.
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸.
امروز:
Apr 19 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

شنبه, 15 ارديبهشت 1397 ساعت 17:54

آباجی عزیز و دوست داشتنی درگذشت!

آباجی عزیز و دوست داشتنی خانواده و دوستدارانش را تنها گذاشت. آباجی یک زن کمونیست قدیمی و پرشور و از نسل شکست نخوردگانی بود که هیچوقت سر خم نکرد. آباجی تاریخی از مقاومت و ایستادگی بود. درگذشت آباجی عزیز را به رفقای بسیار عزیزم اسد، یدی، نظیره و مریم، به همسنگران دوره طولانی، به دوستان و بستگان و مردم آزادیخواه شهر سنندج صمیمانه تسلیت می گویم. یاد عزیز و چهره و شخصیت دوست داشتنی اش همواره گرامی است!

صلاح ایرندوست

با تاسف به اطلاع  همه  دوستان آباجی میرسانیم  که وی در روز شنبه  5/ می/ 2018  برابر با 15 اردیبهشت 1397  در ساعت   پنج  صبح  در محل زندگیش در شهر وستروس سوید  در سن 94 سالگی درگذشت. زمان و مکان خاکسپاری آباجی متعاقبا به اطلاع میرسد.
با احترام
از طرف خانواده گلچینی


قلب بزرگی از تپش افتاد!
آباجی درگذشت!
با کمال تاسف ساعت ٥ بامداد امروز، قلب بزرگ عذرا آدمی (آباجی)، چهره محبوب جنبش چپ و کمونیستی ایران و عضو حزب حکمتیست (خط رسمی) در سن ٩٤ سالگی در شهر وستروس سوئد، برای همیشه از تپش افتاد.
تاریخ زندگی آباجی عجین با تاریخ بیش از چهار دهه مبارزه کمونیستهای جامعه ایران، علیه بی عدالتی، علیه فقر و محرومیت و برای دنیای آزاد و برابر است. امروز و با مرگ او دهها هزار انسان در سراسر ایران و خارج کشور در ماتم فرو رفته و یاد عزیز این انسان بزرگ را گرامی میدارند.
تاریخ زندگی آباجی تاریخ تلاش خستگی ناپذیر کمونیستی است که در حاکمت دو رژیم بورژوایی و استبدادی، سلطنت پهلوی و جمهوری اسلامی، بدون وقفه علیه استثمار و بردگی و برای جامعه ای آزاد و برابر کوشیده است. تاریخ زندگی آباجی عجین با مبارزات مردم ایران در قیام ٥٧، عجین با مقابله با جمهوری اسلامی و فعالیت در بنکه های شهرهای کردستان و مشخصا سنندج، عجین با مبارزه مسلحانه و جنگ ٢٤ روزه سنندج، عجین با فعالیت مخفی کارگران و کمونیستها در کردستان،  از سنندج تا مهاباد، عجین با راهپیمایی بزرگ مردم سنندج به مریوان، عجین با مقاومت مسلحانه مردم در کردستان علیه جمهوری اسلامی و عجین با فعالیت چند نسل از کمونیستها در ایران است.
جنبش چپ و کمونیستی ایران با مرگ آباجی یکی از چهرهای عزیز و محبوب خود ،  و حزب حکمتیست(خط رسمی) یکی از محبوبترین، دلسوزترین، دوست داشتنی ترین و عزیزترین یار دیرین خود را از دست داد.
حزب حکمتیست (خط رسمی) درگذشت آباجی عزیز را به همه فرزندان، به بستگان او، به اعضا و کادرهای حزب، به همه کمونیستهای ایران و مردم مبارز سنندج و همه کسانی که او را میشناختند، تسلیت میگوید.
یاد عزیز آباجی در قلب همه ما برای همیشه خواهد خواهد بود.  
کمیته رهبری حزب حکمتیست (خط رسمی)
١٥ اردیبهشت ٩٧- ٥ مه ٢٠١٨

اطلاعیه کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران
در مورد درگذشت رفیق  عذرا آدمی (آباجی)
با کمال تأسف صبح امروز پنجم ماه مه ٢٠١٨ رفیق عذرا آدمی (آباجی)، کمونیست مبارز و چهره شناخته شده و محبوب در میان  کمونیست های ایران، دیده از جهان فروبست.
آباجی طی بیش از چهل سال پیگیرانه علیه نظام سرمایەداری، بی عدالتی و استثمار مبارزه کرد و تا لحظات آخر زندگی اش با روحیەای خستگی ناپذیر بر آرمان والای رهایی انسان استوار ماند.
تاریخ فعالیت سیاسی آباجی با مبارزه علیه رژیم پهلوی شروع شد و با شرکت در قیام سال ١٣٥٧، شرکت در مقاومت مردم کردستان علیه یورش جمهوری اسلامی به کردستان، فعالیت در تشکیلات مخفی کومەله، فعالیت چندین ساله در صفوف پیشمرگان کومەله و عضویت در حزب کمونیست ایران و نهایتا با عضویت در حزب حکمتیست (خط رسمی) ادامه پیدا کرد.
بدون شک با درگذشت آباجی، این مبارز خستگی ناپذیر و چهره محبوب، جنبش کمونیستی ایران یکی از وفادارترین مبارزین خود را از دست داد.  
کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران در گذشت آباجی عزیز را به همه بستگان ایشان و حزب حکمتیست (خط رسمی) تسلیت می گوید.
یاد عزیز آباجی را با ادامه مبارزه گرامی می داریم.
کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران
٥ ماه مه ٢٠١٨

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت