.
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸.
امروز:
Sep 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 02:43

اطلاعیه خبری حزب کمونیست کارگری ایران

اخباری از اعتراضات کارگران به نپرداختن دستمزدها و علیه اخراج

اعتصاب کارگران شرکت شفارود

روز ٢٧ مرداد حدود ۲۰۰ نفر از کارگران شرکت بهره برداری جنگل شفارود در اعتراض به عدم دریافت دستمزد و مزایای خود مقابل درب شرکت بهره برداری چوب و جنگل شفارود در رضوانشهر تجمع کردند. کارگران از اسفند ماه تاکنون حقوق و مزایای شغلی خود را دریافت نکرده اند و به اخراج شماری از همکاران خود نیز اعتراض دارند. کارگران اعلام کرده اند که تا وقتی تمام طلبهایشان را دریافت نکنند به تجمعات خود ادامه خواهند داد. در این شرکت ٢٧٠ کارگر به کار اشتغال دارند.

 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری پارس آباد

روز ٢٦ مرداد کارگران شهرداری پارس آباد دراستان اردبیل برای چندمین بار در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوقشان مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند. زیر فشار این اعتراضات رئیس دادگستری اردبیل ناگزیر به شرکت در جمع کارگران و صدور دستور فوری رسیدگی موضوع شد و طلبهای کارگران تا ماه اردیبهشت پرداخت شد. این کارگران ٤ ماه دیگر از دستمزد خود را همچنان طلبکارند.

تجمع اعتراضی کارگران قطار شهری اهواز

روز ٢٦ مرداد کارگران قطار شهری اهواز برای چندمین بار در اعتراض به تعویق پرداخت ١٨ ماه دستمزد خود و خلف وعده های داده شده، مقابل استانداری تجمع کردند. قرارداد این کارگران با شرکت کیسون است. معادل یک سال و نیم دستمزد کارگران را بالا کشیده اند و وقتی کارگران دست به اعتراض میزنند آنها را تهدید به اخراج میکنند. به گفته کارگران، شرکت کیسون یک فهرست ٥٠ نفره از کارگران را برای اخراج تهیه کرده و گفته میشود که پس از تعیین تکلیف شرکت اخراج خواهند شد. اعتراض به این این تهدیدات و همچنین قراردادهای موقت کاری نیز از موضوعات اعتراض کارگران قطار شهری اهواز است. این کارگران خواستار پرداخت فوری طلبهایشان هستند.

تجمع اعتراضی کارگران پروژه بیمارستان رازی بیرجند  

روز ٢٤ مرداد جمعی از کارگران تکمیل پروژه بیمارستان رازی بیرجند بدلیل عدم پرداخت ۸ ماه حقوق عقب افتاده خود تجمع کردند.

پیش بسوی اعتصابات کارگری

حزب کمونیست کارگری ایران

۲٧ مرداد ۱۳۹۸، ١٨ اوت ۲۰۱۹

 

جنایتکاران و دزدان حاکم ۸ نفر دیگر از کارگران هفت تپه را محاکمه کردند

روز چهارشنبه ۲۳ مرداد هشت نفر از کارگران نیشکرهفت تپه در بیدادگاه حکومت در شوش محاکمه شدند. چهار نفراز این کارگران چند ماه قبل در ارتباط با همین پرونده به مدت یک هفته درزندان دزفول بازداشت بودند که همگی بطور موقت و با قرار وثیقه آزاد شدند. هشت نفر دیگر از کارگران نیشکر هفت تپه نیز در چند روز گذشته محاکمه شده و به هشت ماه حبس تعلیقی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

مفتخوران حاکم فکر میکنند با محاکمه کارگران حق طلب هفت تپه، میتوانند اعتراضات کارگران هفت تپه و سایر کارگران و مردم معترض را خاموش کنند. اما هر دادگاهی موجی از نفرت دامن میزند و به محبوبیت بیشتر کارگران و رهبرانی مانند اسماعیل بخشی منجر میشود. هفت تپه زنده است و مبارزات باشکوه، سازمان یافته و قاطع آن و خواست اداره شورایی راهنمای کارگران در سراسر کشور خواهد بود. این دستاوردها را با هیچ درجه سرکوبی نمیتوان بازپس گرفت.

دیر نیست روزی که توده های مردم در هفت تپه و شوش و در سراسر کشور بار دیگر بپاخیزند، بساط مشتی مفتخور دزد و سرمایه دار و حکومت پلید اسلامی را بزیر بکشند و حکومتی بر پایه عدالت و آزادی و رفاه و برابری برپا دارند.

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۴ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵ اوت ۲۰۱۹

--

tel:00447435562462

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت