چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, 13 خرداد 1398 ساعت 20:56

اخبار و گزارشات کارگری 13 خرداد ماه

اخبار و گزارشات کارگری 13 خرداد ماه 1398

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگر آزاد باید گردند

- 3کارگر کارخانه کاغذ پارس دربازداشت بسر میبرند

- تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله دراعتراض به عدم پرداخت حقوق مقابل استانداری خوزستان برای دومین روز متوالی

- تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سیمان کرمان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی

- سریال تجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانی استان خوزستان نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری خوزستان ادامه دارد

- تجمع مربیان پیش دبستانی شوشتردراعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل دفتر بهارستان نشین شوشتر وگتوند

- اعمال فشار شغلی به معلمان کنشگر استان خراسان شمالی:

محکومیت محمدرضا رمضانزاده به بازنشستگی پیش از موعد با تقلیل یک گروه

تبعید از محل خدمت و توبیخ کتبی 2معلم دیگر

- آزادی ناهید خداجو،حسن سعیدی وفرهاد شیخی از بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگربا تودیع وثیقه:

1- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:

حسن سعیدی عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد امروز ۱۳خرداد با قراروثیقه ۳۳۰میلیون تومانی بعداز ۳۳ روز ازبند۲۰۹زندان اوین آزاد شد

2- اتحادیه آزاد کارگران ایران:ناهید خداجو و فرهاد شیخی آزاد شدند

- وخامت حال 4کارگر براثرسقوط تاور کرین 30متری در یک کارگاه ساختمانی ملاصدرای تهران

- مصدومیت شدید 2کارگر در شیراز در حادثه سقوط آسانسور در شیراز

- مصدومیت 4کارگر درحادثه انفجار ساختمان مسکونی در تهران

- له شدن یک کودک زیر آسانسور در محل کار مادرش

*3کارگر کارخانه کاغذ پارس دربازداشت بسر میبرند

تعداد کارگران بازداشتی کارخانه کاغذ پارس سه نفرند.

بنابه گزارش رسانه ای شده بنقل از عدنان غزی فرماندارشوش 3نفر از کارگران کارخانه کاغذ پارس در بازداشت هستند.

درهمین رابطه:

*اعتصاب کارگران کارخانه کاغذسازی پارس در اعتراض به بازداشت یکی از نماینده هایشان

روز یکشنبه 12خردادماه، کارخانه کاغذسازی پارس در اعتراض به بازداشت نماینده شان دست از کار کشیدند و مقابل دفتر مدیریت تجمع کردند.

این کارگران به اجرای من درآوردی طرح طبقه بندی مشاغل از طرف کارفرما و عدم پرداخت بموقع حقوق منجمله پرداخت مساعده 500هزارتومانی بجای حقوق کامل اردیبهشت ماه معترضند و روز گذشته(11خردادماه) یکی از نمایندگان کارگران با مراجعه به امور اداری این شرکت اعتراض کارگران با این مساعده را اعلام و درخواست پرداخت کامل حقوق اردیبهشت ما را کرد.

بجای پرداخت حقوق کارگران،صبح امروز نمایند ه کارگران توسط پلیس امنیت شوش بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شد.

کارگران تمام قسمتهای کارخانه کاغذ پارس دراعتراض به بازداشت نماینده شان دست به اعتصاب زدند و با خاموش کردن تمامی خطوط تولید این کارخانه، مقابل دفتر مدیریت تجمع کردند.

*تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله دراعتراض به عدم پرداخت حقوق مقابل استانداری خوزستان برای دومین روز متوالی

روز دوشنبه 13خرداد ماه برای دومین روز متوالی در دور جدید اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت حقوق،دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

 

یکی از کارگران حاضر درتجمع به خبرنگار رسانه ای گفت: حدود 250نفر از کارگران فضای سبز و90 نفر از ماموران اجراییات شهرداری کوت عبدالله نسبت به پرداخت نشدن حقوق فروردین و اردیبهشت امسال خود اعتراض دارند.

وی ادامه داد: حقوق اسفند گذشته ما نیز به صورت کامل پرداخت نشده و تنها 10 میلیون ریال به صورت علی الحساب واریز شده است.

یکی دیگر از کارگران معترض گفت:پیمانکار بیمه برای ما رد نمی کند.

*تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سیمان کرمان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی

روز دوشنبه 13خردادماه کارگران کارخانه سیمان کرمان درادامه اعتراضاتشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی،دست به تجمع در محل کارشان زدند.

پیش ازاین یکی از کارگران کارخانه سیمان کرمان درهمین رابطه به خبرنگار رسانه ای گفته بود:با عبور لوله خط گاز و ممنوعیت انفجار در معدن سیمان عملا یک خط تولید متوقف شده و این باعث نگرانی کارگران این کارخانه شده است.

وی همچنین یادآورشده بود: کارگران این کارخانه سه میلیون تومان حق و حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

*سریال تجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانی استان خوزستان نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری خوزستان ادامه دارد

روز دوشنبه13خرداد،جمعی از مربیان پیش دبستانی استان خوزستان درادامه سریال اعتراضاتشان* نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

 

یکی از مربیان پیش دبستانی حاضر درتجمع به خبرنگار رسانه ای گفت:در یک هفته گذشته 2 بار* در اعتراض به اینکه چرا مربیان با سابقه به حق التدریس تبدیل وضعیت نمی‌شوند اعتراض کردیم که متأسفانه تا کنون هیچ مسئولی پاسخگوی ما نبوده است.

وی گفت: فهرست افرادی برای تبدیل وضعیت اعلام شده که سابقه کاری ندارند این در حالی است که ما سال‌ها در شرایط سخت کار می‌کنیم و انتظار داریم اولویت تبدیل وضعیت به ما داده شود.

این مربی پیش دبستانی ادامه داد: ماخواستار تبدیل وضعیت خود هستیم و تا زمان پاسخگویی مسئولان به اعتراضات خود ادامه می‌دهیم.

*ادامه تجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانی خوزستان نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در اهواز

صبح روز شنبه 11خرداد برای باری دیگر،جمعی از مربیان پیش دبستانی استان خوزستان دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در اهوازتجمع کردند.

یکی از مربیان پیش دبستانی حاضر درتجمع از شهرستان هویزه به خبرنگار رسانه ای گفت : بسیاری از مربیانی که در این تجمع شرکت دارند چندین سال سابقه کار در دوره پیش دبستانی دارند، من هم به مدت چهار سال است که در این دوره مشغول به کار هستم.

وی افزود: فهرست افرادی که قرار است برای دوره پیش دبستانی تبدیل وضعیت و حق التدریس شوند منتشر شده است.

این مربی پیش دبستانی معترض ادامه داد: ما به این موضوع اعتراض داریم که چرا مربیانی که چندین سال سابقه کاری دارند تبدیل وضعیت نمی شوند و افرادی جدید با فشارنمایندگان مجلس از  خوزستان قرار هست تبدیل وضعیت شوند.

بنا به گزارش همین منبع،این مربیان یک هفته گذشته نیز درهمین رابطه مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برپا کرده بودند.

*تجمع مربیان پیش دبستانی شوشتردراعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل دفتر بهارستان نشین شوشتر وگتوند

روزدوشنبه 13خرداد،جمعی از مربیان پیش دبستانی شوشتردراعتراض به عدم تبدیل وضعیت دست به تجمع مقابل دفتر بهارستان نشین شوشتر وگتوند زدند.

 

درهمین رابطه رییس اداره آموزش وپرورش شهرستان شوشتر خبرنگار رسانه ای گفت: این مربیان حدود 260 نفر هستند که از سال 96 در پیش دبستانی‌های شهرستان شوشتر به کار گرفته شده اند.

وی افزود: به تازگی طرح استخدامی جدیدی با عنوان خرید خدمات در وزارت آموزش و پروش در حال اجراست اما این مربیان خواستار تبدیل وضعیت به حق التدریسی هستند.

وی گفت: تبدیل وضعیت نیروها به حق التدریسی نیاز به مجوز وزارت آموزش و پرورش و مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد که هنوز در این زمینه بخشنامه‌ای ابلاغ نشده است.

اعمال فشار شغلی به معلمان کنشگر استان خراسان شمالی:

محکومیت محمدرضا رمضانزاده به بازنشستگی پیش از موعد با تقلیل یک گروه

تبعید از محل خدمت و توبیخ کتبی 2معلم دیگر

محمدرضا رمضانزاده رییس انجمن صنفی فرهنگیان استان خراسان شمالی از سوی هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری بخاطر فعالیت های صنفی و قانونی به بازنشستگی پیش از موعد با تقلیل یک گروه محکوم شده است.

لازم به ذکر است آقای رمضانزاده در بامداد ۲۲ مهرماه ۹۷ روز تحصن صنفی فرهنگیان   دستگیر و بعد از ۹ روز آزاد شد. مجددا وی در ۲۱ آبان بازداشت و ۳۵ روز در بازداشت بود.

از مجموع این دوبازداشت ۳۸ روز در سلول انفرادی بوده اند.

اینک با وثیقه ۱۳۰ میلیون تومانی آزاد هستند و منتظر برگزاری دادگاه میباشند.

بجز آقای رمضانزاده ۶ نفر دیگر از اعضای انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی در آبان ماه بازداشت شدند که همگی با سپردن وثیقه های سنگین ازاد هستند.

دونفر از آنها با احکامی از سوی هیات تخلفات اداری از جمله تبعید از محل خدمت و توبیخ کتبی روبرو شده اند.

وزارتخانه و شخص وزیر همسو با نیروهای امنیتی در حال سرکوب فعالان صنفی هستند اما معلمان برای احقاق حقوق خود نمی ترسند و عقب نشینی نمی کنند.

منبع خبر:کانال تلگرام شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

*آزادی ناهید خداجو،حسن سعیدی وفرهاد شیخی از بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگربا تودیع وثیقه:

1- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:

حسن سعیدی عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد امروز ۱۳خرداد با قراروثیقه ۳۳۰میلیون تومانی بعداز ۳۳ روز ازبند۲۰۹زندان اوین آزاد شد

حسن سعیدی ازاعضای سندیکای کارگران شرکت واحد که درروزجهانی کارگر۱۱اردیبهشت توسط عوامل امنیتی درتجمع اعتراضی مقابل مجلس بهارستان به همراه تعدادی ازرانندگان شرکت واحد و تعدادی ازدیگرفعالین کارگری ومدنی بازداشت شده بودند که بجز ۷نفرهمگی با قرارکفالت ووثیقه اززندان آزادشدند که امروز ۱۳خرداد ناهید خداجو دیگر بازداشتی روز جهانی کارگر با قراروثیقه اززندان اوین آزادشد .

متاسفانه هنوز بعدازگذشت ۳۳روز، چهار‌ تن از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر همچنان در بازداشت وبلا تکلیفی بسر میبرند کیوان صمیمی و عاطفه رنگریز و ندا ناجی و مرضیه امیری ازبازداشتی های روزجهانی کارگر همچنان درزندان باقی مانده اند و از وضعیت قراربازداشت های جدید آنها اطلاع کاملی دردسترس نیست.

سندیکای کارگران شرکت واحد خواستارآزادی بی قید وشرط تمامی بازداشت شدگان روزجهانی کارگر و دیگر فعالین صنفی دربند میباشد.

2- اتحادیه آزاد کارگران ایران:ناهید خداجو و فرهاد شیخی آزاد شدند

امروز ۱۳ خرداد ناهید خداجو عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و فرهاد شیخی دیگر عضو اتحادیه بعد از ۳۳ روز بازداشت به قید وثیقه موقتاً از زندان آزاد شدند.

ناهید خداجو و فرهاد شیخی که در مراسم روز جهانی کارگر در مقابل مجلس به همراه قریب به پنجاه نفر از کارگران، بازنشستگان و دانشجویان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده بودند بیشتر از یکماه را در زندان های اوین و فشافویه در بازداشت به سر بردند.

ناهید خداجو با قرار وثیقه یکصدوپنجاه میلیون تومانی از زندان آزاد گردید. لازم به ذکر است که پیشتر برای ایشان قرار پانصد میلیون تومانی صادر کرده بودند که مورد اعتراض ناهید قرار گرفته بود. برای فرهاد شیخی نیز که پیشتر کفالت سی میلیون تومانی تأمین شده بود، دیروز اعلام کردند که قرار کفالت به قرار وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی تبدیل شده است. اما امروز نیز این قرار به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و در نهایت با وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

حسن سعیدی دیگر کارگر دستگیرشده روز جهانی کارگر نیز با قرار وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی امروز و بعد از ۳۳ روز بازداشت از زندان اوین آزاد شد.

عاطفه رنگریز، ندا ناجی، مرضیه امیری و کیوان صمیمی دیگر دستگیرشدگان روز جهانی کارگر می باشند که هنوز در بازداشت به سر میبرند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران آزادی ناهید خداجو عضو هیأت مدیره اتحادیه و فرهاد شیخی عضو اتحادیه و حسن سعیدی را به این دوستان و خانواده های شان و تمامی کارگران ایران شادباش میگوید و ضمن محکوم نمودن هر نوع پرونده سازی برای کارگران و امنیتی کردن فعالیت های صنفی، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی کارگران زندانی بخصوص دستگیرشدگان روز جهانی کارگر می باشد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۳ خرداد ۹۸

*وخامت حال 4کارگر براثرسقوط تاور کرین 30متری در یک کارگاه ساختمانی ملاصدرای تهران

یکشنبه شب012خرداد)،4کارگر در حادثه سقوط تاور کرین 30متری در یک کارگاه ساختمانی واقع درخیابان ملاصدرا تهران دچار مصدومیت شدید وبه بیمارستان منتقل شدند.

بنابه گزارشات رسانه ای شده،کارگران در این محل در حال راه‌اندازی یک دستگاه جرثقیل تاورکرین بودند. این جرثقیل حدود 30 متر ارتفاع گرفته بود که در همین حین این دستگاه از قسمت اصلی دچار شکستگی شده و به پایین سقوط می‌کند.

در اثر این حادثه چهار نفر از کارگران در حال کار دچار مصدومیت شدند وسه نفر از این کارگران وضعیت وخیمی داشتند و یک نفر از آنها تقریباً دچار قطع عضو شده بود.

*مصدومیت شدید 2کارگر در شیراز در حادثه سقوط آسانسور در شیراز

صبح روز دوشنبه 13خرداد،2کارگر ساختمانی در حادثه سقوط آسانسور در ساختمان در حال ساخت در خیابان آزادگان شیرازبشدت مصدوم ودربیمارستان بستری شدند.

*مصدومیت 4کارگر درحادثه انفجار ساختمان مسکونی در تهران

یکشنبه شب(12خرداد)،4کارگر در حادثه انفجار ساختمان مسکونی در محله پامنار تهران مصدوم وراهی بیمارستان شدند.

بنابه گزارش رسانه ای شده،در یک ساختمان 2طبقه در طبقه اول انبار لوازم یدکی بود و طبقه دوم محل استراحت 6 کارگر تبعه افعانستان بود که بدلیل آشپزی و استفاده از کپسول گاز مایع 9کیلوگرمی ناگهان این ساختمان دچار انفجار شد.

*له شدن یک کودک زیر آسانسور در محل کار مادرش

یک کودک حدود 3ساله در یک رستوران تهران که مادرش در آنجا مشغول بکاردر آشپزخانه بود زیر آسانسورله شد وجانش را ازدست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخبار و گزارشات کارگری 12 خرداد ماه 1398

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

بازداشتی های مراسم روز جهانی کارگر آزاد باید گردند

- اعتصاب کارگران کارخانه کاغذسازی پارس در اعتراض به بازداشت یکی از نماینده هایشان

- تجمع اعتراضی کارگران پروژه البرز مال کرج نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل ساختمان مرکزی بانک سامان درتهران

- از سرگیری تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله نسبت به عدم پرداخت حقوق

- ادامه اعتصاب وتجمعات کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان در اعتراض به خطرافتان آینده شغلی پس از واگذاری ها ، عدم تبدیل وضعیت،عدم پرداخت کامل حقوق ومطالبات وعدم شفافیت مالی صندوق ذخیره

- تجمع اعتراضی جمعی از معلمان کرمانشاه نسبت به زندانی کردن معلمان و حکم انفصال از خدمت محمد حبیبی

بیانیه ‍ انجمن صنفی فرهنگیان شاغل وبازنشسته کرمانشاه در حمایت از محمد حبیبی

- گزارش تصویری ازتجمع فرهنگیان مریوان برای همبستگی با معلمان زندانی واعترض به زمینه چینی جهت صدور حکم انفصال از خدمت برای محمدحبیبی

- آزادی اسحاق روحی از بازداشت شدگان روز یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر در سنندج با تودیع وثیقه یکصد میلیون تومانی

- ادامه بیکاری 1600کارگر استان گلستان براثر سیل

- جان باختن یک کارگر فاز 2 پالایشگاه آبادان بر اثر سقوط از ارتفاع

- مرگ دلخراش 2نفر در حادثه آتش سوزی یک کارگاه شیرینی پزی در زاهدان

*اعتصاب کارگران کارخانه کاغذسازی پارس در اعتراض به بازداشت یکی از نماینده هایشان

روز یکشنبه 12خردادماه، کارخانه کاغذسازی پارس در اعتراض به بازداشت نماینده شان دست از کار کشیدند و مقابل دفتر مدیریت تجمع کردند.

این کارگران به اجرای من درآوردی طرح طبقه بندی مشاغل از طرف کارفرما و عدم پرداخت بموقع حقوق منجمله پرداخت مساعده 500هزارتومانی بجای حقوق کامل اردیبهشت ماه معترضند و روز گذشته(11خردادماه) یکی از نمایندگان کارگران با مراجعه به امور اداری این شرکت اعتراض کارگران با این مساعده را اعلام و درخواست پرداخت کامل حقوق اردیبهشت ما را کرد.

بجای پرداخت حقوق کارگران،صبح امروز نمایند ه کارگران توسط پلیس امنیت شوش بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شد.

کارگران تمام قسمتهای کارخانه کاغذ پارس دراعتراض به بازداشت نماینده شان دست به اعتصاب زدند و با خاموش کردن تمامی خطوط تولید این کارخانه، مقابل دفتر مدیریت تجمع کردند.

درهمین رابطه:

پیام از طرف کارگران شرکت کاغذ پارس ارسالی به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

شرکت کاغذ پارس شرکتی است در جوار شرکت نیشکر هفت تپه که همیشه از سوی مسوولین شهرستان شوش به عنوان یک واحد نمونه نام برده است ،این درحالی است که کارگران این کارخانه به اجرای ناعادلانه طرح طبقه بندی شکایت دارند ودر چندین ماه گذشته کوشیدند تا به دور از حاشیه ودر تعامل با مدیریت کارخانه اقدام به اصلاح طرح طبقه بندی کنند و بی حاشیه دغدغه های کارگران را مرتفع کنند،اما مدیریت کارخانه با اطلاع شورای تامین شهرستان شوش دانیال از این اقدام خود داری میکند.

کارگران شرکت کاغذ پارس همچون برادران خود در شرکت نیشکر هفت تپه اقدام به انتخاب نماینده مستقل کرده اند اما متاسفانه به هرجا که مراجعه میکنند میگویند چون این نمایندگان وجاهت قانونی ندارند. هیچگونه همکاری با شما صورت نمیگیرد این درحالی است که مسولان اداره کار شهرستان شوش از تمام تخلفات مدیریت شرکت کاغذ پارس اطلاع داشته و تاکنون که کارگران متحدانه برای اصلاح طرح طبقه بندی قدم برنداشته بودند،به روی خودشان هم نیاورده بودند که این طرح طبقه بندی ظالمانه و دارای ایرادات اشکار بوده است واعلام کرده اند درصورتی به مشکلات شما رسیدگی خواهد شد که نمایندگان خود را در قالب شورای اسلامی کار انتخاب کنید!!!

سهامدار شرکت کاغذ پارس از لحاظ کاری بشدت کارگران را تحت فشار گذاشته و دلیلش هم این بوده که حقوق را سر موقع پرداخت نمیکرده ،۹۸/۲/۲۶موعد مقرر شده برای پرداخت حقوق اردیبهشت ماه کارگران زحمت کش کاغذ پارس هفت تپه بوده است

اما تاکنون پرداخت حقوقی صورت نگرفته اما در مقابل کارفرما با سو استفاده از مناسباتی همچون عید فطر اقدام به پرداخت ۵۰۰هزارتومان مساعده کرده که با اعتراض شدید پرسنل این شرکت مواجه شده

بطوریکه دیروز یکی از نمایندگان کارگران اقای علی کلانتر با مراجعه به امور اداری این شرکت مراتب شدید اعتراض کارگران با این مساعده را اعلام و درخواست پرداخت حقوق اردیبهشت ما را کرده است که متاسفانه اقای علی کلانتر نماینده کارگران کاغذ پارس امروز ساعت ۱۰توسط پلیس امنیت شوش بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شده است.

در پی این اقدام وحشیانه وبه دور از انتظار پلیس امنیت شوش در بازداشت کردن نماینده کارگری،کارگران تمام قسمتهای کارخانه کاغذ پارس اعتصاب کرده و تا زمان تنظیم این خبر تمامی خط تولیدهاوتمام قسمتهای این کارخانه خاموش میباشد.

*تجمع اعتراضی کارگران پروژه البرز مال کرج نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل ساختمان مرکزی بانک سامان درتهران

ظهر روز یکشنبه 12خرداد، کارگران پروژه البرز مال کرج دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل ساختمان مرکزی بانک سامان واقع درخیابان ولی عصرتهران تجمع کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده،پروژه البرز مال که در زیربنای ۲۳۳ هزار متر مربع در شهر کرج در حال ساخت بوده، حدود ۴ ماه است که توسط بانک سامان پلمپ و متوف شده است. در این میان پرسنل فعال در این پروژه، چندین ماه است که به دنبال حق و حقوق خود از بانک سامان هستند، زیرا به گفته یکی از این پرسنل، بانک سامان در این پروژه با یک شرکت خصوصی به صورت مشارکتی قرارداد داشته و به دلیل مشکلات مالی آن شرکت، بانک سامان شکایت کرده و در تاریخ دوم اسفندماه سال گذشته، به پلمپ این پروژه اقدام کرده است. اما در این میان تکلیف پرسنلی که در این پروژه فعالیت داشته، نامعلوم است، این افراد از شرکت قبلی طلب داشته و حال که بانک سامان مالک این پروژه می‌باشد، برای وصول مطالبات این افراد اقدامی نکرده است.

یکی از پرسنل این پروژه در تجمع امروز مقابل بانک سامان بیان داشت: پروژه البرز مال اولین پروژه بزرگ تجاری در استان البرز حصارک می‌باشد که بانک سامان نیز از سهامدارن بزرگ این پروژه بوده و به دلیل بدهی بالای پروژه به بانک سامان در تاریخ دوم اسفند نود و هفت این پروژه به صورت کامل در اختیار بانک سامان قرار گرفت و لازم به ذکر است کارکنان این پروژه به مدت یک سال و نیم حقوق‌های خود را دریافت نکرده‌اند. وی تاکید کرد طبق قانون پاسخ گوی بدهی‌های پروژه بانک سامان می‌باشد که متأسفانه رسیدگی نمی‌کنند.

یکی دیگر از پرسنل و مهندسین این پروژه با بیان اینکه بیش از یک سال است که حق و حقوقی دریافت نکرده است اظهار داشت: بنده شکایت این موضوع را به وزارت کار هم ارجاع داده‌ام تا بلکه از این کانال پیگیر حق و حقوق ما باشند.

وی همچنین اظهار داشت: امروز ظهر به همراه جمعی از پرسنل در مقابل بانک سامان تجمع کرده و خواستار پیگیری مطالبات و معوقات مالی خود بودیم، ولی با رفتاری نامناسب حراست بانک سامان و به دور از اخلاق مداری با ما برخورد کردند و در نهایت به داخل سالن غذاخوری بانک هدایت کردند و نگذاشتند به بیرون از بانک برگردیم تا با این کار از ما وقت خریدند تا بازهم پاسخی نداشته باشند و در نهایت پس از وعده‌های بدون برنامه و بی حاصل، اجازه خروج از بانک را دادند.

وی همچنین تاکید کرد، آقای اسفندیاری معاونت حقوقی بانک سامان، در مقابل این حجم از اعتراض، هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد و تنها به دادن وعده‌های پوچ اکتفا می‌کند و هیچ برنامه برای پرداخت پول پرسنل این پروژه ندارند.

*از سرگیری تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله نسبت به عدم پرداخت حقوق

روز یکشنبه 12خرداد برای باری دیگر،کارگران کارگران شهرداری کوت عبدالله بای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت حقوقشان دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

یکی ازکارگران حاضر در تجمع به خبرنگار رسانه ای گفت:باوجود گرمای هوا و قرار داشتن در ماه رمضان باید برای پرداخت حقوق خود زحمت های بسیاری را متحمل شویم؛ تاکنون هیچ جواب قانع کننده ای نیز از سوی مسئولان نشنیدیم.

وی گفت: تنها خواسته کارگران پرداخت حقوق در مقابل انجام کار است، نگرانی ما از پرداخت نشدن حقوق در شرایط اقتصادی سخت فعلی است.

*ادامه اعتصاب وتجمعات کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان در اعتراض به خطرافتان آینده شغلی پس از واگذاری ها ، عدم تبدیل وضعیت،عدم پرداخت کامل حقوق ومطالبات وعدم شفافیت مالی صندوق ذخیره

اعتصاب وتجمعات کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان در اعتراض به خطرافتان آینده شغلی پس از واگذاری ها ، عدم تبدیل وضعیت،عدم پرداخت کامل حقوق ومطالبات وعدم شفافیت مالی صندوق ذخیره کماکان ادامه دارد.

روز یکشنبه 12خرداد،مدیران نیروگاه بدنبال جلسه ای با نمایندگان کارگران در رابطه با یکی از خواسته های کارگران مبنی بر پرداخت مطالباتشان وعده حلش را طی هفته آینده دادند.

بنا به گزارشات رسانه ای شده،کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان نسبت به تاخیر در پرداخت شدن مطالبات مزدی‌شان مقابل دفتر مدیریت اعتراض کردند.

اعتراض کارگران سیکل ترکیبی به این موضوع است که پیمانکاری که اکنون عهده‌دار راه‌اندازی و بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان است، حقوق و مزایای کارگران خود را با تاخیر پرداخت می‌کند.

بخش دیگری از اعتراض کارگران مربوط به تبدیل وضعیت قرارداد کارگران قراردادی است که علارغم اینکه شرایط لازم را برای تبدیل وضعیت دارند اما این مهم ازسوی مسئولان نیروگاه پیگیری نمی‌شود.

به گفته آنها، نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان ازجمله نیروگاه‌های استراتژیک منطقه است که در پایان خط شبکه قرار دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

آنها گفتند: تامین نشدن قطعه توسط شرکت مالک نیروگاه و شرکت بهره‌بردار از دیگر دلایل اعتراض کارگران است.

درهمین رابطه:

*گزارشی درباره اعتراضات کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان نسبت به پایمالی حقوشان از طرف شرکت های توبا از زیر مجموعه های هلدینگ  توسعه انرژی تدبیر و وابسته به گروه توسعه اقتصادی تدبیر- بازوی درآمدزایی ستاد اجرایی فرمان امام – و گروه مپنا

http://etehadbinalmelali.com/ak/5-6-03-98/

*تجمع اعتراضی جمعی از معلمان کرمانشاه نسبت به زندانی کردن معلمان و حکم انفصال از خدمت محمد حبیبی

بیانیه ‍ انجمن صنفی فرهنگیان شاغل وبازنشسته کرمانشاه در حمایت از محمد حبیبی

روز شنبه 11 خرداد جمعی از معلمان کرمانشاه دراعتراض به زندانی کردن معلمان و حکم انفصال از خدمت محمد حبیبی دست به تجمع زدند.

بیانیه ‍ انجمن صنفی فرهنگیان شاغل وبازنشسته کرمانشاه در حمایت از محمد حبیبی

توطئه اخراج محمد حبیبی محکوم به شکست است.

براستی آیا محمد حبیبی پا را از شعار معروف (آهسته بیا آهسته برو)فراتر گذاشت.

محمد حبیبی آموزش پویای به دور از سیاست را برای فرزندان این مرز وبوم طلب می کند.

او بر لغو خصوصی سازی آموزش،برحفظ شأن و موقعیت اجتماعی فرهنگیان،بر رفع تبعیض از نظام آموزشی،بر اجرای درست قانون مدیریت خدمات کشوری برای شاغلین وبازنشستگان،بر بیمه ای کار آمد،بر لغو تبعیض وفرق بین مزد بگیران تأکید می کند.

تمامی این خواسته ها به صراحت در قانون اساسی بر روی آنها تأکید شده است.

پس چرا زندان با همه ی مصائبش،با کلیه ی محرومیتهایش(از نفس کشیدن،تا راه رفتن،تا محرومیت از دیدار با عزیزانش و....)

آیا سزای انسانی شایسته که بر اجرای بی کم وکاست قانون اساسی تأکید می کند؟

زندان است؟

وحالا نیزاخراج؟!

محمد حبیبی رسالت انسانیش را همانند بزرگان این آب وخاک انجام داده است ،که اینچنین دچار مصیبت شده است.

پس چرا مدیران وکار بدستانی که اجرای قانون اساسی وظیفه انسانی آنها است،وکوتاهی می کنند،وخود را به خواب خرگوشی میزنند.

دچار چنین مصائبی نمی شوند؟

آیا حق آنانی که به کلیه حقوق اجتماعی افراد واقف هستند،ولی حفظ منافع فردی خود را بر قانون ترجیح می دهند اخراج نیست؟

آیا با اخراج محمد حبیبی مطالبات اجتماعی (که هر روز در گوشه ای از این مملکت فریاد زده می شود) مطالبه نمی شود؟

به‌ راستی تا به کی می خواهید در مقابل خواسته های به حق و انسانی جامعه شانه خالی کنید؟

یادتان باشد محمد حبیبی‌ها بیدارند.و از تبعیض بیزار.

انجمن صنفی شاغلین وبازنشستگان کرمانشاه خواهان آزادی کلیه معلمان زندانی می باشد و توطئه اخراج محمد حبیبی را به شدت محکوم کرده ، خواهان آزادی او وبازگشتش به کار می باشد.

انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته کرمانشاه

*گزارش تصویری ازتجمع فرهنگیان مریوان برای همبستگی با معلمان زندانی واعترض به زمینه چینی جهت صدور حکم انفصال از خدمت برای محمدحبیبی

حمایت فرهنگیان مریوان از معلمان زندانی و اعتراض به زمینه چینی جهت صدور حکم انفصال از خدمت برای محمدحبیبی

 

*آزادی اسحاق روحی از بازداشت شدگان روز یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر در سنندج با تودیع وثیقه یکصد میلیون تومانی

روز یکشنبه 12خرداد، اسحاق روحی از بازداشت شدگان روز یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر در سنندج با تودیع وثیقه یکصد میلیون تومانی،آزاد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- دوازدهم اردیبهشت نودوهشت:

اسحاق روحی کارگری که روز یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر در سنندج دستگیر شده بود و در بازداشت اداره اطلاعات بود امروز پس از ۳۲ روز بازداشت به قید وثیقه یکصد میلیون تومانی آزاد شد.

آزادی اسحاق روحی را به خانواده ایشان و دیگر کارگران تبریک گفته و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط دیگر کارگران زندانی و زندانیان اجتماعی هستیم.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- دوازدهم اردیبهشت نودوهشت

*ادامه بیکاری 1600کارگر استان گلستان براثر سیل

بیکاری 1600کارگر استان گلستان براثر سیل کماکان ادامه دارد.

بنابه گزارش رسانه ای شده،سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری گلستان با اشاره به بازگشت به کار بخشی از کارگران در واحدهای خسارت دیده استان گفت: حدود یک‌هزار و ۶۰۰ کارگر در اثر سیل اخیر بیکار هستند که تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند.

وی افزود: در سیل اخیر 75 واحد تولیدی بخش کشاورزی دچار خسارت شد که شامل دامداری، واحدهای پرورش طیور، صنایع تبدیلی، واحدهای آبزی‌پروری بوده که 184 نفر در این واحدها شغل خود را از دست داده‌اند.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به خسارت‌های سیل به بخش صنعت استان نیز گفت: در این بخش 25 واحد صنعتی و معدنی دچار خسارت‌های بیشتری شدند که از تعطیلی این واحدها 486 نفر بیکار شده‌اند.

در بخش صنایع دستی و گردشگری نیز یک‎‎هزار و 808 نفر شغل خود را از دست دادند که بخشی از آنان فعالیت خود را آغاز کردند و در حال حاضر نیز 506 نفر همچنان بیکار هستند.

وی با اشاره به بازگشت به کار بخشی از کارگران در واحدهای خسارت دیده استان ادامه داد: حدود یک‌هزار و 600 کارگر در اثر سیل اخیر بیکار هستند که تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند.

*جان باختن یک کارگر فاز 2 پالایشگاه آبادان بر اثر سقوط از ارتفاع

روز یکشنبه 12 خرداد،یک کارگر32ساله فاز 2 پالایشگاه آبادان بر اثر سقوط از ارتفاع در دم جان خود را از دست داد.

*مرگ دلخراش 2نفر در حادثه آتش سوزی یک کارگاه شیرینی پزی در زاهدان

ظهر روز یکشنبه 12خرداد،2نفر از مصدومان حادثه آتش سوزی یک کارگاه شیرینی پزی در زاهدان براثر شدت سوختگی در بیمارستان جان باختند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Salah

آخرین‌ها از Salah