.
يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸.
امروز:
Jul 21 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 21 فروردين 1397 ساعت 02:26

اعتصاب وسیع در شرکت‌های هواپیمایی لوفت‌هانزا و ایرفرانس

دویچه وله فارسی: لوفت هانزا، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان، اعلام کرده که نیمی از پروازهایش در روز سه‌شنبه ۱۰ آوریل به دلیل اعتصاب کارمندان لغو خواهند شد. یک سوم خلبان‌های ایرفرانس نیز در این روز اعتصاب خواهند کرد.

اعتصاب کارمندان لوفت هانزا و ایرفرانس، دو شرکت هواپیمایی بزرگ اروپا، در روز سه‌شنبه (۲۱ فروردین / ۱۰ آوریل) مسافران را با سختی‌های بسیاری روبه‌‌رو خواهد کرد.

مسافران هواپیماهای لوفت هانزای آلمان روز سه‌شنبه با لغو بسیاری از پروازهای این شرکت هواپیمایی روبرو خواهند بود. لوفت هانزا اعلام کرده که به علت اعتصاب کارمندان تا نیمی از پروازها در این روز لغو خواهند شد.

دفتر لوفت هانزا روز دوشنبه در فرانکفورت اعلام کرد که روز سه‌شنبه در چهار فرودگاه بزرگ آلمان در شهرهای فرانکفورت، مونیخ، کلن و برمن به جای ۱۶۰۰ هواپیما تنها حدود ۸۰۰ هواپیما به سوی مقصدشان به پرواز در خواهند آمد.

گفته می‌شود که ۵۸ برنامه سفر هوایی با مسافت دور نیز در فهرست اعتصاب قرار دارند و در مجموع ۹۰ هزار مسافر از سفر خود بازخواهند ماند. قرار است این اعتصاب فقط برای یک روز باشد و از روز چهار‌شنبه برنامه پرواز هواپیماهای این شرکت به طور عادی ادامه یابد.

بیشتر بخوانید: لغو پروازهای اتریش ایرلاین

اعتصاب‌کنندگان خواستار شش درصد اضافه حقوق هستند و دو مذاکره سندیکای کارگری "وردی" آلمان با کارفرمایان تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

اعتصاب ایر فرانس در فرانسه

کارمندان ایرفرانس، شرکت هوایی فرانسه نیز قرار است روز سه‌شنبه (۲۱ فروردین / ۱۰ آوریل) اعتصاب کنند. یک سوم خلبان‌های این شرکت هوایی اعلام کرده‌اند که در این روز در محل کار خود حاضر نخواهند شد. قرار است اعتصاب کارمندان این شرکت هواپیمایی در چهار روز دیگر نیز تکرار شود.

ایرفرانس اعلام کرده است که روز سه‌شنبه حدود یک- چهارمپروازهای این شرکت لغو می‌شوند. قرار است ۳۵ درصد خلبان‌ها و ۲۰ درصد کارمندان این شرکت در این روز سر کارشان حاضر نشوند.

بیشتر بخوانید:"بیماری" همزمان ۲۰۰ خلبان "ایر برلین" را فلج کرد

 این سومین روز اعتصاب در ایرفرانس از پایان ماه فوریه تاکنون است. کارمندان این شرکت هوایی خواستار شش درصد اضافه حقوق هستند، اما روسای این شرکت چنین خواستی را به دلیل شرایط رقابتی کنونی ناممکن می‌دانند و اعلام کرده‌اند که حاضرند تنها یک درصد به حقوق کارمندان‌شان بیافزایند.

روز چهار‌شنبه (۱۱ آوریل) و همچنین روزهای ۱۷، ۱۸، ۲۳ و ۲۴ ماه مه نیز قرار است اعتصاب کارمندان ایرفرانس، شرکت هواپیمایی فرانسه، ادامه یابد.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت