.
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 24 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 23:02

ترامپ: به ایران شدیدا توصیه می‌کنم به آمریکا حمله نکند

  1. دونالد ترامپ رئییس جمهور آمریکا در سه توئیت نوشت: "آنها به ما حمله کنند ما متقابل حمله می‌کنیم. اگر دوباره حمله کنند که من شدیدا توصیه می‌کنم این کار را نکنند، ما به آنها سخت‌تر از همیشه حمله خواهیم کرد."

   "آمریکا تازه دو تریلیون دلار در تجهیزات نظامی سرمایه‌گذاری کرده است. ما بزرگترین و با فاصله بهترین ارتش دنیا را داریم. اگر ایران به پایگاه آمریکایی یا هر فرد آمریکایی حمله کند، ما بعضی از این تجیهزات نو را به سمت آنها می‌فرستیم، بدون تعلل."

   "این پست‌ها برای مطلع کردن کنگره است که اگر ایران به هر هدف یا فرد آمریکایی حمله کند، آمریکا بسرعت و با تمام قدرت حمله متقابل خواهد کرد و شاید به شکلی نامتناسب با حمله ایران. این اطلاع حقوقی لازم نیست اما به هر حال داده شد."

   Donald J. Trump
   @realDonaldTrump
    
    

   These Media Posts will serve as notification to the United States Congress that should Iran strike any U.S. person or target, the United States will quickly & fully strike back, & perhaps in a disproportionate manner. Such legal notice is not required, but is given nevertheless!

    
 1. ارتش عراق تائید کرد سه کاتیوشا یکشنبه شب به منطقه سبز بغداد اصابت کرده است. سه راکت دیگر هم به منطقه جادریه بغداد برخورد کرده و به گفته پلیس شش نفر زخمی شده‌اند.

  منطقه سبز، منطقه بشدت حفاظت شده بغداد است که مراکز دولتی و سفارت‌خانه‌ها در آن واقعند.

  روز یکشنبه اعتراض‌های ضددولتی در عراق ادامه یافت و در بصره طرفداران گروه‌های شبه‌نظامی با معترضان ضددولتی درگیر شده و چادرهای آنها را آتش زده‌اند.

  در شهر ناصریه هم به گفته پلیس و منابع درمانی حداقل یک معترض کشته و سه نفر زخمی شده است. حادثه زمانی اتفاق افتاد که گروهی شبه‌نظامی که تشییع جنازه نمادین قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس را برپا کرده بودند سعی کردند وارد اردوی معترضان شوند.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت