.
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 21 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 23:26

تایید خبر کشته شدن همه خدمه نفتکش "سانچی"

خبر کشته شدن همه خدمه نفتکش "سانچی" از سوی مسئولان عملیات امداد چینی تایید شده است. وزیر کار از رئیس‌جمهور خواسته که کارکنان جانباخته نفتکش، "شهید خدمت" نامیده شوند. دولت روز دوشنبه را عزای عمومی اعلام کرد.

خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه (۱۴ ژانویه/ ۲۴ دی‌ماه) با انتشار خبری کوتاه به نقل از مسئولان جمهوری اسلامی اعلام کرده است که هیچ امیدی به زنده ماندن پرسنل این نفتکش وجود ندارد. محمد راستاد، مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران اعلام کرده است که دو سوم نفتکش "سانچی" به زیر آب رفته است.

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۱۴ ژانویه به نقل از تلویزیون چین ابتدا از احتمال قریب الوقوع غرق شدن کامل این نفتکش خبر داده بود. دقایقی پس از آن، همین خبرگزاری از زیر آب رفتن نفتکش "سانچی" گزارش داد. این در حالی است که مسئولان عملیات امداد نیز خبر کشته شدن همه خدمه این کشتی را تایید کرده‌اند.  

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز یک‌شنبه با ارسال نامه‌ای از حسن روحانی درخواست کرده است که به احترام قربانیان نفتکش سانچی در کشور عزای عمومی اعلام شود و جان‌باختگان نیز"شهید خدمت" نامیده شوند.

بنا به آخرین خبرهای رسیده هیئت وزیران با درخواست ربیعی موافقت کرده و در روز دوشنبه (۲۵ دی/۱۵ ژانویه) را به یاد قربانیان نفتکش سانچی  عزای عمومی اعلام کرده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز به نقل از شیه چون وی، فرمانده چینی عملیات امداد همین خبر را تایید کرده است. فرمانده چینی این عملیات در جلسه مشترک با مقامات ایرانی اعلام کرده بود که بنا بر پیش بینی‌آن‌ها همه پرسنل در همان ساعات نخست پس از انفجار کشته شده‌اند. علت مرگ پرسنل این نفتکش، شدت انفجار و همچنین انتشار گازهای سمی اعلام شده است.

بیشتر بخوانید: نفتکش ایرانی "سانچی"، یک هفته در لهیب آتش

بر اساس اظهارات فرمانده چینی عملیات امداد، گزارش کشتی‌های عبوری از شدت انفجار نفتکش "سانچی"، پیش‌بینی کارشناسان چینی مبنی بر کشته‌شدن همه پرسنل این کشتی در همان ساعات اولیه پس از وقوع انفجار را تایید می‌کند.

نفتکش "سانچی" روز شنبه ۱۶ دی‌ماه در اثر برخورد با یک کشتی باری چینی دچار حریق شد. این حادثه  در ۳۰۰ کیلومتری بندر شانگهای روی داده است. تنها جسد ۳ نفر از ۳۲ پرسنل این کشتی تا کنون پیدا شده است.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت