.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷.
امروز:
Feb 16 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

جمعه, 22 تیر 1397 ساعت 04:24

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: فاجعه تصادف اتوبوس مسافریری در ترمینال شهر سنندج!

حکومت اسلامی مسئول است!
بامداد روز ٢٠ تیر ١٣٩٧ در اثر برخورد تانکر حمل قیر با اتوبوس مسافربری در خروجی ترمینال شهر سنندج متاسفانه بیش از ٢٠ نفر از مسافران اتوبوس جان خود را از دست دادند.
صدها نفر از مردم سنندح دقایقی بعد از وقوع حادثه به محل تصادف شتافتند و برای کمک رسانی به مصدومین دست بکار شدند. نیروهای امنیتی بجای راه انداختن کمک رسانی های ویژه، در مقابل حضور مردم دست به آرایش نظامی زده و با شلیک هوایی تلاش کردند مردم را پراکنده کنند اما مردم چندین بار با نیروهای امنیتی و نظامی حکومت درگیر شدند تا به کمک رسانی خود ادامه دهند.
اخیرا تانکرها و ماشین های سنگین از مرز ایران و عراق به شهرهای کردستان تردد بیشتری پیدا کرده اند و با توجه به ناامنی جاده ها خطرات زیادی متوجه شهروندان شده است. مردم شهرهای مریوان و سنندج و بانه در سالهای ٩٥ و ٩٦ بارها علیه ناامنی جاده ها دست به اعتراض زده اند. حکومت اسلامی و باندهای دزد و جنایتکارش برای آرام کردن مردم وعده مرمت، نوسازی و تعمیر جاده ها و تغییر مسیر ماشین های سنگین را داده اند. اما هیچ اقدامی انجام ندادند و کماکان جاده های نا امن جان مردم را میگیرد.
ناامنی جاده ها منحصر به کردستان نیست و در سراسر کشور به یک معضل مردم تبدیل شده و هر سال هزاران نفر جانشان را بدلیل بی توجهی دزدان حاکم از دست میدهند. این نظام فاسد مسئول این جنایت ها و کشتار هرروزه مردم در جاده ها است. یک هزارم پولی که صرف دزدی ها و صرف مسجد و آخوند و امامزاده و یا نیروهای سرکوب و تروریست های اسلامی در منطقه میشود، صرف نیازهای اساسی مردم از آب و برق تا مرمت جاده ها نمیشود. مردم بدرست جمهوری اسلامی را مسبب همه بلاهایی میبینند که بسرشان میاید. مسئول مستقیم حادثه دلخراش امروز در سنندج نیز حکومت کثیف اسلامی است و باید با اعتراض وسیع مردم در سنندج و در سراسر کشور تبدیل شود.
حزب کمونیست کارگری به خانواده های عزیزان جانباخته صمیمانه تسلیت میگوید و از مردم سنندج و کلیه مردم در کردستان میخواهد با برپایی مراسم های بزرگ در یاد جانباختگان، این فاجعه را به رژه خیابانی و تجمعات بزرگ علیه حکومت تبدیل کنند. نباید این جنایت بی پاسخ بماند. حکومت را باید شدیدا محکوم کرد. جاده های امن، انتقال تردد تانکرها و ماشین های سنگین به خارج از شهر و محل تردد مردم، پرداخت خسارت به خانواده هایی که عزیزانشان را از دست داده اند و مداوای فوری و با کیفیت بالای مجروحین این فاجعه، از جمله خواست های فوری مردم است که باید به دزدان حاکم تحمیل کنیم.
حکومت اسلامی در ارتباط با این فاجعه، ریاکارانه سه روز عزای عمومی اعلام کرده است. اما مردم خود حکومت را مسئول از دست دادن عزیزانشان میدانند و این واقعه را به خشم و اعتراض گسترده تر رای سرنگونی حکومت تبدیل خواهند کرد.
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
٢٠ تیر  ١٣٩٧، ١١ ژوئیه ٢٠١٨

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت