.
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸.
امروز:
Sep 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 18 شهریور 1398 ساعت 02:13

اعلامیه حزب حکمتیست: در باره احکام بیدادگاه اسلامی علیه کارگران هفت تپه مطلب ویژه

 

اعلامیه حزب حکمتیست: در باره احکام بیدادگاه اسلامی علیه کارگران هفت تپه،

کارگران می‌مانند، شما رفتنی هستید!

امروز شنبه بیداگاه اسلامی بازداشتی‌های پرونده #هفت_تپه را به اجرای احکام فراخواند و نتیجه ماهها بازجوئی، شکنجه، پرونده سازی و خوشخدمتی به سرمایه‌‌داران فاسد و استثمارگر را اعلام کرد. بنا به اخبار، #اسماعیل_بخشی رهبر و نماینده جسور کارگران هفت‌تپه به ١٤ سال حبس، #محمد_خنیفر به ٦ سال حبس، #سپید_قلیان، #عسل_محمدی، #ساناز_الهیاری، #امیرحسین_محمدی_فرد و #امیر_امیرقلی هر کدام به ١٨ سال حبس محکوم شدند.

ابراهیم رئیسی قاتل و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در دوره اخیر بیش از هر زمان تهاجمی گسترده را به فعالین اردوی چپ جامعه سازمان داده‌اند. صدور احکام سنگین مشابه برای بازداشتی‌های روز جهانی زن، روز جهانی کارگر، احضار و بازداشت فعالین کارگری و فعالین اجتماعی در چهارگوشه ایران، احضار ٤١ کارگر مجتمع ملی فولاد اهواز، در کنار گسترش اعدام و ترور و کشتن زیر شکنجه در دخمه‌های وزارت اطلاعات و زندانهای بی‌نام و نشان، همه اینها سرکوب جنبش کارگری و اردوی آزادیخواه و سوسیالیست جامعه را هدف قرار داده است. این احکام سنگین در شرایطی صادر می‌شوند که فاسدین و اختلاسگران و استثمارگران حکومتی راست راست راه میروند. بقول کارگران هفت‌تپه؛ "کارگر زندانی و دزد آزاد" است. دستگاه قضائیه سپر دفاعی و حقوقی آزادی استثمار و چُماق بستن دهان کارگران پیشرو و هر کسی است که علیه این وضعیت اعتراض دارد. این سرمایه‌داری است، اسلامی و غیر اسلامی‌اش تفاوتی ماهوی ندارد، آبشخور قانون و فلسفه قضا و "عدالت" بورژوائی همان گندابی است که سرمایه کل جامعه را در آن فرو برده است. با این وحشی‌ها به طُرق "مدنی" و "مسالمت آمیز" و نصایحِ مُشفقانه نمیتوان روبرو شد، قوه قهریه ضدانقلابی و سرکوبگر و حافظ سرمایه را تنها می‌توان با قوه قهر انقلابی درهم کوبید.

اما محاسبه جنایتکاران اسلامی اشتباه است، کارگران و اکثریت مردمی که از فقر و فلاکت و تبعیض به تنگ آمدند، تسلیم و مرعوب این تمهیدات نخواهند شد. قلدری دستگاه قضائی و حکومتی انعکاس وارونه وحشت از برآمد توفنده اعتراضات کارگری و توده‌ای است. گرسنگی و مطالبات انباشت شده دهها میلیون کارگر را نمیتوان با بریدن زبانها و دوختن دهانها پاسخ داد. شماها اینقدر دوام نمی‌آورید که احکام صادر شده اخیر را اجرا کنید. طوفان اعتراضات کارگری در راه است، کارگران می‌مانند و شما جنایتکاران مدافع فساد و فحشا و استثمار و سرکوب رفتنی هستید.

حزب کمونیست کارگری-حکمتیست صدور احکام سنگین و سفارشی حکومت اسلامی و کارفرمایان فاسد و استثمارگر علیه شریفترین فعالین کارگری و اجتماعی را قویاً محکوم میکند. این اقدامات بدون تردید بی‌پاسخ نخواهد ماند. کارگران در چهارگوشه ایران، هر تعرضی را به هر بخش از طبقه کارگر تعرض به خود تلقی میکنند.کارگران و اردوی آزادیخواهی در داخل و خارج کشور، با گسترش مبارزه و تعرض متقابل به جمهوری جنایت و فقر و فساد، به حکومت اسلامی پاسخ خواهند داد.

 

مرگ برجمهوری اسلامی!

آزادی، برابری، حکومت کارگری!

زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب کمونیست کارگری ایران حکمتیست

١٦ شهریور ١٣٩٨- ٧ سپتامبر ٢٠١٩

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت