.
يكشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸.
امروز:
Oct 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 14 بهمن 1397 ساعت 21:39

هیجدهمین روز تجمع اعتراضی کارگران قطارشهری اهواز و برخی اعتراضات دیگر

روز شنبه ١٣ بهمن کارگران پروژه قطار شهری اهواز (شرکت کیسون ) دراعتراض به عدم پرداخت ماهها مزد خود مقابل ساختمان قطار شهری تجمع کردند. در رابطه با این موضوع ١٨٠ کارگر بخش های مختلف پروژه متروی اهواز طی هجده ماه گذشته با دست کشیدن از کار و تجمعات اعتراضی شان، اعتراض خود را اعلام داشته اند. مسئولین این شرکت به بهانه نداشتن منابع مالی هموازه از پرداخت بدهی های کارگران سرباز زده اند. کارگران قطار شهری اهواز خواستار پرداخت تمام طلبها و دیگر مزایای پرداخت نشده شغلی شان هستند. بنا بر خبر ها در هفتم بهمن ماه نیز این کارگران همراه با خانواده هایشان مقابل ساختمان قطار شهری تجمع داشتند.

- جمعی ازفرهنگیان شهرستان کارون وباوی دراعتراض به عدم پرداخت حق مناطق جنگی روز ١٣ بهمن مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در اهواز تجمع کردند. به گفته فرهنگیان کارون و باوی طبق قانون کارمندان مناطقی که در دوران جنگ تحمیلی در خوزستان درگیر جنگ بودند حق مناطق جنگی به آنها تعلق می گیرد. خواسته آنها اینست که همین امسال این حکم بر حقوق فرهنگیان این ٢ شهرستان اعمال شود در غیر این صورت مبلغی که به حقوق آنها اضافه می شود در سال آینده به عنوان مطالبات تلقی می شود. فرهنگیان کارون و باوی که همچون تمامی شهرهای دیگر با معضل دستمزدهای چند بار زیر خط فقر روبرویند ، دریافت فوری حق مناطق جنگی را حق خود میدانند.

- روز ١٠ بهمن جمعی از کارگران شرکت تراورس در اندیمشک در اعتراض به پرداخت نکردن مطالبات مزدی ۴ ماهه شان، تجمع اعتراضی برگزار کردند.آنها بنری در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود:ما پرسنل راه آهن(شرکت تراورس) بعد از حدود۲۰ سال کار هنوز با قرارداد یکماهه آزمایشی کار میکنیم، ۴ماه حقوق نگرفته ایم ، ازسال ۹۳ بیمه نداریم. نان نداریم.

-روز دوشنبه ٨ بهمن جمعی از کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض به معوقات مزدی ٩ ماهه خود، برای چندمین بار در مقابل ساختمان شهرداری این شهر اقدام به برگزاری تجمع کردند.

-روز دوشنبه ۸ بهمن ماه، کارگران شهرداری مریوان برای هفتمین روز متوالی در اعتراض به تعویق پرداخت دستمزدهایشان مقابل شهرداری تجمع کردند. به گفته کارگران آنها از سال ۹۵ تا کنون نزدیک ۱٨ ماه است که حقوق و اضافه کاری خود را نگرفته اند و هر کارگر ۲۵ الی ۳۰ میلیون تومان از شهرداری طلب دارد. بدنبال این اعتراضات به هرکدام از کارگران یک میلیون و ٦٠٠ هزار تومان علی الحساب پرداخت شد و شهرداری وعده داد که باقی مانده طلبهایشان تا ٢٠ روز دیگر پرداخت خواهد شد. بدین ترتیب کارگران موقتا به سرکار خود بازگشتند. کارگران اعلام کرده اند اگر تا ۲۰ روز دیگر مبلغ وعده داده شده شهرداری پرداخت نشود، مجددا دست به اعتصاب خواهند زد. این کارگران در واحدهای مختلفِ تنظیف، فضای سبز و اداری مشغول به کار هستند.

-روز دوشنبه ٨ بهمن ، جمعی از رانندگان اتوبوس در مشهد، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان در مقابل ساختمان شورای این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

- روز ٨ بهمن کارگران پیمانی شرکت آب و فاضلاب روستایی دشتستان، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه، در محوطه شرکت تجمع کردند.

- روز ٧ بهمن جمعی از کارگران شرکت قفلکار شهرصنعتی البرز به دلیل قصور وکیل خود در پرونده مطالبات کارگری روز مقابل کانون وکلای استان قزوین تجمع کردند. این کارگران در دوم بهمن ماه در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان دادگستری شهرستان البرز، تجمع کرده بودند.

حزب کمونیست کارگری ایران

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت