.
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Oct 23 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 04:18

کمپین برای آزادی کارگران زندانی: وسیعا به حکم وحشیانه شلاق برای حمید رحمتی اعتراض کنیم

شرم بر حکومت شلاق و زندان

 به بازداشت و زندانی کردن معلمان از جمله بازداشت اسماعیل عبدی و محمود بهشتی دستگیر شد. بدنبال این حرکت اعتراضی او در ١١ دیماه با قید وثیقه آزاد گردید. اکنون شعبه‌ی ۱۰۳ دادگاه کذایی کیفری جمهوری اسلامی در شهرضا وی را به احکام وحشیانه و شنیع ٣ سال زندان، ٧٤ ضربه شلاق و دو میلیون جریمه نقدی محکوم کرده است. بنا بر حکم صادره، ده ماه از دوران زندان حمید رحمتی در شهر نائین خواهد بود و اعلام کرده اند که ضربات شلاق در حیاط زندان شهرضا با حضور کلیه زندانیان و قاضی ناظر بر زندان اجرا خواهد شد.

حمید رحمتی پیش‌تر و در اعتراضات سراسری سال ۸۵ معلمان نیز بازداشت و از استان اصفهان به استان مازندران تبعید شد. وی در تبعید و درمسیر تردد میان محل کار و محل سکونت و در نتیجه تصادف دچار سانحه شد و مدتها درکما بسر برده است.

گفتنی است که قبلا نیز محمد حبیبی عضو دیگری از کانون صنفی معلمان به حکم وحشیانه ٧٤ ضربه شلاق و هت سال و نیم زندان محکوم شده است که هم اکنون در بازداشت میبرد و در اعتراض به این حکم اعتراضات گسترده ای از سوی معلمان انجام گرفته و یک موضوع مهم اعتصابات و تجمعات اعتراضی آنان بوده است.

مبارزات قدرتمند معلمان در همین دو ساله اخیر از جمله اعتصابات سراسری و تجمعات اعتراضی شان تاثیر به سزایی در فضای سیاسی جامعه داشته است و این احکام را نیز باید به موضوع اعتراضات گسترده علیه این حکومت جنایتکار و وحشی تبدیل کرد. جمهوری اسلامی با چنین احکامی میکوشد ضرب شستی به معلمان و کل جامعه نشان دهد. نقس صدور چنین احکام مادون شان بشری یک گستاخی آشکار است و نباید بی جواب بماند. باید قاطعانه و گسترده به این احکام ضد انسانی و برگرفته از سنتهای دوران جهالت بشر اعتراض کرد. پرونده تشکیل شده برای حمید رحمتی باید تماما لغو و بسته شود. اعتراض به این حکم و احکام مشابه را باید به موضوع اعتراضاتمان در سراسر جامعه تبدیل کنیم. این مهم است که همه بخشهای جامعه، دانشجویان، کارگران، معلمان، بازنشستگان، و هم چنین اولیای دانش آموزان به این احکام ضد انسانی اعتراض کنند. پایمال کردن منزلت و شان معلم، به معنای پایمال کردن منزلت کل مردم است.  

هم اکنون در میان معلمان ولوله ای از اعتراض به حکم شلاق حمید رحمتی به پا شده است. کمپینی تحت عنوان "ما همه یک صدا برای آزادی معلمان زندانی، از # حمید رحمتی حمایت میکنیم"، به راه افتاده است. از جمله در گروه های تلگرامی معلمان انعکاس وسیع آن را میتوان دید. در دو نمونه جالب از این اعتراضات ابتکار دو تن از معلمان به اسامی صلاح آزادی و شعبان محمدی با بدست گرفتن دست نوشته ای حمایت خود را از حمید رحمتی اعلام کرده اند. این نمونه ها را باید گسترش داد.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی انزجار شدید خود را از حکم جنایتکارانه جمهوری اسلامی برای حمید رحمتی اعلام داشته و آنرا در سطح جهانی وسیعا انعکاس خواهد داد. یک کارزار مهم معلمان، کارزار برای آزادی معلمان زندانی و علیه امنیتی کردن مبارزات است. در دل این کارزار و با اعتراضی سراسری باید اعتراض خود را نسبت به این توحش و بربریت اعلام داشت. خواست فوری معلمان لغو تمامی احکام امنیتی صادر شده برای کارگران، معلمان و فعالین اجتماعی است. حمایت از کارزار علیه امنیتی کردن مبارزات و تاکید بر لغو احکام امنیتی و ممنوعیت احکام وحشیانه شلاق احکام شلاق و ممنوعیت چنین احکام وحشیانه ای از جمله بندهای مهم قطعنامه کمپین برای آزادی کارگران زندانی با تاکید بر اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار است. "فری دم ناو" (FTN) این کارزار را با قدرت به جلو میبرد. احکام وحشیانه شلاق و زندان علیه حمید رحمتی و محمد حبیبی باید فورا لغو شوند. تمامی معلمان زندانی و زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند و پرونده های امنیتی علیه آنان بسته شود.

١٣ تیر ٩٨

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

شهلا دانشفر

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://free-them-now.com/

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت