.
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Dec 09 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 22 مهر 1398 ساعت 16:20

اطلاعیه خبری حزب کمونیست کارگری ایران

اطلاعیه خبری شماره ۱۸:
با ادامه اعتراضات تمامی دستگیر شدگان اخیر هفت تپه آزاد شدند
امروز پنجشنبه ۱۸ کارگران نیشکر هفت تپه در هجدهمین روز اعتراضاتشان در محوطه شرکت تجمع کردند. این کارگران خواستار امنیت شغلی، پایان دادن به دزدی های پشت پرده تحت عنوان خصوصی سازی، پرداخت فوری دستمزدهای معوقه و بازگشت به کار سه همکار اخراجی خود هستند. یک خواست کارگران آزادی فوری همکاران دستگیر شده شان بود که زیر فشار اعتراضات خوشبختانه تمامی کارگران دستگیر شده اخیر یعنی محمد خنیفر، ابراهیم عباسی منجزی، یوسف بهمنی، ایمان اخضری، محمود خدایی و مسلم چشم خاور آزاد شدند. کارگران هفت تپه بر آزادی اسماعیل بخشی و دیگر دستگیر شدگان مرتبط با هفت تپه و بسته شدن پرونده های امنیتی علیه کارگران تاکید دارند. یادآوری کنیم که محمد خنیفر در بیدادگاه جمهوری اسلامی همراه اسماعیل بخشی و حامیان هفت تپه محاکمه گردید و به شش سال حبس محکوم شد. نیشکر هفت تپه سنگر مهم جنبش کارگری است و جمهوری اسلامی تلاش و تقلای بسیاری دارد که با فشار و توطئه گری اعتراضات این کارگران را عقب براند و این صدا را خاموش کند. از مبارزات کارگران هفت تپه فعالانه حمایت کنیم.
پیش بسوی ایجاد شوراها
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۸ مهر ٩٨، ۱۰ اکتبر ٢٠١٩

اطلاعیه ۱۸ مهرماه:
اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران آذرآب اراک در محوطه شرکت
"زیر بار ستم نمیکنیم زندگی، جان فدا میکنیم در ره آزادگی"
امروز ۱۸ مهر چهارمین روزی است که کارگران اعتصابی آذرآب در محاصره نیروهای سرکوبگر حکومت در داخل کارخانه تجمع میکنند و پیگیر خواستهایشان هستند. رژیم اسلامی در هراس از کشیده شدن اعتراض بیش از ۱۶۰۰ کارگر آذر آب و پیوستن دیگر کارخانجات این شهر به صف آنان، هر روزه از صبح زود کارخانه را در محاصره مزدوران مسلح خود قرار داده و مانع خروج کارگران میشود. اما فیلم های این تجمعات در رسانه ها وسیعا پخش است و صدایشان در همه جا طنین انداخته است. کارگران آذر آب با شعارهایی چون "آذرآب شد فدا با همه شایستگی؛ زیر بار ستم نمی‌کنیم زندگی" ، "عزا عزاست امروز روز عزاست امروز؛ زندگی کارگر روی هواست امروز" و برخی شعارهای دیگر، صدای اعتراض خود را به این بساط دزدی و چپاول و به بازی گرفتن زندگی شان از سوی مشتی سرمایه دار مفتخور بلند کرده و خواستار پاسخگویی هستند. اعتراض کارگران آذرآب به دزدی های پشت پرده تحت عنوان خصوصی سازی و به خطر انداختن شغل و معیشتشان است. این کارگران همچنین خواهان پرداخت فوری سه ماه طلبشان هستند.
دور جدید اعتراضات کارگران آذرآب از اول مهر ماه آغاز شد و در این فاصله بعد از اولتیماتومی ده روزه که عملا بیست روز به طول کشید، دوباره تجمعاتشان را برپا کردند. جمهوری اسلامی به جای پاسخگویی به کارگران با محاصره کارخانه و احضارها و تهدیدها و در کنار آنها وعده و وعیدهای بی پایه تلاش کرده است، اعتراض کارگران را عقب بزند. اما کارگران متحدانه ایستاده اند و عملی شدن تمام خواستهایشان را طلب میکنند. در این اعتراضات کارگران همچنین در مقابل شوراهای اسلامی این تشکلهای دست ساز حکومتی ایستاده و اعلام کرده اند، که آنها نماینده کارگران نیستند بلکه مانع اعتراضات آنها هستند. در جریان مذاکره با استانداری نیز کارگران آذرآب اجازه ندادند که نمایندگان شورای اسلامی به اسم کارگران سخن بگویند و نمایندگان خود را انتخاب کردند. حزب کمونیست کارگری قاطعانه از خواستها و مبارزات کارگران آذرآب حمایت میکند و مردم اراک و همه کارگران را به پشتیبانی وسیع از مبارزات این کارگران فرامیخواند.

پیش بسوی شوراها
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران

۱۸ مهر ٩٨، ۱۰ اکتبر ٢٠١٩

تجمع معلمان بازنشسته مقابل سازمان برنامه و بودجه
"تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم"
روز ۱۷ مهر جمعی از معلمان بازنشسته در ادامه اعتراضات قبلی خود و برای پیگیری خواستهایشان در مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند. معلمان در این تجمع بر خواستهای خود تاکید کردند و اعتراض خود را به حقوقهای نازل و فقر و دزدیها اعلام کردند. در این تجمع ابتدا چند تن از معلمان از معضلات معیشتی و شرایط نابسامان آموزش و پرورش سخن گفتند. سپس جمعیت حاضر با شعارهای اعتراضی خود خواستهایشان را فریاد زدند. شعارهای تجمع کنندگان در این روز عبارت بودند از: "معیشت، منزلت، سلامت، حق مسلم ماست"، "خط فقر ۸ میلیون، حقوق ما ٢ میلیون"، "سازمان، مجلس، دولت، بس است فریب ملت"، "تورم، گرانی، جواب بده مسئولین"، "دزدی های نجومی مارا بیچاره کرده"، "دولت ورشکسته رو پول ما نشسته"، "نوبخت بیا پائین"، "ظلم و ستم کافیه، سفره ما خالیه"، "تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم"، "فریاد فریاد از این همه بیداد"، " معلم زندانی آزاد باید گردد"، "معلمان بازنشسته، اتحاد، اتحاد"، "معلم، کارگر، دانشجو، اتحاد اتحاد"، "معلم، کارگر دانشجوی،÷ زندانی ، آزاد باید گردد"، "لردگان، لردگان، سینما رکس ایران".
بدنبال بالا گرفتن صدای اعتراض معلمان بازنشسته در فضای خیابان مقابل سازمان برنامه و بودجه، ناگزیر چند نفر از دفتر نوبخت رئیس این سازمان به جمع آنان آمدند و معترضین با بیان اعتراض و خواستهای خود، کپی نامه ای که قبلا برای "دیوان عدالت" ارسال شده و در آن موضوع اعتراض کارگران توضیح داده شده بود را به آنان دادند. دست اندرکاران دفتر نوبخت بعد از ساعتی دوباره به میان معلمان آمدند و سعی در توجیه کردن بی پاسخی اعتراضات معلمان را داشتند که بازنشستگان به آنها محکم پاسخ دادند.
این تجمع بعد از یکساعت پایان یافت و معلمان بازنشسته بر ادامه اعتراضاتشان و پیگیری خواستهای خود تاکید کردند. بدین ترتیب معلمان بازنشسته بار دیگر صدای اعتراض خود را علیه فقر، گرانی، تبعیض و نابرابری و بساط دزدی و چپاول حاکم بلند کردند. یک وجه مهم این حرکت اعتراضی معلمان بازنشسته به نمایش گذاشتن همبستگی مبارزاتی با بخش های دیگر جامعه از جمله با کارگران، دانشجویان و آسیب دیدگان لردگان بود. معلمان بازنشسته با شعار "لردگان، لردگان، سینما رکس ایران" از مردم لردگان که در آنجا بخاطر بکارگیری سرنگ های آلوده نزدیک به دویست و پنجاه نفر به ایدز مبتلا شده و هم اکنون در اعتراضند، اعلام حمایت و پشتیبانی کردند. بازنشستگان صدای اعتراض همه مردم هستند و شایسته وسیعترین حمایتند.
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۸ مهر ٩٨، ۱۰ اکتبر ٢٠١٩

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت