.
يكشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 26 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 ساعت 13:39

کودکان زندانی در قرچک ورامین که با دیدن مرد وحشت می‌کنند

 زندان قرچک یا زندان قرچک ورامین مخصوص نگهداری زندانیان زن با جرایم عمومی است. این زندان در بیابان‌های حوالی شرق تهران واقع شده گزارشگرانی که برای تهیه گزارش به این زندان رفته‌اند می‌گویند کودکان زنان رندانی که در زندگی برای اولین بار مردی را می‌دیدند با دیدن آن‌ها وحشت کرده‌ بودند. چند تصویر از کودکانی که در زندان قرچک ورامین بزرگ می‌شوند.

زهره اسدپور فعال حقوق زنان و یکی از زنانی که فروردین سال جاری در تجمع روز جهانی زن مقابل ساختمان وزارت کار بازداشت و همراه با دیگر زنان بازداشتی به زندان قرچک ورامین منتقل شد، گزارشی از وضع ناهنجار زندگی زنان زندانی در قرچک ورامین در سایت بیدارزنی منتشر کرد. در این گزارش آمده بود:

«میوه و سبزیجات جزو جیره‌ زندان نیست و طبعاً تنها کسانی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند که پول داشته باشند و بتوانند از فروشگاه زندان میوه و سبزیجات بخرند. حتی آب آشامیدنی نیز در دسترس نیست، آب شور و تلخ قرچک برای شستن لباس هم مناسب نیست و خط شوره‌ای که بر روی لباس بر جا می‌گذاشت، نیازمند تلاش دوباره‌ای برای پاکسازی بود. از حوضچه‌ کوچکی که به اصطلاح شیر آبی آشامیدنی داشت با ارفاق می‌شد برای مسواک زدن استفاده کرد و تلاش بچه‌ها برای آشامیدن از آن با حالت تهوع شدید، ناموفق مانده بود. در زندان برای آشامیدن آب هم باید پول داشته باشی تا بتوانی بطری آب معدنی را از فروشگاه زندان تهیه کنی.»

زندانیان محروم در قرچک ورامین هر روز بیش از هشت ساعت برای کارخانجات «حامی» که زیر نظر قوه قضائیه است، کار می‌کنند. دستمزد آن‌ها اما فقط ۳۸ تا ۵۴ درصد دستمزد مصوب برای کارگران ایرانی‌ست.

کودکان زندانی در قرچک ورامین. عکس عرفان کوچاری

کودکان زندانی در قرچک ورامین. عکس شبکه های اجتماعی
کودکان زندانی در قرچک ورامین. عکس عرفان کوچاری
 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت