.
يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸.
امروز:
Jul 21 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 ساعت 21:07

خستگی مفرط باعث مرگ بیش از۲۷۰همکار کمیته انتخابات اندونزی شد

دویچه وله فارسی: کمیته انتخابات اندونزی اعلام کرد که بیش از ۲۷۰ نفر از همکاران این کمیته که در شمارش آرای انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری این کشور کمک می‌کردند، در پی عوارض ناشی از خستگی شدید جان خود را از دست داده‌اند.

    
انتخابات پارلمان، محلی و ریاست جمهوری در یک روز به طور هم‌زمان در اندونزی برگزار شد

انتخابات پارلمان، محلی و ریاست جمهوری در یک روز به طور هم‌زمان در اندونزی برگزار شد

در اندونزی صدها نفر تعهد به اجرای دموکراسی در این کشور را به قیمت جان خود پرداختند.

۱۰ روز پس از برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در اندونزی، روز یکشنبه ۷ اردیبهشت (۲۸ آوریل) عارف پریو سوسانتو، سخنگوی کمیته نظارت بر انتخابات اندونزی اعلام کرد که تا به حال بیش از ۲۷۰ همکار این کمیته که در شمارش آرا انتخابات مشارکت داشتند به دلیل عوارض ناشی از خستگی مفرط جان خود را از دست داده‌اند.

انتخابات پارلمانی، محلی و ریاست جمهوری اندونزی در روز  ۱۷ آوریل که برای اولین بار به طور هم‌زمان در این کشور انجام ‌می‌گرفت، بزرگ‌ترین انتخاباتی در جهان است که در طی یک روز برگزار شده است.

اندونزی برای کاهش هزینه انتخابات در این کشور بیش از ۲۶۰ میلیونی، برگزاری هر سه این انتخابات را همزمان در یک روز سازماندهی کرده بود.  

ساعت‌ها شمارش آرا که به شکل دستی صورت ‌گرفت و همچنین فشار بسیار شدید کار باعث ایجاد خستگی مفرط در همکاران کمیته انتخابات شد. پزشکان دلیل مرگ این افراد را "بیماری شدید ناشی از خستگی" اعلام کرده‌اند.

بیش از ۸۰ درصد از ۱۹۳ میلیون نفر حائز شرایط در این انتخابات، آرا خود را در ۸۰۰ هزار حوزه رای‌گیری به صندوق‌ها ریختند. هر شرکت‌کننده در این انتخابات ۵ ورقه رای‌ را پر کرده بود. به گزارش روزنامه "مالی میل" فشار زیاد به ویژه بر افراد مسن در جریان برگزاری انتخابات بسیار زیاد بوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در سایت خبری "نیکی‌آسیاریویو" آمده است که در برخی حوزه‌های رای‌گیری بیش از صد همکار کمیته انتخابات ۳۰ ساعت به طور مستمر مشغول به کار بوده‌اند. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ در انتخابات اندونزی ۲۴۵ هزار نامزد انتخاباتی شرکت داشتند و و ۷ میلیون نفر با کمیته انتخابات همکاری می‌کردند.

همکاران کمیته انتخابات اندونزی

همکاران کمیته انتخابات اندونزی

گزارش‌ها از کند پیش رفتن جریان انتخابات حکایت می‌کنند. در مناطقی همکاران کمیته انتخابات باید صندوق‌های رای را در بالای سر با دست نگه می‌داشتند و از میان آب رودخانه عبور می‌دادند.

به گفته سخنگوی کمیته نظارت بر انتخابات اندونزی تا روز گذشته علاوه بر مرگ ۲۷۲ نفر از همکاران این کمیته ۱۸۷۸ نفر دیگر نیز بر اثر خستگی برگزاری این انتخابات دچار بیماری شدید شده‌اند.

وزارت بهداشت اندونزی در هفته گذشته (۲۳ آوریل) دستور داد که همه امکانات برای بهبود حال بیماران به کار گرفته شود. وزارت دارایی اندونزی نیز هزینه پرداخت خسارت به خانواده قربانیان همکاران کمیته انتخابات را بر عهده گرفته است.

مقامات دولتی و مسئولان انتخابات اندونزی قول داده‌اند که در آینده از برگزاری انتخابات همزمان در این کشور جلوگیری کنند.

به گفته کمیته نظارت بر انتخاات نتایج این انتخابات تا سه هفته دیگر (در ۲۲ ماه مه) اعلام خواهد شد. 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت