.
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 21 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 17:12

حزب کمونیست کارگری ایران: ادامه اعتراضات کارگران آذراب و تجمع آنها مقابل دفتر مدیریت

روز 11 آبان کارگران و پرسنل آذرآب در ادامه اعتراضات یک ماهه خود در مقابل دفتر مدیریت شرکت تجمع کردند. اعتراض کارگران آذرآب به نبود امنیت شغلی و تعویق پرداخت دستمزدهایشان است. کارگران آذرآب خواستار پایان دادن به دزدیهای پشت پرده تحت عنوان خصوصی سازی و پرداخت فوری دستمزدهای معوقه و دیگر طلبهایشان هستند. دور جدید اعتراضات این کارگران از مهر ماه آغاز شد و بعد از اولتیماتومی ده روز که عملا بیست روز به طول انجامید، این اعتراضات به خیابان کشیده شد. کارگران آذر آب در این یکماه علیرغم سرکوبگری های حکومت و احضارها و تهدیدات ودستگیر کردنها به اعتراضات خود ادامه دادند و اخرین بازداشتی های آنها در ششم آبانماه به قید وثیقه آزاد شدند. یک خواست مهم کارگران آذر آب بسته شدن پرونده های امنیتی، پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات، توقف احضارها و دستگیریهاست. کارگران آذرآب در جریان مبارزاتشان عملا شوراهای اسلامی را از مقابل حرکت اعتراضی خود کنار زده و با خنثی کردن توطئه های تفرقه افکنانه این نهادهای دست ساز حکومتی متحدانه مبارزاتشان را به جلو بردند و نمایندگان خود را انتخاب کردند.

اعتراضات کارگران آذر آب به مبارزات کارگران هپکو و دیگر مراکز کارگری در این شهر پیوند نزدیک دارد. در طول مبارزات این کارگران ما شاهد صحنه های زیبایی از همبستگی کارگری در میان آنان بوده ایم. خواستهای مشترکی مبارزات این کارگران را به هم وصل میکند و بستر مناسبی برای رفتن بسوی اعتصابات هماهنگ و سراسری است. اعتراضات کارگران آذرآب تا هم اکنون انعکاس بین المللی نسبتا گسترده ای داشته است. از جمله اتحادیه کارگران اینداستریال حمایت خود را از مبارزات این کارگران اعلام کرده است. حزب کمونیست کارگری ضمن اعلام حمایت از مبارزات کارگران آذرآب مردم شهر اراک و همه کارگران را به حمایت وسیع از خواستها و مبارزات این کارگران فرا میخواند.

پیش بسوی شوراها

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۲   آبان  ٩٨،  ٣ نوامبر  ٢٠١٩

  تجمع معلمان حق التدریس و سه خبر اعتراضی دیگر

- روز 12 آبان تعدادی از معلمان حق التدریس و نهضت سوادآموزی، در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت استخدامی و وضعیت نابسامان معیشتی خود، در مقابل مجلس اسلامی تجمع کردند. آنها خواستار تعیین تکلیف وضعیت‌شان و قراردادهای دائمی کار هستند. معلمان حق  التدریس در این رابطه تجمعات بسیاری بر پا کرده اند.

- صبح روز یکشنبه ۱۲ آبان پرسنل شرکت شایگان مهر آپادانا ( پروژه آبیاری دشت سیستان) واقع در استان سیستان و بلوچستان با تجمع در محل کارگاه این شرکت نسبت به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و سایر مطالبات‌شان تجمع کردند.

- روز یکشنبه ۱۲ آبان کارکنان شهرداری شهرستان شهریار واقع در غرب استان تهران در اعتراض به تعویق  پرداخت چندین ماهه دستمزد خود در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند. به گفته کارگران  شهرداری به بهانه نبود منابع مالی از پرداخت دستمزد آنان سرباز می زند. در این حرکت اعتراضی  کارگران شهرداری با بنر بزرگی با مضمون "حق کارگران رفتگر را بدهید" اعتراض خود را بیان کردند. گفتنی است که  در هفته‌‌های اخیر تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری شهرهای مختلف ازجمله رشت، اهواز، کوت عبدالله، سده ، شاهین شهر و برخی مناطق دیگر در اعتراض به نپرداختن دستمزدها و برای گرفتن طلبهای خود برگزار گردیده است.

- روز 12 آبآن کارگران شرکت مخابرات آذربایجان شرقی در ادامه اعتراضاتشان در محوطه این اداره دست به تجمع زدند. اعتراض این کارگران به قراردادهای موقت برده وار کاری و سطح نازل حقوقهایشان است. خواست آنها تبدیل قراردادهایشان به قرارداد رسمی و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای بهبود سطح دریافتی هایشان است.

پیش بسوی شوراها

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۲ آبان  ٩٨،  ٣ نوامبر  ٢٠١٩

 

بازنشستگان در تدارک تجمعات بزرگ سراسری در آبان ماه

بازنشستگان برای پیگیری خواستها و مطالباتشان برای ساعت ده صبح روزهای ۱۹ آبان و 21 آبان  به تجمع در مقابل مجلس و سازمان برنامه فراخوان به تجمع داده اند. فراخوان 19 آبان از سوی 25 گروه و نهاد از بازنشستگان اعلام شده و خطاب به همه بازنشستگان و معلمان شاغل منتشر شده است. متعاقب آن فراخوان دیگری به تجمع در همین محل برای روز 21 آبان داده شده است که گروههای بسیاری از بازنشستگان از آن اعلام حمایت کرده اند.

گفتنی است که بازنشستگان صنایع فولاد نیز با مطالباتی مشابه و در اعتراض به خلف وعده ها، عدم پرداخت مطالباتشان از سال ۹۱، سطح نازل حقوقها و عدم اجرای قانون همسانسازی فردا 12 آبان در برابر وزارت کار تجمع خواهند کرد.

بازنشستگان در اعتراضات خود با سردادن شعارهایی چون " معیشت منزلت سلامت،حق مسلم ماست"، "خط فقر 8 میلیون حقوق ما 2 میلیون"،  "حقوق های نجومی  فلاکت عمومی"، و معلم زندانی آزاد باید گردد" و همچنین "احضار ؛ زندان، محکوم است" بر خواستهای خود تاکید میکنند. خواستهای سراسری ای چون درمان رایگان، تحصیل رایگان، تامین مسکن مناسب و پایان دادن به پرونده سازی های امنیتی نیز از خواستهای بازنشستگان است که در تمام اعتراضات تاکید میشود و با این خواستها بازنشستگان صدای اعتراض کل جامعه به بساط چپاول و سیستم حاکم را نمایندگی میکنند. بازنشستگان همچنین در تجمعات قبلی شان با بنرهایی با مضمون حق تشکل، حق تجمع، حق تحصن، حق اعتصاب و آزادی بیان فارغ از شرایط امنیتی، آزادی بدون قید و شرط و بدون وثیقه کارگران، معلمان، دانشجویان و تمامی فعالین سیاسی زندانیاعتراض خود را به سرکوبگری ها و نقض پایه ای ترین حقوق جامعه اعلام داشتند. شفاف سازی وضعیت صندوق های بازنشستگی و برگرداندن سرمایه های اختلاس شده به صندوق ها و نظارت نمایندگان واقعی و منتخب بازنشستگان بر صندوق ها از دیگر مطالبات مورد تاکید بازنشستگان است. اعتراض بازنشستگان به فقر، گرانی، تبعیض، نابرابری  و دزدی و حقوقها و امتیازات نجومی بالایی ها و فاصله عظیم طبقاتی در جامعه است و بر حق خود برای برخورداری از یک زندگی انسانی تاکید دارند.

حزب کمونیست کارگری از خواستها و مبارزات بازنشستگان قاطعانه حمایت کرده و همه کارگران، معلمان، دانشجویان و بخشهای مختلف جامعه را به حمایت وسیع از این مبارزات فرا میخواند. اتحاد محکم همه بازنشستگان حول خواستهای فوق ضامن پیروزی در مقابل حاکمین و چپاولگران است.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

پیش بسوی ایجاد شوراها

حزب کمونیست کارگری ایران

11 آبان ٩٨،  2 نوامبر  ٢٠١٩

tel:00447435562462

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت