.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷.
امروز:
Feb 19 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 00:22

اخباروگزارشات کارگری24اردیبهشت1397

محمد حبیبی بازداشتی بیستم اردیبهشت  ماه مقابل سازمان برنامه و بودجه آزادباید گردد

- اطلاعیه شماره 2 کانون صنفی معلمان استان تهران پیرامون بازداشت اعضای کانون و جمعی از فعالان صنفی

- کارگران خشمگین کارخانه هپکو دردومین روزاعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی،همزمان باسفر وزیر راه و شهرسازی به اراک،مسیر راه آهن سراسری شمال - جنوب را باتجمع بستند

- اعتصاب  وتجمع کارگران خطوط ابنیه راه آهن مشهد، لرستان، زاگرس، رباط کریم، اسلامشهر، زنجان و ... دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات ونداشتن امنیت شغلی

- اعتراضات چندساله کارگران راه آهن استان آذربایجان شرقی نسبت به واگذاری به بخش خصوصی ،نداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت بموقع حقوق

- ادامه اعتراضات کارگران روغن نباتی نرگس شیرازنسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی با تجمع مقابل کارخانه

- تجمع کارگران بازنشسته پتروشیمی آبادان دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات مقابل فرمانداری برای دومین بار درماه جاری

- ادامه اعتراضات کارکنان اخراجی مرکز بهداشتی درمانی شرق اهوازبرای بازگشت بکارباتجمع مقابل استانداری خوزستان برای چندمین بار

- تجمع اعتراضی کارگران نی بر مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه نسبت به عدم پرداخت چند ماه حقوق

- خبری درباره آخرین وضعیت امیر شهابی ، یدی صمدی وآرمین شریفه

- بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی 2هزارکارگر کارخانه پلی‌اکریل اصفهان علیرغم وعده و وعیدها مسئولان استان، شهرستان و نمایندگان مجلس طی چهارسال گذشته

- ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی 25کارگررسمی سدید ریخته‌گرپس از 3سال تعطیلی کارخانه

- تجمع اعتراضی دوباره برنجکاران اهوازنسبت به ممنوعیت کشت تابستانه مقابل استانداری خوزستان

- تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز در اعتراض به کاهش سنوات مجاز تحصیل دانشجویان

- تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه نسبت به پولی سازی آموزش، کاهش سنوات مجاز، وضعیت نا مناسب رفاهی و آموزشی

- مصدومیت شدید یک کارگر ساختمانی در قزوین بدنبال سقوط

- جان باختن یک کارگر کارگاه صنعتی  اصفهان براثر انفجار

اطلاعیه شماره 2 کانون صنفی معلمان استان تهران پیرامون بازداشت اعضای کانون و جمعی از فعالان صنفی

بیش از چهار روز از حمله ددمنشانه و بازداشت جمعی از فعالان صنفی می گذرد روز جمعه قرار بازداشت 7تن از بازداشت شدگان به قرار وثیقه تبدیل شد ولی معلمان زندانی از قبول این قرار امتناع کردند و اعلام نمودند که جرمی مرتکب نشده اند که بخواهند به خاطر آن تامین وثیقه نمایند سرانجام با پیگیری خانواده ها و ایستادگی معلمان روز یکشنبه قرار وثیقه به کفالت تبدیل شد و آقایان محمدتقی فلاحی دبیرکانون صنفی معلمان تهران، رسول بداقی بازرس کانون صنفی معلمان تهران، رحمان عابدینی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان البرز و فعالان صنفی آقایان اسماعیل گرامی، حسین غلامی،جواد زنوزی و خانم عالیه اقدام دوست بصورت موقت آزاد شدند.

اما در این میان وضعیت محمد حبیبی به مراتب همچنان نامعلوم است. محمد حبیبی که در روز 20 اردیبهشت با ضرب و شتم شدید در مقابل چشمان دهها معلم دستگیر شد به سلول های انفرادی سپاه منتقل شده است و روز جمعه مانند سایر معلمان وثیقه 50 میلیون تومانی به وی ابلاغ شده است اما پرونده وی روز یکشنبه به بازپرسی 2 ارجاع داده و دستور وثیقه و آزادی وی متوقف شده است در حالی که خانواده و دوستانش با توجه به وقوع ضرب و جرح، بسیار نگران سلامتی ایشان هستند.

کانون صنفی معلمان استان تهران ضمن تبریک به خانواده و معلمان کشور بخاطر آزادی هفت فعال صنفی و اعتراض شدید به ادامه بازداشت محمد حبیبی  خواهان صدور قرار منع تعقیب برای کلیه بازداشتی های تجمع بیستم اردیبهشت و آزادی فوری آقای حبیبی است.

همچنین کانون صنفی معلمان استان تهران در اعتراض به دستگیری دبیر کل و بازرس و عضو هیات مدیره و 5فعال صنفی ، در راستای اعتراض به روند غیرقانونی بازداشت و حبس معلمان، خواهان ایجاد کمیته تحقیق و تفحص با حضور نمایندگان کانون و تشکل های عضو شورای هماهنگی، پزشکان و حقوقدانان مستقل و وکلای معلمان  برای مشخص شدن ابعاد فاجعه روز 20 اردیبهشت است. همچنین باید وضعیت معلمانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته مشخص گردد و وسایل شخصی معلمان دستگیر شده، که مفقود و ناپدید شده، به آنان بازگردانده شود.

بی شک کانون صنفی از تمام ظرفیت قانونی خود برای دفاع از حقوق اعضای خود استفاده خواهد کرد و به مسئولان قضایی و امنیتی و اجرایی در مورد تبعات هتک حرمت معلمان هشدار می دهد و امیدوار است به زودی با صدور قرار منع تعقیب محمد حبیبی و سایر معلمان زندانی آقایان اسدی ، بهشتی و عبدی از زندان آزاد شوند.

به امید تحقق مطالبات صنفی و آموزشی معلمان ایران

کانون صنفی معلمان استان تهران

کارگران خشمگین کارخانه هپکو دردومین روزاعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی،همزمان باسفر وزیر راه و شهرسازی به اراک،مسیر راه آهن سراسری شمال - جنوب را باتجمع بستند

روزدوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه، کارگران خشمگین کارخانه هپکو دردومین روزاعتراضشان* نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی و وعده ها ی توخالی مسئولان طراز اول کشور واستان مرکزی وکارفرما،همزمان باسفر همزمان باسفر وزیر راه و شهرسازی به اراک، از  ساعت 7.30 صبح تا 1.35 دقیقه مسیر راه آهن سراسری شمال - جنوب را باتجمع بستند.

براساس گزارشات منتشره، یکی از کارگران معترض هپکو در خصوص روند تاسف‌برانگیز کارخانه هپکو گفت: «به نظرم تنها کسی که از وضعیت کارگران هپکو خبر ندارد ترامپ است. از 3 سال پیش که شخصی به نام احمدپور به‌عنوان مدیرعامل انتخاب شد وضعیت ما هر روز بدتر از دیروز می‌شود. در حال حاضر ما سه ماه معوقه حقوق داریم و همچنین کارخانه حقوق 2 ماه هم از سال 95 به ما بدهکار است.»

این فعال کارگری ادامه داد: «قیمت این کارخانه 12 میلیارد است که احمدپور تاکنون تنها 10 میلیون پرداخت کرده است و قرار بود که باقی مانده را برای کارخانه هزینه کند که تا این لحظه هیچ مبلغی هزینه نشده است.»

وی افزود: «تا زمانی که وضعیت مدیریت کارخانه مشخص نشود به اعتراض ادامه خواهیم داد. در نهایت باید معلوم شود که آیا کارخانه می‌خواهد به فعالیت خود ادامه دهد یا خیر، بسیاری از مسئولان خیلی راحت از وضعیت ما حرف می‌زنند ولی نمی‌توانند خودشان را یک روز جای ما بگذارند.»

درهمین رابطه،یکی از مدیران ستادی واحد تولیدی هپکوگفت: تغییر سهامدار مهمترین خواسته کارگران است چرا که وی در یک سال گذشته هیچ اقدامی در راستای احیای شرکت انجام نداده است.

وی که خواست نامش فاش نشود افزود: با آمدن سهامدار جدید شرکت، همه قراردادهای پروژه ای شرکت لغو شد و کارگران نگران پرداخت معوقات و حقوق خود هستند.

کارگران در اعتراض به عملکرد ضعیف سهامدار اصلی، رکود شرکت و پرداخت معوقات از روز گذشته مقابل در اصلی شرکت اجتماع و امروز نیز راه آهن سراسری شمال - جنوب را مسدود کردند.

عباس آخوندي، وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران شهراراک درخصوص پیگیری‌های انجام شده از سوی دولتمردان برای رفع مشکل شرکت هپکو گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکلات این شرکت را پیگیری می کند و به طور قطع برای رفع آن برنامه و تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

وی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی به همراه وزارت کشور پیشنهادی را برای خرید محصولات شرکت هپکو به دولت داده است، امیدواریم توان بودجه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به قدری باشد که بتواند با تامین اعتبار لازم، محصولات هپکو را خریداری کند.

آخوندي ادامه داد: شرکت هپکو برای فروش محصولات خود می‌بایست بتواند برای تامین مشتری در بازار رقابتی و بازار آزاد تلاش کند.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی پیشنهادی را به منظور تامین مالی برای نوسازی ناگاون راهداری به سازمان مدیریت داده است و در صورتی که تامین مالی شود ما یکی از مشتریان هپکو خواهیم بود.

* تجمع اعتراضی کارگران کارخانه هپکو نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی و وعده ها ی توخالی مسئولان طراز اول کشور واستان مرکزی وکارفرما

اقدام به خودکشی یکی از کارگران این واحدتولیدی در اغما

روزیکشنبه بیست وسوم اردیبهشت ماه، کارگران کارخانه هپکو دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی و وعده ها ی توخالی مسئولان طراز اول کشور واستان مرکزی وکارفرما دست به تجمع مقابل مقابل درب اصلی این واحد تولیدی زدند.

بدنبال این تجمع یکی از کارگران این واحدتولیدی در اغما از روی پل بختیاری اقدام به خودکشی کرد وقصد پرت کردنش را از ارتفاع داشت  که در نهایت به وسیله افرادی که در آن جا حضور داشتند نجات یافت.

براساس گزارشات منتشره، این کارگران با اجتماع مقابل در اصلی واحد تولیدی خواستار بازنگری در بهبود شیوه مدیریت و پرداخت معوقات خود شدند و از مسئولان درخواست کردند تا برای ساماندهی وضعیت شرکت صنعتی هپکو چاره اندیشی کنند.

یکی از کارگرانی که در این اجتماع اعتراضی حضور داشت، گفت: در واکنش به محقق نشدن وعده‌های کارفرما و همچنین نامشخص بودن وضعیت کارخانه اینجا جمع شده‌ایم.

وی در تشریح اتفاقاتی که باعث شده او و همکارانش تجمع کنند، گفت: حدود یکسال است مالکیت این واحد صنعتی از سوی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی با حداقل ارزش مالی به سهامدار جدید واگذار شده است،  در این مدت کارفرما علارغم وعده‌های داده شده در خصوص بهبود وضعیت کارخانه خوب عمل نکرده و اخیرا در گفتگو با یکی از رسانه‌های مکتوب برنامه‌های کوتاه‌مدت خود را برای راه‌اندازی کارخانه اعلام کرده است.

به گفته وی، قرار بود براساس تعهدات، کارفرمای جدید تا پایان خرداد ماه همه مشکلات شرکت اعم از کارخانه و کارگرانش را مرتفع کند اما به تازگی مشاهده کرده‌ایم کارفرما نه تنها در این موارد هیچ اقدامی انجام نداده و مشکلات همچنان باقی‌ست بلکه اخیرا در یکی از رسانه‌های مکتوب از برنامه‌های کوتاه مدت خود  برای بهبود وضعیت کارخانه صحبت کرده و این موضوع بعد از یکسال نگران کننده است.

وی با بیان اینکه در زمان واگذاری؛ اهلیت مالک جدید توسط مسئولان مربوطه تایید شده بود، یادآور شد: به دنبال برپایی دور نخست اعتراضات کارگران هپکو اراک که در سال نود‌وپنج اتفاق افتاد، سازمان خصوصی‌سازی، سهامدار سابق را به دلیل نداشتن اهلیت برکنار کرد اما با آمدن سهام‌دار جدید در وضعیت شرکت هیچ تغییری ایجاد نشده است.

قابل یادآوری است که کارگران هپکو در سال‌های گذشته، پس از واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی، بارها به پرداخت‌نشدن به موقع دستمزد خود اعتراض کرده و خواستار بازگرداندن مالکیت آن به دولت شده‌اند.

اعتصاب  وتجمع کارگران خطوط ابنیه راه آهن مشهد، لرستان، زاگرس، رباط کریم، اسلامشهر، زنجان و ... دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات ونداشتن امنیت شغلی

روز دوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه، کارگران خطوط ابنیه راه آهن مشهد(شرکت تراورس) دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات ونداشتن امنیت شغلی دست از کار کشیده ومقابل ساختمان ایستگاه راه‌آهن این شهر اجتماع کردند.

همزمان با کارگران تراورس مشهد، کارگران خطوط ابنیه راه آهن مناطق لرستان، زاگرس، رباط کریم، اسلامشهر، زنجان و ... از ابتدای هفته جاری در اعتصاب به سر می‌برند.

براساس گزارش منتشره،کارگران تراورس مشهد که امروز اجتماع اعتراضی خود را مقابل ساختمان ایستگاه راه‌آهن مشهد برپا کردند، می‌گویند: چندین سال است که وضعیت شغلی و پرداخت مطالباتمان مشخص نیست.

این کارگران می‌گویند: دو ماه و نیم دستمزد عقب افتاده به همراه بیمه طلب داریم در این حال وضعیت بیمه تکمیلی‌مان مشخص نیست.

این کارگران دلیل به تعویق افتادن مطالبات مزدی خود را که به صورت حداقلی پرداخت می‌شود، تامین نشدن منابع مالی ازسوی کارفرما عنوان می‌کنند.

طبق اظهارات کارگران معترض، یکی دیگر از مشکلات آنها نداشتن امنیت شغلی به سبب داشتن قراردادهای کوتاه‌مدت یک‌ماهه است که آنهم برای کارگرانی که بیش از ۱۰ سال سابقه کار دارند، هر ماه به صورت آزمایشی منعقد می‌شود.

این کارگران می‌گویند: شرکت تراورس در نواحی ریلی کشور حدود ۷ هزار کارگر دارد که مجموع این کارگران از شرایط موجود نگران هستند.

از قرار معلوم، همزمان با کارگران تراورس مشهد، کارگران نواحی لرستان، زاگرس، رباط کریم، اسلامشهر، زنجان و ... از ابتدای هفته جاری در اعتصاب به سر می‌برند.

اعتراضات چندساله کارگران راه آهن استان آذربایجان شرقی نسبت به واگذاری به بخش خصوصی ،نداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت بموقع حقوق

کارگران راه آهن استان آذربایجان شرقی از اعتراضات هفت ساله شان نسبت به واگذاری به بخش خصوصی ،نداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت بموقع حقوق،خبردادند.*

برپایه گزارش منتشره بتاریخ24اردیبهشت،کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن آذربایجان شرقی گفتند: ۴۷ کارگر رسمی خطوط راه‌آهن آذربایجان شرقی هستیم که بعد از واگذاری بخش ابنیه خطوط به بخش خصوصی امنیت شغلی خود را از دست داده‌ایم و برخی مزایای شغلی‌مان نیز حذف، یا کاهش یافته است.

به گفته این کارگران، در مجموع حدود ۳۰۰ کارگر رسمی در بخش ابنیه خطوط راه‌آهن در سراسر کشور مشغول کارند که  مطالباتی همانند هم دارند.

طبق اظهارات این کارگران، راه‌آهن بدون درنظر گرفتن شرایط استخدامی همه کارگران رسمی را از خود منفک کرده و به بخش خصوصی واگذار کرده است. به همین دلیل هرچند وقت یکبار کارگران خطوط ابنیه در محل اشتغال خود دست به تجمع اعتراضی می‌زنند.

کارگران خطوط ابنیه آذربایجان شرقی که دارای سوابق بیش از ۲۰ سال هستند در تشریح مشکلات خود می‌گویند: سال ۸۹ شرکت راه‌آهن آذربایجان شرقی برخلاف مواد ۲۱ و ۲۲ قانون خدمات کشوری؛ ما ۴۷ کارگر رسمی را به‌ صورت ناگهانی از خود منفک و به بخش خصوصی واگذار کرد و از آن زمان تاکنون مطالبات مزدی‌ ما به صورت کامل پرداخت نمی‌شود و امنیت شغلی‌مان برهم خورده است.

این کارگران می‌گویند: در ادامه این اتفاق ما به چندین نهاد دولتی همانند اداره کار، سازمان بازرسی کل، دیوان عدالت اداری، کمیسیون اصل نود و... نامه نوشته و شکایت کرده‌ایم که متاسفانه تا امروز نتیجه‌ای حاصل نشده و جوابی به خواسته‌های ما داده نشده است.

این کارگران با بیان اینکه از کاغذبازی و بروکراسی خسته‌ شده‌ایم و خواستار احقاق حق خود هستیم، می‌افزایند: از یکسو شرکت راه‌آهن آذربایجان شرقی پاسخگوی مشکلات ما کارگران رسمی نیست و سایر نهادهای مرتبط هم کاری برایمان نمی‌کنند. آنها پیگیری این موضوع را مرتبط به خود نمی‌دانند.

از قرار معلوم جدا از این ۴۳ کارگر، حدود ۶۰۰ کارگر در بخش خطوط ابنبه راه‌آهن آذربایجان شرقی به صورت قراردادی مشغول کارند که همانند کارگران رسمی یک و نیم ماه مطالبات مزدی معوقه طلبکارند. به گفته این کارگران، سنوات آنها نیز از بدو استخدام تاکنون پرداخت نشده است.

*تجمع اعتراضی کارگران راه آهن استان آذربایجان شرقی نسبت به واگذاری به بخش خصوصی ونداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت بموقع حقوق

روز پنج شنبه بیستم اردیبهشت ماه،جمعی از راه آهن استان آذربایجان شرقی دراعتراض به واگذاری به بخش خصوصی ونداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت بموقع حقوق،دست به تجمع در محدوده ایستگاه راه آهن تبریززدند.

برپایه  گزارشات منتشره بتاریخ 21اردیبهشت،مدیرکل راه‌آهن آذربایجان‌شرقی در رابطه باکارگرانی که روزپنج شنبه در تبریز تجمع کرده بودند،گفت:این کارگران شامل دو بخش هستند که قریب به ۶۰ نفر به شکل رسمی مشغول به کار هستند که در قالب خصوصی‌سازی طبق تصمیمات دولتی به بخش خصوصی واگذار شده‌اند و در شرکت خدمات ابنیه فنی مشغول به فعالیت هستند.

شاپور ار‌صلانی افزود: قرارداد این شرکت در سال ٩٦ با راه‌آهن استان به پایان رسیده و در مناقصه جدید برنده نشد و  به دلیل جلوگیری از مشکلات و جابه‌جایی‌ها، با توجه به حضور پیمانکار در شهرهای دیگر جلسه سه جانبه‌ای با پیمانکار قدیم، جدید و راه‌آهن آذربایجان‌شرقی برگزار شد و قرار بر فعالیت کارگران در همان بخش بود.

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تجمع‌کنندگان خواستار بازگشت از بخش خصوصی به دولتی هستند ولی متاسفانه این موضوع در دست اداره‌کل راه‌آهن استان نیست، تصریح کرد: کارکنان دچار مشکل به قوه قضائیه مراجعه کرده و پیگیر مشکل هستند و امیدواریم به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: مشکل کارگران راه‌آهن یک تصمیم دولتی بوده و مصوبه دولت مبنی بر خصوصی‌سازی است و این کارکنان جزو افرادی هستند که دیگر از بدنه راه‌آهن جدا شده‌ و به بخش خصوصی ملحق شده‌اند و اصلاً موضوع دست ما نیست.

ارصلانی خاطرنشان کرد: حل این مشکل نیاز به ورود مجلس و یا مصوبه جدید دولت دارد تا دوباره به مجموعه راه‌آهن برگردند.

وی، در رابطه به اینکه کارگران تجمع‌کننده سردرگم بوده و نمی‌دانند به وزارت رفاه یا راه و شهرسازی مراجعه کنند، گفت: پیمانکاری به طور کامل و قانونی به وزارت کار مرتبط بوده و زیر نظر آنها هستند.

مدیرکل راه‌آهن استان افزود: در ابتدای ورود پیمانکار، کارگران مشکلاتی از لحاظ احکام داشتند و به واسطه راه‌آهن توانستیم اداره‌کار و رفاه اجتماعی را نیز وارد موضوع کنیم و جلسات متعددی در این خصوص برگزار شد هر آنچه که طبق قانون به کارگران تعلق می‌گیرد با نظر مستقیم اداره کار در احکام لحاظ شده است.

وی تاکید کرد: این وظیفه اداره‌کل راه‌آهن استان است تا هر آنچه که حق و حقوق قانونی کارکنان بوده را پیگیری کرده و پیمانکار نیز موظف به پرداخت است.

ارصلانی با تاکید به اینکه قانون اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعی برای همه کارگران و کارکنان یکسان است، افزود: حق و حقوق کلیه پرسنل تا پایان اسفند سال گذشته تسویه شده و حق و حقوق فروردین‌ماه نیز در دست بررسی است و به محض اتمام بررسی وجه به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: پروژه فعلی در دست پیمانکار از محل طرح‌های عمرانی بوده و باید دولت نقدینگی لازم این طرح را تأمین کند تا راه‌آهن نیز به تبع آن بتواند پرداختی به پیمانکار داشته باشد ولی با همه این شرایط ما پیمانکار را موظف به پرداخت به موقع حقوق پرسنل کرده‌ایم و اگر کم و کسری وجود داشته باشد، پیگیر هستیم.

ادامه اعتراضات کارگران روغن نباتی نرگس شیرازنسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی با تجمع مقابل کارخانه

صبح روز دوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه، کارگران روغن نباتی نرگس شیرازدرادامه اعتراضاتشان* نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی دست به تجمع مقابل کارخانه زدند.

* تجمع اعتراضی کارگران كارخانه روغن نباتي نرگس شيرازنسبت به بلاتکلیفی معیشتی وشغلی مقابل استانداری فارس

روزدوشنبه بیست وهفتم فروردین ماه، کارگران كارخانه روغن نباتي نرگس شيرازدراعتراض به متوقف شدن خطوط توليد وعدم پرداخت3ماه حقوق دست به تجمع مقابل استانداری فارس زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،كارگران اين كارخانه مي گويند روغن نباتي نرگس شيراز همچنان در تعطيلات نوروزي به سر مي برد و بعد از عيد حتي يك ليتر روغن توليد نكرده است.

كارخانه روغن نباتي شيراز كه تا 8-7 سال قبل محصولات خود را با نام تجاري نرگس شيراز روانه بازار مي كرد سالهاست حال و روز خوشي ندارد. اين كارخانه بيش از 10 هكتاري،بارها مورد هجمه مسئولان به دليل آلايندگي هاي زيست محيطي اش قرار گرفت تا جايي كه تجهيزات روغن كشي خود را فروخت و بعد از آن تنها به بسته بندي روغن مي پردازد كه عمده اين روغن ها با نام تجاري ساير رقبايش به بازار عرضه مي شود و روغن نباتي شيراز با در پيش گرفتن توليد سفارشي نفس مي كشید اين در حالي است كه گويا اين كارخانه ديگر رمقي براي ادامه ندارد و از ابتداي امسال نتوانسته حتي يك ليتر روغن توليد كند. اين وضعيت نگراني ده ها كارگر اين كارخانه را درپي داشت و آنها را براي چاره جويي جلوي استانداري فارس كشاند.

بنا بهمین گزارش بنقل ازیکی از کارگران كارخانه روغن نباتي نرگس شيراز،از ابتداي امسال توليد در كارخانه روغن نباتي شيراز متوقف شده و حدود 200 كارگر كارخانه را شديدا نگران اين وضعيت كرده است.

وی با بيان اين كه 3 ماه است كارگران اين كارخانه حقوق دريافت نكرده اند، ‌افزود: اگر تجمع كارگري در اواخر اسفند ماه در محل كارخانه نبود حتي عيدي كارگران را هم پرداخت نمي كردند.

این کارگربا اشاره به متوقف شدن خطوط توليد در اين كارخانه از 28 اسفندماه تا كنون گفت: توليد در كارخانه روغن نباتي شيراز عمدتا با نام ساير كارخانجات انجام شده و 8-7 سال است محصولي به نام روغن نباتي شيراز توليد و به بازار عرضه نمي شود.

وی اين اتفاقات را ناشي از سوء مديريت شديد حاكم بر اين كارخانه دانست و گفت: كارخانه اي كه در سال 67 بالغ بر 1200 كارگر داشت اين روزها نمي تواند امنيت شغلي 194 كارگر خود را حفظ كند و اين كارگران را بلاتكليف گذاشته است.

وي يادآور شد: كارخانه روغن نباتي شيراز بيش از 63 سال است كه احداث شده و در سال 72 از طريق اصل 44 قانون اساسي به بخش خصوصي واگذار شد كارخانه اي كه هم اكنون بدترين وضعيت خود را مي گذراند.

وی گفت: اين كارخانه ظرفيت توليد 1500 تن روغن در روز را دارد كه تا قبل از سال جديد اين رقم به 300 تن در روز كاهش يافته بود و هم اكنون هم توليد متوقف شده است.

این کارگركارخانه روغن نباتي شيراز كه معتقد است اين كارخانه به بن بست خورده است، افزود: مديران كارخانه كمبود نقدينگي را بهانه اي براي اين وضعيت اعلام كرده اند و متاسفانه بدهي فراواني به ادارات دولتي و بانك ها دارند و حتي تلفن هاي كارخانه به دليل بدهي به مخابرات مسدود شده است.

وي گفت: كارگران كارخانه علاوه بر آن كه هيچ امنيت شغلي ندارند و حتي 3 ماه است حقوق دريافت نكرده اند، با معضل ديگري هم رو به رو هستند، اين معضل به دليل ضامن شدن كارگران براي وام بانكي كه اين كارخانه دريافت كرده به وجود آمده است.

وی در توضيح بيشتر گفت: مديران كارخانه چندسال قبل به ازاي هر يك از كارگران 35 ميليون تومان وام گرفتند اين وام به نام هر يك از كارگران بود و ساير كارگران به صورت زنجيره اي ضامن هم ديگر شدند و مقرر گرديد اقساط آن توسط مديران كارخانه پرداخت شود تا اين كارخانه بتواند از اين طريق مشكل كمبود نقدينگي خود را برطرف كند اما متاسفانه كارخانه به تعهدات خود عمل نكرد و حالا هر روز به كارگران از بانك پرداخت كننده وام تماس گرفته و مورد تهديد بانك ها قرار مي گيرند.

تجمع کارگران بازنشسته پتروشیمی آبادان دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات مقابل فرمانداری برای دومین بار درماه جاری

روز دوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه، کارگران بازنشسته پتروشیمی آبادان برای دومین بار در ماه جاری* دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل فرمانداری ویژه این شهراجتماع کردند.

برپایه گزارش منتشره،حدود 300 نفر از بازنشستگان پتروشیمی آبادان در اعتراض به آنچه که واریز نشدن حقوق عنوان شد روز دوشنبه در مقابل ساختمان فرمانداری ویژه آبادان تجمع کردند.

یکی از بازنشستگان در این خصوص گفت:حقوق بازنشستگان پتروشیمی آبادان توسط صندوق کارفرما پرداخت می شود و این صندوق در پیامک هایی به بازنشستگان اعلام کرده که دیگر حقوق بازنشستگی آنها را پرداخت نمی کند.

وی افزود:در دوران هشت سال جنگ همگی ما در منطقه جنگی در پتروشیمی آبادان مشغول کار بودیم و اینک با یک پیامک دستمزد ما را دادند.

وی اظهار داشت:باخون دل از ثروت ملی در پتروشیمی آبادان محافظت کردیم و پس از پایان جنگ نیز با بازسازی این واحد برای کشور افتخار آفرینی کردیم.

یکی دیگر از بازنشستگان گفت:در طول مدت خدمت سهم بیمه ما از حقوق کسر شده و اینک موقع آن است که بیمه بازنشستگی به موقع حقوق ناچیز ما را پرداخت کنند.

عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگان آبادان به ایرنا گفت:صندوق بازنشستگی کشوری به دلیل بدهی 20 میلیارد ریالی پتروشیمی آبادان به این صندوق حاضر به پرداخت حقوق بازنشستگان نیست.

احمد شاکری اظهار داشت:این موضوع به صورت پیامکی به اطلاع بازنشستگان رسیده و حقوق اردیبهشت آنها نیز تاکنون پرداخت نشده است.

وی افزود:حقوق بازنشستگان پتروشیمی آبادان بیستم هر ماه واریز می شد.

بنابهمین گزارش،تجمع کنندگان پس از صحبت های امیرحمزه بزرگی نیا معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه آبادان در خصوص پیگیری مشکل پیش آمده در خصوص واریز حقوق بازنشستگان پتروشمی آبادان ظهردوشنبه به تجمع خود پایان دادند.

خاطرنشان می شود که صندوق بازنشستگی کشور با ارسال پیامکی به بازنشستگان اعلام کرده با توجه به واریز نشدن سهم کارفرما از سوی شرکت های لوله سازی اهواز، پتروشیمی آبادان، پتروشیمی فارابی و کربن ایران در سنوات گذشته، اردیبهشت فقط سهم صندوق به حساب بازنشستگان واریز می شود.

*تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته پتروشیمی نسبت به عدم پرداخت مطالبات مقابل فرمانداری آبادان

حوالی ظهر روزدوشنبه هفدهم اردیبهشت ماه،جمعی از کارگران بازنشسته پتروشیمی دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات دست به تجمع مقابل فرمانداری آبادان زدند.

براساس گزارش منتشره، دلیل این تجمع، عدم پرداخت سهم کارفرما (پتروشیمی آبادان) به صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت می باشد که باعث به تعویق افتادن حقوق بازنشستگان پتروشیمی شد.

بنابهمین گزارش،تأمین مقرری و مستمری بازنشستگان و بازنشستگان پیش از موعد بر عهده خود پتروشیمی است. نزدیک به 3 سال است که پتروشیمی مطالبات کارکنان و تعهدات مالی خود را در این زمینه پرداخت نکرده است.

ادامه اعتراضات کارکنان اخراجی مرکز بهداشتی درمانی شرق اهوازبرای بازگشت بکارباتجمع مقابل استانداری خوزستان برای چندمین بار

روزدوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه، کارکنان اخراجی مرکز بهداشتی درمانی شرق اهوازبرای بازگشت بکاربرای چندمین بار دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

براساس گزارش منتشره،جمعیاز کارکنان مراکز بهداشت اهواز که به تازگی لغو قرارداد شده اند، روز دوشنبه با تجمع در مقابل ساختمان استانداری خوزستان خواستار بازگشت به کار و تمدید قرارداد خود شدند.

یکی از کارکنان که خواست نام وی در خبر ذکر نشود بیان کرد: ما از سال 93 در قالب طرح تحول سلامت در مراکز بهداشتی اهواز مشغول به کار شدیم که امسال قرارداد تعدادی از این نیروها تمدید نشده است.

وی گفت: افراد جدید در قالب این طرح جذب شدند این در حالی است که قرارداد برخی نیروهای با سابقه کار در این طرح تمدید نشد.

رییس مرکز بهداشت خوزستان در این باره بیان کرد: نیروهای مورد نیاز این طرح، به صورت قرارداد یکساله جذب شدند.

شکر اله سلمان زاده گفت: شرایط به گونه ای است که نیاز به ادامه کار این افراد نبوده و افرادی که عملکرد ضعیف داشتند تمدید قرار داد نشدند.

وی افزود: یک هزار و 250نفر در قالب طرح تحول سلامت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز مشغول به کار هستند.

گفتنی است این افراد در19و 22 اردیبهشت نیز در اعتراض به تمدید قرار داد خود در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع داشتند:

تجمع کارکنان اخراجی مرکز بهداشتی درمانی شرق اهوازبرای بازگشت بکارمقابل استانداری خوزستان

صبح روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه، کارکنان اخراجی مرکز بهداشتی درمانی شرق اهواز برای بازگشت بکاردست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

برپایه گزارش منتشره، یکی ازکارکنان  اخراج شده در طرح سلامت که به همراه همکاران خود به نشانه ی اعتراض روبروی درب استانداری تجمع کرده بودند، گفت: تعداد ۷۰ نفر از ما با آزمون وزارت کشور سال ۹۳ از تاریخ ۱/۷/۹۴ مشغول به کار شدیم که در ادامه به منظور گسترش طرح سلامت این تعداد به ۴۰۰ نفر رسیده است.

وی افزود: این طرح به صورت پیمانکاری به شرکت فجر اندیکای مسجد سلیمان وابسته به هلال احمر واگذار گردید و در تاریخ ۲۹/۱۲/۹۶ قرارداد ما با این شرکت پایان یافت و قرارداد مجددی صورت نگرفت و پایان همکاری به ما اعلام شد.

وی در ادامه گفت: جذب نیروی مازاد و کارشناسی نشده سبب شد که اکنون نیروهای کارآمد و غیر کارآمد باهم اخراج شوند.

یکی دیگر از کارکنان مرکز بهداشتی درمانی شرق اهواز در پاسخ به این سوال که اکنون خواسته شما چیست؟ گفت: دعوت دوباره به همکاری و عقد قرارداد ۱ ساله خواست همه ماست. چرا که تا کنون قراردادهای ما ۱ ماهه و ۳ ماهه بوده که امنیت شغلی ما را اینچنین به خطر انداخته است.

وی در ادامه گفت: از روز شنبه مورخ ۱۵/۲/۹۷ هیچ کدام از مسئولین ذیربط پاسخگوی ما نبوده و هیچ توضیحی در این خصوص نداده اند.

تجمع اعتراضی کارگران نی بر مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه نسبت به عدم پرداخت چند ماه حقوق

روز دوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه،جمعی از کارگران نی بر مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه دراعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق دست به تجمع زدند.

به گزارش کانال های تلگرامی منجمله کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه،، امروز دوشنبه بیش از صد کارگر نِی‌بر به دلیل پرداخت نشدن دستمزد های خود در محوطه کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران نی‌بر از شهرها و همچنین روستاهای خرم آباد برای گذران زندگی به کار سخت نی‌بری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مشغول به کار هستند . علی‌رغم پایان فصل نی‌بری این کارگران چندین ماه است که دستمزدهای خود را دریافت نکرده اند.

لازم به یاد آوری است که یکی از این کارگران زحمت کش نیشکر هفت تپه در بخش نی‌بری به نام «علی نقدی» که بیش از ۲۵ سال سابقه کار در شرکت مذکور داشت ، حدود دو ماه پیش پس از اینکه برای مساعده به مسئولین شرکت جهت پرداخت بخشی از دستمزد خود مراجعه کرده بود هیچ جوابی نگرفت و شوربختانه   دست به خودکشی زد.

بنابه گزارش همین منابع،دیگر کارگران نیشکر هفت تپه  که تعداد این کارگران بیش از چهار هزارنفر میباشد دوماه دستمزد عقب مانده از اسفند ۹۶ و همچنین  فروردین ۹۷ را طلب دارند.

خبری درباره آخرین وضعیت امیر شهابی ، یدی صمدی وآرمین شریفه

امروز دوشنبه مورخ 24/2/97 کارگران زندانی امیر شهابی ، یدی صمدی که در روز جهانی کارگر بازداشت شده بودند، بعد از 13 روز نگهداری در سلولهای انفرادی وزارت اطلاعات به زندان مرکزی سنندج منتقل شدند.

 قابل ذکر است که آرمین شریفه هم که روز 17/2/97 بازداشت شده بود به زندان مرکزی منتقل شد.

برگرفته از صفحه فیسبوک محمودصالحی

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی 2هزارکارگر کارخانه پلی‌اکریل اصفهان علیرغم وعده و وعیدها مسئولان استان، شهرستان و نمایندگان مجلس طی چهارسال گذشته

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی2هزارکارگر کارخانه پلی‌اکریل اصفهان علیرغم وعده و وعیدها مسئولان استان، شهرستان و نمایندگان مجلس مبنی برتداوم تولید و اشتغال پایدار طی چهارسال گذشته، کماکان ادامه دارد.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ24اردیبهشت، علیرغم قول مساعد مسئولان استان، شهرستان و نمایندگان مجلس درجلسات مختلف مبنی برتداوم تولید و اشتغال پایدار در شرکت پلی‌اکریل ، اما وضعیت کارخانه پلی اکریل برای تامین مواد اولیه‌ی مورد نیاز، مناسب نیست و کارگران شرکت، همچنان بلاتکلیف هستند؛ پرسنل پلی اکریل 80 درصد حقوق ماه گذشته خود را دریافت کردند ولی از سال گذشته همچنان چندین ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

 وضعیت بلاتکلیف کارخانه پلی اکریل و تعویق در پرداخت حقوق کارگران، آنها را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است. این کارگران از تیرماه سال گذشته به بیمه بیکاری معرفی شدند و اکنون در حدود دو ماه است که به کارخانه بازگشته‌اند.

شرایط پلی اکریل به گونه‌ای  پیش رفته‌است که پس از چهار سال تحمل شرایط دشوار، این وضعیت منجر به ازهم گسیختگی بنیان خانوادگی بسیاری از کارگران شده است.کارگران پلی اکریل پس از چهارسال بلاتکلیفیِ وضعیت کارخانه و ابهام در آینده کاری این شرکت، ناامید هستند و آینده روشنی را برای خود و کارخانه متصور نیستند.

قابل یادآوری است که،شرکت پلی‌اکریل اصفهان یکی از کارخانه‌های تولیدی کشور است که مدتهاست با مشکل کمبود نقدینگی و اختلال تولید مواجه شده‌است. در روزهای گذشته مدتها بعد از استقرار «هیات حمایت از صنایع» جلسه دوم مجمع عمومی این شرکت برگزار شد.

در جلسه مجمع عمومی، بحث انحلال کارخانه پلی‌اکریل رد شد و یکی از پیشنهادهایی که از سوی سهامداران خرد در این جلسه مطرح شد، بحث افزایش سرمایه از محل آورده نقدی بود؛ در این جلسه تصمیم گرفته شد تا پلی‌اکریل از ماده 141قانون تجارت خارج شود. البته تمامی این مباحث هنوز در حد طرح است.

ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی 25کارگررسمی سدید ریخته‌گرپس از 3سال تعطیلی کارخانه

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی 25کارگررسمی سدید ریخته‌گرپس از 3سال تعطیلی کارخانه،ادامه دارد.

براساس گزارش منتشره بتاریخ24اردیبهشت،پس از گذشت حدودا سه سال از اعلام توقف فعالیت کارخانه «سدید ریخته‌گر» در استان تهران هنوز وضعیت ۲۵ کارگر رسمی بیکار شده این واحد صنعتی نامعلوم است.

منابع کارگری در کارخانه «سدید ریخته‌گر» گفتند: با توقف فعالیت تولیدی این کارخانه از خرداد ماه سال ۹۴ تاکنون، حدود ۲۵ کارگر رسمی آن در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند و همه آنها چندین ماه مزایای مزدی معوقه و حق بیمه طلبکارند و سنوات این کارگران نیز پرداخت نشده است.

به گفته این کارگران، وضعیت پیش آمده درحالی‌ست که پیش‌تر و در زمان فعالیت کارخانه «سدید ریخته‌گر» تعداد کارگران این واحد تولیدی به حدود ۳۰۰  نفر می‌رسید. از این تعداد حدود ۲۷۵ نفر از آنها که به‌ صورت قراردادی فعالیت داشتند، از خرداد ماه سال ۹۴ به دلیل عدم نیاز اخراج شده‌اند.

یکی از کارگران رسمی سدید ریخته‌گر با بیان اینکه از موعد بازنشستگی او و ۲۴ نفر از همکارانش گذشته، درباره شرایط سخت بازنشستگی خود و همکارانش گفت: ما با استفاده از مزایای بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور امکان بازنشستگی داریم اما چون کارفرما توانایی پرداخت حق بیمه و سهم ۴ درصدی بیمه آنان را در مشاغل سخت و زیان‌آور ندارد، امکان بازنشستگی برای این تعداد کارگر وجود ندارد.

به گفته وی، چندین سال است به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه آنها به تامین اجتماعی، دفترچه‌های درمانی کارگران این کارگاه فاقد  اعتبار بوده و در این زمینه دچار مشکلات زیادی هستند.

وی همچنین گفت: همه اموال کارخانه ازسوی طلبکاران مصادره شده و آنها هرچند ماه یکبار با نظارت مراجع قضایی برخی اموال کارخانه را به فروش می‌رسانند و بدین ترتیب بخش کمی از مطالبات خود را با رای دادگاه دریافت می‌کنند.

طبق اظهارات این کارگر هریک از ما کارگران رسمی سدید ریخته‌گر براساس سوابق کار مبالغی بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون از کارفرما طلبکاریم. این درحالی‌ست که چندین سال است ما کارگران علارغم داشتن طلب مالی از شرکت برای تامین حداقل مایحتاج روزانه خانواده‌های خود دچار مشکل هستیم.

در حال حاضر علاوه بر معوقات مزدی که مربوط به سالهای گذشته می‌شود، موضوع تعیین تکلیف ما ۲۵ کارگر رسمی با سوابق ۲۵ تا ۲۷ سال هنوز مشخص نیست.

تجمع اعتراضی دوباره برنجکاران اهوازنسبت به ممنوعیت کشت تابستانه مقابل استانداری خوزستان

روزدوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه،جمعی از برنجکاران اهوازدراعتراض به ممنوعیت کشت تابستانه برای دومین بارمقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

بنابه گزارش منتشره،حدود 30 نفر از برنجکاران شهرستان اهواز روز دوشنبه در اعتراض به آنچه که اختصاص ندادن آب برای کشت برنج و ممنوع شدن کشت تابستانه این محصول عنوان کردند، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

یکی از تجمع کنندگان که خواست نام وی در خبر ذکر نشود بیان کرد: تابستان امسال اجازه کشت برنج به کشاورزان خوزستان داده نشده و این موضوع می تواند ضربه سنگینی را به وضعیت درآمدی و معیشتی کشاورزان وارد کند.

وی گفت: بارش باران در سال زراعی جاری نسبت به سال های گذشته بهتر بوده و انتظار می رود که ممنوعیت کشت برداشته شود.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان بیان کرد: با توجه به اینکه کشت برنج آب زیادی را لازم دارد با توجه به خشکسالی شدید در خوزستان و کمبود آب در رودخانه کارون و محدودیت منابع آبی، کشت برنج به دلیل مصرف بالای آب و نیز برخی کشت های تابستانی در حوزه رودخانه های کارون، مارون، هندیجان ممنوع شده است.

مصطفی شبه افزود:برای جبران ممنوعیت کشت تابستانی برخی محصولات کشاورزی در خوزستان مقرر شده که کشت های معوض در نظر گرفته شود که اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: منابع آبی خوزستان متاثر از آورد آب از استان های بالا دست است که در سال زراعی جاری بارش باران در بالا دست بسیار کم بوده و این موضوع باعث شده که مخازن آب سدهای خوزستان کاهش چشمگیری یافته است.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان افزود: کشت تابستانه برخی محصولات کشاورزی در خوزستان از جمله نیشکر و کشت های دایمی و باغات و نخیلات و شیلات تامین آب می شوند و کشت های فصلی ممنوع هستند و البته در حوضه رودخانه کرخه محدودیت کشت وجود دارد.

شبه ، با بیان اینکه با کنترل مصرف می توان تامین آب شرب را مدیریت کرد ادامه داد:مهمترین موضوع تامین آب شرب است و نباید تامین آب شرب دچار مشکل و یا آسیب شود.

گفتنی است این کشاورزان در 22 اردیبهشت جاری نیز در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده بودند:

تجمع اعتراضی کشاورزان اهوازنسبت به بیکاری هزاران نفر بدنبال ممنوعیت کشت تابستانه برنج مقابل استانداری خوزستان

روزشنبه بیست ودوم اردیبهشت ماه،جمعی از کشاورزان اهوازدراعتراض به بیکاری هزاران نفر بدنبال ممنوعیت کشت تابستانه برنج دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

برپایه گزارش منتشره،این کشاورزان که بیشتر برنجکار بودند به دلیل آنچه که صادر نشدن مجوز کشت تابستانه برنج عنوان کردند،مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

چند سالی است که مساله خشکسالی و کمبود آب سبب محدودیت کشت تابستانه برای کشاورزان خوزستانی به ویژه برنجکاران شده است. یکی از راه های مدیریت آب در شرایط خشکسالی و همچنین جلوگیری از ضرر کشاورزان پرداخت معوض کشت است اما در سال های گذشته هیچگونه معوض کشتی به کشاورزان خوزستانی پرداخت نشده است.

قابل یادآوری است که استان خوزستان دارای 70هزار هکتار زمین زیر کشت برنج است که از هر هکتار حدود چهار تن شلتوک برداشت می شود. گفته می شود هر هکتار زمین زیر کشت برنج برای پنج نفر اشتغال ایجاد کرده از این رو ممنوعیت کشت باعث بیکاری 350 هزار نفر خواهد شد.

تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز در اعتراض به کاهش سنوات مجاز تحصیل دانشجویان

روز دوشنبه24اردیبهشت، دانشجویان دانشگاه صنعتی سهندتبریز در اعتراض به کاهش سنوات مجاز تحصیل دانشجویان دست به تجمع زدند.

منبع:کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشور

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه نسبت به پولی سازی آموزش، کاهش سنوات مجاز، وضعیت نا مناسب رفاهی و آموزشی

روزدوشنبه24اردیبهشت،دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در اعتراض به پولی سازی آموزش، کاهش سنوات مجاز، وضعیت نا مناسب رفاهی و آموزشی تجمع کردند.

به گزارش کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشور،این دانشجویان با سردادن شعارهایی ازجمله«دانشجو بیکاره، پول از کجا بیاره»اعتراضاتشان را بنمایش گذاشتند.

مصدومیت شدید یک کارگر ساختمانی در قزوین بدنبال سقوط

یک کارگر ساختمانی در قزوین بدنبال سقوط دچار مصدومیت شدید شد.

مدیر بیمارستان رجایی قزوین گفت: مصدوم کارگر۴۷ ساله ای است که بر اثر سقوط از یک ساختمان نیمه کاردرقزوین به کمک نیروهای امدادی اورژانس به این مرکز درمانی منتقل شده است .

محسن ادهمی اضافه کرد:مصدوم از ناحیه دو پا و مهره های کمر آسیب دیده و به دلیل شدت جراحات و شکستگی های متعدد تحت درمان و مراقبت های ویژه است .

جان باختن یک کارگر کارگاه صنعتی  اصفهان براثر انفجار

روزیکشنبه 23اردیبهشت، یک کارگر کارگاه صنعتی  اصفهان براثر انفجار ،جانش را ازدست داد.

سخنگوی آتش نشانی اصفهان گفت: درباره انفجار روز گذشته در یکی از کارگاه های صنعتی بیان کرد: فردی در یک کارگاه صنعتی در خیابان بعثت اصفهان مشغول کار و تولید یک قطعه بود که در اثر تست یک قطعه غیر ایمن، جان خود را از دست داد.

محمد شریعتی ادامه داد: هنگام تست این قطعه، ورق های گالوانیزه پرتاب شده و به سر این کارگر برخورد می کند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان خاطر نشان کرد: این حادثه باعث شد تا انفجار شدید رخ دهد و ضمن تکه تکه شدن و پرتاب شدن ورق های گالوانیزه، کل ساختمان خراب شده و شیشه های مغازه های اطراف هم فرو بریزد.

بیست وچهارم اردیبهشت ماه1397

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت