.
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸.
امروز:
May 26 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 29 بهمن 1397 ساعت 20:31

تجمع خانواده اسماعیل بخشی مقابل دادگستری شوش

تجمع روز دوشنبه ۲۹ بهمن در مقابل دادگستری شوش در اعتراض به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی،‌نماینده کارگران نیشکر هفت تپه

با گذشت یک ماه از بازداشت اسماعیل بخشی، فعال کارگری کانال مستقل کارگران هفت تپه در تلگرام خود نوشت که خانواده این دو زندانی در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان قضایی در مقابل دادگستری شوش تجمع کردند.

روز یکشنبه ۲۸ بهمن هم کانال مستقل کارگران هفت تپه نوشته بود که ماموران دادستانی به خانواده اسماعیل بخشی که برای رسیدگی به وضعیت او به دادستانی شوش مراجعه کرده بودند، حمله کردند.

براساس این گزارش ماموران می‌خواستند به مادر آقای بخشی دستبند بزنند و او را بازداشت کنند که حال او به دلیل فشار موجود به هم خورد و در بیمارستان بستری شد.

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان در آبان ماه در اعتراضات کارگری هفت تپه بازداشت شده بودند و بعد از آزادی اعلام کردند که توسط وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی شکنجه شده‌اند.

آقای بخشی و خانم قلیان بعد از پخش فیلم "طراحی سوخته" از تلویزیون ایران، در روز سوم بهمن دوباره بازداشت شدند.

بیشتر بخوانید:

خانم قلیان پس از پخش فیلم "طراحی سوخته" که اعترافات اجباری او و اسماعیل بخشی، فعال کارگری را پخش کرده بود، در توییتر خود نوشت که تصاویر پخش شده از او گواه دیگری بر شکنجه‌اش در طول بازداشت است و عنوان کرد که خواهان علنی برگزار شدن دادگاه خود است.

مقام‌های قضایی و دولتی ایران ادعای شکنجه را رد کرده‌اند و از جمله محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است که وزارت اطلاعات و حکومت ایران می‌توانند از آقای بخشی برای حرف‌هایش شکایت کنند.

مطابق قانون اساسی ایران شکنجه ممنوع است و اعترافات و ادعاهایی که تحت شکنجه بیان شود اعتبار نخواهد داشت.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت