.
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸.
امروز:
May 27 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 05:18

حزب سوسیالیست انقلابی ایران: بازداشت علی نجاتی را نیز قویا محکوم میکنیم!

امروز پنج شنبه ٨ آذر ١٣٩٧علی نجاتی رئیس پیشین وعضو کنونی سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه توسط نیروهای سرکوبگردر منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. طبق اخبار منتشر شده، ماموران سرکوبگر درهنگام مراجعه و بازداشت این فعال کارگری حتی هیچ نوع "حکم" گذائی نیز به همراه خود نداشته اند. با این وجود، وقتی با درخواست علی نجاتی و خانواده وی مبنی بر ارایه حکمی روبرو میشوند، با ضرب و شتم و توهین و رفتار لمپنی، که ویژه اوباشان مزدور این سیستم است، پاسخ میگیرند. گفته میشود که همزمان"پیمان نجاتی"، یکی از فرزندان علی نجاتی نیز بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شده اند. علی نجاتی پیشتر نیز چند بار بازجویی و بازداشت شده بود. او در تاریخ ۲۴ شهریورماه ۹۴ بازداشت و پس از ۳۴ روز با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. بازداشت علی نجاتی نیز بخشی ازتداوم طرح سرکوبگرانه و ضد کارگری جمهوری اسلامی برای مقابله با روند رو به گسترش مبارزات حق طلبانه طبقه کارگر ایران است.

بدین ترتیب پاسخ شناخته شده جمهوری جنایتکار و ضد کارگری به مبارزه و مطالبه نزدیک به چهارهفته ی کارگران نیشکرهفت تپه و همچنین فولاد اهواز، از یکسو تمرکز کردن روی بازداشت فعالین سابق و کنونی کارگران و شکنجه و آزار جسمی و روحی امثال اسماعیل بخشی به منظور ایجاد فضای رعب و ترس است، و از سوی دیگر با حربه های فریب کارانه ارسال بسیج و آخوند و تحمیل سمبلهای ارتجاعی و بانرعکسهای رهبران جانی جمهوری اسلامی در میان اعتصاب و اعتراض کارگران، در صدد بر آمده که درپوشش دروغین "کارگری" و از درون نیز به مبارزه قهرمانانه و رادیکال تاکنونی کارگران آسیب وارد نمایند. اقداماتی که فقط با تشدید مبارزه و اتحاد گسترده و طبقاتی کارگران و ایفای نقش متحد و تعین کننده پیشروان فعالین سوسیالیست و دلسوز میتوان آنراخنثی و با شکست مواجه کرد.

اکنون بسیارضروری است مبارزه ما برای آزادی اسماعیل بخشی و علی نجاتی و دیگر فعالین در بند، در کنار پایفشاری بر تحقق دیگر مطالبات کارگری، از جمله پس گرفتن کامل دستمزدهای معوقه وخسارتهای وارده به فعالین و کارگران در این پروسه از جانب دولت و کارفرما و نیروهای سرکوبگر، و اداره کردن شورائی مجتمع هفت تپه تشدید پیدا کند. و روشن است این مبارزه برای پیروزی به حمایت بیش از پیش كل طبقه کارگر، پیوستن بخشهای دیگر مراکز کارگری به این اعتراض، و حمایت عملی و بیدریغ همه شهروندان آزادیخواه از حق بر حق کارگران در فولاد و هفت تبه و دیگر نقاط کشور گره خورد است.

کارگران!، زنان، جوانان و مردم آزادیخواه!

از مبارزه کارگران با تمام قدرت حمایت عملی کنید. جای فعالین طبقه ی که علاوه بر کل جامعه حتی نان و حقوق سرکوبگران خودش را نیز تامین میکند، زندان نیست! برای بیرون آوردن تک تک این کارگران از تهران و هفت تپه تا سنندج و سقز و اهواز باید به میدان آمد و با زور مبارزه طبقاتی و اجتماعی این انسانهای شرافتمند را از چنگ کثیف جمهوری اسلامی رها کنیم. این ممکن است اگر همت کنیم. باید بدانیم که در هر دوره ای شکست و ناکامی مبارزه کارگران پیش درآمدی برای یورش گستاخانه تر اقتصادی، امنیتی وسرکوبگرانه حاکمیت سیاه سرمایه داری جمهوری اسلامی به کل طبقه و جامعه خواهد بود!

کارگران! برای تحقق مطالبات مان و بیرون آوردن فعالین کارگری در زندان به آنچه که در اهواز به صدا در آورده شد: "کارگر ایرانی، اتحاد اتحاد"، امروز این فراخوان بیش از هر زمانی به نیاز فوری و حیاطی جنبشمان تبدیل شده است! بیائید در سرتاسر کشور این مهم را با افق و پرچم سوسیالیستی و در یک صف واحد طبقاتی متحقق کنیم!

جای کارگران زندان نیست!

مرگ بر سرمایه داری!

مرگ بر جمهوری اسلامی!

زنده باد سوسیالیسم!

حزب سوسیالیست انقلابی ایران

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

٨ آذر ١٣٩٧

٢٩ نوامبر ٢٠١٨

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت