.
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷.
امروز:
Jan 22 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

پنج شنبه, 12 بهمن 1396 ساعت 03:31

کارگران نیشکر هفت تپه از صبح امروز دست به اعتصاب زده اند

صبح امروز چهارشنبه 11 بهمن ماه کارگران بخش های نی بر و کارخانه و بخش های دیگری از شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات معوقه دست به اعتصاب و تجمع زدند.

این کارگران که در چند ماهه گذشته مدام در تلاش برای گرفتن حق و حقوق خود بودند توانستند بعد از وقفه های طولانی حقوق ماههای بهمن و اسفند 94 را دریافت کنند. این در حالی است که این مبلغ هنوز به 180 نفر از کارگران پیمانکاری انوشه پرداخت نشده است.

بنا بر خبرهای ارسالی از سوی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، مدیریت شرکت از یک هفته قبل فیش های حقوق آبان ماه را بین کارگران توزیع کرده و علیرغم شرایط سخت معیشتی که این کارگران دارند همچنان از پرداخت حقوق آبانماه خودداری میکند.

بنا بر این خبرها، روز یکشنبه هفته جاری مدیریت شرکت پس از شنیدن خبر زمزمه اعتصاب در بین کارگران، خبری را در کانال مدیریتی مبنی بر پرداخت حقوق آبانماه در روز دوشنبه منتشر کرد اما در پایان روز دوشنبه هم، با بهانه واهی اشکال در سیستم بانکی از پرداخت خودداری نمود و از آنجا که تا دیروز سه شنبه تنها به 200 نفر از5000 کارگراین مجموعه، این پرداختی صورت گرفت، کارگران خشمگین از حجم بالای معوقات انباشته شده و پراکندگی پرداخت آن ،صبح امروز دست به اعتصاب زدند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، با توجه به فرا رسیدن اسفند ماه و هفته ها و روزهای پایان سال، بشدت نگران عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود هستند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در پی شروع اعتصاب در شرکت نیشکر هفت تپه، جمعهایی از کارگران برای تجمع در مقابل مدیریت عازم این محل شده اند و تراکتورهای شخصی و جمعهایی از کارگران نیز دربهای ورودی و خروجی شرکت را بسته اند.

خبرهای تکمیلی اعتصاب امروز کارگران شرکت نیشکر هفت تپه متعاقبا از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران منتشر خواهد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 11 بهمن ماه 1396

تداوم اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران این مجتمع بزرگ تولیدی که از صبح امروز دست به اعتصاب زده بودند تا آخر وقت اداری اعتصاب را ادامه دادند و اعلام کردند از فردا اعتراضات خود را تشدید خواهند کرد.

این اعتصاب در پی آن آغاز شد که کارفرمای این شرکت در طول هفته ها و روزهای گذشته، به جز پرداخت معوقات ماههای بهمن و اسفند 94 به دیگر وعده های خود مبنی بر به روز رسانی حقوقهای معوقه سالجاری و دیگر مطالبات کارگران عمل نکرد و بویژه از حدود ده روز پیش به این سو به طور مرتب در مورد پرداخت حقوق آبانماه کارگران، آنان را سر دواند.

بنا بر این گزارش، مدیریت شرکت علیرغم توزیع فیشهای حقوق آبانماه که یک هفته پیش صورت گرفت نسبت به واریز آن به حساب کارگران خودداری کرد اما پس از شنیدن خبر زمزمه اعتصاب در بین کارگران، خبری را در کانال مدیریتی شرکت مبنی بر پرداخت حقوق آبانماه در روز دوشنبه منتشر نمود با این حال در پایان روز دوشنبه هم با بهانه واهی اشکال در سیستم بانکی از پرداخت حقوق آبانماه خودداری نمود تا اینکه دیروز سه شنبه تنها به 200 نفر از5000 کارگراین مجموعه این پرداخت صورت گرفت و همین امر خشمگین کارگران را بر انگیخت و آنان از صبح امروز در اعتراض به حجم بالای حقوقهای معوقه خود و پراکندگی پرداختها دست به اعتصاب زدند.

بنا بر آخرین خبرهای ارسالی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در پی شروع اعتصاب در این شرکت که از ساعات اولیه صبح آغاز شد، کارگران بخش کشاورزی دروازه ورود و خروج یارد شمالی شرکت را بستند و کارگران همه قسمتهای کارخانه به جز قسمت کوره دست از کار کشیدند. همچنین توام با این اعتصاب، جمعهایی از رانندگان تراکتورهای استیجاری نیز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زدند و با گذاشتن تراکتورهایشان در مقابل درب شرکت مانع ورود و خروج به شرکت شدند و علیرغم حضور سنگین نیروهای انتظامی که به قصد برداشتن تراکتورها از مقابل درب به محل اعزام شده بودند راننده ها حاضر به اینکار نشدند و اعتراض خود را ادامه دادند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، با توجه به فرا رسیدن اسفند ماه و هفته ها و روزهای پایان سال و بد عهدیهای مکرر کارفرما، بشدت نگران عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود هستند و اعلام کرده اند فردا نیز با اتحاد و همبستگی بیشتری به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 11 بهمن ماه 1396

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت