.
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸.
امروز:
Oct 19 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

پنج شنبه, 16 اسفند 1397 ساعت 01:44

اعتصاب کارگران راه آهن تبریز وارد نوزدهمین روز شد

در روزهای اخیر کارگران راه آهن در سطحی سراسری و در شهرهای مختلف همچون تبریز، مرند، عجبشیر، بندرعباس، نواحی ریلی تهران، شاهرود، خرم آباد، هرمزگان،  زاگرس، مشهد، اندیمشک ، و اصفهان دست به اعتصاب زده و تجمعات اعتراضی برپا کرده اند. اعتراض این کارگران به تعویق چندین ماه دستمزد، نداشتن امنیت شغلی و قراردادهای برده وار کاری است.
اعتصاب کارگران راه آهن تبریز امروز وارد روز نوزدهم شد. کارگران و کارکنان اعتصابی راه آهن تبریز از ساعت هشت صبح در ایستگاه زارعی در اعتراض به دریافت نکردن ٤ ماه حقوق و عیدی مسیر حرکت تمام قطارها را بستند. کارگران روز گذشته جلوی حرکت قطار مسافری تبریز را گرفتند ومسافران با ابراز همراهی و پشتیبانی با کارگران اعتصابی باپای پیاده از سر سوزن به ایستگاه تبریز آمدند. زیر فشار اعتراضات کارگران روز گذشته هیاتی از سوی مسئولین راه آهن و  استانداری و فرمانداری و اطلاعات به میان کارگران آمده و با وعده عملی کردن خواستهایشان از آنها خواستند که اعتصاب خود را پایان دهند. اما کارگران اعلام کردند که تا وقتی طلبهایشان را نگیرند، اعتصاب آنان ادامه خواهد داشت. همچنین کارگران راه‌آهن مرند و عجب شیر در آذربایجان شرقی در اعتراض به پرداخت نشدن چند ماه حقوق عقب افتاده شان در اعتصاب بسر میبرند.
کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه آهن لرستان نیز در اعتراض به تعویق پرداخت چندین ماه دستمزد و خواست پرداخت فوری طلبهایشان و بیمه و عیدی سال ٩٧ در ادامه اعتراضاتشان در مقابل اداره کل راه آهن لرستان تجمع کردند. کارگران اعتصابی شعار میدادند: "بیمه نداریم، نان نداریم ، مسئولین بی کفایت استعفا استعفا "
کارگران راه آهن بندرعباس نیز در اعتراض به تعویق پرداخت سه ماه دستمزد و عدم دریافت عیدی پایان سال خود دست از کار کشیده و در محل کارشان تجمع کردند. این کارگران در روز گذشته  در جلوی فرمانداری و استانداری این شهر تجمع اعتراضی برقرار کردند.
حزب کمونیست کارگری همه کارگران راه آهن را به پیوستن به اعتصابی متحدانه و سراسری و پافشاری بر خواستهایشان فرا میخواند. صدای اعتراض این کارگران را همه جا بازتاب دهیم.

پیش بسوی اعتصابات سراسری کارگری
حزب کمونیست کارگری ایران
١٥ اسفند ٩٧، ٦ مارس ٢٠١٩

راهپیمایی بازنشستگان فولاد مبارکه اصفهان در وسط شهر
امروز ١٥ اسفند بازنشستگان مجتمع فولاد مبارکه در اعتراض به تعویق پرداخت دو ماه حقوق و وضع نابسامان درمان برای سومین روز تجمع کرده و در وسط شهر و به سمت استانداری اصفهان دست به راهپیمایی زدند.  راهپیمایی بازنشستگان فولاد اصفهان  با شعارهای " صنعتگران دیروز مبارزان امروز"، "دشمن ما همین جاست، دروغ میگن آمریکاست"، "روحانی دروغگو، استعفا استعفا"، " حقوق بازنشسته زیر عباست امروز" انعکاس وسیعی در سطح شهر اصفهان داشت. در این حرکت اعتراضی حضور زنان چشمگیر بود.
پرداخت به موقع حقوقها، افزایش میزان حقوقها به بالای خط فقر و درمان رایگان از جمله خواستهای مهمی است که بازنشستگان فولاد بارها در تجمعات اعتراضی خود بر آن ها تاکید کرده اند. از خواستها و مبارزات بازنشستگان فولاد اصفهان حمایت و پشتیبانی کنیم.

پیش بسوی اعتصابات سراسری کارگری
حزب کمونیست کارگری ایران
١٥ اسفند ٩٧، ٦ مارس ٢٠١٩

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت