.
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 15 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

جمعه, 26 مهر 1398 ساعت 04:09

اخبار و گزارشات کارگری 23-24-25 مهر ماه

اخبار و گزارشات کارگری 25 مهر ماه 1398

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگر آزاد باید گردند

- ادامه تجمع جمعی از کارگران مجتمع کشت وصنعت نیشکردر راه دست یابی به مطالباتشان

- از سرگیری اعتراضات کارگران کارخانه کنتورسازی نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی و وعده های پوچ مسئولان با تجمع مقابل استانداری قزوین

- ادامه اعتصاب غذای عاطفه رنگریزاز بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگر مقابل مجلس برای دومین روز متوالی

- جان باختن 6کارگر و سوختگی شدید 2کارگر براثر حوادث کاری:

1- جان باختن دو کارگر معدن زغال سنگ طبس در عمق 200متری براثرریزش تونل

2- جان باختن یک کارگر کارخانه ایران رادیاتور رشت

3- جان باختن یک کارگر 62ساله زیر آوار حین کاردر پاسداران تهران

4- جان باختن یک کارگر شهرداری منطقه 6 اهواز در حین کاربراثر برق گرفتگی

5- جان باختن یک کارگر 50ساله در چادگان براثر انفجار انشعاب گاز

6- سوختگی شدید 2کارگردر حادثه آتش سوزی یک گاراژصافکاری ماشین در تهران و وخامت حال یکنفرشان

*ادامه تجمع جمعی از کارگران مجتمع کشت وصنعت نیشکردر راه دست یابی به مطالباتشان

روز پنج شنبه 25 مهر، جمعی از کارگران مجتمع کشت وصنعت نیشکردرادامه راهشان برای دست یابی به مطالبات مبنی بر بازگشت بکار همکاران اخراجی،آزادی اسماعیل بخشی، مختومه کردن پرونده قضایی تمام کارگران این مجتمع ولغوخصوصی سازی به تجمعشان مقابل دفتر مدیریت شرکت ادامه دادند.

در همین رابطه فیلم سخنرانی یکی از کارگران در سنگردرشبکه های اجتماعی منتشر شد.

خاطر نشان می شود که تا آخرین ساعات روز پنج شنبه 25مهر،از دیدارهای چهار کارگر این مجتمع در تهران گزارشی کتبی ویا شفاهی جهت آگاهی افکار عمومی از طرف دیدارکنندگان ویا شبکه های اجتماعی منتسب به «هفت تپه» علنی نشده واطلاعات از این دیدارها درحد گزارشات رسانه ای شده در روزهای گذشته باقی بر جا ماند.

*از سرگیری اعتراضات کارگران کارخانه کنتورسازی نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی و وعده های پوچ مسئولان با تجمع مقابل استانداری قزوین

روز پنج شنبه 25مهر، کارگران کارخانه کنتورسازی برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی و وعده های پوچ مسئولان برای باری دیگر دست به تجمع مقابل استانداری قزوین زدند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،کارگران شرکت کنتورسازی باتجمع مقابل استانداری قزوین، خواستارتسریع در پرداخت مطالبات خود و علمی شدن وعده ها از سوی مسئولان استان شدند.

با توجه به برگزاری چندین تجمع در مقابل استانداری قزوین، مسئولان و نمایندگان مجلس قول‌ها و وعده‌هایی را به کارگران برای رفع مشکلات‌شان داده‌اند اما تاکنون هیچ وعده‌ای عملی نشده و همچنان مشکلات کارگران پابرجاست.

یکی از کارگران حاضر درتجمع امروزگفت: از صبح اول وقت مقابل استانداری پیگیر تحقق وعده‌های مسئولان هستیم.

وی افزود: یکی از مسئولان استان قزوین سه راه حل برای رفع مشکل کارگران پیشنهاد داده بود که نخستین راهکار را قرار دادن یک سرپرست برای شرکت با هماهنگی مسئولان استانداری، دادگستری و نهاد دیگر ذکر کرده بود.

این کارگر ادامه داد: دومین راه حل مسئول استانی، تعیین سرمایه‌گذار و رسیدن به توافق با وی بوده که اسم سرمایه‌گذار را ذکر نکرد و سومین راهکار را هم بیان نکرده که چه بوده است.

کارگر شرکت کنتورسازی اضافه کرد: چند روز پیش این مسئول استانی در صدا و سیما مصاحبه‌ای در این زمینه داشت و اعلام کرد که کارگران به حق و حقوق خود می‌رسند؛ اما تاکنون اتفاقی رخ نداده است.

بنابهمین گزارش، در حال حاضر حدود هفت ماه است که کارگران شرکت کنتورسازی حقوق دریافت نکرده‌اند و حتی حقوق شب عید هم به آنان پرداخت نشده است؛ در حالی که کارگران 24 ماه حقوق معوقه از سالهای قبل هم دارند.

جالب اینکه مدیرعامل شرکت کنتورسازی که در زندان به سر می‌برد و فردی بازنشسته را به عنوان مدیر کارخانه معرفی کرده است.

درهمین رابطه کارگران معترض می پرسند: چرا فردی که با 400 تا 500 میلیون تومان از شرکت بازنشسته شده،باید دوباره به کار بازگردد.

یکی از کارگران شرکت کنتورسازی نیزگفت: فردی که به عنوان مدیر جدید شرکت کنتورسازی تعیین شده، بیان کرده که 15 هزار جنس در شرکت وجود دارد و دو هفته از آبان ماه که بگذرد یک ماه حقوق به کارگران این شرکت پرداخت می‌شود.

وی افزود: به کارگران اعلام شده از شکایت صندوق‌های فروشگاهی شرکت کنتورسازی دست بردارند چرا که هشتم آبان ماه شرکت به مزایده گذاشته می‌شود و با تغییر و تحول در صندوق‌ها و فروش آنها با قیمت بالا، تا اردیبهشت ماه سال آینده حساب تمام کارگران تسویه می‌شود.

*ادامه اعتصاب غذای عاطفه رنگریزاز بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگر مقابل مجلس برای دومین روز متوالی

روز پنج شنبه 25مهر برای دومین روز متوالی، عاطفه رنگریزاز بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگر مقابل مجلس جهت اعتراض به روند رسیدگی به پرونده ودادرسیش ، به اعتصاب غذایش در زندان قرچک ادامه داد.

*جان باختن 6کارگر و سوختگی شدید 2کارگر براثر حوادث کاری:

1- جان باختن دو کارگر معدن زغال سنگ طبس در عمق 200متری براثرریزش تونل

ظهر روز پنج شنبه 25مهر،براثر ریزش تونل کارگاه شرکت سامان کاوش(مجری طرح)درعمق 200متری معدن زغال سنگ پروده طبس دو کارگرزیر آوار گرفتار و جانشان را ازدست دادند.

2- جان باختن یک کارگر کارخانه ایران رادیاتور رشت

عصر روز چهارشنبه 24مهر،یک کارگر کارخانه ایران رادیاتورواقع در شهر صنعتی رشت حین کار با دستگاه کات پرس پره های رادیاتور در سالن تولید دچار حادثه شد وجان باخت.

قابل یادآوری است این کارگرقربانی حوادث کاری که یک فرزند از وی بجامانده حدود یکسال

بود که درسالن تولید کارخانه ایران رادیاتور رشت مشغول بکار بود.

3- جان باختن یک کارگر 62ساله زیر آوار حین کاردر پاسداران تهران

چهارشنبه شب(24مهر)، یک کارگر 62ساله حین کار در پاسداران تهران براثر ریزش ساختمان زیرآوار گرفتاروبه علت شدت جراحات وارده دردم جان باخت.

4- جان باختن یک کارگر شهرداری منطقه 6 اهواز در حین کاربراثر برق گرفتگی

روز چهارشنبه 24مهر، یک کارگر شهرداری منطقه 6 اهوازبنام مهدی فاضلی حین کار در پارک فدک دچار برق گرفتگی شد وجان خودرا ازدست داد.

5- جان باختن یک کارگر 50ساله در چادگان براثر انفجار انشعاب گاز

روز سه شنبه 23مهر،یک کارگر 50ساله حین کار ایزوگام در ساختمانی نیمه کاره واقع در شهر چادگان استان اصفهان به دلیل انفجار انشعاب گاز و شدت جراحات وارده ناشی از سوختگی در دم جان باخت.

6- سوختگی شدید 2کارگردر حادثه آتش سوزی یک گاراژصافکاری ماشین در تهران و وخامت حال یکنفرشان

چهارشنبه شب(24مهر)،2کارگر53 ساله و27 ساله درحادثه آتش سوزی یک گاراژصافکاری و نقاشی ماشین واقع در خیابان ری تهران دچار سوختگی شدید شدند وبه بیمارستان انتقال یافتند.

به گزارش 25مهر پایگاه خبری 125، به گفته جواد خوش سیما فرمانده آتش نشانان اعزامی، محل حادثه گاراژی به وسعت 1150 مترمربع با تعداد زیادی مغازه و کارگاه تعمیرگاه خودرو بود که درجریان این حادثه آتش سوزی، یک مغازه صافکاری و نقاشی به مساحت 18 مترمربع پس از وقوع یک انفجار ناگهانی، آتش گرفت.

وی اضافه کرد: به دنبال وقوع این انفجار وآتش سوزی، مالک، تعمیرکار 53 ساله و یک کارگر 27 ساله به شدت دچار سوختگی و جراحت شدند که هر دو بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.

خوش سیما با اشاره به وخیم بودن حال تعمیرکار 53 ساله، افزود: دراین حادثه یک کارگردیگر که مردی 50 ساله بود به طور سطحی دچار مصدومیت شد و با کمک امدادگران اورژانس در محل حادثه به صورت سرپایی مداوا شد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخبار و گزارشات کارگری 24 مهر ماه 1398

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگر آزاد باید گردند

- تجمع وراهپیمایی اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران همزمان با حضور روحانی

- کانون نویسندگان ایران:به هجوم نظامی پایان دهید!

- اعتصاب غذای عاطفه رنگریزاز بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگر مقابل مجلس

- آخرین خبرها از کشت و صنعت نیشکر هفت تپه:

- بازداشت فرامرز شریعتی فعال کارگری در سنندج وانتقال به مکانی نامعلوم

- آیا با آزادی مشروطِ اسماعیل عبدی موافقت خواهد شد؟

- پنجمین روزتحصن سها مرتضایی در اعتراض به «‌ستاره‌دار شدن» و محرومیت از تحصیل در محوطه ی دانشگاه تهران

- اعتراضات دانشجویان دانشگاه علم وصنعت تهران نسبت به مسمومیت غذایی دانشجویان دختر وپسر ساکن خوابگاه

*تجمع وراهپیمایی اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران همزمان با حضور روحانی

روز چهارشنبه 24مهر همزمان با حضور حسن روحانی در دانشگاه تهران برای شرکت در مراسم بازگشایی دانشگاه،جمعی از دانشجویان با تجمع،راهپیمایی،برافراشتن دست نوشته ها وسردادن شعارها اعتراضشان را نسبت به حضور فرمایشی روحانی،پولی سازی دانشگاه ها،ایجاد جوامنیتی واختناق در دانشگاه ها ودرسراسرکشور،فشار به دانشجویان فعال و زندانی کردن دانشجویان،کارگران،معلمان و....بنمایش گذاشتند.

این دانشجویان همچنین با سردادن شعار«کارگر،معلم ،دانشجو اتحاد اتحاد»خواهان همبستگی کارگران، معلمان،دانشجویان برای مبارزه با جوامنیتی،آزادی کارگران،معلمان ،دانشجویان و.... و در راه دست یابی به مطالبات برحقشان شدند ودرادامه بیانیه ای درهمین رابطه توسط یکی از دانشجویان قرائت شد.

برای مشاهده ویدئوها ،تصاویر وشنیدن شعارهار و بیانیه به لینک های زیر مراجعه کنید:

https://t.me/senfi_uni_iran/2164

https://t.me/senfi_uni_iran/2154

https://t.me/senfi_uni_iran/2174

متن بیانیه فعالین صنفی دانشگاه تهران در اعتراض به حضور نمایشی حسن روحانی در دانشگاه:

تفاوتی ندارد کدامیک از صاحب منصبان پشت درهای بسته سالن های همایش نشسته باشد. تفاوتی ندارد راجع به حقوق شهروندی داد سخن برانند یا از مزه شیرین عدالت حرف بزنند. پاسخ حاکمان به همکلاسی ها و رفقایمان که همپای طبقه کارگر علیه نابرابری فریاد سر دادند بازداشت، انفرادی و زندان بوده است. حنای هیچ یک از سیاستمداران برای ما رنگی نداشته و ندارد. تاریخ همواره گواه این دیوار سنگی است که حائلی است میان ما و آنها. ما، روی تلی از حرمان و فقر و خون ایستاده ایم. آنان رو در روی ما چکمه بر گلوی فرودستان می فشارند.

اما همپای سرکوب همواره مقاومت جریان دارد. در فضای رخوت و خفقان حاکم بر دانشگاه در سال های آغازین دهه 90، این غریو سرخ فعالین صنفی بود که جانی دوباره به دانشگاه بخشید. جریانی که از نخستین روز، مستقل از تمامی وابستگان جناح¬های قدرت در همبستگی با سایر اقشار اجتماعی از کارگران و معلمان گرفته تا زنان، کشاورزان و بیکاران علیه تهاجم سیاست های اقتصادی و اجتماعی ای که زندگی طبقات فرودست را نشانه رفته اند، برخاست.

امروز دانشگاه یک بنگاه تمام عیار اقتصادی است. دولت فعلی چون وارث راستین دولت های پیشین خود با ابزار سیاست های تجاری سازی، پولی سازی و خصوصی سازی، در پی آن است که دانشگاه را به ملکی انحصاری برای یکه تازی طبقه حاکم بدل سازد. ظهور انواع و اقسام دانشگاه های پولی، هزینه های سرسام آور تحصیل در دانشگاه های دولتی، کاهش سهمیه دانشجویان روزانه، طرح و بسط روز افزون قوانین تبعیض آمیز جنسیتی، ایجاد گزینش های آموزشی برای حذف ساکنان استان های پیرامونی و محدودیت آفرینی برای اقلیت های قومی و مذهبی، ادعای آموزش رایگان و همگانی را به دروغی بزرگ بدل ساخته است.

از سوی دیگر سیاست های تنبیهی و کنترلی جدید نیز که به شدیدترین شکل در شیوه نامه انضباطی اخیر تبلور یافته است، در کنار فشارهای فزاینده بر وضع معیشت دانشجویان، اجزای مختلف بسته ای است که دولت حسن روحانی در شش سال اخیر برای تعرض به حیات دانشجویان در نظر گرفته است. این قوانین حتی در زمینه پوشش و زندگی فردی فضای کنترلی شدیدی را بر دانشگاه حاکم ساخته است. در چنین شرایطی دانشگاه بیش از هرچیز به یک نهاد اداری، مالی و امنیتی تبدیل شده که نقشی جز ایجاد اعتبار و وجهه برای حاکمان ندارد.

در این وضعیت، فضای تشکل های رسمی موجود نیز عملا مکمل بسته سیاست های دولت است. وقتی تشکلهای به اصطلاح دانشجویی، تاریخی عجین با منتفعین از استثمار و سرکوب دارند و همزمان از حقوق، شان و منزلت کارگر دم می زنند، علیه آموزش کالایی بیانیه می دهد و ناگهان در سایه نقد آموزش کالایی می خزند، دم خروس عیان می شود. نمی توان شریک دزد بود و رفیق قافله. نمی شود از یک سو در جبهه سیاستمدارانی ایستاد که سیاستهایشان کارگران هفت تپه‌ها، فولادها و هپکوها را به خاک سیاه نشاند، صندوق های بازنشستگی را به ورشکستگی کشاند و در همه عرصه ها ویرانی بر ویرانی آفرید و از سوی دیگر شعبده بازانه، دهان به انتقاد از همین سیاست ها گشود. این بازی های فریبکارانه مدتهاست برنده ای جز صاحبان قدرت ندارند. از این رو با صدای رسا می گوییم: دانشجویان فعال در این تشکلها بدانند نقد آموزش کالایی و سایر سیاست هایی که در پی تشدید نابرابری هستند، با نفی بنیادین وضع موجود در هم تنیده است. برای ما بسیاری از دانشجویان فعال شده در این تشکل ها ماهیتی متفاوت از نفس وجود این تشکل ها و روابط ساختاری و حزبی آن ها دارند اما اگر نقد نابرابری در تمام عرصه های اجتماعی مبناست، این دانشجویان باید پیش از هر چیز علیه موجودیت و تاریخ این تشکل ها و علیه بهره مندی آنها از امکان هایی که به قیمت سرکوب جریان های مستقل به دست آمده، به پاخیزند.

دانشجویان!

تاریخ ما را قضاوت خواهد کرد. در زمانه ای که رنج تنوره می کشد و انسان آواره می شود، در زمانه ای که حاکمیت سوار بر هیولای بازار همه جا را در می نوردد، بسیاری از دانشجویان در انفعالی سیاسی، خزیده در فردیت حریص و سردرگم خویش به دنبال بیرون کشیدن گلیم خود از این آب گل آلود اند. با این حال، سعادت امری جمعی است چنانکه نگون بختی. این آوازه ای است که باید مدام در گوشمان طنین بیاندازد. این مسئولیت اجتماعی ما است که بی تفاوت نباشیم. مسئولیت اجتماعی ماست که بی قرار باشیم! که ما هنوز هم، شادان و پایکوبان فریاد بر می آوریم: مقاومت، زندگی ست؛

خواه زندانی در چشم انداز باشد، خواه دانشگاهی..

*کانون نویسندگان ایران:به هجوم نظامی پایان دهید!

از لشکرکشی حاکمان ترکیه به مناطق کردنشین سوریه چند روز می‌گذرد. یورشی که نامش، "چشمه‌ی صلح"، نیز به اندازه‌ی دلایل اعلام‌شده‌اش از سوی دولت ترکیه، فریبکارانه است. مردمی که این روزها از زمین و آسمان آماج سلاح‌های مرگبار قرار گرفته‌اند طی سال‌ها و تا دیروز مشغول جنگ با لشکر وحشی و از گور برخاسته‌ی داعش بودند و در نجات جهان از آن جرثومه‌ی جهل و جنایت سهم بسزایی دارند. اکنون که ارتش ترکیه در تبانی با برخی قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای و در سایه‌ی سکوت برخی دیگر، یورش به این مردم را آغاز کرده است انسان‌های آزادی‌خواه و مترقی جهان باید صدای مخالفت و اعتراض خود را یک‌پارچه‌ بلند کنند. به ویژه از نویسندگان و روزنامه‌نگاران انسان‌دوست و آزادی‌خواه انتظار هست هدف‌های ضد انسانی هجوم به مردمی که می‌خواهند خود اختیار زندگی‌ و تعیین سرنوشتشان را به‌دست داشته باشند، برملا کنند و به سهم خویش در همصدا کردن مردم جهان و جلوگیری از راه افتادن حمام خون بکوشند. حال که دولت ترکیه با بگیر و ببند و سرکوب آزادی بیان در داخل مرزهایش صدای هر انسان‌دوست صلح‌طلب و هر مخالف هجوم نظامی‌ را با برچسب‌هایی نظیر "تبلیغ تروریسم" و "مخدوش کردن اذهان عمومی" خفه می‌کند وظیفه‌ی اهل قلم و روشنفکران در دیگر کشورها سنگین‌تر شده است. بی‌تردید ادامه‌ی این تهاجم به فاجعه‌ای بزرگ منجر خواهد شد.

کانون نویسندگان ایران یورش نظامی ارتش ترکیه و کشتار مردم "روژاوا" را محکوم می‌کند و خواهان قطع فوری آن و بیرون رفتن مهاجمان از خانه و زندگی مردم است.

کانون نویسندگان ایران

۲۳ مهر ۱۳۹۸

*اعتصاب غذای عاطفه رنگریزاز بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگر مقابل مجلس

روز چهارشنبه 24مهر،عاطفه رنگریزز بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگر مقابل مجلس برای اعتراض به روند رسیدگی به پرونده ودارسیش ، اعتصاب غذایش را در زندان قرچک آغازکرده است.

*آخرین خبرها از کشت و صنعت نیشکر هفت تپه:

+روز چهارشنبه 24 مهر،جمعی ازکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به تجمعشان برای بازگشت بکار همکاران اخراجی،آزادی اسماعیل بخشی، مختومه کردن پرونده قضایی تمام کارگران این مجتمع ولغوخصوصی سازی مقابل دفتر مدیریت شرکت ادامه دادند.

یکی از کارگران درسنگر سخنانی ایراد کرد وازکارگران خواست هفت صبح فردا برای شنیدن سخنان چهارکارگردیدارکننده با اعضای کمیسیون های مجلس و... درتهران، پای سنگرحضوربهم رسانند.

+امروز همچنین گزارشاتی سربسته از ادامه دیدارهای چهارکارگر این مجتمع در تهران رسانه ای شد؟!

- ادامه اعتراضات کارگران تعمیرات لکوموتیو راه آهن نسبت به عدم اجرای طرح های تجمیع قرارداد و طبقه‌بندی مشاغل

-

*ادامه اعتراضات کارگران تعمیرات لکوموتیو راه آهن نسبت به عدم اجرای طرح های تجمیع قرارداد و طبقه‌بندی مشاغل

روز چهارشنبه24مهر برای باری دیگر،اعتراضشان را نسبت به عدم اجرای طرح های تجمیع قرارداد و طبقه‌بندی مشاغل رسانه ای کردند.

حدود 300کارگر واحد تعمیرات لکوموتیوراه آهن(شرکت پویش پژوهان صنعت)با بیان اینکه همه ما کارگران واحد تعمیرات لکوموتیو تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری با حداقل حقوق و مزایا در نواحی و مناطق محروم کشور مشغول کار هستیم،به خبرنگار رسانه ای گفتند: ما خواستار اجرای طرح تجمیع و قرارگیری کارگران واحد تعمیرات لکوموتیو راه‌آهن در این طرح هستیم و متاسفانه علیرغم درخواست‌های ما این طرح هنوز برای کارگران واحد تعمیرات لکوموتیو اجرایی نشده است. تجمیع کارگران پیمانکاری شرکت‌های مختلف موجب یکسان‌سازی شرایط کار می‌شود و نظارت و اجرای قانون را تسهیل می‌نماید.

به گفته کارگران واحد تعمیرات لکوموتیو، تعدادی از همکاران آنها در سایر واحدهای راه‌آهن تجمیع شده‌اند ولی این طرح برای کارگران واحد تعمیرات لکوموتیو صورت نپذیرفته است. و به رغم پیگیری‌های فراوان کارگران واحد تعمیرات لکوموتیو، اجرای این طرح، شامل حال آنها نشده است. این در حالیست که کارگران واحد تعمیرات لکوموتیو در تمامی فصول در سرما و گرما به کارهای سخت و طاقت‌فرسای مشغول کار هستند.

طبق اظهارت کارگران واحد تعمیرات لکوموتیو، تجمیع کارگران پیمانکاری شرکت‌های مختلف موجب یکسان‌سازی شرایط کار می‌شود و نظارت و اجرای قانون را تسهیل می‌کند.

برخی از این کارگران خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل خود هستند که طبق قانون باید در شرکت‌های دارای پرسنل بالای 50 نفر اجرایی شود.

درهمین رابطه:

نامه سرگشاده صدها کارگر واحد تعمیرات لکوموتیوراه آهن دراعتراض به عدم اجرای طرح تجمیع قرارداد

حدود 300کارگر واحد تعمیرات لکوموتیوراه آهن که تحت مسئولیت  شرکت پویش پژوهان صنعت  مشغول بکارند طی نامه ای سرگشاده بتاریخ 31تیرماه  خطاب به مدیرعامل راه‌آهن اعتراضشان را نسبت به عدم اجرای طرح تجمیع قراردادشان رسانه ای کردند.

قابل یاد آوری است که قرار بود جهت ساماندهی کارگران شرکتی در مشاغل عملیاتی سیر وحركت راه آهن و پیاده‌سازی نظام پرداخت مناسب، 18قرارداد سیر و حركتی مناطق راه‌آهن در قالب 3 قرارداد تجمیع ‌شود.

اما وعده طرح تجمیع قرارداد  درباره کارگران واحد تعمیرات لکوموتیوراه آهن کماکان اجرایی نشده است.

*بازداشت فرامرز شریعتی فعال کارگری در سنندج وانتقال به مکانی نامعلوم

صبح روز دوشنبه 22مهرماه، فرامرز شریعتی فعال کارگری در محل کارش درسنندج تو سط ماموران لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

*آیا با آزادی مشروطِ اسماعیل عبدی موافقت خواهد شد؟

حسین تاج از از ارسال درخواست آزادی مشروط اسماعیل عبدی، با نظر موافق برای اظهارنظر به دفتراژه ای معاون قوه قضائیه،خبرداد.

این وکیل دادگستری روز چهارشنبه 24مهر در گفتگوبا یک رسانه، افزود: اسماعیل عبدی که تاکنون چهارسال از مجموع پنج سال ایام حبس خود را گذرانده و 28 ماه است که حائز شرایط اولیه استفاده از آزادی مشروط است، چهاربار پیش با درخواست آزادی مشروط وی مخالفت شده است، این بار اما بنظر می‌رسد که نظر موافق مسؤلین ذیربط در نامه‌ای که جهت اظهارنظر معاون قوه قضائیه ارسال شده، انعکاس یافته است؛ لذا امیدوارم که این بار با درخواست آزادی این معلم که بیشتر میزان حبس خود را گذرانده است، موافقت شود.

*پنجمین روزتحصن سها مرتضایی در اعتراض به «‌ستاره‌دار شدن» و محرومیت از تحصیل در محوطه ی دانشگاه تهران

روز چهارشنبه 24 مهرماه، همزمان به تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان درحین حضور روحانی در دانشگاه تهران به بهانه بازگشایی دانشگاه ها، سها مرتضایی برای پنجمین روز متوالی به تحصنش برای اعتراض به «‌ستاره‌دار شدن» و محرومیت از تحصیل در محوطه ی دانشگاه تهران،ادامه داد.

*اعتراضات دانشجویان دانشگاه علم وصنعت تهران نسبت به مسمومیت غذایی دانشجویان دختر وپسر ساکن خوابگاه

از سه شنبه شب(23مهر)،اعتراضات دانشجویان دانشگاه علم وصنعت تهران نسبت به مسمومیت غذایی بیش از200 دانشجوی دختر وپسر ساکن خوابگاه آغاز وامروز ادامه پیداکرد.

برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

https://t.me/senfi_uni_iran/2146

https://t.me/senfi_uni_iran/2165?single

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخبار و گزارشات کارگری 23 مهر ماه 1398

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگر آزاد باید گردند

- عزم راسخ کارگران آذرآب در راه دست یابی به مطالبات با ادامه تجمعات

- ادامه اعتراضات کارگران حمل‌ونقل خلیج فارس نسبت به تبدیل وضعیت از دائمی به پیمانی باتجمع مقابل دادسرای عمومی انقلاب تهران

- جهت اطلاع:روایت رسانه ای شده یکی از کارگران هفت‌تپه از دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس

- پایان اعتصاب کارگران شهرداری کلاله بدنبال وعده پرداخت مطالباتشان طی چند روزآینده

- ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه کنتورسازی علیرغم هیاهوهای تبلیغاتی

- با حلوا حلوا گفتن قصد شیرین کردن دهان کارگران خط 6مترو تهران را دارند

- عدم پرداخت چند ماه حقوق کارگران سازمان فضای سبز شهرگلستان دراستان تهران

تهدید کارگران به اخراج از کار در صورت اعتراض

- تجمع اعتراضی خانواده‌های آتش نشانان جان باخته حادثه پلاسکو نسبت به وعده های پوچ مسئولان مقابل شهرداری تهران

- محسن حق شناس دانشجوی بازداشتی دی ماه 96 برای تحمل یکسال حبس راهی زندان اوین شد

- تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه بین المللی خمینی نسبت به تفکیک جنسیتی

- تحصن سها مرتضایی در اعتراض به «‌ستاره‌دار شدن» و محرومیت از تحصیل در محوطه ی دانشگاه تهران برای چهارمین روز متوالی!

- جان باختن یک کارگر اداره راه در حین کار براثر تصادف

*عزم راسخ کارگران آذرآب در راه دست یابی به مطالبات با ادامه تجمعات

روز سه شنبه 23 مهر، کارگران کارخانه آذرآب با تجمع در این واحد تولیدی به اعتراضاتشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ادامه دادند وعلیرغم توطئه های وکارشکنی هاعزم راسخشان را در راه دست یابی به مطالبات بنمایش گذاشتند.

آذرآبی ها خواهان تعیین تکلیف نهایی با با سهامدار عمده شرکت(بانک کشاورزی)برای تامین امنیت شغلی ومعیشتیشان هستند.

امروز کارگران آذرآب با دور زدن شورای اسلامی کار وحضوردر میدان واعلام خواسته هایشان برای باری دیگر اراده جمعی وعزم راسخشان را بنمایش گذاشتند.

C:\Users\Kevin\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg

*ادامه اعتراضات کارگران حمل‌ونقل خلیج فارس نسبت به تبدیل وضعیت از دائمی به پیمانی باتجمع مقابل دادسرای عمومی انقلاب تهران

روز سه شنبه 23مهر، کارگران حمل‌ونقل خلیج فارس درادامه اعتراضاتشان نسبت به تبدیل وضعیت از دائمی به پیمانی دست به تجمع مقابل دادسرای عمومی انقلاب تهران زدند.

*جهت اطلاع:روایت رسانه ای شده یکی از کارگران هفت‌تپه از دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس

یکی از کارگران هفت تپه درباره دیدار روز گذشته(22مهر) با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، می‌گوید: نمایندگان مجلس کارگروهی تشکیل داده‌اند و قرار است که ظرف مدت 10 روز در مورد اینکه کارفرمای هفت تپه صلاحیت دارد یا نه گزارشی ارائه بدهند.

یکی از کارگران هفت تپه گفت:روز گذشته تعدادی از کارگران هفت تپه در جلسه‌ای با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حاضر شدند.

به گفته او، حاتم شاه‌کرمی معاون وزارت کار، فرزاد یوسفی معاون تشکیلات وزارت کار، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی، علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری، سید راضی نوری و علی ساری نمایندگان خوزستان و تعدادی از اعضای فراکسیون کارگری و کمیسیون اجتماعی مجلس در این جلسه حضور داشتند.

این کارگر هفت تپه توضیح داد: جلسه ما با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از طرف آقای محجوب هماهنگ شده بود اما آقای سید راضی نوری که نماینده ما نیز هستند به جای اینکه با ما کارگران همکاری کنند طرف کارفرما را گرفته بودند و وقتی از جلسه ما باخبر می‌شوند از کارفرما هم دعوت می‌کنند. ما نیز از آنجا که 22روز است در اعتصاب به سر می‌بریم به نشانه اعتراض، جلسه را ترک کردیم. بعد از آن آقای ساری نماینده اهواز با مهربانی ما را به اتاق دیگری بردند و با ما صحبت کردند و بعد آقایان کارفرما را راهی کردند تا ما وارد جلسه شویم.

وی درباره مطالباتی که در این جلسه مطرح شد، گفت: ما در این جلسه 5 ساعته، از عدم صلاحیت کارفرمایان، سوله‌های خالی که به اسم طرح گذاشته شده‌اند، اخراج 20 نفر از کارگران، بازداشت 3 نفر از کارگران در پلیس راه خرم‌آباد و همچنین سه نفری که در منزل خود بازداشت شده‌اند گفتیم. نامه‌ای را هم کتبا امضاء کردیم و شاهدانی نیز که هنگام بازداشت کارگران حضور داشتند آن را امضاء کردند. علاوه بر این اعتراض خود را نسبت به این مسئله که چرا بیان شده ما در شهرستان بازداشت شده‌ایم و نه در پلیس‌راه، بیان کردیم و مدارک را تحویل دادیم.

این کارگر هفت تپه که نخواست نامش فاش شود در ادامه خبر داد: نمایندگان مجلس، کارگروهی را برای بررسی ماجرای هفت تپه تشکیل داده‌اند و آقای صالح، رئیس سازمان خصوصی‌سازی به آقای نادر قاضی پور، نماینده ارومیه قول دادند که ظرف مدت 10 روز گزارشی را در این مورد که کارفرمایان صلاحیت اداره این شرکت را دارند یا نه ارائه خواهد داد. همچنین آقای قاضی‌پور گفتند که سعی کنید مانند هپکو، هفت تپه را نیز از آقایان بگیریم و حتی الامکان سهام شرکت به کارگران واگذار شود.

وی همچنین اضافه کرد: آقای محجوب نیز درباره این صحبت کردند که چطور اعضای شورای اسلامی کار به‌خاطر شکایت شرکت، هم محکومیت قضایی دارند و هم از کار نیز اخراج شده‌اند؟ همچنین آقای محجوب، با مدیرکل اداره کار تماس گرفته و گفتند که طبق قانون، یکی از کارگرانی که بازداشت شده است، عضو شورای اسلامی کار است و مسئولیت شورایی دارد، بنابراین حق اخراج کردن این فرد را ندارند. علاوه بر این به مدیرکل اداره کار گفتند که نامه برگشت به کار این کارگر صادر شود. اما باید اعلام کنیم که مادامی که نامه برگشت به کار این کارگر صادر و به او ابلاغ نشود، ما این صحبت‌ها را صرفا زبانی می‌دانیم. زیرا قبل از این نیز، معاون وزیر کار در گفت‌وگو با صداوسیما گفته بودند که تمام 20 نفری که اخراج شده‌اند به کار بازخواهند گشت اما تنها 17 نفر به‌ سرکار بازگشتند.

این کارگر هفت‌تپه در ادامه توضیح داد: در این جلسه درباره محکومیت‌های قضایی نیز با نمایندگان مجلس، صحبت کردیم که 16 نفر از کارگران به هشت ماه تعلیق و 30ضربه شلاق محکوم شده‌اند و دو نفر نیز در تهران محکومیت دارند و همچنین حدود 40 پرونده مفتوح در شهرستان شوش است.

او همچنین تأکید کرد که خود آقای شاه‌کرمی، معاون وزیر کار گفتند که مطالبات ما به حق است و باید به آن ها رسیدگی شود.

*پایان اعتصاب کارگران شهرداری کلاله بدنبال وعده پرداخت مطالباتشان طی چند روزآینده

کارگران شهرداری کلاله بدنبال وعده پرداخت مطالباتشان طی چند روزآینده به اعتصابشان خاتمه دادند.

بنابه گزارش 23مهریک منبع خبری محلی،در پی اعتصاب وتجمع کارگران شهرداری کلاله دراعتراض به عدم پرداخت حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگرنشستی با شرکت فرماندار،شهرداروشورای شهر کلاله ونمایندگان کارگران برگزارشد ومقررشد شهردارطی چند روز آینده حقوق کارگران را پرداخت کند وبرای پرداخت حق بیمه کارگران اقدام کند.

بدنبال تصمیمات این جلسه کارگران شهرداری کلالهبا امید به متحقق شدن این وعده ها به اعتصابشان خاتمه دادند.

*ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه کنتورسازی علیرغم هیاهوهای تبلیغاتی

علیرغم هیاهوهای تبلیغاتی برای یار گیری، بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه کنتورسازی ادامه دارد.

تعدادی از کارگران کارخانه کنتورسازی به خبرنگار رسانه ای گفتند: این کارخانه که نزدیک به یک دهه است با مشکل روبرو شده، در حال حاضر هیچ فعالیتی ندارد حال آنکه براساس وعدهای مسئولان باید راه‌اندازی می‌شد.

یکی از کارگران این کارخانه با بیان اینکه برخی مسئولان استانی اعلام کرده‌اند مطالبات کارگران داده خواهد شد و به زودی فعالیت کارخانه از سر گرفته می‌شود، گفت: قرار بود بار دیگر مدیریت داخلی کارخانه تغییر کند اما مشکل اصلی کارگران و سهامداران کارخانه تغییر مالکیت اصلی آن است که باعث توقف فعالیت‌ها شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر همه 200 کارگر کارخانه در محل کار خود حاضر هستند و منتظر از سر گیری فعالیت کارخانه و پرداخت مطالبات مزدی‌شان هستند، افزود: در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه کارگران جدا از بحث تولید، مشکلات مربوط به معوقات مزدی و بیمه‌ای است .

به گفته وی؛ در یک سال گذشته آنها بارها مقابل نهادهای مختلف دولتی در قزوین و تهران تجمع کرده‌ و خواستار مشخص شدن وضعیت کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه خود شده‌اند.

این کارگر گفت: کارخانه کنتورسازی برای ادامه تولید نیازمند تامین مواد اولیه است که بخش زیادی از آنها از خارج خریداری و وارد کشور می‌شود و برخی از آنها از چند سال پیش در گمرک با مشکل ترخیص روبروست.

او گفت: آنچه در چند سال اخیر باعث افزایش مشکلات کارخانه و کارگران شده، عدم ترخیص قطعات مورد نیاز از سوی گمرک است. اگرچه اخیرا مسئولان قول همکاری برای آزادسازی قطعات را داده‌اند.

این کارگر درباره نحوه پرداخت مطالبات کارگران گفت: بخشی از قطعات و محصولات خریداری شده شرکت هم‌اکنون در گمرک با مشکل ترخیص مواجه است. تعداد زیادی دستگاه‌های شرکت قرار بود به عنوان محصولات جدید وارد بازار شوند که با حکم قضایی قرار است همه آنها که بیش از 6میلیارد تومان ارزش مالی دارند، بابت پرداخت بخشی از مطالبات معوقه کارگران کارخانه در مناقصه روز هشتم آبان ماه آینده به فروش برسد.

این کارگر در پایان گفت: کارگران کنتورسازی ایران در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان در محل کار حاضر و آماده تولید هستند.

*با حلوا حلوا گفتن قصد شیرین کردن دهان کارگران خط 6مترو تهران را دارند

بجای پرداخت چند ماه حقوق معوقه کارگران خط 6مترو تهران وعده پرداخت در آینده نزدیک را می دهند تا با حلو حلوا کردن دهانشان را شیرین کنند غافل از اینکه با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود و کارگران خط 6مترو تهران با برپایی تجمع اعتراضی بتاریخ 9مهر مقابل ساختمان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خواهان فوری پرداخت چند ماه حقوق عقب افتاده شان شدند.

روز سه شنبه 23مهر،مدیرعامل شرکت متروی تهران به خبرنگار رسانه ای گفت: امیدواریم تا پایان مهرماه بتوانیم بخشی از مطالبات کارگران خط 6 را پرداخت کنیم.

وی درباره زمان پرداخت حقوق معوقه کارگران خط 6 متروی تهران گفت: در انتظار دریافت و جابجایی نقدینگی حاصل از اوراق مشارکت هستیم که در آخرین مراحل است و امیدواریم تا پایان مهرماه بتوانیم بخشی از مطالبات کارگران خط 6 را پرداخت کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا همه کارگران خط 6 حقوق معوقه خود را دریافت خواهند کرد یا خیر؟ اظهار داشت: بله همه حقوق دریافت خواهند کرد، اما میزان آن باید با پیمانکار هماهنگ شود که چه میزان از معوقات را می‌تواند تسویه کند.

*عدم پرداخت چند ماه حقوق کارگران سازمان فضای سبز شهرگلستان دراستان تهران

تهدید کارگران به اخراج از کار در صورت اعتراض

چند ماه حقوق کارگران سازمان فضای سبز شهرگلستان از شهرستان بوستان استان تهران پرداخت نشده است.

این کارگران مورد تهدید به اخراج از کار درصورت اعتراض قرار گرفته اند.

به گزارش 23مهریک منبع خبری محلی، کارگران فضای سبز شهرگلستان چندین ماه است که حقوق نگرفته‌اند و با توجه به اینکه اغلب متاهل و دارای خانواده می باشند زندگی‌شان را به سختی و مشقت می گذرانند و در تهیه مایحتاج روزانه خود با مشکل روبه‌رو شده‌اند.

تلخی این حکایت آنجا می باشد که کارگران این شهرمورد تهدید مدوام به اخراج از کار در صورت اعتراض قرار می گیرند.

*تجمع اعتراضی خانواده‌های آتش نشانان جان باخته حادثه پلاسکو نسبت به وعده های پوچ مسئولان مقابل شهرداری تهران

روز سه شنبه 23مهر،جمعی از خانواده‌های آتش نشانان جان باخته حادثه پلاسکوبرای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به وعده های پوچ مسئولان دست به تجمع مقابل شهرداری تهران زدند.

پدر یکی از آتش نشان جان باخته حادث پلاسکودرباره علت این تجمع به خبرنگار رسانه ای گفت: تمام مطالبات ما در بنری نوشته شده است. شکایت اول ما به عملکرد رییس سازمان بهشت زهرا برمی‌گردد که با گذشت نزدیک به 3سال از حادثه پلاسکو هنوز به وعده مسقف کردن مزار شهدای آتش‌نشان عمل نکرده است.

وی ادامه داد: ما حتی خودمان درخواست دادیم که محوطه را مسقف کنیم تا در برف و سرما و باران اذیت نشویم که این اجازه را به ما ندادند.

او با بیان اینکه مسقف کردن مزار شهدا دستور شهردار تهران بود، اظهار داشت: آقای حناچی تاکنون دو سه بار در این زمینه به ما قول داده‌اند که تاکنون عملی نشده است.

در بخشی از بنر خانواده شهدای پلاسکو آمده است: هنوز در حکم این شهدا و در مصوبه «اعطای تسهیلات به جانباختگان و شهدای آتش نشانی» نام این عزیزان «متوفی» و «جان باخته» می‌باشد و به«شهید» و یا «شهید خدمت» تغییر نکرده است.

*محسن حق شناس دانشجوی بازداشتی دی ماه 96 برای تحمل یکسال حبس راهی زندان اوین شد

محسن حق شناس دانشجوی طراحی صحنه سینما و تئاتر دانشگاه تهران در جریان اعتراضات دی‌ماه 96 دستگیر وپس از تحمل 14 روز حبس در بند209 زندان اوین آزادشد.

وی در جریان برگزاری دادگاه های بدوی وتجدید نظربه یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

امروزاین دانشجوی دانشگاه تهران راهی زندان اوین شد تا یک سال حبس را تحمل کند.

*تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه بین المللی خمینی نسبت به تفکیک جنسیتی

روز سه شنبه 23مهر،جمعی از دانشجویان دانشگاه بین المللی خمینی برای به نمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به تفکیک جنسیتی درکافه دانشکده علوم پایه این دانشگاه دست به تجمع زدند.

گزارش تجمع تحت عنوان«قفلی که به دست دانشجویان شکست»:

دانشجویانی که هرروز موضوع انواع تبعیض ها و بی عدالتی ها واقع میشوند، دانشجویانی که از حمل درد مشترک دانشجو بودن کمرشان خم شده، امروز به ستوه آمدند.

صبح روز سه شنبه 98/7/23 مسئولین دانشگاه توانستند به ما ثابت کنند اوضاع حتی از این هم میتواند بدتر شود و اذهان و نگاهشان از این هم میتواند متحجرانه تر باشد. به دستور و طبق برنامه ریزی سیستم مدیریت جنسیت زده دانشگاه، درب حیاط دانشکده علوم پایه به روی دانشجویان پسر بسته و با حضور ماموران حفاظت فیزیکی حراست ورود آنها به این حیاط ممنوع اعلام شد.

ظاهراً دانشگاه بین‌المللی خمینی علیرغم عدم وجود سندی بالا دستی مبنی بر تفکیک جنسیتی به شکلی خودسرانه این مورد را در دستور کار خود قرار داده است.

خیلی زود شگفتی دانشجویان از این تصمیم جای خود را به خشم داد و دانشجویان با تجمع مقابل درب این حیاط مراتب اعتراض خود را به گوش مسئولین رساندند.

رئیس حراست دانشگاه، آقای ایراندوست پس از انتظار طولانی مدت دانشجویان معترض در بین آنها حاضر شده و پس از باز کردن درب مذکور، مطالبات آنها را شنیدند و قولی مساعد مبنی بر بازماندن دائمی این درب و عدم تکرار چنین تفکیک هایی در آینده به دانشجویان دادند.

اما بدیهی است که مطالبات دانشجویان از قفل حیاط پایه فرا تر می‌باشد و همگی آگاه بودند که قفل های بزرگتری برای شکاندن پیش روی ماست، تعدادی از مطالبات دیگری که در این تجمع از سوی دانشجویان مطرح شد به شرح زیر است:

۱. اتمام برخورد های قهری و نامحترمانه حراست با دانشجویان، شامل اخذ تعهد به بهانه های واهی، ضبط کارت دانشجویی و تحقیر و توهین به دانشجویان همانند درخواست جهت تراشیدن موی سر!

۲. اتمام تحدید آزادی های بدیهی و فردی دانشجویان که شامل ضوابط و قواعدی تحت عنوان «منشور اخلاقی» دانشگاه میشود و به تازگی بنر های آن در سرتاسر دانشگاه نصب شده است.

۳. پایان دادن به تفکیک جنسیتی در سلف های دانشگاه و کتابخانه ها

۴. رفع تبعیض های جنسیتی مانند ساعت ورود به خوابگاه دختران

لازم به ذکر است که به دلیل موضعی و ناگهانی بودن این تجمع مجالی برای مطرح شدن مطالبات ریشه ای دانشجویان همانند اتمام و معکوس سازی روند پولی سازی و کالایی سازی آموزش، کمبود خوابگاه و امکانات رفاهی و آموزشی و کیفیت نازل این امکانات و ... نبود. که این قطعا به معنی انکار وجود معضلات اساسی تر نیست.

دانشجویان در پی این تجمع در پی رساندن دو پیام اساسی بودند .

پیام این تجمع برای مسئولین واضح و رسا بود: دانشگاه نه پادگان است و نه محل تفکیک جنسیت !

اما ما دانشجویان, پیام اصلی این تجمع را برای یکدیگر مخابره کردیم: راه حل اول اتحاد است!

زمانی که دور بسته دیوان سالاری دانشگاه مارا ناامید میکند راه حل سکوت نیست، مقاومت است.

برگرفته از کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشور

*تحصن سها مرتضایی در اعتراض به «‌ستاره‌دار شدن» و محرومیت از تحصیل در محوطه ی دانشگاه تهران برای چهارمین روز متوالی!

کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشور:

سها مرتضایی دبیر اسبق شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی که به تازگی با داشتن رتبه 10 دکتری، «ستاره دار» و «محروم از تحصیل» شده است، هم اکنون در شرایطی در چهارمین روز تحصن خود به سر می برد که واکنش خاصی از جانب وزارت علوم و نهادهای ذی ربط در مورد رفع ستاره داری و محرومیت تحصیلی وی صورت نگرفته است!

این سکوت و بی اعتنایی بر عزم وزارت علوم در همکاری با نهادهای امنیتی جهت سرکوب فعالین صنفی کاملا صحه می گذارد که مصداق های بارز آن در بازداشت، صدور و تایید احکام سنگین برای فعالین صنفی از سال ٩۶ می باشد.

*جان باختن یک کارگر اداره راه در حین کار براثر تصادف

یک کارگر 30ساله اداره کار حین کار در اتوبان زنجان - قزوین بر اثر واژگون شدن یک خودرو وبرخورد با وی،بدلیل شدت جراحات وارده در دم جان باخت.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت