.
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 23 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

شنبه, 21 دی 1398 ساعت 20:39

حزب کمونیست کارگری ایران: غلط کردید اشتباه کردید!

پس از سه روز وقاحت و دروغ و ریاکاری و تلاش ارگان ها و فرماندهان و مقامات مختلف جمهوری اسلامی برای کتمان جنایت عظیمی که مرتکب شده بودند امروز با بی آبرویی تمام و پس از اینکه کشورهای مختلف مدارک غیر قابل انکاری را در رسانه هایشان نشان دادند، اعلام کردند که مسئول کشتار ۱۷۶ مسافر بیگناه هواپیمای اکرایینی خودشان بوده اند. سه روز تمام دم و دستگاه دروغ پراکنی حکومت اسلام از صدا و سیما تا تریبون های نماز جمعه و آیت الله ها و مساجد و سایتها و روزنامه هایشان را بکار انداختند و گفتند هیچ موشکی موقع سقوط هواپیما شلیک نشده است. گفتند دشمنان علیه حکومت جنگ روانی راه انداخته اند. حتی رسانه های فارسی خارج کشور را تهدید کردند که شریک این جنگ روانی نشوند. اما بالاخره مجبور شدند که با سرافکندگی و بی آبرویی هرچه بیشتر به جنایتشان اعتراف کنند.

اکنون تمام حکومت از خامنه ای تا روحانی، از فرماندهان سپاه تا آیت الله ها و مقامات ریز و درشت حکومت بخاطر این رسوایی در کتمان جنایت هولناکی که مرتکب شده اند، و در برابر خشم و نفرتی که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان متوجه حکومت منحوس اسلامی شده است، ماتم گرفته اند. شکست پشت شکست و رسوایی پشت رسوایی و حقارت پشت حقارت. میگویند سه روز مشغول تحقیق بوده اند. دروغ میگویند سه روز مشغول تلاش برای لاپوشانی بوده اند. اکنون مردم شریف دنیا بیشتر و بیشتر پی میبرند که دولت های آنها نیز برای حفظ رابطه با جمهوری اسلامی چشم و گوش آنها را بسته بودند که نفهمند مردم ایران با چه وحوش کثیفی سر و کار دارند.

اکنون صداهایی از درون حکومت میگویند مسئولین این فاجعه باید استعفا دهند. میخواهند یکی دو پاسدار و یا یکی دو مقام را قربانی کنند و گریبان خود را خلاص نمایند. اما از نظر مردم مسئول اصلی قبل از هرکس شخص خامنه ای و بقیه سران بالای این حکومتند. مگر خامنه ای و سپاه پاسداران و همه مقامات و آیت الله ها و ارگان های مختلف حکومت مسئول چهل سال جنایت، اعدام، سرکوب، فساد و دزدی و فقر و محرومیت مردم نیستند!

جامعه ایران یکپارچه در خشم و نفرت از کل حکومت، کل دم و دستگاه سراپا جنایت و فساد و ریا فرورفته است و این خشم و نفرت بسرعت به اعتراضات توفنده سراسری و اعتصاب و هجوم مردم برای ساقط کردن حکومت منفور اسلامی تبدیل میشود. تجمعات اعتراضی در تهران شروع شده است. در مقابل چندین دانشگاه مردم شعار میدهند:‌ مرگ بر دیکتاتور، کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل را ستاش کنیم، فرمانده کل قوا استعفا استعفا، سپاهی حیا کن مملکتو رها کن و بر بنر بزرگی نوشته اند غلط کردید اشتباه کردید. ما بارها گفته ایم که حکومت از بحران لاعلاجی که گریبانش را گرفته است جان سالم بدر نخواهد برد و اتفاقات یک هفته اخیر ضعف و بحران و بن بست حکومت را بارها عمیق تر کرد. حکومت اسلامی بدلیل چهل سال جنایت بی وقفه باید برود و خامنه ای و روحانی و فرماندهان سپاه و سایر جنایتکاران حاکم و گوبلزهای حکومت باید در دادگاههای علنی به محاکمه کشیده شوند.

سرنگون باد حکومت سراپا جنایت اسلامی

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۱ دی ۱۳۹۸، ۱۱ ژانویه ۲۰۲۰

 

جمهوری اسلامی حکومت مرگ و تباهی است

کشته شدن دلخراش ۱۷۶ مسافر هواپیمای اکراینی در تهران در بامداد روز ۱۸ دیماه نه تنها جامعه ایران که جامعه بشری را تکان داده است. کارشناسان چندین کشور جهان با اطمینان اعلام کرده اند که جمهوری اسلامی به این هواپیما شلیک کرده و عامل این تراژدی عظیم انسانی است. هنوز خون بیش از هزار نفر از مردم معترض در آبان ماه خشک نشده که جمهوری اسلامی بار دیگر مردم را داغدار کرد. از صمیم قلب به خانواده ها و دوستان جانباختگان تسلیت میگوییم و خود را در غم آنها شریک میدانیم.

مقامات حکومت ابتدا اعلام کردند که به کارخانه آمریکایی سازنده هواپیما، اجازه شرکت در فرایند بررسی این سانحه را نخواهند داد اما بسرعت تحت فشارهای بین المللی عقب نشینی کردند. در حالیکه همه جا انگشت اتهام به طرف جمهوری اسلامی دراز شده است، حسام الدین آشنا مشاور حسن روحانی گزارشات مربوط به سقوط این هواپیما را جنگ روانی خواند و به کارگزاران ایرانی تبار! رسانه های فارسی زبان هشدار داد که از مشارکت در این جنگ روانی خودداری کنند. هشداری که بلافاصله به موجی از تمسخر و تحقیر علیه جمهوری اسلامی در مدیای اجتماعی تبدیل شد.

جمهوری اسلامی تمام توان خود را بکار انداخت تا با کشاندن مزدورانش به مراسم های دفن سردار جنایتکارش، قدرت پوشالی خود را به رخ مردم بکشد و علیه مردمی که در آبان ماه در سراسر کشور برای سرنگونی آن به میدان آمده بودند، رجزخوانی کند. اما اتفاقات دو روز گذشته، از تبلیغات کر کننده مقامات حکومت حول انتقام سخت علیه آمریکا و کمدی موشکباران پایگاههای آمریکایی در عراق تا کشته شدن ۵۹ نفر از کسانی که در نمایش دفن سلیمانی در کرمان شرکت کرده بودند و جانباختن ۱۷۶ مسافر بیگناه این هواپیما، بار دیگر هم استیصال و درماندگی حکومت را نشان داد و هم بی مسئولیتی و رسوایی و بی آبرویی آنرا.

این رویدادها با سرعتی بیش از انتظار اوج بن بست ها و ضعف و زبونی و شکنندگی حکومت و پوچی قدرت نمایی اش را به مردم نشان داد، رجزخوانی خامنه ای و روحانی و فرماندهان سپاه را در عرض ۴۸ ساعت نقش بر آب کرد و خامنه ای و سایر مقامات را که در داغ فرمانده منفورشان اشک میریختند، به معنی واقعی کلمه در ماتم فرو برد. اکنون خیل اوباش حکومت هم لعن و نفرت نثار مقامات میکنند.

ما اعلام کرده بودیم که مسائل و بحرانهای پایه ای و غیر قابل حل اقتصادی و سیاسی و اجتماعی حکومت، بحرانهائی که بعد از تحولات اخیر بمراتب تشدید خواهد شد، زمینه ساز موج تازه ای از اعتراضات توده ای علیه فقر و فلاکت و بیحقوقی و سرکوب و دور تازه ای از تقابل مردم با حکومت خواهد بود. اکنون حکومت بی آبرو و منفور اسلامی با دهها میلیون مردمی روبروست که منتظر فرصتند تا بار دیگر به خیابان های سراسر کشور سرازیر شوند و به عمر حکومت منحوس و منفور اسلامی پایان دهند.

ننگ و نفرت بر جمهوری اسلامی و سران جنایتکارش

 حزب کمونیست کارگری ایران

۱۹ دی ۱۳۹۸، ۹ ژانویه ۲۰۱۹

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت