.
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Dec 13 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 20:14

حزب کمونیست کارگری ایران: چند اعتراض کارگری

تجمع اعتراضی کارگران فاز ۱۲ پارس جنوبی

صبح روز ۱٠   شهریور کارگران فاز ۱۲ پارس جنوبی (پالایشگاه نهم) در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی سال‌های گذشته از سوی پیمانکار پیشین خود، در محوطه پالایشگاه جمع شدند. به گفته کارگران عیدی و سنوات سال‌های ۹۶ و ۹۷ و همچنین حق کمپ آنها به آنها پرداخت نشده است و هر بار که تجمع کرده اند جز وعده و وعید چیزی نصیبشان نشده است و نهادهای مختلف نیز پاسخی به خواست کارگران نداده اند.

تجمع معلمان حق التدریس مقابل مجلس اسلامی

روز شنبه، ۹ شهریور جمعی از معلمان حق التدریس و خرید خدمات آموزشی، در اعتراض به وضعیت استخدامی و وضعیت معیشتی خود، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، تجمع کردند. معلمان حق التدریس قبلا نیز در رابطه با این موضوع تجمع داشتند. آخرین تجمع آنان در روز ١٤ مرداد در مقابل وزارت  آموزش و پروش برپا شد که در آن بیش از هزار نفر از معلمان حق التدریسی برای دومین روز تجمع داشتند و شعار منزلت، معیشت، حق مسلم ماست سر دادند.

تجمع گروهی از کارگران شهرداری سی سخت

روز ۸ شهریور حدود ۸۰ نفر کارگران شهرداری سی‌سخت و سازمان‌های وابسته آن در استان کهکیلویه و بویراحمد ، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، برای پنجمین روز متوالی دست به تجمع زدند. کارگران شهرداری سی‌سخت تحت مسئولیت مستقیم شهرداری در سطح شهر مشغول کارند. این کارگران علاوه بر اینکه نیمی از حقوق اسفند ماه و عیدی سال ۹۷ کارگران را دریافت نکرده اند،  دستمزد ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد ماه سال جاری را نیز طلبکار هستند.  

پیش بسوی اعتصابات کارگری

حزب کمونیست کارگری ایران

۱٠   شهریور ۱۳۹۸، ۱ سپتامبر۲۰۱۹         

مجازاتهای سنگین علیه دستگیر شدگان اول مه را محکوم میکنیم

 بنابر رای صادره شعبه ۲۸ دادگاه حکومتی به ریاست قاضی منفور مقیسه،‎ عاطفه رنگریز از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر به ۱۱ سال  و شش ماه حبس و ۷٤  ضربه شلاق محکوم شده است. همچنین پروین محمدی نایب رئییس اتحادیه آزاد کارگران ایران و هاله صفرزاده و علیرضا ثقفی دو تن از اعضای کانون مدافعان حقوق کارگر که در آستانه روز جهانی کارگری در ششم اردیبهشت بازداشت شده بودند، هر یک به یکسال حبس محکوم شدند.

حزب کمونیست کارگری احکام وحشیانه زندان و شلاق برای کارگران و فعالین اجتماعی را شدیدا محکوم کرده و بر لغو فوری آنها تاکید میکند. جمهوری اسلامی با احکام سنگین زندان و شلاق علیه فعالین اجتماعی تلاش دارد فضای پوینده و رشد یابنده سرنگونی طلبی را عقب براند اما این تقلا را نیز به شکست خواهیم کشاند. قبلا نیز چهار نفر دیگر از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر محاکمه شده و بر اساس اتهامات امنیتی وارده بر آنان مرضیه امیری  به ۱۰سال و نیم زندان و تحمل بیش از ۱۰۰ ضربه شلاق، محکوم شده است. رسول طالب مقدم از رانندگان شرکت واحد به اتهام‌ فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۷۴ضربه شلاق، ۲سال حبس و ۲سال تبعید به منطقه فرایز خراسان جنوبی محکوم شده است. حسن سعیدی عضو سندیکای واحد به پنج سال حبس محکوم شده است.  و فرهاد شیخی عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران   به ۴ ماه حبس و ۵ ضربه شلاق محکوم شده است.

هم اکنون کارزاری برای آزادی فوری بازداشت شدگان اول ماه مه با تاکید بر اینکه برگزاری اول مه حق مسلم کارگران و کل جامعه است در جریان است. در کنار آن کارزار علیه امنیتی کردن مبارزات در جریان است که خواست فوری آن لغو تمامی احکام امنیتی صادر شده برای فعالین کارگری، معلمان معترض و فعالین اجتماعی است. حزب کمونیست کارگری ضمن حمایت قاطع از این کارزارهای مبارزاتی بر آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی تاکید میکند.  برگزاری مراسم اول مه حق بی چون و چرای کارگران و همه مردم است. این حق را با قدرت اتحاد و مبارزه وسیع کارگران و مردم تحمیل خواهیم کرد.

پیش به سوی اعتصابات سراسری !

نابود حکومت اسلامی سرمایه داران!

حزب کمونیست کارگری ایران

۱٠   شهریور ۱۳۹۸، ۱ سپتامبر۲۰۱۹         

-- 

tel:00447435562462

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت