.
سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸.
امروز:
Jun 25 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 03:00

ثریا شهابی: جدال کارگر پیشرو و رهبری مبارزات کارگری

جدال کارگر پیشرو و رهبری مبارزات کارگری
با بالاترین رده جناتیکاران در بالاترین سطح قدرت حاکم بر جامعه 
و آب در لانه مورچگان حاشیه این میدان.

در حاشیه برخوردهای "مریخی" و "کاسبکارانه" برخی فعالین با نامه اسماعیل بخشی در مورد شکنجه او٬ و دعوت از وزیر اطلاعات برای شرکت در یک مناظره در مقابل جامعه! 

خبر روز: مطهری خواستار "پاسخ قانع‌کننده" وزیر اطلاعات درباره اسماعیل بخشی شد
علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران، خواستار بررسی موضوع "شکنجه" اسماعیل بخشی و "پاسخ قانع‌کننده" وزیر اطلاعات شد. سخنگوی فراکسیون امید نیز از دعوت مسئولان وزارت اطلاعات به این فراکسیون برای بررسی موضوع خبر داد.. 
علی مطهری "شکنجه" اسماعیل بخشی را در صورت صحت این خبر "مایه شرمساری دولت تدبیر و امید" دانست
دویچه وله

از این روزها باید عکس گرفت! لحظات و برخوردها و لگدپراکنی ها و حمایت ها و .. را باید ثبت کرد. خبری که خواندید انعکاس تعرض یک رهبر کارگری به سیستم قضایی یکی از مخوف ترین حکومت های قرن است. 

رهبری کارگری٬ اسماعیل بخشی٬  که بیرون از حبس و در مقابل جامعه٬  هشت پا و هیولای سیسم با تمام ابعادش٬  را به چالش می کشید و زمین را زیرپای یکی از خشن ترین حکومت های قرن می لرزاند٬ 
کسی که در خفا و زندان و بدور از چشم جامعه زیر انواع شکنجه ها ی وحشیانه جسمی و روحی قرار گرفت٬ پس از اندکی تجدید قوا!

باز در مقابل جامعه٬ با نامه ای٬ بالاترین رده جنایتکاران را در بالاترین سطح قدرت حاکم بر جامعه٬ به مصاف می طلبد و زخم های تن و روح اش را٬ به نمایندگی از ۸۰ میلیون مردم ایران٬ دستمایه به چالش کشیدن عدالت کثیف اسلامی و سرمایه دارانه شان می کند. 

در این میدان بزرگ و تاریخی٬ همه این واقعیت عظیم برای تعدادی بنام فعال و چهره کارگری در ایران٬ (فعالین اتحادیه آزاد) ٬ مایه همه چیز هست٬ جز دلگرمی!

نامه اسماعیل بخشی چون آبی در لانه مورچگان٬ این تیپ از فعالین "مریخی"٬ حاشیه ای و غیراجتماعی را سراسیمه کرده است! 

مسیله شان این است که در رقابت و مسابقه کاسبکارانه چه کسی از چه کسی برتر است! 

پریشان٬ چون مورچگانی که به لانه شان اب سرازیر شده باشد و آب رفتن لانه شان٬ از منظر کوچک شان٬ خراب شدن سراسر جهان برسرشان است٬ از لانه ها به بیرون خزیده اند. 

تنها باید گفت مایه تاسف است. 

هنگامی که جدال در جامعه ٬ از منظر فعالین "مریخی" به سطحی ترین شکل اش تنزل میکند٬ نامه اسماعیل بخشی دستمایه محاسبات کاسبکارانه و پشت پا گرفتن های مشمیزکننده٬ تبدیل میشود. 
هنگامی که مبارزه و جدال واقعی و اجتماعی و طبقاتی اوج میگیرد٬ بی تردید تیپ معین حاشیه ای و غیراجتماعی و نامربوط به مبارزات و جدال های واقعی٬ به بیرون پرتاب میشوند. دلسردی این فعالین٬ از این واقعیت عریان است. 

ثریا شهابی
۸ ژانویه ۲۰۱۹

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت