.
جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸.
امروز:
Aug 23 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 ساعت 03:24

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست(خط رسمی): کشتار مذهبی در سریلانکا

روز یکشنبه چندین شهر در سریلانکا شاهد حملاتی مرگبار، کشتار و قتل عامی مذهبی بود . در این روز در اثر انفجارات متعدد و همزمان در چند کلیسا و هتل در چند شهرسریلانکا بیش از ۳۲۰ نفر انسان بیگناه، ۳۲۰ زن و مرد، کودک، جوان و پیر قتل عام و بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شدند. شمار قربانیان هر لحظه رو به افزایش است.

میگویند این جنایت جوابی به حملات به مساجد نیوزیلند و کشتار ۵۰ نفر مردم بیگناه بوده است.

این اولین کشتار مذهبی، اولین قصابی مردم بیگناهی که مهر"مسلمان"، "مسیحی"، "یهودی"، "بودایی"، "کافر" و بر پیشانی شان خورده، نیست. سریلانکا، نیوزلند، لندن، نیویورک، بیروت، نوار غزه، کابل، بغداد، پاریس، سارایو، چچن، بوسنی و هرزگوینا شاهد قتل عام و جنایت و قربانی شدن مردم بیگناهی اند که بر سینه شان هویتهای کاذب قومی و مذهبی و ملی حک کرده اند. قتل و کشتارهای کور مذهبی، تروریسم مذهبی و قومی محصول مستقیم سیاست های دست راستی ترین نیروها و قدرتهای حاکم از امریکا و اروپا تا افریقا و آسیا، محصول کشیدن دیوار میان مردم هم سرنوشت و دامن زدن به کینه و نفرت میان آنان بر اساس اعتقادات یا هویتهای کاذب قومی و ملی است.

تبدیل جامعه متمدن بشری به لجنزار اقوام و مذاهب، لجنزاری که باندهای تروریستی چون داعش، القاعده و فاشیستهای اروپایی و .... را تولید میکند، محصول مستقیم سیاست راست و اولترا ارتجاعی، قدرت های حاکم، از آمریکا تا عربستان و اروپا و ایران و اسرائیل و .. است.

پایان دادن به این توحش لجام گسیخته، پایان دادن به تروریسم مذهبی و قومی و دولتی، باز گرداندن هویت انسانی و ایجاد بالاترین اتحاد و همبستگی میان محرومین و دفاع از بشریت و بشردوستی کار ما کمونیستها است.  

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست (خط رسمی)

۲۳ آوریل ۲۰۱۹

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت