.
پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷.
امروز:
Feb 21 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

پنج شنبه, 03 خرداد 1397 ساعت 03:39

ایرج فرزاد: در رابطه با مرگ کەیان عزیز مطلب ویژه

بزودی مراسم گرامیداشت خاطره عزیزمان کیومرث(کەیان) را برگزار خواهیم کرد. کەیان و زندگی اش سرشار از خاطره های زیباست. بسیار روشن است که در زمان محدود مراسم، امکان بازگوئی بسیاری از داستان زندگی او میسرنیست. از این نظر امیدوارم اگر فرصت برای ادای احترام همه رفقا و دوستان کەیان نیست، حمل بر هیچگونه تبعیض، چه مثبت و یا غیر آن نشود.
در عین حال همه دوستداران کەیان به این پرنسیپ انسانی عمیقا وفادار اند که درست واقعه تکان دهنده مرگ او، و مرگ هر کس آشنا و ناآشنای دیگر، که پُر از بار عاطفی برای بازماندگان و نزدیکان و یاران اوست ، نباید بهانه حُب و بعض ها به این یا آن افراد و؛ یا جریان سیاسی؛ و فرصتی برای تسویه حساب در این رابطه باشد.
بار دیگر از همه محبتها و آغوشهائی که در این غم سنگین بروی ما گشوده بودند، مجددا سپاسگزارم.

 

************

ایرج فرزاد و بستگان کیومرث(که یان) فرزاد: مرگ ناگهان برادری دیگر

باور کردن مرگ ناگهان برادری دیگر، علیرغم تمام تلخی و سنگینی اش، انگار ناگزیر شده است. قلب "که یان" عزیز، امروز قبل از ظهر ۲۲ مه ۲۰۱۸ از طپش بازایستاد.  مشکل، اما، برای ما بازماندگان و همه یاران و رفقای سالیان این است که چگونه با این کوله بار غم، زندگی را در غیاب عزیزان خود ادامه بدهیم؟
جهت اطلاع همه دوستداران و یاران دیرین و جدید که یان عزیزمان، با معلوم شدن روز خاکسپاری او، اطلاعیه جلسه یادبود و گرامیداشت او را به آگاهی عموم میرسانیم.
با سپاس فراوان از انبوه مهر و محبت و احساسات صمیمانه و ابراز همدردی
ایرج فرزاد و بستگان کیومرث(که یان) فرزاد

٢٢ مه ٢٠١٨

در سوگ کیهان عزیز

کیهان فرزاد عزیز امروز سه شنبه فرزندان و خانواده، عزیزان و دوستان را تنها گذاشت. تاریخ زندگی کیهان فرزاد عزیز تاریخ کمونیستی استوار، مقاوم و انقلابیگری و ایستادن علیه ارتجاع سیاسی بود

 بدون تردید برای خانواده و بازماندگان کیهان عزیز در حالی که هنوز فقدان منصور فرزاد عزیز را در زندگی شان حس میکنند، این دردی بزرگ و بار گرانی است. ضمن تسلیت به همسر و فرزندانش، به رفقای بسیارعزیز ایرج فرزاد، فهیمه قطبی، سوسن صابری و خانواده و بستگان و دوستان کیهان عزیز صمیمانه در کنارتان هستم.
صلاح ایرندوست

************

اطلاعيه كميته كردستان حزب حكمتيست در مورد
جانباختن رفيق كيهان فرزاد
با كمال تاسف اطلاع يافتيم كه قبل از ظهر امروز قلب رفيق كيهان فرزاد كمونيست با سابقه و سرشناس كه سال هاي طولاني براي رهايي و ازادي و عدالت اجتماعي مبارزه كرد از طپش باز ايستاد . مرگ كيهان عزيز بدون شك باعث موجي از اندوه و تألم در ميان مردم كردستان و ياران بيشمارش بخصوص در جنوب كردستان خواهد شد .
رفيق كيهان كه از همان دوران نوجواني و دانشجويي عليه ظلم و ستم ايستاد ، سال هاي زيادي در صفوف كومه له و حزب كمونيست ايران به فعاليت نظامي و سياسي پرداخت و مورد اعتماد و تكيه گاه رفقايش بود . ياد وخاطره رفيق كيهان عزيز و ياد فداكاري و خود گذشتگي هايش همواره گرامي خواهد ماند .
جانباختن رفيق كيهان را به رفقا ايرج و مظفر فرزاد و بقيه بازماندگان كيهان عزيز تسليت گفته و خود را شريك غم آنها ميدانيم
با مرگ رفيق كيهان جنبش برابري و سوسياليستي يكي ياران خود را از دست داد .
گرامي باد ياد عزيز رفيق كيهان فرزاد
كميته كردستان حزب حكمتيست
٢٢ مه ٢٠١٨

************

پیام تسلیت بمناسبت درگذشت رفیق کیهان فرزاد
متاسفانه دیروز ٢٢ مه ٢٠١٨ ، رفيق کيهان فرزاد، يکي از کمونيستهاي قدیمی شهر سنندج و یکی از  همرزمان کارگران و زحمتکشان در چهار دهه مبارزه و تلاش علیه جمهوری اسلامی، در شهر گوتنبرگ سوئد ديده از جهان فرو بست.
حزب سوسیالیست انقلابی ایران درگذشت کیهان عزیز را به رفقای عزیز ایرج و مظفر فرزاد، به اعضای خانواده و فرزندانش، و به مردم آزادیخواه سنندج  و جنبش آزادیخواهی و سوسیالیستی ایران  صمیمانه تسلیت میگوید.
گرامی باد یاد عزیز رفیق کیهان فرزاد!
دبیرخانه حزب سوسیالیست انقلابی ایران
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
دوم خردا  ١٣٩٧
بیست و سوم می ٢٠١٨

************

راگەیاندنی نوێنەرایەتی کۆمەڵە له دەرەوەی وڵات
به بۆنەی گیان له دەستدانی هاوڕێ کەیهان فەرزاد
بە داخ و پەژارەیەكی زۆرەوه ئەمڕۆ، ٢٢ مانگی مەی ٢٠١٨، هاوڕێ کەیهان فەرزاد، سیمای ناسراوی ناو ڕیزەکانی کۆمەڵه و حیزبی کۆمۆنیستی ئێران، به هۆی نەخۆشییەوه له وڵاتی سوئێد دڵی له لێدان کەوت.
هاوڕێ کەیهان فەرزاد هەر له سەرەتای تەمەنی لاویەتیدا پێی نایه ناو خەبات و له دژی دوو ڕژیمی پادشایەتی و ئیسلامی ماندوی نەناسانه و لێبڕاوانه خەباتی کرد.
هاوکات له گەڵ ڕاپەڕینی ساڵی ١٩٧٩ له ئێران هاوڕێ کەیهان به شێوەیەکی سازماندراو خەباتی سیاسی خۆی به کۆمەڵەوه گڕێ دا و به درێژایی چەندین ساڵ له ڕیزەکانی حیزبی کۆمۆنیستی ئێران و کۆمەڵەدا لێبڕوانه چالاکی له خۆی نواند.
ڕزگاری چینی کرێکار و خەڵکی زەحمەتکێش له دەست چەوساندنەوەی نیزامی سەرمایەداری، دژایەتی له گەڵ هەر چەشنه هەڵاواردنێک و هەوڵ بۆ بونیادنانی کۆمەڵگایەکی سۆسیالیستی، ئەو ڕێبازه بوو که هاوڕێ کەیهان بۆ گەیشتن پێی باشترین ساڵەکانی تەمەنی خۆی پێوه تەرخان کرد. ئەم کەسایەتییه بەرزەی هاوڕێ کەیهان بوو که ئەوی کرد به سیمایێکی خۆشەویست و جێگا متمانه له نێو هاوڕێیانی دا.
به بۆنەی مەرگی نابەوەختی هاوڕێ کەیهان فەرزاد، پڕ بەدڵ سەرەخۆشی خۆمان ئاڕاستەی هەموو ئەندامانی سەربەرزی بنەماڵەی ئەم ئازیزه دەکەین و خۆمان به شەریکی غەمیان دەزانین.

بەرز و بەڕیز بێت یادی هاوڕێ کەیهان فەرزاد!
نوێنەرایەتی کۆمەڵە له دەرەوەی وڵات
2017/05/22

 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت