.
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 12 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 02:30

اتحادیه کارگران خدمات و دولتی ونکوور جمهوری اسلامی را محکوم کرد

قطعنامه مشترک "فری دم ناو" و اتحادیه کارگری خدمات و دولتی ونکوور کانادا

روز گذشته استفانی اسمیت پرزیدنت اتحادیه خدمات و دولتی ونکوور کانادا در نامه ای به کاظم نیکخواه مسئول روابط بین المللی کمپین برای آزادی کارگران زندانی، قطعنامه کمپین برای آزادی کارگران زندانی را مورد تایید قرار داد. قبلا گزارش کردیم که در روز ٢٦ مارس هیئتی از نهاد کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران (Free Them Now) با مسئولین اتحادیه کارگران خدمات و دولتی ونکوور کانادا در دفتر BCGEU در ونکوور ملاقات کردند. این ملاقات  در پی دعوت این اتحادیه از "فری دم ناو" جهت فعالیت مستمر تر و نزدیکتر این دو نهاد کارگری انجام گرفت.  در این نشست از سوی کمپین برای آزادی کارگران زندانی قطعنامه ای ارائه شد که مورد تایید جلسه قرار گرفت. نتیجه اینکه مقرر شد که این قطعنامه رسما به تصویب BCGEU رسانده شود. روز گذشته استفانی اسمیت دبیر کل اتحادیه کارگران خدمات و دولتی ونکوور به نمایندگی از طرف این اتحادیه با ارسال نامه ای قطعنامه را مورد تایید قرار داد. در این قطعنامه بر اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار، ممنوعیت شلاق و شکنجه و امنیتی کردن مبارزات و آزادی فوری کارگران زندانی و تمامی زندانیان سیاسی تاکید شده است. اتحادیه کارگرا ن دولتی و خدمات کانادا دربرگیرنده بیش از٧٧ هزار عضو میباشد. متن این نامه ضمیمه است.

 کمپین برای آزادی کارگران زندانی

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://free-them-now.com

٢٢ فروردین ٩٨، ١١ آپریل ٢٠١٩

***

متن نامه استفانی اسمیت دبیرکل BCGEU

کاظم نیکخواه عزیز!

روز ٢٦ مارس اتحادیه کارگران خدمات و دولتی ونکوور کانادا و هیئتی از نهاد کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران (Free Them Now) در دفتر BCGEU ملاقات کردند. این جلسه بر  صدور بیانیه ای به این شرح منجر شد:

 ما به شدیدترین وجهی محکوم کردن فعالین کارگری، معلمان و فعالین اعتراضی  در یران به زندان را محکوم میکنیم. ما انزجار خودرا از استفاده از شلاق بعنوان شکلی از مجازات توسط حکومت اسلامی اعلام میداریم. این مجازات غیر انسانی باید توسط همه سازمانهای کارگری و همه مردم متمدن جهان محکوم شود. جعفر عظیم زاده رئیس اتحادیه آزاد کارگرن ایران در حالی که برای گذرانن شش سال محکومیت خود بخاطر دفاع از کارگران در زندان بسر میبرد، همزمان به ٣٠ ضربه شلاق نیز محکوم شده است. نسرین ستوده وکیلی که از زندانیان سیاسی دفاع کرده به ١٣٧ ضربه شلاق و هفت سال زندان محکوم شده است. پیش از آن محمد حبیبی به ١٠ سال و نیم زندان و ٧٤ ضربه شلاق محکوم شد. این مجازاتهای شنیع باید محو شود. ما از جمهوری اسلامی میخواهیم که این ها را کنار بگذارد.  

ما از بیانیه اسماعیل بخشی در محکوم کردن شکنجه او هنگامی که در زندان جمهوری اسلامی بود حمایت میکنیم. اسماعیل بخشی که در جریان اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه دستگیر شده بود به دلیل اعتراض به شکنجه در زندان مجددا دستگیر شد. سپیده قلیان خبرنکاری که او هم در جریان اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه دستگیر شده بود نیز به دلیل تایید ادعای اسماعیل بخشی در مورد شکنجه، مجددا دستگیر شده است. آنها زیر فشار هستند که ادعای خود در مورد شکنجه در زندان را انکار کنند. اسماعیل بخشی و سپیده قلیان خواهان این شده اند که محاکمه آنها در دادگاههای علنی برگزار شود. شرایط آنها خطیر است. ما خواهان آزادی اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، و همچنین تمام کارگران و معلمان و زندانیان سیاسی هستیم. ما کلا استفاده از شکنجه علیه هر زندانی در ایران را محکوم میکنیم.

جمهوری اسلامی کارگران را به خاطر دفاع از حقوق و معیشت و زندگی خود با اتهاماتی نظیر "امنیت ملی" و "تهدید امنیت ملی"  دستگیر و زندانی میکند. ما از کمپین علیه امنیتی کردن مبارزات کارگران در ایران حمایت میکنیم و خواهان محو مجازاتهای امنیتی علیه فعالین کارگری و معلمان و فعالین اجتماعی هستیم.

ما از آی ال او میخواهیم که به سکوت و مماشات خود در قبال جمهوری اسلامی پایان دهد و زیر پا گذاشتن مداوم کنوانسیونهای خود آی ال او توسط حکومت اسلامی را محکوم نماید.  

جمهوری اسلامی به محروم کردن مردم از حقوق پایه ای شان نظیر حق تشکل، حق اعتصاب، حق تجمع، حق برپایی اول مه و حق آزادی بیان ادامه میدهد. چنین رژیمی نباید در آی ال او جایی داشته باشد

ما خودرا در کنار همه سازمانهای کارگری و مدافع حقوق انسانی میدانیم که صدای خودرا برای آزادی بی قید و شرط اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، جعفر عظیم زاده، محمد حبیبی، اسماعیل عبدی، محمود بهشتی، روح الله مردانی، آتنا دائمی و تمام زندانیان سیاسی بلند کرده اند

ما خودرا همراه و حامی "فری دم ناو" کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران میدانیم

با ارادت

استفانی اسمیت: رئیس اتحادیه کارگران دولتی و خدمات بریتیش کلمبیا  (BCGEU)

رونوشت به: شهلا دانشفر سخنگوی کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران (فری دم ناو)

٩ آوریل ٢٠١٩

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت