.
سه شنبه ۲۵ دي ۱۳۹۷.
امروز:
Jan 15 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 22 اسفند 1396 ساعت 23:12

اخبار و گزارشات کارگری22اسفند

تجمع کنندگان بازداشتی روزجهانی زن مقابل وزارت کار آزاد باید گردند

علی افسونگر، علی سالم،‌ پیمان چهرازی، مهرداد قاضی‌ و جواد عباس توللی

- تجمع اعتراضی بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم پرداخت مطالبات مقابل استانداری

- بیست وهشتمین شماره سریال تجمعات اعتراضی تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدارمقابل شهرداری وشورای تهران

- آزادی رضا شهابی از زندان

- بیحقوقی کارگران خانه سازی (شرکت ایثار) کرمانشاه‎

- لغو مراسم کلنگ زنی بدنبال اعتراض شدید اهالی خشمگین شرف‌آباد دولت‌آباد و بنسنجان نسبت به اقدام شهرداری یاسوج مبنی برتصاحب اراضی

- اعتراض دانشجویان دانشگاه های علم و صنعت و علامه طباطبایی نسبت به احکام سنگین و بازداشت دانشجویان

- سوختگی شدید یک کارگر براثر انفجار در کارگاه تولید رزین تهران پارس

تجمع اعتراضی بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم پرداخت مطالبات مقابل استانداری

روزسه شنبه بیست ودوم اسفندماه،بیش از 200نفر از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع  مقابل استانداری زدند.

براساس گزارش منتشره،نماینده تجمع کنندگان گفت: ما تعداد ۲۰۰ نفر بازنشسته این دستگاه هستیم که بین ۳۰ تا ۳۵ سال سابقه خدمت داشته‌ایم.

این بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی افزود: از تاریخ اول فروردین سال ۹۵ که بازنشسته شده‌ایم تاکنون پاداش پایان خدمت ما را نداده‌اند و بین استانداری و علوم پزشکی پاسکاری می‌شویم.

وی در ادامه افزود: به رئیس دستگاه خودمان دکتر ایلامی که مراجعه می‌کنیم از بی‌ارتباط بودن خود با این موضوع می‌گوید و هرگونه مسوولیتی را در این خصوص نمی‌پذیرد.

این بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: ما را به استانداری ارجاع می‌دهند در حالی که مسوولیت این موضوع بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است و انتظار داریم با همکاری این دانشگاه با استانداری مشکل ما برطرف شود.

بنا بهمین گزارش،علاوه بر اعتراض به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت تجمع کنندگان به مشکل ذخیره پایان مرخصی خود نیز اعتراض داشتند.

بیست وهشتمین شماره سریال تجمعات اعتراضی تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدارمقابل شهرداری وشورای تهران

امروز ۲۲ اسفند بیست و هشتمین روز اعتراضات تعدادی از اعضای پروژه مسکونی سپیدار۲و۳ تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی مقابل شورای شهر

منبع: کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

آزادی رضا شهابی از زندان

روز سه شنبه بیست ودوم اسفندماه، رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه از زندان اوین آزادشد.

بیحقوقی کارگران خانه سازی (شرکت ایثار) کرمانشاه‎

مالکیت این شرکت در گذشته متعلق به وزارت مسکن وشهر سازی بوده که زمانی بیش از 2000 کارگر در آن کار میکردند اکنون این شرکت  وابسته به بنیاد مستضعفان است و به مدت 18 سال مدیریت آن توسط این بنیاد تعیین میشد ولی سه سالی است که مدیریت این شرکت  اکثرا از بازنشستگان سپاه میباشند.

 پیام  از طرف کارگران خانه سازی (شرکت ایثار) کرمانشاه ارسالی به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

بیحقوقی کارگران خانه سازی (شرکت ایثار) کرمانشاه

سلام

ما کارگران کارخانه خانه سازی (شرکت ایثار) کرمانشاه دو ماه حقوق معوقه داریم و بیمه ی تامین اجتماعی و تکمیلی ما به مرز اخطار رسیده است و عیدی و پاداش و سنوات سالیانه را نیز دریافت نکرده ایم .

این شرکت 200 کارگر قراردادی و 100 کارگر پیمانکاری دارد و در وضعیت نیمه تعطیل به سرمیبرد .

فعالیت اصلی این شرکت ساخت قطعات بتنی  خانه های پیش ساخته وبتن ریزی وقطعات بتنی مانند دیوار ،تراورس ،دال ،دیوار است.

تمامی ما کارگران  در این شرکت با سابقه بیش از 25 سال به صورت قرارداد های یکماهه مشغول بکار هستیم و کوچکترین حق اعتراضی نداریم ودر صورت اعتراض به تعویق حقوق ها  با فشار اخراج روبرو میشویم.

مالکیت این شرکت در گذشته متعلق به وزارت مسکن وشهر سازی بوده که زمانی بیش از 2000 کارگر در آن کار میکردند اکنون این شرکت  وابسته به بنیاد مستضعفان است و به مدت 18 سال مدیریت آن توسط این بنیاد تعیین میشد ولی سه سالی است که مدیریت این شرکت  اکثرا از بازنشستگان سپاه میباشند.

ممنون از انتشار درد دلهای ما کارگران

لغو مراسم کلنگ زنی بدنبال اعتراض شدید اهالی خشمگین شرف‌آباد دولت‌آباد و بنسنجان نسبت به اقدام شهرداری یاسوج مبنی برتصاحب اراضی

صبح روزسه شنبه22اسفند،همزمان با کلنگ‌زنی ۴۵ متری شهر یاسوج(معبر ۵ کیلومتری طرح تفضیلی شهر یاسوج)،اعتراض شدید اهالی خشمگین شرف‌آباد دولت‌آباد و بنسنجان نسبت به اقدام شهرداری یاسوج در تصاحب اراضی این مناطق موجب لغو مراسم شد.

برپایه گزارش منتشره،اهالی این مناطق معتقدند که زمین‌های آن‌ها به زور تصاحب شده و به غارت رفته است و به همین خاطر اجازه هرگونه اقدامی را در این اراضی نخواهند داد.

مردم در حین صحبت‌های سخنرانان اجازه صحبت ندادند چونکه معتقد بودند در حق آن‌ها ظلم شده است.

اعتراض دانشجویان دانشگاه های علم و صنعت و علامه طباطبایی نسبت به احکام سنگین و بازداشت دانشجویان

روزسه شنبه بیست ودوم اسفندماه، جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در ادامه اعتراضات دانشجویی به احکام سنگین برای دانشجویان و بازداشت آن‌ها پلاکاردهای اعتراض آمیز به دست گرفتند.

تعدادی ازدانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی نیز با در دست داشتن پلاکارهایی  اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

بنابه گزارش منتشره،یکی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت از تجمع دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به احکام سنگین برای برخی دانشجویان دانشگاه تهران خبر داد و گفت: امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در ادامه اعتراضات دانشجویی به احکام سنگین برای دانشجویان و بازداشت آن‌ها پلاکاردهای اعتراض آمیز به دست گرفتند.

وی افزود: دانشجویان با تأکید بر زنده بودن روح جمعی، حمایت خود را از این دانشجویان اعلام کردند.

همچنین علاوه بر دانشگاه علم و صنعت، برخی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی نیز با در دست داشتن پلاکارهایی  اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

سوختگی شدید یک کارگر براثر انفجار در کارگاه تولید رزین تهران پارس

بعد از ظهر روز دوشنبه 21اسفند،انفجار در یک کارگاه تولید رزین در خیابان امین تهران پارس موجب سوختگی شدید یک کارگر شد.

به گزارش22اسفند پایگاه خبری 125، رضا امیری یگانه معاون منطقه سه عملیات سازمان آتش نشانی تهران دراین مورد اظهار داشت: حادثه دریک ساختمان سه طبقه با کاربری تجاری تولید رزین رخ داد که طبقه اول آن مغازه، طبقه دوم کارگاه بود وهمچنین از طبقه سوم این ساختمان به عنوان خوابگاه کارگران استفاده میشد.

وی اضافه کرد: دراین حادثه ناگهان انفجار مهیبی در طبقه دوم این ساختمان بوقوع پیوست که به دنبال آن دود و آتش شدیدی از پنجره ها بیرون زد.

امیری یگانه تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله به دو گروه تقسیم شده و گروه اول با قطع برق و گاز ساختمان به ایمن سازی محل پرداختند و گروه دوم نیز با تجهیز خود به دستگاه تنفسی و با استفاده از چند بند لوله آبرسانی، خود را به کانون آتش رسانده و مشغول مهار آتش سوزی شدند.

وی در ادامه گفت: آتش نشانان همزمان با مهاراین آتش سوزی، مردی 39 ساله را که در طبقه دوم مشغول کار بود و به شدت دچار سوختگی شده بود، از ساختمان خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

بیست ودوم اسفند ماه1396

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت