چاپ کردن این صفحه
یکشنبه, 07 بهمن 1397 ساعت 21:57

حزب کمونیست کارگری ایران: چند اعتراض کارگری در روزهای اخیر

دستگیری محمد خنیفر از نیشکر هفت تپه را محکوم میکنیم

 

بدنبال اعتصاب اخطاری کارگران نیشکر هفت تپه در روز پنجم بهمن ماه در اعتراض به ادامه بازادشت اسماعیل بخشی و پخش "مستند طراحی سوخته" از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و خبر حضور اسدبیگی در شرکت، حوالی ظهر روز شش بهمن ماه دو نفر از کارگران به اسامی محمد خنیفر و ایمان اخضری از نمایندگان مجمع کارگران به اطلاعات شوش احضار شدند. به گزارش منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران ایمان اخضری امروز هفتم بهمن ماه در محل کار دیده شده است. اما محمد خنیفر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. این درحالیست که احضار کارگران به ستاد خبری اداره اطلاعات شوش همچنان ادامه دارد.

جمهوری اسلامی با این احضارها و دستگیریها و چنگ و دندان نشان دادنها، خشم و نفرت همه کارگران و مردم را علیه خود شدت میدهد. اسماعیل بخشی نماینده محبوب کارگران به دلایل غیرقابل موجهی برای بار دوم در زندان نگه داشته شده است و بسیاری از خواستهای کارگران نیشکر هفت تپه پاسخ نگرفته است. این وضعیت بهیچ وجه از نظر کارگران و مردم قابل قبول نیست. گستاخی حکومت منفور اسلامی سرمایه داران علیه کارگران نیشکر هفت تپه و ادامه زندانی کردن اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و علی نجاتی، و احضار و دستگیری اخیر نمایندگان کارگران تعرضات نفرت انگیز حکومت اسلامی سرمایه داران علیه همه کارگران است و با ادامه مبارزه و اعتراض و کارزارهای گسترده پاسخ خواهد گرفت. این تعرضات و از جمله مضحکه برپا کردن شورای اسلامی در این شرکت بروشنی وحشت حکومت از به میدان آمدن مجدد کارگران نیشکر هفت تپه را بازتاب میدهد.

حزب کمونیست کارگری ایران ضمن محکومیت بازداشت محمد خنیفر و احضار کارگران نیشکر هفت تپه و ایجاد فضای امنیتی در این شرکت، خواستار حمایت وسیع  مردم شوش و تمامی بخش های جامعه  از کارگران نیشکر هفت تپه است. با اعتصابات اخطاری در تمام مراکز کارگری، با تجمعات اعتراضی و اعتراض علیه ادامه بازداشت اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، علی نجاتی و دستگیری محمد خنیفر باید قاطعانه پاسخ سرکوبگری های حکومت اسلامی را داد.

مرگ بر جمهوری اسلامی سرمایه داران!

پیش بسوی ایجاد شوراها!

 

حزب کمونیست کارگری ایران

٧ بهمن ۱۳۹۷، ٢٧ ژانویه ٢٠١٩

 

استفان اسمیت دبیر کل اتحادیه کارگران دولتی و خدمات در کانادا خواستار آزادی اسماعیل بخشی و پایان دادن به خشونت علیه همه کارگران شد

 

روز پنجم بهمن ماه مسعود ارژنگ عضو کمپین برای آزادی کارگران زندانی در جلسه نشست  مسئولین اتحادیه کارگران دولتی و خدمات در کانادا از مبارزات قدرتمند کارگران نیشکر هفت تپه، تلاش این کارگران برای ایجاد شوراهایشان و ابعاد اجتماعی اعتراضات آنان و نقش برجسته اسماعیل بخشی رهبر محبوب این کارگران در این اعتراضات گزارش داد. او در گزارش خود همچنین شرح مختصری از ماجرای دستگیری اسماعیل بخشی، علی نجاتی عضو هیات مدیره سندیکای نیشکر هفت تپه و تعدادی دیگر از اعضای هیات نمایندگی شورای کارگران نیشکر هفت تپه و نیز بازداشت سپیده قلیان و عسل محمدی دو فعال دانشجویی و خبر نگاری که در جریان این مبارزات بازداشت شده بودند، به جلسه ارائه داد. مسعود ارژنگ سپس با اشاره به شکایت اسماعیل بخشی بعد از آزادی موقتش از شکنجه های درون زندان و شنود مکالمات خصوصی اش در خانه با همسرش و نیز از حمایت های وسیع اجتماعی از کیفرخواست وی علیه زندان و شکنجه، از دستگیری وحشیانه مجدد اسماعیل بخشی و سپیده قلیان بدنبال پخش مستند کذایی "طرحهای سوخته" در صدا و سیمای جمهوری اسلامی خبر داد. مسعود ارژنگ برای حاضرین در جلسه توضیحاتی   از این مستند که از "اعترافات" اسماعیل بخشی، علی نجاتی، سپیده قلیان و دیگر بازداشت شدگان در زیر شکنجه تهیه و فیلم برداری شده است، سخن گفت  و خواستار محکوم کردن سرکوبگری های وحشیانه حکومت اسلامی و حمایت و پشتیبانی از اسماعیل بخشی، علی نجاتی، سپیده قلیان و کارگران در ایران شد. بدنبال این گزارش تکاندهنده  شرکت کنندگان در این نشست با بنرهایی که در آن خواست آزادی اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیان نقش بسته بود و با شعار کارگران زندانی را آزاد کنید، حمایت و همبستگی خود را اعلام داشتند.

در این روز همچنین استفان اسمیت دبیر کل این اتحادیه از جانب ٧٨٠٠٠ عضو این اتحادیه طی پیامی شکنجه و زندانی کردن این کارگران را شدیدا محکوم کرده و خواستار آزادی فوری اسماعیل بخشی و پایان دادن به خشونت به خشونت علیه همه کارگران  شد.

اسماعیل بخشی، علی نجاتی ، سپیده قلیان و همه کارگران زندانی باید فورا و بدون قیدو شرط آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

2096/cpsess7870345693/3rdparty/squirrelmail/src/compose.php?send_to=این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://free-them-now.com

٢٥ ژانویه ٢٠١٩، ٥ بهمن ٩٧

----------------------------------------------------

                                                                           لینک پیام تصویری دبیر کل اتحادیه  ( BCGEU)در کانادا در  حمایت از اسماعیل  بخشی و کارگران ایران (جهت اطلاع)

https://www.facebook.com/shahla.daneshfar.9/posts/10215417397162925

 

اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی

 

بخش هایی از کارگران نیشکر هفت تپه امروز ٥ بهمن در اعتراض به دستگیری مجدد اسماعیل بخشی دست به اعتصاب و اعتراض زدند. کارگران در اعتراض به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی و پرونده سازی ها تحت عنوان "طراحی سوخته" در محوطه این مجتمع تجمع کردند.جمهوری اسلامی با پخش "مستند طراحی سوخته" و هیاهو بر سر "اعتراف" بخشی و قلیان و نجاتی و غیره و وصل کردن آنها به توطئه آمریکا و دشمن، و راه انداختن همان تبلیغات نخ نمای همیشگی تلاش کرد مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه و گروه ملی را تخطئه کند. امروز کارگران نیشکر هفت با اعتصاب و تجمع اعتراضی شان پاسخ این توطئه گری ها را دادند و با این کارخود بطور واقعی مبارازتشان و  اسماعیل بخشی رهبر اعتراضاتشان را ارج گذاشتند.  امروز نه فقط کارگران نیشکر هفت تپه بلکه کل جامعه است که علیه دستگیری اسماعیل بخشی و کل مضحکه ای که رژیم اسلامی در صدا و سیمایش برپا کرد و بساط شکنجه و زندان جمهوری اسلامی به پا خاسته است.

تجمعات اعتراضی معلمان شاغل و بازنشسته در سه روز دوم، سوم و چهارم بهمن با شعارهای "توپ، تانک، مستند، دیگر اثر ندارد"، "مستند، شکنجه، دیگر فایده ندارد"، "زندانی سیاسی آزاد باید گردد"، "صدا و سیمای ما، ننگ ما، ننگ ما"، "حکومت سرمایه داری مفتخور نمیخواهیم، نمیخواهیم" پاسخ شایسته آنان و همه مردم به حکومت اسلامی و همه تقلاهای زبونانه آن از نوع "طراحی سوخته" است.

دفاع از کارگران نیشکر هفت تپه، ابراز نفرت از دستگیری اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و علی نجاتی، و عکس العمل نسبت به توطئه گری نفرت انگیز تحت عنوان "طراحی سوخته" امروز در سراسر جامعه به موضوع جدال کارگران و بخشهای مختلف جامعه علیه جمهوری اسلامی تبدیل شده است. جمهوری اسلامی با دستگیری اسماعیل بخشی در واقع علیه کل کارگران و مردم اعلام جنگ کرده است و باید کاری کنیم که بطور قطع در این جنگ به شکست کشیده شود.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

پیش بسوی ایجاد شوراها

حزب کمونیست کارگری ایران: چند اعتراض کارگری در روزهای اخیر

٥ بهمن ۱۳۹۷، ٢٥ ژانویه ٢٠١٩

 

چند اعتراض کارگری در روزهای اخیر

٦ بهمن:

- معلمان شاغل و بازنشسته در کرمانشاه در ادامه تجمعات روزهای قبل خود برای پیگری خواستهایشان از جمله افزایش حقوق ها به بالای خط فقر ٦ میلیونی، درمان رایگان، تحصیل رایگان برای همه کودکان، لغو مدارس خصوصی و بالا بردن استاندارد مدارس، امن شدن مدارس، پایان دادن به اختلاس ها و بازگرداندن موجودی به سرقت رفته صندوق ذخیره فرهنگیان، پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و آزادی فوری معلمان زندانی در مقابل اداره آموزش و پرورش تجمع کردند. تجمع کنندگان با شعار ایران مال دزدانه، معلم در زندانه، اعتراض خود را به بساط چپاول و دزدی و سرکوب و زندان اعلام داشتند. 

- جمعی از کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به معوقات مزدی ٦ ماهه خود برای پنجمین روز متوالی در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، تجمع کردند و به نپرداختن دستمزد و طلبهایشان اعتراض کردند. این کارگران در واحدهای مختلفِ تنظیف، فضای سبز و اداری مشغول به کار هستند.

٥ بهمن:

- کارگران کارخانه چوب فریم سنگده از توابع بخش دودانگه شهرستان ساری در اعتراض به پرداخت نشدن ٤ ماه  مزد و همچنین اخراج ٤ نفر  از فعالین کارگری، صاحب این شرکت را از دفتر محل کارش بیرون انداختند. کارگران خشمگین خطاب به این کارفرما که قصد داشت آنها را با وعده وعید سربدواند فریاد می‌زدند ما حقوقمان را می‌خواهیم ما پولمان را می‌خواهیم.

-جمعی از کارگران بیکار شده کارخانه فارسیت دورود، در اعتراض به اخراجها در مقابل کارخانه دست به تجمع زدند.

٤ بهمن:

- کارگران شهرداری مریوان در چهارمین روز تجمع  اعتراضشان در اعتراض به ٦ ماه دستمزد پرداخت نشده شان در مقابل شهرداری تجمع کردند.

- کارگران اخراج شده شرکت نئوپان کاروز در اعتراض به اخراج خود از کار مقابل فرمانداری تجمع کردند و دست به اعتراض زدند.

- درپی اعتراض کارگران برق فشار قوی ، بیش از یکهزار نفر ازاین کارگران به صورت رسمی استخدام رسمی شدند.

- جوانان بیکار در اعتراض به بیکاری و گرانی در خیابان امیری آبادان تجمع کردند و خواهان کار یا بیمه بیکاری شدند.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

٦ بهمن ۱۳۹۷، ٢٦ ژانویه ٢٠١٩

Salah

آخرین‌ها از Salah