.
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 24 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 25 آذر 1398 ساعت 00:15

اطلاعیه خبری حزب کمونیست کارگری ایران

اعتصاب بیش از ١٨٠٠ کارگر پیمانکاری پتروشیمی مارون و دو اعتراض دیگر

- روزجمعه ۲۲ آذرماه  بیش از ۱۸۰۰ کارگر پیمانکاری پتروشیمی مارون در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در اعتراض به قراردادهای موقت برده وار کاری و عدم اجرای وعده های داده شده، دست از کار کشیدند. این کارگران به تبعیض بین کارگران قراردادی و رسمی و پرداخت مزد نابرابر در برابر کار یکسان اعتراض داشته و این سیاست را در جهت ایجاد تفرقه در صفوف کارگران و گسترش قراردادهای موقت و به خطر انداختن ایمنی شغلی همه کارگران میدانند. 

- روز چهارشنبه ۲۰ آذر تعدادی از کارگران متروی شهر اهواز که تحت مسئولیت شرکت کیسون (از پیمانکاران مجری ساخت قطار شهری اهواز) کار میکنند، در اعتراض به پرداخت نشدن ۲۰ ماه حقوق‌شان دست به راهپیمایی از چهارراه نادری به سمت خانه امام جمعه اهواز زدند. کارگران شعار میدادند: "مشکل ما حل نشه   هر روز همین بساطه"، "مترومونو نساختن پولامونو بردن". در روز قبل از آن نیز این کارگران در مجاورت ساختمان سازمان قطار شهری تجمع داشتند.

- صبح روز جمعه شماری از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض به طرح قاصدک و عدم پرداخت کارانه و اضافه‌کاری آنها طی ۹ ماه گذشته ماه مقابل استانداری این شهر تجمع کردند.

پیش بسوی تشکیل شوراها

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٣ آذر ٩٨،  ١٤ دسامبر ٢٠١٩

 

جواب مردم علیه جنایت حکومت اسلامی

ادامه بی وقفه مبارزه تا سرنگونی است!

طی روزهای اخیر جسد ۵ جوان ۲۰ تا ۳۵ سالە جوانان به نام های (هیوا رحیمی، مسعود امینی، رضا صادقی، سوران محمدی و علی جواهری) در سد وحدت سنندج پیدا  شده اند. این ٥ جوان از مبارزین انقلابی بودند که از ٢٥ آبان ماه ناپدید شده بودند. به پای اجساد پیدا شده در سد حدت سنندج  وزنه های چند کیلویی بسته شده بود و به سد انداخته شده اند.

در جوانرود: پیکر خالد رشیدی در حومه شهر پیدا شده است. خالد رشیدی یکی دیگر از معترضین و بازداشت شدگان آبان در شهر جوانرود بود. جسد خالد رشیدی در حاشیە شهر جوانرود در محلی بە نام "یوسو خانی" که زیرشکنجە اطلاعات و همچنین آثار گلوله نیز بر پیکرش  پیدا شده است.

در شهر سنندج کاوه ویسانی ساکن شهر سنندج، ۲۶ آبان توسط نیروهای سرکوبگر بازداشت شده بود. کاوه ویسانی زیر شکنجه جانباخته و نیروهای امنیتی جنازه وی را جمعه شب در حومه سنندج در محلی به نام‌ ،باباریز" رها میکنند.

مردم مبارز کردستان

در قیام آبان ماه جوانان و مردم کردستان همگام با مردم در سطح کشور برای سرنگونی حکومت فاسد و جنایتکار جمهوری اسلامی به میدان آمدند. در شهرهای سنندج، جوانرود، مریوان، سقز و بوکان دست به تظاهرات و راه پیمایی زدند و با فریادهای اعتراضی علیه فقر و گرانی و بیکاری ناقوس بزیر کشیدن این نظام ضد انسانی را بصدا در آوردند. نهادهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی از جمله سپاه پاسداران در مقابله با حضور رادیکال و گسترده مردم در این شهرها دست به جنایت زدند و فقط در جوانرود و مریوان  بیش از ٢٠ نفر را با شلیک مستقیم نیرهای نظامی به قتل رساندند. اما، جنایات هولناک جمهوری اسلامی اینروزها با پیدا شدن اجساد ٧ نفر از مبارزین انقلابی در سنندج و جوانرود، ابعاد بیشتری پیدا کرده است. جمهوری اسلامی با شکتجه و اعدام جوانان مبارز و انقلابی و  با شنیعترین شیوه که ما در ٤ دهه گذشته در شکنجه گاه های نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این رژیم و بدست بیرحم ترین جریان اسلام سیاسی داعش تجربه کرده ایم، جوانان معترض را تیرباران و آنها را در سد وحدت و یا بیابانهای اطراف شهر سنندج پنهان کرده است.

 کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری جوانان و مردم کردستان را به اعتراض علیه کشتار اعتراض کنندگان آبانماه  فرا میخواند.

در ۵ دیماه در کردستان در شهرها و روستاها، در مدارس و محلهای کار و دانشگاه ها همراه با مردم در سایر شهرهای ایران مراسمهای بزرگداشت جانباختگان را برگزار کنید، عکس و بیوگرافی آنها را همه جا پخش کنید و با بزرگداشت آنها یاد عزیزشان را گرامی بدارید.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران

٢٢ آذر ١٣٩٨

١٣ دسامبر ٢٠١٩

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت