.
يكشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸.
امروز:
Mar 24 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 17:08

"خیزش برای آب و هوا" کمپینی برای مبارزه با گرمایش زمین

دویچه وله فارسی: در پی یک فراخوان زیست‌محیطی‌، مردم سراسر جهان به خیابان‌ها آمده و در حمایت از مبارزه قاطع با گرمایش زمین به تظاهرات پرداختند. طوفان، گرما و خشکسالی تابستان ۲۰۱۸ خطرات تغییرات آب و هوایی را بیش از پیش گوشزد کرده است.

 

به دعوت کمپین "خیزش برای آب و هوا" روز شنبه ۱۷ شهریور (نه سپتامبر) ده‌ها هزار نفر در حدود ۱۰۰ کشور جهان به خیابان‌ها آمده و در حمایت از مبارزه قاطع با تغییرات آب و هوایی شعار سر دادند.

سازمان‌دهندگان این تظاهرات می‌گویند، تنها در فرانسه حدود ۱۱۵هزار تظاهرکننده به خیابان‌ها آمدند که ۵۰هزار تن از آنها در پاریس، پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

آغاز این حرکت در بانکوک از سوی ماهیگیران تایلندی آغاز شد که بالا آمدن سطح آب‌ دریاها شالوده زندگی آن‌ها را به خطر انداخته است.

علاوه بر این در بانکوک، پایتخت تایلند روز یکشنبه ۱۸ شهریور آخرین دور مذاکرات بزرگ بین‌المللی در آستانه نشست آب و هوایی سازمان ملل متحد برگزار شد. این نشست قرار است در ماه دسامبر در شهر کاتوویتس لهستان برگزار شود.

تظاهرات و تجمع‌های مربوط به کمپین "خیزش برای آب و هوا" روز شنبه از بانکوک در تایلند آغاز شد و در سن فرانسیسکوی ایالات متحده آمریکا به پایان رسید. در این شهر نیز همچون بسیاری از دیگر نقاط جهان هزاران تن به خیابان‌ها آمدند.

بر روی بسیاری از پارچه‌نوشته‌هایی که در دست تظاهرکنندگان بود شعارهایی علیه سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور به چشم می‌خورد که خروج کشورش از پیمان آب و هوایی پاریس را اجرایی کرده است. بر روی یکی از پلاکاردهای این تظاهرات نوشته شده بود: «انرژی‌های جایگزین به جای راهکارهای جایگزین.»

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت