چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 19:46

حزب کمونیست کارگری ایران: فراخوان معلمان ارومیه به تجمع علیه دستگیری یاسر امینی آذر

معلمان در شهر ارومیه در اعتراض به بازداشت دستگیری یکی از همکارانشان بنام یاسر امینی آذر برای ساعت ٤ عصر پنجشنبه ٢ خرداد به تجمع در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر فراخوان داده اند. خطاب این فراخوان به معلمان در ارومیه و در شهرهای نزدیک آن از جمله خوی، سلماس، چالدران، ماکو، جلفا، سقز، سردشت، بوکان، مهاباد، پیرانشهر، نقده و سایر شهرهای استانهای کردستان و آذربایجان غربی و شرقی است. در بخشی از این فراخوان چنین آمده است: "هر طور شده خودتان را به تجمع دو خرداد در ارومیه برسانید. این تجمع بسیار حیاتی و تعیین کننده در آزادی یاسر است. آزادی یا استمرار بازداشت او در وضعیت معلمین تعیین کننده است. چرا که فردا نوبت سایر معلمان است. فردا نوبت خودمان است، پس امروز آنرا متوقف کنیم."

یاسر امینی آذر روز ١٧ اردیبهشت هنگام خارج شدن از مدرسه محل کارش در مهاباد توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر گردید. در اعتراض به این دستگیری و برای آزادی وی کارزار گسترده ای به راه افتاده است. در همین راستا طوماری اعتراضی منتشر گردیده و کلیپ هایی تصویری از سوی همکاران یاسر در حمایت از وی منتشر شده است. در ادامه این فعالیت ها فراخوان به تجمع دوم خرداد داده شد.

فراخوان معلمان در شهر ارومیه در همبستگی با همکار بازداشتی خود یاسر امینی آذر نمونه آموزنده و شورانگیزی از یک کارزار مبارزاتی متحدانه علیه دستگیریها و سرکوبگریها و در دفاع از زندانیان سیاسی بدست میدهد و باید وسیعا از آن حمایت کرد. تجمعات برای آزادی بازداشت شدگان اخیر و تمامی زندانیان سیاسی را باید سراسری و در همه جا بر پا کرد. باید وسیعا اطلاع رسانی کرد و در این تجمع اعتراضی شرکت کرد.

جرم یاسر امینی آذر شرکت در تجمعات اعتراضی معلمان با خواستهای تحصیل رایگان برای همه کودکان، افزایش حقوقها به بالای خط فقر هفت میلیونی، پایان دادن به کالایی شدن آموزش، ایجاد تسهیلات برای تامین مسکن، درمان رایگان، لغو طرح برده وار معلم تمام وقت، پایان دادن به اختلاس ها و داشتن یک زندگی انسانی است. خواستهای معلمان خواستهای همه مردم است. از مبارزات و خواستهای معلمان و از یاسر امین آذر معلم زندانی و تمامی معلمان در بند باید وسیعا حمایت کرد.

پیش بسوی اعتصابات سراسری کارگری

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٩ اردیبهشت ٩٨، ١٩ مه ٢٠١٩

 

فراخوان بازنشستگان فرهنگی به تجمع و چند خبر اعتراضی دیگر

معلمان  بازنشسته سال ٩٦ در اعتراض به عدم پرداخت حق پاداش سال ٩٧ خود  برای ساعت ده صبح روز ٣١ اردیبهشت به تجمع در مقابل وزارت آموزش و پرورش فرخوان به تجمع داده اند. این بازنشستگان در سال ٩٧ نیز در همین رابطه تجمع داشتند و حدود ٨٠٠ نفر از آنان از سراسر کشور از شهرهای چهار محال و بختیاری، بحنورد، تهران، کرمانشاه، چالوس، قزوین، کرج، ارومیه، یزد و ....مقابل ساختمان آموزش وپرورش تجمع کردند. بازنشستگان فرهنگی با خواستهایی چون تحصیل رایگان برای همه کودکان، درمان رایگان برای همه، افزایش مستمری ها به بالاتر خط فقر هفت میلیونی و پایان دادن به اختلاس های و دزدیها تاکید کرده و صدای اعتراض کل جامعه را فریاد زده اند.

- روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت کارگران راه‌آهن اراک - شازند - نورآباد و همچنین کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن تبریز آذریایجان در گذر گاه تبریز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه‌شان دست از کار کشیدند. از هفتم اردیهبشت دور جدیدی از اعتصابات کارگران راه آهن در شهرهای مختلف در اعتراض به تعویق پرداخت دستمزدهایشان شروع شده و این کارگران بطور متوالی دست از کار کشیده اند.

- روز ٢٨ اردیبهشت کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی واقع در شهر چمران شهرستان ماهشهر در پی اعتراض به واگذاری این بیمارستان و خطر از دست دادن کار خود دست به اعتصاب زدند.  

- روز ٢٨ اردیبهشت پرستاران بیمارستان آزادی در اعتراض به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه خود در مقابل دفتر پرستاری و مدیریت بیمارستان، تجمع کردند. پرستاران این بیمارستان که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد، از دی ماه سال ۹۷ تاکنون اضافه کاری خود را دریافت نکرده اند. آنها همچنین کارانه خرداد، دی، بهمن و اسفند سال گذشته را طلب دارند. بعلاوه اینکه عیدی سال ۹۷ که باید دو برابر پایه حقوق پرداخت می‌شد، تنها نیمی از آن به حساب پرستاران واریز شده است.  پرستاران بیمارستان آزادی همچنین خواستار اجرای طبقه‌بندی مشاغل هستند که اندکی به دریافتی آنها اضافه میشود. به گفته پرستاران طبق قانون کارفرما باید حق تعطیل‌کاری و جمعه‌کاری را در دستمزد آنها محاسبه و حق جذب و ماندگاری را در فیش حقوقی آنان درج کند. اما علیرغم اعتراضات آنان این امر هنوز محقق نشده است. همچنین پرستاران می‌گویند که ساعت کار عرفی بیمارستان پیش از این ۶ ساعت و نیم بوده که اخیراً به ۷ ساعت و نیم تغییر یافته است. اینها همه موضوعات اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی است.

پیش بسوی اعتصابات سراسری کارگری

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٩ اردیبهشت ٩٨، ١٩ مه ٢٠١٩

 

تمامی کارگران بازداشتی هفته اخیر نیشکر هفت تپه آزاد شدند

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان را هم آزاد میکنیم

روز شب ٢٩ اردیبهشت تمامی کارگرانی که هفته گذشته در نیشکر هفت تپه بازداشت شده بودند، با قرار کفالت و وثیقه آزاد شدند. کارگران نیشکر هفت تپه در روز نوزدهم اردیبهشت در اعتراض به تعویق دو ماه دستمزد امنیتی کردن فضای کارخانه، و همچنین برای انحلال شورای اسلامی دست به تجمع زدند. یک خواست مهم این کارگران آزادی اسماعیل بخشی رهبر محبوبشان است. در این رابطه در اسفند ماه طوماری اعتراضی دادند و بخش عظیم کارگران این مجتمع کارگری آنرا امضا کردند.

بدنبال تجمع اعتراضی روز ١٩ اردیبهشت رژیم اسلامی در هراس از سربلند کردن دوباره اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه و گسترش دامنه آن با احضار و دستگیری کارگران تلاش کرد اوضاع را تحت کنترل در آورد. اما کارگران اعلام کردند که اگر بازداشت شدگان آزاد نشوند و به خواستهایشان پاسخ داده نشود، اعتراضاتشان را از سر خواهند گرفت. زیر فشار چنین فضایی از اعتراض است که کارگران بازداشتی هفته گذشته آزاد شدند. کمپین برای آزادی کارگران زندانی ضمن ابراز خوشحالی از آزادی کارگران بازداشت شده خواستار بسته شدن پرونده قضایی تشکیل شده برای این کارگران است. گفتنی است که علی نجاتی ازاعضای سندیکای نیشکر هفت تپه طی احضاریه ای ازطرف دادسرای اوین (شهید مقدسی) به بازپرسی شعبه هفتم دادسرای اوین احضارشده است که میبایست درروزهای آینده خودش را به این دادسرا معرفی کند . همچنین اسماعیل بخشی نیز همچنان در زندان نگه داشته شده است. 

علی نجاتی، اسماعیل بخشی و سپیده قلیان درجریان اعتراضات واعتصابات چندماه گذشته بازداشت شدند و بخشی وسپیده قلیان همچنان درزندان هستند . احضار علی نجاتی به اوین باید با اعتراض پاسخ گیرد. اسماعیل بخشی و سپیده قلیان باید فورا آزاد شوند. اعتراضات گسترده و رفتن بسوی اعتصابات سراسری یک پاسخ محکم به سرکوبگری های حکومت است. کارگران زندانی، معلمان بازداشتی و تمامی زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند.

#نه به وثیقه

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://free-them-now.com/