.
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷.
امروز:
Jan 22 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 25 دی 1396 ساعت 23:57

اعتصاب عمومی کارگران مجتمع نیشکرکارگران هفت تپه

اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه از ساعت هشت وسی دقیقه امروز، دوشنبه  مورخ ۲۵ دیماه سال ۹۶ ، از اداره تعمیر و نگهداری ماشین آلات شروع شد. درادامه کارگران کارخانه و سایر بخش ها به جمع هم طبقه های خود پیوستند. دراین اعتصاب آقای کاظمی - مدیر عامل شرکت - صحبت کرد او همچون گذشته وعده های تو خالی را تکرار کرد. بعدا  علیپور - نماینده کارگران و عضو هیئت مدیره سندیکا نیشکر هفت تپه -  به همراه یکی دیگر از نمایندگان کارگران به نام بخشی، خطاب به مسئولین شرکت و منطقه سخنان کوبنده ای را بیان داشتند. مدیریت شرکت سعی دارد به طریق گوناگون کارگران معترض را دوباره با وعده های تو خالی دل گرم کند و در این رابطه اقدام به پخش فیش های دستمزد های دوماه سالهای .۹۴.و۹۵ در میان بخشی از کارگران نموده است . تا زمان مخابره این خبر هیچ گونه پولی به حساب کارگران واریز نشده است و اعتصاب همچنان ادامه امه دارد. دوشنبه  ۲۵ دی ۹۶

منبع:کانال تلگرام سندیکا کارگری هفت تپه اسماعیل بخشی،مورد ضرب و شتم قرار گرفت !

امروز دوشنبه اسماعیل بخشی، یکی از نمایندگی کارگران نیشکر هفت تپه بعداز سخنان کوبنده* در حین اعتصاب کارگران هفت تپه ،خطاب به مدیران شرکت و مسئولین منطقه و پس از ترک محل کار ، در حین رفتن به منزل خود  در شهرستان دزفول ، مورد هجوم وحشیانه چند نفر نقابدار قرار گرفت. ضاربین نقابدار،  دارای دو ماشین از نوع پژوپارس و سمند سفید رنگ بودند.همه افراد سرنشین ماشین ها صورتهای خود را  کاملا پوشانده بودند. خوشبختانه اسماعیل بخشی با جسارت تمام با دست خالی به دفاع از خود پرداخته و بعد از دقایقی مردم حاضر در منطقه با دیدن صحنه و شنیدن سرو صدا به کمک اسماعیل آمده اند که ضاربان با دیدن مردم و مقاومت اسماعیل بخشی، سریعا منطقه را با وسائل نقلیه اشاره شده ترک کرده اند. اسماعیل بخشی،  از ناحیه کتف چپ دچار پاره گی شده است اما خوشبختانه وضعیت جسمی و عمومی ایشان خوب می باشد. ما اعضای  سندیکای کارگری نیشکر هفت تپه این عمل وحشیانه را به شدت محکوم کرده و می دانیم که مزدوران و ضاربان  نقابدار،  از حافظان و مواجب بگیران  صاحبان سرمایه  هستند. اما ضاربان و صاحبان  زور و زور  باید بدانند که کارگران هیچ وقت از مطالبات به حق خود دست نخواهند کشید.

زنده باد اتحاد و همبستگی کارگران

منبع:کانال تلگرام سندیکا کارگری هفت تپه *سخنان اسماعیل بخشی يكى از نمايندگان كارگران مجتمع نيشكر هفت تپه در جریان اعتصاب روز دوشنبه25دی ماه:

https://t.me/syndica_7tape/101

حاکمیت دولت خود خوانده کارفرمای شرکت نیشکر هفت تپه بر زندگی و سرنوشت کارگران این شرکت باید بر بیافتد نگاه کنید به فرم قرارداد کارفرمای شرکت نیشکر هفت تپه با 6 هزار کارگر این مجموعه بزرگ کشت و صنعت. این حکومت بلا قید و شرط یک کارفرما بر زندگی و سرنوشت هزاران کارگر است که در نیشکر هفت تپه ، حکومتی با قوانین خاص برای خود دایر کرده است. حاکمیت دولت خود خوانده کارفرمای شرکت نیشکر هفت تپه بر زندگی و سرنوشت کارگران این شرکت باید بر بیافتد و آنان باید با استقرار آزادانه سندیکای مستقلی که بر پا کرده اند قادر  به دفاع از حداقلهای حقوق قانونی خود شوند. مواد 7- 12 – 13 – و 14 قرارداد کارفرما با کارگران  نقض همه قوانین حداقلی در قانون کار و تماما معطوف به بردگی کشاندن کارگران است. شرکت نیشکر هفت تپه زیر چشمان وزارت کار و اداره کار شوش، چسب هل دیگری در استان خوزستان است. ماده 7: کارگر اقرار می نماید حق شرکت در تجمعات در محیط کار زیر نظر کارفرما تحت عناوین اعتصاب ،اعتراض ، اغتشاش و یا سایر موارد مشابه که موجب بی نظمی یا تضییع زمان و حقوق حقه کارفرما باشد به منزله اعلام عدم همکاری و از مصادیق استعفا از سمت را داشته و کارفرما میتواند مطابق با آئین نامه انضباطی با وی رفتار نماید. ماده12:ساعت کار کارگر منحصرا توسط مدیر و یا سرپرست کارگر تعیین خواهد شد. انجام اضافه کاری و نوبت کاری بایستی با تایید مدیر مافوق انجام شود در غیر اینصورت حتی در صورت ثبت در سیستم ضبط ، اوقات اضافه کاری محاسبه و پرداخت نخواهد شد. ماده13:مدت این قرارداد در صورت پشت نویسی و تایید کارفرما بصورت یکطرفه قابل تمدید می باشد. ماده14:در صورت بروز اختلاف ما بین طرفین ابتدا از طریق مصالحه و در صورت عدم توافق آقای سیامک نصیری افشار به عنوان وکیل مرضی الطرفین جهت داوری می باشد و نظر ایشان برای طرفین لازم الاجرا می باشد

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 21 آذر ماه 1396

رانت دولت روحانی به کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و تکه پاره کردن این شرکت بزرگ کشت و صنعت روز 20 دی ماه جاری سند تخصیص 300 هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به عنوان محدوده منطقه ویژه اقتصادی شوش به تصویب هیات وزیران رسید. بنا بر اظهارات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، پشت واگذاری ابهام آمیز این شرکت بزرگ کشت و صنعت به بخش خصوصی،  برادر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور قرار دارد و اینک در آستانه دومین سال واگذاری این شرکت به بخش خصوصی، اختصاص 300 هکتار از اراضی آن به محدوده منطقه ویژه اقتصادی که میتواند در عین کلید زدن مرگ این شرکت، منافع بیکران مالی برای کارفرمای خصوصی آن ایجاد کند موئد این مسئله است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- 25 دی ماه 1396

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت