.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷.
امروز:
Dec 11 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 15:36

حزب سوسیالیست انقلابی ایران: باز هم زنده باد اعتصاب!

حزب ما از اعتصاب امروز بازاریان و شهروندان حمایت میکند

 حزب سوسیالیست انقلابی ایران از اعتصاب امروز،١٦ مهر ١٣٩٧ (٨ اکتبر ٢٠١٨)، بازاریان و شهروندان در سراسر کشور حمایت میکند. در باره دامنه اعتصابات امروز شاهد گزارشات متفاوتی در رسانه های مختلف بودیم. با این وجود و با اتکا به چند گزارش مستقیم و مستندی که از چند شهر دریافت شده است، امروز در شهرهای قابل توجه ای اعتصاب صورت گرفت. از جمله اعتصاب بازاریان در اعتراض به گرانی در شهرهای کرمانشاه، سنندج، مشهد، بازارموبایل‌فروش‌ها دراصفهان،مناطقی ازبازار تهران، ازجمله چهارراه لشکر، بازار ارومیه، میاندواب، بانه ، مریوان و در شکل محدودتری در چند شهر دیگر در مناطق کردنشین و دیگر نقاط کشوراعتصاب صورت گرفته است. بازداشت و دستگیری شهروندان و نظامی کردن شهرهای که اعتصاب را شروع کردند از جانب اوباش سرکوبگر جمهوری اسلامی وسیعا آنجام گرفت. به ویژه در شهر سنندج مراکز شهر را کنترل و شهروندان زیادی را تهدید و مورد بازخواست قرار دادند. با این وجود در مقابل خشم شهروندان علیه وضع موجود و تصمیم شهروندان به اعتراض علیه گرانی و شرایط فلاکت باری که جمهوری اسلامی به جود آورده است، نیروی سرکوبگر رژیم نتوانست راه به جای ببرد.

خوشبختانه آنطوری که ما انتظار داشتیم و بارها بر ضرورت آن تاکید کرده بودیم فضای اعتراضی جامعه بیش از پیش به سوی دست بردن به اهرمهای توده ای تر و موثرتر مبارزه ، از جمله اعتصابات کارگری و توده ای، گام بر میدارد. این روند به ‌همت مبارزات دیرینه طبقه کارگر و سنت اعتراض و اعتصاب کردن آن جنبش، به همت اعتصاب رانندگان به ویژه شروع دور جدید اعتصاب رادیکال آنها علیه زورگوئی دولت و سرمایه داران گردن کلفت اسلامی، که امروز وارد شانزدهمین روز خود گردید، و همچنین به همت کسب تجربه از اعتصاب عمومی اخیرعلیه اعدام و ترور در مناطق کرد زبان و وجود هم پیوستگی واقعی مبارزاتی اکثریت شهروندان، اکنون شاهد گسترش اعتصابات در سطح کل کشورهستیم. گسترش دامنه این اعتراضات علیه حکومت اسلامی و سرمایه داران زالو سفت و تامین پیروزیهای ولو نسبی مستلزم دست بردن هر چه بیشتر به اهرمهای توده ای رادیکال و انقلابی مبارزه علیه این رژیم فاسد و سرکوبگر و سرو سامان دادن فوری به صف متحد و مستقل کارگری سوسیالیستی و آزادیخواهانه است. اعتصابات سازمانیافته و متحد در سراسر کشور از جمله در مراکز کارگری در این دوره یکی از مهمترین شکل این نوع مبارزه است که اتحاد و قدرت و همبستگی برای معترضین و شکست و زبونی را برای جمهوری وحشی اسلامی و سرمایه دارن به همراه خواهد داشت. باید واقف و هوشیار بود در این مبارزه و نبرد ما نه تنها با کلیت جمهوری اسلامی و نظام ظالمانه سرمایه داری باید بجنگیم و صف و تکلیف خود را با کلیه جناحهای رژیم ڕوشن و جدا کرد، که همزمان راه خود را از فرصت طلبان و کلیه نیروهای که به اندازه خود جمهوری اسلامی ضد کارگر، ضد سوسیالیسم، ضد آزادی و رفاه و برابری اقتصادی و برابری شهروندان هستند، یعنی از نیروهای حامی سرمایه داری اعم از ملی گرا- ناسیونالیست و شونیستی و مذهبیها و حلقه بگوشان امریکا و ارتجاع منطقه نیز بی درنگ جدا کنیم و علیه آنها نیز از همین امروز بجنگیم. بدون این هوشیاری و جدا کردن فوری صف خود از انها دوباره شکست خواهیم خورد حتی اگر صد بار هم اعتصاب کنیم و جمهوری اسلامی را عقب برانیم و سرنگونش کنیم.

کارگران! مردم مبارز و متنفر از جمهوری اسلامی!

 

شما را به تداوم مبارزه متحد حول مطالبات حق طلبانه سیاسی-اقتصادی و حول اهداف آزادیخواهانه و سوسیالیستی فرامیخوانیم. شما را به گسترش اعتصابات کارگری و توده ای، به ایجاد فوری تشکلهای شورایی- کارگری و توده ای، برای آزادی کلیه بازداشت شدگان به ویژه رانندگان بازداشت شده اخیر، برای آماده سازی در جهت سرنگونی کلیت بساط ننگین جمهوری اسلامی، و در این راستا به پیوستن به حزب خودتان، حزب سوسیالیست انقلابی ایران، فرامیخوانیم.

زنده باد اعتصاب و انقلاب سوسیالیستی

مرگ بر جمهوری اسلامی و سرمایه داری!

حزب سوسیالیست انقلابی ایران

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

١٦ مهر ١٣٩٧

٨ اکتبر ٢٠١٨

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت