.
یک کارگر حاضردراین تجمع گفت: من از سال 75 در این شرکت گاه به‌صورت دو شیفت کارکرده‌ام، اما الان به من اعلام شده که غرامت سختی کار به این شرکت تعلق نمی‌گیرد.
احمد.ک با اشاره به این‌که این شرکت در برهه‌هایی از سال نیمه فعال بوده است، افزود: بر اساس اعلام مسئولان مربوطه استان مرکزی به کارگران این واحد صنعتی در کمیته بدوی، غرامت ناشی از کار سخت و زیان‌آور تعلق نگرفته است.
وی اظهار کرد: تاکنون رایزنی برای احقاق حق کارگران این واحد صنعتی که بیش از 20 سال از عمر خود را در شرکت نورد و پروفیل صفا گذرانده‌اند، به نتیجه نرسیده است.
یکی دیگر از کارگران تجمع‌کننده نیز گفت: تعیین سخت و زیان‌آور بودن مشاغل حسب درخواست کارگر، کارفرما، تشکل‌ها، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، وزارت کار و امور اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی در هر کارگاه با بررسی سوابق، انجام بازدید و بررسی شرایط کار توسط کارشناسان بهداشت حرفه‌ای وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی و بازرسان کار وزارت کار و امور اجتماعی و با تأیید توسط کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر استانی موضوع این آیین‌نامه انجام می‌گیرد.
وی که خواست نامش فاش نشود، افزود: متأسفانه در این کمیته که با ظاهرسازی صاحبان شرکت (تعطیلی کارخانه در برخی روزهای سال) برای انجام معافیت مالیاتی صورت گرفته، نظر به این داده شده که با برخورداری از خدمات مشاغل سخت و زیان‌آور بودن کارگران این واحد صنعتی موافقت نشده است.
وی اظهار کرد: متأسفانه چهار درصد سخت و زیان‌آور بودن شغل ما با وجود کار در روزهای تعطیل و گاه تا نیمه‌های شب از سوی کارفرما پرداخت نمی‌شود که این امر تضییع حقوق کارگران در زمان بازنشستگی را در پی دارد.
وی با اشاره به عدم واریز چهار درصد سهم کارفرما در مشاغل سخت و زیان‌آور بیان کرد: این امر به علت نیمه فعال بودن شرکت در سال‌های 92 به بعد اختلال ایجاد کرده است.
این کارگر گفت: این امر موانع و مشکلاتی را در خصوص بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور کارگران این واحد صنعتی ایجاد کرده است.
وی با بیان این‌که تأمین اجتماعی موافق واریز این چهار درصد از سوی کارفرما نیست، ادامه داد: این در حالی است که کاهش تولید ربطی به کارگران این واحد صنعتی ندارد.
سرپرست اداره کارساوه نیز گفت: کار‌های سخت و زیان‌آور به مشاغلی که در آن عوامل فیزیکی، ‌شیمیایی، ‌مکانیکی، ‌بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد بوده و در اثر اشتغال بیمه‌شده، تنشی به‌مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی (جسمی و روانی ) در وی ایجاد می‌شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن باشد، اطلاق می‌شود.
حسن حق‌پرست افزود: سختی و زیان‌آور بودن مشاغل این شرکت مدتی است به علت کاهش تولید از لیست خارج شده که برای کارگران شرکت نورد و پروفیل ساوه چهار درصد سهم کارفرما واریز نمی‌شود.
وی با اشاره به این‌که در این خصوص کارگران این واحد صنعتی مراتب اعتراض خود را اعلام کرده‌اند، اظهار کرد: سخت و زیان‌آور بودن کار در این شرکت تأیید شده است.
سرپرست اداره کارساوه بیان کرد: بیمه تأمین اجتماعی با توجه به نیمه فعال بودن و گاه تعطیلی در سال‌های 92 – 93 این شرکت با این مهم موافقت نکرده و هم‌اکنون اعتراض کارگران برای کمیته بدوی ارسال شده تا با حضور نماینده کارگران، کارفرما، تأمین اجتماعی، دانشکده علوم پزشکی و اداره کار و امور اجتماعی و بیمه تأمین اجتماعی این مهم بررسی و نتیجه پس از یک هفته اعلام شود.
حق‌پرست گفت: نتیجه این کمیته به‌زودی اعلام می‌شود و از حقوق کارگران طبق قانون صیانت خواهد شد.
کارخانه نورد و پروفیل ساوه وابسته به گروه صنعتی صفا در کیلومتر 3 جاده ساوه – اصفهان واقع شده است.
برکارگران معادن زغال سنگ کرمان وخانواده هایشان چه می گذرد؟
دومین سالروز جان باختن محمدعلی میرزایی کارگرمعترض شرکت معدنی معدنجو زرند با اعتصاب  وتجمع خانوادگی کارگران معدن زغال سنگ پابدانای جنوبی (تونل6)درجاده،همراه شد.
اخباروگزارشات کارگری:یورش نیروی انتطامی به تجمع کارگران بیکارشده  شرکت معدنجو وجان باختن یک کارگر معترض در26خردادماه1394
حدود 60 نفر از کارگران شرکت معدنی معدنجو از ساعت 6 صبح روز 26 خردادماه1394 در اعتراض به توقف فعالیت این معدن و بیکاری بیش از 350 کارگر با تجمع در ابتدای جاده پابدانا، اقدام به بستن جاده کردند.
مامورین انتظامی به قصد متفرق کردن کارگران و باز شدن جاده برای عبور کامیون‌ها از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌ و در همین هنگام محمدعلی میرزایی که از ناحیه چشم آسیب دیده بود و دید خوبی نداشت، ناگهان با تریلر حامل زغال که قصد عبور از بین تجمع کنندگان را داشت برخورد کرد و کشته شد.
محمد علی میرزایی 40 ساله و دارای دو فرزند بود که صبح روز26خردادماه1394 به همراه سایر کارگران شرکت معدنجو در اعتراض به 3 ماه بلاتکلیفی  پس از تعطیلی معدن در ابتدای جاده پابدانا حضور یافته بود.
زنده باد یاد محمد علی میرزایی کارگرمعترض جان باخته شرکت معدنی معدنجو زرند
صنعت زغال سنگ همچنان اسیر وعده ها و رکود بی سابقه در صنعت فولاد است این در حالی ست که واردات زغال سنگ همچنان ادامه دارد و کارگران نیز در انتظار حقوق مانده اند.
صنعت زغال سنگ در استان کرمان قدمتی به اندازه بزرگترین کارخانه های فولاد در کشور دارد اما طی این سال ها معادن زغال سنگ استان به جای اینکه توسعه یابند و وضعیت بهتری پیدا کنند به مرور زمان فرسوده تر شده اند و روش های استخراج از معادن هم همچنان ابتدایی و اکثرا با روش های قدیمی در عمق زمین انجام می شود.
بطوریکه برخی از معادن تا عمق ۸۰۰ متری زمین پیش رفته اند و کارگران در سخت ترین شرایط کاری مشغول به کار هستند.
طبیعتا وقتی کارگری در چنین شرایطی کار می کند باید حقوق و دستمزد و بیمه را در یافت کند اما متاسفانه وضعیت نا مناسب اقتصادی که بر معادن زغال سنگ حاکم است موجب شده تعدادی از معادن زغال سنگ استان کرمان نیمه تعطیل باشند و برخی از معادن نیز به مرحله بهره برداری هم نرسند.
بروز حادثه گازگرفتگی در یکی از معادن کرمان
در حالیکه حادثه معدن در آزاد شهر گلستان نگاه ها را بیش از قبل به سمت این معادن جلب کرده است و یکی از مسئولان وزارت خانه متبوع پس از این حادثه تاکید کرده بود که تمام معادن غیر ایمن تعطیل شده اند اما چند روز قبل یکی از کارگران معدن زغالسنگ در کرمان دچار سانحه گاز گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.
این حادثه ۲۲ خرداد روی داد و کارگر معدن «یاقوت شهر» بخش طغرل جرد شهرستان کوهبنان هیچ گاه نتوانست از معدن زغالسنگ زنده خارج شود.
این کارگر ۴۵ ساله یکی از هزاران کارگری است که در معادن تو در توی استان کرمان کار می کنند و با وجود اینکه گروه ارزیاب، ایمنی بسیاری از این معادن را تائید کرده اند اما هر از چند گاهی شاهد بروز چنین حوادثی هستیم، کار بسیار سخت و طبیعت خطرآفرین کارگاه هایی که در دل زمین حفر شده اند این شغل را از جمله سخت ترین مشاغل قرارداده است.
سختی کار در معدن وقتی سخت تر می شود که سطح ایمنی و تسهیلات هم در برخی از معادن در بهترین شرایط، در حد حداقل ها قرار گرفته است و به کارگران حقوق و دستمزد هم پرداخت نشود.
روزهای ابتدایی سال جاری بود که برخی از مسئولان استان کرمان و نمایندگان مجلس از رفع مشکلات معادن استان کرمان خبر دادند و گفته شد که با افزایش نرخ زغال سنگی که توسط شرکت ذوب آهن اصفهان خریداری می شود مشکلات به حداقل می رسد و حقوق کارگران به تاخیر نخواهد افتاد.
اما در هفته های اخیر شاهد درخواست های مکرر برخی از کارگران معادن زغال سنگ کرمان برای پرداخت حقوقشان هستیم که ماه ها به تاخیر افتاده است. معادن پابدانا و هشونی از جمله این معادن بوده اند.
یکی از کارگران به مهر می گوید: ما در سخت ترین شرایط ممکن از صبح تا شب در تونل هایی کار می کنیم که برای گذر از آن ها بعضا باید سینه خیز از برخی قسمتهای تونل رد شویم.
علی افزود: در این گرمای هوا همه زیر کولر نشسته اند اما ما در میان گرد و غبار و احتمال نشست گاز متان در عمق ۵۰۰ متری زمین کار می کنیم اما حقوق هم نمی گیریم.
ماه ها با قرض زندگی می کنم
وی ادامه داد: حقوق نگرفته ایم در حالیکه ما هم زن و فرزند داریم باید کرایه خانه بدهیم، پنج ماه است فقط قرض کرده ایم، دیگر کسی قرض هم نمی دهد مسئولان خودشان را جای ما بگذارند وقتی همین حقوق حداقلی را هم نمی گیریم باید چکار کنیم.
یکی دیگر از کارگران گفت: هر روز مسئولان و نمایندگان مجلس می گویند تا چند ماه دیگر مشکلات حل می شود اما همچنان این وضعیت ادامه دارد، از زمانی خصوصی سازی معادن اجرا شد وضعیت بسیار بدتر شد.
محمد افزود: چرا معادن به شرکت هایی واگذار شده که توان اقتصادی ندارند و نمی توانند حقوق کارگران را پرداخت کنند، هر بار هم که اعتراض می کنیم یک ماه حقوق پرداخت می شود و باز همان شرکت قبلی به کارش ادامه می دهد و باز حقوق ها پرداخت نمی شود.
وی از مسئولان خواست کارگروهی تشکیل دهند و بررسی کنند که آیا شرکت های بخش خصوصی به تعهداتشان عمل می کنند یا خیر و اگر نمی توانند.
این کارگر ادامه داد: بررسی کنید وضعیت سلامت کارگران چگونه است بسیاری از کارگران در سال های انتهایی کارشان، با مشکلات تنفسی جدی مواجه می شوند در مقابل این سختی کار حداقل باید حقوق مان را به موقع پرداخت کنند.
احمد دیگر کارگری است که می گوید: نمی دانم باید هزینه فرزندانم را چگونه تامین کنم وقتی اعتراض می کنیم می گویند زغال های استراخ شده فروش نرفته است از طرفی در رسانه ها می خوانیم زغال سنگ از چین وارد می شود و یا ذوب آهن پول ها را پرداخت نمی کند و یا ارزان زغال ها را خریداری می کند.
وی این سوال را مطرح کرد که مگر مسئولان برای حل مشکلات سمت ها را نگرفته اند چرا این مشکلات همچنان ادامه دارد و کسی برای حلشان کاری نمی کند مگر وزارتخانه این معضلات را نمی بیند.
وی گفت: مدیر معدن حقوق و دستمزد را نداده و پاسخگو نیست و این مساله قابل قبول نیست.
این در حالی است برخی از مسئولان در گزارش هایی که در هفته های اخیر داده اند از افزایش تولید زغال سنگ و همچنین پرداخت معوقات کارگران سخن گفته اند.
استان کرمان از مهمترین پهنه های معادن زغال سنگ در شمال استان برخوردار است و سوخت بسیاری از کارخانه های فولاد کشور را تامین می کند اما پس از گذشت سال ها از خام فروشی زغال، این روزها حال معادن کرمان خوب نیست.
درهمین رابطه:
23خرداد:اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران معدن پابدانا جنوبی درجاده برای دومین روز متوالی!
ازصبح روزگذشته(23خرداد)،حدود ۳۰۰ نفر از کارگران معدن پابدانان جنوبی زرند کرمان در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه وبرای بازگشت بکار همکاران اخراجیشان دست از کارکشیده ودر دو راهی جاده زرند به کرمان تجمع کردند.
کارگرانی که در این اجتماع اعتراضی حضور دارند درگفتگوبا ایلنا حجم معوقات مزدی پرداخت نشده را ۶ تا ۸ ماه عنوان کرده و افزودند: دلایل اصلی  اعتراضمان بی توجه‌ای کارفرمای معدنی پابدانای جنوبی به پرداخت مطالباتمان است که در نتیجه آن  دیروز و امروز به اتفاق شماری از همکارانمان در محدوده محل کارمان ( اطراف مسیر  دو راهی جاده زرند به کرمان) تجمع کرده‌ایم.
به گفته آنها ، شماری از همکارنشان از شهریور ماه سال ۹۵ تاکنون مطالبات مزدی خود را به طور کامل دریافت نکرده اند و در این میان گروه دیگری  هستند که مطالبات مزدی فروردین ماه سال جاری هنوز پرداخت نشده و در عین حال کارفرما این واحد معدنی از اسفند ماه سال ۹۵ تاکنون بابت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.
همچنین به نقل از این کارگران  گفته می شود از دیگر از دلایل اعتراض دو روزه آنها عدم بازگشت به کار حدود ۳۰ نفر از کارگران اخراجی  این واحد معدنی است که در اواخر پایان سال ۹۵ پس از اتمام قرار داد اخراج اما به دلیل مشکلات بیمه‌ای هنوز موفق به دریافت بیمه بیکاری نشده‌اند.
کارگران معترض در این باره گفتند: در کنار پیگیری برای دریافت معوقات مزدی، خواستار بازگشت به‌کار همکاران اخراج شده خود نیز هستیم.
25خرداد:ادامه اعتصاب وتجمع خانوادگی کارگران معدن زغال سنگ پابدانای جنوبی (تونل6)درجاده!
اخباروگزارشات کارگری:صبح امروز25خرداد،کارگران معدن پابدانای جنوبی تونل6 زغال سنگ کوهبنان درادامه اعتراضات روزهای گذشته، به همراه همسر و فرزندان خود مسیر زرند به استانهای خراسان و یزد را مسدود کرده اند و تا تعیین تکلیف، قصد باز کردن این مسیر را ندارند.
این کارگران بدلیل عدم دریافت حقوق (از بهمن ماه گذشته) ، از اول هفته در محل کار خود (محیط معدن) اعتصاب کرده بودند و بعد از آنکه جوابی دریافت نکردند؛ روز سه شنبه مسیر زرند و کوهبنان را مسدود کردند و امروز هم این مسیر را مسدود نموده اند.
خواسته کارگران، پرداخت کامل حقوق های معوقه و برکناری پیمانکار این معدن است.
به گزارش منابع خبری محلی، کارگران معدن پابدانای جنوبی تونل۶ زغال سنگ به همراه همسر و فرزندان از صبح امروز مسیر دوراهی مسجد ابوالفضل زرند (دشتخاک)را مسدود کرده اند.
این کارگران بدلیل عدم دریافت حقوق (از بهمن ماه گذشته) ، از اول هفته در محل کار خود (محیط معدن) اعتصاب کرده بودند و بعد از آنکه جوابی دریافت نکردند؛ روز سه شنبه مسیر زرند و کوهبنان را مسدود کردند و امروز هم این مسیر را مسدود نموده اند.
تا ظهر امروزچند مسئول از شهرستانهای زرند و کوهبنان با این کارگران صحبت نموده‌اند ولی آنها تا روشن شدن کامل وضعیتشان قصد ندارند از این اعتصاب دست بردارند.
به گفته خود کارگران، تعداد ۱۶۰ نفر از کارگران قسمت استخراج، از بهمن ماه معوقه دارند و تعداد ۹۰ نفر از نیروهای محیط بیرونی معدن از مهرماه (متاهلین) و از تیرماه (مجردها) حقوق خود را دریافت نکرده اند.
خواسته کارگران، پرداخت کامل حقوق های معوقه و برکناری پیمانکار این معدن است.
این مسیر، محل تردد کامیون های بین‌المللی می‌باشد که به استانهای خراسان بزرگ و یزد متصل می‌گردد.
اکنون دهها خودرو و کامیون پشت این اعتصاب صف کشیده اند و امکان تردد ندارند.
برپایه آخرین گزارش منتشره درعصرامروز، بدنبال این اعتصاب که در حقیقت مربوط به معادن شهرستان کوهبنان بود و در محدوده جغرافیایی شهرستان زرند انجام شده بود، اعضای شورای تامین دو شهرستان به همراه رییس دادگستری زرند در محل حاضر شدند و طی جلسه ای مشترک تصمیماتی پیرامون این مشکل مصوب شد.
یکی از مصوبات شورای تامین مشترک امروز این بود که قرار شد یک گروه کارشناسی از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و اداره صنعت و معدن از مرکز استان تعیین شود تا یک گزارش کلی از روند فعالیت این معدن تهیه و به شورای تامین شهرستان های زرند و کوهبنان ارائه دهند تا تصمیمات لازم در مورد این معدن گرفته شود.
از دیگر مصوبات این جلسه این بود که باید تکلیف مدیر این معدن مشخص شود زیرا متاسفانه ایشان نه به مسئولین و نه به کارگران پاسخگو نیست و پیشنهاد شده است که طبق قوانین و آیین نامه های اداره صنعت و معدن مدیریت این معدن از ایشان خلع ید شود و به کسی که صلاحیت لازم را دارد واگذار شود.
همچنین مسئولین شرکت زغال سنگ نیز قول دادند طی 10 روز آینده با پرداخت بدهی که به این معدن دارند بتوانند یک ماه از حقوق معوقه کارگران این معدن را پرداخت کنند.
مهندس فلاح مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان داشتیم ایشان قول دادند مبلغ 300 میلیون تومانی که به این معدن بدهکار هستند را به حساب ایشان واریز کنند که با این مبلغ می توانند یک ماه از حقوق معوقه این کارگران را پرداخت نمایند.
همچنین قرار شد که یک جلسه مشترک دیگر توسط شوراهای تامین شهرستان های زرند و کوهبنان پیرامون مشکلات این معدن تا دوازدهم ماه آینده (12/04/1396) در محل این معدن برگزار شود و مشکلات و نتایج حاصله مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.
28خرداد:اعتصاب کارگران معادن زغال سنگ هشونی غربی و12-14کوهبنان وتجمع خانوادگیشان درجاده!
امروزیکشنبه28خرداد،کارگران دو معدن زغال سنگ هشونی غربی و12-14کوهبنان در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست از کار کشیدند وحدود 200کارگر این دومعدن وخانواده هایشان با تجمع در  محور ورودی معدن 12-14 این مسیر را بستند.
همچنین امروزحدود 20کارگر این معادن نیز درهمین رابطه دست به تجمع اعتراضی  مقابل فرمانداری کوهبنان زدند.
31خرداد:ادامه تجمعات اعتراضی کارگران معادن زغال‌سنگ کوهبنان نسبت به عدم پرداخت حقوق وشرایط کاری نامناسب!
صبح امروز 31خردادماه،جمعی از کارگران معدن 12-14 شهرستان کوهبنان درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت حقوق وشرایط کاری نامناسب مقابل دفتر امام جمعه کوهبنان تجمع کردند.
تجمع کنندگان درگفتگو با خبرنگاران به مشکلاتی نظیر کم رد شدن حق بیمه، نداشتن ساعت کاری مشخص، پرداخت بی‌منظم و نامشخص حقوق،کمبود امکانات، عدم پرداخت اضافه کار و…اشاره کردند و خواستار بهبود وضع موجود شدند.
اجرای طرح کارورزی از دهه اول تیر
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از آغاز طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی از دهه اول تیرماه خبر داد.
به گزارش 1تیرمهر به نقل از وزارت کار، عیسی منصوری در جلسه‌ای که به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران کل استانهای کشور تشکیل شد، با اشاره به هدفگذاری اشتغال فارغ ‌التحصیلان بیکار در قالب طرح کاروزی، از معافیت ۲ ساله کارفرمایان در زمینه پرداخت حق بیمه خبرداد و گفت: طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی از دهه اول تیرماه در سراسر کشور آغاز می شود.
تجمع اعتراضی اهالی زرین‌شهر نسبت به آلایندگی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان
ظهرامروز1تیر،اهالی زرین‌شهر در اعتراض به بی‌توجهی مسؤولان نسبت به آلایندگی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان مقابل اداره محیط‌زیست لنجان تجمع کردند.
چندی است که موضوع آلایندگی بیش‌ از حد کارخانه ذوب‌آهن اصفهان در شبکه‌های اجتماعی دست‌ به‌ دست می‌شود تا جایی که اخیرا شاهد انتقاد شدید مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان از مجموعه ذوب‌آهن اصفهان بودیم.
ظهرابی پیش‌ از این عنوان کرده بود که کارخانه ذوب‌آهن اصفهان در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد و هم محیط‌زیست و هم دستگاه قضا به این کارخانه اخطار داده بودند ولی توجهی نشد و شکایت دوباره از این مجموعه در دستور کار قرار دارد.
با تمام این تفاسیر پیش از ظهر امروز شاهد تجمع مردم لنجان در مقابل اداره محیط‌زیست این شهرستان و در اعتراض به بی‌توجهی مسؤولان نسبت به آلایندگی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان بودیم.
تجمع اهالی محله اوزی بندرعباس دراعتراض به نصب دکل های مخابراتی!
روزگذشته(31خرداد)، اهالی محله اوزی ها در شهر بندرعباس با تجمع در محل گودبرداری مخابرات که جهت نصب دکل بی تی اس انجام شده بود، نصب دکل جدید در کنار مدرسه دقت و در محل کنونی و همچنین در محل عبور و مرور شهروندان و فاصله دکل با منازل مسکونی را مغایر قانون و سلامت اهالی عنوان کردند.
تعدادی از اهالی هنگام گودبرداری مانع نصب دکل شده بودند اما نگران بودند که در روزهای آتی این دکل نصب شود در صورتی که اظهار دارند این محله مشکل آنتن دهی ندارد و چندین دکل در اطراف از سالهای پیشتر وجود دارد.
حساسیت نسبت به نصب دکل های بی تی اس در شهرها هر روز افزایش می یابد تا آن جا که اهالی محلات در اعتراض به نصب دکل های مخابراتی در کنار واحدهای مسکونیشان اجازه فعالیت به پیمانکاران مخابراتی را نمی دهند و با گلایه از تشعشعات مخابراتی و مضرات آن، خواستار عدم نصب دکل جدید در محله هایشان می شوند.
روز گذشته اهالی محله اوزی ها در شهر بندرعباس با تجمع در محل گودبرداری مخابرات که جهت نصب دکل بی تی اس انجام شده بود، نصب دکل جدید در کنار مدرسه دقت و در محل کنونی و همچنین در محل عبور و مرور شهروندان و فاصله دکل با منازل مسکونی را مغایر قانون و سلامت اهالی عنوان کردند. در این اعتراض گروهی از هنرمندان تئاتر استان با برگزاری تئاتر خیابانی (تئاتر شورایی) این موضوع را از جوانب مختلف بررسی کردند و اهالی محله اوزی های بندرعباس مشکلات و نظرات خود را در قالب تئاتر بیان کردند.
اهالی محله اوزیها تضعیف شدن سیستم دفاعی بدن، ابتلا به بیماری آلزایمر، تخریب DNA سلول ها و ابتلا به سرطان، افسردگی، کم اشتهایی، سردرد و چشم درد و تاثیرات سوء بر روی کودکان را گوشه ای از عوارض این امواج می دانند.
تعدادی از اهالی هنگام گودبرداری مانع نصب دکل شده بودند اما نگران بودند که در روزهای آتی این دکل نصب شود در صورتی که اظهار دارند این محله مشکل آنتن دهی ندارد و چندین دکل در اطراف از سالهای پیشتر وجود دارد.
مصدومیت شدید کارگر نصاب داربست بر اثر سقوط از طبقه ششم
صبح امروز1تیر،سقوط شش طبقه ای کارگر نصاب داربست به هنگام کار بر روی داربست های فلزی، خیابان پاسداران،خیابان قبا،موجب مصدومیت شدید وی شد.
به گزارش1تیر پایگاه خبری 125، رضا شقاقی رئیس ایستگاه 89 آتش نشانی در خصوص این حادثه اظهار داشت: یک کارگر نصاب داربست بر روی داربست های فلزی یک مجتمع مسکونی12 طبقه در حال ساخت، سرگرم کار بود که ناگهان از روی داربست ها و از طبقه ششم آن به طبقه همکف سقوط کرد.
وی با اشاره به آسیب دیدگی شدید این مرد 25 ساله، افزود: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، ضمن ایمن سازی محل با استفاده از تجهیزات مخصوص، مشغول امدادرسانی به کارگر مصدوم شدند.
رئیس ایستگاه آتش نشانی درادامه گفت: این شخص که از ناحیه سر، کتف و قفسه سینه به سختی مجروح شده بود توسط نیروهای آتش نشانی با احتیاط کامل از محل حادثه به بیرون از ساختمان منتقل و جهت اعزام به بیمارستان، تحویل کادر پزشکی اورژانس حاضر در محل شد.
کشته شدن وزخمی شدن3کولبردرپیرانشهربراثرتیراندازی نیروهای انتظامی!
صبح امروز1تیر،3کولبردرپیرانشهر براثر تیراندازی نیروهای انتظامی کشته وزخمی شدند.
به گزارش منابع خبری محلی،تیراندازی به کولبران از سوی نیروهای انتظامی مستقر در پایگاه "نجفی" پیرانشهر صورت گرفته است.
این منابع نام کولبر جان باخته را محمد مسائلی‌فرد (دابران)اعلام کرده وافزودند وی متأهل وازخود سه فرزند برجا گذاشته است.
اول تیرماه1396
akhbarkargari2468@gmail.com

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Sun, 25 Jun 2017 04:47:41 +0000
اصغر کریمی: صحبتی با کارگران نیشکر هفته تپه http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64927:2017-06-25-04-47-38&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64927:2017-06-25-04-47-38&Itemid=645
همراهی خانواده های شما کلید موفقیت شما است

تحت فشار اعتراضات مکرر و پیگیرانه شما کارگران شاغل و بازنشسته هفت تپه، یک ماه حقوق کارگران شاغل پرداخت شد و هزینه بازنشستگی ۳۴۱ کارگر بازنشسته نیز پرداخت گردید. خبرها نشان می‌دهد که مقامات استان برای جلوگیری از گسترش اعتراضات شما دست به این عقب نشینی زده‌اند. این قدرت اتحاد شما را نشان می‌دهد.

دولت و کارفرما یک گام عقب نشینی کردند و با پرداخت ۴ درصد هزینه مربوط به بازنشستگی و یک ماه حقوق معوقه خیال کردند که کارگران را راضی کرده‌اند و می‌توانند با جلوگیری از ورود ۳۰ کارگر کارخانه تحت عنوان هدایت کنندگان اعتراضات، تعرض دیگری به شما بکنند و جلو تداوم اعتراضتان را بگیرند. ادامه اعتصاب شما و حمایت دسته جمعی از ۳۰ همکارتان این نقشه آنها را نیز خنثی خواهد کرد.

اما این نه پایان توطئه‌های کارفرما و ارگان‌های حکومتی است و نه بسیاری از خواست‌های شما هنوز پاسخ گرفته است. بر این نیز همه شما واقفید و طرف مقابلتان را بخوبی می‌شناسید. شما تجارب مبارزاتی گرانبهایی دارید. سالها است مشغول سازماندهی اعتراض و اعتصاب هستید. چم و خم مبارزه را بخوبی فراگرفته‌اید. اتحادتان را حفظ کرده‌اید و تلاش هرروزه کارفرما و ارگان‌های مختلف حکومت برای ایجاد تفرقه و ارعاب را خنثی کرده‌اید. اما برای پیشروی، برای به کرسی نشاندن خواست‌های خود از دریافت حقوق معوقه تا رفع مشکلات بیمه و بازنشستگی، از افزایش حقوق تا کاهش ساعت کار، از پایان دادن به اخراج و پاپوش دوزی علیه فعالین تان تا پایان دادن به دخالت نیروهای انتظامی و امنیتی کردن کارخانه و جمع کردن دوربین های مداربسته در کارخانه احتیاج به راهکا‌های موثرتری دارید. ما بر سه مساله کلیدی برای پیشروی شما در این مقطع تاکید میکنیم:

- حضور فعال و وسیع خانواده‌های شما و راهپیمایی و تجمع و تحصن در مرکز شهر توجه مردم و همبستگی آنها را بلافاصله جلب می‌کند. خانواده‌های شما ظرفیت بسیار بیشتری برای سازمانیابی و بسیج مردم شهر دارند. از این نیرو با تمام قوا استفاده کنید. این سرراست ترین و مهمترین کلید پیشروی شما است.

- مجمع عمومی بویژه مجمع عمومی هر روزه در طول اعتصاب کمک میکند که با همفکری و متحدانه تصمیم بگیرید و تفرقه ها را سریعتر خنثی کنید. این پایه تشکل را نیز که نیاز مبرم شما است فراهم می‌کند.

- اطلاع رسانی به مردم از طریق مدیای اجتماعی و هر رسانه‌ای که صدای شما را منعکس می‌کند از جمله تلویزیون کانال جدید و شکل دادن به یک گروه تلگرامی برای بحث و تصمیم گیری قدرت شما را برای پیشبرد خواست هایتان و رفع موانع مبارزاتی تان کمک قابل توجهی خواهد کرد.

حزب کمونیست کارگری با تمام قوا از خواست‌های بحق شما و مبارزات شما حمایت می‌کند و کارگران و مردم آزاده را به حمایت از شما فرامی‌خواند.

اصغر کریمی از طرف

حزب کمونیست کارگری ایران

۱ تیرماه ۱۳۹۶

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Sun, 25 Jun 2017 04:46:29 +0000
نسان نودینیان, داوود رفاهی: اخبار کارگری http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64919:2017-06-21-04-26-09&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64919:2017-06-21-04-26-09&Itemid=645

بخش ایران:  نسان نودینیان
بخش بین المللی: داوود رفاهی

تجمع اعتراضی پرسنل شبکه کابل هوایی مخابرات در مقابل اداره مرکزی مخابرات مشهد
روز ٣٠ خرداد کارگران شبکه کابل هوایی مخابرات در اعتراض به نداشتن قرارداد کاری بعد از ٦ ماه کار، در مقابل اداره مرکزی مخابرات تجمع کردند.

یک ماه از مطالبات کارگران نی‌شکر هفت تپه پرداخت شد
روز ٣٠ خرداد بیش از هزار کارگر مجتمع نیشکر بخاطر تعویق پرداخت دستمزدهایشان و امنیتی بودن محیط کارشان به تجمع اعتراضی خود ادامه دادند. زیر فشار این اعتراضات است که در روز ٢٩ خرداد کارفرما یکماه از طلب کارگران را پرداخت کرد. اما کارگران تمام طلبهایشان را میخواهند.
از ابتدای سال جاری حدود هزار و ٥٠٠کارگر کارخانه نی شکر هفت تپه برای مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه وتامین امنیت شغلی خود در حال برپا کردن تجمعات اعتراضی هستند.کارگران خواهان هستند.مطالبات کارگران مربوط به دستمزد بهمن واسفند سال ٩٤ و دوماه مزد معوقه سال جاری به همراه پاداش وبهربرداری سال‌های ٩٤ و ٩٥ می شود که دستمزد فروردین ماه کارگران تقریبا دو ماه تاخیر روز گذشته پرداخت شده است. دلیل دیگر اعتراض کارگران این واحد تولیدی، مربوط به پرداخت نشدن حق بیمه از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی است .

تجمع کارگران شرکتی شهرداری زاهدان
روز ٢٩ خرداد حدود صد نفر از کارگران شرکتی شهرداری زاهدان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی مقابل سازمان شهرداری تجمع کردند. این کارگران که بیشتر در منطقه ٥ شهرداری زاهدان مشغول به کار هستند؛ بین ٥ تا ٦ مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند؛ این معوقات، به حق اولاد و مزایای آنها برمی‌گردد؛ در عین حال دستمزد آنها نیز در ماههای گذشته کامل پرداخت نشده‌است. بعلاوه هنوز عیدی سال گذشته را نگرفته اند. و قراردادهای کاری آنها موقت و یک‌ماهه است و طرف حساب کارگران یک شرکت پیمانکاری است. از اینرو همواره چماق اخراج روی سرشان است.

تجمع کارگران مشهد نخ در اعتراض به تعطیلی کارخانه و اخراجشان از کار
. بادامچیان عضو هیئت مدیره کارخانه «مشهدنخ» با اعلام تعطیل شدن کارخانه مشهد از ٢٩ خرداد، اعلام، ، خبر داد که از حدود ٣٠٠ کارگر فقط ٧ یا ٨ نفر باقی خواهند ماند که آن هم برای نگهبانی و امور حفاظتی است. کارگران اخراجی بین ١٥ الی هجده سال سابقه کار دارند. سال گذشته نیز حدود ٣٠٠ نفر دیگر از نیروهای شاغل در کارخانه را از کار بیکار شدند. کارخانه مشهد نخ در سال ١٣٧٠ افتتاح شد.

تجمع اعتراضی کارگران مترو، ٢٨ خرداد در چهار راه کالج
کارگران در اعتراض به قالیباف و احمدی بافنده مدیر عامل بهره برداری مترو تهران شعار میدهند.
کارگران شعار میدهند: احمدی بافنده پول ما رو پس بده
تجمع جمعی از کارکنان مترو تهران برای مطالبات مزدی
از ساعت ١١ صبح روز ٢٨ خرداد حدود ٢٠٠ نفر از کارکنان عملیاتی، ستادی و اداری شرکت بهره برداری مترو تهران با تجمع در ساختمان مرکزی این شرکت در چهارراه کالج به عدم پرداخت معوقات مزدی، مشکلات بیمه‌ای، بد حسابی صندوق‌های حمایتی اعتراض کردند.
جمعیت ٨ هزار نفری کارکنان مترو تهران به عدم پرداخت معوقات مزدی، مشکلات بیمه‌ای اعتراض دارند. به گفته کارگران تعداد کارکنان مترو در زمان مدیریت فعلی از ٣٥٠٠ نفر به ١٠ هزار نفر افزایش یافته است، و هم اکنون هر کدام از آنها بین ٣ تا ٤ میلیون تومان معوقات مزدی دارند. از جمله با وجود کسر حق بیمه سهم کارگر این مبالغ مرتبا به تامین اجتماعی پرداخت نمیشود و سازمان تامین اجتماعی علی رغم قانون دفترجه بیمه‌ها را تمدید نمی‌کند.
علاوه بر پرداخت نشدن مطالبات مزدی و مشکلات بیمه‌ای کارکنان شرکت متروی تهران تاکید دارند که هر ماه مبالغی از حقوق آنها از بابت واریز به صندوق ذخیره شهرداری و صندوق مسکن کسر شده است که گویا این مبالغ به حساب این صندوق‌های حمایتی واریز نشده است و با توجه به اینکه این مسئله از ابتدای دهه ٩٠ آغار شده در حال حاضر ارزش مجموع این مبالغ رقم قابل توجهی است. و در این رابطه تکلیف سودهایی که به این سپرده تعلق گرفته است و مشخص نیست و مدیران شرکت مترو در این خصوص پاسخگو نیستند. همچنین استخدام‌های بی‌ضابطه و رابطه‌ای در شرکت بهره برداری مترو تهران مورد اعتراض است و هم اکنون افرادی در مترو استخدام می‌شوند که هیچ ارتباط و سابقه‌ای با مسئولیت های فعلی ندارند.

تجمع جمعی از کارکنان مترو تهران برای مطالبات مزدی
از ساعت ١١ صبح روز ٢٨ خرداد حدود ٢٠٠ نفر از کارکنان عملیاتی، ستادی و اداری شرکت بهره برداری مترو تهران با تجمع در ساختمان مرکزی این شرکت در چهارراه کالج به عدم پرداخت معوقات مزدی، مشکلات بیمه‌ای، بد حسابی صندوق‌های حمایتی اعتراض کردند.
جمعیت ٨ هزار نفری کارکنان مترو تهران به عدم پرداخت معوقات مزدی، مشکلات بیمه‌ای اعتراض دارند. به گفته کارگران تعداد کارکنان مترو در زمان مدیریت فعلی از ٣٥٠٠ نفر به ١٠ هزار نفر افزایش یافته است، و هم اکنون هر کدام از آنها بین ٣ تا ٤ میلیون تومان معوقات مزدی دارند. از جمله با وجود کسر حق بیمه سهم کارگر این مبالغ مرتبا به تامین اجتماعی پرداخت نمیشود و سازمان تامین اجتماعی علی رغم قانون دفترجه بیمه‌ها را تمدید نمی‌کند.
علاوه بر پرداخت نشدن مطالبات مزدی و مشکلات بیمه‌ای کارکنان شرکت متروی تهران تاکید دارند که هر ماه مبالغی از حقوق آنها از بابت واریز به صندوق ذخیره شهرداری و صندوق مسکن کسر شده است که گویا این مبالغ به حساب این صندوق‌های حمایتی واریز نشده است و با توجه به اینکه این مسئله از ابتدای دهه ٩٠ آغار شده در حال حاضر ارزش مجموع این مبالغ رقم قابل توجهی است. و در این رابطه تکلیف سودهایی که به این سپرده تعلق گرفته است و مشخص نیست و مدیران شرکت مترو در این خصوص پاسخگو نیستند. همچنین استخدام‌های بی‌ضابطه و رابطه‌ای در شرکت بهره برداری مترو تهران مورد اعتراض است و هم اکنون افرادی در مترو استخدام می‌شوند که هیچ ارتباط و سابقه‌ای با مسئولیت های فعلی ندارد.
اعتراضات کارگران گسترش صنعت آذربایجان پس از ٨٧ روز خاتمه یافت
روز ٢٧خرداد کارگران کارخانه «گسترش توسعه صنعت آذربایجان» که از فروردین ماه در اعتراض به معوقات مزدی خود دست از کار کشیده بودند با وعده‌ کارفرما و مسئولان دولتی موقتا به اعتراض صنفی خود خاتمه دادند.در اعتراض روز ٢٧ خرداد دادستانی شهرستان تبریز با دعوت از کارفرما جلسه‌ای را برای رفع مشکلات کارگران برگزار کردند. در این جلسه وعده پرداخت یک ماه از مطالبات عقب افتاده کارگران را داده بود درعین حال کارفرما وعده کرده حداکثر تا شش ماه مشکلات کارخانه وکارگران را بر طرف کند.
علت اعتراض ٨٧ روزه کارگران این کارخانه تاخیر در پرداخت مزد یکسال و نیم آنها بوده است. در این بین کارفرما فقط مبالغی را به صورت الحساب به کارگران داده است.
همچنین به دلیل حجم مطالبات بیمه ای تامین اجتماعی از تمدید اعتبار دفترچه ای درمانی کارگران( از فروردین ماه سال جاری) خوداری کرده است.

تجمع کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه
صبح روز ٢٨ خرداد حدود ٧٠٠ نفر از کارگران شاغل و بازنشسته بخش صنعت«مجتمع نیشکر هفت تپه» با تجمع مقابل ساختمان اداری این واحد خواستار دریافت مطالبات مزدی وبازنشستگی خود شدند.
از قرار معلوم حدود ٣٠٠ نفر از کارگران بازنشسته این واحد که از اسفند ماه سال ٩٥ تا هم اکنون بازنشسته شده‌اند؛ هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را دریافت کند.
این کارگران خواستار پرداخت سهم ٤ درصدی بازنشستگی خود در مشاغل سخت زیان آور به تامین اجتماعی هستند و در عین حال بابت پاداش بهره برداری سالهای ٩٤ و ٩٥ را از کارفرما طلبکارند.
در عین حال شماری از کارگران رسمی وروز مزدی شاغل بخش صنعت مجتمع بابت دستمزد بهمن واسفند سال ٩٤ و دوماه مزد معوقه سال جاری به همراه پاداش وبهربرداری سال‌های ٩٤ و ٩٥ طلبکارند. جدا از مطالبات مزدی ، حق بیمه کارگران رسمی وشاغل در چهار ماه گذشته به تامین اجتماعی پرداخت نشده ودفترچه های درمانی انها از مدتها قبل فاقد اعتبار است.
در این روز قرار بود یکماه از مطالبات معوقه کارگران پرداخت شود . اما باز مدیریت کارگران را سر دوانده و مسئولین کارخانه روز گذشته طی جلسه ای با تعدادی از کارگران در محل مدیریت شرکت اعلام کردند اول ماه آینده اقدام به پرداخت بخشی از مطالبات آنها خواهند کرد. کافرفرما با امنیتی کردن کارخانه و مجهز کردن آن به دوربین های مداربسته و استقرار نیروی انتظاحی در محل مرتب جواب سربالا به کارگران میدهند و کارگران نیز کوتاه نمی آیند. در چنین وضعیتی است که کارگران دست به تجمع ٢٨ خرداد زدند و اعلام کردند که تا پاسخ نگیرند به تجمع خود ادامه میدهند.
کارگران شهرداری منطقه دو اهواز برای دومین‌ روز تجمع کردند
روز ٢٨ خرداد حدود ٢٠٠ نفر از کارگران پیمانی خدماتی منطقه دو شهرداری اهواز که طی چند ماه گذشته حقوق نگرفته‌اند؛ برای دومین روز پیاپی بصورت همزمان مقابل ساختمان مرکزی شهرداری وشورای شهر اهواز تجمع کردند.
این کارگران که روز گذشته نیز در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز تجمع کرده بودند، تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری « سپهر قلعه گلی» در سه ناحیه(یک ،دو وسه ) منطقه دو شهر اهواز در فضای سبز مشغول به کار هستند و بابت دستمزد ماه های فروردین واردیبهشت و سنوات سالهای ٩٤ و٩٥ از کارفرما طلب دارند. یکی دیگر از موارد مورد اعتراض کارگران فضای سبز شهرداری منطقه یک اهواز محدودیت حق اولاد وبیمه خانواده‌های آنان است.
کارگران شهدرداری به سطح نازل دستمزدها اعتراض داشته و میگویند دستمزدی که هر ماهه به آنها پرداخت میشود برابر حداقل‌های مزدی قانون است که میزان آن سالی یک‌بار در پشت درهای بسته تعیین می‌شود اما هرگز میزان آن کفاف معیشت آنها را نداده است.
یک شعار کارگران و معلمان در مبارزه برای خواست افزایش دستمزد این بوده است که اگر سبد هزینه ٤ میلیون است، دستمزدها نیز برابر آن باید باشد.

کارگران پارس قو تجمع کردند
ساعت هشت صبح روز ٢٧ خرداد حدود ١٥٠ نفر از کارگران کارخانه پارس قو در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد بهمن سال گذشته و مطالبات مزدی اسفند ٩٥، فرودین و اردیبهشت ٩٦ و مشخص نبودن زمان بازگشایی این کارخانه در محوطه محل کار خود تجمع کردند.این تجمع تا حوالی ساعت ١٢ ظهر ادامه داشت و کارگران شرکت کننده مانند دفعات گذشته بنر و پوستر‌هایی را حمل می‌کردند که در آن به عملکرد کارفرما و سهامداران اعتراض شده بود.همچنین دفترچه بیمه‌های کارگران روغن قو دو هفته است که تمدید نشده و آنها هنگام مراجعه به مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی به مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری با سفره ای از برگ درختان
صبح روز شنبه ٢٧ خرداد ماه ٩٦ کارگران شهرداری نورآباد دراعتراض به عدم دریافت حقوق خود در مقابل فرمانداری دلفان تجمع اعتراضی برپا کردند. کارگران در مقابل فرمانداری این شهر با پهن کردن سفره نمادین با برگ درختان اعتراض خود را نشان دادند. این کارگران بیش از ٧ماه است که حقوق دریافت نکرده اند.


کارگران
اعتصاب و تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه وارد دومین روز پیاپی خود شد
اتحادیه آزاد کارگران ایران: در ادامه اعتصاب و تجمع مداوم کارگران نیشکر هفت تپه در طول هفته های گذشته، دور تازه این اعتصاب و تجمعات که از صبح دیروز و بدنبال خلف وعده کارفرما در پرداخت یکماه از دستمزد معوقه کارگران آغاز شد امروز نیز با شدت بیشتری ادامه پیدا کرد.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، اعتصاب و تجمع امروز کارگران نیشکر هفت تپه در حالی ادامه پیدا کرد که دیشب قائم مقام کارخانه از طریق تلگرام به آنان اعلام نمود ظرف ٤٨ ساعت مطالباتشان پرداخت خواهد شد  اما کارگران با توجه به خلف وعده های مکرر کارفرما، این وعده از سوی قائم مقام کارخانه را نپذیرفتند و صبح امروز اعتصاب و تجمع خود را با بستن درب کارخانه و ممانعت از ورود نیروی انتظامی به محل کارخانه و ورود و خرج به داخل آن، ادامه دادند.
بنا بر این گزارش، امروز مامورین حراست در اقدامی برای کاستن از دامنه تجمع کارگران  تلاش کردند مانع حضور کارگران بازنشسته در محل شوند اما موفق به انجام اینکار نشدند. در تجمع امروز، کارگران اعتصابی علاوه بر خواست پرداخت مطالباتشان، خواهان عودت شرکت از بخش خصوصی به دولتی شدند و  همچنین نسبت به عدم اجرای بخشنامه استانداری از سوی مدیریت کارخانه مبنی بر کاهش ساعات کار بدلیل گرمای بالای ٥٠ درجه بشدت معترض شدند.
تجمع امروز کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه در مقابل درب ورودی کارخانه در حالی پایان گرفت که هیچیک از مسئولین شرکت حاضر به پاسخگوئی به مطالبات کارگران نشدند. این وضعیت یعنی بی تفاوتی محض کارفرما به اعتصاب و اعتراض کارگران و وضعیت بسیار مصیبت بار آنان، این شائبه را در میان کارگران دامن زده است که گویا کارفرما با هدفی که برای کارگران روشن نیست با عدم توجه به خواستهای آنان،  تعمدا و بطور نقشه مندی در حال واداشتن کارگران به اعتصاب در محدوده کارخانه است.
با پایان تجمع امروز، کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه اعلام کردند در صورت تداوم بی توجهی کارفرما به خواستهایشان، علاوه بر ادامه اعتصاب، اقدام به بستن جاده بین المللی اندیمشک - اهواز خواهند کرد. این اولتیماتوم از سوی کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه و تاکید آنان بر ادامه اعتصاب برای دستیابی به مطالباتشان در حالی است که دقایقی پیش استانداری خوزستان بدلیل گرمای بالای ٥٠ درجه، کلیه ادارات دولتی و غیر دولتی استان را تا ساعت ١٢ ظهر روز چهارشنبه هفته جاری تعطیل اعلام کرد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ٢٩ خرداد ماه ١٣٩٦

اعتصاب پانصد کارگر روزمزد در شرکت نیشکر هفته تپه
اتحادیه آزاد کارگران ایران: صبح امروز پانصد نفر از کارگران روزمزد شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهایشان دست از کار کشیده و اقدام به تجمع در محل کارخانه کردند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در پی این اعتصاب و تجمع، مدیر کارخانه با حضور جمع کارگران اعلام کرد طی تماسی که با رئیس هیات مدیره کارخانه داشته، مقرر شده است حداکثر تا روز یکشنبه هفته آینده دستمزد فروردین ماه کارگران پرداخت شود.
کارگران روز مرد نیشکر هفت تپه مزایای آذر و دی ماه سال ٩٤ ، حقوق بهمن و اسفند ماه سال ٩٤، هشت ماه بن سال ٩٥ و حقوق ماههای فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری را از کارفرما طلب دارند.
بنا به گفته کارگران نیشکر هفت تپه، از زمان واگذاری این شرکت به بخش خصوصی و استقرار هیات مدیره جدید از سال ١٣٩٥، کارگران این کارخانه فقط با تجمع و اعتصاب موفق به دریافت یک یا دوماه از دستمزدهای معوقه خود شده اند و هیچگاه کارفرما بدون اعتراض کارگران و به میل خود اقدام به پرداخت دستمزدهای آنان نکرده است. کشمکش دائمی کارگران با کارفرما بر سر دریافت مزد در حالی بطور مداوم وجود دارد که کارفرمای این شرکت در روزهای بارانی که بناچار کار تعطیل میشود مزدی به کارگران روز مزد پرداخت نمیکند.
بنا بر آخرین گزارش رسیده به اتحادیه آزاد کارگران، اعتصاب امروز کارگران روزمزد شرکت نیشکر هفت تپه ساعت ١٢ ظهر و با وعده مدیر کارخانه برای پرداخت مزد فروردین ماه در اوایل هفته آینده خاتمه یافت و کارگران اعلام کردند در صورت خلف وعده از سوی کارفرما بار دیگر دست به اعتصاب خواهند زد.  
اتحادیه آزاد کارگران ایران – ٢٥ خرداد ماه ١٣٩٦

گزارش ٤ تشکل کارگری- فرهنگی از وضعیت کارگران در ایران
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، کانون صنفی معلمان تهران، سندیکای کارگران بیشکر هفت تپه و سندیکای کارگران نقاشان استان البرز گزارشی از وضعیت کارگران ایران را خطاب به اجلاس سازمان جهانی کار منتشر کرده اند. به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، متن این گزارش به شرح زیر است:

با سلام های گرم
وضعیت کارگران در ایران از جوانب مختلف طی سالیان اخیر رو به قهقرا داشته و تبدیل به یک بحران جدی گردیده است. از نقطه نظر اقتصادی، دغدغه کارگران بیکاری چند میلیونی از یک سو و دستمزدهای چند برابر زیر خط فقر از سوی دیگر است. بطوریکه بسیاری از نیازهای انسانی نظیر تغذیه سالم و مقوی، آموزش، بهداشت، مسافرت و… برای کارگران تبدیل به کالاهایی لوکس و دست نیافتنی شده است. در مورد نیازهای اساسی نظیر خوراک و پوشاک، خانواده های کارگری مجبورند محدودیت های زجر آور را تحمل کنند. دولت برای تعیین دستمزد کارگران حتی حاضر به رعایت قانون کار که تاکید دارد حداقل دستمزد باید نیازهای یک خانواده را برآورده کند نیست. تعرض به دستمزد کارگران به تعیین دستمزد چند برابر زیر خط فقر ختم نمی شود و دولت بطور مستمر با ارائه طرح و تصویب آئین نامه هایی نظیر طرح استاد شاگردی و آئین نامه کارورزی تلاش دارد به بهانه رونق اقصادی و ایجاد اشتغال قیمت نیروی کار را حتی به یک سوم حداقل دستمزد کنونی کاهش دهد، با وجود اینکه دستمزد کارگر بخش ناچیزی از قیمت تمام شده کالاها و خدمات را در برمی گیرد. تعرضات دولتی به معیشت کارگر همچنین از طریق اختیاری کردن بیمه نمودن کارگر توسط کارفرما و گنجاندن آن در طرح ها و آئین نامه های مذکور بطور مستمر پیگیری می شود.
سطح ایمنی و بهداشت کار بسیار پایین است و عدم رعایت ایمنی در کارگاه های صنعتی و ساختمانی کارگران را هر روزه به کام مرگ می برد. حوادثی نظیر آتش سوزی ساختمان پلاسکو و ریزش معدن زمستان یورت که منجر به کشته شدن چهل وسه تن از معدنچیان شد تنها نمونه هایی شناخته شده از حوادثی است که رخ داده است. این حوادث به دلیل وسعت آن مورد توجه رسانه ها قرار می گیرد و توجه بسیاری را جلب می کند، اما حوادث کار به خصوص در بخش ساختمانی بسیار فراتر از این موارد هستند و روزانه تلفات جانی از کارگران این بخش می گیرد.
دستمزد های ناچیز کارگران ماه ها معوق می شود و مستند به اعتراضات توده ای کارگران کارگاه هایی وجود دارد که پرداخت دستمزد کارگرانش بیش از یک سال معوق شده است و زندگی فقیرانه کارگران را با تباهی مواجه ساخته است. روند معوق شده دستمزد کارگران نسبت به سال های گذشته متاسفانه رشد قابل توجه ای دارد.
در چنین شرایطی که دستمزد کارگران معوق می شود متاسفانه قراردادهای موقت حتی یک ماهه و قرادادهای سفید امضا بسیار رشد داشته است. علاوه بر این تعطیلی کارخانه ها و بیکار شدن کارگران سطح امنیت شغلی را نسبت به سال های گذشته بسیار کم کرده و تبدیل به موضوعات بغرنج برای کارگران شده است.
ریشه اصلی تحمیل فقر به کارگران، علاوه بر سیاستهای اقتصادی مدافع کارفرمایان و بازار آزاد نظیر خصوصی سازیها، ممانعت دولت از ایجاد سندیکا و تشکل های مستقل کارگری می باشد. و به همین دلیل راه سازمان دهی کارگران برای دفاع از حقوق شان مسدود شده است. با کارگرانیکه که سندیکا و تشکیلات مستقل خود را ایجاد کرده اند نظیر سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، سندیکای نقاشان البرز و کانون صنفی معلمان برخوردهای خشن صورت گرفته و کارگران و معلمان پیشرو در سندیکاها زندانی شده و یا از کار اخراج شده اند. فعالین کمیته های کارگری نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند. حتی با کارگرانیکه بنابر شرایط بغرنج بوجود آمده برایشان نظیر عدم پرداخت دستمزد چندین ماهه و یا از دست دادن شغل خود تجمعات اعتراضی برگزار می کنند برخورد های پلیسی و قضایی صورت می گیرد. کارگران معدن بافق و معدن چادر ملو و معدن آق دره نمونه هایی از قریانیان برخورد های خشن دولتی هستند. بطور مثال کارگران معدن آقا دره را با احکام قضایی شلاق زدند.
وضعیت معیشتی و حق و حقوق معلمان با شرایط بحرانی روبروه بوده است، از جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد: بیمه معلمان علیرغم دریافت هزینه های بالا، خدمات را به شکل مطلوبی ارائه نمی دهد و موارد تحت پوشش آن کامل نیست. تعدادی از معلمان فعال صنفی در شهرهای مختلف به ویژه تهران با اتهاماتی به دور از واقعیت، به انواع مجازات ها از زندان طولانی، تبعید از محل سکونت یا اشتغال، اخراج، انفصال از خدمت و… محکوم گردیده اند. به دلیل کاستی های مختلفی که در نظام آموزشی وجود دارد، سطح کیفی آموزش ازدید معلمان دلسوز ومتخصصین بسیارپایین بوده ودانش آموزان اغلب پس ازدریافت دیپلم، از توانایی های لازم برای ورود به بازار کار برخوردار نیستند. بین آموزه های مدرسه و دانشگاه و همچنین زندگی روزمره هیچ همخوانی ورابطه ای وجودندارد. برغم تاکید اصل ٣٠ قانون اساسی مبنی بر رایگان بودن آموزش های عمومی، حتی مدارس دولتی ایران نیز دانش آموزان را باروش های گوناگون وادار به پرداخت پول می نمایند و تبدیل به مدارس آزاد شده اند. شهریه ی مدارس آزاد (غیردولتی) بسیاربالاست وعملا شکاف طبقاتی موجود در جامعه را به بخش آموزش منتقل نموده است. معلمان روزمزد با عنوان های گوناگون و دستمزدهای ناچیز به کار گرفته می شوند که همان دستمزد نیز با تأخیرهای فراوان به آنان پرداخت می شود؛ ضمن اینکه از هیچگونه پوشش بیمه، بازنشستگی و امنیت شغلی نیز برخوردار نیستند. درایران بیش از ١٣ عنوان مدرسه (آزاد، غیردولتی، هیات امنایی، نمونه ی دولتی، شاهد، نمونه مردمی و…) ایجاد شده که هرکدام‌ به نوعی سیستم آموزشی را تبدیل به بنگاه هایی برای جذب درآمد کرده اند. حقوق معلمان بسیار پایین تر از میانگین هزینه های یک خانواده متوسط در اغلب شهرهای ایران است؛ بطوریکه معلمان برای تامین هزینه های خانواده به ناچار به شغلهای متفرقه و برخی به دور از شأن معلمی روی آورده اند. آنان به این ترتیب فرصت به روز نمودن دانش خود را از دست می دهند. به استثنای تعدادی از مدارس خاص، اغلب مدارس مجهز به امکانات لازم برای فعالیت های آموزشی و پرورشی نیستند. درصد بالایی از مدارس در شهرها و به ویژه روستاهای دور افتاده ایمنی کافی برای حفاظت از جان دانش آموزان را ندارند. به آموزش مهارت های زندگی، هنر و ورزش توجه کافی صورت نمی گیرد. در برخی موارد از کمترین امکانات نیز در این زمینه ها برخوردار نیستند. برنامه تغذیه رایگان (شیر) به درستی اجرا نمی شود. معمولا به میزان لازم و پیش بینی شده تأمین اعتبار نمی شود. در پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان از طرف دولت تاخیرهای طولانی، گاه تا چند سال دیده می شود. به سرنوشت معلمان بازنشسته در این مدت و پس از بازنشستگی بی توجهی وجود دارد.
کارگران نیشکر هفت تپه در چندین سال اخیر برای به دست آوردن مطالبات خود بارها دست به اعتراض و اعتصاب زده اند.از جمله این خواسته ها دریافت حقوق معوقه و پرداخت مناسب دستمزدها، مزایا و اضافه کاری، روشن شدن وضعیت بازنشستگان و حق ایجاد تشکل مستقل کارگری بوده است. همچنین این کارگران علیه سیاستهای خصوصی سازی دولت در صنعت نیشکر که منجر به بدتر شدن وضعیت کارگران و همچنین حضور گسترده تر نیروهای امنیتی و انتظامی در محیط های کار شده است اعتراضات متعددی را از جمله در روزهای اخیر سازمان داده اند.
دولت تنها تشکلاتی دست ساز به نامهای “شورای اسلامی کار”، “انجمن صنفی” و “نماینده کارگر” را به رسمیت می شناسد. این نهادهای وابسته به دولت به هیچ عنوان تشکل های واقعی کارگری نیستند و همگی در پروسه غیر دموکراتیک غالبا بدون برگزاری مجمع عمومی تشکیل شده اند و وابستگی های شدید به قدرتها و جناحهای دولتی دارند و تنها خطوط ترسیم کرده دولت را رعایت می کنند. این تشکلات فرمایشی خود مانعی جدی برای تشکیل سندیکاها و تشکلهای مستقل کارگری و صنفی هستند. بطور مثال در سال ٨٤ افرادی تاثیر گذار در شورای اسلامی کار و خانه کارگر که مدیریتی اثر گذار در این تشکلات رسمی دارند با هماهنگی پلیس به ساختمان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه حمله و اقدام به تخریب وسایل موجود در ساختمان کردند. آنان همچنین اعضای سندیکای واحد که در ساختمان حضور داشتند را مضروب و مجروح کردند. به طبع افرادی که در چنین بستری و با حمایت دولت بعنوان “نمایندگان کارگران” گزینش می گردند چه در مذاکرات با دولت و کارفرمایان وچه در اجلاسهای بین المللی نظیر سازمان جهانی کار نمایندگان واقعی کارگران ایران نبوده و آ‌نها را با چنین عنوانی نباید به رسمیت شناخت و اعتبار نامه برایشان صادر کرد.
با وجود تمامی محدودیتها و اعمال فشارهای فوق، اعتراضات کارگری در ایران رشد قابل توجهی به لحاظ کمی و کیفی داشته تا جاییکه بخشی از اعتراضات به سطح شهرها کشیده شده و یا با حضور خانواده ها همراه شده است. سال گذشته شاهد هزاران اعتراض کارگری در تمامی بخشهای صنعتی و خدماتی و دولتی بودیم. اما لازم به تاکید است، کلیه این اعتراضات بدون وجود تشکلات مستقل و به عقب راندن این محدودیتها موفق به تحمیل خواسته های گسترده کارگری و عبور از این وضعیت بحرانی نخواهد شد. ما تشکلات مستقل ذیل از همکاران گرامی در تشکلات کارگری بین المللی می خواهیم که حمایت خود را از کارگران و معلمان ایران هر چه گسترده تر ادامه دهند و در این تلاش و مبارزه یار و همراه ما باشند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
کانون صنفی معلمان تهران
سندیکای کارگران بیشکر هفت تپه
سندیکای کارگران نقاشان استان البرز

گزارش
حملە نیروهای انتظامی به مردم روستاهای آق درە محکوم است!
اهالی روستاهای آق درە علیا، آق درە سفلی و آق درە وسطا کە در مجاورت معدن طلای آق دره تکاب زندگی میکنند، نزدیک به سه هفته در اعتراض به بیکاری و عدم بکارگیری آنها در این معدن دست به تحصن و تجمع مسالمت زده اند.
بر اساس گزارشات و اخبار رسیده حرف مردم از زبان خودشان چنین بیان شده است: ما به نشانه اعتراض به بیکاری، از بین رفتن مراتع و قراردادهای فصلی، دست به تحصن زدیم. اعتراض ما مسالمت آمیز و خواسته هایمان برحق است. در روزهای گذشته چندین نفر از ما به ادارە اطلاعات سپاه فراخواندە شدە بودند و تهدید شدە بودند کە در صورت ادامه تحصن با اتهام اقدام علیه امنیت ملی مواجه خواهیم شد.
لازم به ذکر است که اعتراضات کارگران اق دره از دی ماه سال ١٣٩٣ آغاز شد. پیمانکار و فرما در سال ٩٣ با اخراج بیش از ٣٥٠ کارگر معدن طلا اق دره اعتراضات کارگران به این اقدام در این منطقه آغاز شد. وضعیت اسفبار اقتصادی و معیشتی کارگران چنان بود که ٣ نفر از کارگران اق دره دست به خودکشی زدند. کارگران به اعتراضات خود ادامه دادند. در پی این اعتراضات تعدادی از کارگران دستگیر شدند. دادگاههای ناعادلانه کارگران را محکوم به زندان، شلاق و جریمه نقدی کردند. دولت به حمایت از پیمانکاران و کارفرمایان شتافت و با حمایت نیروی انتظامی تلاش کردند صدای کارگران را در نطفه خفه بکنند. کارگران در این اعتراضات حمایت خانواده های خود را به همراه داشتند.
اعتراضات مردم بجان آمده ادامه دارد و در هفته های گذشته باز مردم این منطقه دست به اعتراض زدند و این اعتراضات همانطور که خود میگویند و شاهد هستیم در گزارشات تصویری کارگران به همراه خانواده در تجمع کردند. نیروی انتظامی در روز ٥شنبه ٢٧ خرداد به این تجمع کارگران به همراه خانواده هایشان حمله میکنند. تعدادی زنان را چنان مورد ضرب شتم قرار میدهند که بیهوش میشوند و تعدادی از کارگران را دستگیر و به همراه خود میبرند .
مااین یورش نیروهای انتظامی به کارگران و خانواده های کارگری را محکوم میکنیم و خواهان آزادی فوری و بدون بی قیدوشرط کارگران زندانی هستیم
 بهنام ابراهیم زاده ،وبلاگ نویس و فعال کارگری و کودک و عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری.
وجمعیت دفاع از کودکان کارو خیابان
خرداد/ ٩٦

بیانیه جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان به مناسبت روز جهانی مبارزه با کار کودک

١٢ ژوئن، روز جهانی مبارزه با کار کودکان گرامی باد.
 
١٢ ژوئن برای عده ی کثیری از مردم و البته فعالان جنبش لغو کار کودکان در سرتاسر جهان روز مهمی است. نشست نمایندگان ١٨٢ کشور عضو در اجلاس  
سالیانه سازمان جهانی کار(ILO) اتفاقی است که در جریان است. یکی از مباحثی که کنفرانس بر آن تمرکز دارد، وضعیت "یک میلیارد و پانصد میلیون انسانی است که در شرایط جنگ، خشونت و فجایع طبیعی زندگی می کنند که یک سوم از جمعیت آنرا کودکان"* تشکیل می دهند.
با نگاهی گذرا به ژئو پلتیک مناطق درگیر جنگ، خاورمیانه ی خونینی به چشم می خورد که از هر سو مورد تهاجم قدرت ها و عناصر دست سازشان است. داعش،  
القاعده و جریانات ریز و درشت دیگر، خلق شده اند تا مطامع و منافع قدرت ها، دولت ها و فرقه های مذهبی و نژادی از چهار سوی جهان را فراهم کنند. در این میان میلیون ها خانوار در فضای وحشت و خشونت تروریسم بسر می برند وبخش کثیری از آنان آواره ی مرزها و کشورهای دور و نزدیک شده اند.
زندگی در اردوگاه هایی با امکانات حداقل و ابتدائی، شرایط زندگی موقتی است که چیزی جز "مرگ تدریجی" نیست. محرومیت از تغذیه، بهداشت، پوشاک، مسکن مناسب و فقدان فضای مناسب رشد و آموزش کودکان، ماحصل جنگ ناخواسته ای است که نصیب مردم افغان، عراقی، سوری، یمنی، فلسطینی و... شده است.
اسکان کودکان آواره در سایر کشورها هم شرایط بهتری نسیب آنان نکرده است. اگر بلافاصله مجبور به کار نشده اند، در آینده ای نزدیک در صف نیروی ارزان کار قرار خواهند گرفت و این ادامه ی مرگ تدریجی ای است که برای کودکان مهاجر و پناهنده ترسیم شده است.
به این جنگ خانمان سوز باید پایان داد. این حداقل خواست جامعه ی متمدن جهانی است. این اولین وظیفه و هدف دولت ها و سازمان ها و مراجع بین المللی می بایست باشد. برای این خواست و برای دست یابی به حقوق پایه ای کودکان و همه ی ابناء بشر می بایست دست ها را به کار گرفت.  
در وضعیت کودکان دیگر نقاط جهان هم نه تنها بهبودی حاصل نشده بلکه هر روز خطرناک تر شده است. آمار روز افزون فقر، بیکاری، افزایش مهاجرت بدلیل  
قحطی، گرسنگی و بلایای طبیعی در کنار جنگ ها و نسل کشی های ضد انسانی، جهان را به منزل گاه پر وحشت و سیاهی بدل کرده است که بنظر تنها برای عده  
ای اندک، تعدادی کمتر از یک درصد حتی، تخصیص یافته است. این در حالی است که زمین به همه ی ساکنان آن تعلق دارد. زمین متعلق به همه ی جانداران، اعم از انسان ها، حیوانات و موجودات و گیاهان است. این حکم انسان متمدن امروز است و همگان می بایست بدان پایبند باشند.
در کنار صلح و آرامش برای جهانیان، تحصیل و آموزش اجباری و رایگان، بهداشت و سالمتی جسمی و روانی، تغذیه و مسکن مناسب، فضای سالم و بدون تنش برای رشد شخصیت وجایگاه، امکان مشارکت و دخالت در امور مربوط به خود و حمایت های همه جانبه از کودکان از مقدمات جهان مناسب کودکان است.
برای تحقق به این مهم باید دولت ها را موظف به پذیرش و تأمین حقوق پایه ای باال و نیز شروط حداقلی زیر نمود:

- تأمین اجتماعی همگانی، بیمه کامل همه ی آحاد جامعه اعم از خدمات درمانی، بیکاری و از کار افتادگی، زایمان و عمر عامل توانمندی خانواده ها و ضامن ممانعت از بکار گماردن کودکان خواهد شد.
- تضمین و تأمین دستمزد مکفی (متناسب با معیشت خانواده ها)در ایران بویژه حداقل باندازه ی مبلغ اعلام شده توسط بانک مرکزی در سال ٩٦یکی از گام های ابتدائی رسیدن به سطح معیشت حداقل انسانی است.
- هر شکلی از بهره کشی و به کار گماردن کودکان از سوی هر فرد، نهاد و مرجعی، می بایست به مثابه جرم علیه کودکان تلقی شود و مراجع قضائی و ذیربط باید با آن برخورد کنند.
- پذیرش حق تشکل برای سازمان و نهادهای اجتماعی و مدنی و به رسمیت شناسی حقوق و جایگاه آنان در نظارت و هدایت مطالبات جامعه به سمت شرایط انسانی و حقیقی همه ی آحاد و بویژه نهادهای حوزه کودکان.
- به رسمیت شناختن حقوق مهاجران و پناهندگان در ایران و تضمین و تا مین شرایط زیست انسانی برای آنان.

با امید به انسجام و پیگیری جدی تر برای تحقق منافع عالیه کودکان و همه ی انسان ها در سراسر جهان و تلاش در جهت "لغو کار کودکان همین امروز"

 جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان
١٢ ژوئن - ٢٢ خرداد ١٣٩٦

دشمن ستمگری و یار ستمکشیدگان باشیم!
دانشجویان امشب از فاجعه آق دره میگویند.
طوفان توییتری ساعت ٢١ الی ٢٣
حملە وحشیانه نیروهای انتظامی به تجمع اعتراضی کارگران معدن آق درە را وسیعا محکوم کنیم.
به طوفان تویتری دانشجویان بپیوندیم.
ده کارگر بازداشتی باید فورا آزاد شوند و خواستهای کارگران فورا پاسخ گیرد.
خبر حمله وحشیانه به کارگران آق دره را در زیر میخوانید.
عصر روز پنجشنبه ٢٥ خرداد روز پنجشنبه ٢٥ خرداد، تجمع اعتراضی کارگران اخراجی معدن طلای آقدره به همراه خانواده شان با حمله وحشیانه نیروی انتظامی روبرو شد. تجمع این کارگران علیه بیکارسازیها بود، تعدادی از جوانان جوی کار روستا نیز با خواست اشتغال در معدن در تجمع حضور داشتند. کارگران اخراجی معدن طلای آق دره خواهان لغو قرار داد موقت یک جانبه از سوی کارفرما و بستن قراردادهای دائم هستند.
بنا بر خبرها در جریان این حمله جنایتکارانه حدود ١٣ نفر مجروح شدند که سه زن در همانجا از حال رفتند. در میان زخمی شدگان افرادی از میان اهالی شاغل و جویند کاره هستند. در این حمله وحشیانه ده نفر از تجمع کنندگان نیز دستگیر شده اند.
این تجمع کارگران از مدتی پیش آغاز شده و اغلب آنها کارگران اخراجی معدن از روستاهای آقدره و انگورد هستند. و خواست انان بازگشت به کار است.
حمله نیروهای انتظامی به مردم معترض روستاهای آق دره را قویا محکوم میکنیم.این همان معدنی است که دستگاه قضایی کارگران را به خاطر مبارزاتش به شلاق و جریمه محکوم کرد و در اوائل خرداد ٩٥ حکم بربریت شلاق اجرا شد. وسیعا اطلاع رسانی کنیم. حمایت خود را از این کارگران اعلام کنیم. و با بیانیه ها و به هر شکل که میتوانیم انزجار خود را به این توحش و بربریت اعلام کنیم.

نامه سرگشاده  کارگران کارخانه شیشه فلوت دراعتراض به عدم پرداخت ماهها حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگر
کارگران کارخانه شیشه فلوت طی نامه ای سرگشاده خطاب به فرماندارتاکستان اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت ماه حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگراعلام داشتند وخواستار پرداخت مطالباتشان شدند.
به گزارش منابع خبری محلی،تعدادی از کارگران کارخانه شیشه فلوت شهرک فارسجین از توابع بخش ضیاءآبادگفتند: ما حقوق ٦ماه گذشته و عیدی و سنوات سال ١٣٩٤ _١٣٩٥_١٣٩٦ را دریافت نکردیم؛ از همه مهمتر حق بیمه کارگران این شرکت از دی ماه ١٣٩٥ واریز نشده است.
این کارگران معترض اذعان کردند: کارخانه شیشه فلوت یکی از بزرگترین کارخانه تولیدات شیشه در خاورمیانه است که تولیدات و درآمدهای میلیاری روزانه این شرکت و صادرات روزانه خارج از کشوردارد، چرا مدیریت این شرکت حق و حقوق کارگران این شرکت را واریز نمی‌کنند؟
کارگران کارخانه شیشه فلوت عنوان کردند: بجای اینکه حق و حقوق کارگران زحمت کش پرداخت شود، این شرکت در حال تعدیل نیروست و عده ای از کارگران را اخراج می‌کنند.
بنابهمین گزارش دربخش هایی ازاین نامه آمده است:
ما جمعی از کارگران کارخانه شیشه فلوت واقع در شهرک فارسجین ضیاءآباد، خدمت فرماندار عرض می‌کنیم یک پدر تا چه حد می‌تواند شرمنده خانواده خود باشد؟
یک پدر تا چه اندازه می‌تواند نزد کاسب محل زندگی خود شرمنده باشد؟
آیا ما حق زندگی داریم یا نداریم؟ از شما سوال می‌کنیم اگر حق زندگی داریم با کدوم پول؟ با کدوم بیمه و کدوم عیدی و سنوات؟
١/حق سه ماه عیدی سال ٩٤ برای پرسنل پیمانکاری
٢/حق یکسال کامل سنوات ٩٤ و ٩٥ برای پرسنل پیمانکاری و قراردادی.
٣/حق عیدی یکسال کامل ٩٥ برای پرسنل پیمانکار و قراردادی شرکت.
٤/ عدم پرداخت حق بیمه از دی ماه سال گذشته.
٥/ عدم پرداخت حقوق بهمن، اسفند سال گذشته و دو ماهه امسال برای پرسنل پیمانکاری!
٦/عدم پرداخت حقوق اسفند سال گذشته و دو ماهه امسال پرسنل قراردادی
آقای فرماندار گناه ما چیست؟ شما بفرمائید آیا اسم ما رامیتوان سرپرست خانواده گذاشت؟ مردی که نتواند کمترین هزینه را برای خرج زندگی فرزند و همسرش تامین کند نباید احساس شرمندگی کند؟
شرمندگی و سرافکندگی تا کی و کجا؟
مردی که توان پرداخت پرداخت چندین ماه اجاره عقب افتاده خانه اش را ندارند؛ما از روی اهل خانه، شرمنده و خجالت زده ایم...
کارخانه شیشه فلوت در تاریخ ٢٨ فروردین سال ٨٩ در فارسجین استان قزوین به عنوان بزرگترین و مجهزترین کارخانه شیشه خاورمیانه به بهره برداری رسید.
این کارخانه در زمینی به مساحت ٧٠ هکتار ساخته شده و ظرفیت تولید سالانه ١٨٠ هزار تن انواع شیشه با ضخامت دو تا ١٩ میلیمتر با تکنولوژی فلوت را دارد.
برای ساخت این کارخانه ٣٠٠ میلیارد تومان( ١٣٠ میلیارد تومان و ١٢٠ میلون دلار) توسط بخش خصوصی هزینه شد و با راه اندازی این واحد تولیدی برای ٥٥٠ نفر به صورت مستقیم و هفت هزار نفر به طور غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.
با راه اندازی این کارخانه مطرح شد که ٣٠ درصد محصولات تولیدی این کارخانه به کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس صادر خواهد شد؛
کارخانه شیشه فلوت قزوین در منطقه فارسجین در ٢٥ کیلومتری شهرستان تاکستان در غرب استان قزوین قرار دارد.
استان قزوین دارای ١١ معدن فعال سیلیس است و میزان ذخایر سیلیس استان نیز ٢٢ میلیون و ٨٤٣ هزار تن برآورد می شود.
مهمترین معادن سیلیس استان قزوین را معادن قرمز آبد، کسیه چین، میزوج، زاجکان و شورجه تشکیل می‌دهند؛ فارسجین یک از روستاهای اطراف شهرستان تاکستان در ٢٥ کیلومتری قزوین است. در نزدیکی این روستا معادن سیلیس فعال وجود دارد.
اما با وجود جایگاه مهم و تاثیرگذار این شرکت تولیدی در حوزه تولید شیشه یک سالی است که کارگران این واحد تولیدی شرایط مناسبی ندارند و عدم پرداخت معوقات کارگری دامن گیر آنها نیز شده است.

بی هوا، بی داربست، بی ایمنی

کمیل ترقی، مسئول ایمنی معادن سوادکوه: آژیر خطر در معادن زغال سنگ از سال ٩٠ به بعد به صدا درآمد اصغر گنجی وطن، کارگر معدن: ٧٠ درصد معادن زغال سنگ آزادشهر تهویه هوا ندارند

الناز محمدی| آنجا زیر خروارها خاک و سنگ و زغال، هوا نیست و داربست نیست و آفتاب نیست و ایمنی نیست؛ هرچه هست روی سخت و سنگ و تیز زغال است و بوی هرازگاه گاز و تن مردان رنجور که پول گذران زندگی شان را از آن زیر، از دل کوه و تونلهای تنگ معدن درمی‌آورند.
٤٤ مرد کارگر در «زمستان یورتِ» آزادشهر در شمال شرق ایران اما حالا ٤٠ روز است که دیگر صبح ها آن چکمه های مشکی و لباس کار سیاه و گرد گرفته شان را تن نمی‌کنند و دیگر دستهای مردانه سختشان، سنگ های زغال را از معدن قدیمی‌شان از دل بالاترین کوهی که اطرافشان دیده اند خارج نمی‌کنند؛ دستهای آنها ٤٠ روز است که دست بچه ها و همسرها و پدرها و مادرهای روستایی شان را  رها کرده‌اند و عوضش خاک مرطوب روستاهایی شبیه بهشت، سایه سرشان شده، باز هم بی هوا، در قبرهای گود، شبیه آنچه در همه سالهای کارشان، در معدن بهشان گذشت.
٤٤ مرد کارگر روستایی در آزادشهر حالا ٤٠ روز است که نیستند اما همکارهایشان هنوز هستند و هنوز در دل دیگر معادن زغال سنگ آن منطقه کار می‌کنند؛ اوضاع از هم گسیخته ایمنی هنوز به جاست و آنها می‌گویند هرلحظه منتظر آوار شدن سقف تونل بر سرشان و انفجارهای تازه اند؛ شبیه آنچه در «زمستان یورت» اتفاق افتاد.
«رفتن و آمدنمان با خداست»
«اصغر» یکی از «گنجی وطنی»هاست؛ یکی از مردانی که ٩‌سال هر روز عصر از روستای وطن به معدن زمستان یورت رفت و شب‌ها خسته و با «رویی سیاه» به خانه برگشت. او حالا یک‌سال است که دیگر «معدن‌کار» نیست؛ او را وقتی به اداره کار درباره وجود نداشتن تهویه در معدن و ایمن نبودن آن عریضه برد، به بهانه‌ای اخراج کردند. کوچه‌های خاکی روستای سبز وطن و زیر آفتاب بهار که این‌جا بهاری‌تر از همه جاست، فرصت خوبی است برای «اصغر» تا از وضع بقیه معادن منطقه آزادشهر بگوید؛ از معادنی که او آنها را خوب می‌شناسد.
«اصغر» ٣٧ ساله است و از ‌سال ٨٥ تا اردیبهشت ٩٤ در معدن زمستان یورت کار کرده است، تا وقتی که پیمانکار دیگر ادامه کار او را خوش نداشت: «یک‌بار من رفتم اداره کار و گزارش کردم که معدنمان تهویه هوا ندارد، هنوز به خانه نرسیده بودم که پیمانکار زنگ زد گفت آقا چرا رفته‌ای اداره کار، فلان حرف را زده‌ای. پیمانکار برایم پرونده‌سازی کرد که مثلا مشکل جسمی‌دارم. من را فرستاد دکتر و دکتر هم گفت که اگر این آقا مشکلی دارد، داخل معدن ایجاد شده است. مشکلی هم که الان دارد، لطمه‌ای به کارش در معدن نمی‌زند؛ خلاصه پیمانکار نتوانست من را به این شکل از معدن اخراج کند و به شکل دیگری اخراجم کرد.»
«زمستان یورت غربی و شرقی»، «معدن قشلاق رودبار»، «فارسیان»، «معدن عبدالرضا سوسرایی»، «معدن صفری»، «معدن آقای جاهدی» که به دلیل خاکستر بالا کارش خوابیده است؛ اینها نام دیگر معادنی است که در منطقه آزادشهر، زغال سنگ استخراج می‌کنند.
«اصغر» که ٩‌سال در بخش‌های سینه کار یا پیشروی، در بخش گزن که یک راهرو به سمت لایه زغال است و در بخش استخراج معدن زمستان یورت کار کرده، از شرایط این معدن‌ها بیشتر از بقیه خبر دارد.  بعد از این‌که در معدن دچار حادثه شد او را به بخش تعمیرات فرستادند. «بعد از این‌که دیسک کمر گرفتم من را به بخش ریل‌کشی فرستادند و یک روز زغال بار می‌کردم، مچ پایم شکست. بعد از آن دو ماه من را به بخش تعمیرات فرستادند و بعدش که می‌خواستند از کارگرها کم کنند، من را هم کم کردند و از معدن بیرون آمدم.»
او بیشتر معادن منطقه آزادشهر را خوب می‌شناسد، مثل کف دستش؛ یا خودش یا بیشتر دوستانش بخشی از عمرشان را زیر لایه‌های پنهان زغال سنگ و پوشیده در دل کوه‌های شمال شرق، آرام و بی‌صدا کار کرده‌اند. برای همین است که با اطمینان می‌گوید ٧٠‌درصد معادن این منطقه تهویه هوا ندارند و برای کارگرانشان ایمن نیستند: «مثلا این‌جا معدنی به نام «ص» هست که کلا به‌طور مداربسته کار می‌کند و از پایین، نفر می‌رود و می‌آید، از بالا هیچ‌گونه دِویل و تهویه‌ای ندارد. بیشتر معادن این منطقه تهویه ندارند و اگر هم دارند مثل معدن زمستان یورت، به اندازه و استاندارد نیست.»
گنجی وطن شرایط استاندارد بودن یا نبودن معادن را خوب می‌شناسند، این‌که کارگر کجا ایمن است و کجا نیست: «معادن زغال سنگ زیرزمینی باید در هر ٩ متر، یک دویل تهویه از بالا داشته باشند، یک دویل نفررو از پایین. موضوع این است که در معادنی مثل زمستان یورت، دویل نفررو از پایین را می‌زنند ولی از بالا دویل تهویه را نمی‌زنند. آنها فقط می‌خواهند زغالشان را استخراج کنند و به این فکر نمی‌کنند که اگر یک وقت، پایین بخوابد کارگر لااقل می‌تواند از بالا فرار کند. در همین معدن زمستان یورت هم اگر تونل، دویل تهویه از بالا داشت، کارگر در معدن نمی‌ماند و نمی‌مرد. حتی اگر لایه پایینی که زیر پایه کار است دویل تهویه داشت، کارگرها می‌آمدند داخل راسته و از تونل پایینی خارج می‌شدند. به هرحال غیرقانونی کارکردن صاحبان معدن باعث شد که کارگران در معدن بمیرند.»
«معدن برای معدن‌کارها ریه نمی‌گذارد.» این جمله، حرف مشترک همه کارگران معادن زغال سنگ است. اصغر گنجی وطن هم در همه سال‌های کار کردن در معدن، همه تجربیات بقیه همکارهایش را از سر گذرانده؛ از سختی نفس کشیدن تا ضررهای جسمی‌و بدنی. «زمانی که در معدن کار نمی‌کردم، به‌طور مرتب فوتبال بازی می‌کردم، شاید ١٠ بار زمین فوتبال را دور می‌زدم و به نفس‌نفس زدن هم نمی‌افتادم ولی الان یک‌بار که زمین فوتبال را دور بزنم به نفس‌نفس می‌افتم یا بالا رفتن از سربالایی‌ها برایم سخت است. به دلیل گرد و خاکی که در معدن زغال سنگ وجود دارد، خواهی‌نخواهی ریه خراب می‌شود ولی خب، وقتی ٩‌سال در این شرایط کار کنی و هیچ استانداردی هم رعایت نشود و حتی روزانه یک لیوان شیر هم در طول کار به دستت ندهند، مشخص است که آدم دچار مشکل می‌شود.»
 حتما الان خانواده‌تان از این‌که دیگر در معدن کار نمی‌کنید، خوشحالند.
«از یک لحاظ بله، ولی از یک لحاظ هم وقتی معاشمان نمی‌گذرد، سخت است. حتما شما می‌دانید که بیمه ما را در این سال‌ها به‌عنوان دفتردار و کتابدار ریخته‌اند، این خودش برای ما ضرر است. در کارهایی مثل معدن که سخت و زیان‌آور است باید ٤‌درصد سختی کار در بیمه لحاظ شود ولی برای ما بیمه عادی رد شده است.»
مشکل اما فقط تهویه هوا در این معادن نیست: «بازرس‌هایی که از اداره کار می‌آیند، هیچ آموزشی ندیده‌اند، حتی وقتی می‌آیند، داخل معدن نمی‌روند و فقط مثلا به حمامی‌که در معدن هست یا اتاق تعویض لباس یا ناهارخوری سرکشی می‌کنند. اگر بازرس اداره کار وارد باشد باید به داخل کارگاه بیاید و اگر ببیند در معدنی دویل تهویه وجود ندارد باید کار را بخواباند ولی بازرس اداره کار معدن زمستان یورت هیچ وقت این کار را نکرد.»
ولی با وجود همه این سختی‌ها، باز هم تعداد زیادی از جوانان این منطقه در معادن این‌جا کار می‌کنند.
«چاره‌ای ندارند، مگر چاره دیگری هم هست؟ الان مثلا من از وقتی که از معدن بیرون آمده‌ام، زنبور گرفته‌ام که کاری برای خودم دست و پا کنم ولی پول ندارم که کندو بخرم یا شکر بخرم و ... . الان از کندوفروش به‌طور نسیه ١٠ تا کندو گرفته‌ام و باید یک ماه دیگر تسویه کنم، مانده‌ام که چطور تسویه کنم.»
«رفتن و آمدنمان با خداست.» این تک جمله «اصغر گنجی وطن» درباره خلاصه کار کردن در معدن است.
«مهندس معدنی که برود معدن و بمیرد
مهندس نیست»
«محمد گنجی‌وطن»، برادرش را در حادثه انفجار در معدن زمستان یورت از دست داد. بیشتر مردان خانواده و فامیل او مثل بقیه اهالی روستای «وطن» برای گذراندن زندگی‌شان در معادن زغال‌سنگ اطراف کار می‌کنند. او می‌گوید ایمن نبودن معادن زغال‌سنگ، به مدیریت بخش خصوصی برمی‌گردد. «معدن زمستان یورت غربی و شرقی متعلق به شرکت البرز شرقی است که کلا به صورت پیمانکاری کار می‌کند. آنها قرارداد سفید را به ما می‌دادند و باید امضا می‌کردیم، اگر هم امضا نمی‌کردیم، فردا تقی به توقی می‌خورد، کارگری که ٢٠‌سال کار کرده با کارگری که تازه به معدن آمده، هیچ فرقی برایشان نداشت. همین چندوقت پیش یک کارگر را که سابقه زیادی داشت و برای حق و حقوقش اعتراض کرده بود، بیرون انداختند.»
«حسین گنجی‌وطن» یکی از کارگرانی است که در آن روزهای سخت اردیبهشتی، ٤٠ روز پیش از امروز وقتی شنید معدن زمستان یورت ریزش کرده و ٤٤ کارگر زیر خروارها آهن و زغال مانده‌اند، تعجب نکرد؛ او هم مثل خیلی از همکارهایش آن‌جا را خوب می‌شناخت، نه‌تنها آن‌جا که بقیه معادن آزادشهر را. حالا هم که ایستاده اول جاده خاکی که راه باریک جنگلی را به بالای کوه و معدن زمستان یورت می‌رساند، نشانی از تعجب روی صورت چروکش نیست، هرچه هست خستگی است و غم کارگران از دست رفته. او همه آن روزها را با بقیه همکارهایش به کمک نیروهای امدادی رفت تا اگر می‌شود جان کارگران معدن را نجات بدهد؛ ولی نشد که بشود. گنجی وطن حالا با صدایی خسته و رویی شرمنده از شرایط کار در معدن زغال‌سنگ می‌گوید و دیگر معادن آزادشهر: «استان ما صفر است از کارگاهش گرفته تا معدنش. کارگاهی که دو‌هزار متر است و یک دویل طبیعی ندارد. همه معدن‌های دیگر هم همین است. من در معدن شاهکوه و تونل دیگری بالاتر از این‌جا کار کرده‌ام، آنها ایمنی ندارند و فقط فکر تولیدند.»
  رسیدگی به شما از نظر تغذیه چطور است؟ می‌گویند شیر توزیع نمی‌شود.
«هیچی نمی‌دهند، شیر کجا بود؟ نه شیر می‌دهند، نه حقوق، نه بیمه. حقوق ما از ‌سال ٩٣ که این آقا آمده چهارماه حقوق و سنواتش مانده. ٩٥ هم سه ماه مانده. بیمه از ٩٤ سه ماه مانده است، برج‌های ١٠ و ١١ و ١٢. از ٩٥ دوباره شروع کردند به بیمه ربختن ولی ماه ٥ و ٦ را نریختند.»
 در همه سال‌هایی که در این معادن کار می‌کنید، تابه‌حال شده بود که انفجار به این شدت اتفاق افتاده باشد؟
«بوده ولی نه به این شدت. دستگاه‌های سنجش هوا همه خرابند و مال زمان تأسیس معدن‌اند. الان دستگاه‌های جدید جی‌پی‌سی‌ان درآمده که حتی یک لکه هم دود باشد بو می‌کشد. کی این دستگاه‌ها را دارد؟ مهندسانی که روز تا غروب بیرون‌اند. به جای این‌که بدهند به جایی که با جان کارگر بازی نشود، دست مهندس می‌دهند که دور دور می‌زند و وارد معدن نمی‌شود.»
«محمد سادین»، ٦٧ساله است. او ١٤‌سال در معادن زغال‌سنگ کار کرده و تجربه همه این سال‌ها او را آن‌قدر پخته کرده که وقتی می‌خواهد از شرایط ناایمن این معادن حرف بزند، عصبانیت را از صدایش بدزدد. سادین در این سال‌ها در معادن ایمن هم کار کرده است، مثلا یکی از معادن شاهرود: «هیچ معدنی مثل این‌جا نیست. آن‌جا آن‌قدر مرتب بود که هر سی متر یک هواکش داشت. خیلی که دیگر فاصله داشت سی متر بود.»
  این منطقه چند معدن دارد؟
«آزادشهر ١٠ معدن زغال‌سنگ دارد که همه‌اش دست بخش خصوصی است.»
 چند کارگر در معدن زمستان یورت کار می‌کنند؟
« زیاد. در حدود ٤٠٠ نفر.»
چند مهندس و کارشناس؟
«مهندس زیاد دارد ولی اسمشان مهندس است. در همین انفجار سه چهار تا از آنها رفتند توی معدن مردند. مهندسی که برود توی معدن و بمیرد مهندس نیست. مهندس باید برود ١٠ نفر را نجات بدهد نه این‌که بمیرد. آمدند چهارتا آوردند به آنها می‌گویند مهندس. کارگر باید با امکانات و هوا برود داخل معدن، نه این‌که دست خالی. این‌طوری فیل هم باشی می‌افتی. به خاطر عمق خیلی کم مهندسانی آوردند که حد پایین‌اند.»
آژیر خطر در بیشتر معادن زغال سنگ ایران
کمیل ترقی، مسئول ایمنی معادن کارمزد و سرپرست ایمنی شرکت سامان، سوادکوه، جزو نخستین افرادی بود که بعد از انفجار و ریزش معدن زمستان یورت برای کمک و برقراری ایمنی به آنجا رفت.
او سالها مسئول ایمنی معادن مختلف در استان مازندران بوده و حالا در گفتگو با «شهروند» مثل خیلی ها، سپردن معادن ایران به بخش خصوصی را دلیل ناایمن بودن آنها می‌داند: «در تمام دنیا بدون هیچ استثنا معادن مخصوصا معادن پایه مثل ذغال سنگ، آهن و ... تحت پوشش دولتند و یارانه دولتی به آنها تعلق می‌گیرد چون این معادن هزینه های زیادی دارند و حتی تامین ایمنی معادن درجه چهار، میلیاردها تومان هزینه می‌برد.قانون مدنی ایران می‌گوید که کلیه چاه‌های نفتی و معادن اعم از زیرزمین و روباز و فلزات سنگین و گران قیمت جزو بیت المال و تحت تکفل دولتند ولی ما می‌بینیم که چیزی را که بیت المال بوده داده اند به بخش خصوصی و مشکل همه اش از همینجاست.»
ترقی شرایط جهانی معادن زغال سنگ را اینطور ارزیابی می‌کند: «قیمت زغال سنگ به صورت جهانی است و چون بیشتر معادن جهان یارانه دولتی می‌گیرند، قیمت هم بر اساس همین یارانه تعیین می‌شود ولی ما در ایران این یارانه را نداریم، به همین دلیل قیمت خرید ما از تولید پایین تر است.» و ادامه می‌دهد:« در سال ٩٥، برای تولید یک تن زغال سنگ چیزی نزدیک به ٢٢٠ تا ٢٣٠ هزار تومان هزینه می‌کردیم، ولی دولت ١٥٠ هزار تومان می‌خرید. در اصل، ضرر می‌دهیم اما برای جبران این ضرر، هزینه کارگری را کم می‌کنند، از تعمیر و نگهداری می‌زنند و از چوب کمتر استفاده می‌شود، همه اینها ریسک بروز حوادث را به شدت افزایش می‌دهد.» به گفته او، در تمام دنیا، کار معدن به سمت معدن کاری سبز می‌رود و دلیلی ندارد که ماهانه ده ها درخت برای یک معدن بریده شود: «در تمام دنیا، به سمت مکانیزه کردن پیش می‌روند اما ما هنوز در هزینه چوبمان مانده ایم. تازمانیکه این مشکلات به صورت اساسی ریشه کن نشود، نمی‌شود وضع را بهبود بخشید، معادن زغال سنگ اولین شغل سخت دنیا شناخته می‌شوند حتی اگر هم به بخش خصوصی واگذار شوند. پیمانکاران معدن به هیج وجه نمی‌توانند برای جبران ضرر در معدن، بالانس برقرار کنند، همین هم می‌شود که از نکات ایمنی و سلامت کارگران می‌زنند.» او در میان معدن های موجود در کشور، تنها معدن استاندارد و دارای تجهیزات را معدن پروده طبس می‌داند:« این معدن با ضخامت بالای دو متر مکانیزه است، تجهیزات و مانیتورینگ دارد، هنوز انگلیسی ها در این معدن مشغول به کار هستند، این معدن دولتی است و تجهیزات بهتری نسبت به سایر معادن دارد، آنهایی که خصوصی هستند، واقعا نابود شده اند.» او ادامه می‌دهد: «در ایران فرهنگ غلطی هست که بچه های ایمنی را به چشم زحمت و بهانه و هزینه تراشی می‌بینند. در حالی که تا مدیران ما به تفکر ایمنی آگاه نشوند، این اتفاقها به جاست. اینکه من مسئول ایمنی اگر هزینه ای برای ایمنی می‌کند برای این است که جلوی حادثه ای مثل یورت را بگیرد و کلی هزینه دیگر علاوه بر جان انسانها از بین برود. از نظر مدیران ما اینها خرج تراشی است وقتی می‌خواهیم با آنها درباره ایمنی حرف می‌زنیم، قبلش باید اعصابمان را آرام کنیم، آنها نمی‌خواهند گوش کنند، چون دیدشان خرج تراشی است در حالی که ما ضامن جان هزارها کارگر هستیم، من هم حتما احساس خطر می‌کنم. تا وقتی ما را به چشم مزاحم ببینند، نمی‌شود در کشور کارشان را انجام دهند.»
 مسئول ایمنی معادن کارمزد و سرپرست ایمنی شرکت سامان در ادامه می‌گوید که مسئولان فنی و ایمنی که از طرف نظام مهندسی و معادن به کار گرفته می‌شوند، تحت پوشش بهره بردار قرار می‌گیرند: «وقتی قرار است کارفرمای آنها پیمانکار باشد، دستش زیر ساطور آنها می‌رود. اگر این کارشناسان ایمنی بخواهند ایراد بگیرند بهره بردار، پول او را نمی‌دهد و وقتی مستقل باشند می‌توانند ایستادگی کنند. کسی مثل من که هر روز می‌رود معدن، همه نکات را می‌داند او آگاه است، بر وضع گاز و اکسیژن و ... اشرافیت دارد ولی کسی که ماهی یک بار به معدن می‌آید قطعا آگاه نخواهد بود.»  او می‌گوید وضع ایمنی بیشتر معادن در ایران اصلا رضایت بخش نیست: «همه اساتید این را قبول دارند، بارها در گزارش‌هایشان ذکر کرده اند و در صنف ما پوشیده نیست. کسانی که رشته شان معدن کاری است و رشته تحصیلی شان معدن بوده است، می‌دانند که آژیر خطر در معادن زغال سنگ از سال ٩٠ به بعد به صدا درآمده. از سال ٩٠ قیمت زغال افزایش نداشته است. حقوق کارگر سالانه ١٤ درصد بالا می‌رود، فلز و لوازم و ... گران می‌شود ولی قیمت محصول همان می‌ماند. تورم و سیاست‌های دولت قبل تاثیر منفی زیادی در وضع معادن داشت. قیمت لوازم بالا رفت، ضرر دادیم. ما الان دنبال این هستیم لااقل ضرر ندهیم.»  ترقی در ادامه چند دلیل را عامل ریزش معدن زمستان یورت می‌داند: «طراحی ناصحیح معدن یکی از این دلایل بود. قانون طراحی معدن می‌گوید که همه معادن زیرزمینی از دو راه مجزا باید راه فرار داشته باشند، این معدن کلا یک دهنه داشت برای ورود و خروج کارگرو کارگاه‌های استخراج، الزاما طبق آیین نامه ایمنی و قانون کار در معادن باید از طریق زیرمیله و سرمیله راه ورود و خروج داشته باشند. در حالی که این موضوع در یورت کور بوده است.در فاصله حدود ٢٠٠ متر باید یک دویل برای تهویه تعبیه می‌شده است که این هم نبود.» او ادامه می‌دهد: «انجام تهویه طبیعی در معادن زغال سنگ زیرزمینی اکیدا ممنوع است، باید هوارسانی به صورت تهویه مرکزی یا موضعی انجام شود که متاسفانه ونتیلاتور را هم ما گذاشتیم بعد حادثه. در این معدن هیچ هوایی به صورت خوراک مصنوعی داده نمی‌شده است. از طرف دیگر، این معدن، مداربسته بوده است یعنی از هیچ کانالی به سطح دسترسی نداشته است. در محیط داخل کوه محصور مانده است. همه اینها باعث شد که وقتی انفجار و آتش سوزی رخ داده، هیچ راه فراری نداشته باشند و همه کشته شوند.»

بین المللی

١ــ یونان - تظاهرات کارگران صیاد مقابل پارلمان
صدها نفر از کارگران صیاد یونانی طی روزهای جمعه و شنبه در اعتراض به خصوصی سازی بنادر این کشور مقابل ساختمان پارلمان این کشور در آتن تجمع کردند. تجمعات و تظاهرات اعتراضی کارگران صیاد یونان روز ١٠ ژوئن خردادماه در حالی وارد دومین روز می‌شود که تاکنون دولت به درخواست آنها مبنی بر متوقف ساختن خصوصی سازی بنادر این کشور توجهی نکرده است. طرح خصوصی سازی بنادر  یونان تصمیمی است که دولت این کشور در چارچوب سیاست‌های ریاضتی اتخاذ کرده است و آن را در قالب لایحه به مجلس ارسال کرده است. به گفته کارشناسان اقتصادی، قانونی شدن این طرح هزاران کارگر صیاد را در سراسر یونان بیکار می‌کند.

٢ــ مجارستان - اعلام اعتصاب عمومی‌ کارکنان بخش دولتی
اتحادیه کارکنان بخش دولتی که تعدادشان به ٦١٠ هزار نفر می‌رسد اعلام کرد چنانچه به خواست افزایش دستمزدشان توجهی‌ نشود، روز ١٧ ژوییه دست به اعتصاب عمومی خواهد زد.
این اتحادیه می‌‌گوید دستمزد بیش از ٢٠٠ هزار عضو از ٨ تا ١٠ سال پیش هیچ افزایشی ناداشته است.
اتحادیه خواسته است که دستمزد کارگران ظرف سه‌ سال آینده ٥٠ درصد افزایش یابد.
کارگران اعلام کرده اند در صورتیکه به خواستشان  بی‌ توجهی‌ بشود، مصمم هستند تا تهدید به اعتصاب را عملی‌ بکنند.

٣ــ آمریکا - تظاهرات مدافعین حقوق دگرباشان در مخالفت با مواضع ترامپ
هزاران تن از مدافعان حقوق دگرباشان جنسی روز یکشنبه ١١ ژوئن در مخالفت با مواضع دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن و دیگر شهرهای این کشور تظاهرات کردند.
شرکت کنندگان در تظاهرات روز یکشنبه که "راهپیمایی برابری" نام گرفته بود، به برخی از اقدامات دولت جدید آمریکا از جمله عقب نشینی از دستورالعملی که به دانش آموزان تراجنسیتی اجازه می داد آزادانه به انتخاب بین سرویس های بهداشتی زنانه و مردانه بپردازند، اعتراض کردند.
راهپیمایان اعتراض خود را نسبت به حضور برخی از چهره های مطرح مخالف حقوق دگرباشان جنسی در دولت دونالد ترامپ ابراز کردند. مایک پنس، معاون رئیس جمهوری، جف سشنز، وزیر دادگستری و تام پرایس، وزیر خدمات بهداشتی و انسانی از جمله مقاماتی هستند که به عنوان مخالف حقوق دگرباشان جنسی شناخته می شوند.
شمار شرکت کنندگان در راهپیمایی واشنگتن حدود ٤٣ هزار نفر اعلام شده است. در حاشیه این راهپیمایی کنسرتی توسط مایلی سایرس، خواننده پاپ نیز برگزار شد.

٤ــ مراکش - هزاران نفر دست به تظاهرات ضدّ دولتی زدند
هزاران تن از شهروندان پایتخت مراکش در اعتراض به فساد مالی دولت و سوءاستفاده دولت‌مردان از قدرت به خیابان‌ها آمده و تظاهرات برپا کردند.
اعتراض خیابانی یکشنبه ١١ ژوئن در شهر رباط از بزرگ‌ترین تظاهرات‌ سال‌های اخیر این کشور به شمار می‌آید. همچنین این راهپیمایی، اقدامی در حمایت از اعتراض‌های منطقه محروم ریف در شمال مراکش محسوب می‌شود. طی ٢٤ ساعت گذشته دست کم ٤ تن در ریف بازداشت شده‌اند.
معترضان می‌گویند که برای کرامت خود، برابری و عدالت اجتماعی به خیابان آمده‌اند.
طی هفته‌های گذشته نیز در شهر حسیمه جمعیت قابل توجهی با در دست داشتن شمع شب‌های متوالی را در خیابان تجمع کردند.
در پی کشته شدن یک دست‌فروش در ماه اکتبر سال گذشته میلادی این اعتراض‌ها آغاز شد. این دست‌فروش در خیابان به فروش ماهی مشغول بود که با ماموران شهرداری درگیر می‌شود. پس از ضبط ماهی‌هایش توسط ماموران، وی در محفظه پشت کامیون حمل زباله جان می‌بازد.

٥ــ افغانستان - افزایش ٢٠٠ هزار کودک به جمع کودکانِ کار
به مناسبت ٢٢ خرداد برابر با ١٢ ژوئن روز جهانی مبارزه با کار کودک صندوق نجات کودکان می‎گوید در یک سال گذشته، ٢٠٠هزار کودک به شمار دومیلیون کودک کارگر در افغانستان افزوده شده اند.
بربنیاد آمارهای صندوق نجات کودکان، این ٢٠٠هزار کودک شامل ٦٠٠ هزار پناهجویی می شوند که در یک سال گذشته از ایران و پاکستان به کشور برگشته اند.
مریم عطایی، سخن‏‎گوی صندوق نجات کودکان در افغانستان در این باره گفت: سال گذشته، ٦٠٠ هزار پناهجو از پاکستان و ایران به کشور برگشتند که در این میان، ٢٠٠ هزار کودک کارگر در خیابان‎های پاکستان و ایران نیز به کشور برگشتند و به جمع دو میلیون کودک خیابانی ما افزوده شدند و اگر حکومت افغانستان و نهادهای مسؤول پاسخ‎گو به وضعیت کنونی کودکان کارگر نباشند و توجه‎یی در این زمنیه صورت نگیرد، این آمارها در سال‎های آینده بیشتر خواهد شد.

٦ــ ونزوئلا - افزایش سؤ تغذیه و مرگ و میر کودکان
بحران سوء تغذیه کودکان در ونزوئلا به مرحله حاد رسید. وزارت بهداشت ونزوئلا اعلام کرد تنها در سال گذشته آمار مرگ و میر کودکان ٣٠ درصد رشد داشته است.
ونزوئلا به رغم داشتن ذخایر نفتی با افزایش ٧٠٠ درصدی تورم و کمبود مواد غذایی روبروست. به دنبال کمیاب شدن مواد غذایی اولیه در ونزوئلا، کاراکاس، پایتخت و شهرهای دیگر این کشور به ویژه از ماه آوریل گذشته به صحنه اعتراض مردم، آشوب و هرج و مرج بدل شده است.
مقامات دولتی ونزوئلا روز پنج شنبه ١٥ ژوئن از کشته شدن دست کم یک نفر در جریان درگیری و آتش زدن خودرو در شهر ماراکایبو در نزدیکی مرز این کشور با کلمبیا خبر دادند.

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Wed, 21 Jun 2017 04:24:05 +0000
اخباروگزارشات کارگری30/29خرداد http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64918:30-29&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64918:30-29&Itemid=645

اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- ادامه اعتصاب کارگران  مجتمع نیشکر هفت تپه برای پرداخت مطالباتشان وامنیت شغلی!
- تجمع کارکنان بخش خصوصی مخابرات مشهد دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت واجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل!
- اعتصاب کارگران پترو شیمی دماوند پارس جنوبی عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت5ماه حقوق!
-6کارگر کارخانه واریان لوشان به جای بازنشستگی، اخراج شدند
عدم پرداخت4ماه حقوق  وعیدی کارگران این کارخانه
- عدم پرداخت4ماه حقوق کارگران کارخانه نورد و لوله صفای ساوه!
- تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای سنگین مقابل فولاد سبا در لنجان
- مسمومیت 20 کارگر شرکت پیمانکاری ستاره تاراز در فاز 13 عسلویه
- ناگفته‌هایی از انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر
ادامه اعتصاب کارگران  مجتمع نیشکر هفت تپه برای پرداخت مطالباتشان وامنیت شغلی!
امروز (سه شنبه ۳۰ خرداد ماه)،در حالی که اعتراضات بیش از یک هزار کارگرمجتمع نیشکر هفت تپه ادامه دارد، یکی از کارگران این واحد صنعتی از پرداخت یک ماه از معوقات مزدی کارگران خبر داد.
تعدادی از کارگران این واحد تولیدی با اعلام این خبربه ایلنا گفتند: صرف نظر از این که روز گذشته (دوشنبه ۲۹ خرداد ماه) معادل یک ماه از مجموع ۴ ماه معوقات مزدی آنان پرداخت شده است اما نگرانی از وضعیت نامعلوم مابقی مطالباتشان باعث شد تا آنها امروز نیز اعتراضات خود را دنبال کنند.
تقریبا از ابتدای سال جاری حدود هزار و ۵۰۰کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه  در حال برپا کردن اجتماعات اعتراضی هستند.
از قرار معلوم این چندمین مرتبه‌ای است که کارگران این واحد تولیدی در سال جاری بابت معوقات مزدی خود دست به برپایی اجتماعات اعتراضی زده‌اند.
آنان بابیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه وتامین امنیت شغلی هستند، گفتند: تا این لحظه از جانب مدیریت کارخانه و مسئولان اداری شهرستان شوش پاسخ مشخصی به این خواسته‌های کارگران داده نشده است.
به گفته این منابع خبری، مطالبات کارگران مربوط به دستمزد بهمن واسفند سال ۹۴ و دوماه مزد معوقه سال جاری به همراه پاداش وبهره برداری  سال‌های ۹۴ و ۹۵ می شود که دستمزد فروردین ماه کارگران تقریبا دو ماه تاخیر روز گذشته پرداخت شده است.
دلیل دیگر اعتراض کارگران  این واحد تولیدی، مربوط  به پرداخت نشدن حق بیمه از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی است که  از کارفرمای انتظار دارند ضمن بر طرف کردن مشکلات بیمه ای کارگران مابقی مطالبات سال گذشته و جاری آنان را پرداخت کند.
تجمع کارکنان بخش خصوصی مخابرات مشهد دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت واجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل!
صبح امروز30خرداد، بیش از دویست نفر از کارکنان شبکه کابل هوایی مخابرات مشهد دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت واجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل مقابل ساختمان مرکزی مخابرات خراسان رضوی تجمع کردند.
خواسته اصلی تجمع‌کنندگان،  اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است. علاوه بر این، این کارکنان خواستار عقد قرارداد مستقیم با شرکت مخابرات و رفع تبعیض میان نیروهای رسمی و شرکتی مخابرات هستند.
تجمع کنندگان در یک شرکت خصوصی مسئول شبکه کابل هواییِ مخابرات مشغول به کار هستند؛ پرسنل  این شرکت، سیصد  نفر هستند.
یکی از حاضران در تجمع با بیان این که هفت ماه است سیصد کارگر  قرارداد نداریم؛به ایلنا می‌گوید: از ابتدای صبح امروز مقابل ساختمان مخابرات جمع شده‌ایم؛ اما هیچ یک از مسئولان این سازمان، حاضر به مذاکره با ما و پاسخگویی به حاضران نشده‌اند.
اعتصاب کارگران پترو شیمی دماوند پارس جنوبی عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت5ماه حقوق!
روز25خردادماه،کارگران شرکت عمران ساحل در پتروشیمی دماوند پارس جنوبی عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت5ماه حقوق دست به اعتصاب زدند.
گزارش خبرنگار پیام سندیکا از اعتصاب در پترو شیمی دماوند
سال ۱۳۹۶ سه ماه اول خود را سپری کرده است ولی تاکنون بسیاری از کارگران پار س جنوبی دستمزدهای دو سه ماه آخر سال ۹۵خود را نگرفته اند. جسارت اعتراض و اعتصاب نیست. کارها کم شده اند و بیکاری بیداد می کند و کار پیدا کردن برای دوستان و آشنایان از سالهای پیش بسیار سخت شده است و این دامنه ترس از بیکاری،کارفرمایان را چنان گستاخ نموده است که در جهت استخدام کارگر ارزان، کوچکترین جنبش مطالبه گری را با تسویه حساب و بلک لیست جواب میدهند. یعنی بعد از تسویه شدن و بلک لیست دیگر نمی توانی در شرکتهای مربوط به پارس جنوبی کار بکنی، مانند کارکنان پایپینگ شرکت پتروشیمی بوشهر که بخاطر اعتصاب برای حقوق و دستمزد قانونی خود همگی تسویه و بلک لیست شدند .
هم اینک در تاریخ ۲۵/۳/۱۳۹۶کارکنان شرکت عمران ساحل در پتروشیمی دماوند پارس جنوبی عسلویه بخاطر دیر پرداخت دستمزدهای خود از بهمن سال ۱۳۹۵ تاکنون دست به اعتصاب زدند و سر کارهایشان نشستند. طبق آخرین خبر از وضعیت این اعتصاب از طرف حراست به آنان گفته شد که بروید تسویه حساب بکنید و اگر هم پولتان را ندادند ما هم نمی توانیم کاری بکنیم. شوربختانه کارگران هیچ پناهگاه حقوقی ندارند تا از طریق آن خواستهای خود را بر کارفرما تحمیل بنمایند.
با سپاس، وارتان خرمدین عضو سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ایران۲۸/۳/۱۳۹۶)
6کارگر کارخانه واریان لوشان به جای بازنشستگی، اخراج شدند
عدم پرداخت4ماه حقوق  وعیدی کارگران این کارخانه
سرنوشت ۶ کارگر کارخانه واریان لوشان که از یک سال پیش در انتظار نوبت بازنشستگی بودند، با اخراج رقم خورد.
این کارگران بعد از سال‌ها فعالیت در مشاغل سخت و زیان آور منتظر بودند تا سازمان تامین اجتماعی پس از دریافت هزینه بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور برای آنها حکم بازنشستگی صادر کند، همچنین کارگران مذکور به همراه شمار دیگری از همکاران شاغل خود هنوز بابت ۴ ماه دستمزد و عیدی سال ۹۵ از کارفرما طلبکارند.
کارگران کارخانه پالایش روغن گیلان«واریان» در تماس با ایلنا از اخراج ۶ نفر از همکاران باسابقه خود خبر می‌دهند.
از قرار معلوم این کارگران اخراجی جزء نیروهای رسمی کارخانه پالایش روغن گیلان واریان لوشان هستند که همگی دارای بیش از ۲۰ سال سابقه کاری هستند.
برپایه این اطلاعات کارفرمای این واحد تولیدی روز گذشته (دوشنبه/ ۲۹ خرداد ماه) این کارگران را نیروی مازاد تلقی و از ورود آنها به محل کار جلوگیری کرده است.
گفته می‌شود این کارگران تازه اخراج شده که اکنون برای ورود به محل کار خود با درب‌های بسته مواجه شده‌اند از حدود یک سال پیش در انتظار نوبت بازنشستگی خود بوده‌اند.
این کارگران در واکنش به اخراج خود شکایتی را در اداره کار منجیل مطرح کرده‌اند چرا که مدعی هستند به عنوان نیروی رسمی محسوب شده و کارفرما نمی‌تواند بدون حکم قانونی نسبت به اخراج آنها اقدام کند.
در مورد مطالبات این کارگران نیز گفته می‌شود که آنها بعد از سال‌ها فعالیت در مشاغل سخت و زیان آور منتظر بودند تا سازمان تامین اجتماعی پس از دریافت هزینه بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور برای آنها حکم بازنشستگی صادر کند، همچنین کارگران مذکور به همراه شمار دیگری از همکاران شاغل خود هنوز بابت ۴ ماه دستمزد و عیدی سال ۹۵ از کارفرما طلبکارند.
برابر قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور، کارفرمایان مشمول باید بابت بازنشستگی پیش از موعد کارگران دارای شغل سخت و زیان آور هزینه‌ای جداگانه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند، مبنای محاسبه این هزینه ۴ درصد حق بیمه‌ای است که کارگر در دوران عهده‌داری مشاغل سخت و زیان آور به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده است.
عدم پرداخت4ماه حقوق کارگران کارخانه نورد و لوله صفای ساوه!
معاون فنی رئیس هیات مدیره گروه صنعتی صفا در استان مرکزی گفت: بخشی از معوقات حقوق و مزایای کارگران شرکت نورد و لوله صفای ساوه از هفته آینده پرداخت می شود.
وی اظهار کرد: کارگران این شرکت چهار ماه حقوق معوقه از ماه های گذشته دارند که با فروش محصولات و دریافت بخشی از مطالبات شرکت، پرداخت این معوقات به زودی آغاز می شود.
بهرام ظهور روز سه شنبه بدون اشاره به میزان معوقات، افزود: هفته گذشته اخباری مبنی بر تعطیلی و اعتصاب کارگران این شرکت منتشر شده بود که صحت نداشت.
وی تصریح کرد: هفته گذشته با توجه به تامین نشدن مواد اولیه، این واحد نسبت به تعطیلات تابستانی یک هفته ای به کارگران خود اقدام کرد و مقرر شد پس از این مدت کارگران به محل کار بازگردند که این مهم محقق شده و هم اکنون شرکت با ظرفیت و مجموعه کامل نیروی انسانی فعال است.
ظهور گفت: شرکت نورد و لوله صفا واقع در اتوبان تهران با یکهزار و 73 فرصت شغلی مستقیم از مهمترین مجموعه های صنعتی استان مرکزی است و در ده روز اخیر 54 تریلی مواد اولیه وارد کارخانه و 40 تریلر تولیدات خارج شده که این مهم ناقض اخبار تعطیلی این واحد توسط برخی رسانه ها است.
معاونت فنی رئیس هیات مدیره گروه صنعتی صفا در استان مرکزی ادامه داد: این شرکت تولیدکننده لوله های اسپیرال 1 و 2 ویژه انتقال آب و گاز و لوله های انتقال گاز RW است که با قرارگاه خاتم الانبیا، وزارت نیرو و وزارت نفت قرارداد دارد و لوله های بزرگ انتقال آب استان های مرزی توسط این مجموعه تولید می شود.
ظهور با بیان اینکه بدهی های تامین اجتماعی این واحد تقسیط شده، ادامه داد: برخی مسائل مالیاتی این شرکت نیز پیگیری و حل شده است.
بر اساس پروانه بهره برداری 550 واحد صنعتی در ساوه وجود دارد که از این تعداد حدود 60 واحد محصول تولیدی خود را به خارج از کشور صادر می کنند.
ساوه پس از اراک در مقام دوم صنعتی استان مرکزی قرار دارد اما اشتغال مستقیم این واحدها بر اساس مجوزها، 38 هزار و 500 نفر است که در این شاخص ساوه در رتبه نخست استان است.
ساوه با جمعیت حدود 290 هزار نفر دومین کانون جمعیتی استان مرکزی است که نقش عمده ای در تولید و اقتصاد کشور دارد.
تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای سنگین مقابل فولاد سبا در لنجان
ظهرامروز30خرداد،رانندگان خودروهای سنگین در شهرستان لنجان دراعتراض نسبت به در اختیار نگذاشتن وظیفه حمل‌ و نقل محموله‌های باری شرکت فولاد سبا مقابل این مجتمع تجمع کردند.
برپایه گزارشات منتشره،ظهرامروزرانندگان خودروهای سنگین لنجان به دلیل سپردن محموله‌های باری شرکت فولاد سبا به سایر شرکت‌های حمل‌ و نقل و غیربومی در منطقه و به نشانه اعتراض در مقابل این شرکت صنعتی تجمع کردند.
مسمومیت 20 کارگر شرکت پیمانکاری ستاره تاراز در فاز 13 عسلویه
دیشب (29 خردادماه) 20 تن از کارگران شرکت پیمانکاری ستاره تاراز واقع در فاز 13 کنگان دچار مسمومیت غذایی شدند
منابع کارگری از کنگان به ایلنا گفتند:کارگران مسموم شده به بیمارستان تأمین اجتماعی کنگان منتقل شده و شمار کارگرانی که با خوردن وعده غذایی شب‌گذشته مسموم شده اند  در حال افزایش است.
پیش از این فعالان کارگری هشدار داده‌ بودند که با آغاز فصل گرما و افزایش درجه هوا خطرات ناشی از جدی گرفته نشدن نکات بهداشتی مربوط به  شرایط تغذیه و اقامتی کارگران این منطقه می‌تواند عوارض جدی به دنبال داشته باشد.
این شرکت پیمانکاری از شرکت های زیرمجموعه گروه مپنا در فاز 13 منطقه پارس جنوبی است.
ناگفته‌هایی از انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر
انفجار معدن آزادشهر به عنوان نماینده بخش معدن کشور و اشتغال بیش از ۱۴۰ هزار نفر نشان داد وضعیت در معادن بسیار اسفبارتر از آن است که نشان می دهد.
در گزارش پیش رو  به واکاوی حواشی این حادثه پرداخته و با بررسی عوامل وقوع این حادثه به آسیب شناسی آن خواهیم پرداخت. گفتنی است منابع اطلاعات این گزارش از انتشار نامشان خودداری کرده و تنها به ارائه اطلاعاتی که ناگفته مانده است اکتفا کردند.
حفر تونل موازی چرا ادامه پیدا نکرد؟
یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار مهر پرده از برخی تخلفات صورت گرفته در این معدن برداشت و گفت: دو تونل دو طرف تونل اصلی این معدن به منظور ارتباط با تونل اصلی و برای تهویه هوای طبیعی و خارج شدن گازهای متصاعد شده و ورود و خروج اضطراری حفر شده اند. لیکن تونل سمت چپ تونل اصلی که حدود ۱۸۰۰ متر عمق دارد با اطلاع کارفرما و همچنین مسئول فنی معدن به موازات تونل اصلی ادامه پیدا نکرده و تنها ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر حفر شد.
وی ادامه داد: اگر این تونل به موازات تونل اصلی که کارگران در حال کار در آن بودند حفر شده بود چه بسا دسترسی به محبوس شدگان امکان پذیر بود و از مرگ تعدادی از معدنکاران جلوگیری می شد.
این مقام آگاه با اشاره به تونل سمت راست و دویل ارتباطی بین تونل اصلی و تونل سمت راست گفت: مسیری که برای ارتباط بین دو تونل دیگر تعبیه شده بود به قدری باریک بود که بعد از وقوع حادثه افراد با جثه معمولی امکان رد شدن از آن و دسترسی به تونل حادثه دیده و افراد حبس شده و شاید اجساد را نداشتند و تنها افرادی لاغر و ریز جثه به سختی می توانستند از آن عبور کنند و اجساد را به بیرون منتقل کنند. در حالی که این مسیر ارتباطی به منظور دسترسی به انتهای تونل اصلی باید در حد و ابعادی احداث می شد که عبور و مرور افراد و مکش هوا از آن به راحتی صورت گیرد.
باطری عامل انفجار نبوده است
نکته بعدی که این منبع آگاه از تخلفات صورت گرفته در این معدن ذکر کرد این بود که انفجار در محل پیدا شدن دو باطری که عامل اصلی انفجار معرفی شده اند رخ نداده بود.
به گفته وی انفجار در میانه مسیر تونل اصلی رخ داده و حدود ۶۰ متر از تونل دچار ریزش شده بود در حالی که باطری که معدنکاران به صورت غیر استاندارد و برای روشن کردن لوکوموتیو خراب وارد تونل کرده بودند در انتهای تونل و به صورت سالم پیدا شد. درحالی که تمام افرادی که در انتهای تونل در حال کار بودند با سوختگی ناشی از آتش و خفگی حاصل از کاهش شدید اکسیژن جان باخته بودند.
حال این سوال پیش می آید که اگر باطری به باطری کردن لوکوموتیو دلیل اصلی انفجار در معدن آزادشهر نبود پس به چه دلیل این حادثه دلخراش رخ داد و ۴۳ خانواده را عزادار کرد؟
بر اساس بررسی ها گاز حاصل از استخراج زغال سنگ در معدن آزادشهر کمتر از ۱ درصد بود و این حجم گاز به خودی خود باعث انفجار نمی شد. اما تجمع گاز در محل حفر میانی تونل و نبود مسیر ارتباطی بین تونل های کناری برای تهویه هوا وهمچنین نبود دستگاه های تهویه و از همه مهمتر خرابی دستگاه‌های گازسنجی که وزارت صنعت مدعی است در این معدن به کار گرفته شده بود منجر به بروز انفجاری شدید شد که در پی آن حدود ۶۰ متر از تونل ریزش کرده و کارگران بسیاری در زیر آوار ماندند.
یکی از معدنکاران که در محل حادثه حضور داشت در این رابطه گفت: ما به عنوان کارگران معدن طبق ساعت کار و وظایف تعریف شده در محل کار حاضر می شدیم اما از کجا باید می دانستیم که این تونل ها هر یک آماده یک انفجار هستند. ضمن اینکه در این معدن مسئول فنی بود که می توانست از اشتباهات ما کارگران جلوگیری کند. ما نیز به دلیل نگرانی از بیکاری قطعا به تمام دستورات کارفرما عمل می کردیم.
به گفته این کارگر آزادشهری هراس از بیکاری و عدم پرداخت حقوق معوقه، عامل اصلی ادامه کار در سخت ترین و ناامن ترین شرایط تونل بود. در حالی که همه می دانستیم باید از تجهیزات ایمنی استفاده کنیم اما تجهیزاتی وجود نداشت که ما تخلف کنیم و استفاده نکنیم.
و اما مسئول فنی معدن...
انتخاب مسئول فنی معادن با معرفی بهره بردار و مالک معدن و تایید و تفویض اختیار سازمان نظام مهندسی معادن است. این فرد باید بر اساس ظرفیت و صلاحیت به صورت دائم در معدن حضور داشته و یا به صورت زمان بندی به سرکشی معدن و ثبت تمام عملکرد و گزارش تخلفات بپردازد.
در مورد معدن آزادشهر مسئول فنی معدن از افراد باصلاحیت و با ظرفیت و با تجربه در خصوص بازرسی معادن بوده و به صورت منظم بازرسی از فعالیت معدن را انجام داده و فرم های مخصوص را تکمیل کرده است. یک نسخه از فرم ها و گزارشات تخلفات در اختیار مالک و بهره بردار و نسخه دیگر به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تحویل شده است. اما اینکه آیا در این گزارشات حمل موبایل و باطری ، عدم تکمیل تونل کناری، نامناسب بودن مسیر ارتباطی بین دو تونل و عدم رعایت استانداردها در استفاده از لباس مخصوص معدن و کلاه ایمنی و کفش کارگاهی گزارش شده بود یا خیر سوالی است که تنها با بررسی فرم های ارائه شده ممکن می باشد. از طرف دیگر عدم بروز هیچ عکس العملی در خصوص این تخلفات از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین بهره بردار جای سوال دارد.
وظایف و اختیارات سازمان نظام مهندسی معدن
جعفر سرقینی معاون امور معادن وزیر صنعت در نشست خبری خود درست چند روز پس از ارائه گزارش تیم تحقیق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در وزارت صنعت استانداردها و قوانینی را تدوین کرده ایم تا ایمنی این معدن‌کاران برقرار باشد اما عدم نظارت و نبود فرهنگ لازم برای رعایت ایمنی موجب شده است تا ما در این بخش توفیق چندانی نداشته باشیم.
این اعتراف به نبود نظارت در حالی صورت میگیرد که وظیفه ذاتی این وزارتخانه نظارت بر اجرای تمامی قوانین در تمام محیط های کسب و کار است.
از سوی دیگر سرقینی با اعلام این مطلب که وزارت کار در بخش ایمنی کارگران مسئول است گفت: ما وظیفه خود را انکار نمی کنیم اما وزارت کار هم باید در بحث ایمنی و محیط کار نظارت داشته باشد.
استاندارد داریم اما روی کاغذ...
نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد در نشستی خبری در خصوص استانداردهای ایمنی در معادن گفته بود: این سازمان استانداردهای آیین کار و ایمنی در معادن را تدوین کرده و به این لحاظ هیچ کمبودی نداریم و وظیفه اجرای این استانداردها به عهده کارفرماست و وزارت کار و صنعت متولی نظارت و کنترل اجرای این استانداردها هستند.
رئیس سازمان استاندارد در پاسخ به این سوال که آیا معدن استاندارد نیز در کشور وجود دارد، ضمن ابراز بی اطلاعی در این مورد، گفت: اصلاً بررسی در این مورد نکرده‌ایم که استاندارد در معادن اجرا می شود یا خیر.
وی در پاسخ به این سوال که مگر انجام این بررسی بر عهده سازمان استاندارد نیست، پاسخ داد: وظیفه ما نبوده که بررسی کنیم.
وی در بین خبرنگاران از مسئولیت وزارت کار و وزارت صنعت در نظارت بر اجرای استانداردها خبر داد. گرچه رئیس سازمان استاندارد پس از انتشار این مطلب آن را انکار کرد، اما طبق قوانین حاکم بر فعالیت وزارتخانه های تعاون کار ورفاه اجتماعی و همچنین وزارت صنعت نظارت بر اجرای استانداردهای ایمنی کارگران به عهده وزارت کار و نظارت بر ایمنی محیط کسب و کار و تجهیزات و ماشین آلات به عهده وزارت صنعت می باشد.
با این تفاسیر دو وزارتخانه کار و صنعت از وظایف خود در معدن آزادشهر و شاید در تمامی معادن کشور قصور داشته و هر یک تقصیر را به گردن دیگری می اندازد. اما در نهایت به صورت تلویحی از این دو وزارتخانه سلب مسئولیت شده و مقصر اصلی سازمان نظام مهندسی که تشکل صنفی می باشد معرفی شد.
چرا سازمان نظام مهندسی حذف شد؟
موضوع گناهکار بودن سازمان نظام مهندسی معدن در حالی عنوان شد که این سازمان بازرسی و تهیه گزارش از تخلفات احتمالی در معادن را تا دو سال پیش به عهده داشت. در حالی که با پیگیری ها معلوم شد از حدود دو سال پیش و بر اساس دستور وزارت صنعت، این مسئولیت از سازمان نظام مهندسی معدن سلب و به یک شرکت خصوصی خارج از حوزه وزارت صنعت سپرده شده است.
نتیجه این انتقال مسئولیت گرچه در معدن آزادشهر عیان شد، اما مشخص نیست این شرکت با چه مشخصات و سابقه ای چنین مسئولیت خطیری را به عهده گرفته و چرا تاکنون کسی از آن به عنوان مسئول گزارش تخلفات اسمی به میان نیاورده است.
جمع بندی
در گزارش تیم تحقیق مجلس درهمین رابطه تاکید شده است نبود سیستم تهویه عامل اصلی بروز این انفجار و کشته شدن بیش از ۴۰ نفر از معدنکاران بوده است .
طبق گزارش تیم تحقیق مجلس، بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که به محض انفجار، دیگر کارگران برای کمک به سمت محل ریزش حرکت می‌کنند که به دلیل بالا بودن غلظت گاز منواکسید کربن و متان (حدود ۲ ساعت پس از وقوع حادثه میزان گاز منواکسید کربن ppm ۷۵۰ و میزان گاز متان ۴ درصد گزارش شده است))تعدادی از کارگران جان خود را از دست می‌دهند.
حال باید این سوال را مطرح کرد که اصولا خرید تجهیزات ایمنی و رعایت اصول استاندارد در معادن چقدر بر هزینه های مالک معدن و بهره بردار می افزاید که عدم رعایت انها ارزش کشته شدن ۴۳ نفر را دارد؟
سوال بعدی این است که بیشترین سهم تسهیلات کشور به بخش معدن تعلق گرفته است. آیا در این تسهیلات رقمی برای نوسازی و تجهیزات به روز ایمنی معادن در نظر گرفته شده است و یا این تسهیلات تنها در اختیار صنایعی همچون خودرو و پتروشیمی قرار می گیرد؟
و سوال آخر اینکه آیا دو وزارتخانه و چندین سازمان عریض و طویل دولتی با قربانی کردن سازمان های کوچکی همچون نظام مهندسی معدن و یا مسئول فنی معادن و بازرش و بهره بردار میتوانند از وظایف خود سرباززده و عدم پرداخت حقوق  و بیمه و ناامنی محیط کار را در تمام معادن کشور نادیده بگیرند.
معادن کشور با اشتغال حدود ۱۴۰ هزار نفر نقش بسزایی در رشد ناخالص ملی و همچنین صادرات دارند اما آیا امنیت در این بخش مهم همچون معدن آزادشهر اجرا و نظارت می شود؟
سی خردادماه1396
akhbarkargari2468@gmail.com

اخباروگزارشات کارگری29خرداد1396
اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- یک فارغ التحصیلِ بیکار: مسافرکشی از کارورزی درآمدش بیشتر است
کارکردن زنان در کارگاه ها بدون بیمه وباحقوق ماهیانه 200تا300هزارتومانی
- اعتصاب و تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه وارد دومین روز پیاپی خود شد
- اعتصاب  وتجمع کارگران فضای سبز منطقه دو شهرداری اهوازبرای سومین روزمتوالی!
- تجمع اعتراضی کارگران شرکتی شهرداری زاهدان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق،مطالبات دیگر وعیدی!
- تجمعات همه روزه کارگران اخراجی کارخانه آذر آب اراک برای بازگشت بکار!
- پایان تجمع کارگران مترو تهران بدنبال وعده‌ کارفرما
- نامه سرگشاده  کارگران کارخانه شیشه فلوت دراعتراض به عدم پرداخت ماه حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگر
- بازگشایی معدن زمستان یورت آزادشهر و11خواسته  کارگران!
- بیانیه کانون صنفی معلمان تهران پیرو توهین های بی اساس جناب نوبخت به معلمان
- تجمع اعتراضی اتوبوس‌داران و مینی‌بوس‌های سرویس دربستی شهری مقابل استانداری زنجان
- مرگ دو کارگر در حادثه آوارشهرک گلدسته چهاردانگه
- مرگ یک کارگرساختمانی حین کار در اراک بدنبال سقوط!
- کشته وزخمی شدن 5نفر از کارکنان بیمارستان هرمزگان در حین ماموریت براثرتصادف
یک فارغ التحصیلِ بیکار: مسافرکشی از کارورزی درآمدش بیشتر است
کارکردن زنان در کارگاه ها بدون بیمه وباحقوق ماهیانه 200تا300هزارتومانی
از طرح جدید کارورزی برای فارغ التحصیلان بیکار، اطلاعات اندکی دارد؛ اطلاعاتش را کامل می‌کنم؛ همان که می‌فهمد دستمزدش فقط ماهی سیصد هزارتومان است، حتی برای شنیدن جزئیاتِ طرح دیگر رغبتی ندارد: «سیصد هزارتومان برای یک ماه کار؟ اگر فقط روزی سه بار مسیر خانه تا میدان صادقیه را مسافر بزنم، بیشتر از سیصد هزارتومان گیرم می‌آید!»
پرده اول
علی دو سه سالی می‌شود که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده؛ دو سه سالی است که به اصطلاح مهندس است؛ مهندس صنایع. گرچه در دوران دانشجویی متکی به درآمد پدر بوده و دستش در دخل خانوار، از وقتی به اصطلاح مهندس شده، تصمیم گرفته یک مهندس مستقل باشد؛ خودش خرجِ خودش را دربیاورد؛
«ولی در این وانفسا، کو کار!» این اولین جمله‌ای است که علی، مهندس بیکار، در توصیف وضعیت خودش می‌گوید. مهندس بیکاری که به گفته خودش چندان هم بی‌پول نیست. در دو سال گذشته گرچه شغل مناسب با رشته تحصیلیش نداشته، اما بیکارِ بیکار هم نبوده؛ هم با پراید نقره‌ای پدرش مسافرکشی کرده و هم در منزل پروژه انجام داده؛ از تایپ و ترجمه بگیر تا انجام تحقیق درسی و پایان‌نامه...
از درآمدش که می‌پرسم می‌گوید: ماهی حدود یک میلیون تومان، کمتر و بیشتر، عایدی دارم؛ گرچه این همه درس خواندن و تخصص بیحاصل مانده، اما خدا را شکر اموراتم می‌گذرد و محتاج خانواده نیستم. از طرح جدید کارورزی برای فارغ التحصیلان بیکار، اطلاعات اندکی دارد؛ اطلاعاتش را کامل می‌کنم؛ همان که می‌فهمد دستمزدش فقط ماهی سیصد هزارتومان است، حتی برای شنیدن جزئیاتِ طرح دیگر رغبتی ندارد: «سیصد هزارتومان برای یک ماه کار؟ اگر فقط روزی سه بار مسیر خانه تا میدان صادقیه را مسافر بزنم، بیشتر از سیصد هزارتومان گیرم می‌آید!»
پرده سوم:
اینجا محله «حِصه» اصفهان است؛ محله‌ای که محل زندگی پولدارها و آنها که دستشان به دهانشان می‌رسد، نیست؛ از آن محله‌های به معنای واقعی کلمه، پایین دستی است؛ یک انجمن خیریه که با بودجه شهرداری اصفهان اداره می‌شود و البته مدتهاست که سعی می‌کند نظرات ضدکارگری‌اش را در زمینه  عدم پایبندی به قانون کار و حداقل دستمزد همه جا منتشر کند، چند کارگاه خرد و درشت  برای زنان سرپرست خانوار و زنان بهبودیافته در این محله به راه انداخته؛ کارگاه منبت کاری؛ قالی‌بافی و دوزندگی.
در این کارگاهها از بیمه خبری نیست؛ حداقل دستمزد معنایی ندارد و ساعت کار هم ضابطه‌ ناشناسی است که تعریف نشده؛ به شرط منتشر نشدن نام، زن‌ها حاضر به صحبت کردن می‌شوند؛ یکی از زن‌ها  در جواب به این سوال که چرا اینجا مشغول به کار شده‌ای؛ می‌گوید: نزدیک منزلمان است؛ گفتم از این که در خانه بیکار بنشینم بهتر است. دستمزد ماهانه‌اش را که می‌پرسم؛ با لبخند می‌گوید: تقریبا مفت روزی ۶ تا ۹ ساعت کار می‌کنیم؛ ماه پیش فقط ۲۰۰ هزار تومان گرفتم. وضعیت بقیه زن‌ها هم مشابه است؛ نه از شرایط کار راضیند و نه از دستمزد؛ در بین نزدیک به ده زن شاغل در کارگاه، هیچ کدام بیش از سیصد هزار تومان در ماه درآمد ندارند.
مسئولین خیریه ادعا می‌کنند هدفشان کارآفرینی و ایجاد اشتغال است و رفع بیکاری؛ می‌گویند صنعت داخلی در حال نابودی است، چون حداقل دستمزد بالاست و کارفرماها توان ندارند. آنها ادعا می‌کنند که ناجی زنان سرپرست خانوار هستند و زن ها از این وضعیت و این کارگا‌ه‌های بی ضابطه راضیند. اما هرچه به کارگاه‌های بیشتری سر می‌زنم، بیشتر می‌فهمم که از رضایت خبری نیست. آنچه هست استیصال است و رنجِ درماندگی و البته فقدان نظارت قانونی مسئولان.
در نهایت، یک بخش از اظهارات مسئولین خیریه جالب است: فقط زنان را استخدام می‌کنیم؛ آن هم زن‌هایی که کَس و کار ندارند (این اصطلاح را برای توصیف این زن‌ها به کار می‌برند) اگر مردها را به کار بگیریم، اولا نمی‌آیند با این حقوق کار کنند و از آن مهمتر این که می‌روند و از ما شکایت می‌کنند. تا روزی هم که شکایت نشود، پای بازرسان اداره کار و تامین اجتماعی به کارگاه‌های کوچک باز نمی‌شود؛ این زنها نه بَلَدند شکایت کنند و نه جرئتش را دارند.
میگویند: ما کار غیر قانونی انجام می‌دهیم اما ادعا می‌کنیم کارِ خلاف ما به نفع این زن‌هاست؛ اما نمی‌گویند به نفع خودمان و سیستم عریض و طویل شهرداری داریم از زن‌ها سوءاستفاده می‌کنیم؛ زن هایی که به قول خودشان نه بلدند شکایت کنند و نه دستشان به جایی بند است. بگذریم از این که آن قدر پشت این موسسه به شهردار و شهرداری گرم است که اصلا ترسی از شکایت ندارد؛ بگذریم از این که وقتی شهرداری چند بَنا و عمارت را رایگان در اختیار این موسسه می‌گذارد، منطقی‌اش این است که قبول کنیم شکایت هم نمی‌تواند به جایی برسد.
و در نهایت...
ارزان‌سازی نیروی کار به بهانه بهبود فضای کسب و کار،  چه در قالب طرح کارورزی برای فارغ‌التحصیلان و چه در شکل مهارت آموزی یا  احیای همان استاد- شاگردی سابق برای کارگران، پروژه جدیدی نیست؛ قبل از این هم ارزان سازی  در تدوین لایحه اصلاح قانون کار، در دستور کار قرار گرفت؛ اما اعتراضات و حرکت‌های جمعی کارگران این لایحه معیوب را بلااثر گذاشت. حال دوباره باز هم این ارزان سازی و یا به عبارت ساده‌تر، رانت دادن به کارفرمایان از جیب آسیب پذیر ترین قشر جامعه یعنی مزدبگیران، سرلوحه عمل فرادستان قرار گرفته؛ حال دوباره باز هم نگرانی‌های کارگران اوج گرفته، نگرانی از این که تَتَمه آن چیزهای اندکی که از میراث  بیش از صد سال جنبش و مبارزه کارگران باقی مانده، با طرح کارورزی و مهارت آموزی به یغما برود.
نگرانی کارگران پُربیراه نیست؛ این روزها فقط افرادی مانند مسئولان موسسه خیریه اصفهانی خوشحالند؛ قانون‌گریزی‌ها و زیرابی‌رفتن‌هایشان در کارگاه‌های کوچک و در محلات پایین شهر، دارد رنگ و بوی قانونی به خود می‌گیرد؛ دارند قانون گریزی‌هایشان را قانون‌مند می‌کنند؛ دارند باز هم از کرامت ناتمام نیروی کار می‌کاهند تا به بیگاری‌بَرَندگان و سودجویان پاداش بدهند تا شاید به این قیمت گزاف، چرخی به نام تولید،  کَمی هم که شده، باز هم بچرخد؛ چرخی که ایرادش نه در گران بودن دستمزدها، در جایی دیگر است
بخشی ازیک گزارش ایلنا بتاریخ29خرداد
اعتصاب و تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه وارد دومین روز پیاپی خود شد
اتحادیه آزاد کارگران ایران: در ادامه اعتصاب و تجمع مداوم کارگران نیشکر هفت تپه در طول هفته های گذشته، دور تازه این اعتصاب و تجمعات که از صبح دیروز و بدنبال خلف وعده کارفرما در پرداخت یکماه از دستمزد معوقه کارگران آغاز شد امروز نیز با شدت بیشتری ادامه پیدا کرد.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، اعتصاب و تجمع امروز کارگران نیشکر هفت تپه در حالی ادامه پیدا کرد که دیشب قائم مقام کارخانه از طریق تلگرام به آنان اعلام نمود ظرف 48 ساعت مطالباتشان پرداخت خواهد شد  اما کارگران با توجه به خلف وعده های مکرر کارفرما، این وعده از سوی قائم مقام کارخانه را نپذیرفتند و صبح امروز اعتصاب و تجمع خود را با بستن درب کارخانه و ممانعت از ورود نیروی انتظامی به محل کارخانه و ورود و خرج به داخل آن، ادامه دادند.
بنا بر این گزارش، امروز مامورین حراست در اقدامی برای کاستن از دامنه تجمع کارگران  تلاش کردند مانع حضور کارگران بازنشسته در محل شوند اما موفق به انجام اینکار نشدند. در تجمع امروز، کارگران اعتصابی علاوه بر خواست پرداخت مطالباتشان، خواهان عودت شرکت از بخش خصوصی به دولتی شدند و  همچنین نسبت به عدم اجرای بخشنامه استانداری از سوی مدیریت کارخانه مبنی بر کاهش ساعات کار بدلیل گرمای بالای 50 درجه بشدت معترض شدند.
تجمع امروز کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه در مقابل درب ورودی کارخانه در حالی پایان گرفت که هیچیک از مسئولین شرکت حاضر به پاسخگوئی به مطالبات کارگران نشدند. این وضعیت یعنی بی تفاوتی محض کارفرما به اعتصاب و اعتراض کارگران و وضعیت بسیار مصیبت بار آنان، این شائبه را در میان کارگران دامن زده است که گویا کارفرما با هدفی که برای کارگران روشن نیست با عدم توجه به خواستهای آنان،  تعمدا و بطور نقشه مندی در حال واداشتن کارگران به اعتصاب در محدوده کارخانه است.
با پایان تجمع امروز، کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه اعلام کردند در صورت تداوم بی توجهی کارفرما به خواستهایشان، علاوه بر ادامه اعتصاب، اقدام به بستن جاده بین المللی اندیمشک - اهواز خواهند کرد. این اولتیماتوم از سوی کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه و تاکید آنان بر ادامه اعتصاب برای دستیابی به مطالباتشان در حالی است که دقایقی پیش استانداری خوزستان بدلیل گرمای بالای 50 درجه، کلیه ادارات دولتی و غیر دولتی استان را تا ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه هفته جاری تعطیل اعلام کرد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 29 خرداد ماه 1396
اعتصاب  وتجمع کارگران فضای سبز منطقه دو شهرداری اهوازبرای سومین روزمتوالی!
امروز دوشنبه ۲۹ خرداد ماه،بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران فضای سبز نواحی یک ،دو وسه منطقه دو شهرداری اهواز سومین روز اعتصاب خود را مقابل ساختمان استانداری اهواز ادامه دادند.
شماری از کارگران تجمع‌کننده به ایلنا گفتند: از روز شنبه  بیست وهفتم خرداد ماه تاکنون برای پرداخت مطالباتمان هر روز تجمع کرده‌ایم.
یکی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز گفت: از فروردین ماه تاکنون مزدی به آن‌ها پرداخت نشده‌است، همچنین جدا از دستمزد سنوات سالهای ۹۴ و۹۵ آنها پرداخت نشده است.
این کارگران که خواستار دریافت مطالبات معوقه خود هستند در ادامه افزودند: در جریان تجمعات روزهای گذشته مقابل ساختمان مرکزی شهرداری وشورای شهر اهواز مسئولان مربوطه در خصوص پرداخت معوقات مزدی وعده‌هایی دادند که هنوز محقق نشده است.
به گفته آنان، یکی دیگر از موارد مورد اعتراض کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز محدودیت حق اولاد وبیمه خانواده‌های آنان است.
تجمع اعتراضی کارگران شرکتی شهرداری زاهدان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق،مطالبات دیگر وعیدی!
صبح امروز29خرداد، کارگران شرکتی شهرداری منطقه 5زاهدان دراعتراض به عدم پرداخت ماه هاحقوق،مطالبات دیگر وعیدی مقابل این شهرداری تجمع کردند.
به گزارش منابع خبری محلی، این کارگران، در این تجمع از پرداخت نشدن 5تا6ماه حقوق و عیدی گذشته خود خبر داده و از وضعیت پرداخت حق اولاد، تامین لباس و دستکش کار، پرداخت حق بیمه و غیره اعلام نارضایتی کردند.
یکی از این کارگران حاضر درتجمع گفت: حدود 6ماه است که تنها با یارانه تکه نانی برای خود می خریم تا از گشنگی نمیریم.
وی ادامه داد: صاحب خانه به دلیل عدم پرداخت کرایه خانه، به ما تا پایان ماه جاری مهلت تخلیه داده است و بچه هایم از گشنگی درحال مریض شدن هستند.
یکی دیگر از معترضین گفت: غیر پرداخت حقوق که آن را هم کامل و برحسب قانون کار واریز نمی کنند، بیمه های ما را ماهانه 10، 12 و یا 15روز واریز می کنند و این درصورتی است کل ماه را روزانه 8ساعت به فعالیت مشغول می باشیم.
وی افزود: متاسفانه حق اولاد، حق عایله مندی، لباس و دستکش کار، امنیت شغلی، و غیره از جمله مواردی است که ما کارگران شرکتی شهرداری از آن بی بهره ایم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص چرایی عدم اعلام شکایت از شرکت و شهرداری در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: اگر شکایت کنیم بدون شک از کار بیکار می شویم و نمی توانیم به کار ادامه دهیم و اجبارا باید با این وضع بسازیم.
این کارگران در ادامه سخنان خود از استاندار و فرماندار انتقاد کردند که حتی یک بار با کارگران شرکتی شهرداری به گفت و گو نپرداخته اند.
تجمعات همه روزه کارگران اخراجی کارخانه آذر آب اراک برای بازگشت بکار!
منابع کارگری در کارخانه آذر آب اراک ازاخراج ۲۲ کارگر بخش رنگ وسند پلاست این واحد صنعتی با دست کم سه ماه مزد معوقه خبر می‌دهند.این کارگران برای بازگشت بکار تقریبا هر روز مقابل درب ورودی شرکت دست به تجمع اعتراضی می زنند.
کارگران کارخانه آذرآب که در زمینه پروژه‌های نیروگاهی پالایشگاهی، پتروشیمی و سیمان فعالیت دارند درگفتگوبا ایلنا افزودند: در اولین روز از خرداد ماه سال جاری (۹۶) حدود ۲۲کارگر بخش رنگ وسند پلاست توسط کارفرما اخراج شدند و هنوز وضعیت سه ماه معوقات مزدی آنها روشن نشده است.
کارگران افزودند: بعد از وقوع این اتفاق تقریبا هرروز همکاران بیکار شده آنها مقابل درب ورودی کارخانه آذر آب  و نهاد های دولتی مرتبط  دست به تجمع می زنند.
به گفته این کارگران، علت اخراج این گروه از همکاران آن‌ها که دست‌کم از یک تا ۸ سال سابقه کار داشته‌اند واگذاری واحد رنگ وسند پلاست به یک شرکت پیمانکاری  است ودر حال حاضر پیمانکاری که جدیدا مسئولیت این بخش را بر عهد گرفته نیروی کار جدید جایگزین آنان کرده است.
این کارگران با یادآوری اینکه جدا از اخراجهای اخیر هنوز نزدیک به ۱۵۰۰کارگر قراردادی در این واحد مشغول کارند، افزودند: از قرار معلوم  مجموع کارگران این کارخانه برای ۳ماه مزد معوقه، ۷ ماه حق بن پرداخت نشده و وضعیت نامعلوم بیمه تکمیلی درمانی و صندوق قرض‌الحسنه این واحد صنعتی از کارفرما طلبکارند.
این اخراج ها در راستای کاهش هزینه‌ها صورت گرفته و باعث شده است تا باقیمانده کارگران نیز از بابت امنیت شغلی خود احساس خطر کنند.
کارگران این کارخانه می‌گویند کارخانه آذر آب اراک با وجود آنکه در سال‌های گذشته هیچ مشکلی در زمینه تولید و فروش محصولات خود نداشت، هم اکنون از یکسال قبل به دلیل کمبود نقدینگی و عدم گردش مالی، دچار مشکل شده است.
پایان تجمع کارگران مترو تهران بدنبال وعده‌ کارفرما
تجمع 200 نفری روز گذشته(28خرداد)، کارگران شرکت بهره برداری متروی تهران با وعده مساعد مدیرعامل این شرکت مبنی بر پرداخت هر چه سریعتر مطالبات مزدی و رفع مشکلات بیمه ای به پایان رسید.
جمعی از کارگران این شرکت به ایلنا گفتند که کارکنان متروی تهران تنها وقتی تجمع اعتراضی خود را پایان دادند که «علی قلی ها» با تاخیر فراوان در میان آنها حضور یافت.
آنها در عین حال می گویند که علی محمد قلی ها وعده داده  است که به زودی «با دریافت تسهیلات» معوقات مزدی 8 هزار نفر از پرسنل مترو تهران را پرداخت کند.
این در حالی است که به گفته معترضان  وی دقیقا مشخص نکرده است که شرکت بهره برداری متروی تهران این تسهیلات را چه زمانی و از کدام محل دریافت می  کند.
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران همچنین وعده داده است که مشکل تمدید نشدن دفترچه بیمه های تامین اجتماعی پرسنل متروی تهران برطرف شود.
در عین حال قلی ها هیچ توضیحی در خصوص حل مشکل عدم واریز مبالغ کسر شده از حقوق پرسنل برای واریز صندوق ها حمایتی ارائه نکرد.
نامه سرگشاده  کارگران کارخانه شیشه فلوت دراعتراض به عدم پرداخت ماه حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگر
کارگران کارخانه شیشه فلوت طی نامه ای سرگشاده خطاب به فرماندارتاکستان اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت ماه حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگراعلام داشتند وخواستار پرداخت مطالباتشان شدند.
به گزارش منابع خبری محلی،تعدادی از کارگران کارخانه شیشه فلوت شهرک فارسجین از توابع بخش ضیاءآبادگفتند: ما حقوق ۶ماه گذشته و عیدی و سنوات سال ۱۳۹۴ _۱۳۹۵_۱۳۹۶ را دریافت نکردیم؛ از همه مهمتر حق بیمه کارگران این شرکت از دی ماه ۱۳۹۵ واریز نشده است.
این کارگران معترض اذعان کردند: کارخانه شیشه فلوت یکی از بزرگترین کارخانه تولیدات شیشه در خاورمیانه است که تولیدات و درآمدهای میلیاری روزانه این شرکت و صادرات روزانه خارج از کشوردارد، چرا مدیریت این شرکت حق و حقوق کارگران این شرکت را واریز نمی‌کنند؟
کارگران کارخانه شیشه فلوت عنوان کردند: بجای اینکه حق و حقوق کارگران زحمت کش پرداخت شود، این شرکت در حال تعدیل نیروست و عده ای از کارگران را اخراج می‌کنند.
بنابهمین گزارش دربخش هایی ازاین نامه آمده است:
ما جمعی از کارگران کارخانه شیشه فلوت واقع در شهرک فارسجین ضیاءآباد، خدمت فرماندار عرض می‌کنیم یک پدر تا چه حد می‌تواند شرمنده خانواده خود باشد؟
یک پدر تا چه اندازه می‌تواند نزد کاسب محل زندگی خود شرمنده باشد؟
آیا ما حق زندگی داریم یا نداریم؟ از شما سوال می‌کنیم اگر حق زندگی داریم با کدوم پول؟ با کدوم بیمه و کدوم عیدی و سنوات؟
1/حق سه ماه عیدی سال 94 برای پرسنل پیمانکاری
2/حق یکسال کامل سنوات 94 و 95 برای پرسنل پیمانکاری و قراردادی.
3/حق عیدی یکسال کامل 95 برای پرسنل پیمانکار و قراردادی شرکت.
4/ عدم پرداخت حق بیمه از دی ماه سال گذشته.
5/ عدم پرداخت حقوق بهمن، اسفند سال گذشته و دو ماهه امسال برای پرسنل پیمانکاری!
6/عدم پرداخت حقوق اسفند سال گذشته و دو ماهه امسال پرسنل قراردادی
آقای فرماندار گناه ما چیست؟ شما بفرمائید آیا اسم ما رامیتوان سرپرست خانواده گذاشت؟ مردی که نتواند کمترین هزینه را برای خرج زندگی فرزند و همسرش تامین کند نباید احساس شرمندگی کند؟
شرمندگی و سرافکندگی تا کی و کجا؟
مردی که توان پرداخت پرداخت چندین ماه اجاره عقب افتاده خانه اش را ندارند؛ما از روی اهل خانه، شرمنده و خجالت زده ایم...
کارخانه شیشه فلوت در تاریخ 28 فروردین سال 89 در فارسجین استان قزوین به عنوان بزرگترین و مجهزترین کارخانه شیشه خاورمیانه به بهره برداری رسید.
این کارخانه در زمینی به مساحت 70 هکتار ساخته شده و ظرفیت تولید سالانه 180 هزار تن انواع شیشه با ضخامت دو تا 19 میلیمتر با تکنولوژی فلوت را دارد.
برای ساخت این کارخانه 300 میلیارد تومان( 130 میلیارد تومان و 120 میلون دلار) توسط بخش خصوصی هزینه شد و با راه اندازی این واحد تولیدی برای 550 نفر به صورت مستقیم و هفت هزار نفر به طور غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.
با راه اندازی این کارخانه مطرح شد که 30 درصد محصولات تولیدی این کارخانه به کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس صادر خواهد شد؛
کارخانه شیشه فلوت قزوین در منطقه فارسجین در 25 کیلومتری شهرستان تاکستان در غرب استان قزوین قرار دارد.
استان قزوین دارای 11 معدن فعال سیلیس است و میزان ذخایر سیلیس استان نیز 22 میلیون و 843 هزار تن برآورد می شود.
مهمترین معادن سیلیس استان قزوین را معادن قرمز آبد، کسیه چین، میزوج، زاجکان و شورجه تشکیل می‌دهند؛ فارسجین یک از روستاهای اطراف شهرستان تاکستان در 25 کیلومتری قزوین است. در نزدیکی این روستا معادن سیلیس فعال وجود دارد.
اما با وجود جایگاه مهم و تاثیرگذار این شرکت تولیدی در حوزه تولید شیشه یک سالی است که کارگران این واحد تولیدی شرایط مناسبی ندارند و عدم پرداخت معوقات کارگری دامن گیر آنها نیز شده است.
بازگشایی معدن زمستان یورت آزادشهر و11خواسته  کارگران!
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان امروز29خرداد، از بازگشایی معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر و بازگشت به کار 60کارگرخبر داد.
بیش از ۴۰ روز از حادثه تلخ انفجار در معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر می گذرد. حادثه ای که جان ۴۳ کارگر را گرفت و صدها نفر را زخمی کرد.
هرچند در روزهای نخست پس از حادثه مسئولان از تعطیلی ۶ ماهه این معدن خبر داده بودند اما شواهد و قرائن از بازگشایی معدن زمستان یورت و بازگشت به کار ۶۰ نفراز ۲۵۰ کارگربیکار شده بر اثر این حادثه حکایت داشت.
 در خصوص صحت و سقم این موضوع  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان به مهر گفت: سه شنبه هفته گذشته (۲۳ خرداد) جلسه مشترکی با حضور دو گروه از نمایندگان کارگران معدن زمستان یورت و ملچ آرام که هر دو زیر مجموعه شرکت شرکت البرز شرقی هستند، مدیرعامل شرکت، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و اطلاعات استان و ما برگزار شد.
وی با بیان اینکه این جلسه به منظور ایجاد تفاهم بین کارگران معدن و کار برگزار شده بود، افزود: در واقع این نشست برای رفع دغدغه کارگران، بازگشت مجدد آن ها به کار و از سر گیری فعالیت معدن برگزار شد.
۱۱ خواسته معدنچیان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان ادامه داد: در این جلسه کارگران معدن ۱۱ خواسته داشتند و مشخص شدن مقصران این حادثه مهم ترین خواسته و دغدغه آن ها بود.
وی با یادآوری اینکه تشخیص مقصر یا مقصران حادثه و میزان قصور آن ها در صلاحیت قوه قضاییه (دادگستری) است، اضافه کرد: ما در این جلسه قول دادیم پیگیر این موضوع باشیم و به آن ها اطمینان دادیم دادستانی با جدیت این ماجرا را دنبال می کند و نتایج را اعلام خواهد کرد.
مازندرانی به سایر خواسته های معدنچیان هم اشاره و تصریح کرد: داشتن حقوق و مزایا، قرارداد کار، ایمنی، وسایل ایمنی در معدن، طبقه بندی مشاغل برای کارگران، مسائل بیمه ای و کار سخت و زیان آور و ... از دیگر خواسته های مطرح شده از سوی نمایندگان کارگران معدن در این جلسه بود.
وی خاطرنشان کرد: قرارداد کار یکی از خواسته های معدنچیان بود که پیمانکار معدن قول داد قراردادهای سه ماهه با کارگران امضاء کند و اگر شرایط معدن و درآمدهای آن مناسب بود قراردادها به ۶ ماهه و یکساله تبدیل شود.
مازندرانی بیان کرد: همچنین کارگران دغدغه پرداخت نشدن به موقع و معوق شدن حقوق و مزایا و متناسب نبودن حقوق با فعالیت انجام شده را داشتند که پیمانکار تعهد کرد حقوق و مزایای کارگران طبق قانون کار پرداخت شده و طبقه بندی مشاغل انجام شود.
وی با بیان اینکه اجرای طبقه بندی مشاغل و صدور احکام بر اساس آن از ابتدای فروردین ماه امسال توسط پیمانکار انجام شده بود، اظهار کرد: طبقه بندی مشاغل در خصوص تعدادی از کارگران انجام شده بود و یکی از مزایای آن افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی حقوق کارگران است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان به جزییات طبقه بندی مشاغل هم اشاره کرد و گفت: در این روش حقوق و مزایای کارگران بر اساس سختی کار، تجربه و مهارت و ... تعیین می شود که در مجموع به نفع کارگران بوده و نسبت به قانون کار، حقوقش بیشتر است.
وی افزود: خلع بیمه ای و صادر نشدن فیش حقوقی برای کارگران از دیگر دغدغه ها و گلایه های مطرح شده در این نشست بود که پیمانکار قول داد و تعهد کرد این موضوعات حل و فیش حقوقی صادر شده و میزان کارکرد، نوع شغل و ... در آن ذکر شود.
وی ادامه داد: کارگران همچنین خواستار تعطیلی کار معدن در روزهای تعطیلی رسمی بودند و اینکه در روزهای تعطیل رسمی بالاجبار به کارگیری نشوند؛ ظاهرا پیش از آن در روزهای تعطیل مانند اعیاد و ... باید در سر کار حاضر می شدند که مقرر شد از این به بعد مطابق مشاغل سخت و زیان آور اعمال شود.
مازندرانی به جزییات این موضوع هم اشاره و تصریح کرد: بر اساس قوانین مشاغل سخت و زیان آور کارگران ۶ ساعت در شبانه روز کار کرده و حقوق هشت ساعت را دریافت می کنند و همچنین مرخصی آن ها به جای ۳۰ روز در سال ۳۵ روز است.
ایمنی دغدغه جدی کارگران
وی اضافه کرد: کارگران همچنین دغدغه جدی در رعایت مسائل ایمنی و تجهیزات و امکانات در این حوزه داشتند که مدیرعامل شرکت گزارش داد دستگاه ها خریداری شده و اقدامات لازم برای تهویه و ایمنی کارگاه انجام خواهد شد.
به گفته مازندرانی حقوق های معوق از دیگر نگرانی ها بود که مدیر عامل گزارش داد حق و حقوق معوق کارگران پرداخت شده و تنها بخشی از حقوق کارگران معدن ملچ آرام باقی مانده است.
وی تصریح کرد: کارگران خواستار امضاء قراردادهای کار با مدیریت معدن به جای پیمانکار بودند که مدیرعامل قول داد این موضوع را در هیئت مدیره مطرح کند و اگر مشکل قانونی نداشت و در مجمع عمومی به تایید رسید، اجرایی شود.
وی به قول های داده شده از سوی مسئولان هم اشاره و خاطرنشان کرد: ما هم قول دادیم نظارت ها و آموزش را بیشتر کنیم و تفاهم نامه ای که سال گذشته بین فنی و حرفه ای و اداره تعاون در خصوص آموزش های ایمنی مربوط به معدن به امضاء رسیده بود و در اجرا مشکل داشت، را اجرایی کنیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان یادآور شد: در این جلسه (۲۳ خرداد) تمام دغدغه ها و گلایه های کارگران مطرح و برای آن ها تصمیم گیری شد.
وی بیان کرد: بر اساس تفاهم ایجاد شده در این جلسه قرار شد اگر مشکلی پیش نیاید از روز شنبه این هفته معدن زمستان یورت بازگشایی شود.
معدن بازگشایی شد
وی گفت: روز گذشته ( شنبه) بازدید مجددی از معدن انجام شد و در نشست مجدد موضوعات دوباره مورد بازبینی قرار گرفت و از امروز (یکشنبه ۲۹ خرداد) معدن زمستان یورت بازگشایی شد.
وی با تاکید بر اینکه این بازگشایی به منظور آوار برداری و تعمیرات معدن انجام شده نه بهره برداری، افزود: کار از تونل شماره دو و سه معدن آغاز می شود و در مرحله نخست ۶۰ نفر از کارگران بازگشت به کار شدند.
وی با یادآوری اینکه بعد از آن هم ۱۰۰ نفر از کارگران معدن ملچ آرام به کار باز می گردند، ادامه داد: ایمنی، بازسازی و تعمیرات معدن زمستان یورت ۴۵ روز زمان نیاز دارد و پس از اتمام آن و بازدیدهای کارشناسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و نداشتن مشکل، مجوز بهره برداری برای معدن صادر می شود.
وی تصریح کرد: یکی از توافق مهم این جلسات، برگزاری نشست های فصلی با حضور کارشناسان، کارگران و مسئولان و مدیران شرکت بود تا حوادث تلخ تکرار نشود.
بیانیه کانون صنفی معلمان تهران پیرو توهین های بی اساس جناب نوبخت به معلمان
آقای نوبخت متشکریم !
متشکریم از این که برای نخستین بار صادقانه دیدگاه خود را درباره ی آموزش و پرورش و معلمان ابراز نمودید. پیش از این تشکل های صنفی و صاحب نظران بارها اعلام نموده بودند که نگاه دستگاه های تصمیم گیر و برنامه ریز نسبت به آموزش و پرورش نگاهی مصرفی است و تصور می کنند بودجه ای که با هزاران ایراد و کسری و تأخیر به بخش آموزش کشور می دهند، حکم صدقه دارد و برای رفع بلا است. اکنون سخنان برخلاف همیشه، دور از تکلف شما مشخص نمود تشکل ها اشتباه ننموده و شما حتی از این که مبالغی را که باید به روز پرداخت می شده است،پس از چند سال تأخیر به آموزش و پرورش پرداخت نموده اید،آن هم البته ناقص، ناراحت و گله مند هستید.
متشکریم از این که چه در زمانی که در مجلس بودید و چه اکنون که در سازمان برنامه حضور دارید، همواره بودجه ی آموزش و پرورش مبتنی بر برآوردهای نادرست و با کسری فراوان بسته شده است. همان میزان نیز یا به طور کامل تخصیص داده نشده و یا در صورت ابلاغ، به موقع تأمین اعتبار نشده است و شما اینک بابت کم کاری های خود و کارشناسان محترم، از آموزش و پرورش و معلمان گله مند هستید و منت گذار. بد نیست پیش از هرگونه اظهار نظر به پاسخ این پرسش بیندیشید که چه بسا این نابسامانی ها ریشه در برآورد نادرست بودجه ی آموزش و پرورش در سازمان تحت نظارت شما داشته باشد. کسانی که آ.پ و مسائل آن را لمس نکرده و نمی شناسند. حتی نمی توانند به درستی برای آن هزینه یابی کنند. به عنوان مثال سال هاست چالشی میان والدین و کارکنان مدارس به وجود آمده که ریشه در برآورد نادرست هزینه های مربوط به سرانه ی دانش آموزی دارد- البته بماند که همان میزان ناچیز نیز کامل پرداخت نمی شود. تا جایی که مدیران مدارس به جای تمرکز بر امور آموزشی، ناچارند برای تأمین هزینه های اولیه ی مدارس به لطایف الحیلی از والدین پول دریافت کنند.
متشکریم ازاین که پس از ساعت ها تلاش صادقانه ی نمایندگان تشکل های صنفی معلمان برای بیان تنها برخی از کاستی های موجود در آموزش و پرورش در قالب بندهایی برای برنامه ششم طبق خواسته ی خود شما، در آن چیزی که به نام برنامه به مجلس ارائه دادید تنها یک بند در ارتباط با آموزش وجود داشت آن هم مربوط به خصوصی سازی بود.
متشکریم از این که در ماه پایانی سال تحصیلی 95-96 لطف نموده و حق التدریس سه ماهه ی اول این سال را پرداخت نمودید و اگر ناراحت نمی شوید هنوز شش ماه بدهکارید. البته معلمان حاضرند همان را نیز به سازمان تحت مدیریت(؟!) شما برگردانند تا به کارکنان عزیز خود یا برخی وزارت خانه های معزز دیگر بابت اضافه کاری های انجام نداده ای که در پایان هرماه لازم است به موقع به حسابشان واریز شود، بپردازید. مزایایی که در اغلب موارد از حقوق ماهانه ی بسیاری از معلمان افزون تر است. مزایایی که برای آنان به حق تبدیل شده و برای معلمان – این فرزندان ناخلف! – ناحق و نارواست.  
متشکریم از این که به وعده های صادقانه و مکرر خود به بازنشستگان آموزش و پرورش عمل نموده و همسان سازی حقوق آنان با شاغلین را اجرایی نموده و مشکلات ناچیز بودن حقوق و ناکارآمد بودن بیمه ی آنان را کاملا (!) برطرف نمودید.
و البته متأسفیم از این که وزارت آموزش و پرورش که روابط عمومی آن به خواسته ی وزیر فورا نسبت به یک یادداشت کوتاه انتقادی نسبت به وزیر در یک روزنامه، واکنش نشان می دهد نسبت به این سخنان با آن ادبیات تحقیر آمیز و غیر منصفانه اش، هیچ عکس العملی ندارد. آن جا که باید از حقانیت کارکنان خود به ویژه معلمان دفاع نماید، مانند همیشه خاموش است و خاضع.  
کانون صنفی معلمان تهران (1396.3.28)
تجمع اعتراضی اتوبوس‌داران و مینی‌بوس‌های سرویس دربستی شهری مقابل استانداری زنجان
امروز29خرداد،جمعی از اتوبوس‌داران و مینی‌بوس‌های سرویس دربستی شهری با تجمع مقابل استانداری زنجان نارضایتی خود را نسبت به اجرای طرح پیمایش سوخت اعلام و خواستار پاسخگویی مسئولان و رفع مشکلات خود شدند.
یکی از تجمع‌کنندگانبه خبرنگاری گفت: علت تجمع اعتراضی یکی طرح پیمایش سوخت است که شرکت نفت آن را مطرح کرده و یک  برنامه کشوری است که می‌خواهند آن را از زنجان شروع کنند.
وی با اشاره به اینکه این موضوع را از تبریز و تهران و ارومیه پیگیری کردیم که اجرایی نشده است، ولی در زنجان کارت سوخت چند نفر باطل شده و گفته‌اند که شما باید کار کنید و ثبت‌نام کنید و سپس سازمان تاکسیرانی یا هر کس به خودروها جی‌‌پی‌اس نصب کند.
این معترض با اشاره به اینکه اینها می‌گویند آنها پرینت مسافت را درآورده و شرکت نفت بر اساس آن گازوئیل می‌دهد، گفت: حرف ما این است که ما در کشور کارت سوخت داریم و مشخص است که ما چقدر مصرف داریم و ما اضافه بر مصرف که سوخت‌گیری نمی‌کنیم و اگر قاچاقی است با آنها برخورد کنند.
وی با اشاره به اینکه قاچاق سوختی در این باره در زنجان رخ نداده است، تصریح کرد: این یک حرف مضحک و خنده‌داری است که بر اساس آن کارت باطل شود.
معترض زنجانی با اشاره به اینکه از دیگر موضوعات این است که باید این اتوبوس‌داران زیر نظر سازمان تاکسیرانی بروند، گفت: تاکسیرانی نیز برای این کار 150 هزار تومان وجه نقد درخواست کرده و 15 میلیون وثیقه می‌خواهد.
وی با اشاره به اینکه این طرح صرفا در زنجان است، گفت: مسؤولان با این کار خودشان واتوبوس‌رانان را به مشکل می‌اندازند، چرا بروکراسی اداری آن بسیار زیاد  است و جز دردسر چیزی ندارد.
این معترض زنجانی با اشاره به اینکه هزینه انجام این طرح بسیار بالا است و مدارک بسیاری نیاز دارد، گفت: قابل پیش‌بینی است که هزینه‌ ثبت‌نام در این طرح سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه دیگر برنامه این است که اینها باید زیر نظر تاکسیرانی بروند، افزود: الان ما استقلال داریم و حتی خودمان اتحادیه نیز داریم که شامل اتحادیه صنف توریستی است، در حالی که مسؤولان اصرار دارند که ما زیر نظر تاکسیرانی برویم و قراردادهای ما با ادارات از این طریق بسته شود.
وی تصریح کرد: حال جای سوال اینجاست، وقتی که مسؤولان حمایتی از صنف ما ندارند، چطور انتظار دارند که ما استقلال خودمان را به زیر نظر رفتن تاکسیرانی و هزینه‌های ناشی از آن ترجیح دهیم.
این معترض ادامه داد: اتوبوس و مینی‌بوس‌های سرویس دربستی شهری یک موضوع دیگر آن است که می‌گویند یا شما درون شهری یا برون شهری کار کنید و می‌خواهند آن را تقسیم کنند، در صورتی که این کار شدنی نیست و اساسنامه شرکت‌های سرویس‌دهی نیز این است که سرویس‌دهی به ادارات و یا کارخانجات انجام شود.
مرگ دو کارگر در حادثه آوارشهرک گلدسته چهاردانگه
شب گذشته(28خرداد)،ریزش دیواره زیرزمین یک ساختمان مسکونی در چهاردانگه، شهرک گلدسته، مرگ دو کارگر را به همراه داشت.
به گزارش 29خردادپایگاه خبری 125،به گفته علی مددی افسر آماده منطقه چهار عملیات آتش نشانی، در محل حادثه یک ساختمان سه طبقه مسکونی مشاهده شد که در طبقه همکف آن یک مغازه با کاربری فروش مصالح ساختمانی قرار داشت.
وی افزود: دو نفر کارگر میانسال در حال حفر زیرزمین در قسمت حیاط این ساختمان مسکونی بودند که ناگهان قسمتی از دیواره زیر زمین ریزش کرده و هر دو کارگر زیر خروارها خاک محبوس شدند.
افسر آماده منطقه چهار عملیات ادامه داد: نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از بررسی، محل حادثه را ایمن سازی کردند و با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات مشغول امدادرسانی به محبوسان شدند.
مددی اضافه کرد: آتش نشانان در کوتاه ترین زمان ممکن هر دو کارگر(یک مرد ایرانی 42 ساله و یک مرد تبعه افغانستان 50 ساله) را از زیر خروارها خاک خارج کرده و هر دو نفر را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.
گفتنی است؛ متأسفانه با تأیید کادر پزشکی اورژانس مشخص شد هر دو کارگر بر اثر شدت جراحات وارده در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده اند.
مرگ یک کارگرساختمانی حین کار در اراک بدنبال سقوط!
بعد از ظهرروزگذشته(28خرداد)، یک کارگر ساختمانی در اراک حین کار از طبقه سوم ساختمان نیمه کاره سقوط کرد وجان خودرا از دست داد.
سرهنگ خلجی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: مردی حدودا ۵۰ ساله در حین کار در ساختمانی نیمه کاره در یکی از محله های شهر اراک از طبقه سوم ساختمان سقوط کرد و جان خود را از دست داد .
سرهنگ خلجی افزود:این حادثه بعد از ظهر روز گذشته رخ داد و جسد این فرد با هماهنگی دستگاه قضایی برای بررسی به پزشکی قانونی منتقل شد.
کشته وزخمی شدن 5نفر از کارکنان بیمارستان هرمزگان در حین ماموریت براثرتصادف
رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی از کشته وزخمی شدن 5نفر از کارکنان بیمارستان هرمزگان در حین ماموریت براثرتصادف،خبرداد.
رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نام پزشک جوان جان باخته این حادثه را نبیل بهروزی و 27ساله اعلام کرد.
فاطمه نوروزیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاری افزود: این پزشک جوان با یک دستگاه خودرو 'موسو' به همراه چهار همکار دیگر، از مرکز چاه بنارد عازم یکی از روستاها برای سرکشی به مادران باردار و دیگر بیماران بودند که در اثر واژگونی خودرو در یکی از آبنماهای مسیر، جان باخت.
وی ادامه داد: این پزشک جوان حدود هشت ماه قبل فارغ التحصیل شده بود و به عنوان پزشک طرح بیمه روستایی، با دانشگاه علوم پزشکی همکاری می کرد.
به گفته نوروزیان، چهارسرنشین دیگر خودرو شامل ماما، کاردان بهداشت خانواده ، بهورز و راننده در این حادثه مجروح و به مراکز درمانی منتقل شده اند که حال دو نفر از آنان مساعد نبوده و نیازمند اقدامات درمانی کامل تر هستند.
بیست ونهم خردادماه1396
akhbarkargari2468@gmail.com

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Wed, 21 Jun 2017 04:23:12 +0000
شهلا دانشفر: طرح کارورزی اشتغال جوانان ، طرح بردگی نیروی بیکار جوانان http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64916:2017-06-21-04-22-50&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64916:2017-06-21-04-22-50&Itemid=645

طرح “کاج” (کارانه اشتغال جوانان) طرح بیگاری کشیدن از نیروی جوانان بیکار است. سایت خبری دولتی ایلنا طی خبری در ١٢ اردیبهشت تحت عنوان "خبر خوش برای جویندگان کار" آغاز اجرای این طرح را خبر داد. این طرح گام دیگری در جهت ارزان سازی نیروی کار برای کارفرمایان و به قول خودشان هدفش ایجاد مشوقه برای سرمایه گذاری صاحبان سرمایه است. بنا بر این طرح یکسوم دستمزد "کارورزان" و بیمه حوادث آنان برای مدت یکسال توسط دولت پرداخت میشود و مابقی آنرا کارفرما میپردازد. اینکه سابقه طرح "کارورزی" چیست ، چه هدفی را دنبال میکند و پاسخ ما کارگران چیست، موضوعیست که مختصرا به آن اشاره میکنم.
مختصری از سابقه طرح کارورزی
طرح کاج، طرح جدیدی در حکومت اسلامی نیست. در پنجمین جلسه شورای عالی اشتغال دولت احمدی نژآد نیز، دستورالعملی تحت عنوان” طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی” به تصویب رسیده بود که به موجب آن حداکثر ٥٠ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار به عنوان کمک هزینه کارورزی مجری طرح برای پرداخت به کارورزان به واحدهای پذیرنده پرداخت می‌شد. همچنین تمامی واحدهای پذیرنده موظف به انعقاد قرارداد با کارورز بودند و کلیه کارورزان طی دوره کارورزی توسط وزارت کار تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گرفتند.
سپس با روی کارآمدن دولت روحانی این طرح در آذر ٩٣ به تصویب  شورای اشتغال رسید و  در سال گذشته علی ربیعی وزیر کار از تدوین دستورالعمل طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی خبر داد و این طرح دوباره روی میز قرار گرفت.
بدین ترتیب این طرح بطور خزنده جلو کشیده شد. دلیلش نیز به روشنی اینست که در برابر فضای اعتراضی جامعه از انعکاس یکباره این تعرض آشکار به زندگی و معیشت کارگران و کل جامعه هراس دارند. برای مثال در تبصره ٣٣ پیش‌نویس برنامه ششم، از اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی گروه‌های سنی زیر ٢٩ سال برای مدت دو سال با ٧٥ درصد حداقل حقوق و خارج از شمول قوانین کار و تامین اجتماعی بحث بود و هدف آن نیز کاهش هزینه نیروی کار بینگاههای اقتصادی قید شده بود.
بدنبال انتشار این پیش نویس بحث های اعتراضی بسیاری به راه افتاد. زیر فشار این اعتراضات تبصره را حذف کردند، اما بند ٥ ماده ١٥ لایحه برنامه ششم که با هدف قرار دادن نیروی کار جوان ارزان در اختیار کارفرمایان و سرمایه گذاران بخش خصوصی باقی ماند. بر طبق این بند کارفرمایانی که طی برنامه ششم توسعه نسبت به جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدارک حداقل کارشناسی به صورت کارورزی اقدام نمایند، ازپرداخت سهم کارفرما و بیمه بیکاری برای مدت ٢سال از تاریخ شروع کار معاف می شوند. و آئین نامه اجرایی آنهم به پیشنهاد سازمان و وزارت کار به تصویب هیئت وزیران رسید.
بدین ترتیب دولت روحانی یکی دیگر از طرحهای ناتمام  دولت احمدی نزاد را دوباره روی میز گذاشت، بدون آنکه مفادش کاملا رو شده باشد. و هر روز بصورت قطره چکانی گوشه ای از طرح تعرضی خود را برملا میکنند، تا اوضاع را تحت کنترل داشته باشند. از جمله در ٢٠ اردیبهشت ٩٦ خبر از این داده شد که "کارورز" تحت پوشش بیمه حوادث بیمه تامین اجتماعی نخواهد بود، بلکه تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرد و دستمزد وی نیز تحت عنوان "کمک هزینه" مبلغی در حدود ٤٠٠ هزار تومان است كه ٧٠ درصد این مبلغ توسط واحد پذیرنده و ٣٠ درصد باقیمانده توسط دستگاه مجری پرداخت میشود. تازه پرداخت همین چندرغاز نیز که یک سوم حداقل دستمزد تعیین شده چند بار زیر خط فقر شورایعالی کار است، با کنترل ساعت کار طی شده "کارورز" اجرایی خواهد شد و پرداخت سهم دستگاه مجری و واحدپذیرنده مربوط به آخرین ماه دوره كارورزی منوط به ارائه گواهی نامه قبولی كارورز در آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه ای به دستگاه مجری می باشد. هدف اجرای این طرح نیز بنا بر دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی ٢٣ ساله تا ٣٢ ساله (با احتساب ٢سال خدمت سربازی) در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی قید شده است.
بعدا هم در سوم خرداد ماه، علاءالدین ازوجی مشاور وزیر و مدیرکل سیاستگذاری وتوسعه اشتغال وزارت کار درباره حقوق "کارورزان"، دستمزد این افراد را به رقمی پایین تر رساند و مبلغش را به میزان یک سوم حداقل حقوق مصوب سال ٩٦ از سوی دولت یعنی  حدود ٣١٠ هزار تومان برای هر اعلام کرد. او همچنین دوره کارورزی را حداقل ٤ ماه و حداکثر ٦ ماه برای هر "کارورز" عنوان کرد که در صورت جذب آنان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا ٢ سال ١٠٠ درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد. در نتیجه کارفرمایان تا ٢ سال از پرداخت حق بیمه در قبال کارورزان معاف میشوند.
و خلاصه کلام اینکه دوره کارورزی که قبلا سه ماه بود به سه سال افزایش یافت و به  کارفرمایان اجازه داده شد که فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی ارشد را برای مدت سه سال با یکسوم حداقل دستمزد چند بار زیر خط فقر و بدون هیچگونه بیمه و تامینات اجتماعی و سابقه کاری به بیگاری بکشند. و این درحالیست که در دو سالی که قرار است دولت بیمه "کارورز" را بدهد، با او (با مدرک لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا) حتی قرارداد موقت هم بسته نمیشود. بعد از این دو سال نیز کارگری که به عنوان "کارورز" پذیرفته شده بود، کارفرما می تواند در صورت صلاحدیدش به آسانی اخراجش کند و هیچگونه تعهدی هم در قبالش نداشته باشد. ضمن اینکه اگر کوچکترین اعتراضی به این شرایط کاری برده وار داشته باشد، به راحتی از کار اخراج میشود.
 در آمارهایشان از سونامی بیکاری جوانان میگویند. از اینکه هر سالانه حدود ٨٠٠ هزار نفر فارغ‌التحصیل وارد بازار کار می‌شوند و اینکه نزدیک به نیمی از فارغ التحصیلان دانشگاهها بیکار هستند خبر میدهند، اما به جای ایجاد شرایط اشتغال این نیروی جوان به کار و یا برخورداری جمعیت میلیونی بیکار از بیمه بیکاری و بیمه های اجتماعی دیگر چون درمان رایگان، تحصیل رایگان و تسهیلات لازم برای تامین مسکن، بیشرمانه از "خبرخوش اجرای"طرح کارورزی اشتغال جوانان" گزارش میدهند. طرحی که در بهترین حالت  اشتغال سالانه ١٥٠ هزار فارغ التحصیل بیکار را هدف خود قرار داده است. و این چیزی جز طرح به بیگاری کشیدن نیروی جوان آماده به کار و گرفتن چماق بیکاری و بی تامینی بر روی سر کل جامعه نیست. هدفشان نیز همانطور که همیشه اعلام کرده اند، ارزان سازی نیروی کار است. تا بلکه گشایشی برای جلب سرمایه های خصوصی و دادن تکانی به اقتصاد به گل نشسته شان است. طرحی که تا همین حالا اعتراضات بسیاری را دامن زده است و خود یک موضوع مهم نزاع و کشاکش در درون حکومت است. بطوریکه حتی تشکل های دست ساز حکومتی نظیر  کانون عالی شوراهای نیز نسبت به عواقب اجتماعی آن هشدار داده اند.
جنبش علیه بیکاری با شعار یا کار، یا بیمه بیکاری
کارگران به طرح بیگاری "کارورزی " تن نمیدهند و نباید به این بردگی تن داد. جنبش علیه بیکاری با خواست یا کار یا بیمه بیکاری، جنبشی که بیشترین زمینه اجتماعی را دارد و پاسخ ما کارگران به تعرضات حکومت، جلو آمدن با خواستهای اعتراضی مان است.
بیکاری یک درد اجتماعی است و زندگی و معیشت بخش عظیمی از جامعه را به تباهی کشیده است.  به این معضل باید به عنوان یک درد فراگیر اجتماعی نگاه کرد و در تقابل با آن که آمارش در ایران میلیونی است، باید جنبشی با همین ابعاد به راه انداخت. و به عبارت روشنتر پاسخ بیکاری میلیونی در جامعه و افزایش هر روزه شمار آن، جنبشی سراسری علیه بیکاری است. جنبشی که همه بیکاران و خانواده هایشان، کارگرانی که از کار بیکار میشوند و خانواده هایشان را در بر بگیرد و برای آن کل جامعه را بسیج کرد.
واقعیت اینست که امروز ما با جامعه ای روبروییم که جنبش های اجتماعی در اشکال مختلف دارند سازمان می یابند و جلو می آیند. در متن این شرایط زمینه برای سازماندهی جنبشی اجتماعی علیه بیکاری بیش از بیش فراهم است.
این جنبشی است که بطور واقعی جوانان و خصوصا زنان جوان نیروی اصلی اش را تشکیل میدهند. صف مبارزه آنرا باید سازمان داد و حول خواستهای مشترکی متحد کرد.
با کارزاری سراسری علیه بیکاری و با خواست بیمه بیکاری برای همه کسانیکه که کار ندارند و آماده به کارند، و حق داشتن کار و یک زندگی انسانی، صف میلیونی نیروی خود را علیه بیکاری سازمان دهیم.
یک گام مهم در کارزارعلیه بیکاری، متشکل شدن حول خواستهایی روشن و سراسری است. بیمه بیکاری مکفی و امروز در گام اول رقمی بالای خط فقر، یعنی بالای ٤٠٠ هزار تومان، حق همه افراد آماده به کار بالای ١٨ سال اعم از زن و مرد است و تا زمانیکه این افراد بیکارند و اشتغالی پیدا نکرده اند، برخورداری از بیمه های اجتماعی چون درمان رایگان، تحصیل رایگان و تسهیلات لازم برای تامین مسکن به حق مسلم مردم، خواستهای مهمی است که میتوان حول آن گفتمان به راه انداخت و نیرو گرد آورد.
جنبش علیه بیکاری ظرفیت بسیج بیشترین نیروی اجتماعی را دارد، با ابتکارات مختلف این نیرو را گرد آوریم و متشکل کنیم. با تشکیل ان جی او ها و کانونهایی اعتراضی میتوان نیروی عظیم معترض اجتماعی علیه بیکاری را سازمان داده و به حرکت درآورد. میتوان در مدیای اجتماعی و از جمله تشکیل گروههای اعتراضی ویژه  علیه بیکاری در گروههای تلگرام و به راه انداختن گفتمان بر سر این موضوع و خواستهای فوری خود نیرو جمع کرد و اعتراض سازمان داد. میتوان طومار های اعتراضی علیه بیکاری به راه انداخت که شعار آن یا کار یا بیمه بیکاری باشد و در این طومار ها اولتیماتوم داد و خواستار پاسخگویی شد. میتوان این طومار ها را در تمام محلات و در گروههای تلگرام و در همه جا به امضا گذاشت و حول آن نیروی خود را گرد آورد و اعتراض شکل داد.
میتوان در هر شهر با تبلیغات وسیع حول این مساله زمینه را برای حمایت اجتماعی از تجمعات اعتراضی علیه بیکاری فراهم نمود. بر پایی چنین اعتراضاتی در فضای پر جنب و جوش اعتراضی کارگری و کل جامعه ممکن و عملی است. همانطور که کارگران تجمع میکنند و دستمزدهای پرداخت نشده خود را طلب میکنند، همانطور که کارگران جمع میشوند و با امضای طومارهای اعتراضی صدای اعتراض خود را علیه دستمزدهای چند بار زیر خط فقر بلند میکنند، کارزار علیه امنیتی کردن مبارزات به راه می افتد، اعتراض علیه بیکاری و تاکید بر دو خواست کار یا بیمه بیکاری، اعتراضی برحق است و میتوان کارگران را حول آن گرد آورد. این دست جوانان چپ و رادیکال را میبوسد که پرچمدار چنین مبارزه ای باشند و آنرا تدارک ببینند. باید دست بکار شویم.

شهلا دانشفر
کارگران در هفته ای که گذشت
 کارگران در اعتراض علیه  مماشات سازمان جهانی کار
یک اتفاق قابل توجه در هفته گذشته، برگزاری صد و ششمین اجلاس سازمان جهانی کار بود. سازمان جهانی کار در این اجلاس بعنوان یکی از زیر مجموعه های سازمان ملل و در ادامه سیاست های آن  در مماشات با جمهوری اسلامی سنگ تمام گذاشت و بیش از بیش ماهیت سرمایه دارانه این نهاد را که محل بحث و تصمیم گیری در مورد مقاوله نامه های جهانی کار است، مقابل چشم جهانیان قرار داد. در این اجلاس از یکسو سازمان جهانی کار و دست اندر کارانش را در کنار دولتهایی چون حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی را دیدیم که علیرغم زیر پا گذاشته شدن پایه ای ترین حقوق کارگران و انسانها در ایران و نقض حتی همان مقاوله نامه های خود این سازمان که ایران به عنوان عضوی از آن موظف به اجرایش است، جمهوری اسلامی را برای سومین دور به عنوان عضوی از هیات مدیره خود برگزید و علی ربیعی وزیر کار دولت روحانی و از چهره های منفور حکومت بعنوان رئیس اجلاس وزرای کار آسیا و اقیانوسیه شد. در همین راستا ممانعت از سفر رضا شهابی و داود رضوی به ژنو که از طرف کلکتیو ٥ تشکل بزرگ فرانسه به ژنو، تحت عنوان ممنوع الخروج، نمونه دیگری از مماشات سازمان جهانی کار  و سکوت آن در برابر سرکوبگری های حکومت اسلامی  است.
اما در مقابل این مماشات ها، صحنه دیگر، صحنه پرشور اعتراض علیه جمهوری اسلامی و همبستگی با کارگران در ایران در مقابل محل اجلاس این سازمان بورژوایی و بوروکراتیک است. صحنه هایی از تظاهرات مخالفین حکومت اسلامی با شعارهای اعتراضی  و بلند شدن بنرهایی با خواست اخراج سازمان جهانی کار از این سازمان که بطور واقعی تجلی قدرت مبارزات کارگران در ایران است. صحنه هایی  که  بیش از هر چیز نشانگر قدرت ما در تحقق سیاست به انزوا کشاندن رژیم اسلامی در سطح جهانی و بطور مشخص اخراج از سازمان جهانی کار است.
از جمله روز ١٣ ژوئن به فراخوان «کلکتیو» ٥ سندیکای بزرگ فرانسه ث.ژ.ت (CGT)، ث.اف.د. (CFDT)، اف.اس.او (FSU)، اونسا (UNSA) و سولیدر  در حمایت از کارگران ایران مقابل دفتر اروپایی سازمان ملل تظاهراتی بر پا شد. در این روز ١٩ تشکل و نهاد مدافع جنبش کارگری در ایران از این فراخوان حمایت کردند و نمایندگان آنها و فعالین اجتماعی دیگری برای شرکت در این تظاهرات به ژنو رفته بودند. جلیل جلیلی نیز از سوی کمپین برای آزادی کارگران زندانی از سخنرانان آن بود. محور مشترک سخنرانی های متعدد از سوی نهادهای شرکت کننده همبستگی با کارگران ایران و نقض حقوق پایه ای از سوی جمهوری اسلامی بود. جمعی از جوانان الجزایری و فعالین چند گروه اتحادیه ای از کشور ترکیه نیز حمایت خود را از کارگران ایران در این میتینگ اعتراضی اعلام داشتند. جلیل جلیلی در سخنانش بر اینکه جای حکومت زندان و شلاق در آی ال او نیست و باید از این سازمان اخراج شود و لغو احکام امنیتی صادر شده برای فعالین کارگری، معلمان و مردم معترض تاکید داشت. در تظاهرات این روز جمعی از جوانان الجزایری و فعالین چند گروه اتحادیه ای از کشور ترکیه نیز حمایت خود را از کارگران ایران اعلام کردند.
«فیلیپ ریو» مسئول بخش بین‌المللی CFDT یکی از سندیکاهای کارگری فرانسه و هماهنگ کننده تظاهرات ١٣ ژوئن در ژنو در رابطه با این تظاهرات به رادیو زمانه میگوید: "دولت ایران فعالانه در کنفراس سازمان جهانی کار شرکت می‌کند در حالی که به کنوانسیون‌های اساسی این سازمان احترام نمی‌گذارد و حق کارگران ایران برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری را به رسمیت نمی‌شناسد. ما اینجا مقابل مقر سازمان جهانی کار تظاهرات می‌کنیم تا به ILO بگوئیم به این امر معترضیم". در ادامه این سخنان او میگوید: "به فشارها ادامه می‌دهیم تا رژیم ایران به خواست کارگران ایران بویژه حق تشکل احترام بگذارد".
یک اقدام نمادین کلکتیو ٥ اتحادیه کارگران فرانسه دعوت رضا شهابی، داود رضوی و حسن سعیدی از سندیکای واحد به عنوان نمایندگان مستقل کارگران به اجلاس جهانی بود  که با ممانعت از خروج آنان توسط نیروی انتظامی روبرو شد. اما  نیروی انتظامی در فرودگاه تحت عنوان ممنوع الخروج، مانع سفر رضا شهابی و داود رضوی بخاطر مبارزاتشان تحت اتهامات امنیتی احکام زندان داشته و تحت پیگرد هستند، شد. اما حسن سعیدی در ١٢ ژوئن عازم ژنو شد.
قبل از تظاهرات روز ١٣ ژوئن، روز نهم ژوئن نیز تظاهرات مشابهی از سوی نهادهای کارگری و نیروهای مختلف مخالف جمهوری اسلامی در محل میدان ملل این سازمان در اعتراض به حضور جمهوری اسلامی در این اجلاس برگزار شد و در آن هیاتی از سوی حزب کمونیست کارگری ایران و کمپین برای آزادی کارگران زندانی مرکب از نسرین رمضانعلی، ناصر کشکولی، لیلا شعبانی و آسو عبدی نژاد نیز شرکت کردند. سخنرانی های پرشور این روز، سخنرانی نسرین رمضانعلی با پلاکارد بزرگی که بر روی آن نوشته شده بود جای رژیم شلاق و زندان و اعدام در آی ال او نیست، پیام کارگران و مردم ایران را به گوش جهانیان رساند. ضمن اینکه روز ٥ ژوئن، روز اول اجلاس سالانه سازمان جهانی کار اطلاعیه های کمپین برای آزادی کارگران زندانی با سرتیتر جمهوری اسلامی باید از سازمان جهانی کار اخراج شود و با خواست آزادی فوری اسماعیل عبدی و همه زندانیان سیاسی همراه با پوستر از کارگران و معلمانی که تحت اتهامات امنیتی یا در زندانند و یا احکام زندان دارند پخش شد.
جالب اینجاست، در حالیکه طی هفته گذشته شاهد تجمعات پی در پی مخالفین حکومت اسلامی علیه حضور جمهوری اسلامی در اجلاس سازمان جهانی کار و نقض حقوق پایه ای کارگران در ایران و سرکوبگری های رژیم در مقابل اجلاس بودیم. در حالیکه شاهد همبستگی پرشور رهبران سندیکاهای کارگری در فرانسه و اقدام مشترک آنها به برگزاری میتینگ های ایستاده علیه جمهوری اسلامی بودیم، سید حسن هفده تن مدیر کل دفتر امور بین المللی وزارت کار با وقاحت تمام خوشحالی خود را از اینکه در صدو ششمین اجلاس بین المللی کار هیچ موضوع جدیدی علیه ایران در دستور کار ILO قرار نگرفته، اعلام میکند.
آنچه در جریان صدو ششمین اجلاس سازمان جهانی کار گذشت، بار دیگر بر این نکته مهم تاکید گذاشت که باید با جلب حمایت وسیع بین المللی این سازمان را زیر بیشترین فشار ها قرار داد تا به مماشاتش با رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی خاتمه دهد. جمهوری اسلامی باید از سازمان جهانی کار اخراج شود.
گزارشی از یک جنایت
فاجعه معدن زمستان یورت فراموش نمیشود. در نتیجه این فاجعه انسانی و انفجاری که در سوم اردیبهشت روی داد، ٤٣ کارگر جانباختند و دهها نفر صدمه و آسیب دیدند. اتفاقی که به موجی از اعتراض در میان کارگران این معدن و خانواه های جانباختگان معدن و در سطح سراسری تبدیل شد. کارگران، خانواده های کارگران جانباخته همه و همه با سخنان و گفته هایشان انگشت اتهام خود را مستقمیا بسوی حکومت اسلامی و صاحبان سرمایه به عنوان مسببن اصلی این جنایت نشانه رفتند.
فشار این اعتراضات بدانجا کشیده شده که در نزاعهای درون حکومت نیز انعکاس یافته است. از جمله دیدیم که روحانی در بحبوحه مضحکه انتخاباتشان به این معدن رفت و با خشم و نفرت و اعتراض کارگران روبرو شد. در مقابل اصولگرایان حکومتی  نیز کوشیدند این فاجعه را به موضوعی تبلیغی علیه دولت روحانی تبدیل کنند. بعد هم موضوع برای بررسی و تحقیق به مجلس رفت. در ادامه این ماجراها اتفاقی که در هفته گذشته افتاده است، انتشار گزارش کمیته "حقیقت یاب" مجلس اسلامی (متشکل از معاونت معدنی و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل HSEE وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس مرکز تحقیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس نظام مهندسی معدن، مدیر کل نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی، یک نفر از اعضاء کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، نماینده مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، دو نفر از اساتید خبره دانشگاهی در رشته زغال سنگ، نمایندگان بهره‌بردار و سرمایه‌گذار و همچنین سرتیم عملیات امداد و نجات) و بررسی های هیات اعزامی آنها به این معدن است.
گزارش "کمیته حقیقت یاب" مجلس اسلامی از عدم کفایت تهویه طبیعی موجود سخن میگوید، از فقدان سیستم تهویه مکانیزه در این معدن و انجام آن بصورت طبیعی میگوید، از نامعلوم بودن  تعداد دستگاه خودنجات‌های موجود در معدن میگوید، از استفاده گاز سنج های قدیمی در معدن و ناکارایی آنها سخن میگوید، از اینکه هواساز موجود در معدن که در دهانه تونل نصب شده بود و اینکه لودر مخصوص تونل در معدن موجود نبوده و پس از حادثه به محل آورده شده است، میگوید. از ضد و نقیض بودن گزارشات بازرسی های محیط کار به لحاظ ایمنی که به طور واقعی از رشوه گیری و رد کردن گزارشات دروغین حکایت دارد، سخن میگوید. و همین حد از گزارش که آنهم زیر فشار جنبش اعتراضی در جامعه صورت گرفته است، به راستی گزارشی از یک جنایت است. اما در این گزارش حرفی از مسببن اصلی این جنایت زده نمیشود. دلیلش نیز اینست که مسبب این جنایت علاوه بر صاحبان و سرمایه داران مفتخور معدن، حکومتی است که قانون اساسی و قانون کارضد کارگری شان است که دست کارفرماها را به تبدیل محیط های کار به چنین جهنمی تماما بازگذاشته است. مسبب حکومتی است که در آن کارگران از پایه ای ترین خود چون حق تشکل، حق اعتصاب، حق تجمع و اعتراض کردن محرومند، تا برای حق و حقوقشان بجنگند. مسبب حکومتی است که سیستم قضایی آن با شکایت کارفرمایان مفتخور کارگران معترض را تحت عنوان اخلال در نظم و امنیت ملی به دادگاه و زندان می کشد و به اخراج و شلاق محکوم میکند. مسبب حکومتی است که میلیاردها پول صرف مسجد و امامزاده ها و آیت الله ها و تروریسم اسلامی در منطقه میکند و تحت حاکمیتش اقلیت یک درصدی مفتخور از حقوق های نجومی برخوردارند و دستمزد کارگر چند بار زیر خط فقر است. مسبب حکومتی است که مجلس آن جای تصویب قوانین ضد کارگری و ضد انسانی است. در چنین سیستمی است که محیط های کار به قتل گاه کارگران تبدیل میشود و از کارگران قربانی میگیرد. فاجعه زمستان یورت سندی است برای کیفرخواست از کل توحش سرمایه داری حاکم. و این نکته ایست که گزارش کمیته "حقیقت یاب مجلس" بخوبی از آن مطلع است و با گزارشی سرهم بندی شده تحت عنوان اینکه میزان قصور کارفرما، پیمانکار، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قابل بررسی و امری فنی است که منوط به نظریه کارشناسان رسمی دادگستری و بررسی دقیق قضایی است، میکوشد روی جنایتی که در چنین ابعادی به وقوع پیوسته سرپوش بگذارد و موضوع را تمام شده اعلام کند.

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Wed, 21 Jun 2017 04:22:03 +0000
معدن طلای آق‌دره؛ از شلاق و خودکشی کارگران تا ضرب‌وشتم خانواده‌ها http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64900:2017-06-18-21-11-05&Itemid=645 http://iran-tribune.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=64900:2017-06-18-21-11-05&Itemid=645

تجمع روستائیان آق دره که متقاضی کار در معدن طلای مجاور محل زندگی‌شان بودند، پس از ۲۰ روز در پی دخالت نیروی انتظامی و درگیری با معترضان پایان یافت.

در پی درگیری نیروی انتظامی با معترضان، شماری از زنان و کودکان آق دره تکاب مجروح شدند

در این حادثه که پنجشنبه ۲۵ خرداد رخ داد شماری از محلی‌هایی که دست به تجمع زده بودند مصدوم شدند.

آژانس خبری موکریان به نقل از یکی از روستائیان که نخواسته نامش فاش شود نوشت: «این معدن در مراتع روستاهای ما واقع شدە است. بیشتر کارگران شاغل در این معدن غیر بومی هستند. فقط چند نفر از اهالی روستاهای ما در این معدن کار می‌کنند آن هم با قراردادهای فصلی. ما به نشانه اعتراض به بیکاری شدید، از بین رفتن مراتع‌مان و قراردادهای فصلی، دست به تحصن زدیم. اعتراض ما مسالمت‌آمیز و خواسته‌هایمان برحق است.»

با وجود این رسانه‌های دولتی از جمله خبرگزاری کار ایران(ایلنا) در روایتی متفاوت از این حادثه گزارش دادند که تجمع دائمی معترضان منجر شده بود تا این واحد معدنی برای انجام وظایف خود با مشکل مواجه شود و فعالیت‌های آن به حالت نیمه تعطیل دربیاید.

ایلنا در این گزارش اشاره‌ای به نقش نیروی انتظامی در مصدومیت معترضان نکرد و نوشت: «از قرار معلوم ماجرای این درگیری که با مداخله عوامل انتظامی خاتمه یافته است».

نماینده مهاباد: نیروی انتظامی زنان و کودکان را مجروح کرد

این درحالی است که جلال محمودزاده، نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری تأیید کرد که نیروی انتظامی مردم «بی‌پناه» روستای آق دره را که برای به‌کارگیری جوانان بیکار خود تحصنی مسالت‌آمیز انجام داده بودند را مورد ضرب و شتم قرار داده.

اغلب متقاضیان کار در این معدن شهروندان چهار روستای انگورد، آق‌دره اولیا، وسط و سفلی هستند.

کارگران این معدن طلا به صورت فصلی به کار گرفته می‌شوند. بنابر گزارش ایلنا «عمده عملیات استخراج از معدن طلای آق‌دره هر سال بهار به صورت فصلی آغاز و تا حوالی زمستان ادامه دارد و در نتیجه قرارداد این کارگران نیز موقتی است».

به گفته نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی، «این حرکت نیروی انتظامی باعث مجروح شدن جمعی از اهالی، زنان و کودکان آق دره تکاب شده».

اکنون انتشار عکس‌ و فیلم‌‌ از روستاییان جوینده کار و خانواده‌هایشان که در این تجمع اعتراضی آسیب‌دیده‌اند با واکنش گسترده افکار عمومی مواجه شده.

این نخستین بار نیست که معدن طلای آق دره با کارگران درگیر می‌شود.

از شلاق تا خودکشی

شرکت پویا زرکان به عنوان پیمانکار معدن طلای آق دره دی ماه سال ۹۳، ۳۵۰ کارگر فصلی این معدن را اخراج کرد. این کارگران در اعتراض به این اقدام کارفرما در محوطه معدن تحصن کردند که به درگیری با نگهبانان انجامید. به دنبال این اعتراض دستگاه قضایی با شکایت کارفرمابه اتهام «ایجاد اغتشاش» علیه ۱۷ نفر از کارگران اعلام جرم کرد.

به دنبال این درگیری‌ها، کارگران این واحد معدنی به اتهام «ممانعت و بازداشتن مردم از انجام کسب و کار با ایجاد هیاهو و جنجال»، «توهین به نگهبان شرکت»، «تخریب لباس و توقیف غیر قانونی نگهبان» و «تخریب عمدی تابلوی شرکت» محاکمه و محکوم شدند. •گزارش میدانی از کارگران روستایی در تکاب رد تازیانه روی گرده «آق‌دره»

بعدتر اجرای حکم شلاق کارگران این معدن طلا با واکنش‌گسترده شبکه‌‌‌های اجتماعی مواجه شده بود.

علاوه بر این اخراج کارگران معدن طلای آق دره در چند سال گذشته، با اقدام به خودکشی سه کارگر همراه بود. مقام‌های محلی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به خودکشی این سه کارگر را تکذیب کردند اما خبرگزاری کار ایران با یکی از کارگرانی که اقدام به خودکشی کرده بود گفت‌وگو کرد.

https://www.radiozamaneh.com/345825

]]>
srgergehrh56ku@sfthrthrth.com (Salah) جنبش کارگرى Sun, 18 Jun 2017 21:03:17 +0000