.
يكشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸.
امروز:
Oct 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 22 بهمن 1397 ساعت 22:08

حزب کمونیست کارگری ایران: تجمع کارگران شهرداری کرمانشاه، نساجی همدان و دستفروشان درآبادان

- صبح روز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه ۹۷، کارگران شهرداری کرمانشاه ، در اعتراض به دریافت نکردن ۸ ماه حقوق اضافه کاری و ۴ ماه حقوق کامل در مقابل شهرداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند. شهرداری در تمام شهرها با واگذار کردن استخدام کارگران به شرکت های پیمانکاری، شرایط برده واری را بر کارگران حاکم کرده است. این کارگران با کار شاق هر روزه و با قراردادهای موقت کاری و  دستمزدهای حتی بعضا کمتر از حداقل دستمزد چند بار زیر خط فقر با معضل دستمزدهای پرداخت نشده نیز روبرویند. این درحالیست همواره خود را در خطر بیکار شدن از کار میبینند.  در اعتراض به این وضعیت کارگران شهرداری‌ها در شهرهای مختلف ایران از آغاز سال‌جاری بارها اعتصاب و تجمع کردند.

- روز ٢١ بهمن کارگران کارخانه سیمان صوفیان تبریز در اعتراض به سه ماه پرداخت نشدن دستمزدها و حق بیمه خود دست از کار کشیدند.

- روز شنبه ٢٠ بهمن کارگران نساجی در همدان در اعتراض به پرداخت نشدن نزدیک به ٤ ماه حقوق شان دست به تجمع اعتراضی در محوطه این کارخانه زدند.

- روز ٢١ بهمن دستفروشان منتهی به خیابان امیری آبادان در اعتراض به برچیده شدن بساط دستفروشی شان برای چهارمین روز متوالی دست به تجمع زدند. در این تجمعات دستنوشته هایی با مضامین "کار نمیدهید، کارمان را نگیرید"، "کار حق ماست"، توجه ها را جلب میکرد. دستفروشان بخشی از کارگران بیکار هستند که نه از بیمه بیکاری و نه از بیمه های اجتماعی چون بیمه درمان یا امکانات تحصیلی برای کودکانشان برخوردارند. و همواره مورد پیگرد سرکوبگران شهرداری قرار دارند. کار مناسب یا بیمه بیکاری مکفی حق مسلم دستفروشان و همه افراد جامعه است. این حقوق را در کنار حقوق انسانی ای نظیر درمان رایگان برای و تحصیل رایگان برای همه کودکان و تسهیلات مسکن برای همه افراد جامعه باید با مبارزه ای متحدانه همه جا مورد دفاع قرار داد.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

٢١ بهمن ۱۳٩۷، ١٠ فوریه ٢٠١٩

 

پروین محمدی در بند ٢٠٩زندان اوین است

پروین محمدی نایب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران و از  چهره های سرشناس کارگری به بند ٢٠٩ اوین منتقل شده است. بند ٢٠٩ بند نگهداری به بند زندانیان زیر بازجویی مشهور است. بنا بر خبرهای منتشر شده از سوی محمد علی جداری فروغی وکیل پروین محمدی و به نقل از مریم محمدی خواهر پروین، بعد از هفت روز بیخبری، امروز نیز به آنها ملاقاتی داده نشد و تنها پس از  پافشاری خواهر پروین مبلغی پول و لباس را برای رساندن به وی تحویل گرفته اند. همچنین در پاسخ به درخواست آنان برای ملاقات، به آنها گفته شده است که شنبه آینده پیگیری کنند و  به وقتش پروین تماس تلفنی خواهد گرفت. وضعیت پروین محمدی نگران کننده است. محروم کردن او از حق ملاقات و انتقال به بند ٢٠٩ از مصادیق بارز شکنجه و فشار بر روی زندانیان سیاسی و بر روی خانواده آنهاست. با کارزاری گسترده در برابر این بساط شکنجه و زندان باید ایستاد. پروین محمدی باید فورا و بدون قیدو شرط آزاد شود.

پروین محمدی و جعفر عظیم زاده در نهم بهمن ماه بازداشت شدند. جعفر عظیم زاده با حکم ٦ سال زندان به زندان اوین منتقل شده است و برای پروین محمدی قرار بازداشت موقت یکماهه تحت عنوان اتهامات امنیتی صادر شده است.

پروین محمدی و جعفر عظیم زاده همچون اسماعیل بخشی از رهبران محبوب کارگران نیشکر هفت تپه و  سپیده قلیان، بهنام ابراهیم زاده، آتنا دائمی، معلمان زندانی و تمامی فعالین سیاسی تحت عنوان اتهامات امنیتی همچون "اخلال در نظم و امنیت ملی"، "تبلیغ علیه نظام"، نشر اکاذیب" و نمونه هایی از این دست دستگیر و زندانی شده اند. جرم همه اینها دفاع از حقوق پایه ای و بدیهی کارگران و حقوق انسانها و مبارزه برای داشتن یک زندگی انسانی برای همه مردم است. جرم اینها دفاع از آزادیخواهی و اعتراض علیه زندان و شکنجه است. در قاموس حکومت مفتخوران حاکم دفاع از کارگر جرم است. دفاع از حقوق کودک جرم است. دفاع از حقوق زنان و دفاع از آزادی مردم جرم است.  با کارزرای قدرتمند علیه  کل ماشین سرکوب و جنایت جمهوری اسلامی باید به پا خاست. جمهوری اسلامی در هراس از سر بلند جنبش قدرتمند کارگری و فضای پر تلاطم جامعه بر احضارها و دستگیری ها شدت داده است. این تهاجم حکومت را با گسترش اعتراضات در سطحی سراسری میتوان و باید عقب راند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://free-them-now.com

٢٠ بهمن ۱۳۹۷، ٩ فوریه ۲۰۱۹

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت