.
يكشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸.
امروز:
Sep 22 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 14 بهمن 1397 ساعت 22:29

اخباروگزارشات کارگری14بهمن ماه

1- تجمع کارگران پروژه نیروگاه و سد چمشیر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مقابل فرمانداری گچساران

2- دومین روزمتوالی تجمع فرهنگیان شهرستان کارون و باوی مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت حق مناطق جنگی

3- ادامه سریال تجمعات اعتراضی کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون )نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان

4- سوختگی هفت کودک کار وکارگرجوان درحادثه آتش سوزی کارگاه ساعت سازی

5- سوختگی هفت کودک کار وکارگرجوان درحادثه آتش سوزی کارگاه ساعت سازی

6- مرگ دلخراش کارگر ایستگاه راه آهن فولاد مبارکه

*تجمع کارگران پروژه نیروگاه و سد چمشیر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مقابل فرمانداری گچساران

روز یکشنبه چهاردهم بهمن ماه، کارگران پروژه نیروگاه و سد چمشیر در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع مقابل فرمانداری گچساران،زدند.

براساس گزارش رسانه ای شده،مطالبات کارگران این پروژه که بیش از هزارنفرند از سال ها پیش انباشته شده است

نیروگاه و سد چمشیر در 25 کیلومتری جنوب شرقی شهر دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد و بر روی رودخانه زهره درحال ساخت می باشد.

*دومین روزمتوالی تجمع فرهنگیان شهرستان کارون و باوی مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت حق مناطق جنگی

روزیکشنبه چهاردهم بهمن ماه برای دومین روزمتوالی، فرهنگیان شهرستان کارون و باوی دراعتراض به عدم پرداخت حق مناطق جنگی، مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان دراهوازتجمع کردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،یکی از فرهنگیان حاضر در این تجمع گفت: مسئولان جواب مناسبی در خصوص پرداخت نشدن حق مناطق جنگی به فرهنگیان شهرستان های کارون و باوی نمی دهند.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان های کارون و باوی در زمان جنگ مرکز بسیاری از عملیات های جنگی بوده و خسارت زیادی را متحمل شده اند خواستار پرداخت حق مناطق جنگی به فرهنگیان این مناطق هستیم.

این فرهنگی شهرستان کارون ادامه داد: یکی از مسئولان اداره کل آموزش و پرورش در جمع تجمع کنندگان حضور پیدا کرد و گفت هنوز بخشنامه ای از وزارت آموزش و پرورش در خصوص این موضوع به این اداره کل ارسال نشده است.

*ادامه سریال تجمعات اعتراضی کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون )نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان

روزیکشنبه چهاردهم بهمن ماه،شماره دیگری از سریال تجمعات اعتراضی کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون )نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل ساختمان متروی اهواز،رقم خورد.

*سوختگی هفت کودک کار وکارگرجوان درحادثه آتش سوزی کارگاه ساعت سازی

صبح روزیکشنبه چهاردهم بهمن ماه، هفت کودک کار وکارگرجوان با میانگین سنی 15تا25سال درحادثه آتش سوزی کارگاه ساعت سازی واقع در جاده خاوران غرب، شهرک صنعتی خاوران، سایت آهنگران،مجروح شدند.

به گزارش پایگاه خبری 125، کارگران کارگاه تولیدی با دیدن شعله های آتش و بسته شدن راه خروج به بیرون از کارگاه، چاره ای جز تماس با سامانه ی ۱۲۵ و فریاد زدن برای کمک خواهی نداشتند.

بنابهمین گزارش،آتش سوزی به علت سهل انگاری و عدم رعایت موارد ایمنی در یک کارگاه دو طبقه ی تولید ساعت دیواری به وسعت حدودآً ۲۰۰ متر مربع اتفاق افتاد که باعث گرفتار شدن ۷ نفر از کارگران نوجوان و جوان با میانگین سنی ۱۵ تا ۲۵ سال درداخل این کارگاه شد.

*جان باختن کارگر شبکه فاضلاب خوی بدنبال سقوط در کانال حفاری

روزیکشنبه چهاردهم بهمن ماه،یک کارگر شبکه فاضلاب خوی بدنبال سقوط در کانال حفاری،جانش را ازدست داد.

بنابه گزارش رسانه ای شده،مسئول روابط عمومی اداره آب و فاضلاب خوی گفت که کارگر 45 ساله شبکه فاضلاب این شهرستان بر اثر افتادن در کانال حفاری پروژه کانال کشی بیمارستان جان خود را از دست داد.

وی افزود: به دلیل پربودن محل کار با نخاله ها، کارگر به کف محل کار افتاده و دچار آسیب و پس از مشاهده توسط سایر همکاران خود، توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شد.

*مرگ دلخراش کارگر ایستگاه راه آهن فولاد مبارکه

روزدوشنبه هشتم بهمن ماه،یک کارگر کارگر ایستگاه راه آهن فولاد مبارکه بدلیل گیرکردن بین دو واگن حین کار،جانش را ازدست داد.

براساس گزارشات رسانه ای شده،ساعت 19:10 دوشنبه 97/11/8 در فرآیند تحویل واگن توسط رئیس قطار به اپراتور واگن برگردان، کارگرجان باخته در حال تنظیم ضامن مربوط به قلاب و اتصال قلاب‌ها به یکدیگر بوده که بین دو واگن گیر افتاده و به علت اعمال نیروی ناشی از فشار واگن‌ها، در اثر ضربه وارده به سینه و ستون فقرات دچار حادثه شد که جراحات وارده منجر به مرگش شد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

ازاعتراضات کارگران وزحمتکشان در خوزستان چه خبر؟

1- هیجدهمین روز تجمع کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون )دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

2- تجمع اعتراضی فرهنگیان شهرستان کارون وباوی نسبت به عدم پرداخت حق مناطق جنگی مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان

3- تجمعات اعتراضی اهالی مناطق سیل زده رفیع منجمله مخالفت با حضوراستاندارخوزستان وهیئت همراهش درمنطقه

اخباروگزارشات کارگری-سیزدهم بهمن ماه1397:

*هیجدهمین روز تجمع کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون )دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

روزشنبه سیزدهمین بهمن ماه برای هیجدهمین روز، کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون ) دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع مقابل ساختمان قطار شهری اهواز زدند.

براساس گزارشات رسانه ای شده،طی هیجده روز گذشته کارگران بخش های مختلف پروژه متروی اهواز از جمله قسمت حراست و تاسیسات دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل ساختمان قطار شهری و یا در کارگاه اجتماع برپا کردند.

این کارگران برای بنمایش گذاشتند اعتراضات خود،روز یکشنبه گذشته(هفتم بهمن ماه) همراه با فرزندانشان مقابل ساختمان قطار شهری اهواز تجمع کردند.

یکی از کارگران حاضردرتجمع سیزدهم بهمن مقابل ساختمان قطار شهری اهواز با اشاره به اینکه با وجود وعده های داده شده، حقوق مهر 96 تاکنون را طلب داریم ادامه داد: در یک ماه گذشته حقوق چهار ماه ما را پرداخت کردند اما این شیوه پرداخت مشکل ما را حل نمی کند زیرا همه کارگران به دلیل پرداخت نشدن حقوق یک سال و نیم گذشته خود به افراد بسیاری مقروض هستند.

*تجمع اعتراضی فرهنگیان شهرستان کارون وباوی نسبت به عدم پرداخت حق مناطق جنگی مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان

روزشنبه سیزدهم بهمن ماه،جمعی از فرهنگیان شهرستان کارون وباوی دراعتراض به عدم پرداخت حق مناطق جنگی مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در اهواز تجمع کردند.

براساس گزارش رسانه ای شده،یکی از فرهنگیان معترض گفت: خواسته ما فرهنگیان شهرستان کارون و باوی این است که همین امسال این حکم بر حقوق فرهنگیان این 2 شهرستان اعمال شود در غیر این صورت مبلغی که به حقوق ما اضافه می شود در سال آینده به عنوان مطالبات تلقی می شود و نمی خواهیم چنین اتفاقی افتد.

وی گفت: طبق قانون کارمندان مناطقی که در دوران جنگ تحمیلی در خوزستان درگیر جنگ بودند حق مناطق جنگی به آنها تعلق می گیرد.

این فرهنگی ادامه داد: متاسفانه با جدا شدن شهرستان کارون و باوی از اهواز این مناطق به عنوان شهرستان های درگیر جنگ تحمیلی شناخته نشده و از دریافت این حق محروم شدند.

پیش از این مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان درگفتگوبارسانه ها گفت: پس از پیگیری صورت گرفته ستاد کل نیروهای مسلح و نیز سازمان امور اداری و استخدامی کشور با قرار گرفتن مناطق کارون و باوی در زمره مناطق جنگی موافقت کرد و به این ترتیب فرهنگیان این 2 شهرستان شامل حق 25 درصد مناطق جنگی شدند و فرآیند صدور احکام فرهنگیان این 2 شهرستان در حال اجرا است.

در آذر امسال بر اساس ابلاغیه ماده 112 برنامه ششم توسعه که مربوط به افزایش 20 و 25 درصدی حقوق فرهنگیان ساکن مناطق جنگی، فرهنگیان مناطق اهواز، اندیمشک، دزفول و حمیدیه در مشمول این ماده قرار گرفتند و پیش از این آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر خمینی،اروند کنار، بستان، ماهشهر، شوش، هندیجان، هویزه و دشت آزادگان این سهمیه را دریافت می کردند.

شهرستان های باوی و کارون به دلیل جدا شدن از شهرستان اهواز از ردیف مناطق جنگی خارج شده بودند که به این فهرست اضافه شدند.

گفتنی است شهرستان باوی دارای 1 هزار و 256 نیروی فرهنگی است و شهرستان کارون نیز یک هزار و 700 نیروی فرهنگی دارد.

*تجمعات اعتراضی اهالی مناطق سیل زده رفیع منجمله مخالفت با حضوراستاندارخوزستان وهیئت همراهش درمنطقه

شامگاه چهارشنبه دهم بهمن ماه، اهالی مناطق سیل زده رفیع دراعتراض به اهمال و وقت کشی مسئولین درترمیم کامل سیل بند دست به تجمع مقابل بخشداری زدند.

پیش ازاین روزسه شنبه نهم بهمن ماه ،اهالی سیل‌‌زده و خشمگین رفیع اعتراضشان را نسبت به کمبود تجهیزات جهت ترمیم سیل‌بند ، بامخالفت با حضور استاندار و هیئت همراهش در منطقه بنمایش گذاشتند و از وی خواستند آنجا را ترک کند و غلامرضا شریعتی مجبور به ترک محل شد.

معترضان به رسانه ها گفتند:، استانداربهتر بود به‌جای حضور دوباره خود به همراه عکاسان و فیلمبرداران در رفیع، چند بیل مکانیکی و گونی را به محل شکستگی سیل‌بند ارسال می کرد.

رُفَیِّع شهری در بخش نیسان شهرستان هویزه استان خوزستان ایران است. این شهر در۲۵ کیلومتری غرب هویزه و ۵۰ کیلومتری جنوب غرب سوسنگرد، مرکز شهرستان دشت آزادگان و در نوار مرزی واقع است.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت