.
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸.
امروز:
May 26 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 21:10

اخباروگزارشات کارگری4خرداد1397

- ماموران امنیتی مانع از برگزاری مراسم ۵۰ سالگی کانون نویسندگان ایران شدند

- پایان اعتصاب غذای اسماعیل عبدی پس از23روز

- ادامه اعتصاب وتجمعات اعتراضی سراسری رانندگان خودروهای سنگین برای چهارمین روز متوالی

- تعطیلی جایگاه های عرضه سوخت شهر جم به دلیل نبود بنزین

- ادامه اعتصاب  وتجمعات سراسری کارگران خطوط ابنیه راه آهن (شرکت تراورس) دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات ونداشتن امنیت شغلی

ماموران امنیتی مانع از برگزاری مراسم ۵۰ سالگی کانون نویسندگان ایران شدند

روزجمعه چهارم خرداد ماه،نیروهای امنیتی مانع از برگزاری مراسم ۵۰ سالگی تاسیس این نهاد شده‌اند.

برپایه گزارشات کانال های تلگرامی بنقل از تعدادی ازاعضای کانون نویسندگان،قرار بود این مراسم در خانه‌ای برگزار شود، اما نیروهای امنیتی از صبح در خیابان‌های اطراف وداخل این خانه حضور یافته و مانع از برگزاری مراسم شدند.

بنابهمین گزارشات،ماموران خیابان خانه محل برگزاری مراسم را بسته و پوسترها، یادگاری‌ها و وسایل تهیه‌شده برای مراسم را ضبط کرده‌اند.

پایان اعتصاب غذای اسماعیل عبدی پس از23روز

روزبیست وششم اردیبهشت ماه،اسماعیل عبدی به اعتصاب غذایش پس از 23روز پایان داد.

براساس گزارشی که چهارم خرداد بنقل همسر اسماعیل عبدی رسانه ای شد، ایشان روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه با ضعف بدنی بسیار شدیدی مواجه شده و به اعتصاب خود پایان دادند.

ادامه اعتصاب وتجمعات اعتراضی سراسری رانندگان خودروهای سنگین برای چهارمین روز متوالی

روزجمعه چهارم خرداد،رانندگان خودروهای سنگین برای چهارمین روز متوالی، به اعتصاب وتجمعات اعتراضی سراسریشان ادامه دادند.

*استان اصفهان:تجمع رانندگان کامیون خورو بیابانکی

صبح روز جمعه چهارم خردادماه، رانندگان کامیون خورو بیابانکی دست به تجمع در کمربندی شهر خور،زدند.

براساس گزارش منتشره بتاریخ4خرداد،پیش از ظهر امروز بیش از 100کامیون دار خورو بیابانکی در اعتراض به مشکلات خود و بی تو جهی مسوولان در کمربندی شهر خور تجمع کردند.

افزایش 40درصدی تعرفه بیمه تامین اجتماعی، پایین بودن نرخ کرایه ،نبود بار، بی عدالتی در توزیع بار بنادر و مجتمع های بزرگ و افزایش نرخ هزینه های لوازم یدکی از جمله مواردی است که کامیون داران  نسبت به آن اعتراض دارند.

دراین تجمع اعتراض آمیز کامیون داران با نصب بنر هایی خواستارافزایش نرخ کرایه حمل بر اساس تن بر کیلومتر، جمع آوری سامانه سپهتن و ارجاع بارهای انباری شهرستان به سالن اعلان بار و قرار دادن شغل رانندگی در فهرست  عنوان مشاغل سخت و زیان آور شدند.

*استان گلستان:تجمع رانندگان کامیون گرگان وبستن جاده

صبح روزجمعه چهارم خرداد، رانندگان کامیون گرگان با تجمع در ورودی غربی گرگان از میدان مفتح تا میدان بسیج و انجیراب موجب بسته شدن جاده شدند که ترافیک سنگینی را بهمراه داشت.

برپایه گزارش منتشره بتاریخ4خرداد،پایین بودن نرخ کرایه حمل بار و افزایش تعرفه بیمه تامین اجتماعی از مواردی است که انگیزه تجمع اعتراضی را در کامیونداران گرگانی ایجاد کرد و آنها ظهر امروز در ورودی غربی گرگان از میدان مفتح تا میدان بسیج و انجیراب برای ساعاتی سبب شلوغی شهر شدند.

تعداد کامیونداران حاضر در این نمایش اعتراضی که با خودروهای خود ترافیک نسبتا سنگینی را  ایجاد کرده بودند بین 150 تا دویست نفر تخمین زده می شود. به گزارش خبرنگار ما این افراد برای دقایقی کوتاه با خودروهای خود فاصله میدان بسیج تا میدان مفتح که در مسیر گرگان ، کردکوی قرار دارد را بسته بودند.

آنها همچنین از کامیوندارانی که در این مسیر در حال حمل بار بودند می خواستند به تجمع آنها بپیوندند. 

یکی از رانندگان حاضر در این تجمع گفت : پایین بودن نرخ کرایه حمل بار، افزایش تعرفه بیمه تامین اجتماعی ، بالا بودن میزان کمیسیون پرداختی و افزایش قیمت لوازم یدکی از مهمترین مواردی است که ادامه فعالیت را برای ما مشکل کرده است.

او ادامه داد : میزان تعرفه پرداختی بیمه تامین اجتماعی با 40 درصد افزایش به حدود 230 هزار تومان رسیده است که این میزان با توجه به کمبود بار و پایین بودن کرایه به ویژه در فصول سرد سال برای رانندگان سنگین است.

تعطیلی جایگاه های عرضه سوخت شهر جم به دلیل نبود بنزین

از روز چهارشنبه دوم خردادماه و در پی انتشار خبر اعتراض‌ کامیون‌دارها، باجه‌های پمپ‌بنزین شهرستان جم با هجوم مردم روبه‌رو شده و برخی از آن‌ها از روز گذشته بنزینی برای فروش نداشتند.

صف‌های طویل خودروها از روز چهارشنبه تا ساعات بامدای روز پنج‌شنبه در سطح جایگاه‌های سوخت شهر جم، سبب شده تا روز گذشته هر دو جایگاه سوخت شهر جم تعطیل شوند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ4خرداد،بخش مرکزی جم با وجود بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت و تعداد بالای خودروها سه جایگاه سوخت دارد که یکی از آن ها در ۱۰ کیلومتری شهر جم و در جاده جم به فراشبند واقع است که امکان دریافت سوخت برای خیلی از رانندگان و موتورسیکلت ها از این جایگاه با توجه به بعد مسافت امکان‌پذیر نیست.

از صبح دیروز نیز دو جایگاه عرضه سوخت در شهر جم به دلیل نبود بنزین تعطیل شد و جایگاه سوخت واقع در بین جاده جم به فراشبند نیز به دلیل هجوم رانندگان از ظهر دیروز سوخت تمام کرد و آن هم تعطیل شد.

عدم ارسال سوخت به مراکز توزیع بنزین سبب تجمع خودروها در پمپ بنزین‌های جم شد و درگیری‌های پراکنده‌ای نیز بین صاحبان خودروها و جایگاه‌داران اتفاق افتاد.

بنابهمین گزارش،روز گذشته پس از این که جایگاه بنزین بخش ریز این شهرستان اعلام اتمام بنزین کرد، مردم نیز خودروهای خود را پشت درهای جایگاه عرصه بنزین خاموش کرده و به نشانه اعتراض برای ساعاتی حاضر به ترک جایگاه نشدند.

عده ای زیادی از رانندگان تاکسی‌های شهرستان جم نیز ساعت‌ها در جایگاه‌های سوخت خودروهای خود را پارک کرده اند و منتظر رسیدن سوخت برای ادامه کار بودند.‍

ادامه اعتصاب  وتجمعات سراسری کارگران خطوط ابنیه راه آهن (شرکت تراورس) دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات ونداشتن امنیت شغلی

4خرداد1397:

اعتصا ب وتجمعات اعتراضی کارگران راه آهن شهرهای خوشاب،سرخس ونیشابور

روزچهارم خردادماه برای دومین روزمتوالی،کارگران راه آهن شهرهای خوشاب،سرخس ونیشابور دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق دست از کارشیده ومقابل فرمانداری های شهرشان تجمع کردند.

3خرداد1397:

اعتصاب وتجمع  کارگران راه آهن مشهددراعتراض به عدم پرداخت حقوق وحق بیمه برای دومین روزمتوالی

روزپنج شنبه سوم خردادماه برای دومین روزمتوالی، کارگران راه آهن مشهد(تراورس) دراعتراض به عدم پرداخت حقوق وحق بیمه دست از کارکشیده و مقابل استانداری خراسان رضوی تجمع کردند.

روزچهارشنبه دوم خرداد ماه،دراولین روز اعتصابشان در محل کارشان اجتماع کردند.

30اردیبهشت1397:

اعتصاب وتجمع کارگران زاگرس(شرق استان لرستان)برای دومین روزمتوالی

روزیکشنبه سی اردیبهشت ماه،درادامه اعتصاب وتجمعات کارگران راه آهن سراسرکشورنسبت به نداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت مطالبات،کارگران راه آهن شرق استان لرستان(زاگرس)برای دومین روز متوالی دست از کارکشیده ودرمحل کارشان تجمع کردند.

29اردیبهشت1397:

تجمع کارگران راه آهن(شرکت تراورس)استان گلستان  درگرگان

روزشنبه 29اردیبهشت، تجمع کارگران راه آهن(شرکت تراورس)استان گلستان  دست به تجمع مقابل دفترشرکت  درگرگان زدند.

24اردیبهشت1397:

*اعتصاب  وتجمع کارگران خطوط ابنیه راه آهن مشهد، لرستان، زاگرس، رباط کریم، اسلامشهر، زنجان و … دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات ونداشتن امنیت شغلی

روز دوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه، کارگران خطوط ابنیه راه آهن مشهد(شرکت تراورس) دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات ونداشتن امنیت شغلی دست از کار کشیده ومقابل ساختمان ایستگاه راه‌آهن این شهر اجتماع کردند.

همزمان با کارگران تراورس مشهد، کارگران خطوط ابنیه راه آهن مناطق لرستان، زاگرس، رباط کریم، اسلامشهر، زنجان و … از ابتدای هفته جاری در اعتصاب به سر می‌برند.

*اعتصاب کارگران راه آهن اصفهان

روزدوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه، کارگران راه آهن اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق ، پرداخت نشدن حق بیمه دست به اعتصاب زدند.

22اردیبهشت 1397:

اعتصاب وتجمع کارگران راه آهن زنجان مقابل استانداری

روزشنبه بیست ودوم اردیبهشت ماه، کارگران راه آهن زنجان دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق و11ماه حق بیمه دست از کارکشیدند ومقابل استانداری تجمع کردند.

20اردیبهشت1397:

تجمع اعتراضی کارگران راه آهن استان آذربایجان شرقی نسبت به واگذاری به بخش خصوصی ونداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت بموقع حقوق

روز پنج شنبه بیستم اردیبهشت ماه،جمعی از راه آهن استان آذربایجان شرقی دراعتراض به واگذاری به بخش خصوصی ونداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت بموقع حقوق،دست به تجمع در محدوده ایستگاه راه آهن تبریززدند.

چهارم خردادماه1397

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت