.
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸.
امروز:
Sep 18 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

جمعه, 20 ارديبهشت 1398 ساعت 01:10

تجمع اعتراضی رانندگان کامیون اردکان علیه گرانی


تجمع اعتراضی رانندگان کامیون اردکان علیه گرانی

و چند اعتراض علیه دستمزدهای پرداخت نشده

روز ١٧ گروهی از رانندگان کامیون اردکان در اعتراض به کاهش دستمزدهایشان و افزایش نرخ قطعات و لوازم یدکی، گرانی قیمت لاستیک و عدم توزیع آن بین رانندگان و انبوهی مشکلات دیگر دست به تجمع زدند و کامیونهایشان را در امتداد هم در کنار جاده پارک کردند. یک موضوع مهم اعتصابات قدرتمند رانندگان کامیون و کامیونداران در سال گذشته که ٣٢٠ شهر را در بر گرفت، اعتراض به گرانی ها و پایین آمدن قدرت خرید هر روزه آنان بود.

- روز ١٨ اردیبهشت کارگران شرکت مهندسی تعمیرات انتقال نیروی تهران (متانیر)، در اعتراض به اخراجها و تعویق پرداخت دستمزدهایشان مقابل ساختمان وزارت نیرو تجمع کردند. این کارگران در پی مشکلات ناشی از تعدیل نیرو و مسائل حقوقی، این کارگران در چهارشنبه هفته گذشته نیز بخاطر همین مشکلات تجمع داشتند. کارگران متامیر خواستار متوقف شدن بیکارسازیها و بازگشت به کار کارگران اخراجی، پرداخت فوری دستمزدهای پرداخت نشده و قرار دادن کار آنها در رده کارهای سخت و زیاد آور هستند. بنا بر خبرها در رابطه با همین موضوعات این کارگران در خردادماه ٩٧ نیز تجمعاتی اعتراضی در مقابل وزارت نیرو برپا کردند. شرکت مهندسی تعمیرات انتقال نیروی تهران (متانیر) وظیفه تعمیرات و نگهداری خطوط انتقال و پست‌های فشارقوی زیر مجموعه برق منطقه‌ای تهران در سه استان تهران، البرز و قم را بر عهده دارد.

- روز ١٧ اردیبهشت شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن نواحی نورآباد و شازند اراک به دلیل عدم پرداخت دو ماه دستمزد خود دست از کار کشیده و تجمع اعتراضی برپا کردند. این کارگران بعلاوه برخی مزایای عرفی همانند حق بن خود را طلب دارند. این کارگران تحت مسئولیت یکی از شرکت‌های پیمانکاری راه‌آهن مشغول کارند. اعتراضات کارگران پیمانی خطوط ابنیه فنی راه آهن در نواحی مختلف و در سطح سراسری از هفتم اردیبهشت آغاز شد.

- روز ١٦ اردیهبشت کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای چند ماهه شان با دست کشیدن از کار در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند. در رابطه با این موضوع کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله طی یک ماه گذشته چندین بار در مقابل نهادهای مختلف دولتی استان دست به تجمع اعتراض زده اند که آخرین آن در نهم اردیبهشت در مقابل ساختمان استانداری انجام شد.

همزمان با تجمع روز ١٦ اردیبهشت، زنان کارگر سازمان پسماند شهرداری اهواز نیز بخاطر کاهش دستمزدها و تعویق پرداخت آن و نیز نپرداختن چندین ماه حق بیمه شان به سازمان تامین اجتماعی، مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر اهواز تجمع داشتند.

سونامی جدید گرانی و از جمله گرانتر شدن نان در کنار نپرداختن ماهها دستمزد به کارگران زمزمه های اعتراض در مراکز کارگری و در میان رانندگان کامیون و کامیونداران و بخش های مختلف جامعه را شدت داده است. برپایی تجمعات اعتراضی و اعتصابات سراسری یک پاسخ فوری به این شرایط است.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

پیش بسوی ایجاد شوراها

حزب کمونیست کارگری ایران

٩ مه ٢٠١٩ – ١٩ اردیبهشت ١٣٩٨

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت