.
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸.
امروز:
Sep 18 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 30 تیر 1398 ساعت 03:38

شورای کارگری ونکوور کانادا حکم شلاق برای حمید رحمتی را محکوم کرد

این شورا بر اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار  تاکید کرد

بدنبال تماسهای مسعود ارژنگ عضو کمپین برای آزادی کارگران زندانی(Free Them Now)، استفان وان سیچوفسکی  دبیر کل شورای کارگری ونکوور و حومه (VDLC) که یک فدراسیون اتحادیه ای است و در برگیرنده ٦٠ هزار عضو است، در پاسخ به نامه این کمپین صدور حکم شنیع شلاق و زندان برای حمید رحمتی عضو کانون صنفی معلمان در شهرضا را شدیدا محکوم کرد. این اتحادیه که از امضا کنندگان قطعنامه "فری دم ناو" است در نامه سرگشاده خود به حسن روحانی بار دیگر بر نکات مورد اشاره در آن قطعنامه که هم اکنون بصورت کارزاری جهانی به جلو میرود اشاره کرده و در بخشی از آن چنین آمده است:" ما به همه آنهایی می پیوندیم که خواستار پایان دادن به ظلم و ستم بر فعالین کارگری در ایران هستند و از جمله خواهان پایان دان به مجازات شلاق، لغو پرونده های امنیتی علیه فعالین، و آزادی فوری و بی قید و شرط تمام فعالین کارگری هستند. ما مطلع هستیم که فشار بر کارگران در ایران در سطح بین المللی انعکاس وسیعی پیدا کرده و به این منجر شده است که کارزاری برای اخراج حکومت اسلامی از سازمان جهانی کار به جریان بیفتد".

کمپینFree Them Now  در راستای قطعنامه اعتراضی خود با محوریت اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار  که تا کنون به امضای اتحادیه های کارگری مختلفی در سطح جهان رسیده است و یک بند آن تاکید بر ممنوعیت حکم شلاق است، تلاش دارد صدای اعتراض حمید رحمتی و کارزار اعتراضی معلمی در اعتراض به احکام شنیع شلاق و زندان برای وی در سطح جهانی باشد.

متن اصلی نامه استفان جاوسکی دبیر کل شورای کارگری ونکوور و حومه به حسن روحانی ضمیمه است.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://free-them-now.com

١٨ تیر ٩٨، ١٨ ژوئیه ٢٠١٩

***

 جان کلارک از  ائتلاف علیه فقر در در کانادا به کارزار برای اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار پیوست

بدنبال تماس های محمد کاظمی، جان کلارک از چهره های شناخته شده و سازماندهندگان اصلی ائتلاف علیه فقر در استان اونتاریو در کانادا قطعنامه کمپین برای آزادی کارگران زندانی (Free Them Now) با تاکید بر اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار را امضا کرد. این قطعنامه هم اکنون بصورت پلاتفرم کمپینی جهانی به جلو میرود و علاوه بر جان کلارک تا کنون شورای اتحادیه های کارگری ونکوور در کانادا (VDLC) در برگیرنده ٦٠ هزار کارگر، اتحادیه کارگران خدمات دولتی در ونکور کانادا (BCGEU) در بر گیرنده ٧٧ هزار کارگر، سعید نعما دبیر کل فدراسیون اتحادیه های کارگری در عراق، این قطعنامه را امضا کرده اند. اتحادیه سراسری کارگران نروژ (LO) و اتحادیه کارگران پست کانادا نیز حمایت خود را از مضمون این قطعنامه اعلام داشته اند.

تاکید قطعنامه فری دم ناو بر اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار با استناد بر محرومیت کارگران در ایران از حقوق پایه ای خود است. در همین راستا بندهای این قطعنامه عبارتند از: ممنوعیت شلاق و لغو احکام شلاق، دفاع از کیفرخواست اسماعیل بخشی علیه شکنجه و زندان،  پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات، به رسمیت شناخته شده آزادیهای سیاسی پایه ای در جامعه از جمله حق تشکل، حق اعتصاب، حق تجمع، حق آزادی بیان و برگزاری روز جهانی کارگر،  و آزادی فوری و بدون قیدو شرط کارگران زندانی، معلمان دربند و همه زندانیان سیاسی

قطعنامه Free Them Now چتری است که تمام کارزارهای جاری در سطح جامعه از جمله کارزار در حمایت از بازداشت شدگان نیشکر هفته تپه، کارزار در حمایت از دستگیر شدگان اول ماه مه، کارزار در اعتراض به امنیتی کردن مبارزات که جعفر عظیم زاده رییس اتحادیه آزاد کارگران ایران و اسماعیل عبدی از اعضای کانون صنفی از درون زندان آنرا اعلام کرده بودند، کارزار علیه احکام شنیع شلاق و برای آزادی کارگران زندان، معلمان زندانی و تمامی زندانیان سیاسی را در بر میگیرد.  Free Them Now با کارزار اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی تلاش دارد صدای کارگران و همه مردم ایران در سطح جهان باشد.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://free-them-now.com

١٨ تیر ٩٨، ١٨ ژوئیه ٢٠١٩

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت