.
يكشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸.
امروز:
Oct 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 03:06

اخبار و گزارشات کارگری 21/20 خرداد ماه

اخبار و گزارشات کارگری 21 خرداد ماه 1398

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگر آزاد باید گردند

- مرگ ناگهانی کارگرمعترض شهرداری کوت عبدالله بدلیل فشارهای عصبی ناشی از عدم پرداخت حقوق

- آخرین خبر از بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگراز زبان سخنگوی قوه قضائیه

- اعتصاب دوروزه کارگران ترابری دریاچه سد کارون 3 دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات و وعده های توخالی پیمانکار

- تجمعات دامنه دار کارگران اخراجی پتروشیمی خوارزمی  برای بازگشت بکار وبی خیالی مسئولان

ارسال برگه کسر حقوق و اخطاریه برای تعدادی ازکارگران معترض از طرف پیمانکاربجای پاسخگویی به خواسته هایشان

- اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه کاشی نیلوفر بیرجند دراعتراض به عدم پرداخت 9ماه حقوق

- تجمع اعتراضی تاکسی داران دهدشت نسبت به پایین‌ بودن نرخ کرایه مقابل فرمانداری

- تجمع اعتراضی دوباره دانش‌آموختگان حقوق  مقابل مجلس

- جان باختن یک کارگر در کاشمر بر اثر برق‌گرفتگی

- جان باختن یک کارگر شهرداری آبادان براثرتصادف

*مرگ ناگهانی کارگرمعترض شهرداری کوت عبدالله بدلیل فشارهای عصبی ناشی از عدم پرداخت حقوق

روز دوشنبه20خرداد،یک کارگر معترض شهرداری کوت عبدالله بدلیل فشارهای عصبی ناشی از عدم پرداخت حقوق بی حال وبه بیمارستان منتق شد

یکی ازکارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگاررسانه ای گفت: این کارگرفرد همانند سایر کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله از اسفندماه تاکنون حقوقی دریافت نکرده و حق بیمه آن نیز واریز نشده است.

وی با اشاره به اینکه این کارگرهیچ‌گونه سابقه بیماری نداشت افزود: کارگر شهرداری چند روزی بود که به دلیل فشارهای عصبی ناشی از مشکلات مالی بی‌حال و روانه بیمارستان می‌شد اما به دلیل نداشتن بیمه قادر به درمان نبود.

این کارگر یادآور شد: روز گذشته وی بار دیگر دچار مشکل شد که به بیمارستان منتقل شد اما پس از آن به منزل رفت که با بدتر شدن حالش به بیمارستان رجوع کرد اما درمان نتیجه نداد و فوت کرد.

آخرین خبر درباره ادامه اعتصاب و تجمعات سریالی کارگران شهرداری کوت عبدالله مقابل استانداری خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت حقوق وحق

روزدوشنبه 20 خرداد، کارگران شهرداری کوت عبدالله به تجمعشان مقابل استانداری خوزستان ادامه دادند واعتراضشان را برای روزی دیگر نسبت به عدم پرداخت حقوق وحق بیمه بنمایش گذاشتند.

کارگران تجمع کننده گفتند: از هفتم خردادماه سال جاری تابه امروز دراعتراض به عدم پرداخت حقوق دست از کار کشیده اند.

یکی از کارگران تجمع کننده در گفت و گو با خبرنگار رسانه ای بیان کرد: کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله با مشکلات مالی بسیاری مواجه هستند حقوق پرداختی کفاف زندگی ما را نمی‌دهد اما همان حقوق نیز به موقع پرداخت نمی‌شود.

وی ادامه داد: پیمانکار حقوق بهمن ماه سال گذشته را پرداخت کرده و از حقوق اسفندماه تنها ۱۰ میلیون ریال علی الحساب برای ما واریز شده اما ما خواستار پرداخت تمام حقوق‌ معوق هستیم.

این کارمعترض یادآور شد: هیچ فیش حقوقی به ما داده نشده است که بدانیم مبلغ حقوق ما چه میزان است از سویی دیگر از اسفندماه سال گذشته تاکنون حق بیمه کارگران هم پرداخت نشده است.

یکی دیگر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در این خصوص گفت: فرزند یکی از کارگران تازه متولد شده است اما به دلیل عدم توانایی پرداخت هزینه بیمارستان، شناسنامه وی و همسرش نزد بیمارستان باقی مانده است.

وی ادامه داد: از عید نوروز تاکنون منتظر پرداخت حقوق هستیم اما هیچ مبلغی تاکنون پرداخت نشده است، شرایط اقتصادی سخت است و این تأخیر در پرداخت حقوق‌ها بیشتر ما را تحت فشار قرار می‌دهد.

*آخرین خبر از بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگراز زبان سخنگوی قوه قضائیه

سخنگوی قوه قضائیه:آخرین بازداشت شدگان زندانی تجمع 11اردیبهشت مقابل مجلس 5نفرند که برای دو نفرشان کیفرخواست صادر شد ودرباره 3 نفر دیگر تا پایان این هفته دادسرا تصمیم می‌گیرد.

براساس گزارشات رسانه ای شده،در نشست خبری روزسه شنبه21خرداد  سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره بازداشتی‌های روز  جهانی کارگر  امسال مقابل مجلس گفت: کارگر بودن کارگران بازداشتی برایش اهمیت ندارد و اینکه «فرد دستگیر شده در زمان دستگیری چه حرفه‌ای داشته ملاک نیست. ملاک، اتهام انتسابی به فرد است»

وی با اشاره به اینکه «عنوان اتهامی برای ما موضوعیت دارد» گفته: اکثر دستگیر شدگان تا الان آزاد شده‌اند. عدد بازداشت‌‌های باقیمانده 5 نفر است. برای دو نفر کیفرخواست صادر شده است. پیگیری ما نشان داد در ارتباط با 3 نفر دیگر تا پایان این هفته دادسرا تصمیم می‌گیرد.

*اعتصاب دوروزه کارگران ترابری دریاچه سد کارون 3 دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات و وعده های توخالی پیمانکار

ارسال برگه کسر حقوق و اخطاریه برای تعدادی ازکارگران معترض از طرف پیمانکاربجای پاسخگویی به خواسته هایشان

کارگران ترابری دریاچه سد کارون 3 در بخش دهدز شهرستان ایذه درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به عدم پرداخت مطالبات از روز یکشنبه 19خرداد ماه،  دست از کارکشیدند وتا عصر روز دوشنبه20خرداد اعتصابشان ادامه پیدا کرد و ترابری دریایی از اسکله رکعت به روستاهای شیوند، باجول، سادات موسوی و خدابخشی‌ها در این مدت انجام نشد.

عصرروز دوشنبه با حضور پیمانکار در محل و جلسه چند ساعته وی با کارگران ترابری دریایی کارون 3 و قول مساعد وی برای حل مشکلاتشان، کارگران ترابری دریاچه سد کارون 3به اعتصابشان خاتمه دادند.

یکی از کارگران ترابری دریاچه سد کارون 3روز دوشنبه 20خردابه خبرنگار رسانه ای گفت: 70نفر از نیروهای ترابری دریایی کارون 3 برای چندمین بار بخاطر عدم پایبندی پیمانکار به تعهدات خود دست از کار کشیدند.

وی افزود: از سال 93 تا کنون با روی کار آمدن پیمانکار جدید نه افزایش حقوق داشته‌ایم و نه از حقوق قانونی مانند حق اولاد و سنوات بهره‌مند بوده‌ایم ضمن اینکه درخواست‌های ما نیز بدون پاسخ مانده است.

وی گفت: پس از شکایت کارکنان ترابری سد کارون 3از پیمانکار، بخشی از مطالبات ما پرداخت شد اما در عوض پیمانکار برای چند ماه حقوق ماهیانه ما را قطع کرد.

این کارگرترابری دریاچه سدکارون 3 بیان داشت: چندین بار برای احقاق حقوق خود اعتراض کردیم و با حضور فرماندار، بخشدار و سایر مسئولان مقرر شد با همکاری پیمانکار، مشکلات ما مرتفع شود اما تا کنون هیچ اقدامی از سوی پیمانکار مذکور صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه حدودهفته پیش با حضور بخشدار و امام جمعه و رئیس دادگاه دهدز، پیمانکار بار دیگر وعده حل مشکلات را داد تصریح کرد: تنها اقدام پیمانکار دادن برگه کسر حقوق و اخطاریه برای تعدادی از کسانی بود که نسبت به دریافت حقوق خود معترض بودند.

*تجمعات دامنه دار کارگران اخراجی پتروشیمی خوارزمی  برای بازگشت بکار وبی خیالی مسئولان

31کارگر داربست بند پتروشیمی خوارزمی از ابتدای خرداد ماه سال جاری از کارشان اخراج شدند.این کارگران که اکثرا از اهالی شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر هستند، روزهاست که در گرمای طاقت‌فرسای جنوب، به امید بازگشت به کار در مقابل پتروشیمی بندر امام دست به تجمع می‌زنند، ولی هنوز هیچ مرجعی رسماً مسئولیت اخراج آنان را بر عهده نگرفته است.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ21خرداد،تعدادی از کارگران داربست بند پتروشیمی خوارزمی در پتروشیمی بندر امام، از اخراج خود از ابتدای ماه جاری خبر دادند.

بنابهمین گزارش، علیرغم مصوبه کمیسیون کارگری فرمانداری شهرستان ماهشهر مبنی بر ممنوعیت اخراج دسته‌جمعی کارگران، متأسفانه این سریال کماکان ادامه دارد.

 پس از اخراج حدود 50 کارگر شرکت مهندسی موجان در پتروشیمی بندر امام از ابتدای سال جاری، اینبار 31 کارگر داربست بند شرکت سنگین کاران اراک، پیمانکار پتروشیمی خوارزمی که خدمات فنی به پتروشیمی بندر امام و شرکت‌های زیرمجموعه‌ی آن ارائه می‌دهد، اخراج شدند.

در شرح کار جدید پیمانکار که توسط کارفرما تهیه گردیده، عدم تمدید قرارداد 31کارگر داربست بند در حالی گنجانده شده که نه از حجم کار کاسته گردیده و نه توجیه فنی و اقتصادی دارد.

این کارگران که همگی حدود دو سال سابقه‌ی کار در این شرکت را دارند و اکثرا از اهالی شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر هستند، روزهاست که در گرمای طاقت‌فرسای جنوب، به امید بازگشت به کار در مقابل پتروشیمی بندر امام دست به تجمع می‌زنند، ولی هنوز هیچ مرجعی رسماً مسئولیت اخراج آنان را بر عهده نگرفته است.

*اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه کاشی نیلوفر بیرجند دراعتراض به عدم پرداخت 9ماه حقوق

روز سه شنبه 21خرداد ماه، کارگران خطوط تولید فازهای 2 و 3 کارخانه کاشی نیلوفرواقع در بیرجند استان خراسان جنوبی در اعتراض به عدم پرداخت 9ماه حقوق دست از کار کشیدند ودرمقابل این واحد تولیدی اجتماع کردند.

 یکی از کارگران این کارخانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار یک رسانه محلی،مهم‌ترین مشکل کارگران را معوق‌شدن 9 ماه حقوق بیان کرد و افزود: از نیمه سال 1395 تاکنون، یک ريال اضافه‌کاری کارگران پرداخت نشده و از تیرماه تا دی‌ماه 1397 و همچنین از ابتدای سال‌جاری تا امروز حقوق کارگران پرداخت نشده است.

وی افزود: این مبلغ بدهی برای حداقل میزان کار ساده‌ترین کارگر بیش از 12 میلیون تومان خواهد بود.

وی اظهار کرد: بعد از اعتراض‌های فراوان، کارخانه فقط حقوق ماه‌های بهمن و اسفند 1397 را پرداخت کرد تا این‌گونه وانمود کند که حقوق معوق کارگران را پرداخت کرده است.

بنابر آخرین خبر رسانه ای شده،تعدادی از کارگران به همراه مدیرعامل و مدیراجرایی این کارخانه، پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای که در محل استانداری خراسان جنوبی جهت بررسی این موضوع تشکیل شده بود، شرکت کردند.

*تجمع اعتراضی تاکسی داران دهدشت نسبت به پایین‌ بودن نرخ کرایه مقابل فرمانداری

ظهر روز سه شنبه21خرداد،جمعی از تاکسی داران دهدشت دراعتراض به پایین‌ بودن نرخ کرایه مقابل فرمانداری تجمع کردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،جمعی از رانندگان‌تاکسی شهردهدشت نسبت به پایین‌بودن نرخ‌کرایه‌تاکسی این شهر نسبت به شهرهای همجوار اعتراض‌کرده و درجلوی فرمانداری‌دهدشت تجمع کردند.

براساس آخرین مصوبه سازمان‌تاکسیرانی شهر دهدشت نرخ کرایه‌تاکسی هرکورس برای هرنفر 700 تومان و نرخ کرایه دربستی نیز 2 هزار و 500 تومان است.

*تجمع اعتراضی دوباره دانش‌آموختگان حقوق  مقابل مجلس

روزسه شنبه 21خرداد دوباره،جمعی از دانش‌آموختگان حقوق در اعتراض به اعمال ظرفیت در آزمون وکالت و تأخیر مجلس در بررسی "طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت" دست به تجمع مقابل ساختمان مجلس زدند.

*جان باختن یک کارگر در کاشمر بر اثر برق‌گرفتگی

صبح روز سه شنبه 21خرداد،یک کارگر 45ساله حین کار با دستگاه پیکور برقی درپارک بانوان شهرستان کاشمردچار برق گرفتگی شد ودر دم جان سپرد.

*جان باختن یک کارگر شهرداری آبادان براثرتصادف

صبح روز سه شنبه21خرداد،یک کارگر 50ساله شهرداری منطقه 2 آبادان بنام باقر شناور حین کار در منطقه ذوالفقاری براثرتصادف و شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخبار و گزارشات کارگری 20 خرداد ماه 1398

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگر آزاد باید گردند

- آخرین اخباراز بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگر:

خودداری از پذیرش قرار کفالت عاطفه رنگریز و تمدید 30روزه بازداشت مرضیه امیری، ندا ناجی و کیوان صمیمی

- بازداشت امید شاه محمدی وانتقالش به زندان سنندج برای گذراندن یکسال زندان

- تجمع اعتراضی بازنشستگان کشور نسبت به عدم همسان سوزی حقوق وسطح پایین مستمریشان مقابل صندوق بازنشستگی

- اعتصاب وتجمع کارگران کارگاه ایرکست شاونبرگ ماهشهرمقابل فرمانداری دراعتراض به عدم پرداخت 7ماه حقوق وحق بیمه

- پرداخت یک ماه حقوق کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن نورآباد،شازند واراک پس از اعتصاب وتجمع

- ادامه اعتصاب و تجمعات سریالی کارگران شهرداری کوت عبدالله مقابل استانداری خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت حقوق وحق

- اعتصاب تاکسی داران پیرانشهر دراعتراض به تغییر مرکزیت شهر

- تجمع اعتراضی اهالی روستای طولیان نسبت به کم آبی وقطعی برق مقابل فرمانداری کهگیلویه

- تجمع اعتراضی عکاسان یزد نسبت به اقدام پلیس 10+ مقابل استانداری

- جان باختن یک کارگر دردماوند براثرریزش آوار ساختمانی

آخرین اخباراز بازداشت شدگان مراسم روز جهانی کارگر:

خودداری از پذیرش قرار کفالت عاطفه رنگریز و تمدید 30روزه بازداشت مرضیه امیری، ندا ناجی و کیوان صمیمی

روز گذشته قرار بازداشت عاطفه رنگریز را به دو قرار کفالت 50و 70 میلیون تومانی تبدیل کردند. با حضور کفیل‌ها هر یک را با بهانه‌هایی همچون فقدان فیشِ کسر از حقوق، بازنشستگی و ... رد کردند.

صبح امروز با حضور خانواده‌های بازداشت شدگان روز جهانی کارگر، مقابل دادسرای اوین، از تمدید بازداشت موقت عاطفه رنگریز خبر دادند.

 مرضیه امیری، ندا ناجی و کیوان صمیمی نیز با تمدید بازداشت 30روزه‌ی دیگر در زندان اوین به سر می‌برند.

منبع اصلی اخبار:سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران

*بازداشت امید شاه محمدی وانتقالش به زندان سنندج برای گذراندن یکسال زندان

روز یکشنبه 19خرداد،امید شاه محمدی معلم کنشگر اهل دیوانداره بازداشت  وبه زندان سنندج برای گذراندن یکسال زندان،منتقل شد.

امید شاه محمدی در اعتصاب سراسری پاییز معلمان بازداشت و پس از 40 روز به اتهام تشویق معلمان به اعتصاب به یکسال زندان محکوم وبا تودیع وثیقه 100 میلیون تومانی موقتا آزاد شد.

*تجمع اعتراضی بازنشستگان کشور نسبت به عدم همسان سوزی حقوق وسطح پایین مستمریشان مقابل صندوق بازنشستگی

روز دوشنبه 20خرداد ماه،جمعی از بازنشستگان کشوربدنبال فراخوان منتشره درشبکه های اجتماعی در اعتراض به عدم همسان سوزی حقوق وسطح پایین مستمریشان دست به تجمع مقابل صندوق بازنشستگی واقع در میدان فاطمی تهران زدند.

یکی از بازنشستگان تجمع کننده به خبرنگار رسانه ای گفت: طبق قانون خدمات کشوری بین شاغلان و بازنشستگان نباید بیشتر از 20 درصد اختلاف حقوق وجود داشته باشد.اما امروز حقوق بازنشستگان نسبت به شاغلان بسیار پایین تر است و این اختلاف به 50 درصد نیز می‌رسد.

این قانون برای همسان سازی حقوق بیشتر از 10 سال مسکوت مانده و از جمله دلایل تجمع بازنشستگان درخواست برای اجرای این قانون است.

این بازنشسته معترض افزود: درخواست این تجمع را در قالب یک نامه به سازمان بازنشستگان کشوری ارایه دادیم اما پاسخی نگرفتیم  لذا امروز به صورت خودجوش تجمع کردیم.

وی ادامه داد: بازنشستگانی که امروز در این مکان جمع شده اند از نقاط مختلف ایران جمع شده اند.

*اعتصاب وتجمع کارگران کارگاه ایرکست شاونبرگ ماهشهرمقابل فرمانداری دراعتراض به عدم پرداخت 7ماه حقوق وحق بیمه

روز دوشنبه 20خرداد، کارگران کارگاه ایرکست شاونبرگ ماهشهرواقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام، دراعتراض به عدم پرداخت 7ماه حقوق وحق بیمه دست از کار کشیده ومقابل فرمانداری ماهشهر تجمع کردند.

کارگران این شرکت طراحی، ساخت و نصب سازه های سنگین فولادی برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به خبرنگار رسانه ای گفتند: هفت ماه است این شرکت حقوق، حق بیمه و مزایای کارگران را پرداخت نکرده است.

آنها افزودند: مدیران شرکت بارها قول پرداخت حقوق کارگران را داده‌اند ولی تا کنون این وعده عملی نشده است.

این کارگران معترض افزودند: به تعویق افتادن حقوق کارگر به مدت هفت ماه در این شرایط دشوار اقتصادی، غیرقابل تحمل است.

کارگران کارگاه ایرکست شاونبرگ ماهشهردرپایان افزودند که از سال گذشته تاکنون 6بار در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالباتشان دست به اعتصاب و تجمع زده‌اند.

*پرداخت یک ماه حقوق کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن نورآباد،شازند واراک پس از اعتصاب وتجمع

روز دوشنبه 20خرداد، کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن نورآباد،شازند واراک(شرکت پیمانکاری جوشن گستر) در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ماه های فروردین واردیبهشت دست از کار کشیدند ودر محل کارشان اجتماع کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده بنقل از کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن نورآباد،شازند واراک،بدنبال اعتصاب وتجمع امروزشان ،واحد مالی شرکت پیمانکاری جوشن گستراز واریز حقوق فروردین ماه آنها خبرداده است.

*ادامه اعتصاب و تجمعات سریالی کارگران شهرداری کوت عبدالله مقابل استانداری خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت حقوق وحق

روزدوشنبه 20 خرداد، کارگران شهرداری کوت عبدالله به تجمعشان مقابل استانداری خوزستان ادامه دادند واعتراضشان را برای روزی دیگر نسبت به عدم پرداخت حقوق وحق بیمه بنمایش گذاشتند.

کارگران تجمع کننده گفتند: از هفتم خردادماه سال جاری تابه امروز دراعتراض به عدم پرداخت حقوق دست از کار کشیده اند.

یکی از کارگران تجمع کننده در گفت و گو با خبرنگار رسانه ای بیان کرد: کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله با مشکلات مالی بسیاری مواجه هستند حقوق پرداختی کفاف زندگی ما را نمی‌دهد اما همان حقوق نیز به موقع پرداخت نمی‌شود.

وی ادامه داد: پیمانکار حقوق بهمن ماه سال گذشته را پرداخت کرده و از حقوق اسفندماه تنها ۱۰ میلیون ریال علی الحساب برای ما واریز شده اما ما خواستار پرداخت تمام حقوق‌ معوق هستیم.

این کارمعترض یادآور شد: هیچ فیش حقوقی به ما داده نشده است که بدانیم مبلغ حقوق ما چه میزان است از سویی دیگر از اسفندماه سال گذشته تاکنون حق بیمه کارگران هم پرداخت نشده است.

یکی دیگر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در این خصوص گفت: فرزند یکی از کارگران تازه متولد شده است اما به دلیل عدم توانایی پرداخت هزینه بیمارستان، شناسنامه وی و همسرش نزد بیمارستان باقی مانده است.

وی ادامه داد: از عید نوروز تاکنون منتظر پرداخت حقوق هستیم اما هیچ مبلغی تاکنون پرداخت نشده است، شرایط اقتصادی سخت است و این تأخیر در پرداخت حقوق‌ها بیشتر ما را تحت فشار قرار می‌دهد.

*اعتصاب تاکسی داران پیرانشهر دراعتراض به تغییر مرکزیت شهر

روز دوشنبه20خرداد، تاکسی داران پیرانشهر دراعتراض به تغییر مرکزیت شهردست به اعتصاب زدند.

بنابه گزارش یک منبع خبری محلی،تغییر "مرکزیت شهر" برای تاکسی های گردشی درون شهری پیرانشهر از "چهار راه آزادی" به  "پنج راه استقلال" باعث نارضایتی عموم مردم و همچنین بروز مشکلاتی برای تاکسی داران گردشی در شهر پیرانشهر شده بود که در پی اعتصاب چند ساعته تاکسی های گردشی پیرانشهر و ورود مجموعه شورای شهر به این موضوع سرانجام با تغییر مرکزیت شهر از پنج راه استقلال به چهار راه آزادی موافقت و اعتصاب تاکسی داران به پایان رسید.

*تجمع اعتراضی اهالی روستای طولیان نسبت به کم آبی وقطعی برق مقابل فرمانداری کهگیلویه

صبح روز دوشنبه 20خرداد، اهالی روستای طولیان برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به کم آبی وقطعی برق مقابل فرمانداری کهگیلویه تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،،صبح امروز جمعی از مردم روستای طولیان از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه به علت بی توجهی مسولان اداره آب فاضلاب روستایی واداره برق مقابل فرمانداری این شهرستان اعتراض کردند.

با افزایش گرمای هوا نیاز مردم به آب هم بیشتر می‌شود ولی هرچه هوا گرم و نیاز مردم به آب بیشتر می‌شود، آب و منابع آبی هم بیشتر ناز می‌کنند و کمتر شده و تقریبا از دسترس خارج می‌شوند.

طولیان روستایی واقع در6کیلومتری شهر دهدشت بیش از 400خانوارسکنش هستند.

یکی از اهالی این روستا گفت: متاسفانه برق این روستا از شهرستان چرام تامین می شود و روزانه شاهد قطع و وصل های مکرر هستیم که بیشتر مواقع این قطع و وصل ها باعث سوختگی وسایل خانگی هم می شود.

متاسفانه بیش از چندین بار به بخشداری و اداره آب و فاضلاب روستایی مراجعه کردیم ولی جواب قابل قبولی  دریافت نکردیم.

یکی دیگر از اهالی روستا گفت:روزانه شاهد بی آبی هستیم به صورتیکه مردم این اهالی در بعضی از روزها 10تا15 ساعت آب آشامیدنی ندارند.

اهالی این روستا با گلایه از رفتار و پاسخهای برخی از مسؤولان، گفتند : انتظار ما این است که فردی را رئیس یک اداره بگذارند که در قبال مردم احساس مسئولیت بکند حداقل پاسخ درستی به مردم بدهد.

*تجمع اعتراضی عکاسان یزد نسبت به اقدام پلیس 10+ مقابل استانداری

روز دوشنبه 20خرداد،عکاسان یزد دراعتراض به اقدام پلیس 10+مبنی برایجاد امکان تهیه عکس در دفاتر پلیس 10 + دست به تجمع مقابل استانداری زدند.

یکی از تجمع کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت: تهیه عکس‌های پرسنلی یکی از مهمترین منابع مالی صنف عکاسی است که برای خدمات مختلف از جمله گذرنامه، سوء پیشینه و ... مورد نیاز شهروندان است. اما اکنون تهیه عکس پرسنلی در مراکز پلیس 10+ انجام می شود و این مسئله خسارت زیادی به فعالان صنف عکاسی وارد می‌کند.

تجمع کنندگان خواستار ممنوعیت تهیه عکس در مراکز پلیس 10+ شدند.

*جان باختن یک کارگر دردماوند براثرریزش آوار ساختمانی

عصر روز یکشنبه 19خرداد،بر اثر ریزش آوارحین گودبرداری در دماوند یک کارگر ساختمانی جان خود را از دست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت