.
پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 14 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 01:19

آنگلا مرکل نسبت به درافتادن به ورطه ناسیونالیسم هشدار داد

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در نطق خود به مناسبت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول، بار دیگر نسبت به تهدید‌ها علیه صلح در اروپا و جهان هشدار داد. او انتقاد خود را متوجه موج رو به گسترش ملی‌گرایی کرد.

 
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، هنگام ایراد نطق گشایش کنفرانس صلح پاریس

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، هنگام ایراد نطق گشایش کنفرانس صلح پاریس، از درس‌های جنگ جهانی اول سخن گفت

روز یکشنبه ۱۱ نوامبر ۲۰۱۸ در ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه، ناقوس‌های تمام کلیساهای شهر پاریس به مدت ۱۱ دقیقه به مناسبت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول به صدا درآمدند.

صدراعظم آلمان در همایش صلح در پاریس در برابر سران کشورها به هشدار گفت: «حال می‌دانیم که خودستایی ملی و تکبر نظامی به کجا می‌تواند بینجامد.»

آنگلا مرکل افزود که او به همین دلیل عمیقا نگران است که بار دیگر "افکار یکسونگرانه‌ی ملی گسترش یابند" و مناسبات دوجانبه‌ی میان کشورها نادیده گرفته شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

صدراعظم آلمان که در حضور از جمله دونالد ترامپ، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان سخن می‌گفت، به شکایت اظهار داشت: «ما امروز شاهد آن هستیم که همکاری‌های بین‌المللی، ایجاد موازنه‌ی منافع به صورت مسالمت‌آمیز، و حتی ساختار اروپایی که بر اساس صلح ریخته شده، بار دیگر مورد تردید قرار می‌گیرد.»

یک صحنه نبرد جهان‌شمول

آنگلا مرکل با نگاه به مناقشه‌‌های خونین در صحنه جهانی امروز گفت: «ما این آمادگی را نزد دیگران می‌بینیم که حاضرند منافع خود را در بدترین حالت بار دیگر با ابزار خشونت به کرسی بنشانند.»

او ضمن اشاره به بحران سوریه و جنگ در یمن تصریح کرد: «ما اجازه نداریم به سادگی مناقشه‌های مسلحانه را بپذیریم.» او تأکید کرد که نباید این امر به انفعال در گفتار و عمل ما بینجامد: «این بدان معناست که ما باید برای سوریه یک راه حل سیاسی پیدا کنیم.»

در یمن، جایی که امروز بزرگترین فاجعه انسانی جهان امروز بشریت در حال وقوع است، از نظر صدراعظم آلمان باید هر چه سریع‌تر به خونریزی‌ها پایان داد: «من اعتقاد دارم که دنیا باید وارد عمل شود، تا در این منطقه آتش‌بس برقرار شود تا امدادگران بتوانند وارد این کشور شوند.»

افکاری با "چشم‌بند"

صدراعظم آلمان به هشدار گفت، نباید اجازه دهیم که اراده‌های متزلزل و ناتوانی برای گفت‌وگو دست بالا را داشته باشند. او خواستار حمایت همه‌جانبه از سازمان ملل متحد و پایبندی به قواعد بین‌المللی شد تا بتوان رویکردهای انسانی با یکدیگر را در جهان تضمین کرد.

او افزود که یک چنین قواعد و نهادهایی را می‌توان راحت نابود کرد، بازسازی آنها اما زمان‌بر و دشوار خواهد بود.

آنگلا مرکل که همایش سه روزه‌ی صلح در پاریس را با نطق خود افتتاح می‌کرد، با ابراز نگرانی گفت که "بار دیگر افکاری رو به گسترش هستند که بر چهره‌ی خود چشم‌بند زده‌اند".

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت