.
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 23 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 23:04

حمله الشباب به پایگاه سربازان آمریکایی در کنیا

دویچه وله فارسی: گروه الشباب به یک پایگاه نظامی در کنیا که مورد استفاده سربازان آمریکایی بوده حمله کرد. ارتش کنیا اعلام کرد که این حمله دفع شده و چهار تروریست کشته شدند. مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا نیز این حمله را تأیید کرده است.

    
default

مقامات ارتش کنیا از طریق توییتر اطلاع دادند که نیروهای الشباب یکشنبه ۱۵ دی (پنجم ژانویه) تلاش کردند به میدان فرودگاه ماندای کنیا واقع در اقیانوس هند نفوذ کنند. مقامات ارتش کنیا گفتند که این حمله با موفقیت دفع شده است.

در توییتر ارتش کنیا آمده است که تاکنون چهار جسد از مهاجمان تروریست‌ در محل پیدا شده و خطری میدان فرودگاه را تهدید نمی‌کند.

Kenya Defence Forces
@kdfinfo
 
 

This morning at around 5:30 am an attempt was made to breach security at Manda Air Strip. The attempted breach was successfully repulsed. Four terrorists bodies have so far been found. The airstrip is safe.https://www.facebook.com/1220669148077464/posts/1882107455266960/ 

 
 

مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا (آفریکوم) هم حمله تروریست‌های الشباب را به میدان فرودگاه یاد شده تأیید کرده است. آفریکوم گفته است که الشباب مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

گروه الشباب در ارتباط با این حمله خبر داده است که "نیروهای ویژه" این گروه به پایگاه مزبور حمله کردند.

گروه شبه نظامی الشباب سومالی جنگ خونینی را در شاخ آفریقا به راه انداخته و حدود ۱۰ سال است که دست به ترور و ارعاب می‌زند.

الشباب برای سرنگونی دولت سومالی مبارزه می‌کند؛ دولتی که مورد حمایت سازمان ملل متحد قرار دارد. شبه‌نظامیان الشباب در سال ۲۰۱۱ میلادی با دخالت واحدهای اتحادیه آفریقا از موگادیشو متواری شده بودند اما همچنان کنترل مناطق وسیعی در این کشور آفریقایی را بر عهده دارند و هنوز هم بزرگترین تهدید برای صلح در سومالی به حساب می‌آیند.

گروه شبه نظامی الشباب بین پنج تا نه هزار جنگجو دارد. رهبر آن احمد عمر دیریه است که به "ابوعبیده" مشهور است. این گروه از سال ۲۰۱۲ به طور رسمی به شبکه تروریستی القاعده پیوست. اقلیت کوچکی از این گروه نیز اخیرا با گروه دولت اسلامی داعش بیعت کرده است.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت