.
يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸.
امروز:
Jul 21 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 21 خرداد 1397 ساعت 03:51

بیش از هزار پناهجو در دریای مدیترانه از خطر مرگ نجات یافتند

کشتی نجات "آکواریوس" متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز موفق شد در دریای مدیترانه جان ۶۲۹ پناهجو را نجات دهد. نیروی دریایی مراکش نیز خبر از نجات شمار بسیاری از پناهجویان در این دریا را داده است.

کشتی نجات "آکواریوس" متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز در عملیات اخیر خود شش بار به یاری پناهجویان در قایق‌های مختلف رفت و در مجموع ۶۲۹ پناهجو را در دریای مدیترانه نجات داد. سازمان پزشکان بدون مرز در یک پیام توییتری خبر داد که همه پناهجویان از مرگ نجات یافته‌اند.

در میان پناهجویان ۱۲۳ جوان زیر سن قانونی بدون سرپرست، ۱۱ کودک و هفت زن باردار بودند. سازمان پزشکان بدون مرز گزارش داده است که نجات پناهجویان بویژه در دو قایق بسیار مشکل بوده، زیرا شکستگی یکی از قایق‌ها سبب شده که بیش از ۴۰ پناهجو به داخل آب دریا بیافتند و در سیاهی شب دیده نشوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گزارش خبرگزاری آلمان کشتی "آکواریوس" پس از نجات ۲۲۹ پناهجو در نزدیکی مرزهای لیبی، ۴۰۰ پناهجوی دیگر را نیز به درون کشتی پذیرفت. این افراد توسط نیروی دریایی ایتالیا، پلیس ساحلی یا کشتی‌های تجاری از مرگ نجات یافته بودند. 

کشتی‌های نیروی دریایی مراکش نیز ۴۷۲ پناهجو را که می‌کوشیدند از راه دریا خود را به اروپا برسانند و گرفتار امواج شده بودند، نجات دادند. نیروی دریای مراکش اعلام کرد که چندین قایق پناهجویان را که با مشکل روبه‌‌رو شده بودند نجات داده است.

در گزارشی در این باره آمده است که در میان پناهجویان نجات یافته توسط نیروی دریایی مراکش ۲۸ زن، ۲۷ جوان زیر سن قانونی و سه نوزاد بودند. در این گزارش به ملیت پناهجویان اشاره‌ای نشده است.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت