.
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 18 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 28 شهریور 1397 ساعت 22:02

معاون ابوبکر البغدادی در عراق به اعدام محکوم شد

دویچه وله فارسی: اسماعیل علوان العیثاوی، معاون ابوبکر البغدادی، پیشوای جریان تروریستی "دولت اسلامی" در دادگاهی جنایی در عراق به اعدام محکوم شد و قرار است به زودی حلق‌آویز شود. از سرنوشت ابوبکر بغدادی هنوز خبر موثقی در دست نیست.

 

دادگاهی جنایی در عراق یکی از اعضای رهبری جریان تروریستی "دولت اسلامی" را به اعدام محکوم کرد. سخنگوی دادگاه جنایی بغداد در این باره گفت اسماعیل علوان العیثاوی، معاون ابوبکر البغدادی، رهبر "دولت اسلامی" حلق‌آویز خواهد شد.

اسماعیل علوان العیثاوی که از مناطق زیر نفوذ جریان تروریستی "دولت اسلامی" به ترکیه آمده بود، در ماه فوریه سال جاری میلادی (۲۰۱۸) در این کشور دستگیر شد و مقامات ترکیه او را به عراق تحویل دادند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

العیثاوی که عراقی و عضو شورای داعش است، از جمله متهم بود که در درون تشکیلات "دولت اسلامی" مسئول برنامه آموزشی و معرفی کادرهای برجسته این سازمان، مسئول کمیته تعیین «والیان» و «اُمرای دیوان‌های»‌ داعش، وزیر «صدور فتوا» و عضو «شورا»ی داعش و معاون «ابوبکر البغدادی»‌ بوده است.

در ماه‌های اخیر شمار بسیاری از اعضای "دولت اسلامی" در عراق به اعدام محکوم شده‌اند. هنوز از سرنوشت و محل اقامت ابوبکر البغدادی، پیشوای جریان تروریستی "دولت اسلامی" خبر موثقی در دست نیست.

دولت روسیه در سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) اعلام کرد بغدادی به احتمال زیاد در پی یک حمله هوایی جت‌های جنگنده این کشور در سوریه کشته شده است. مرگ بغدادی اما تاکنون تایید نشده است.

یکی از مقامات امنیتی عراق اما در ماه مه سال جاری میلادی اعلام کرد که پیشوای "دولت اسلامی" زنده است و محل زندگی‌اش در منطقه‌ای در سوریه در نزدیکی مرز عراق است.

در یک پیام صوتی که در ماه اوت سال جاری در اینترنت منتشر شد، ابوبکر بغدادی، پیشوای "دولت اسلامی" و خلیفه خودخوانده داعش، مسلمانان را به جهاد فراخوانده بود.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت