.
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸.
امروز:
May 24 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 ساعت 21:30

اخباروگزارشات کارگری28اردیبهشت1397

درخلال هفته گذشته حمله ددمنشانه نیروهای امنیتی وانتظامی به اهالی معترض روستای اژگیل وشهر کازرون  چندین کشته وزخمی برجا گذاشت

طی هفته ای که گذشت، نیروهای امنیتی وانتظامی با حمله وحشیانه  وبه خاک وخون کشیدن تجمع اعتراضی اهالی روستای اژگیل شهرستان ایذه وشهر کازرون،موجب کشته وزخمی شدن چندین نفر شدند:

1-یورش نیروهای انتظامی به معترضین فعالیت معدن سنگ درروستای اژگیل سه کشته وزخمی برجا گذاشت

صبح روزسه شنبه بیست وپنجم اردیبهشت ماه،نیروهای انتظامی به معترضین فعالیت معدن سنگ  درروستای اژگیل ازتوابع شهرستان ایذه یورش آورده وموجب کشته وزخمی شدن سه نفرشدند.

براساس گزارشات منتشره،مصطفی سمالی‌زاده فرماندار ایذه با اشاره به وقوع حادثه منجر به مرگ در یکی از روستاهای این شهرستان گفت: در پی درگیری و مشکلات چند ماه پیش در پی اعتراض اهالی روستای اژگیل به ایجاد معدن سنگ در این منطقه؛ صبح امروز ماموران نیروی انتظامی به منظور جلب چند نفر از اهالی به محل مراجعه کردند.

وی افزود: اقدام ماموران با واکنش اهالی منطقه مواجه شد که در پی آن زد و خورد صورت گرفت.

فرماندار ایذه بیان کرد: در پی ادامه یافتن این تنش‌ها دو نفر مجروح و یک زن ۳۸ ساله نیز جان خود را از دست داد.

2-نیروهای انتظامی وامنیتی بر روی اهالی معترض وخشمگین کازرون آتش گشودند

چهارشنبه شب(26اردیبهشت)،نیروهای انتظامی دست به بازداشت تعدادی از اهالی معترض کازرون زدند وسپس باهمکاری نیروهای امنیتی برروی تجمع کنندگان خواستار آزدای بازداشت شدگان آتش گشوده وبه خاک وخونشان کشاندند.این حمله وحشیانه تعدادی کشته وزخمی برجا گذاشت.

در حالی که بیمارستان کازرون تحت محاصره نیروهای امنیتی قرار دارد و در عمل امکان مراجعه و حضور در بیمارستان نیست، آمار متفاوتی از قربانبان اعتراضات شب گذشته اعلام می شود.

تجمع کنندگان برای مقابله با پرتاب گازاشک آوردست به آتش زدن لاستیک ماشین درسطح شهر زدند.

اهالی کازرون با پرتاب سنگ بسوی نیروهای مهاجم ومراکزسرکوب خشمشان ونارضایتشان را نسبت به حکومت بنمایش گذاشتند.

روز پنج شنبه 27اردیبهشت،اعتراضات اهالی کازرون بصورت پراکنده علیرغم جوشدید امنیتی وحضور گسترده نیرهای ضدشورش وشلیک متعدد گاز اشک آور و آتش زدن لاستیک در خیابان‌ها برای مقابله ادامه پیداکرد.

فضای شهر به شدت امنیتی و به حالت جنگی درآمده است. تمام موبایل ها و اینترنت شهر همچنان قطع هست. همه‌خیابان های مرکزی شهر پر از دود و لاستیک آتش زده است.

در پاسخ به فراخوان قبلی برای عزای عمومی در روز پنجشنبه از صبح کلیه مغازه ها و بانک ها در کازرون تعطیل و بسته شده است.

- اهالی میشخاص دراعتراض به حادثه خیزی جاده، مسیرایلام - میشخاص را مسدود کردند

- جان باختن 4کارگرجوان درحادثه ریزش آوار محله نیاوران تهران

- درحادثه روز پنج شنبه معدن زغال سنگ لاویج شهرستان نورچهارکارگر کشته وزخمی شدند*

اهالی میشخاص دراعتراض به حادثه خیزی جاده، مسیرایلام - میشخاص را مسدود کردند

روزجمعه بیست وهشتم اردیبهشت ماه،جمعی از اهالی میشخاص دراعتراض به حادثه خیزی جاده، مسیرایلام - میشخاص را مسدود کردند.

براساس گزارش منتشره بتاریخ28اردیبهشت، جمعی از اهالی میشخاص با گذاشتن چند تنه بزرگ درخت مسیر اصلی ایلام - به میشخاص که شهر ایلام را به شهرستان‌های شرقی ایلام متصل می‌کند را مسدود کردند.

این افراد علت اصلی این انسداد را حادثه‌خیز بودن جاده میش‌خاص و بروز سوانح مختلف رانندگی در این جاده برشمردند و با این روش خواستار اعتراض به مسؤولان امر شده‌اند.

در پی این موضوع معروف بسطامی فرماندار ایلام با حضور در میشخاص وعده داد که به زودی وضعیت این جاده حل و فصل خواهد شد و با واگذاری آن به پیمانکار کار احداث و رفع نقاط حادثه‌خیز آن آغاز می‌شود.

جان باختن 4کارگرجوان درحادثه ریزش آوار محله نیاوران تهران

روزجمعه بیست وهشتم اردیبهشت،سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش آوار در نیاوران بالاتر از خیابان یاسر خبر داد و گفت: در این حادثه 4 کارگرجوان کشته شدند.

سید جلال ملکی درگفتگو باخبرنگاران افزود، محل حادثه یک قطعه زمین به وسعت ۳۰۰ و به عمق چهار متر و گودبرداری شده بود؛ به گفته شاهدان عینی به دلیل اینکه امروز تعطیل بود در آن فعالیت عمرانی صورت نمی‌گرفت و کارگران مشغول نظافت محوطه کارگاهی بودند که به یکباره بخشی از دیواره ضلع جنوبی به وسعت حدود ۱۰ تا ۱۵ متر تخریب شد.

وی تصریح کرد: اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که تعدادی از کارگران زیر آوار محبوس هستند که آتش‌نشانان به سرعت عملیات جست‌وجو و خاکبرداری را آغاز کرده و در همان دقایق اولیه موفق شدند دو مرد را که بین ۳۰ تا ۳۵ سال سن داشتند، از زیر آوار خارج کنند.

ملکی خاطرنشان کرد: با ادامه عملیات، آتش‌نشانان چهار نفر دیگر را نیز از زیر آوار خارج کردند و هر چهار نفر تحویل عوامل اورژانس شدند که پس از معاینات اولیه مشخص شد هر چهار نفر به علت شدت جراحات جان خود را از دست داده‌اند.

درحادثه روز پنج شنبه معدن زغال سنگ لاویج شهرستان نورچهارکارگر کشته وزخمی شدند*

رها شدن چوب مهار در معدن زغال سنگ روستای « دیزین کلا » منطقه «لاویچ » شهرستان نور در استان مازندران سبب کشته شدن یک کارگر و زخمی شدن سه تن دیگر شد.

مسئول تیم کوهستان هلال احمر نور، در خصوص ریزش معدن لاویج در شهرستان نور، اظهار کرد: طبق گزارشی که از کلانتری لاویج در مورد ریزش معدن انارستان در روز گذشته به هلال احمر رسید دو تیم از هلال احمر به منطقه اعزام شدند.

وی با اشاره به این‌که این حادثه در طول 700 متری معدن و ارتفاع 10 متری از استخراج این اتفاق افتاده است، تصریح کرد: چهار کارگر تبعه افغانستان در معدن مشغول به حفاری بودند و با توجه به تعویض پست کارگران در معدن که هر شش ساعت انجام می‌شود، در انتهای ساعت کاری و تعویض پست بر اثر ریزش خط استخراج و سقف معدن متأسفانه به مرگ یکی از این کارگران منجر شد.

وی یادآور شد: کارگر فوت شده با کابینی که در معدن وجود دارد توسط کارگران به بیرون هدایت می‌شود و پس از تشخیص هویت و تایید مرگ توسط نیروهای تشخیص هویت به بیمارستان منتقل شد همچنین سه کارگر در این حادثه مصدوم شدند.

* جان باختن یک کارگرمعدن درلاویج شهرستان نوربراثرریزش

یک کارگرمعدن درلاویج شهرستان نوراستان مازنداران براثرریزش،جانش را ازدست داد.

سرپرست روابط عمومی اورژانس مازندران گفت: در پی ریزش معدن در لاویج در نور یک تن جان باخت.

بنابراین گزارش منابع محلی از ریزش معدن در لاویج و اعزام نیروهای امدادی به محل حادثه خبر می‌دهند.

بیست وهشتم اردیبهشت ماه1397

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت