.
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷.
امروز:
Jan 21 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 ساعت 23:44

اخباروگزارشات کارگری18اردیبهشت1397

فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران برای تجمع واعتصاب در روزهای18، 19و20اردیبهشت

*چهارشنبه19اردیبهشت: تحصن در مدارس

دو زنگ آخر روز چهارشنبه 19 اردیبهشت در مدارس سراسر ایران سر کلاس نمی رویم و در اتاق معلمان تحصن می کنیم.

*پنج شنبه20اردیبهشت: تجمع در سراسر کشور

استان تهران و البرز : مقابل سازمان برنامه و بودجه

مراکز استان ها : ادارات کل

شهرستان ها : اداره شهرستان

- تجمعات اعتراضی روز سه شنبه هیجدهم اردیبهشت مقابل مجلس:

*تجمع  اعتراضی بازنشستگان کشوری و فرهنگی نسبت به عدم همسان سازی حقوق واجرانشدن قانون مدیریت خدمات کشوری مقابل مجلس

*تجمعات سریالی کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی کشوردراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل مجلس ادامه دارد

*تجمع اعتراضی معلمان نهضت سواد آموزی استان فارس نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل مجلس

- تجمع اعتراضی کارگران صنایع چوب وکاغذ ایران(چوکا)نسبت به عدم پرداخت3ماه حقوق ومشکلات بیمه در کارخانه

- تجمع اعتراضی کارگران مجتمع تفریحی پردیس بابل نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق درفرمانداری

- ادامه اعتراضات کارگران کارخانه ایران قوطی قزوین نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل تامین اجتماعی شهر الوند

- تعامل وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری هیچ خروجی برای پرستاران نداشته است؟؟!!

- پایان  مشروط تجمع اعتراضی دو روزه کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس مقابل سازمان خصوصی سازی در تهران

- عدم پرداخت5ماه حقوق 600کارگرشرکت جنگل شفارود

- برپایی هفته ای 2تجمع مقابل استانداری کرمانشاه در اعتراض به وضعیت نابسامان مساکن مهر

- تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن مهر رفسنجان نسبت به وضعیت نابسامان منازل مقابل دفتر گسترش مسکن مهر برای چندمین بار

- تجمع چندین باره بیماران «ام‌پی‌اس»به همراه خانواده‌ مقابل ساختمان وزارت بهداشت تحت عنوان«می‌خواهیم زنده بمانیم و زندگی حق ماست»

- تجمع دانشجویان دانشگاه ارومیه در اعتراض به دانشگاه پولی و کیفیت نامطلوب خدمات آموزشی و رفاهی

- جان باختن یک کارگرجوان درتهران براثرسقوط ازارتفاع

تجمعات اعتراضی روز سه شنبه هیجدهم اردیبهشت مقابل مجلس:

*تجمع  اعتراضی بازنشستگان کشوری و فرهنگی نسبت به عدم همسان سازی حقوق واجرانشدن قانون مدیریت خدمات کشوری مقابل مجلس

روز سه شنبه هیجدهم اردیبهشت ماه،جمعی از بازنشستگان کشوری و فرهنگی  در ادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم همسان سازی حقوق واجرانشدن قانون مدیریت خدمات کشوری دست به تجمع مقابل مجلس زدند.

فراخوان این تجمع روزها پیش در شبکه های اجتماعی منتشرشد ومورد حمایت شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران درچارچوب همبستگی شاغلین وبازنشستگان قرار گرفت.

طی روزهای گذشته یک گروه از بازنشسته ها کوشید با جوسازی و امنیتی جلوه دادن فضا، تجمع را لغو نماید؟؟!!

*تجمعات سریالی کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی کشوردراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل مجلس ادامه دارد

صبح روزسه شنبه هیجدهم اردیبهشت ماه، حدود صد نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی سراسر کشور دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی برای باری  دیگرمقابل مجلس تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،یکی از حاضران در تجمع با بیان اینکه ماه‌هاست در انتظار آمدن «طرح جذب» به صحن علنی مجلس هستیم، گفت: قبل از آغاز سال جدید به دلیل در دستور بودن بررسی لایحه بودجه، ما را در اولویت‌های بعدی قرار دادند. در سال جدید نیز هنوز نوبت به بررسی طرح جذب ما نرسیده است. امیدواریم ظرف امروز یا فردا این طرح در صحن علنی مجلس مطرح شود و تکلیف ما کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی هرچه زودتر روشن شود.

سال گذشته، طرح جذب کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در بدنه دولت، در کمیسیون اجتماعی مجلس رای آورد و از این رو کارگزاران منتظر مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس هستند.

این چندمین بار است که کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی از شهرها و استان‌های مختلف به تهران آمده و تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند. مهم‌ترین خواسته‌ی آنها روشن شدن تکلیف استخدامی و خروج از بلاتکلیفی شغلی‌ست.

*تجمع اعتراضی معلمان نهضت سواد آموزی استان فارس نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل مجلس

روز سه شنبه18اردیبهشت،جمعی از معلمان نهضت سواد آموزی استان فارس دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل مجلس اجتماع کردند.

برپایه گزارش منتشره، جمعی از معلمان نهضت سواد آموزی استان فارس صبح امروز با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار شمولیت قوانین استخدامی آموزش و پرورش شدند.

این معلمان معترض با بیان اینکه «تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش» معلمانی که از سال 92 به بعد مشغول به کار شده‌اند را شامل نمی‌شود اصلاح این تبصره از قانون را خواستار شدند.

تجمع کنندگان اذعان داشتند: ثبت نام جذب معلمان باید برای همه یکسان باشد و اینطور نباشد که کسانی که از سال 92 به بعد مشغول به کار شده‌اند کما اینکه دارای مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد هم هستند، برای جذب پذیرفته نشوند.

یادآوری:تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی می‌گوید: وزارت آموزش و پرورش مکلف است مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که از طریق شرکت های عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به کار گرفته شده اند همچنین حق التدریسان غیر مستمر را که قبل از سال 91 با آموزش و پرورش همکاری داشته اند به منظور تأمین نیروی حق التدریس با عناوین معلم (آموزگار یا دبیر) مربی پرورشی، مربی بهداشت، مشاور و اداری با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه) مقطع تحصیلی حداقل کاردانی جنسیت، نیاز منطقه ای، سنوات و همکاری آن با وزارتخانه بدون الزام به رعایت ماده 8 این قانون به کار گیرد.

تجمع اعتراضی کارگران صنایع چوب وکاغذ ایران(چوکا)نسبت به عدم پرداخت3ماه حقوق ومشکلات بیمه در کارخانه

روزشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه،کارگران کارخانه چوکا دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق ومشکلات بیمه دست به تجمع دراین واحد تولیدی زدند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ18اردیبهشت، کارگران شاغل در کارخانه ایران چوکا واقع در کیلومتر ۱۰ شهرستان رضوان شهر استان گیلان گفتند،دست‌کم سه ماه دستمزد از کارفرمای خود طلبکارند.

به گفته کارگران معترض،حدود هزار کارگر در این واحد تولیدکننده انواع کاغذ مشغول کارند که از بهمن ماه سال ۹۶ دستمزد آن‌ها به تاخیر افتاده و مشکلاتی نیز در خصوص بیمه تامین اجتماعی آنها وجود دارد.

نگرانی کارگران از این است که مبادا با استمرار وضعیت فعلی این کارخانه‌ها، معوقات مزدی آن‌ها در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند به همین دلیل روز شنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) کارگران به‌صورت خودجوش یک تجمع اعتراضی در محل کار خود برپا کردند.

کارگران درموردآخرین وضعیت کارخانه ایران چوکا و کارگرانش گفتند:  امیدوار بودیم با تغییرات مدیریتی که به‌وجود آمده، مشکلات این قطب تولیدکننده کاغذ برطرف شده و سطح تولید افزایش پیدا کند و درنتیجه مشکلات کارگران از قیبل تاخیر‌های متداول در پرداخت مطالبات مزدی نیز برطرف شود.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع تفریحی پردیس بابل نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق درفرمانداری

روزسه شنبه هیجدهم اردیبهشت ماه،جمعی از کارگران مجتمع تفریحی پردیس بابل دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق درفرمانداری تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره، کارگران تجمع کننده گفتند: بین هشت تا 15 ماه حقوق معوقه طلبکار هستند.

یکی از کارگران این مجتمع گفت : حدود هشت ماه است که حقوق خود را دریافت نکردیم و تاکنون نیز پیگری ها برای رفع این مشکل اثر بخش نبوده است.

این کارگرمعترض که به گفته خودش در بخش مالی مجتمع پردیس مشغول به کار بود ، افزود : متاسفانه افرادی هستند که بعد از اینکه چند ماه در این مجموعه کار می کنند حق و حقوقشان به آنها داده نمی شود و وقتی به این روند اعتراض می کنند ، مسئولان پردیس می گویند به اداره کار شکایت کنید.

وی گفت : ما کار نمی کنیم که به اداره کار شکایت کنیم و یا به دادگستری و در نهایت به مصادره اموال بپردازیم . ما کار می کنیم تا بتوانیم حقوق خود را دریافت کنیم.

این کارگر افزود : ما امروز با حضور در فرمانداری خواهان ارائه راهکار مناسب برای رفع مشکل خود برای دریاف حقوقمان شدیم .

مجتمع تفریحی سرگرمی پردیس بابل سال 94 در زمینی به مساحت 10 هکتار در سه کیلومتری جنوب شرقی شهر بابل ساخته شد.

این مجموعه تفریحی در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مجتمع های تفریحی شمال کشور محسوب می شود و دارای پارک آبی سرپوشیده ، شهربازی ، پیست کارتینگ ، فضاهای بازی روباز ، پیست ای تی وی ، بانجی جامپینگ ، پینت بال ، اسکیت ، تالار مراسم و رستوران است .

استخر آبی این مجموعه به مساحت چهار هزار متر مربع با جدیدترین وسایل بازی و سرسره های آبی با 10 هزار متر مربع طراحی شده است.

برای ساخت مجتمع تفریحی سرگرمی پردیس بابل که در حال حاضر حدود 150 نیرو در بخش های مختلف آن مشغول کار هستند ، تاکنون 400 میلیارد ریال هزینه شده است.

ادامه اعتراضات کارگران کارخانه ایران قوطی قزوین نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل تامین اجتماعی شهر الوند

کارگران کارخانه ایران قوطی قزوین درادامه اعتراضاتشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی دست به تجمع مقابل تامین اجتماعی شهر الوند زدند.

کارگران کارخانه  ایران قوطی قزوین در ماه های اخیر باره دراعتراض به اخراج از کار و عدم پرداخت حقوق،حق بیمه وعیدی دست به تجمع  مقابل ادارات مختلف استان قزوین زدند.

برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ18اردیبهشت، مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین در خصوص تجمع کارگران کارخانه مقابل تامین اجتماعی شهر الوند گفت: سازمان تامین اجتماعی هیچ نقش و فعالیتی در خصوص فروش دستگاه های این کارخانه نداشته و کارگران بعد از اطلاع از این موضوع تجمع خود را ترک کردند.

شرکت ایران قوطی با قدمت 40 ساله در زمینه تولید انواع قوطی فلزی شیر خشک، کنسرو، کمپوت و رب گوجه فرنگی در شهرک صنعتی البرز استان قزوین مستقر است و پیش از تعدیل نیرو 150 کارگر داشت.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان البرز در این خصوص گفت: شرکت ایران قوطی و قوطی سازی آذر جزو بهترین برندهای این صنعت در کشور هستند اما مدیریت نامناسب، آن را به تعدیل نیروها و فروش تجهیزات برای پرداخت معوقات و دیون کارگران کشانده است.

وحید انتظاری افزود: البته مدیران شرکت کاهش تقاضا را دلیل اصلی برای تعدیل نیرو می دانند درحالی که نباید کاهش سفارش برای این چنین شرکت هایی عامل اصلی زمین گیری و تعدیل نیرو باشد.

وی ادامه داد: به هرحال اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی طبق وظایف ذاتی خود به شکایت کارگران برای دریافت حقوق و معوقات چندماه رسیدگی کرد و پرونده شکایت آنها به مرحله اجرای حکم و توقیف اموال شرکت رسیده است.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر نگرانی کارگران از این است که مبادا اموال شرکت توسط سایر دستگاه ها از قبیل تامین اجتماعی توقیف شود و در نهایت معوقات کارگران مثل گذشته، پرداخت نشده باقی بماند.

وی افزود: برای رفع این نگرانی به کارگران قول داده شد که معوقات آنها از دیون ممتاز بوده و حتما در صورت توقیف اموال شرکت ابتدا مطالبات آنان پرداخت می شود و در مرحله بعد به مطالبات دستگاه ها رسیدگی می شود.

مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری قزوین نیز در این خصوص گفت: کارگران شرکت ایران قوطی به دلیل پرداخت نشدن حقوق و معوقات خود چندین بار مقابل دستگاه های مختلف حضور یافته و خواستار رسیدگی به مشکلات این واحد شده اند.

یوسف جهانی پور افزود:مشکل این واحد تولیدی در کمیسیون امنیت کارگری اداره کل سیاسی استانداری قزوین مطرح شده و با حضور دستگاه های اجرایی برای حل مشکل آنها تدابیر لازم اتخاذ شد.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی ناشی مسائل مدیریتی می باشد که در مراحل بعد مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده است.

تعامل وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری هیچ خروجی برای پرستاران نداشته است؟؟!!

محمد شریفی مقدم با اشاره به تعامل وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری در چند ماه اخیر، تاکید کرد: متاسفانه این تعامل هنوز هیچ خروجی برای پرستاران نداشته است.

شریفی مقدم با انتقاد از اینکه وزارت بهداشت به دنبال خرید زمان برای به تعویق انداختن مطالبات پرستاری است، افزود: خانه پرستار، به عنوان یک تشکل، به هر شکل ممکن از پیگیری منافع پرستاری کوتاه نخواهد آمد.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ18اردیبهشت،محمد شریفی مقدم با اشاره به این مطلب که تزریق پول به حوزه سلامت بیش از درآمد نفت در کشور است، افزود: از همین رو، می طلبد نظارت بیشتری بر هزینه های نظام سلامت داشت. زیرا، در هیچ جای دنیا، تصمیم گیر و تصمیم ساز و سیاستگذار و هزینه کننده، یک مجموعه نیست.

شریفی مقدم ادامه داد: متاسفانه انباشت قدرت و ثروت در حوزه سلامت، دست گروهی خاص است و این کار بسیار خطرناکی است که این گروه اندک و قلیل، تلاش می کنند با در دست گرفتن قدرت و ثروت، بقیه گروه های ارائه دهنده خدمات سلامت از حقوق قانونی خود محروم شوند.

دبیرکل خانه پرستار، از پرستاران به عنوان یکی از گروه های نظام سلامت نام برد که بیشترین خدمات را ارائه می دهند و افزود: در حال حاضر معوقات پرستاری به ۱۰ ماه تا یک سال رسیده است.

وی با اشاره به تعامل وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری در چند ماه اخیر، تاکید کرد: متاسفانه این تعامل هنوز هیچ خروجی برای پرستاران نداشته است.

شریفی مقدم با انتقاد از اینکه وزارت بهداشت به دنبال خرید زمان برای به تعویق انداختن مطالبات پرستاری است، افزود: خانه پرستار، به عنوان یک تشکل، به هر شکل ممکن از پیگیری منافع پرستاری کوتاه نخواهد آمد.

پایان  مشروط تجمع اعتراضی دو روزه کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس مقابل سازمان خصوصی سازی در تهران

کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس روز سه‌شنبه 18 اردیبهشت ماه، از پایان مشروط اعتراض دو روزه شان در تهران ، مقابل ساختمان خصوصی‌سازی خبر دادند.

بنابه گزارش منتشره بتاریخ18اردیبهشت،معترضان از کارگرانی هستند که طی روز‌های ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در واکنش به پرداخت نشدن بیش از سه ماه مزد معوقه و همچنین بلاتکلیفی که از زمان خصوصی‌سازی این واحد تولیدی به آن دچار شده‌اند، اعتراض کرده بودند.

تجمع  شبانه روزی این کارگران که از صبح روزشانزدهم اردیبهشت آغاز شده بود حوالی ساعت ۱۷ و سی دقیقه عصرروز هفدهم اردیبهشت با وعده مسئولان سازمان خصوصی‌سازی خاتمه یافت.

این کارگران که شمار آن‌ها تا ۴۰۰ نفر برآورد می‌شود، گفتند: روز هفدهم اردیبهشت همزمان با تجمع مقابل ساختمان خصوصی‌سازی برای پیگیری مطالبات مزدی خود به کلانتری ۱۳۲ شهرک غرب که در جوار سازمان خصوصی‌سازی واقع شده است،مراجعه کردند ودر ‌‌نهایت مسئولان خصوصی‌سازی جلسه‌ای را به‌صورت حضوری با آن‌ها ترتیب دادند.

به گفته آنان، مسئولان ارشد سازمان خصوصی‌سازی با گوش دادن به سخنان و مشکلات آنان، وعده پیگیری خواسته‌ای کارگران را تا چند روز آینده دادند.

کارگران تصریح کردند: خواسته ما پرداخت مطالبات معوقه مزدی و واگذاری دوباره شرکت به بخش خصوصی جدید است که این امکان قرار است با باز شدن نماد فروش در شرکت بورس فراهم شود.

کارگران این واحد حمل ونقل جاده‌ای می‌گویند: همه کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس که از شهرستان اسلامشهر راهی تهران شده بودند، با اعتماد به وعده مسئولان ارشد سازمان خصوصی‌سازی موقتا به تجمع اعتراضی خود پایان دادند.

عدم پرداخت5ماه حقوق 600کارگرشرکت جنگل شفارود

5ماه حقوق 600کارگرشرکت جنگل شفارود پرداخت نشده است.

بنابه گزارش منتشره بتاریخ18اردیبهشت، کارگران شاغل در مجموعه شرکت سهامی جنگل شفارود واقع در استان گیلان هنوز دستمزد ۵ ماه گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.

 این کارگران می‌گویند: کارفرما مدعی‌ست مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آن‌ها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است. در عین حال این کارگران نگران امنیت شغلی خود با اجرای طرح «تنفس جنگل» ازسوی منابع طبیعی و جنگل‌بانی هستند.

به نقل از کارگران شرکت جنگل شفارود که در زمینه چوب و تامین بخشی از نیاز صنایع سلولزی کشور در منطقه رضوان شهر استان گیلان فعالیت دارد، گفته می‌شود؛ در شش ماه گذشته با اجرای این طرح (تنفس جنگل) فعالیت آنان رونق سابق را نداشته و کارفرما از مدت‌ها قبل ناچار شده است بخش زیادی از فعالیت شرکت را کاهش دهد.

به گفته کارگران، پیش از این مطالبات کارگران این شرکت به ۷ ماه می‌رسید که کارفرما اواخر سال گذشته (۹۶) با تامین منابع مالی بخش از آن را به حساب کارگران پرداخت کرد.

آنان با بیان اینکه کارگران این کارخانه از وضعیت موجود رضایت ندارند، در ادامه گفتند: علاوه بر مطالبات مزدی کاهش تولیدات این کارخانه؛ تهدیدی بر امنیت شغلی کارگران قراردادی و رسمی کارخانه شده است.

همچنین کارگران شرکت جنگل شفارود در خصوص پیگیری مطالبات مزدی خود گفتند: سال قبل برای پیگیری مطالبات معوقه خود چندین تجمع اعتراضی در محوطه شرکت انجام دادند.

برپایی هفته ای 2تجمع مقابل استانداری کرمانشاه در اعتراض به وضعیت نابسامان مساکن مهر

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: هفته ای 2 بار مقابل درب استانداری کرمانشاه شاهد تجمع مردم معترض برای رفع مشکلات مسکن مهر می شویم.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ18اردیبهشت،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه از اعتراض های هفتگی مردم در مقابل درب استانداری کرمانشاه نسبت به عدم تکمیل، بی تدبیری و بی سامانی مسکن مهر در استان خبر داد.

مهرداد سالاری در جلسه شورای مسکن استان که ظهر امروز با حضور جمعی از مسوولان در سالن جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات مساکن مهر که ساخت و ساز آن تاکنون خاتمه نیافته سبب اعتراض های هفتگی مردم مقابل استانداری کرمانشاه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: هر مقدار که فرآیند و عملکرد این پروژه را جمع بندی کنیم، اما عدم تکمیل آن مورد بحث قرار می گیرد، چراکه در ساختمان های نیمه کاری سرمایه مردم جمع شده و متضرر شدند.

این مسوول متذکر شد: هفته ای 2 بار مقابل درب استانداری کرمانشاه شاهد تجمع مردم معترض برای رفع مشکلات مسکن مهر می شویم، لذا باید سرمایه مردم به کالای قابل استفاده تبدیل و تکمیل این پروه تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه زلزله اخیر سرپل ذهاب در 29 آبان سال 96 در پرونده مسکن مهر استان  تاکنون حواشی بسیاری ایجاد کرده است، گفت: این معضل گریبان گیر دولت شده و مردم معتقدند دولت کاری برای این پروژه انجام نداده ما و نیز این اعتقاد را داریم، چراکه حل کردن آن به آسانی صورت نمی گیرد.

این مسوول بااشاره به برخی مشکلات ریز و درشت پروژه مسکن مهر در کشور و استان کرمانشاه، گفت: در صورت عدم نتیجه گیری از بررسی پرونده این پروژه کوتاه نخواهیم آمد.

تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن مهر رفسنجان نسبت به وضعیت نابسامان منازل مقابل دفتر گسترش مسکن مهر برای چندمین بار

عصر روزدوشنبه هفدهم اردیبهشت ماه،جمعی از متقاضیان مسکن مهر رفسنجان دراعتراض به وضعیت نابسامان منازل  برای چندمین بارمقابل دفتر گسترش مسکن مهر تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره بتاریخ18اردیبهشت،جلالی مدیر عامل شرکت گسترش مسکن مهر رفسنجان در این خصوص با بیان اینکه مشکل مسکن‌های مهر ملی است گفت: مردم حق دارند و گله مندی آن‌ها به حق است، اما از آن طرف باید مشکلات کار  و بی پولی‌ها را دید.

جلالی گفت: پروژه باید هم سطح و همگن بالا رود و همه‌ی متقاضیان باید دیده شوند، مشکلات حاشیه‌ای کوچک نباید باعث شود مسئله حاد دیده شود.

وی تصریح کرد: با بانک هماهنگ هستیم و مشکلی نداریم پایان کار ما تمدید شده و مشکل دیرکرد نداریم.

مدیر عامل شرکت گسترش مسکن مهر رفسنجان قول داد که تا ۱۳ خرداد مشکل آب و برق و گاز منازل حل خواهد شد و واحد‌ها به متقاضیان واگذار می‌شوند.

علیرغم ایجاد جو ارعاب وتهدید ها اعتصاب بازاریان بانه بیست وچهارمین روزرا پشت سرنهاد

با سپری شدن روزسه شنبه هیجدهم اردیبهشت ماه، اعتصاب بازاریان بانه علیرغم ایجاد جو ارعاب وتهدید ها بیست وچهارمین روزش را پشت سرگذاشت.

به گزارش منابع خبری محلی،بازاریان شهربانه بارها از طرف نهادهای امنیتی – اطلاعاتی برای پایان دادن به اعتصابشان مورد تهدید واقع شده اند.

تجمع چندین باره بیماران «ام‌پی‌اس»به همراه خانواده‌ مقابل ساختمان وزارت بهداشت تحت عنوان«می‌خواهیم زنده بمانیم و زندگی حق ماست»

روز دوشنبه 17اردیبهشت،جمع کثیری از این بیماران«ام‌پی‌اس» به همراه خانواده‌شان برای چندمین بار تحت عنوان«می‌خواهیم زنده بمانیم و زندگی حق ماست» دست به تجمع مقابل ساختمان وزارت بهداشت در شهرک غرب زدند.

برپایه گزارش منتشره بتاریخ18اردیبهشت،دیروز برای چندمین بار بیماران مبتلا به «ام‌پی‌اس» در اعتراض به نبود دارو مقابل ساختمان وزارت بهداشت تجمع کردند.

چند ماهی است که رسانه‌ها و مردم با یک بیماری نادر به نام «ام‌پی‌اس» آشنا شدند. بیماری که هزینه سالیانه آن تا 700 میلیون تومان می‌رسد و هیچ خانواده‌ای از پس پرداخت مخارج آن برنمی‌آید. البته ناگفته نماند که تعداد مبتلایان به این بیماری نادر نیز محدود است.

چند ماه قبل بود که مسئولان سازمان غذا و دارو در جلسه‌ای که با خانواده این بیماران داشتند گفته بودند: توان پرداخت این هزینه‌های سنگین را ندارد و تنها از 50 بچه نیازمند به دارو به 15 نفر از آن‌ها می‌تواند دارو اختصاص بدهد و این یعنی 15 نفر از مرگ نجات پیدا می‌کنند و 35 کودک مبتلا به MPS باید منتظر مرگ باشند.

بنابهمین گزارش،این چندمین تجمع طی ماه‌های اخیر است که با عنوان «می‌خواهیم زنده بمانیم و زندگی حق ماست» برگزار شده است. بیماران هر چند وقت یکبار به امید یافتن راهی برای ادامه حیات راهی ساختمان وزارت بهداشت می‌شوند، هربار چشم انتظار که شاید اتفاقی بیفتند و راهی برای زندگی پیدا کنند. آن‌ها دارو را حقشان می‌داند، حق زندگی، مثل همه آدم‌های دیگر.

هربار هم با کوله‌باری از وعده، اما دست خالی به خانه‌هایشان بر‌می‌گردند، بازهم امید دارند، مادر که نمی‌تواند بنشید و پر پر شدند کودک دو ساله‌اش را ببیند، یا پدر که پسر بچه هشت ساله‌اش را به دوش می‌کشد، با امید زنده‌اند، امید به اینکه شاید فردا فرجی شود و وزارت بهداشتی‌ها قلمی بچرخوانند و داروی گران قیمت جگرگوشه‌شان را وارد کنند.

وزارت بهداشت ظاهرا تصمیمی برای این‌کار ندارد و این نبود دارو و اختصاص ندادن بودجه برای 100 بیمار «ام‌پی‌اس» را به گونه‌ای توجیه کرده و جلوه می‌دهد که انگار مردم راضی نیستند به این بیماران کمک شود.

تجمع دانشجویان دانشگاه ارومیه در اعتراض به دانشگاه پولی و کیفیت نامطلوب خدمات آموزشی و رفاهی

ظهر روز سه شنبه هیجدهم اردیبهشت ماه، دانشجویان دانشگاه ارومیه در اعتراض به دانشگاه پولی و کیفیت نامطلوب خدمات آموزشی و رفاهی مقابل ساختمان سلف مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان معترض با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان«دانشگاه پولی نمی‎خواهیم»  «گوسفند نیست»، «آب اینجا سالم نیست» و  «دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد» وسردادن شعارهای«مسئول بیکفایت نمیخوایم، نمیخوایم» ، «تدبیر این دانشگاه علم است یا تجارت اعتراض خود را بنمایش گذاشتند.

براساس گزارش منتشره،دانشجویان دانشگاه ارومیه ظهر امروز در اعتراض به کیفیت نامطلوب خدمات آموزشی و رفاهی با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای «دانشگاه پولی نمی‎خواهیم» مقابل ساختمان سلف مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه ارومیه که بر اساس تصمیم های جدید مسئولان دانشگاه ملزم به پرداخت شهریه و جریمه های سنگین شده اند و نیز قرار بر این است که در ترم آتی خدمات رفاهی آنها محدود شود، با تجمع روبه روی سلف مرکزی دانشگاه اعتراض خودشان را به این مسئله ابراز کردند.

البته این اولین اعتراض آنها نیست و دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه پیش از این وقبل از آغاز سال جدید نیز با اعتراض حضوری در مقابل دفتر ریاست دانشگاه با خطاب به معاون امور مالی دانشگاه از آنچه که بی عدالتی در حق دانشجویان عنوان می کنند، گلایه کرده اند.

یکی از دانشجویان معترض دانشگاه ارومیه ، با اشاره به علت تجمع دانشجویان این دانشگاه گفت: کیفیت نامطلوب غذا و پولی شدن امکانات ورزشی، تفریحی، پولی کردن دستگاه های پژوهشی در دانشکده ها، نبود اینترنت خوب در دانشگاه، نبود کیفیت خوب آب دانشگاه و بسیاری مشکلات دیگر از دلایل اعتراض ماست و مسئولان به هیچ عنوان حاضر نیستند آن را حل کنند.

این فعال دانشجویی بیان کرد: اینترنت دانشگاه مشکل دارد و وضعیت دسترسی به دیتابیسهای علمی مناسب نیست.

جان باختن یک کارگرجوان درتهران براثرسقوط ازارتفاع

عصر روزسه شنبه 18اردیبهشت،یک کارگر جوان بر اثر سقوط از ارتفاع دریک پروژه ساختمانی درخیابان آزادی جان باخت .

براساس گزارشات منتشره،سیدجلال ملکی شامگاه سه شنبه افزود: حوالی ساعت 16 امروز حادثه سقوط از ارتفاع درخیابان آزادی حاشیه بزرگراه یادگارامام به سامانه 125 اعلام شد و بلافاصله آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: دریک ساختمان درحال ساخت کارگر 31 ساله از طبقه سوم به دلایل نامشخص به طبقه منهای سه سقوط کرد.

ملکی ادامه داد: به دلیل ارتفاع زیاد و شدت جراحات وارده این کارگر جان باخت .

هیجدهم اردیبهشت ماه1397

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت