.
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Dec 10 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 03:10

اطلاعیه های حزب کمونیست کارگری ایران

اعتصاب بازار در تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، سنندج و سیستان و بلوچستان

در تداوم خیزش مردمی آبانماه، موضوع چگونگی ادامه این اعتراضات موضوع داغ در میان همه بخش های جامعه است. در همین راستا برای دو روز نهم و دهم آذر مغازه داران و بازاریان در سطح سراسری فراخوان به اعتصاب دادند و در این فراخوان بر پیوستن بخش های دیگر جامعه از جمله معلمان، دانشجویان تاکید شده است. یک محور مهم این فراخوان ها اعتراض به گرانیها و در عین حال اعتراض به سرکوبگریهای وحشیانه حکومت با تاکید بر آزادی فوری بازداشت شدگان بود. در پاسخ به این فراخوان امروز دهم آذر در سیستان و بلوچستان و در نهم آذر ماه در شهرهای تبریز(بازار صائب، بازار شیخ صفی و بازار قدیم،)، و بازار سنندج وارد اعتصاب شدند و بخش هایی از بازارهای شیراز، اصفهان و مشهد نیز تعطیل بودند. در این روز همچنین کسبه منطقه خلیج شماره دو انتهای خیابان تهرانسر در همبستگی با این فراخوان مغازه های خود را بستند و دو بازار امیر و قائم (بازار عمده فروشان پارچه) و طلا فروشان تهران در اعتصاب بودند. فضای بازار تهران علیرغم خلوت بودن و عدم تردد بسیار امنیتی بود و از ساعت هشت صبح نیروهای یگان ویژه مستقر بودند.
قابل توجه اینجاست که با اعلام اعتصاب بازار برای دو روز نهم و دهم آذر جمهوری اسلامی در هراس از گسترش این اعتصابات به سطح جامعه بار دیگر مدارس و دانشگاهها را در تهران، اصفهان، شیراز و بسیاری از شهرهای دیگر تعطیل اعلام کرد.
رفتن بسوی اعتصابات سراسری امروز یک موضوع داغ در سطح جامعه است. از جمله در بیانیه های کارگران و گفتمانهای سطح جامعه بر گسترش اعتصابات سراسری به عنوان یک گام مهم برای تداوم اعتراضات مردمی تاکید شده است.
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
١٠ آذر ٩٨، ١ دسامبر ٢٠١٩

١١ آذر: تجمع اعتراضی کارگران آذر آب و هپکو
امروز ١٠ آذر کارگران آذرآب و هپکو در ادامه اعتراض بە دزدی های پشت پرده تحت عنوان خصوصی سازیها و نامشخص بودن وضعیت شغلی خود و عدم دریافت دستمزدهای پرداخت نشده دست به تجمع زدند. این کارگران در همین رابطه در آبانماه نیز تجمعات بسیاری برپا کردند و با مارش در وسط خیابان شهر و سردادن سرود "زیر بار ستم نمیکنیم زندگی، جان فدا میکنیم در ره آزادگی" صدای اعتراضشان را به اختلاس ها ودزدی ها و کل توحش و بردگی حاکم اعلام داشتند. کارگران و پرسنل آذرآب در ادامه اعتراضات یک ماهه خود در آبانماه در مقابل دفتر مدیریت شرکت تجمع کردند. این کارگران در جریان مبارزات آبانماه خود عملا شوراهای اسلامی را از مقابل حرکت اعتراضی خود کنار زده و با خنثی کردن توطئه های تفرقه افکنانه این نهاد دست ساز حکومتی متحدانه مبارزاتشان را به جلو بردند و نمایندگان خود را انتخاب کردند.
کارگرن آذر آب و هپکو علیرغم سرکوبگریهای رژیم و دستگیرکردن ها و احضار کردنها، دور جدیدی از اعتراضاتشان را آغاز کرده اند. آذر آب و هپکو دو کانون داغ اعتراضات کارگری هستند و تجمع همزمان آنها یک اتفاق سیاسی مهم است که تاثیر خود را بر فضای شهر اراک و دیگر مراکز کارگری در این شهر که با معضلاتی مشابه درگیرند، خواهد گذاشت. این اعتراضات بستر مناسبی برای رفتن بسوی اعتصابات سراسری در این شهر است.
حزب کمونیست کارگری ضمن اعلام حمایت از مبارزات کارگران آذرآب و هپکو مردم شهر اراک و همه کارگران را به حمایت وسیع از خواستها و مبارزات این کارگران فرا میخواند.
پیش بسوی شوراها
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
١٠ آذر ٩٨، ١ دسامبر ٢٠١٩

اطلاعیه خبری
١٠ آذر:بیست و هشتمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه
روز یکشنبه دهم آذر ماه کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و هشتمین روز اعتصاب خود دست از کار کشیدند و در محوطه شرکت دست به تجمع زدند. اعتراض کارگران به بساط دزدی ها تحت عنوان خصوصی سازی ها و تعویق پرداخت دستمزدهاست. کارگران نیشکر هفت تپه خواستار متوقف شدن فوری خصوصی سازی ها، پرداخت تمامی مطالباتشان و اجرای فوری طرح طبقه بندی مشاغل هستند. پایان دادن به امنیتی شدن فضای کارخانه و پرونده سازی ها و بسته شدن پرونده های امنیتی تشکیل شده برای کارگران و لغو احکام صادر شده برای اسماعیل بخشی و دیگر فعالین کارگری در این مجتمع و حامیان نیشکر هفت یک تاکید مهم این کارگران در اعتراضاتشان است.
در جریان اعتراضات مردمی در آبان کارگران نیشکر هفت تپه با پیگیری خواستهایشان دست از کار کشیدند و همراه با مردم در شهر راهپیمایی کردند. اسد بیگی در عکس العمل به ادامه اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه تعطیلی این شرکت را اعلام کرد و از اینکه خبری از پرداخت دستمزدها نیست سخن گفت. در ادامه چنین کشاکشی است که امروز دهم آذر کارگران نیشکر هفت تپه اعلام اعتصاب کرده و برخواستهایشان تاکید میکنند. نیشکر هفت تپه یک سنگر مهم مبارزات کارگری است. حزب کمونیست کارگری ضمن حمایت از مبارزات و خواستهای این کارگران بر هماهنگی و اتحاد بخش های مختلف کارگران در نیشکر هفت تپه و شرکت فعالانه خانواده های کارگران و نیز حمایت مردم شوش و دیگر مراکز کارگری در خوزستان و در سطح سراسری از آنها، تاکید دارد.
پیش بسوی ایجاد شوراها
حزب کمونیست کارگری ایران
١٠ ابان ٩٨، ١ دسامبر ٢٠١٩

بیانیه های اعتراضی در محکومیت جنایات حکومت
و برای آزادی دستگیر شدگان
- کانون مدافعان حقوق کارگرطی بیانیه ای تحت عنوان "خشونت سازمان یافته حکومت علیه مردم بی دفاع ایران" خواهان آزادی کلیه دستگیر شدگان و مجازات کسانی که بر روی مردم بیرحمانه آتش گشودند، شده است. کانون در بیانیه اعتراضی خود بر لزوم تغییرات اساسی در ساختار اقتصادی- اجتماعی جامعه ای که حقوق یک درصدی ها را بر ٩٩ درصدی ها ارجج میداند تاکید کرده است. در بخشی از بیانیه کانون مدافعان چنین آمده است: "اکنون که حاکمان کوچکترین حقی برای زندگی مردم قائل نیستند و هر اعتراض به حق کشی های موجود را با شدیدترین وجه پاسخ می دهند، راهی به جز اعتراضات و اعتصابات سراسری برای مردم باقی نمی‌گذارند و آنان که چیزی برای از دست دادن ندارند با خشمی مهارناپذیر بار دیگر به میدان خواهند آمد و آن زمان دیگر برای شنیدن صدای مردم دیر خواهد بود و مسئولیت تمام آنچه رخ خواهد داد بی شک فقط به عهده حاکمان خواهد بود".
- حمید کاشانی، سهیل عربی و ناصر فهیمی سه نفر از زندانیان سیاسی زندان اوین نیز طی نامه ای سرگشاده خطاب به خانواده های جانباختگان خیزش اخیر مردم، همبستگی خود را با آنان اعلام کرده اند.
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه طی بیانیه ای کشتار و سرکوب وحشیانه مردم را محکوم کرده است: "سندیکای کارگران شرکت واحد تهران اعتراضات و تجمعات را حق مسلم تمام اقشار جامعه اعم از کارگران و معلمان و دانشجویان و مزدبگیران می‌داند و ضمن ابزار تاسف و همدردی با خانواده‌های جانباختگان اعتراضات اخیر، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط کلیه بازداشت‌شدگان و معرفی و محاکمه کلیه آمرین و عوامل کشتار مردم هستیم. ما از تشکل‌های کارگری مستقل و فعالین کارگری و مدنی داخل کشور و تشکلات کارگری و سندیکایی در سراسر جهان می‌خواهیم کشتار معترضین را قاطعانه محکوم کنند و از مبارزات کارگران و زحمتکشان در ایران حمایت کنند".
- سندیکای نیشکر هفت تپه اطلاعیه ای تحت عنوان: "سرکوب شورش گرسنگان برای داشتن نان ، کار، آزادی محکوم است" انزجار خود را از تعرضات حکومت اسلامی به اعتراضات مردمی اعلام کرده است.
- جمعی از هنرمندان در بیانیه ای تحت عنوان "شکست رژیم اسلامی در ایجاد سکوت نسبت به کشتار مردم"، سرکوب وحشیانه خیزش آبانماه مردم را محکوم کرده اند. در بخشی از این بیانیه چنین آمده است: "مردمانی که امروز از پسِ غبار غلیظ بی‌خبری و بی‌ارتباطی، نام و نشان یکان‌یکان‌شان آشکار می‌شود، به کدام گناه کشته شده‌اند؟ آنها فقط به‌جان‌آمدگانی بودند که چون هیچ گوش شنوایی نیافتند، ناکارآمدی‌ها را در کوی و برزن فریاد زدند".
در اطلاعیه قبلی نیز خبر انتشار بیانیه های اتحادیه آزاد کارگران ایران، کانون صنفی معلمان، کانون نویسندگان و شماری از فعالین اجتماعی را انعکاس دادیم. مردم با هیچ درجه جنایتی کوتاه نمیایند و این بیانیه ها بیانگر تداوم فضای اعتراضی در جامعه است.
حزب کمونیست کارگری از همه بخشهای جامعه میخواهد که به هر شکل ممکن صدای اعتراض خود را نسبت به جنایات گسترده و وحشیانه حکومت و دستگیریها بلند کنند و با تمام قوا و همراه با خانواده های هزاران نفر دستگیر شدگان اعتراضات خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط آنها و کلیه زندانیان سیاسی شوند.

آزادی، برابری، حکومت کارگری
نابود باد حکومت اسلامی
حزب کمونیست کارگری ایران
١٠ آذر ٩٨، ۱ دسامبر ۲۰۱۹

شمارش معکوس برای سرنگونی جلادان حاکم آغاز شده است
خیزش گسترده ای که در ده روز پایانی آبانماه جمهوری اسلامی را به لرزه مرگ انداخت یک گام بزرگ به جلو و یک تحول کیفی در جنبش سرنگونی طلبانه مردم ایران بود. خیزش با اعتراض به گرانی بنزین و با توقف اتومبیلها و مسدود کردن خیابانها شروع شد اما با شلیک نیروهای سرکوبگر پاسخ گرفت. حکومت قصد داشت با سرکوب وحشیانه اعتراضات مردم، که از پیش انتظار آنرا داشت و یگانهای ویژه و گارد ضد شورش را برای سرکوب وحشیانه معترضین آماده کرده بود، خیزش را در نطفه خفه کند. اما شلیک به مردم آنان را مرعوب نکرد. طرح جنایتکارانه ای که جلادان حاکم آنرا "شوک تراپی" مینامند، خود حکومت را شوک زده کرد. مردم نه تنها به خانه نرفتند بلکه جنگ را به محلات کشاندند و بسیاری از اوباش حکومتی را گوشمالی سختی دادند. به اعتراف وزیر کشور در جریان اعتراضات "بیش از ۵۰ مورد پایگاه و پاسگاه نظامی مورد حمله قرار گرفته" و "تعداد مجروحان نیروهای امنیتی دو برابر معترضان بوده است".
تعرض و عمل مستقیم جوانان خشمگین، جوانان جسوری که نفرت توده های میلیونی مردم از جمهوری اسلامی را نمایندگی میکنند، تعرض مستقیم مردم جان به لب رسیده برای بزیر کشیدن حکومت بود.
خیزش آبان حلقه دیگری در پیشروی جنبش سرنگونی است. خیزش ٨٨ با قیام ٦ دیماه خاتمه یافت و خیزش آبان ٩٨ با قیام آغاز شد. خیزش ٩٦ پایان ماجرا را اعلام کرد و خیزش ٩٨ عملا دست بکار پایان بخشیدن به ماجرا شد. در جریان خیزش آبان پمپ بنزینها، دفاتر امام جمعه، حوزه علمیه و دیگرمراکز اسلامی، کلانتریها و پایگاههای بسیج، عکسهای خمینی و خامنه ای و پرچم جمهوری اسلامی، و صدها بانک به آتش کشیده شدند. اما این تعرض توده ای به ارگانهای حکومتی و نمادهای سرکوب و غارت و چپاول، یک شورش کور نبود. تعرض جامعه ای بود که مدتهاست علیه فقر و گرانی و فساد و دزدی و چپاول و بیحقوقی و سرکوبگری و سلطه جهنمی اسلام بر قوانین و بر زندگی اجتماعی و خصوصی مردم بپاخاسته است.
خیزش آبان ماه بر متن اعتصابات و مبارزات گسترده ای شکل گرفت که بویژه در دوسال اخیر زمین را زیر پای جانیان حاکم داغ کرده بود. اعتصابات کارگری در هفت تپه و فولاد اهواز و هپکو و آذرآب، اعتصاب رانندگان کامیون و کارگران راه آهن و پتروشیمی ماهشهر و ده ها کارخانه و واحد تولیدی دیگر، تجمعات و اعتصابات سراسری معلمان و بازنشستگان، قد برافراشتن زنان، دختران خیابان انقلاب و ویدا موحدها و سحر خدایاری ها علیه آپارتاید جنسی، مبارزه علیه شکنجه و زندان و برای آزادی زندانیان سیاسی حتی از درون زندانها، اعتصاب سراسری در کردستان و غیره و غیره، اینها همه غلیان و جنب و جوش بی وقفه ای بود که به آتشفشان آبانماه منجر شد. قیام آبان ماه نیز به نوبه خود زمین را برای پیشروی بیشتر مبارزات و اعتراضات در همه این عرصه ها شخم میزند و کل جامعه را در موقعیت رزمنده تر و تعرضی تری در مقابله با جانیان حاکم قرار میدهد.
خیزش آبان شرایط سیاسی و فضای اعتراضی در ایران را به نفع جنبش سرنگونی و به ضرر حکومت کاملا دگرگون میکند. اکنون آشکارا جمهوری اسلامی به موقعیت حکومت اشغالگری رانده شده است، که مانند فاشیسم هیتلری در لهستان و فرانسه، تنها میتواند با حکومت نظامی اعلام نشده و با تانک و زره پوش و آتش گشودن گله های اوباش اش به روی مردم سلطه جهنمی خود را حفظ کند. شوک تراپی کذائی جلادان حاکم دست کمی از شوک تراپی پینوشه ندارد اما ایران امروز شیلی زمان پینوشه نیست. حتی قلم بدستان و تحلیلگران حکومتی هشدار میدهند که شورش بنیان کنی که در آبان ماه آغاز شد سر باز ایستادن ندارد.
اکنون جنبش سرنگونی کنترل محلات را نیز به زرادخانه جنگ توده ای علیه حکومت افزوده است و با حمله به نیروهای سرکوبگر و مراکز مذهبی و بانکها این نمادهای سرمایه داری دزدسالار حاکم، جنگ آشتی ناپذیر و بی امانی را علیه کل نظام سیاسی- اقتصادی حاکم اعلام کرده است. خیزش آبان اسلحه و بر حق بودن دست بردن به اسلحه علیه جلادان حاکم را نیز وارد فرهنگ و گفتمان اعتراضی جامعه کرد و با جنگ و گریز و کنترل محلات شیوه و تاکتیک کارساز و موثری را در مقابله با فاشیستهای حاکم به نمایش گذاشت. هنوز زمان قیام مسلحانه و وارد کردن ضربه نهائی به رژیم فرا نرسیده است اما آنروز دور نیست.
با خیزش آبان جنبش نوین کنترل محلات نیز حضور قدرتمند خود را اعلام کرد. این جنبش اولین گامها را نیز در جهت سازمانیابی واحدها و شوراهای مبارزاتی محلی بجلو برداشته است. شوراهای مبارزاتی در محلات میتواند و باید گسترش پیدا کند و به یک شبکه مبارزاتی هماهنگ و بهم پیوسته در همه محلات ارتقا پیدا کند.
با خیزش آبان جامعه نه تنها قیام مسلحانه را تجربه و تمرین کرد بلکه زمینه را برای اعتصابات و تجمعات و تظاهرات تعرضی تر و کوبنده تر فراهم کرد. اکنون این بعهده فعالین و چهره ها و نهادهای مبارزاتی در جنبش کارگری و در دیگر جنبشهای اعتراضی است که با تمام قدرت بمیدان بیایند و با بیانیه ها و کیفرخواستها و فراخوانهای کوبنده، با سازماندهی اعتصابات سراسری و تجمعات و راهپیمائی ها و با سازماندهی شوراهای مبارزاتی در محلات، جلادان حاکم را از هر سو بچالش بکشند. در صف مقدم این نبرد سازماندهی یک اعتراض و تعرض سراسری و کوبنده علیه جنایات حکومت، کشتار سبعانه و دستگیریهای وسیع در جریان خیزش اخیر قرار دارد.
حزب کمونیست کارگری فعالین جنبش کارگری و جنبشهای اعتراضی و توده مردم را به اعتراض علیه کشتار اعتراض کنندگان آبانماه و مبارزه برای آزادی بازداشت شدگان خیزش آبان فرا میخواند.
شمارش معکوس برای بزیر کشیدن جلادان حاکم آغاز شده است. امروز نه تنها در ایران بلکه در لبنان و عراق نیز مردم علیه جمهوری اسلامی و حکومتها و دار و دسته های جنایتکاری که بوسیله داعشیان حاکم در ایران حمایت میشوند، بپاخاسته اند. دور نیست روزی که بقدرت اعتصابات سراسری و تظاهرات وسیع، با نبرد بی امان در هر منطقه و خیابان و محله، و با قیام و ضربه نهائی به پایگهای نیروهای سرکوبگر و مراکز قدرت جلادان حاکم، جمهوری اسلامی را بزیر بکشیم و ایران و عراق و لبنان و کل منطقه را از شر جانیان حاکم بر ایران رها سازیم. پیروزی از آن ما است.

حزب کمونیست کارگری ایران
۸ آذر ۱۳۹۸، ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹

جنایت تکان دهنده حکومت در ماهشهر
اخبار و گزارشات جنایات گسترده حکومت در روزهای اعتراضات آبان، بتدریج به بیرون درز میکند. حکومت اسلامی اینترنت را بست و مهار آدم کشانش را برای کشتار مردم رها کرد. بنا به اخباری که از ماهشهر در استان خوزستان بدستمان رسیده است روز ٢٧ آبان ماه تعدادی از جوانان شهرک جراحی در این منطقه اقدام به مسدود کردن مسیر ورودی به شهر ماهشهر مینمایند. با رسیدن مأموران امنیتی و تیراندازی آنها، جوانان به نیزار تالاب کنار جاده رفته و مخفی میشوند. ماموران اقدام به تیراندازی وحشیانه به سمت آنها نموده و نیزار را به رگبار میبندند. بعد از گذشت چند روز و بیخبری از این جوانان خانواده ها گمان میکردند عزیزانشان در بازداشت بسر میبرند. اما بعدا با انتشار بوی اجساد از سمت نیزار اهالی موفق به پیدا کردن اجساد این عزیزان شده اند. هنوز اطلاع دقیقی از شمار دقیق قربانیان در دست نیست اما گفته میشود تا کنون تعداد ۹ جسد شناسایی و به سردخانه بیمارستان نفت ماهشهر منتقل شده است.لازم به توضیح است با توجه به قطع اینترنت در استان خوزستان خبر این فاجعه و اقدام وحشیانه ماموران جمهوری اسلامی در کشتار جوانان انقلابی شهرک جراحی امروز منتشر شده است.
حزب کمونیست کارگری به خانواده ها و دوستان و بستگان این جانباختگان و به همه مردم آزاده صمیانه تسلیت میگوید و همه مردم را به ابراز همبستگی با آنها فرا میخواند. خشم و نفرت بر حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی که برای حفظ حاکمیت چپاولگرانه خود طی یک هفته صدها تن از جوانان و عزیزان مردم را قربانی کرد. حکومت جلاد اسلامی باید سرنگون شود و سرنگون خواهد شد. آمران و عاملان این جنایات و در راس آنها خامنه ای و روحانی از دست مردم رهایی نخواهند یافت.

سرنگون باد حکومت جنایت و چپاول اسلامی
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۰ آذر ۱۳۹۸، ۱ دسامبر ۲۰۱۹


مردم عراق کنسولگری جمهوری اسلامی در نجف را به آتش کشیدند
روز 27 نوامبر تظاهر کنندگان در شهر نجف کنسولگری جمهوری اسلامی در این شهر را به تصرف خود درآوردند و آنرا به آتش کشیدند. در این تعرض مردمی، تظاهر کنندگان تصاویر خمینی و خامنه ای را نیز آتش زدند. قبل از ورود تظاهر کنندگان به ساختمان کنسولگری ماموران جمهوری اسلامی فرار کرده و ساختمان را خالی کرده بودند. در جریان این تعرض نیروهای امنیتی به سوی تظاهرکنندگان آتش گشودند و دو نفر از مردم را به قتل رساندند. پیش از آن در شهرهای کربلا و بصره نیز مردم خشمگین به کنسولگری جمهوری اسلامی حمله کرده و تصاویر سران حکومت را به آتش کشیده بودند.
یک هدف مردم آزادیخواه عراق بیرون راندن جمهوری اسلامی از عراق است. جمهوری اسلامی بشدت در عراق مورد نفرت مردم است و یکی از شعارهای خیزش انقلابی مردم عراق بیرون راندن جمهوری اسلامی و اوباش آن از این کشور است. جمهوری اسلامی در عراق و لبنان و برخی کشورهای دیگر جریانات مرتجع و جنایتکار اسلامی مانند حشدالشعبی را تقویت مالی و نظامی کرده و به جان مردم این کشورها انداخته است. مردم عراق میخواهند خود را از شر حکومت مرتجع قومی- اسلامی و یکه تازی دستجات مزدور مسلح و غیر مسلح وابسته به جمهوری اسلامی و از چپاول و فساد و جنایت و ناامنی و از فقر و بیکاری و بیحقوقی خلاص کنند. دو ماه است که تظاهراتهای وسیعی در شهرهای عراق بویژه شهرهایی که عمدتا شیعه نشین تلقی میشوند جریان دارد و مردم نه فقط علیه دولت عراق بلکه علیه جمهوری اسلامی و مزدورانش شعار میدهند و خواهان بیرون راندن آنها از عراق هستند. این یک انقلاب مردمی است و هر پیشروی و پیروزی آن مستقیما به پیشروی و پیروزی مردم ایران علیه جمهوری خدمت میکند. بقول یکی از فعالین عراقی "مردم عراق دم اژدها را میکوبند و مردم ایران سر اژدها را". جمهوری اسلامی ستون ارتجاع در منطقه است و مبارزه علیه این حکومت منفور و جنایتکار در همه جا به هم پیوند دارد. سرنگونی جمهوری اسلامی نه فقط مردم ایران بلکه مردم کل منطقه را از یکه تازی ارتجاع اسلامی خلاص خواهد کرد. دنیا با سرنگونی جمهوری اسلامی نفس راحتی خواهد کشید.
حزب کمونیست کارگری از مبارزات آزادیخواهانه مردم عراق و لبنان حمایت میکند و مردم ایران را به همبستگی با آنها فرامیخواند.

پیروز باد مبارزات آزادیخواهانه مردم عراق و لبنان
زنده باد همبستگی مردم ایران و عراق و لبنان
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ آذر ۱۳۹۸، ۲۸ نوامبر ۲۰۱۹

خطاب به مخالفان جمهوری اسلامی در خارج
برای آزادی دستگیرشدگان و در گرامیداشت یاد جانباختگان خیزش آبان ماه فعالانه به میدان بیایید
جمهوری اسلامی که میدانست بدون سرکوب حکومتش دوام نمیاورد، با قساوت تمام صدها نفر را به قتل رساند، هزاران نفر را مجروح و هزاران نفر را دستگیر کرد. آمار جانباختگان و دستگیرشدگان چنان زیاد است که جنایتکاران هنوز جرات نکرده اند تعداد واقعی را اعلام کنند. آمار واقعی دستگیرشدگان احتمالا بیش از ده هزار نفر است. زندان ها پر شده و مدارس و مکان های دیگری را به زندان تبدیل کرده اند و دستگیری ها همچنان ادامه دارد. یاد عزیزان جانباخته مان را باید گرامی بداریم و عزیزان دربندمان را از زندان های اوباش حاکم نجات دهیم.
مقامات حکومت که وحشت سرنگونی آنها را به لرزه انداخته بود اکنون رجزجوانی میکنند و دستگیرشدگان را تهدید به اشد مجازات میکنند. باید آنها را به زانو درآوریم و وادارشان کنیم هرچه زودتر کلیه دستگیرشدگان را بی قید و شرط آزاد کنند. یاید در همه کشورها در مراکز شهرها و یا در مقابل سفارتخانه ها و کنسولگری های جمهوری اسلامی تجمعات بزرگ سازمان دهیم و افکار عمومی را به حمایت از مردم ایران فرابخوانیم. هیچ شهری در خارج کشور نباید ساکت باشد. در هر شهری که حتی دو نفر ایرانی زندگی میکنند میتوانند حداقل پلاکاردی در دست گرفته و خواهان همبستگی با مردم ایران شوند
دول غربی را باید تحت فشار گداشت که سکوت و بی تفاوتی را کنار بگذارند و جنایات جمهوری اسلامی را شدیدا محکوم کنند و خواهان آزادی فوری دستگیرشدگان و زندانیان سیاسی شوند. رسانه های غربی را باید تحت فشار قرار داد که اخبار مبارزات و اعتصابات مردم ایران و تجمعات اعتراضی در خارج را پوشش بدهند و با فعالین و سازماندهندگان تجمعات مصاحبه کنند و همراهی شان را با مردم ایران نشان دهند.
حزب کمونیست کارگری کلیه ایرانیان مخالف حکومت و مردم آزادیخواه در سراسر جهان را به برپایی تجمعات اعتراضی و حمایت از مردم ایران با خواست آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه دستگیرشدگان اعتراضات اخیر و کلیه زندانیان سیاسی فرامیخواند.

گرامی باد یاد جانباختگان خیزش آبان ماه
کلیه دستگیرشدگان و زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند
سرنگون باد حکومت چپاول و جنایت اسلامی

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران

۲۸ نوامبر 20۱۹

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت