.
يكشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 26 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

جمعه, 10 آبان 1398 ساعت 03:25

اسماعیل بخشی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – اسماعیل بخشی، فعال کارگری و از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه ساعتی پیش با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. وی در تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۷ بازداشت و شهریورماه سال جاری توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۴ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۸ آبان ماه ۹۸، اسماعیل بخشی، فعال کارگری و از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

فرزانه زیلابی وکیل مدافع اسماعیل بخشی، مبلغ وثیقه تعیین شده برای وی را ۷۵۰ میلیون تومان عنوان کرده است.

خانم زیلابی امروز به خبرگزاری ایلنا گفته بود “با توجه به نیابت داده شده به دادسرای دزفول و به دلیل تعللی که دادسرای دزفول در ارسال نامه مربوط به تودیع وثیقه به شعبه سی و شش دادگاه تجدیدنظر استان تهران داشتند، آزادی بخشی با تاخیر مواجه شد اما امروز نامه به زندان واصل شد و شرایط آزادی ایشان در بعدازظهر امروز فراهم است و دیگر نباید مانعی برای آزادی ایشان وجود داشته باشد”.

روز شنبه ۴ آبان ماه ۹۸، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، ساناز اله یاری و امیرحسین محمدی فرد، چهار تن از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان های قرچک ورامین و اوین آزاد شده بودند.

آزادی سپیده قلیان با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان قرچک ورامین، امیرحسین محمدی فرد و همسرش ساناز اله یاری هرکدام با تودیع قرار وثیقه ۸۵۰ میلیون تومانی و امیر امیرقلی با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین صورت گرفته بود.

با احتساب آزادی این شهروندان تا لحظه تنظیم این گزارش یک متهم دیگر این پرونده به نام عسل محمدی کماکان در بازداشت بوده و با وجود وعده مسئولین از آزادی وی جلوگیری شده است.

لازم به یادآوری است اسماعیل بخشی، فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی در تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی به زندانهای شیبان و سپیدار اهواز منقل شده بودند. بازداشت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان در حالی صورت گرفته بود که تلویزیون ایران شب ۲۹ دی ماه در فیلمی با عنوان “طراحی سوخته” اعترافاتی از اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه که در جریان بازداشت و بازجویی پیشین آنها ضبط شده بود را نمایش داد که در آن گفته بودند با “گروه‌های مارکسیستی و برانداز در خارج از ایران” ارتباط دارند.

روز شنبه ۱۶ شهریورماه شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، حکم متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه را صادر کرده بود. بر اساس این حکم اسماعیل بخشی به ۱۴ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق، محمد خنیفر به ۶ سال حبس تعزیری، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی فرد، ساناز الهیاری و عسل محمدی هرکدام به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند. پرونده علی نجاتی دیگر متهم این پرونده کماکان مفتوح است.

گفتنی است در تاریخ ۳۰ مهرماه سال جاری سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه «تا کمتر از یک ماه دیگر رای دادگاه تجدید نظر متهمین پرونده هفت تپه صادر می شود» گفت: “قرار تامین ۴ نفر از این افراد تخفیف پیدا کرد و به زودی با سپردن قرار وثیقه آزاد می شوند”.

*******

اسماعیل بخشی چهر محبوب جنبش کارگری ایران، آزاد شد!

لحظاتی قبل اسماعیل بخشی، نماینده و سخنگوی دلسوز کارگران هفت تپه، چهر محبوب و مشهور جنبش کارگری ایران، از زندان آزاد شد. حزب حکمتیست( خط رسمی) آزادی اسماعیل بخشی را به خود بخشی و خانواده اش، به کارگران هفت تپه، به رفقایش، به مردم آزادیخواه ایران و به همه حامیان کارگران هفت تپه و اسرای آنها، تبریک میگوید.

چند روز قبل تعدای از اسرای هفت تپه و دستگیر شدگان اول ماه مه آزاد شدند و امروز بعد از کارشکنی و بهانه گیری های آشنای کاربدستان حکومت، سرانجام اسماعیل بخشی عزیز هم آزاد شد.

امروز با آزادی اسماعیل بخشی موجی از شادی و احساس غرور و پیروزی کارگران هفت تپه، خانواده های آنها، مردم شوش، کارگران فولاد، آذر آب، هپکو، شرکت واحد و کل مراکز کارگری، دانشگاهها و صف معلمین، بازنشستگان و همه حامیان طبقه کارگر در ایران و خارج کشور را فرا میگیرد. امروز همه جا در صف جنبش عدالتخواهی طبقه کارگر، این پیروزی را جشن میگیرند.

آزادی این عزیزان موقتی است. اما این اولین قدم بود. این یک پیروزی بزرگ بود و باید آنرا ارج گذاشت. این پیروزی مدیون تلاش مستمر کارگران هفت تپه، مدیون ایستادگی اسرای آنها در زندان، مدیون اتحاد قابل تقدیر هفت تپه ای ها و موجی وسیع از حمایتهای طبقه کارگر و مردم آزادیخواه از ایران تا خارج کشور بود. بی تردید هفت تپه ای ها و همه کارگران ایران بعد از این پیروزی خود را در موقعیت بهتری میبینند. جنبش ما این پیروزی را فتح سنگری مهم در جدالی همه جانبه با بورژوازی ایران و دولتش میداند.

جدال ما برای رفاه و آزادی، برای مختومه اعلام کردن احکام زندان به این عزیزان و منع تعقیب و پرونده سازی برای کارگران معترض، برای آزادی بقیه اسرای طبقه کارگر از زندان و برای آزادی همه زندانیان سیاسی ادامه دارد.

زنده باد کارگران هفت تپه و حامیان آنها

زنده با اتحاد کارگری

زنده باد حکومت کارگری

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست (خط رسمی)

٨ آبان ۱۳۹۸- ۲۶ اکتبر ٢٠١٩

*****

آزادی اسماعیل بخشی را تبریک می گوییم

آزادی موقت و مشروط  اسماعیل بخشی را به وی، خانواده گرامی او، کارگران هفت تپه و طبقه کارگر ایران صمیمانه تبریک می گوییم.

اسماعیل بخشی نماینده محبوب کارگران مبارز شرکت نیشکر هفت تپه و از سخنگویان مبارزات کارگری در دوره اخیر علیه سیاستهای ضد کارگری حاکمیت سرمایه داری جمهوری اسلامی، از جمله سیاستهای خصوصی سازی و فساد و تهاجم به حقوق کارگران بوده است و به همین "جرم" و برای مطالبه "نان، کار، آزادی" سال گذشته بازداشت و به شدت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفت.

شکنجه، اذیت و آزار شدید اسماعیل بخشی، حکم طولانی زندان، شلاق و وثیقه بسیار سنگین برای او، همگی نشانه دیگری است بر ماهیت به شدت ارتجاعی و ضد کارگری جمهوری اسلامی ایران و برگ سیاه دیگری بر پرونده قطور جنایات این رژیم افزوده است.

این سرکوب های لجام گسیخته اما نتوانسته مانع تداوم مبارزات کارگران شود. در هفت تپه، کارگران در این مدت به اشکال مختلف به مبارزات خود ادامه داده اند و همواره یکی از مطالبات اصلی شان آزادی اسماعیل بخشی بوده است.

اسماعیل بخشی و کلیه بازداشت شد گان هفت تپه و روز جهانی کارگر و دیگر کارگران و فعالین کارگری زندانی در سراسر کشور همگی باید بدون قید و شرط آزاد گردند. موج جدید سیاست سرکوب گرانه جمهوری اسلامی در ایندوره که شامل حبس های بسیار طولانی و وثیقه های فوق العاده سنگین است را باید به شکست کشانید؛ همانطور که نمایش تلویزیونی "طراحی سوخته" آنها مفتضحانه شکست خورد. هیچ نظام و دولتی قادر نخواهد بود با این سیاستهای ضد انسانی تا مدت طولانی خشم و خروش طبقه کارگر را کنترل کند.

کارزارها و همبستگی سراسری در ایران ودر سطح بین المللی که به آزادی موقت اسماعیل بخشی و دیگر فعالین کارگری منجر شده است را تا آزادی کامل کلیه کارگران در بند و زندانیان سیاسی ادامه دهیم!

زنده باد اتحاد طبقه کارگر

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۳۰ اکتبر ۲۰۱۹

http://etehadbinalmelali.com/ak

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید;%20%20%0dwww.workers-iran.org">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

******

اسماعیل بخشی نماینده محبوب کارگران نیشکر هفت تپه آزاد شد

امروز هشتم آبانماه اسماعیل بخشی چهره محبوب و نماینده کارگران نیشکر هفت تپه از زندان اوین آزاد شد و مورد استقبال اعضای خانواده و شماری از دوستدارانش که در آنجا جمع شده بودند قرار گرفت. آزادی اسماعیل بخشی یک رویداد مسرت بخش است و بی تردید همه کارگران و مردم را به وجد آورده است.

اسماعیل بخشی با وثیقه هفتصد و پنجاه میلیون تومانی آزاد شده است و دیگر آزاد شدگان نیز ناچار به سپردن وثیقه های سنگین شده اند. خواست بحق کارگران و مردم اینست که اسماعیل بخشی و دیگر آزاد شدگان بدون قید و شرط آزاد شوند و احکام سنگین زندان برای همه آنها کاملا ملغا و دور انداخته شود. هیچ توجیهی برای دستگیری و تعیین احکام زندان برای این عزیزان قابل قبول نیست.

حزب کمونیست کارگری آزادی اسماعیل بخشی را به او به خانوده اش و به همه کارگران نیشکر هفت تپه که تا لحظه آخر بر آزادی بخشی پافشاری کردند و همه کارگران و مردم شاد باش میگوید. این آزادیها نتیجه فشار مبارزات خود ماست و باید این فضای مبارزاتی را فعالتر و گسترده تر به پیش ببریم. تمامی زندانیان سیاسی باید بدون قید و شرط آزاد شوند. پرونده های امنیتی برای فعالین اجتماعی و کارگری باید دور انداخته شود.

پیش بسوی شوراها

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

۸ آبان ٩٨، ٣٠ اکتبر ٢٠١٩

*********

خجسته باد آزادی فعالین کارگری ـ گفتگوی رادیو پیام کانادا با جوانمیر مرادی فعال کارگری در مورد آزادی فعالین کارگری، دلایل عقب نشینی دستگاههای امنیتی ـ قضایی، همبستگی و حمایت از اعتراضات کارگران، نقاط ضعف و قدرت ما در تداوم بخشیدن این موفقیت.

http://radiopayam.ca/JavanmirMoradi_Azadi

********

تبریک برای آزادی موقت اسماعیل بخشی از زندان اوین
امروز چهارشنبه 8آبان 88اسماعیل بخشیاز پیشروان مبارز و مقاوم طبقه کارگر ونماینده کارگران سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با قرار وثیقه هفتصد وپنجاه میلیون تومان بطور موقت از زندان اوین آزاد شد .آزادیاسماعیل را به خانواده و بستگان، به سندیکای کارگران هفت تپه و جنبش کارگری و دیگر اقشارزحمتکشدر ایران تبریک میگوئیم.همانطور که در اعتراضات روزمره کارگران بارها نشان داده شده است، جای کارگران و دیگر فعالین اجتماعی که بخاطر احقاق حقوق پایمالشده دست به اعتراض زده اند زندان نیست .تا آزادی سایر فعالین کارگری زندانی و دیگر زندانیان سیاسی از جمله علی نجاتی، محمد خنیفر،عسل محمدی ،ندا ناجی....و شکستن درهای زندان، همگام، همراه و متحد با کارگرانمبارزه خواهیم نمود.مبارزه و اعتراض علیه سرکوب،دستگیری،زندان و شکنجه جزیی اجتناب ناپذیرازمطالبات اجتماعی در ایرانبودهوتا کنوندستاوردهای ارزنده ایی به همراه داشته است.آزادیموقتاسماعیل بخشی نماینده آگاه و شجاعکارگران هفت تپه و آزادی سپیده قلیان و حامیان کارگری در نشریه گام در روزهای اخیرنمونه این دستاوردها و حاصلاعتراضاتو اعتصاباتکارگری بودهاست .گسترش و سازمانیابی اعتراضات کارگری و اتحاد و همبستگی سراسری تنها می تواندتضمین کننده نیروی اجتماعی قوی تر بوده وبا اتکاءبه آنمی توانبه مطالبات خود و منجمله آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیانسیاسیدستیافت .زنده باد اتحاد و همبستگی طبقاتی کارگران
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ـ خارج کشور
8آبان 88ـ 03اکتبر
https://t.me/nahadhayehambastegi
 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت